Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Dominó85 válasza Xabi78 (#19444) üzenetére


Dominó85
veterán

Xabi78
Igen, Magyarországon vettem a készüléket, mert lusta voltam. Jelenleg is az Etotalk rom van rajta, egyelőre nem cserélem le, mert várom a JB-t. Addig minek nyúljak hozzá. A kamera részét próbáltam mókolgatni, de mint 2 külföldi fórumban is olvastam később, az EtoTalk romnak hála ICS-re nem tehető fel a JB kamera szoftvere. (valami két kód ütközése miatt). Hja és sikerült 2x is majdnem téglásítanom vele. Ahogy írtad mások több napos munkájának eredménye az időben rövidebb hadművelet, amit mások ingyen érhetnek el. Én pl anno javasoltam Sanyesz. kollegának, (persze viccből félig) hogy szedjen érte minimális összeget. És igen, nem értek hozzá. Kevés pénzem van és nem akarok szórakozni az egyetlen épkézláb telefonommal. Ha látnád a Blade-m állapotát ezt megértenéd, pedig vigyáztam rá nagyon (tok + fólia mindig -> kijelzője makulátlan). De a műanyag háza tipikus ZTE sh*t minőség és reped ahol csak tud. A Lenovo P770-nel te szenvedtél napokig, csak rajtad áll csinálsz-e gyorsabb verziót a nagyérdeműnek. Valakinek mindig meg kell szenvedni a sikerért (kérdés ő aratja-e le a babérokat).

fPApi
nem hozzád méltóak az ilyen beírások. Sajnálattal olvasom :(

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#19452) cappa72 válasza petymeg (#19449) üzenetére


cappa72
nagyúr

Root lehetőségek hirtelen:

1, Bin4ry root
2, cwm+root.zip (cwm felrakása pl sasa311 leírása alapján, ahol csak a recovery-t kell bepipáni és kiválasztani a sajátodat)
3, MtkDroidTools-szal.

Ha egyik sem, akkor tovább kell kutakodni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#19453) petymeg válasza fPApi (#19450) üzenetére


petymeg
addikt

Én is azzal nézegettem, amúgy, de ha lenne rá kiforrott megoldás, root-ra, romcserére, akkor megoldanám és vagy 30 dollárral olcsóbban lehetne megvenni (etotalk az egyik legdrágább)
Az előző telefonomat (htc dhd) állandóan mókoltam mindenféle főzött rommal, igaz annak elég nagy rajongótábora van az xda-n, így segítség is van meg hetente új romok.
Ennek a G2S-nek nincs, nem találtam semmilyen használható infót.

Cappa 72
És root után ha sikerült, akkor cwm recoveryvel lehet ugyanúgy feltenni az új romot mint pl a dhd-nál?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19454) Tefra


Tefra
csendes tag

Vért! Vért! Vért! Vért! ... :C

Xiaomi MI 9T - ex: Lenovo P70

(#19455) cappa72 válasza petymeg (#19453) üzenetére


cappa72
nagyúr

Több módszer is van a rom felrakására.

Attól függ, hogy milyen a rom. Alapvetően két féle van.
Az egyik a flash-elhető,
a másik a cwm+zip telepítés verzió.

És van egy harmadik is, amikor cwm-recovery-ből visszaállításos (restore) módszerrel lehet. Bár ez a leginkább ritka.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#19456) janez válasza petymeg (#19449) üzenetére


janez
aktív tag

Tetszik a köztes RAM mérete a Huawei G600-nak. Asszem rájöttek, hogy 512 és 1024 között mennyire ideális a 768MB.
Persze túl van árazva. Aztán csak szimpla SIM-es, úgyhogy ez itt OFF.

(#19457) Xabi78 válasza Dominó85 (#19451) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Továbbra sem értelek, tehát ha sanyesz kolléga holnap kitalálja, hogy a repo-ért (vagy a komplett ROMért) holnaptól mondjuk jelképes 1.000 ft-ot kér, mert nagyon sok munkája van benne (amit én szó nélkül egyébként ki is fizetnék), az ok, de a "büdös kínai" egy komplett romért nehogy már elkérjen 1250 körüli jó magyar királyi forintot?

Ez egy ilyen világ, ha valaki plusz szolgáltatást nyújt, akkor azért kérhet pénzt (vagy nem kér, ez az ő döntése). A Te/mi választási lehetősége/ünk, hogy ezt kifizeted/jük vagy nem. Nem a kommunizmusban élünk.

Az etotalk meg azon megfontolásból nem értékesíti a ROMjait, mert ha kiszivárog, akkor majd mindenki jól letorrenteli, és senki nem fizet érte. Ez azért megérthető, szerintem.

A többit töröltem...

Cave canem!

(#19458) Sanyesz. válasza fPApi (#19448) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Gondolom, nem ingyen... :F

Xabi78: Sanyesz kolléga nem tervezi és korábban sem tervezte, hogy pénzt kérne ilyen "szolgáltatásokért" :Y . Én is örültem neki, amikor végre sikerült megtudni a ROM magyarítás trükkjét és kaptam/kaptunk egy kiinduló repo csomagot, amit valamilyen másik telefonról szedett le valaki. Azt tényleg állíthatom, hogy a G3-ra való optimalizálás nem kevés időt vett igénybe. Aztán, amikor kijött JB ß, újra nekirontottam, mert abban meg nagyon sok a változás van az ICS-hez képest. :W
Közben pár trükköt magam is kidolgoztam a magyarítás tökéletesítésre.
Szóval el lehet vele tölteni pár estét, mire összeáll a kép. De mindezt saját érdekből is teszem és itt ez a lényeg. :R

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#19459) Bargain válasza petymeg (#19449) üzenetére


Bargain
tag

Ezt átolvastad már?:
[link]
Éppen csak belenéztem, de elég sok használható dolog van ott.
Rom telepítés leírás, szükséges fájlokkal stb...
Valaki azt írta, hogy ez a telefon már a gyárilag rootolva jön.
Illetve van ott sok rom cím is.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#19460) ÁrPi2 válasza fPApi (#19448) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Az Etotalk dícséretére és nagylelkűségére mondva, majd bizonyára közreadják ígéretükhöz híven (vagy pl. külön megvásárolhatóvá teszik) a honlapjukon a G3 -ra alkotott romot is,
ha majd utolsó szálig eladják a még készleten lévő darabokat miután a G3 gyártását a Jiayu abbahagyta.

A másik véglet a LeWa -féle rom: Hetente (péntekenként) közreadnak egy G3-ra való custom-romot is.
(Amihez van már (kb.40-50 percentes) magyarítás is.)

(#19461) petymeg válasza janez (#19456) üzenetére


petymeg
addikt

Nem off: [link]

Bargain:

Olvasgatom, olvasgatom... szedem az infót mindenhonnan. Csak félek belevágni, semmi szervíz semmi támogatás. Igaz egész új telefon, hátha pár hónap múlva népes tábora lesz rendeteg custom rommal...

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19462) Xabi78 válasza Sanyesz. (#19458) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Sanyesz: ez tiszta sor, itt a legtöbben azért dolgoznak-szöszölnek hosszasan egy-egy rootolással, magyarítással, hogy a saját telefonjuk jó legyen, aztán az információt megosztják a többiekkel is. Az csak egy gondolatjáték volt, hogy "mi lenne, ha".
Én is azért szöszöntem a P770-el, és ha valakinek kérdése van, akkor szívesen segítek. Ingyér. Mert ennek van közösségépítő értéke. De valaki üzletileg csinálja, magyarul ebből (is) él. Neki igazán nem róható föl, hogy ezért pénzt kér. Mint ahogy a péknek sem, hogy pénzt kér a kenyérért. És ha viszel neki egy kiló lisztet, meg vizet, sót, akármit, hogy csinálon neked belőle ingyen kenyeret, elküld a fenébe.

Janez: a ramból (és az egyéb tárhelyekből) az ideális mért nagyjából a végtelen ;)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#19463) janez válasza petymeg (#19461) üzenetére


janez
aktív tag

Akkor hurráá. :)

Xabi78: Van benne valami. :)

(#19464) Dominó85 válasza Xabi78 (#19457) üzenetére


Dominó85
veterán

Pedig igen közel áll a véleményünk. Én már értelek téged. :R Az EtoTalk féle "magyar" nyelvről csak annyit zárásként, hogy feltették a Morelocal2-őt azt csók. ;]

Sanyesz.
Tisztelem a munkádat, ennyi a lényeg.

* Péter - 06302461862 *

(#19465) fPApi válasza Dominó85 (#19451) üzenetére


fPApi
őstag

"nem hozzád méltóak az ilyen beírások. Sajnálattal olvasom"

Csak felnőttem a szintedre...

(#19466) petymeg


petymeg
addikt

A G2S tényleg eldobálja a műhold jelet? Az XDA-n többen is panaszkodnak erre. Nekem fontos a megbízható GPS, mert évek hosszú sora óta telefonnal navigálok...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19467) Dominó85 válasza fPApi (#19465) üzenetére


Dominó85
veterán

:R :P

* Péter - 06302461862 *

(#19468) istnag válasza petymeg (#19466) üzenetére


istnag
addikt

SZVSZ a GPS nem a legjobb ezekben a telefonokban,akárki,akármit mond. Persze mindig lesz,olyan,akinek minden tökéletes,de a kínai mobilok GPS-e nagy k.ki a fényképezővel együtt.

(#19469) Sanyesz. válasza istnag (#19468) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Akkor én feliratkoznék azok közé, akinek tökéletes a GPS (Jiayu G3) :R . Ezt lassan négy hónap tapasztalat alapján jelentem ki.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#19470) Dominó85


Dominó85
veterán

Ma valamilyen fronthatás érezhető a PH-n. Igazából senkinek sincs gondja a másikkal, mégis megy a kötekedés és ez nem csak erre a topikra igaz. :C

* Péter - 06302461862 *

(#19471) andyTM válasza Sanyesz. (#19469) üzenetére


andyTM
senior tag

- +1 én is osztom a véleményt :K

(#19472) fPApi válasza petymeg (#19466) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem az első hsz-ban lévő GPS ügyeskedést 3-szor kellett megcsinálni, de azóta (lekopogom) egész jól működik!

(#19474) Joeker67 válasza cappa72 (#19434) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia!
Megy rendesen, most is erről írok, csak munka közben nem tudok netezni, nézelődni.
Látom Te találtál hozzá, nagyon köszönöm! Ha nem zavarlak este 7 után kereslek és kérek némi segítséget.

(#19475) cappa72 válasza Joeker67 (#19474) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valószinüleg csak este 9 felé leszek újra gépközelben (Ekkor szokott csendesedni az aprónép...), de nyugodtan keress.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#19476) berigazek


berigazek
őstag

Sikerült az Engineering Módban az összes hangerőt felvenni a telón,annyira jól sikerült,hogy most hallom,hogy ketyeg,mint egy bomba vagy vekker :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#19477) smkb válasza petymeg (#19466) üzenetére


smkb
őstag

Én ha azzal szeretnék navigálni, akkor kb félnaponta vagy sűrűbben, 3G-t be kellene kapcsolni (ezért aztán nem is használom navigációra, mert egyébként sem túl pontos), az első pontban leírtakat véginyomkodni. Nem tartós. Ki be kapcsolhatom bárhányszor, az nem gond, hanem időfüggő. Fél nap után meg sem mukkan. Bezzeg a sima 5 colos samum... ott semmi nem kell, dupla olyan jelerősséggel látja a holdakat mint a G2S. Jobban mint a Wayteq navim.

Akiknek jól működik, ott az a gyanúm, hogy a folyamatosan bekpcsolt 3G-nek köszönhetően a háttérben frissítgeti magát az agps.

[ Szerkesztve ]

(#19478) hunaqua


hunaqua
addikt

Én csak a ThL W5-ről tudok nyilatkozni,annak nagyon jó volt a "hárombetűs" GPS .Még a lakásban is pillanatok alatt volt "jel".

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#19480) konigjanos válasza berigazek (#19476) üzenetére


konigjanos
senior tag

Lehet tudni, melyik értéket mennyire tetted fel?

(#19481) petymeg válasza #40993792 (#19479) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem a Xperia S net nélkül is tűpontos, gyorsan talál mindig jelet. (most pl. 10 mp-n belül 9 holdat talált, épületen belül)
Idehaza nem is lenne gond a folyamatos mobilnet, de külföldön...

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19482) Xabi78


Xabi78
aktív tag

P770: a GPS remekül teszi a dolgát, fél-egyperc alatt talál jelet, onnan stabilan tartja. Hétvégén egy kb 2,5 órás út alatt volt használva, google maps társaságában. Hibátlan. Közben az akkuszint kb. 30%-ot esett. Vagyis vélhetően töltés nélkül olyan 7-8 órát elmegy rajta a navi.

Cave canem!

(#19483) jdeutsch válasza Sanyesz. (#19469) üzenetére


jdeutsch
tag

Szintén +1 !!!
Üdv: DJ

(#19484) LámaZ


LámaZ
addikt

Továbbra is csak azt tudom mondani - a blogomban leírtakon, és egyes széltolók által ócsároltakon túlmenően - hogy aki megbízható navira vágyik vegyen Windows CE-alapú kütyüt akár 40$-ért, és nem fog idegeskedni. Ha TMC is van, az maga a boldogság. No pain, just gain!
:-))

Legyen minden jó!

(#19485) berigazek válasza konigjanos (#19480) üzenetére


berigazek
őstag

Audio/Normal Mode Value is 0-255 én 200-at áll.be
Max.Vol.0-160 maradt 160
Loudspeaker Mode Value 0-255 én 140-et áll.be
Max Vo,.0-160 maradt 160
Speech Enhancement Value is 0-65 MARADT 0
Headset Mode Value 0-255 én 200-at állítottam be
Max Vol.0-160 maradt 160
Aztán mindenki annyira variálja,ahogy szeretné!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#19486) Sanyesz. válasza smkb (#19477) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nálam az A-GPS sosem aktív, pedig akár lehetne is, mert az egyik kártyám mobilnet. A működés a "sima" antennával is teljesen jó. Csak tesztelésképpen ma is hazafelé próbálgattam. Amúgy JB béta 1 van a G3-on. :K

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#19487) Marty


Marty
tag

Srácok, kérdés:

Ha cancel-ezem a claimet paypalen, akkor lehet újra követeléssé alakítani ha úgy alakul?

(#19488) Simon02


Simon02
tag

Nem unjátok még ezt az ETotalk rom-os személyeskedést...?
Van akinek megéri, van akinek nem. De azért félre ne informáljunk már senki!
1. nem 1200 forint a különbség, mert összességében az Etotalk az egyik legdrágább webshop. Vajon miért nem adják közre a rom-ot, mondjuk a fenti összegért, vajon akkor is mindenki tőlük vásárolna?
2. a nagyrészt magyarított rom + root tényleg nagyon jó dolog, de hol marad a support? Ez alatt most nem a segítőkészséget értem, hanem az új, javított rom-okat.
3. aki olyan telefont vesz, aminek nincs semmi támogatása, MEG IS ÉRDEMLI! Azért legyen már a neten elérhető rom és rootolási metódus. Személy szerint a magyarítást is hozzávenném, és ezért még egyszer nagy köszönet többek munkájáért!
4. NEM csak Etotalktól vett telefon esetében létezik magyar nyelvű rom. Például a húgomnak vett Bedove X21 is ilyen stb-stb.
Nem akarok újabb vitát indítani, de nem szeretem, ha félinformációkat adnak közre! Etotalk rom a véleményem szerint akkor éri meg, ha a) nincs valakinek elég ideje/szaktudása bíbelődni vele és inkább ezért fizet (sok esetben ez nem is idő kérdése, ha létezik gyors megoldás), b) nincs elérhető megoldás rootra-magyarosításra (előbbire többféle módszert is közzétett cappa kolléga, így erre kicsi az esély).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#19489) Simon02 válasza Marty (#19487) üzenetére


Simon02
tag

Legjobb tudomásom szerint erre nincs lehetőség, így ha egyszer elindítod a claimet, csak akkor zárd, ha tutira megoldódott a dolog.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#19490) blackfox


blackfox
csendes tag

Szaisztok!Ehhez mit szóltok [link]ezek szerint kapható már mtk6589-es telefon,legalább is azt irják,hogy van raktáron illetve az oldalon lévő video szerint létezik.

(#19491) tiko76


tiko76
aktív tag

A Jiayu g2 plusz-ban mi a plusz?

(#19492) fPApi válasza Simon02 (#19488) üzenetére


fPApi
őstag

"Nem akarok újabb vitát indítani, de nem szeretem, ha félinformációkat adnak közre"

Ja, és indítasz egyet, félinformációkkal!

(#19493) Simon02 válasza blackfox (#19490) üzenetére


Simon02
tag

Ezzel azért csínján bánnék G3-ról is pl már a nyáron volt videó.. Az in stock pedig csak egy label, bárhova oda lehet tenni :N A bolt is számomra teljesen ismeretlen..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#19494) Simon02 válasza fPApi (#19492) üzenetére


Simon02
tag

Cáfold meg bármelyik pontját, vádaskodás helyett..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#19495) sasa311


sasa311
veterán

Off/

Nincs valakinek G3-a eladó? Egy hibátlan darabért fizetnék annyit, amennyiért megkapni most újonnan kínában.

Off/

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#19496) devast válasza sasa311 (#19495) üzenetére


devast
addikt

Ha majd kb májusban a kezemben lesz a g4, akkor lesz :P

(#19497) Sanyesz. válasza fPApi (#19492) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Láttam az EtoTalk MOD ROM-okat a honlapjukon. Potom 25$. Még jó, hogy lehet kapni... :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#19498) konigjanos


konigjanos
senior tag

Erre a hibaüzenetre van valakinek ötlete? Semmivel nem megy a root...

(#19499) blackfox válasza Simon02 (#19493) üzenetére


blackfox
csendes tag

Biztos,hogy van mert megnéztem a THL oldalán és ott is elérhetőnek irják[link]

(#19500) sasa311 válasza konigjanos (#19498) üzenetére


sasa311
veterán

Csak nem HERO 2000/3000+ vagy I5? ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.