Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#534) Loha válasza Abu85 (#533) üzenetére


Loha
veterán

Igen, nem méri az input lagot, de mivel az input lag része a frame time, ezért ha a frame time nagyobb, nagyobb lesz az input lag is. Tehát nem tudjuk, hogy mennyi összesen az input lag, de azt tudjuk, hogy CrossFire esetén átlagban nem kisebb, viszont többet ingadozik mint SLI vagy szóló kártya esetén.

A késleltetés nem minden képkockára vonatkozik, csak azok lesznek késleltetve, amik az átlagnál hamarabb kerülnének képernyőre vagy meg sem jelennének monitoron, túl korán a többihez képest.
Ha megnézted volna a grafikont, akkor láttad volna, hogy azokat a képkockákat késlelteti amiket a CF rendszer ~0ms-es frame time-al kiküld és lehet meg sem jelenik a monitoron, ebből SLI-n lesz 10ms késleltetve.
Viszont azok a képkockák amik CF esetén ~20ms-es frame time-al számolódnak, SLI esetén ugyan úgy ~10-12ms után érkeznek gyorsabban mint CF esetén. Tehát a CF rendszer bizonyos esetekben kisebb, bizonyos esetekben nagyobb frame tima-al dolozik mint az SLI, de az átlag kb. ugyan annyi, tehát a kilengés nagyobb.

A képtörés az a kijelzett kép része. A monitor akkor sem fog 60-nál többet megjeleníteni.
Mint mondtam, ha a vsync nem hangolja össze a monitort és a VGA-t, akkor több képkocka is szerepelhet egyszerre egy képen, persze tört részleteiben.

Sorry, de a maximum pre-rendered framesnek semmi köze az SLI-hez, DirecX cucc, SLI-nél azért hangsúlyosabb, mert könnyebben fordulhat elő CPU limit, és ezzel az opcióval ez csökkenthető, az input lag beáldozásával. A maximum pre-rendered framest a játékok maguk szokták állítgatni, de ezt NV-nél felül lehet bírálni, vagy AMD esetén a játékon belül, ha van rá lehetőség.

De basszus milyen tömörítésről beszélsz, amikor képkockákat ment a rendszer érted ... nem videót.
Nem tudom, hogy feltűnt-e, de sima DVI csatin csatlakozik a capture kártya a VGA-hoz, ami nem egy USB, hogy dolgokat töltsön le rajta az ember, hanem videó kimenet. Videót meg fel lehet venni tömörítetlenül, meg tömörítve is. A videót baszhatom, mert nem tudja az FCAT alkalmazás beszínezni a képtöréseket. Pedig pont ezt csinálja, ráadásul megeszik szinte minden formátumot, csak legyen fent hozzá codec.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.