Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Bali27 válasza miresz (#12899) üzenetére


Bali27
addikt

Lehet igazad van, de tény hogy majd jön 8-as széria is előbb-utóbb... Bár ez a 60% os srebesség különbség nekem is soknak tünik, mert előtte kb a 6850 és a 7870 között volt ekkora különbség, és ahhoz is jó sok időnek el kellett telnie mig kialakult... :K

(#12902) Bali27


Bali27
addikt

A Hardverek mikor szoktak a legolcsóbbak lenni kb? Év vége, vagy január környéke?
Be szeretnék szerezni egy SSD-t, és most jelent meg a Vertex4[link]

(#12903) DeadMeat válasza Bali27 (#12902) üzenetére


DeadMeat
veterán

Úgy valahogy, jan -március között, de leginkább nyáron az ubiszezonban

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12904) kovsol válasza Bali27 (#12902) üzenetére


kovsol
titán

Vertex 4 nem most jelent meg és a linkeden már a címben is ott virít, hogy OCZ Vector. Amúgy meg ha azt várod mindig, hogy valami olcsóbb legyen, meg azon aggódsz, hogy jön a következő ami jobb és a mostani olcsóbb lesz, akkor te inkább soha ne vegyél semmit. SSD árak meg a nyár folyamán nagyon mentek lefelé amúgy. Én helyedben meg a 4GB ramot bővíteném inkább elsőként.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12905) netguru10


netguru10
aktív tag

Tudna nekem valaki segíteni abban,hogy a 890FX chip-settes lapokkal is ugyan úgy lehet húzni a Bulldozereket mint a 990FX-el?
(Asus Crosshair IV Extreme lapról lenne szó egy FX 8120-al) :)

[ Szerkesztve ]

Arbeit Macht Frei

(#12906) DeadMeat válasza kovsol (#12904) üzenetére


DeadMeat
veterán

Én meg azt várom, hogy a agility 3 megdögöljön, annyiba van most a 120-as, mint amennyiért vettem anno. De nem akarja pedig mindent megteszek érte..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12907) direwolf válasza miresz (#12883) üzenetére


direwolf
őstag

Pont ugyan ezt játszotta el nekem is egy 445-ös x3 pár napja. Újraállítás után visszaállt :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#12908) Bali27 válasza kovsol (#12904) üzenetére


Bali27
addikt

Ramom az ilyen [link] 2x2Gb Kit...
Megéri még egy ugyan ilyet venni, vagy cseréljem az egészet szerinted? Bár sokat bukni nem nagyon akarok mert most kicsit megcsappant a számlám..:( Ja és még a 4Gb eddig mindig elég volt... Milyen esetben lehet kevés? Videót vágni nem szoktam.. Alap Photoshop, Indesign müveletekre meg játékra kell a cucc...
AZ SSD ből meg eredetileg Agility3as 96 vagy 120Gb os lett kinézve....Most ó áron mennek--

[ Szerkesztve ]

(#12909) miresz válasza Bali27 (#12908) üzenetére


miresz
veterán

Újabb játékoknál nem árthat,nekem pl bf3 multi alatt 6 gb körül benyel,de ps alatt is komolyabb műveletek alatt 4 giga körül. Az OCZ Agility 3 most tényleg nagyon jó árban van. Gondolom rendszer meghajtónak akarod.Oda elég ey 60Gb-os is,ha csak a wint,és a programikat teszed rá. És ha van 8 giga memóriád a lapozófájlt is át teheted a ramokra a C-ről. Játékokat,letöltéseket,stb a vinyóra kell pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#12910) Bali27 válasza miresz (#12909) üzenetére


Bali27
addikt

A Ramos dologra nem válaszoltál, hogy 8Gb os Kit annyival tö9bbet ér mint 2x4Gb -os, .. Azaz az érdekel hogy van -e különbség.. Összeférhetetlenségi vagy ilyesmi :B

Igen, rendszernek akartam, bár ha a 120 Gb-os SSD-t választom ugy terveztem hogy megveszem a Win8-at, az SSD optimalizálásos cikkben leirtakat beállítom. (Prefetch, Superfetcjh, Indexelés letiltás stb stb) Az Adobe cuccok, és a Steam/Redorchestra lenne ott, meg majd a Total War...
Ha 8 Giga lesz akkor meg értelemszerüen lapozófile kilőve, ha meg nem lesz 8gigha ram, akkor a Lapozófilenek fix méretet adok meg és nem töröltetem a Win-ből való kilépés során..
Wan egy 1 TB os Samsung winyóm, oda meg a letöltések, zenék filmek stb kerülnek..

[ Szerkesztve ]

(#12911) miresz válasza Bali27 (#12910) üzenetére


miresz
veterán

A 2x4 gb modul jobb lenne szerintem. Én a játékokat nem az SSD-re tenném,hanem a vinyóra,mivel arról más nem fog futni,csak a játékot kell futattnia,gyorsabb lesz úgy is mint most,mert most még a win is meg minden a vinyóról megy. Én játékkal nem terhelném az ssd-t.Win8-nál már nem kell állítani semmit,leállítja magától ezeket,mert érzékeli,hogy ssd van a gépben.

(#12912) Malibutomi válasza Bali27 (#12910) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megéri a 8gb, sokkal simábban megy vele a rendszer. Nekem érzésre ég és föld volt a 4 vs 8gb W7 alatt

(#12913) Bali27 válasza miresz (#12911) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. köszönöm a válaszokat..
Amugy miért terhelem az ssd-t a játékkal? Mert ugye a pendrive ha be van fogva az is évekig kibirja mint flash memória meg ilyesmi...?

(#12914) Asbee válasza Bali27 (#12913) üzenetére


Asbee
veterán

Nyugodtan tehetsz ssd-re játékot, de csak olyan játéknak van értelme ami valóban kihasználja a gyors sebességet, pl folyamatosan sok textúrát tölt stb. Amúgy nem lesz neki különösebb haszna. Egy bf3-at pl nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#12915) ETOM válasza Asbee (#12914) üzenetére


ETOM
addikt

Sokkal gyorsabban betölt a multi mint egy HDD-vel. Hogyhogy nincs értelme?

(#12916) kovsol válasza ETOM (#12915) üzenetére


kovsol
titán

Betöltés tényleg gyorsabb BF3 ban, viszont érdemi változást én egyedül Diablo3 ban tapasztaltam, ott HDD-vel egy nagyobb csata után mikor a lootok kiesnek volt egy fps drop, ssd-vel ez megszünt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12917) Asbee válasza ETOM (#12915) üzenetére


Asbee
veterán

Gyorsabban betölt és ennyi. De játék közben nem lesz javulás. Nekem ezért nem érné meg a ssd. Egy diablo 3 és fsx-ben van javulás, ahol folyamatosan használva van a háttértár nem csak pályabetöltés idejére.

(#12918) ETOM


ETOM
addikt

Hát jah másban annyira nem, nekem raid0ba volt 3 hdd, de még így is sokkal gyorsabb aki komolyabban multizik BF3-ba annak viszont jó lehet mert nem mindegy mire ér be. (nincs semmi jármű) Nekem minden esetre SSD-n van a játék.

(#12919) Altair77 válasza ETOM (#12918) üzenetére


Altair77
tag

Aki komolyabban multizik az unrakned szerveren játszik és ott akkor indul a kör ha mindkét csapat kész van :DDD Elnézést ha ezzel bárkit megsértek de a public nem komoly...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12920) =HG= válasza ETOM (#12918) üzenetére


=HG=
addikt

Ne kérdezd miért, de akkor is gyorsan betölt a BF3, ha nem az ssd-re van telepítve, pusztán ssd a rendszervinyód. :K Nekem is így van, és szinte elsőként vagyok a pályán. :C

Asbee: Hidd el megéri az ssd (rendszernek)

[ Szerkesztve ]

(#12921) Asbee válasza =HG= (#12920) üzenetére


Asbee
veterán

SSD-t használok játék is van rajta (kicsit hülyén fogalmaztam), de szó sem volt róla, hogy rendszernek nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#12922) =HG= válasza Asbee (#12921) üzenetére


=HG=
addikt

Akkor, ha jól értelmezem egyetértünk! :K

(#12923) Asbee válasza =HG= (#12922) üzenetére


Asbee
veterán

:K

(#12924) ETOM válasza =HG= (#12920) üzenetére


ETOM
addikt

Áh mindegy nem fontos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12925) Lavidaloka


Lavidaloka
aktív tag

Üdv!

Nemrég vettem egy Fx8120-as Bulldozert.Egy Cooler Master Hiper TX3 Evo-val hűtöm de amit adtak hozzá venti az csak 2.300Rpm-es.
A proci alap órajelellen Aida64-el terhelve is max kupakhő.:53C a magok:39C
Tehát elvileg az alap órajelen nincs semmi gond de ha kicsit húzom a procit akkor már TDP limites lesz és visszaesik a proci 1400Mhz-re.

Ezért vettem a hűtőre egy nagy légszállítású 90mm-es server ventit ami max 4000rpm-es.
Ezt felszereltem a gyári venti helyére.A gyárit meg a másik oldalra szívónak.

Most nagyon jó lett hütés a viszont .alapjáraton ...akkor is ha be van kapcsolva a CNQ gyári szívó folyamatosan 2300rpm-en pörög.a 4000rpm es meg 2100körül...és persze ha leterhelem akkor felemeli egészen 3800-ig.
Szóval elég hangos....

Kérdésem az lenne,hogy hogyan lehetne lejjeb szabályozni a ventiket...mert a biosban nem találtam ilyen funkciót. :F

Alaplap:AsusM5A78-M-LX

ホンダシビッククーペ

(#12926) giigz válasza Lavidaloka (#12925) üzenetére


giigz
veterán

1400 MHz-re alapból visszaveszi alapjáraton. :)

(#12927) kovsol válasza Lavidaloka (#12925) üzenetére


kovsol
titán

biosban be van állítva, hogy szabályozza megfelelően a hőfokot és nem fixre állítottad ? amúgy 2300+4000rpm :Y én 800rpm es 12cm -es ventiket használok, tiéd olyan lehet mint egy hajszárító :D

May the Force be with you!

(#12928) Lavidaloka válasza kovsol (#12927) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Az alaplapon csak az egyik szabályzó 4 pin-es a másik csak 3..
Nos a gyári 2300-as 4 pin-es venti van rádugva 3 pines-re csatira...gondolom ezért megy max fordulaton.
A 4000-es venti meg a 4 pin-re...de az eleve 2100küröl mocorkál..és amikor terhelem felbőg egészen 3800-ig...bár igaz a maghőm is max 53-ról lecsökkent max 45-re... :D

ホンダシビッククーペ

(#12929) kovsol válasza Lavidaloka (#12928) üzenetére


kovsol
titán

de ami 3 pines ott is tudod állítani, hogy mekkora érték legyen max, így nem fog maxon tekerni és beállítható az is, hogy a cpu hőfokjához mérten szabályozza, legalábbis remélhetőleg a te alaplapodon is van ilyen :D

May the Force be with you!

(#12930) Lavidaloka válasza kovsol (#12929) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Ok!Mindjárt átnézem a biost..megint.. ;]

A server venti meg ez lenne:

delta ffc0912de

ホンダシビッククーペ

(#12931) kovsol válasza Lavidaloka (#12930) üzenetére


kovsol
titán

Noise: 55 dBA, (Max. 59 dBA) :Y ez van a gépedben ? hangosabb nem volt a boltban készleten ? :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12932) Lavidaloka válasza kovsol (#12931) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

A biosban lehet manulaba állitani de csak a 4 pines-t....Ott is csak annyit enged hogy hány 100%on menjen a max fordulathoz képest....nos azt levettem 40%-ra :D

Jelenleg lement 900Rpm.re de a szívó még mindig 2300-on pörög...xd :W

ホンダシビッククーペ

(#12933) Lavidaloka


Lavidaloka
aktív tag

Nah leszedtem a pics@ba a szívó agról a gyári Cooler Master ventit mert úgy sem tudom a 3 pin miatt csak max rpm-en használni. :W

Érdekes hogy ezze a szerver hűtővel leteszteltem fél óra Aida64-el és sokkal jobb értékeket hozott mint a gyári CoolerMaster hűtő :Y
Belőttem ezt is ugyan úgy max 2300 rpm-re és 6C-kevesebb lett a Max Temp. :R
És igy már nem is hangos....szal marad igy egyenlóre ha meg húzni akarok a prockón akkor bőven van még rpm emelés akár 4800-ig ;]

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#12934) oz82 válasza kovsol (#12896) üzenetére


oz82
senior tag

Hmm.

Nálam visszarakja alapfeszre a proci feszeket ha be van kapcsolva az APM. Annyit nem ér nálam inkább kikapcsoltam, és így alulfeszelve elmegy 1,125V on 3,6Ghz-n

Az Overdriveos dologra meg ezt találtam, sajnos kimaradt belőle a 880-as chipset támogatása :(((

Csessze meg, ezért indul nekem alapbeállításokkal állandóan. Pedig jó volna ezzel tudnám szabályozni a turbo-t

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12935) Lavidaloka válasza oz82 (#12934) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Az Apm -et én nem kapcsolnám ki a helyedben..inkább vegyél egy rendes hűtőt.

A turbó kapcsold ki mert az állitja a feszültséget és az órajelet... ;]
Az Apm -el csak a TDP limit miatt rak vissza 1400-ra....tehát jobb hütés kell rá.

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#12936) lee56 válasza Lavidaloka (#12935) üzenetére


lee56
őstag

A TDP limitnek mi köze is van a hűtéshez, ezt kifejtenéd?
Talán alacsonyabb hőmérsékleten kevesebbet fogyaszt a proci? :)
Úgy 0°Kelvin környékén lehet is rá esély, nem mondom hogy lehetetlen :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#12937) joker1220 válasza lee56 (#12936) üzenetére


joker1220
őstag

Itt a válasz;) Eddig én sem tudtam :R

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12938) kovsol


kovsol
titán

jah nem ide akartam írni, sry

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12939) frescho válasza kovsol (#12938) üzenetére


frescho
addikt

Igen.

https://frescho.hu

(#12940) RedDot válasza kovsol (#12938) üzenetére


RedDot
tag

Ilyen hamar meguntad?

(#12941) kovsol


kovsol
titán

úgy látom akkor ketten észrevettétek amit írtam, eredetileg székesfehérvári topicba akartam írni :B pénteken jön az i5-3570k meglátom az mit tud :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12942) Mardel válasza Lavidaloka (#12935) üzenetére


Mardel
őstag

Szerintem kicsit megkavarodtál a fogalmakkal.

Az APM csak annyit csinál, hogy a processzort nem engedi a gyári TDP érték fölé, még ha folyékony nitrogénnel hűtöd, akkor sem.

Ez 8120-nál 125 W, FX-4100 és 6100-nál 95W. Procimon meg 150W TDP-s hűtő van, szóval nem a jobb hűtés függő az apm.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#12943) oz82 válasza Lavidaloka (#12935) üzenetére


oz82
senior tag

Kis kavarc...

Turbót mi értelme kikapcsolni?, ha a lapomba nincs engedve az APM akkor hiába van bekapcsolva a turbo, nem múúködik. Bár lehet az is benn van a képbe hogy a szorzóállítás manual, és felette tudom állítani a turbo szorzóját is (3800Mhz re van állítva), és a manual szorzó beállítás miatt nem megy.
CPU fesz 1,15V CnQ megy szépen offsetelve. Csak nincs turbó, végülis nem bánom,csak furcsállom.
De még tanulom a bulldozert...

Mondjuk tápom miatt nem erőltetném KHm..
Prime 95 + furmark fánk eredménye 210W a konnektorból, hűtéstuning van a tápon, kellemes meleget tol ki magából.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12944) synthattik válasza kovsol (#12941) üzenetére


synthattik
aktív tag

gratula,az finomnak tűnik.Azt meg lehet tudni milyen deszka lesz alá?

(#12945) RedDot válasza kovsol (#12941) üzenetére


RedDot
tag

Jól feladtad a leckét az FX6100nak...

(#12946) DeadMeat válasza kovsol (#12941) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jó nagy ugrás.. Gratulálok :R Btw mihez volt kevés, vagy csak a kíváncsiság?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12947) kovsol válasza DeadMeat (#12946) üzenetére


kovsol
titán

pl SC2 CPU limites full hd ban, Diablo3 se tekeri maxon a VGA -t, GW2 se, és mind azért, mert alig pár szálat használnak ki, és itt még csak egy HD6850 ről van szó! amit szintén cserélni fogok majd, de azt a következő hullámban :)
De csinálok majd mérést ezekkel a játékokkal és összehasonlítom utána az i5 el, hogy mennyit változott. Igazából van egy nagy adag kíváncsiság is a cserében.

May the Force be with you!

(#12948) RVR400


RVR400
veterán

Srácok, úgy néz ki, hogy az FX-4100-am elmegy jövő hónap elején. Érdemes a 6200-at forszírozni, vagy elég lesz a 6100 is, mert úgysem bír többet tuninggal?

(#12949) akela91 válasza RVR400 (#12948) üzenetére


akela91
addikt

Szerintem vagy 6100 vagy 8120. :)

(#12950) hcpety


hcpety
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Adott egy alaplap: ASUS Crosshair V Formula-Z (nemrég jelent meg)
És egy processzor: AMD FX-8350 (nemsokára megjelenik)

Ha ebbe a lapba belerakok 32GB DDR3 2400Mhz memóriát (amit elvileg támogat), akkor az említett procival tud is 2400Mhz-en kommunikálni?

Ne azt nézzétek, hogy mi értelme, csak hogy működne-e... :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.