Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) oz82 válasza Lavidaloka (#13398) üzenetére


oz82
senior tag

Ez nem lesz az....

Fx4150, Notes on AMD FDB415WMW4KGU-nál nincs feltüntetve a unlocked multiplier, az összes többinél pedig igen

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13402) Lavidaloka válasza Fisherhun (#13399) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

A turbó autómatikusan túlfeszeli a prockót...Csak csináld meg amit leírtam utána nem lesz gond... :K
Ha kevésnek találod a 3.1Ghz-et akkor kicsit emelheted kb 3.4Ghz-re de akkor a feszt is emeld hozzá.

Nálam is jelenleg 17 fokon vannak a magok....kupak meg 35C.

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#13403) bozont válasza oz82 (#13401) üzenetére


bozont
veterán

Mint mondtam, a 4150 nem került a piacra, de amúgy ez is BE lenne.

(#13404) frescho válasza Lavidaloka (#13402) üzenetére


frescho
addikt

Nagy valoszinuseggel feszt sem kell emelni. Nekem alapfesszel siman futott turbo orajelen.

https://frescho.hu

(#13405) RVR400 válasza oz82 (#13401) üzenetére


RVR400
veterán

(#13406) kissz84 válasza Fisherhun (#13399) üzenetére


kissz84
tag

Nálam is 15-16 fokokat ír

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#13407) kovsol válasza Fisherhun (#13399) üzenetére


kovsol
titán

a tapasztalatok alapján egy bizonyos hőmérséklet alatt már szarul mutatja, de mikor terheled akkor már reális adatokat mutat

May the Force be with you!

(#13408) oz82 válasza RVR400 (#13405) üzenetére


oz82
senior tag

Ja...

FX-B4150 et akartam írni..

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13409) kovsol válasza oz82 (#13408) üzenetére


kovsol
titán

Nem mind1? Lehet azt még valami OEM gyártónak akarták adni egybeszerelt gépekhez amiben nem is lehetne tuningolni. Boltban nálunk nincs olyan verzió ami nem BE.

May the Force be with you!

(#13410) oz82 válasza kovsol (#13409) üzenetére


oz82
senior tag

:R

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13411) bandika0626


bandika0626
senior tag

Helló.
Az AMD Overdrive stabilitás tesztjét mennyi időre állítsam?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#13412) ETOM válasza bandika0626 (#13411) üzenetére


ETOM
addikt

Inkább prime95 az a teszt az overdrivebe egy vicc.

(#13413) kovsol válasza ETOM (#13412) üzenetére


kovsol
titán

Pedig nekem fx6100 al sokszor előbb elhalt tőle a gép, mint a prime teszttel. LinX -t is meg lehet próbálni még.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13414) DeadMeat válasza bandika0626 (#13411) üzenetére


DeadMeat
veterán

BF3 multi ;) Ha nem stabil azonnal fagy :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#13415) MrM94 válasza bandika0626 (#13411) üzenetére


MrM94
őstag

vagy dirt 3 ha valami nemtetszik azonnal kidobja par masodperc ha letudod futni a 3 kort akkor stabil a geped :K

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#13416) Asbee válasza MrM94 (#13415) üzenetére


Asbee
veterán

+1 Dirt 3-ra. Nagyon jó cpu és vga tuning tesztelésre is. Sokszor még menüben is kékhalálozik ha nem stabil.

(#13417) Klikodesh válasza joker1220 (#13394) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Rajta van a dobozon szo szerint hogy AMD FX 8-CORE Processor Black edition...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13418) SepTox


SepTox
tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni! :) Konkrétan arról hogy milyenek a jelenlegi és mire számítotok a következő fx szériás procikról! Jelenleg van egy i5-2400 proci de nem dobom el magamat tőle és hát én pártolom az AMD termékeit szeretem őket és elég nagy a kísértés hogy le cseréljem a jelenlegit egy AMD lap+proci kombóra csak bizonytalan vagyok mert elég sok fajta véleményt lehet olvasni! Előre is köszi a válaszokat! :)

(#13419) RVR400 válasza Klikodesh (#13417) üzenetére


RVR400
veterán

A dobozon a 4100-ason is rajta van. Jah, épp most pattintottam be a helyére a 8120-ast. :DD

(#13420) Klikodesh válasza SepTox (#13418) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A legfontosabbat felejtetted ki, hogy mire is hasznalod a gepet, enelkul nem nagyon lehet jot tanacsolni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13421) SepTox válasza Klikodesh (#13420) üzenetére


SepTox
tag

Bocsi igazad van! :) Főleg játékra szoktam használni a gépet! :)

(#13422) bozont válasza SepTox (#13421) üzenetére


bozont
veterán

Én nem cserélném a helyedben, jó kis processzor az, nem lennél előbbre az FX8150-nel sem.
Mondjuk nem tudom melyik játékra nem elég egy i5 2400, de ha több kakaó kell akkor egy i5 2500k amit jól megrántasz 4,5GHz környékére, vagy egy erősebb i7 ami szóba jöhet.

(#13423) dergander válasza SepTox (#13418) üzenetére


dergander
addikt

Az AMD mindig is az ár/teljesítményre ment rá... egy 8120 azért a 40Kért hoz jó teljesítményt ha veszel rá egy jó hűtőt.

(#13424) Klikodesh válasza SepTox (#13421) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Melyik jatek ami alatt elegtelen vagy a prociddal ?

Szerintem ez inkabb egy upgradelhetnek viszketes amit erzel.

Ilyen keson mar nem valtanek platformot egyik gyartorol se. Fel ev es itt az uj foglalat az inteltol es valoszinuleg a SR procik se lesznek AM3+ kompatibilisek, akkor minek ugralni egy ev mulva ugyis lehet.

Mivel raadasaul jatekra kell azok meg altalaban nem skalazodnak tul jol magok szamaval, plane jobban jarsz ha maradsz az intelnel.
Az igazat megvallva szerintem meg egy proci upgrade is folosleges penzkidobas arrol amid van ha csak jatekra kell... Egy ev mulva nezz vissza es akkor cserelj addig folosleges.

Van mindket gepem ( 8120, 2600K ), nem fanboy beszel belolem... :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13425) dergander válasza Klikodesh (#13424) üzenetére


dergander
addikt

Ha nem 3D markal játszol akkor szinta mai világba elég egy AMD is mert tudja hozni a 60fps avagy vsync teljesítményt szóval felesleges a nagyon drága CPU-t megvenni....bár én már lehet feleslegesnek tartom majd a 8350 piledrive-ot is

(#13426) Klikodesh válasza dergander (#13425) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Abban egyetertek az i5 2400 neki mindent Vsync-ig ki tud hajtani, semmi ertelme "upgradelnie".

Egyebkent Skyrim, CIV 5, csak hogy ket nagyon nepszeru jatekot emlitsek ahol nem feltetlen fogja a BD teljesitmenye elerni a 60FPS-t.

Fogalmam sincs a PD teljesitmenyerol meg nem lattam bolti peldanyrol tesztet, ahoz nem szolnek hozza, bar szerintem a 8 magos procikkal alapvetoen nem is gamereket celozza meg az AMD.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13427) perfegor17


perfegor17
senior tag

Kellene egy kis help.Most egy régi lapot nyüstölök egy asus m5a78l le-t és ehhez kéne egy kis help.FX-8120-van benne.És a turbót kéne belőni.Valami beállítás kéne hogy mit kell bekapcsolni meg hogy feszek.De csak az első 2 mag-ra kellene turbót állítani.

(#13428) bozont válasza perfegor17 (#13427) üzenetére


bozont
veterán

Azt nem nagyon lehet beállítani hogy mennyi magra működjön a turbo (bár letiltani le, lehet amennyit akarsz), ezt automatikusan teszi az alaplap és minél kevesebb mag van terhelve annál nagyobb mértékben emeli az órajelet (meg a feszültséget mellé). De az már kiderült hogy nem működik tökéletesen, legalább is win7 esetén, win8 már talán jobb ezen a téren, majd kiderül.
De sokkal jobban jársz ha kikapcsolod a fenébe és feltuningolod amíg bírja alapfeszültségen, így teljesítmény is stabil lesz és fogyasztásban is jobban jössz ki.

(#13429) perfegor17 válasza bozont (#13428) üzenetére


perfegor17
senior tag

windows 8 van fent beaktiválva most ezt hajtom.8x4ghz-n megy most de full vicc értékeket már cinebench-ben. coretemp maximum hőmérsékletet 44c-ot ír ki.

(#13430) bozont válasza perfegor17 (#13429) üzenetére


bozont
veterán

Na de az turbóval sem lesz jobb, a cinebench az egyértelműen nem fekszik az FX processzoroknak, de az csak egy tesztprogram. Máshol sem vagy elégedett a teljesítményével?

(#13431) perfegor17 válasza bozont (#13430) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem tudom még miben javult mivel a bf3-hoz probléma van még a pb-vel a win8-hoz meg más online játékban is f1 2012-ben viszont jobb lett sokkal.win7 átlag 65 volt most átlag 90.

(#13432) RedDot válasza perfegor17 (#13429) üzenetére


RedDot
tag

S mennyi az a "vicc értékek" cinebenchben?

(#13433) perfegor17 válasza RedDot (#13432) üzenetére


perfegor17
senior tag

5,71

(#13434) Bali27 válasza dergander (#13425) üzenetére


Bali27
addikt

Ma tettem fel a Dirt3-at.. MIndent maximumra felhúztam grafikailag, full hd-ban...
3.8 as alulfeszelt Fx6100 70%-on ment... És átlag 90 fps ha jól emlékszem :P

(#13435) Bali27


Bali27
addikt

Dirt 3 nagyon szépen használta a 6 szálat.. öröm volt ránézni..
A többi játék ezen része attól függ hogy hány szálra van a játék írva? Legalább is van ilyen?
Mert ugye azt olvastam ezen a fórumon hogy FX-nek jó lesz nagyon a Win8 miel a procihasználata fejlettebb..
A Win8 ban az érdekelne hogy ez fejlődött -e ténylegesen, mivel van pl egy X játék ami 70%-on használ 3 szálat a többit meg szinte semennyire...
Akkor az ilyen 30%os procihasználat.. De ha ez miatt nem emelkedik az FPS mivel a VGA-t nem hajtja meg eléggé.... értitek a problémát...

(#13436) perfegor17


perfegor17
senior tag

Nem tudom szerintem jobb lett.Igaz nekem csak hd5770 van mellette de már készül az új kártya ami kicsit jobban passzol majd.PB-vel vannak problémák a win8-ban és nem tudom megoldani de majd hátha rájövök.A probléma az hogy vagy nem fut a pb vagy valami gáz van vele.

(#13437) dergander válasza Bali27 (#13434) üzenetére


dergander
addikt

Úgyis vsyncel fogsz vele játszani,mert a TFT monitor elkezd csikozni mint atom,engem meg az nagyon tud idegesíteni

(#13438) Bali27 válasza dergander (#13437) üzenetére


Bali27
addikt

Eddig nem vettem észre semmi csíkozást.. De lehet akkor velem van a baj..:)

(#13439) Klikodesh válasza Bali27 (#13435) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Errol a win8 optimalizalasrol hol van valami kezzelfoghato info ?
Mert a win7 patch se volt valami nagy durranas es az utan nem is ertem pontosan mit tudnak rajta javitani.

Azt olvastam a win8 kell majd a haswellhez, de meg nem lattam BD tesztet vele.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13440) Bali27 válasza Klikodesh (#13439) üzenetére


Bali27
addikt

Én is valami ilyesmit kérdeztem..:)

(#13441) dergander válasza Klikodesh (#13439) üzenetére


dergander
addikt

Annyi hogy a felesleges magokat kikapcsolja valamint a müveleteket folyamatosan látja el,nem dobja át másik modulra,nagy csodát nem érdemes várni de javul tőle

(#13442) Klikodesh válasza dergander (#13441) üzenetére


Klikodesh
senior tag

S ezeket meg a patchelt win7 nem tudja ? :Y

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13443) dergander válasza Klikodesh (#13442) üzenetére


dergander
addikt

nem hiába tettem fel semmi,gondolom csak egy javitás h megnyugodjanak az AMD userek

(#13444) Bali27 válasza dergander (#13443) üzenetére


Bali27
addikt

Kicsit magyarosabban ugyan ezt a mondatot pls..

(#13445) dergander válasza Bali27 (#13444) üzenetére


dergander
addikt

elirtam,bocs már kicsit hulla beteg vagyok,szóval az a patch amit az MS kiadott hozzá csak egy vakítás ugyanis nemtörténik semmi,a modulok használata nulla

(#13446) Malibutomi válasza perfegor17 (#13433) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem ott valami nem kerek, nekem 4ghz-en joval tobb. Azt hiszem 6.75 vagy ekorul. Nem vagyok most gepnel, megnezem majd pontosan.

(#13447) Bali27 válasza dergander (#13445) üzenetére


Bali27
addikt

Jobbulást..
Igen, sok esetben játék alatt picivel jobban teljesített patch nélkül:)
Win8 ra lennék kiváncsi hogyan kezeli a prockót.. MErt már nem sok van a kiadásig és itt hezitálok hogy megvegyem vagy ne...
Ocsmány meg minden, de ha az uj hardvereket jobban kezeli akkor megéri..
Ez a DeusEx mekkora egy gyengus játék.. 1 szálat használ:D és a grafikája is igen kiábrándító.. Ezt kaptam a vga karimhoz... Kell valakinek jó ócsón?

[ Szerkesztve ]

(#13448) Klikodesh válasza Bali27 (#13447) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Attol jo vagy rossz hany szalat hasznal ? :DDD

Szerintem ne hezitalj majd azon mit nyujt majd a win8, kijon, lesznek tesztek es eldontod. ;)

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13449) Bali27 válasza Klikodesh (#13448) üzenetére


Bali27
addikt

Hááát... AZt viszont tesztek bizonyitják hogy mondjuk egy 8 szálon futó játék, kiegyensúlyozottabban fut, kisebb a min és max fps közötti ingadozás mint egy xarul optimalizát játéknál..

(#13450) dergander válasza Bali27 (#13449) üzenetére


dergander
addikt

Ha nemkell a 8 mag mert mondjuk elég a 4 akkor jön szóba a Turbo core mert a modulokba lekapcsolja a másodlagos magokat hogy az L2 gyorsítótárat ne terhelje le feleslegesen....

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.