Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) miresz válasza szabjan (#12500) üzenetére


miresz
veterán

Tuningot csak bios alól. Felejtsd el az AXTU-t és hasonló társait. :K

(#12502) Lavidaloka válasza szabjan (#12497) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Én már tom.....:
CPU feszt állitsd be stock vagy max 1.35V ra mert Auton túlfeszeli a CPU-t és ézert valószínú hogy átlépi a TDP-t.Utána nem fog annyira melegedni sem .

Nekem a 95W lapom miatt a a 125W-os 8120-at inkább alulfeszeltem 1.25V és fix 3.1Ghz-en megy CNQ-val. Azóta sokkal stabilabb és az aida sem ugrál le fel.Eléri az 53 fokot-és marad végig 3100-on.

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#12503) atti_2010 válasza szabjan (#12500) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Tuningot csak Bios alól szabad csinálni, ezek az ilyen olyan szoftverek nem érnek egy kalap sz@rt sem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12504) Altair77 válasza szabjan (#12497) üzenetére


Altair77
tag

Érdekes amit irsz nekem is hasonló a problémám ugyanezzel a lappal csak 8120as van velerakva...nálam 61-62C°-nál tilt le és már végigjártam minden lehetséges kombinációt...nézegettem külfökdi fórumokat és elég érdekeseket irtak probléma az,hogy TDP miatt nem engedi a lap a procit jobban felmelegedni mondták azt is hogy a fetek nincsenek hűtve ez is okozhatja plusz ami elég gáz,hogy az ext3-on csak 4+1es táellátás van szóval tuningra nem ajánlott...nemtudom ezek mennyire igazak elképzelhetőnek tartom de az biztos,hogy nem tuningra való deszka sajnos :/
Én úgy döntöttem,hogy beruházok egy Asus 990Fx Sabertoothra remélem azzal nem lesz hasonló probléma,amint bekerült a lap irom mi a helyzet...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12505) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

A Gigabyte 990FXA D3 / GA-990XA UD3 esetében ezek "új" FX Ready-k?

Mert a gyártó weboldalán ezt írja:

To enable AM3+ AMD FX-Series CPU support, please update your motherboard with the most current BIOS found in your motherboard’s download section.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12506) t256 válasza HartgeH3-2.8 (#12505) üzenetére


t256
őstag

Friss BIOS-sal FX ready igen.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12507) miresz válasza HartgeH3-2.8 (#12505) üzenetére


miresz
veterán

Azért képben vannak ismét Gigabyte-éknál. :DDD Tragédi a supportjuk
Processzor támogatási lista
Szerintem ezzel csak arra akartak célozni,hogy tedd fel a legfrissebb biost az FX procikhoz,mert azzal fog jobban működni.

[ Szerkesztve ]

(#12508) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

t256: Ez lenne a totális szivatás, új gépet raknék össze. Honnan a fenéből szerezzek bele procit amivel frissítem a bios-t, nem fogok ezért két procit venni ez nonszensz.

miresz: Én is erre gondoltam, hogy tegyék fel az újabbat mert azzal megy igazán.., listán én is láttam, alaplap gyártó weboldalán amellett hogy "nagy betűkkel" AM3+ New FX series Ready, lentebb tekersz és érted ott egy szöveg.

Totál félre érthető, és elbizonytalanító. Viszed haza a gépet azt esetleg nem megy a CPU. :U

Szerk: Ráadásul a két említett alaplap rev. 1.0 , simán be tudnám magamnak képzelni, hogy esetleg nem megy.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12509) kissz84


kissz84
tag

vicces ez az apm-es dolog a mai napig nem találom a biosban már vagy 20szor átnéztem :(((
talán egy bios-frissítés után lenne? :U

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#12510) =HG= válasza kissz84 (#12509) üzenetére


=HG=
addikt

Én ezért adtam el egy 890 chipsetes asrock-ot sem apm sem NB állítási lehetőség nem volt, és csak az az 1 bios volt FX procikhoz...

(#12511) lee56 válasza HartgeH3-2.8 (#12508) üzenetére


lee56
őstag

Ennek egyszerű a magyarázata, a 9es sorozatú alaplapok előbb voltak kaphatóak minthogy kijöttek volna az FX procik, így érthetően BIOS frissítés nélkül nem is mennek, viszont a tavaly október óta legyártott alaplapokon már olyan BIOSnak illene lennie gyárilag is amivel megy, de ez nem a giga hibája, ez egy ilyen helyzet, amivel az összes FXnél korábban kiadott alaplap és persze a tulajdonosaik szenvednek miresz :)

Szóval ha esetleg használtan veszed és az előző tulaj egy AM3-as Athlont vagy Phenomot járatot benne elavult BIOS-al, akkor neked kéne utánajárni, hogy FX-ready legyen mire kifizeted.

Ha boltból veszed akkor megkéred az eladót hogy nézze meg :) Vagy ha nem ilyen kedves akkor is a 3napos azonnali visszavétel szerintem még működik..
Amúgymeg azért már lassan egy év eltelt, nagyon kis forgalmú boltnak kell lennie hogy a polcon elvegetáljon ennyi ideig egy lapalp, persze nem kizárt, ezért kell résen és alaposnak lenni :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#12512) HartgeH3-2.8 válasza lee56 (#12511) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Keresztkérdés.

Honnan tudjuk, hogy ami épp a boltban van azon a megfelelő bios van e..?!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12513) addamka válasza Altair77 (#12504) üzenetére


addamka
őstag

3.8on nekem visszi, de alulfesszel van még az is, persze ez nem egy nagy eredmény, de amire (nem is) kell, arra elég :)
USB gondom akad néha vele, 1 portja már döglött hátul, csak emiatt nincs kedvem gariztatni.

61 foknál meg throttlingol a CPU emlékeim szerint (majd valaki pontosít), bár nálam nem 61 fok kupaknál, hanem 61 fok maghőnél dobja le az órajelet, olyankor a valódi kupakhő már kb 80 fok.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#12514) Altair77 válasza addamka (#12513) üzenetére


Altair77
tag

3.8at mekkora fesszel használod?Nekem 61 fok kupaknál hal be most újra pasztáztam de semmi változás a hűtéssel meg nem hinném hogy gond lenne mert alap beállitásokon megy rendesen és több óra bf3 után max 39 fokosak a magok szóval nem értem az egészet...remélem az új lap megoldja a problémákat...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12515) HartgeH3-2.8 válasza lee56 (#12511) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm válaszod :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12516) #21346560 válasza HartgeH3-2.8 (#12512) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elvileg a dobozra rá van matricázva, de szerintem az újabbakban már FX ready bios van.

(#12517) HartgeH3-2.8 válasza #21346560 (#12516) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ide is köszöntem :)

Én is ebben bízom , árfekvésben nagyon jó számomra az FX széria.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12518) t256 válasza HartgeH3-2.8 (#12508) üzenetére


t256
őstag

Én pont úgy jártam a mostani Asus lapommal. Visszavittem a boltba és felrakták a legújabb BIOSt.

Valaki ajánljon Nekem legyen szíves olyan alaplapokat, amelyek 100%, hogy jól kezelik az FX procikat.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12519) szabjan válasza szabjan (#12500) üzenetére


szabjan
tag

No ami változott azóta.
Mivel a gyári hűtő ugyanaz volt mint amit anno az X4 -hez kaptam, így nem cseréltem. Az új ment a gyerek gépébe, de egy idő után gyanús lett a magas hőfok. Így kicseréltem és tényleg. a régi hőcsövessel valami baj van. A gyárival már el tudok érni olyan 49-50 fok üresjáratit legalább. Nem túl alacsony ez sem, de legalább most nem szalad el 70 fokig a proci. Milyen jó CPU hűtőt tudnátok ajánlani?
Alsó tápos cooler master házam van. Az alaplaptól 14-15 centim van kb a ház oldaláig.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#12520) HartgeH3-2.8 válasza t256 (#12518) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Annak én is örülnék..hátha vannak jó tippek.

Szerk Én speciel 30k körül és 1db Vga, egy picit azért lehet hogy állítgatnék, de extrém tuning kizárva.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12521) kovsol válasza t256 (#12518) üzenetére


kovsol
titán

Azt is jó lenne tudni, hogy milyen árban szeretnél, mennyire akarsz tuningolni, akarsz-e két VGA -s rendszert építeni.

May the Force be with you!

(#12522) t256 válasza kovsol (#12521) üzenetére


t256
őstag

20000 Ft körül szeretnék, egy videókártyás a rendszer. Nem vagyok tuning párti. Lényeg, hogy stabilan mûködjön végre az fx-8120. Ne fojtsa le semmiféle APM, vagy legyen kikapcsolható.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12523) Malibutomi válasza t256 (#12522) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Giga 990XA-UD3
Ez ugyan 25 körül van, de jó.

[ Szerkesztve ]

(#12524) Lavidaloka válasza t256 (#12522) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

ASUS M5A97 PRO vagy ASROCK 970-Extreme4

ホンダシビッククーペ

(#12525) dunc


dunc
nagyúr

Nekem az APM autora van állítva a biosba! Milyen negatívuma van ha nem jól működik mit lehet észleni? Érdemes off ra rakni?

(#12526) #21346560 válasza dunc (#12525) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem túlmelegedett a rendszer tőle.....

Na jó, ebben talán az is benne van, hogy nem a legújabb a hűtőm...

[ Szerkesztve ]

(#12527) szabjan


szabjan
tag

Sziasztok.
Csak nem hagyott nyugodni a dolog. Nem is a húzás miatt próbálkoztam, mert arra a gyári hűtő nem jó. De most hogy mindent kilőttem a bios-ban QnQ -t, apm,c6 és kézin megy minden beállítás és emeltem egy felet a szorzón :D
egy rövid tesztet lőttem:
[kép]
5 percnél már 65 fokig simán elmegy sajnos, de nem esik le a freki.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#12528) Asbee válasza szabjan (#12527) üzenetére


Asbee
veterán

C'n'Q, Cool'n'Quiet, de annak még mindig nincs köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12529) kovsol válasza szabjan (#12527) üzenetére


kovsol
titán

számomra még mindig nem világos most neked mi is a problémád ?

May the Force be with you!

(#12530) szabjan válasza kovsol (#12529) üzenetére


szabjan
tag

Tulajdonképpen semmi. :D
Ugyan az a gondom volt, mint itt egy előttemszólónak. Visszavett a proci 61 fok körül 1440 -ra. Most úgy látom rendesen működik. Köszönöm a türelmet, többé nem zavarok, kérem kapcsolja ki.... ;)

a vizesember

(#12531) kovsol válasza szabjan (#12530) üzenetére


kovsol
titán

szóval azzal védekezel a túlmelegedés ellen, hogy az energia takarékosságért felelős dolgokat kikapcsolod ? :F

May the Force be with you!

(#12532) szabjan válasza kovsol (#12531) üzenetére


szabjan
tag

Szó sincs róla. Ezek mindössze próbák a számomra. Egyenként lőttem ki őket.. Egyesével visszanyomom is kapcsolom és kiderül melyik a ludas. Az biztos, hogy most nem esik vissza a frekvencia és mivel írtam, hogy húzni nem bírom a gyári hűtővel így nem is próbálkozom vele. Üresjáratban kb 50 fok a hőmérséklet. Nem kívánom én sem energiatemetővé tenni a gépet, de az 1400 as órajellel gyakorlatilag használhatatlan. Igaz csak egy játékot próbáltam ki de ott beakadtam rendesen.

a vizesember

(#12533) #21346560 válasza szabjan (#12532) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem hogy inkább élveznéd a gépet, játszanál vagy mittudoménmicsinyááánáá, inkább erre pazarlod az áramot :DDD

(#12534) Asbee válasza szabjan (#12532) üzenetére


Asbee
veterán

De te vagy nem érted a lényeget vagy egyszerűen nem is akarod érteni. Az az 1400-as órajel az két dolog miatt lehet. Első eset, hogy CnQ be van kapcsolva és mikor a proci nem kap akkora terhelést akkor lejjebb veszi az órajelet, hogy ne tekerjen fölöslegesen. Egyébként ha CnQ leveszi 1400-re az a terhelés olyan hogy oda bőven elég. Terhelésre a CnQ miatt NEM fog a proci alacsonyabb órajelen menni. Ezért is szerintem a leghasznosabb beállítás, nem érdemes kikapcsolni.

Második eset: A proci túlmelegszik és ezért veszi vissza az órajelet VÉDELEM céljából.

APM szintén NEM veszi vissza 1400-re folyamatosan, ilyen 3000 és a belőtt órajel között szokott ugrálni tőle.

Ennél érthetőbben szerintem nem lehet ezt elmagyarázni. Egyébként szerintem amíg nem lesz egy rendes hűtőd lődd be minél kisebb feszen alapórajelre a procit és mindjárt hűvösebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12535) Altair77 válasza szabjan (#12530) üzenetére


Altair77
tag

Az előtted szóló én voltam csak nekem picit más jellegű a problémám...nálam 4200MHzre húzva történik meg a leszabályzás stressz teszt alatt és 61 fokos kupakhőnél nem hiszem,hogy le kéne szabályozzon + egy Alpenföhn Brocken van fölötte ami elég kell hogy legyen...alap beállitásokon hibátlanul fut a rendszer :) Nálam valószinű az alaplap kevés a komolyabb húzáshoz...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12536) Borokafa válasza Altair77 (#12535) üzenetére


Borokafa
őstag

Nekem is volt olyan Asrock lapom amivel akár mit csináltam is egy bizonyos terhelés elérése után vissza vette a procit védelem céljából. Gondolom nem véletlenül.....

(#12537) lee56 válasza Borokafa (#12536) üzenetére


lee56
őstag

No igen, hogyha nem túl erős a tápáramkör, vagy a hűtőbordák kevesek rajta (már ha vannak egyáltalán), könnyen megeshet ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#12538) pilu85


pilu85
őstag

anno megnèztem: 2 modullal 4 ghzn ès 4 modullal, fogyasztásban vmi 40-50 watt különbsèg volt,érdekes. egyèbkènt 400fsp táp elegendõ egy alapfeszen mûködô 4ghz fx8as+hd7850 hez. ja ès az mit takar, hogy bf3-nál lefixálni az fpst? valahol be lehet állìtani? jah ès 0.075 voltal alulfeszelve 8x3.1 ghz-n 250 wattot kajol a gèp. vèleményeket, ill. válaszokat kérnék. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12539) DeadMeat válasza pilu85 (#12538) üzenetére


DeadMeat
veterán

topikban keress rá a konzol parancsra, vagy bf3 settings editor ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12540) Altair77 válasza lee56 (#12537) üzenetére


Altair77
tag

Valószinű ez a baj irták is sok helyen de holnap jön az Asus Sabertooth és megváltja a világot :D Kiváncsi leszek meddig tudom majd hőzni léghűtéssel az biztos hogy izzadni fog a brocken ;]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12541) Altair77 válasza pilu85 (#12538) üzenetére


Altair77
tag

GameTime.MaxVariableFps "érték" de szerintem ha 80 fölött van mindenhol az FPSed akkor felesleges gyengébb konfigoknál jön jól mert kevésbé ugrál!:)

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12542) pilu85 válasza DeadMeat (#12539) üzenetére


pilu85
őstag

mièrt jó ha le van fixálva? multiban mind1 h 40 vagy mondjuk 60 fps?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12543) DeadMeat válasza pilu85 (#12542) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nincs akkora fps drop, ha lefixálod.Mert nem mindegy, hogy 100-ról esik 40-re vagy 60-ról ugyanarra. Nem mindegy mennyi fps-ed van multiban.Minél több fps-ed van, annál hamarabb észleled a dolgokat.Nagy vonalakban kb ez a lényeg.Persze hiába van fix ezer fps-ed is akár, ha a monitorod 60Hz-es hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12544) Altair77 válasza pilu85 (#12542) üzenetére


Altair77
tag

Baromira nem mind1 40 vagy 60 mert 60 fpsel sokkal könnyebb belőni az ellent mint 40el főleg ha annak akit lősz van 100+ ;>

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12545) kovsol válasza Altair77 (#12544) üzenetére


kovsol
titán

aztán sokra mész mondjuk a 100fps -eddel ha mellé fos a pinged és amúgy is késve látod meg a dolgokat :D

May the Force be with you!

(#12546) Altair77 válasza kovsol (#12545) üzenetére


Altair77
tag

Ez igaz ezért egy fain net sem árt hozzá :D Mondjuk én befogom a magyar warszerókon 1-3 pingem van :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12547) pilu85


pilu85
őstag

magyarul èrdemes lowon játszanom 100 fpsel a hd7850 el. :s

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12548) DeadMeat válasza pilu85 (#12547) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha nézelődni akarsz, meg gyönyörködni a tájban akkor nem.. de ezt ne az fx topikjában, hanem a bf3 topikban..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12549) pilu85 válasza DeadMeat (#12548) üzenetére


pilu85
őstag

vgülis multiba mediumon is gyönyörû...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12550) giigz


giigz
veterán

Meglett a fejlesztésem, ASRock 990FX Extreme3 és egy FX 6100. :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.