Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Altair77 válasza Akcok94 (#12850) üzenetére


Altair77
tag

Szerintem nagyon jó kis cooler tesztek is igazolják meg sok elégedett felhasználó az meg,hogy mit irkálnak nem lényeges!:)

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12852) miresz válasza R.Woodoo (#12848) üzenetére


miresz
veterán

A H60 a 8120-nak a kupakhőjét 4Ghz-n már 61C' fölé engedte,a Be Quiet 4Ghz-n 51C'-ig engedi.Ezek az értékek fölé még nem mentem ezzel a hűtővel.De ami késik nem múlik. :DDD ;]

(#12853) Bali27


Bali27
addikt

Tuning, vagy fogyasztás szempontjából van valami különbség abban hogy ha a Frekvenciátm vagy ha a szorzót növelem meg?

(#12854) Bali27


Bali27
addikt

Érdekes hogy LLC-t ha 1/4 re állítom akkor sokkal jobban lehet tuningolni a CPU-t..
Most alulfeszelve 1.25.00-ra,( mivel 1.2750 az alapfeszem) megy 3.800-on. (TC-APM Off)
Ha LLC-t bármelyikre teszem 1/2(Am3+ hoz ajánlják), Auto, és Disabled, akkor a PRime 95 azonnal kifagy.. 1/4 en birja a gyűrődést..
CPU NB Voltage ha alulfeszelem akkor elérek valamit? Mert 1.125 re lehuztam,(1-el kisebb feszen már Aero meghal) de még jó.. Szóval teljesitményt nem veszi vissza ha alul van feszelve?

(#12855) miresz válasza Bali27 (#12854) üzenetére


miresz
veterán

Én úgy tudom,hogy 1/4-re kell állítani az FX procikhoz az LLC-t,és 1/2 a Phenomokhoz.

(#12856) Malibutomi válasza Akcok94 (#12850) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kiváncsi vagyok kik irják hogy nem jó.
Itt a proci hűtő topicban a Brocken az egyik best buy. Ahhoz képet amit linkeltél meg főleg. Nekem is ez van a 8120-on és nagyon elégedett vagyok vele.

(#12857) miresz válasza Malibutomi (#12856) üzenetére


miresz
veterán

Hát így ránézésre nem valami bizalomgerjesztő az tuti. A Brocki szerintem sokkal hatékonyabb így ránézésre is.

(#12858) axe125 válasza miresz (#12855) üzenetére


axe125
tag

Hi!

LLC mit takar és hol tudom megnézni/átállítani(gondolom bioson belül van valamerre)?

(#12859) miresz válasza axe125 (#12858) üzenetére


miresz
veterán

Milyen lapod van? LLC= Load Line Calibration.

(#12860) axe125 válasza miresz (#12859) üzenetére


axe125
tag

giga 990 fxa ud3

Hol találom ezt meg biosban?

(#12861) Bali27 válasza miresz (#12855) üzenetére


Bali27
addikt

A CPU NB Voltage-s kérdésemre tudnál válaszolni? Vagy marhaságot kérdeztem?
A Biosomba az LLC-hez az van irva, hogy AM3 = 1/4 Am3+ 1/2

(#12862) simlisgumis válasza R.Woodoo (#12836) üzenetére


simlisgumis
tag

Ezek az egybevizek csak arra jók, hogy nem egy két kilós vadállat lóg az alaplapodon, meg marad hely bőven! Én is végigjártam a hűtőket és végül most egy EK blokkal meg egy dupla radival hűtöm a Fx 8150 et, alapon 500 as ventifordulattal 34 fok kupak, terhelve 1 óra prime 4000Mhz en 2600Mhz Nb vel 1600 as ventifordulattal51 fok a max kupakhő.

[ Szerkesztve ]

(#12863) Swiftmendi


Swiftmendi
tag

Engem is érdekelne ez a Load Line Calibration
bioszba sehol sem találtam ilyen opciót.
Lapom
GA870A-USB3

(#12864) oz82 válasza Mardel (#12818) üzenetére


oz82
senior tag

Most nyúztam 2 órát az fx-4100, ME3 al, végig monitoroztam a hőfokot, maghőfokok 60 fok alatt maradtak (HD6570 <- miatt).

Prime 95 nél a kis hűtőm a magokat 65fokig engedte fel, a kupakhő (vagy alaplapi szenzorok által mért hő 82 fok), nem tudom beszúrni a linket, de olvastam (AMD-s pali szólt fórumon) hogy a maghőkre kell hagyatkozni, de terhelés alatt áll be a tényleges értékre (45 fok körül) terhelés nélkül pedig 7-10 hőfok lehet az eltérés. És lehetőleg core temp vagy hasonló prg. ad pontos adatot.

Nálam ez van:

Azaz a tényleges hőfok akkor olyan 35-37 fok lehet üresjáratban?

A lényegen nem dob, kell egy másik hűtő...

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12865) miresz válasza Bali27 (#12861) üzenetére


miresz
veterán

Én is alulfeszeltem az NB-t,hűvösebb tőle a proci.Viszont annyira nem jó,ha nem működik tőle az aero,mert akkor már hibázhat.

(#12866) Bali27 válasza Swiftmendi (#12863) üzenetére


Bali27
addikt

Letöltöttem a manualjat, de nem találtam bebbe,, Ezek szerint jó esélyel nincs benne ilyen opció

(#12867) Bali27 válasza miresz (#12865) üzenetére


Bali27
addikt

Az 1-el kisebb V-n hibázik az Aero.. Itt nem..1.125-ön már nem..
Viszont csináltam 3D mark 11 Exreme tesztet..
Nekem 1655 pontot adott.. Azt nem értem hogy ugyan ezzel a configgal más igaz win7 volt és nem Vista a rendszere,+ 4Gb helyett 8Gb ram, és erre 2200 pontot kapott..

[ Szerkesztve ]

(#12868) miresz válasza Bali27 (#12867) üzenetére


miresz
veterán

A vistának nem olyan jó a taskmanager-e szerintem.

(#12869) Gerisz


Gerisz
addikt

Érdemes megvárni a 8350-et vagy azonos órajelen nem lesz jobb mint a 8150?
Azt olvastam, hogy októberben már lehet kapni.
Mik a vélemények?

(#12870) Swiftmendi válasza Bali27 (#12867) üzenetére


Swiftmendi
tag

köszi akkor ezt buktam :(

(#12871) kovsol válasza Gerisz (#12869) üzenetére


kovsol
titán

azonos órajelen kb +10% teljesítmény, és magasabb órajelen is megy majd, de gondolom jó drága lesz a kezdő ára

May the Force be with you!

(#12872) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv mindenkinek itt! :)
Az lenne a kérdésem,már ha jó helyen "kopogtatok",hogy hogyan is van ez az AM3-as lapokra való beta bios-al való cpu tuning?
(olyasmit hallottam,hogy akármeddig is húznám a cpu-t, x-idő után visszaállna alap órajelre)
Na most akkor hogy is van ez?
Asus Crosshair IV Extreme lapról lenne szó FX 6xxx vs FX 8xxx cpu-val... :)

Arbeit Macht Frei

(#12873) Bali27 válasza miresz (#12868) üzenetére


Bali27
addikt

Mi köze a taskmanagernek a 3D mark 11 pontokhoz?

(#12874) Gerisz válasza kovsol (#12871) üzenetére


Gerisz
addikt

kb? 70K? Mert ha ettől több akkor eladom a francba és veszek 3820-at. Úgyis tetszik az X79 elrendezése, mert szükségem egyikre sincs igazából.

(#12875) lee56 válasza Gerisz (#12874) üzenetére


lee56
őstag

Áá, annyi biztos nem, inkább 50-60k közöttre tippelnék, mint az elődje 8150 volt a megjelenésekor. És a 10-15% pluszhoz képest azonos órajelen, még magasabb alapórajelet kapsz, és feltehetőleg még jobb tuningbírást. Szerintem ne siesd el, jó lesz ez. :) Na viszont ez érdekes, nincs szükséged 70k-s CPU-ra, de azért beszállnál az LGA 2011 "biznisszbe" :U

Bali27 : Hát csak annyi hogy a 3Dmark nem fog neked 6 magot fullra leterhelni, így nem mindegy hogy melyik magra mit oszt ki a feladatkezelő, ill a turbó mennyire műxik, mert ugye részben ez is szoftverfüggő, vistához szerintem még azok a MS hotfixek sem jöttek ki, de lehet tévedek. Ettől függetlenül a win7-es taskmanager minden bizonnyal fejlettebb a vistáénál (direkt a csupakisbetű :D ), hát még a win8-as. :)

No Comment

(#12876) Gerisz válasza lee56 (#12875) üzenetére


Gerisz
addikt

A 8350-re sincs szükségem. A 2011 az elrendezése miatt "csábít".

(#12877) Bali27 válasza lee56 (#12875) üzenetére


Bali27
addikt

Aham.. már értem.. Köszi a választ.. :R

(#12878) R.Woodoo válasza simlisgumis (#12862) üzenetére


R.Woodoo
tag

Erre voltam kiváncsi, köszönöm a válaszodat!
Meggyöztél! :)

(#12879) joker1220 válasza oz82 (#12864) üzenetére


joker1220
őstag

Nekem az aida64 és a core temp is 10 fokkal kevesebbet mutat mag és kupak hőre
is mint az AMD Overdrive vagy a Gigabyte EasyTune 6.

Lehet érdemes lenne ezutóbbi 2 alkalmazással is megnézned hogy mi a helyzet!

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12880) Altair77 válasza joker1220 (#12879) üzenetére


Altair77
tag

CoreTemp nem egy életbiztositás nekem tegnap 90 fokot irt maghőre :DDD Viszont az Aida az openhardware monitor és a cpuid hardware monitor is jól mér legalábbis eddigi tapasztalatok alapján...Ai suite II-vel csekkoltam mindig stimmeltek a hőmérsékletek!:)

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12881) oz82 válasza Altair77 (#12880) üzenetére


oz82
senior tag

Hát sztem alaplapfüggő, hogy mi mér pontosan. Nálam a Coretemp és az AIDA is u.azt mutatja a maghőkre. Kupakhőm nekem is beleszaladt 85 fokba, maghők akkor 65-67 fok gyári ph2 hűtővel.

De már hajtom az új LP hűtőt.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12882) joker1220 válasza oz82 (#12881) üzenetére


joker1220
őstag

Hajtsad mert az a gyári ph2 hűtő az max egy sempron 140
et tud normálisan lehűteni:D

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12883) miresz


miresz
veterán

Egy kicsitt off,de gondoltam megosztom veletek. Az asszony gépében egy Athlon II X3 450 van 4 magosítva.Tegnap elindítottam a gépét,és egy kis üzenet fogadott hogy új eszköz telepítve,AMD Engineering Sample telepítve újraindítást igényel. Csak nézetem,hogy ez meg mi? :F Persze azt tudtam,hogy az (ES) mit jelent. Újraindítottam a gépet indítotam egy CPU-Z-t és ez a kép fogadott:

Újraindítottam és a Biosban ez a kép fogadott:


Na hát én ilyennel még nem találkoztam. A proci beállt 1600Mhz-ra 3200Mhz helyett,és a proci típusára azt írja,hogy Engineering Sample. Eddig flottul működött mind a 4 mag,(mondjuk most is jól megy,és akkor is jól ment mikor ez a jelenség volt),Ismét újra indítottam alapra állítottam mindent,és ismét újraindítottam,majd újra unlockoltam a procit,és most ismét Phenom II X4 B50-ként működik. Csak érdekesség képp osztottam meg ha valakit érdekel,mert én ilyennel,még nem találkoztam,pedig egy pár procit unlockoltam már. :)

(#12884) Highground


Highground
aktív tag

Üdvözletem!

Sikeresen összeállt az új gép! :C
Sapphire 7850 2GB OC
Asrock 970 Extreme3
és egy FX6100-as proci :C
Viszont máris felmerült egy kérdés:
Még egy másodpercet sem játszottam a kb. 2 órás procimmal,de máris a TMPIN1 71C fokos :F A magok 32C fokosak :F Ez most mi? Az a 71C nem sok alapjáraton? El se merek kezdeni BF3-azni :D Pedig most akartam volna kipróbálni :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#12885) miresz válasza Highground (#12884) üzenetére


miresz
veterán

Gyári hűtő van rajt? Mert az kuka. Bár akkor sem szabadna ilyen magasnak lennie a kupakhőnek alapjáraton sem.Paszta van rajt? Jól fekszik fel a hűtő.

(#12886) Highground


Highground
aktív tag

Gyári hűtő van rajta,és azon volt paszta. A hűtő rendesen be lett állítva(aprólékosan,finoman ráhelyeztük,majd vissza és megnéztük rendesen fekszik e föl a paszta lenyomat),és paszta is volt a gyári hűtőn(előre pasztázva). Ezt a hőmérsékletet az AMD overdrive program írja. Esetleg próbáljam meg más progival is? :F ja és természetesen teljesen rá(át) van fordítva a "kallantyú" a hűtőn! Faszán ráfeszült,még fostunk is hogy nem e túl erős :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#12887) giigz válasza Highground (#12884) üzenetére


giigz
veterán

Valami 3D tesztet szívesen megnéznék róla, hogy mennyire hajtja ki 3,3 és 4 GHz-en :)

(#12888) Highground


Highground
aktív tag


:F Itt meg nem látok ilyen magas hőfokot

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#12889) MrM94 válasza miresz (#12883) üzenetére


MrM94
őstag

nekem is volt egy ilyen a napokban...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#12890) Bali27


Bali27
addikt

De rohadt jó hogy megvettem a 7870-t.. Nézzétek meg a cikket.. A 8000-es széria elméletileg jóval olcsóbb lesz, és vagy 65% al erősebb mint a 7000-es :W :W :W
A kisképet is nézzétek meg.. ott vannak az árak és a teljesitmény :W [link]
Hogy miért szopom be örökké.... :O

(#12891) Asbee válasza Bali27 (#12890) üzenetére


Asbee
veterán

Jajj ne csináld már, rohadt jó kari a 7870. Az hogy meg nálunk mikor jelenik meg mennyibe fog kerülni az más tészta.

(#12892) kovsol válasza Bali27 (#12890) üzenetére


kovsol
titán

és mikor fog megjelenni ? meg hiszem ha látom :D azért egy 8850 -re beneveznék szívesen :K

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12893) Altair77 válasza Bali27 (#12890) üzenetére


Altair77
tag

Csinos kis árcetlik meg kell hagyni de mire tényleg ideér a kiskerekbe tuti,hogy meg fogják kérni az árát eleinte...amúgy meg kiváló kártya 7870 és ha majd kijön a 8000-es széria még mindig jó áron ki tudsz szállni belőle és beszerezni egyet az új szériából! :)
Amúgy aggasztó mennyire nem jó irányban halad most az nvidia azt hiszem váltok vissza Atira amint kijönnek az új kártyák! :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12895) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Fx4100 el nem látom működni a turbo módot! 3600Mhz nél feljebb nem megy, ha elindítom az AMD overdriveot (win ben) akkor ott be tudom lőni, és megy, de a következő újraíndításnál elfelejt mindet. Újra be kell állítani. Pfff.

-Az alaplapon az OC módot manualra állítottam, mert alulfeszelve használom a procit, ez lőhette ki? (mármint az alulfeszelés, mert manual oc módban is meg tudok neki adni kívánt Turbó módot mondjuk 3800Mhz)

-Az APM et kikapcsoltam,mert akkor maga állítgatja össze vissza a feszeket

-Iletve volt egy olyan hogy Advanced Core Control (két opcióval : on one module core, vagy On two cores), ha az opciók bármelyikére rakom akkor csak sima dual core ként látja a fx et.
Mi ez az opció Athlon II / Phenom II nél jelentett valamit?

(Asrock 880 GMH/U3S3 lap)

üdv.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12896) kovsol válasza oz82 (#12895) üzenetére


kovsol
titán

APM nélkül nincs turbo, ez amúgy nem a feszeket állítja, hanem limitálja a tdp -t

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12897) joker1220 válasza miresz (#12883) üzenetére


joker1220
őstag

Ilyet még nem tapasztaltam pedig elég sokáig unlockolgattunk 1 smást, viszont
az egyetlen proci amiről tudok és ilyen az ez;

AMD Phenom II 42 TWKR Black Edition Processor

,,AMD created a small number of limited edition “TWKR” processors expressly for the extreme overclocking community in appreciation for their record performance feats with Dragon platform technology and AMD Phenom II processors. These processors are designed to reach the utmost performance barriers of the AMD Phenom II processor and operate beyond the specifications of typical production level processors.

Called the AMD Phenom II X4 42 Black Edition TWKR processor, it is not for sale, and not covered by AMD’s product warranty. This processor is provided “as is” and AMD is not liable for any damages, of any type or character (including without limitation, system damage, loss of data or personal injury) caused as a result of using this processor. The processor will be distributed at this time solely through AMD promotional means.

Under extreme low temperatures (liquid nitrogen and liquid helium cooling), TWKR processors can reach clock frequencies and near absolute zero temperatures previously unheard of for x86 quad-core processors.

These processors demonstrate the sound engineering and superior process technology that is in each AMD Phenom II processor.''

Csak pár darabot csináltak belőle kifejezetten valami tuning promóció keretében.

Az utolsó 1 éve ment el ebay en valami horribilis áron!

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12898) DeadMeat válasza miresz (#12883) üzenetére


DeadMeat
veterán

Öntanuló processzor.Vigyázzál, mert így kezdődött a védelmi rendszer esetében is, oszt mi lett a vége.Gyorsan semmisítsd meg, míg öntudatra nem ébred :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12899) miresz válasza Bali27 (#12890) üzenetére


miresz
veterán

Ezek koránt sem hivatalos adatok,kár lrnne ebből valamit is levonni. Van egy-két okos oldal ami szeret ilyen álhíreket terjeszteni,és utána futótűzként terjed.

(#12900) miresz válasza miresz (#12899) üzenetére


miresz
veterán

Pl a ROP egységek számát nem tudják,de a teljesítményét a kártyának azt már ige. Vicc kategória. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.