Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39551) Devid_81 válasza TeeBee73 (#39550) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az fel sem tunt eddig ;] :DDD

...

(#39552) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel CPU 2018-2021 Roadmap Leaks Out – Up To 10 Core Comet Lake-S Desktop CPUs in 2020, 14nm Rocket Lake-S in 2021, No 10nm LGA Parts Till 2022

[link]

Oke ez wccftech...de nah...tenyleg ennyire nem megy ez a 10nm? :U

...

(#39553) schwartz válasza Devid_81 (#39552) üzenetére


schwartz
addikt

Nem tudom 10maggal 14nm-en milyen TDP kerettel szeretnek megfogni az AMD 7nm-es palettajat, ahol AM4-en is siman mehetne a 16 mag. Es ez csak ugy kiszivarog... Nem mondom, hogy nem ez lesz, de nem latom ezt versenykepesnek 14nm-en. Sztem altatas, kamu. Ha megsem, akkor szarban lesznek... ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#39554) b. válasza Devid_81 (#39552) üzenetére


b.
félisten

Vagy bérgyártatnak. Samsung, TSMC....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39555) gV válasza Devid_81 (#39552) üzenetére


gV
őstag

mindez egy ember ámokfutásának köszönhetően, továbbra is csak pislogok, hogy ilyen van, egy ilyen cégnél.

(#39556) Kolbi_30 válasza gV (#39555) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez is csak egy multi. Lásd Takata, spóroltak a minőségi anyagon meg technológián. Aztán csőd..persze kaszáltak amíg baj nem lett.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#39557) Pug válasza b. (#39554) üzenetére


Pug
veterán

Elobb fogsz te AMD vga-t venni, mint hogy az Intel bergyartasson...

(#39558) b. válasza Pug (#39557) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
Pedig GPU nal már úgy néz ki fog, Samsunggal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39559) PuMbA


PuMbA
titán

Radeon R9 380 vs. GeForce GTX 960, 2015's $200 Budget GPUs Battle it out in 2019!

Tök jól tartja magát az AMD. Első hozzászólás: Buy NVIDIA today, regret tomorrow :D

[ Szerkesztve ]

(#39560) proci985 válasza PuMbA (#39559) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez nem a 285 volt ami a 7950 "majdnem GHZ" 2GB memoriaval?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39561) gejala válasza PuMbA (#39559) üzenetére


gejala
őstag

A 960 már megjelenésekor is gyenge kártya volt, nem hiába a 970 terjedt el. 970 ma is teljesen jó 1080p highra.
760/660 (Ti) a maga idejében sokkal jobb vétel volt, mint a 960 bármikor is.

(#39562) PuMbA válasza proci985 (#39560) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az R9 285 is ez volt, de az alacsonyabb órajelen :)

[ Szerkesztve ]

(#39563) Devid_81 válasza Devid_81 (#39552) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Intel Client Desktop CPU Roadmap Leaked

"Tweakers.net reported last week on a leaked Intel roadmap purportedly from a Dell presentation, leading to somewhat panicked headlines that Intel would not have 10nm desktop processors until 2022. There was one problem with that analysis, though: as we reported, the leaked roadmap covered Intel's commercial platforms, and not the client side of its business. Intel's commercial roadmap tends to trail the broader client desktop PC market (think enthusiast rigs) by roughly nine months."

"according to the new roadmap, we won't see 10nm arrive for the desktop until at least 2021"

Nem kell bec@rni, nem kell 2022-ig varni az Intel 10nm-re mivel lehet, hogy jon 2021-ben :DDD
Most mar szoritok nekik, komolyan! ;]

...

(#39564) solfilo válasza proci985 (#39560) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ez volt az R9 285, de az nem volt sosem HD7950, abból R9 280 lett. :)

solfilo

(#39565) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel 10-Core Cascade Lake-X CPU Spotted in SiSoftware Database

Osszesen kemeny 100MHz-et nott a boostja az elodhoz kepest, de valoszinuleg itt mar thermal bajok vannak igy is ugy is.
Viszont az alap orajel legalabb nott 400MHz-et.

...

(#39566) Petykemano válasza Devid_81 (#39565) üzenetére


Petykemano
veterán

Van egyébként Intel találgatós és Intel GPU találgatós topik is, amely szeretettel várja az intelhez kötődő (nem gpu VS) témákat

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39567) Devid_81 válasza Petykemano (#39566) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah, mondjuk ez igaz, lehet nem ide kellene spam-eljek, bocsi ezt beneztem :B

...

(#39568) Depression


Depression
veterán

Az nv a pc piac iphone-ja, mert bár csak trendkövető, de mindig megoldja, hogy jobb legyen. Én befürödtem az fx5200-zal, miután megvettem, mint ajánlott kártya, rá egy hónappal már lehúzták, mint a..., majd 2600xt, mert ez a jövő, és ezután lecseréltem egy 8800gtx-et nagy bánatomra egy 4770-re, mert az a jövő.
Most öregkoromra megtanúltam, hogy egy jól bevált használt vga, ami már bizonyított, pont elég mindenre 1080p-ben.

Abunak a szakértelmében nincs semmi kifogásolható, viszont ez is olyan politika, ahol a lobby, kenőpénzek sokkal többet számítanak, az amd meg kanadai becsülettel próbál talpon maradni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39569) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Navi PCB

...

(#39570) Egon válasza Depression (#39568) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nv a pc piac iphone-ja, mert bár csak trendkövető, de mindig megoldja, hogy jobb legyen.

Ez azért meglehetősen erős állítás.

Én befürödtem az fx5200-zal, miután megvettem, mint ajánlott kártya,

fx5200, mint ajánlott kártya?!? :Y :Y :Y Hol???

Abunak a szakértelmében nincs semmi kifogásolható,

Lehet, csak a hozzászólásaiban van... ;] Mindenesetre én a heti termésen is kiválóan szórakoztam... ;] A kedvencem, amikor tételesen cáfolják, és elkezd egészen másról beszélni... :C

viszont ez is olyan politika, ahol a lobby, kenőpénzek sokkal többet számítanak, az amd meg kanadai becsülettel próbál talpon maradni.

Amennyire én tudom, az AMD amcsi cég. Ha az ATI-ra utalsz, akkor a "kanadai becsület" kapcsán esetleg érdemes előtúrni, hogy a quake (vagy a quake 2? nem emlékszem pontosan) driveres csalása hogy is volt náluk... :U Két profitorientált cég, egyesek hiedelmével ellentétben, az AMD sem Robin Hood... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39571) Yutani válasza Egon (#39570) üzenetére


Yutani
nagyúr

(#39572) b. válasza Yutani (#39571) üzenetére


b.
félisten

16 GB ram igény ,megrendelésre :D?legalább írja ki ha már nincs is rá szükség :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39573) FLATRONW válasza Yutani (#39571) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor észrevehető volt ez a csalás. Azonban elindított egy folyamatot, és manapság általánossá váltak, látható képminőség romlás nélkül az ilyen optimalizációk.
Vegyük csak a láthatatlan részek kivágásával nyert sebességet, vagy az FP16-ot.

(#39574) b. válasza FLATRONW (#39573) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek. Szinte mindegyik "A" kategóriás játék húz/ optimalizál valamelyik gyártó fele és így hátráltatja a másikat.Nagy kérdés lesz Intel piacra lépése ez ügyben, még nehezebb lesz a dolog sok szempontból.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39575) CsonkaImo válasza b. (#39574) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Undorító egy platform ez a PC. Akármennyire is szerettem, meg a mai napig sokszor motoszkál a gondolat bennem, hogy összerakok egy jó kis konfigot. Az ilyen dolgok mindig eltántorítanak. :(

(#39576) b. válasza CsonkaImo (#39575) üzenetére


b.
félisten

ha tudnád mennyiszer megfordult a fejemben, minek nekem gamer PC. Ez lesz a utolsó. A legutolsó ilyen gondolat után vettem a legdrágábbat, egy HEDT Platformot . :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39577) Petykemano


Petykemano
veterán

Sziasztok,

új vagyok itt,.van már valami hír az új 7nm-es navi diáról?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39578) gV


gV
őstag

AMD 2019Q1:

[ Szerkesztve ]

(#39580) Petykemano válasza szmörlock007 (#39579) üzenetére


Petykemano
veterán

This is interesting, but there's an asterisk: "for the Intel Rendering Framework family of APIs and libraries." No mention of DXR support. https://t.co/x24AWfhJrX

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39581) Dtomka


Dtomka
veterán

ÚJABB AMD-S SZAKEMBER SZEGŐDÖTT AZ INTELHEZ
Az Intel nem bízza a véletlenre. Remélem tényleg konkurencia lesz a korábbi 2 gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#39582) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Egy AMD vs Nvidia kérdés, miért van az amit több hasonló teljesítményű kártyával is tapasztaltam a 2 gyártótól, hogy az AMD kártyáknál észrevehetőbben jobban romlik a játékbeli teljesítmény ha a háttérben fut egy twitch stream vagy yt video?

/s

(#39583) Venyera7 válasza Dtomka (#39581) üzenetére


Venyera7
senior tag

Én a Driverekre leszek kiváncsi azon fog sok múlni...

[ Szerkesztve ]

(#39584) schwartz válasza Dtomka (#39581) üzenetére


schwartz
addikt

Azok kozul egyedul J. Keller az egyetlen aki szamit s fajhatott igazan az AMD-nek. (sztem)

If he dies, he dies.

(#39585) szmörlock007 válasza Petykemano (#39580) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"No mention of DXR support. "

Hát persze, hogy nem. Az intel majd ír egy saját szabványt :DDD ;]

(#39586) solfilo válasza schwartz (#39584) üzenetére


solfilo
veterán

Itt nem volt AMD-től elcsábítás, tőlük 2015-ben ment el, 2-3 évvel később csatlakozott Intelhez. Köztes időben a Teslánál volt.

solfilo

(#39587) Yutani válasza schwartz (#39584) üzenetére


Yutani
nagyúr

JK elvégezte a munkát az AMD-nél (Zen tervezésében segített), majd új kihívást keresve továbbállt.

#tarcsad

(#39588) Abu85 válasza schwartz (#39584) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gregory Stoner fájt a legjobban. A többi csak marketinges vagy üzleti vonalon mozgó menedzser volt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39589) b.


b.
félisten

[Óriási mértékben csökkentek a chipeladások ]

"Az elemzések alapján eléggé gyengélkedik a piac, aminek az egyik oka az Intel processzorok hiányában keresendő. " :Y :Y :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39590) rumkola válasza b. (#39589) üzenetére


rumkola
veterán

mér nem csak a dvga hal majd ki, hanem a cpu is :D

(#39591) rumkola válasza Abu85 (#39588) üzenetére


rumkola
veterán

szóval a nagy amd-nek annyi a felesleges pénze, hogy szirszar semmirekellő managereket foglalkoztat, akikért nem kár ha átmennek a konkurenciához...

hihető

:D

(#39592) Kolbi_30 válasza rumkola (#39591) üzenetére


Kolbi_30
őstag

De mi a meglepő abban ha valaki vált munkáltatót?? Ezek is csak multik emberekkel..ha 20k dollarral tobbet ad az egyik akkor odamegy ennyi. a Tobbit meg ki nem szarja le..én is igy csinalom. Meg mindenki aki nem retardalt

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#39593) b. válasza rumkola (#39590) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ezek ilyen fizetett hirdetések( nem pont Iponra gondolok, hanem akitől átvették) amit Intel nyomat, hogy mennyire kelendőek lennének a CPU-ik és hogy nem a másik oldalt viszik, várják.
Valószínűleg lesz még ebben a hónapban a Computex elött v hasonló hír, miből van kevés, meg nem győzik gyártani ilyesmi, ugye ott lesz a leleplezés az új genes AMD CPU családról...
Egyébként pedig pont elég szépen kivár most mindenki szerintem arra, mit domborít AMD a Ryzennel. A Bulddozer óta nem volt ennyire várt CPU genjük, mint ez a 3000 széria. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39594) Pug válasza rumkola (#39591) üzenetére


Pug
veterán

Nem, hanem mondjuk egy par-sales directorral nem vesztesz igazi know how-t...

Dolgoztal mar barmilyen manufacturing multinal? :U

[ Szerkesztve ]

(#39595) Kolbi_30 válasza Pug (#39594) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Lehet operátor azt nyomokat 2 gombot....azt multi

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#39596) Sirandrish


Sirandrish
legenda

semmi... :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39597) b.


b.
félisten

[Trump's trade-war escalation is a 'major concern' for chipmakers AMD and Nvidia (AMD, NVIDIA)]
Trump keménykedik :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39598) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Rage 2 Benchmark - PCGH

Egy újabb Vulkan only játék, ahol jól sikerült a Vulkan leképző, az APEX motor szépen megy a PCGH szerint, teljesítmény sem rossz.

Az 500 fps pedig érdekesség, ritkán látni manapság ilyen tempót egy friss AAA címben, még ha pixelparádé is az egész, azért a 64×48-as felbontás mennyire beteg már. :DDD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39599) b. válasza huskydog17 (#39598) üzenetére


b.
félisten

lol nem gyenge :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39600) imi123 válasza huskydog17 (#39598) üzenetére


imi123
őstag

Megvárhatták volna az AMD-s "game ready" drivert.
Most jött ki.(19.5.1).Nem keveset gyorsul vele a Radeon VII.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.