Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) =HG= válasza Lavidaloka (#12800) üzenetére


=HG=
addikt

Nagyon klassz ! És ezzel mit akarsz bizonyítani?

(#12802) Debilon válasza Lavidaloka (#12800) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk, hogy nem ingadozik a 400W-os codegen, nem jelenti azt, hogy egyszer csak nem dobja be a törölközőt én nem bíznék benne :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12803) t256 válasza Lavidaloka (#12800) üzenetére


t256
őstag

Hali!

A kupakhő hol van írva? Én a Codegen tápot mindenféleképpen cserélném!

TMPIN0 az?

Nálam fixen 39 fok az összes mag terhelés alatt, akkor kb mennyi lehet a kupak hő?
Nálam valamiért nem írja.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12804) Lavidaloka válasza =HG= (#12801) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Azt hogy szerintem nem előnyös kikapcsolni az APM-et mert ha kevés a hütőd hozzá akkor könnyel lehet hogy észre se veszed és megsült a procid.Tehát nem véltlenül áll vissza 1400-ra...
Ezért is vettem le stock 3.1ghz-re..és kap max 1.26V-ot.Be van kapcsolva az APM és a CNQ is...de szépen tartja a max beállított 3.1GHz-es értéket!

A codegány meg...olvass vissza :D

ホンダシビッククーペ

(#12805) Asbee válasza Lavidaloka (#12800) üzenetére


Asbee
veterán

AIDA-val nem lehet mérni feszültségingadozást fogjátok már fel.

(#12806) joker1220 válasza RedDot (#12751) üzenetére


joker1220
őstag

Abban a pillanatban ahogy a HT vagy NB szorzóját manuálba tettem, ha teljesen alap beállításon, akkor is nem induló gép az eredmény.

Tehát auton hagytam ezeket a beállításokat, ezért is csak 218 ig emeltem mert itt még
nem voltak olyan vészesek ezek az órajelek.

Viszont így stabilabb lett a cucc és kisebb feszen értem el azt amit akartam;)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12807) Lavidaloka válasza Asbee (#12805) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

OK .tudom!Valahová egyszer valaki lerta azt ,hogy a Codegen ...sz@r

Az asszonykám sem hisz el semmit csak azt ami Le Van Írva...nah az szent.. :O

A gyakorlatban meg mégis más a helyzet... bér ennek ellenére én is azt mondom hogy gyenge és épp ezért is próbálom inkább kímélni a prockót.

Bár hétfőn elvileg jön rá egy dupla golyóscsapágyas 92-es4800rpm-es venti 4 tüs PWM-es
a Cooler Master Hyper TX3 EVO-ra mert a gyári ventije már leszabályoz 55 foknál 2200rpm-el.

Szóval a gyárit meg átrakom szívóra..és meglátom hogy utána mennyit lehet esetleg még emelni. :R

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#12808) miresz válasza Lavidaloka (#12807) üzenetére


miresz
veterán

A Codegen az szar,ezen nem változtat a te véleményed sem. :(

Ui: és ne offold szét a topicot,ha a "tápról" akarsz beszélgetni menj a tápos topicba.!

[ Szerkesztve ]

(#12809) Asbee válasza miresz (#12808) üzenetére


Asbee
veterán

Hiába mondod vannak itt páran akik úgyse értik meg a lényeget. Mivel aida stressz teszt alatt nem robban fel a gép, meg az aida nem jelzi hogy ingadozik a feszültség így nincs vele baj.

Amúgy én is ismét mondom. Akinek a codegenről van kedve értekezni ajánlom neki a tápos topikot.

[ Szerkesztve ]

(#12810) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Mivel tudok pontosan hőfokokat mérni? Fx 4100 em van alulfeszelve 1,15V, alap szorzóval. Asrock 880 GMH u3S3 lapom van.

Ment jópár perce a Prime+memteszt és ezek a hőfokok fogadtak (még vígan ment volna felfele):

Olvasgattam utána, de biztosat nem tudnak sehol, akkor melyik a mérvadó? Kupak? mert akkor gyorsan gáz van...

FSP 250Wattos tápom van :DDD , furmarkot nem mertem már ráengedni :DDD , tesztek alatt 180W volt a fogyasztás.

Thx!

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12811) miresz válasza oz82 (#12810) üzenetére


miresz
veterán

A kupakhő a mérvadó. Gyári cooler van rajt? Ha igen akkor azt nem árt cserélni,mert kukába való az összes.

(#12812) Swiftmendi válasza Asbee (#12767) üzenetére


Swiftmendi
tag

az én gyári hűtőm 3,4 re húzott fx8120 1.216volton 40-42 fokra hűtötte a 32 fokos szobában Diablo3 full HD-ben maxon, igaz hogy porszívó hangja volt de valamelyest elnyomta a vid kari ventije meg a tescos venti 3 mas fokozaton ami a nyakamba fújta a jó nyári levegőt :d

(#12813) oz82 válasza miresz (#12811) üzenetére


oz82
senior tag

PhenomII hűtő van rajt egy nagy 9cm-es ventivel megspékelve a gyri helyett!
Csak alacsony profilú hűtő jöhet szóba mert LP-s házam van, valahonnan kell szereznem eggyet..

Meddig lehet elmenni kupakhőben?

Idle 50-52 fok szinte mindíg... :(

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12814) miresz válasza oz82 (#12813) üzenetére


miresz
veterán

A Phenom hűtője sem jobb semmivel sajnos. Elvileg 70C'-ig. AMD FX4100

Nem tudom mennyit szánsz hűtőre de ez jó,és LP: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

[ Szerkesztve ]

(#12815) Lavidaloka válasza oz82 (#12813) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Nekem is volt FX4100-as...ha jól emléxem akkor 70C...a max!

ホンダシビッククーペ

(#12816) oz82 válasza Lavidaloka (#12815) üzenetére


oz82
senior tag

Akkor a kupakhő az igazat mond? Ott nincs eltérés?
Csak a magok hőfoka ami laponként más és más?

Az AThlon II 630 asomat ez a hűtő max 45 fokig engedte fel (jó az is alulfeszelve volt), a Zambezik ennyire fűtenek? :Y

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12817) Lavidaloka válasza oz82 (#12816) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

A 8120-as meg elvileg csak 61C-ig bírja.... :F

ホンダシビッククーペ

(#12818) Mardel válasza oz82 (#12816) üzenetére


Mardel
őstag

Magokkal 70-ig. Ha kupak lenne a mérvadó akkor 71 fokodnál már leszabályozta volna a procit 1400-ra, de gondolom ez nem történt meg...

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#12819) giigz válasza frescho (#12799) üzenetére


giigz
veterán

Nem akarok feszültséget emelni, még egyik processzoromnál sem tettem. Ha majd meglesz a vga, és szükséges is, akkor emelem fel 4 GHz-re, és a TX2 remélem elég lesz játék alatt is.

(#12820) joker1220


joker1220
őstag

Azt azért illik tudni hogy a tartós alulfeszelés ugyanúgy széjjel b@ssza a procit mint a tartós overclock túl sok fesszel.

Ha majd 24 órát is hibátlanul fut a prime95 akkor elmondhatjátok hogy stabil a cucc.

A gyári feszültséget nem véletlenül találták ki.

Akinek nem inge ne vegye magára :R

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12821) Asbee válasza joker1220 (#12820) üzenetére


Asbee
veterán

Kérlek mondjál példát arra hogy alulfesz mikor nyírt ki procit illetve arra is ilyen mértékű tuning ami itt van nem értelmetlen szétfeszelés ( abból is a legdurvább) kinek nyírta ki a prociját. Mert aki azt állítja mint te még soha nem tudta bizonyítani.

(#12822) joker1220 válasza Asbee (#12821) üzenetére


joker1220
őstag

Én nem azt írtam hogy kinyírja hanem hogy hosszútávon ugyan olyan káros.

A kettő közt van némi különbség :R

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12823) Asbee válasza joker1220 (#12822) üzenetére


Asbee
veterán

Igazad van bocs. Akkor miben károsítja?

(#12824) bozont válasza joker1220 (#12822) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk azt is részletezhetnéd hogy mitől lenne káros? Mitől káros az, ha hosszútávon kevesebb áramot vesz fel a gyári beállításhoz képest?
Azt mondod ugyanúgy káros mintha magasabb feszültséget adnál. De akkor azt is tisztázhatnád hogy szerinted a magas feszültség okozta meghibásodás miben nyilvánul meg (hosszú vagy rövid távon az most mindegy), miért rövidíti az élettartamot?

[ Szerkesztve ]

(#12825) Altair77 válasza joker1220 (#12820) üzenetére


Altair77
tag

Szerintem kicsit utána kéne járni komolyabban a dolgoknak mielőtt butaságokat irsz,mert sajnos ez úgy ahogy van bullshit...bocsánat ha nyers vagyok no offense csak nem szeretem amikor üvöltő hülyeségeket ir le valaki meggyőződéssel...ha logikusan végiggondolod már akkor rájössz,hogy előnyös alulfeszelni és még talán a procid élettartama is nő de ha veszed a fáradtságot és 1-2 kifejezetten ezzel foglalkozó fórumtopikot végigolvasol megint csak rájössz,hogy semmi baja nem lesz a procinak...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12826) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most szeretnék összerakni egy gépet melóra és nem tudok dönteni..

Az fx 6100 - 6200 - 8120 között vacilálok.
Főként photoshop, indesign, illustrator-al melozom.
Sürün előfordul, hogy 3-4 gb-ás psd kel melózom.
A következő a dilemám:

Vizhűtéssel lesz hűtve a proci és szeretném kihozni belőle a legtöbbet de fontos a stabilitás is.

Nem tudok dönteni a 6 mag és magasabb órajel illetve a 8 mag kisebb orajel de több szál között!

Szerintetek melyik lenne jobb választás nekem?

Thx előre is!

(#12827) Borokafa válasza R.Woodoo (#12826) üzenetére


Borokafa
őstag

8mag és magasabb órajel :K

(#12828) joker1220 válasza Altair77 (#12825) üzenetére


joker1220
őstag

Nem vagyok meggyőződve róla, lehet rosszul emlékszem, pedig volt erről valamiféle írás is;)

Előkeresem;)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12829) miresz válasza R.Woodoo (#12826) üzenetére


miresz
veterán

Ahogy Borokafa is mondja,8 szál+ magas órajel. Főleg PS-nél jön ki az előnye a több szálnak.(CS6) De CS6-hoz jól jön egy GCN arhitectúrás VGA is (7750-töl felfelé),mert már támogatja az open cl alapú feldolgozást is a legújabb PS,és ezzel rengeteget lehet gyorsítani a folyamatkon.

(#12830) R.Woodoo válasza miresz (#12829) üzenetére


R.Woodoo
tag

Köszi srácok!

Akkor inkább 8120 lesz ha CS6 is kihasználja már.
Gpu-ban pedig 7770 - 7770 OC - 7850 1 gb között vacilálok.
Videomória menyire fontos photoshop alatt?

Szerintetek, melyiket érdemesebb?

Néha szoktam játszani is, de a full HD miatt eléggé meg voltam lőve eddig a játékok alatt.

Vizhűtéssel kb mit lehet stabilan kihozni a prociból átlagosan?

(#12831) joker1220


joker1220
őstag

Elnézést a butaságért, tényleg nem árt a procinak az alulfeszelés kivéve ha nem stabil az alulfesz :R

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12832) miresz válasza R.Woodoo (#12830) üzenetére


miresz
veterán

Hát VGA-ból full HD-hoz én inkább a 7850 2Gb-os verzióját ajánlanám,főként az újabb játékok miatt,mert ott nagyon hamar bele lehet futni a videó ram limitbe az 1Gb-os kártyával.Milyen víz hűtés? Kompakt,vagy rendszer?

(#12833) lee56 válasza joker1220 (#12831) üzenetére


lee56
őstag

És ha nem stabil, azt meg valószínűleg hamar észrveszi az ember és kijavítja, szóval az se árt a légynek sem, hülyeséggel ne korrigáld a hülyeséged :))

No Comment

(#12834) joker1220 válasza lee56 (#12833) üzenetére


joker1220
őstag

A ''nem stabil'' az lehet úgy is nem stabil hogy te látszólag nem veszel észre különbséget,
értsd úgy hogy nincs fagyás, nincs kékhalál, restart stb... :DDD

1-2 óra stress test még nem bizonyíték semmire, nekem volt hogy 10 óra után kékhalálozott a gép kevés feszültség miatt..

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12835) Asbee válasza joker1220 (#12834) üzenetére


Asbee
veterán

A nem stabil nem feltétlenül azt jelenti, hogy folyamatosan rosszul, hibásan működik a processzor. Ha valami az adott terhelésen nem oké és hibázik, úgyis jön a kékhalál fagyás stb. A stressz teszt-et pedig szerintem nem érdemes olyan sokáig hagyni. Általános használatban nem olyan egyenletes terhelést kap a proci. Sokszor ami ott stabil az általános használaton nem.

[ Szerkesztve ]

(#12836) R.Woodoo válasza miresz (#12832) üzenetére


R.Woodoo
tag

Corsair H100-ra gondoltam, mert egyik havernál uj I7-el nagyon bevált!?

Viszont a 2gb-os 7850-en már túlhaladja a büdzsémet..
Vagy van valami jó vétel ebből a kategóriából?

(#12837) miresz válasza R.Woodoo (#12836) üzenetére


miresz
veterán

Hát a H100-ra én nem biztos hogy költenék annyit amennyit kérnek érte.Annyira nem jó. Én H60-ról váltottam be quiet dark rock 2-re és sokkal jobb a H60-nál.

Sapphire 7850 2GB GDDR5

(#12838) joker1220 válasza Asbee (#12835) üzenetére


joker1220
őstag

Ezt aláírom :K

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12839) MrM94 válasza miresz (#12837) üzenetére


MrM94
őstag

hany kg az a monstrum :Y ?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#12840) miresz válasza MrM94 (#12839) üzenetére


miresz
veterán

1,25 Kg :DDD ;] De ez hűt is.

[ Szerkesztve ]

(#12841) R.Woodoo válasza miresz (#12837) üzenetére


R.Woodoo
tag

Nem vált be a H60, de a H100 a radiátort tekintve is joval nagyobb teljesítményü.
Ráadásul a hang kibocsátás sem mindegy napi 8-10 órában hallgatni. Te milyen procival használtad a H60-at, és mennyire hütőtte le?
Havernak az új I7-ét 30-40 fok között tartja a H100-as.

(#12842) lee56 válasza joker1220 (#12834) üzenetére


lee56
őstag

Igen, de akkor a 10óra stress test után elindítasz egy BF3-at mondjuk és pár perc alatt dob egy hátast, akkor is elég hamar kiderül még hogy stabil-e vagy sem, ha meg valaki instabilan használja, de sose fagy ki semmi, akkor lehet nem is annyira instabil :D Lényeg az hogy ettől még nem fognak meghalni a tranyók a proci belsejében, maximum az élettartama csökken 50 évről 45-re :)

No Comment

(#12843) miresz válasza R.Woodoo (#12841) üzenetére


miresz
veterán

Hát a H100-nál csendre ne számíts,ha csak le nem cseréled a ventilátorokat amit hozzá adnak,(bár az megint plusz költség),mert azok nagyon hangosak. Nálam volt már nagyon sok procin a H60,de halkan és hatékonyan egyiket sem tudta hűteni. A mostani hűtőm-et meg azért vettem meg mert jóval halkabb mint H60,és hatékonyabb is.

(#12844) joker1220 válasza lee56 (#12842) üzenetére


joker1220
őstag

A bf3 már önmaga is egy procigyilkos stressz teszt :DD

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12845) dunc


dunc
nagyúr

Mit lehet tudni az új amd cpu k ról ? Amik a bull. útán.lesznek ?

(#12846) Akcok94


Akcok94
senior tag

szerintetek ez a proci hűtő meg felelne egy fx 8120-nak?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#12847) giigz válasza Akcok94 (#12846) üzenetére


giigz
veterán

Már csak az árából adódóan is meg kell felelnie. :D

(#12848) R.Woodoo válasza miresz (#12843) üzenetére


R.Woodoo
tag

Ez a be quiet meggyöző de a grafikonon az nincs feltüntetve, hogy ezt milyen procival és órakelen produkálták a hűtök!?

Teljesítményben, tuningban meddig jutottál ezzel a két hütővel és milyen procival?

(#12849) Altair77 válasza Akcok94 (#12846) üzenetére


Altair77
tag

Itt a PH-n van 9e jó magyar forintért Alpenföhn Brocken ami tökéletesen elég nem kell súlyos + ezreket kivágni az ablakon hűtésre én 4.0Ghzen használom a 8120-at Brockennel és stressz teszt alatt a kupak a 60fokot nem érte el több óra Bf3 alatt 54 fok és 1100rpm körül forog a venti ami zajszintben a nullához közelit!:) Itt a hirdetés korrekt eladó én is tőle vettem!

Amúgy sokan még mindig úgy tartják,hogy a kupakhő a mérvadó pedig az amd is azt mondja,hogy a coretemp a lényeg arra vonatkozik a 61 fok ittvan egy kis olvasmány lehet,hogy repost de mindenképpen érdemes elolvasni és a linket is ami az első HSZ-ben van.

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12850) Akcok94 válasza Altair77 (#12849) üzenetére


Akcok94
senior tag

már ilyen proci hűtőm van.
csak sokan írják hogy nem jó hűtő.
a zaj meg nem igen zavar , mert megszoktam CF van a gépemben és az hangosabb a bepörög.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.