Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) RVR400 válasza akela91 (#12949) üzenetére


RVR400
veterán

Igazából nekem már a 4100 is elég volt, csak most adódott egy lehetőség a cserére. Viszont a 6100-hoz képest az a 12 rugó árkülönbözet már nekem sok ahhoz, hogy még kevésbé használjam ki a procit. :)

(#12952) stratova válasza hcpety (#12950) üzenetére


stratova
veterán

Gyiku kollégának volt szerencséje(?) 4 modulhoz, de nem tudom végül sikerült-e azokat 1600 MHz-en stabil működésre bírni, szóval csak csínján.

(#12953) ratcache


ratcache
aktív tag

sziasztok!

először is: megróbáltam végigpörgetni a topic-ot válaszért, de nem találtam konkrétumot (vagy átsiklottam felette... )

van egy AsRock 890GX Extreme3 lapom, amiben jelenleg egy 4 magos Athlon megy. anno mikor megvettem, a hivatalos support oldalon fel volt sorolva egy rakat FX proci, egészen az FX-8xxx szériáig ami a 3.10-es bios után megy a lapban.

sajna most, mikor időszerű lenne a proci csere valamiért már csak 3 db van a kompatibilitási listában, levettek a procik jó részét

tudtok ezzel kapcsolatban valami infót / tapasztalatot megosztani?

van, aki ilyen lapban használ mondjuk FX-8120/FX-8150-es procit? megy benne gond nélkül, vagy időközben kiderült esetleg valami gond és emiatt lett a lista szűkítve?

köszi!

(#12954) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy MSI 990FXA GD-65-ös lap, legújabb BIOS-al, és egy FX-8150-es proci!

Minden 8 magosnak látja (BIOS, EVEREST, WINDOWS RENDSZER stb.), de 2 mag mindig inaktív állapotban van! Ez mitől lehet?

Volt BIOS reset, az nem hozott eredményt! Valami más, egyéb ötlet? Feltettem az MSI ControlCenter-t, ahol bekapcsoltam az OC Genie II nevű opciót, de nem látom a helyzet javulását! Mutatja, hogy Core Unlock, de csak 6 magot látok, vagy tényleg, csak ha szükséges, akkor fogja bekapcsolni? Baromi stabilan megy a rendszer, húzott is rajta közel 200 MHz-et, de nem az a lényeg, hanem, hogy a két inaktív mag bekapcsolva legyen!

Másik topikban írták, ezek (FX-széria) már úgy készülnek, hogy automatikusan ki tudnak kapcsolni magokat és ha szükséges, akkor bekapcsolni!

Várom az ötleteket!

Előre is köszi mindenkinek!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#12955) Lavidaloka válasza RVR400 (#12951) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Az a 12 rugó árkülömbözet itt a PH....kb a fele... :K

Én nemrég cseréltem le a 4100-es egy 8120-ra és csak 13E Ft-ot kelett még rádobnom. ;]

Ha esetleg téged is érdekel egy ilyesmi csere akkor P.ü-be írok nevet is ,hogy kihez fordulj ez ügyben. :K

ホンダシビッククーペ

(#12956) RVR400 válasza Lavidaloka (#12955) üzenetére


RVR400
veterán

Azt nagyon megköszönném! :R

(#12957) lee56 válasza joker1220 (#12937) üzenetére


lee56
őstag

Ezt úgy értettem hogy attól még hogy jobb hűtést teszel rá, még nem fog kevesebbet fogyasztani a procid, egy 125W TDPs proci APM-el ugyanúgy vissza fogja venni magát ha eléri a fogyasztási határt, legyen az -20 fokon vagy +60-on...

No Comment

(#12958) Bali27


Bali27
addikt

Adott egy Napoleon total War, Win Vistax64 en, legfrissebb driverek...
Nagy csata elején még jól megy a játék, a csata végére meg mint ha képregényt néznék, pedig már alig van ember a pályán.. Ez mitöl lehet? Ram kevés,(4Gb) vagy a Vista varázsa???

(#12959) kovsol válasza Bali27 (#12958) üzenetére


kovsol
titán

ctr+alt+del és menjen a háttérben, aztán meglátod a RAM fogyasztást

May the Force be with you!

(#12960) joker1220 válasza lee56 (#12957) üzenetére


joker1220
őstag

Sajnos én csak a Phenomok hoz értek, ezekkel nem foglalkoztam igazándiból, talán 2 hete van nálam ez az FX4100 szóval sajnos nem tudok érdemben válaszolni mert nem ismerem
az újításokat, ugyan a PH! s FX tesztet olvastam meg leírásokat de abba elméletileg Oliverda leírt mindent.

Azt biztosan megerősíthetem hogy a proci nem tudja / tudhatja hogy milyen hűtés van rajta,
max azt érzi hogy rohadt meleg van :C és ennek fényében ugye bekapcsol a throttling meg
az egyéb védelmi funkciók hogy megvédjék a cuccot a túlmelegedéstől.

Namost a procinak aztán szvsz (józan paraszti ésszel) tök mindegy hogy a gyári hűtő 4000rpm en szaggat rajta és úgy tartja 35 fokon vagy egy batár tuninghűtő van rajta :DD

Egyébként fogalmam sincs mi az az APM:DDD

A fogyasztási keret semmi esetre sem fog változni, tökmind1 hogy milyen hűtés van
rajta mert az egy előre difiniált dolog, tehát ahhoz kell alkalmazkodni.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#12961) dergander


dergander
addikt

Ahogy megérkezik a Windows 8 cseréljétek le jelenlegi rendszeretek,az a bulloknak egy megváltás,a vista meg 7 fertelmes ahogy kezeli az AMD magjait

(#12962) kovsol válasza dergander (#12961) üzenetére


kovsol
titán

A program meg használ 1-2 magot aztán a hajadra kenheted akármi van fent. Pl a Diablo3 esetében is hiába erőlteti, hogy több magon menjen mégis kimérhető, hogy 1 magnyi erőforrást oszt csak szét.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12963) Altair77 válasza dergander (#12961) üzenetére


Altair77
tag

Valóban elég finom a teljesitmény a 8 alatt nekem fennvan a devpreview botrány gyors minden tekintetben csak a metró felületet szokni kell... :)

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#12964) t256 válasza Aurig@ (#12954) üzenetére


t256
őstag

Szia! Biosban a cpu beállításokat nézted már? Ott ki lehet kapcsolni a magokat az elsõ kettõ kivételével.
Lehet Nálad ott ki van kapcsolva az utolsó kettõ.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12965) miresz válasza kovsol (#12947) üzenetére


miresz
veterán

FullHD-ban CPU limites? Ez érdekes,mert én az FX4100-al sem szaladtam CPU limitbe fullHD-ban sehol sem.Nem lehet,hogy a Vsync miatt nem meg 100%-on a kártya? Mert ha megvan a 60FPS akkor a kártya nem fogja magát jobban terhelni 100%-ig.Kíváncsian várjuk a véleményedet az új jövevényről. :)

(#12966) kovsol válasza miresz (#12965) üzenetére


kovsol
titán

sc2 ben konkrétan egy 4vs4 mérkőzésnél bemegy 10-15fps re is a csatánál és a vga 30% körül teker ! ha minden lowra rakok ami csak a procit terheli és a grafika marad akkor meg máris sokkal jobban fut. Guild Wars 2 nél az egyik magot maxon terheli a többit meg csak picit, és ha 3600Mhz ről felrakom 4000Mhz re akkor is maxon teker ugyan úgy, de az fps meg nő és a vga akkor is csak 70-80% körül megy, és egy mozgalmas helyen ez 25-30fps -t jelent csak, jó amikor a prérin futok akkor 50+ is megvan. Ez a programozok sara, hogy ilyen fosul használja ki :( itt jól látszik, hogy mennyire leszarja a sok magot az SC2, de a Shogun 2 eredmények is meredekek azért. Én meg pont RTS rajongó vagyok :(((

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12967) dergander válasza kovsol (#12962) üzenetére


dergander
addikt

Ne a retro játékokkal gyere már te is szerinted,mindig 1 magos játékok lesznek? ott a battlefield 3 nagyon jól használja a többmagot

(#12968) miresz válasza kovsol (#12966) üzenetére


miresz
veterán

Érdekes,mert ha mindent low-ra teszel, és utána jobban fut,annak inkább VGA limit-nek kellene lennie,nem proci limitnek. És a 4vs4 mérkőzésnél a proci?%-on megy? Nálam minden játéknál használja az összes szálat,én még nem találkoztam olyannal,hogy egy vagy 2 szálat terhelnének a játékok,amióta felraktam a win patch-eket. Win patch előtt pl. a Dirt3 4 szálon futott,és a szálak 70%-ig terhelődtek le,a patch után mind a 8 szálat használja 20% körül. De szinte mindegyik játék így viselkedik nálam a patch óta,de olyan még nem volt,hogy ha a Vsync-et kikapcsolom,hohy nem 99-100%-on ment volna a kártya(-ák) A 6870 CF-et is szépen maxra hajtotta,és most a 7870-et is. De amikor itt járt nálam a 6100 azzal is csináltam 6870 CF tesztet és ott is maxon mentek a kártyák. Szerintem azok a játékok nagyon rosszul vannak optimalizálva ezek szerint.

(#12969) kovsol válasza dergander (#12967) üzenetére


kovsol
titán

persze aki a több maggal jön az meg kb a BF és a Dirt3 on kívül nem sok mindent tud mondani szerintem amivel tömegek játszanak

Bocsi a Dupláért, megfeledkeztem kicsit magamról!

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12970) kovsol válasza miresz (#12968) üzenetére


kovsol
titán

minden leraktam lowra ami a CPU -t terheli... ezt írtm, magyarul a fizuka, tükrőződés ilyesmire gondolok

diablo3 SC2 3vs3 SC2 ahol magasabbra ugrik a grafikon ott voltam a gameban, ahol kisebb ott alt tabozva voltam

Windows javítás fent van mind a kettő természetesen. Vsync kikapcsolva, azért teljesen lámának se kell nézni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12971) miresz válasza kovsol (#12970) üzenetére


miresz
veterán

Nem nézlek lámának,félre ne érts,de 5,meg 8%-os CPU terhelés? Ott valami nem kerek. :( Nálam még a COD4 is mozgatja mind a 8 szálat 15-20%-on a patch óta. Előtte,meg 4 szálat terhelt.

[ Szerkesztve ]

(#12972) kovsol válasza miresz (#12971) üzenetére


kovsol
titán

A grafikont nézd, ne a % -t mivel alt tab kor leesik, mint ahogy látszódik a másik sc2 -es képen, ott is mikor alt tabozva volt alacsonyan kullogott a proci, mikor a gameban voltam akkor ment feljebb, de ott se jelentősen, és ezt nem nálam produkálja csak, egyszerűen így van megírva, hiába osztja el több magra akkor se fog több erőforrást megenni és limit lesz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12973) miresz válasza kovsol (#12972) üzenetére


miresz
veterán

Látom,de akkor is kevés a proci használat. Ahogy mondod valószínűleg rosszul vannak optimalizálva. Mint tudjuk az FX-ek meg egy szálon gyengébbek,mint az inteles társaik.

(#12974) kovsol válasza miresz (#12973) üzenetére


kovsol
titán

Meg is van a véleményem a Blizzárd fejlesztőiről :((( Diablo 3 ugyan olyan gyors volt egy hd3870 CF rendszeren mint egy hd6850 el, sőt a CF nagyobb max fps -t produkált, ami nevetséges szerintem, mivel minden más játékban jobb a 6850. Na mind1 i5-3570k 45k pénzért lesz az utód, nem hiszem, hogy jobbat tudnék venni az új FX szériából ennyi pénzért majd esetleg az fx6100 helyett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12975) bozont


bozont
veterán

A Blizzard játékok sajnos ilyenek, általában egy magot használnak, talán kettőt. Meg azért ma is van jó pár játék ami jó ha két magot használ. Szoftver fronton nagyon le vannak maradva e téren sajnos, pedig nem ma terjedtek el a 4+ magos processzorok. :(

miresz
Attól hogy a rendszer megosztja a terhelés a magok között, sajnos a program attól még nem fut több szálon. Ha minden magon (szálon) 20% terhelést mutat, abból látszik hogy max 2 szálat tud kezelni az adott játék motorja.

[ Szerkesztve ]

(#12976) miresz


miresz
veterán

Hát igen van mit fejlődniük a szoftvereknek. A hardverek jóval előrébb járnak,mint a szoftverek.

(#12975) bozont: Igen ezt értem,csak az volt a furcsa abban az esetben,hogy nem dobja szét a terhelést.

(#12974) kovsol: Kíváncsi leszek,hogy mit mutat majd. Elég jó áron veszed.

[ Szerkesztve ]

(#12977) Borokafa válasza miresz (#12976) üzenetére


Borokafa
őstag

Hoz-e majd kovsol új procija annyival többet, mint ahány %-al többe kerül.(ph-n 32k a 8120)
Megér-e az a néhány plusz fps ennyivel többet :F
Biztos van akinek igen. Egy kollégám megvette a leg drágább AM3+lapot és alapon járatja benn a 8120-at......Neki ez kellett...

[ Szerkesztve ]

(#12978) =HG= válasza ratcache (#12953) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem volt 890GX ext3. Gond nélkül megy benne a 8120, de korlátozott a tuning benne, mivel nem tudsz NB-t állítani , és ha jól emlékszem TDP-t sem tudod kikapcsolni, de ettől eltekintve megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#12979) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok most fx 4100 van,sajnos a 8xxx nem megy bele a lapba,mert csak 95wattos cpu-t tamogat. Mennyi változásra számithatok ha egy fx 6100 et teszek bele ? Játékoknál érdekel.B verzió várok pár hónapot,és lap,cpu,tápcsere,term. 8xxx szériára !

[ Szerkesztve ]

(#12980) kovsol válasza Borokafa (#12977) üzenetére


kovsol
titán

Had legyen ez az én gondom, hogy megéri-e vagy sem. Nem lesz álmatlan éjjelem emiatt. És kajára is fog még telleni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12981) =HG= válasza kovsol (#12980) üzenetére


=HG=
addikt

Egy egész napit ??? Te aztán semmit nem sajnálsz rá ! :DD

(#12982) miresz válasza kovsol (#12980) üzenetére


miresz
veterán

Mi vagy te bankrabló? :DDD Látom már módosítottad. :D

(#12977) Borokafa: Hát nem tudom,nekem nem érné meg a csere.Én elégedett vagyok a mostani CPU-mal. Viszont az FM2-re való váltás ami most izgat. Én szerintem át fogok nyergelni,ill párhuzamosan lesz egy FM2-es rendszerem is terveik szerint egy A10 5xxxK-val,és ha elégnek bizonyul,akkor megválok az AM3+-tól.

[ Szerkesztve ]

(#12983) frescho válasza miresz (#12976) üzenetére


frescho
addikt

Ha szetdobja, akkor meg lassabb lesz. Ha egy szalat mozgatsz a magok kozott, akkor az L1 es L2 cache megy a levesbe ,raadasul a CPU magok orajele ugral. Sokkal jobb, ha egy szal mindug ugyanazt a magot terheli es megy a turbo. Ezt brute force modszerrel az affinity-t allitva ki lehet probalni. de jobb helyen akar maga a program is tudja ezt.

Azt sem szabad elfelejteni, a rendereles csak DX10 utan lett tobb szalas. DX 9-ben ez meg egy szalon megy meg Win7 alatt is. Azt egyszeruen nem lehet szetosztani. Ezert van az sokszor, hogy egy jatek ugyan 3-4 szalon fut, de a main engine CPU limites.

A hibas kodolasban benne van az is, hogy atportolnak valamit konzolrol es a konzol port DX9 szeru kodjat par szurovel dobjak fel es lesz DX1[01]. Ez alapjan arra szamitani, hogy nagy valtozas es ultrasokszalas jatekok jonnek szerintem nem realis.

https://frescho.hu

(#12984) miresz válasza frescho (#12983) üzenetére


miresz
veterán

Hát igen ez a sok sz@r konzolátirat,engem is kivesz az észből. Lásd GTA,stb,és még grafikára is fos.Én ezeket inkább kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#12985) dergander


dergander
addikt

Ezek az 1-2magos használó játékok lassan elkopnak,mert 2mag nemtudja már kiszolgálni a VGA-t,ezért egy nagy remény lehet a mostmegjelenö játékok

(#12986) frescho válasza miresz (#12984) üzenetére


frescho
addikt

Attol ,hogy nem tetszik nekunk jelenleg ez a trend. Azt allitani, hogy a sok magos FX szeriara majd szuper programok fognak kijonni nem realis. Fokent akkor nem realis, ha az intel tobb ket magos CPU-t ad el, mint az AMD osszesen.

Szerintem ez nem jo. De a realis es az, hogy mi lenne szerinted/szerintem jo, nem kell, hogy egyezzen.

dergander: Egy FX-8xxx-nek nem 4 szal kellene, hogy ki tudja igazan futni magat.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#12987) dergander válasza frescho (#12986) üzenetére


dergander
addikt

Nemlenne ez rossz,csak az a baj minden az INTEL kezébe van...sajna igen a valós 8 mag használat előnyt kovácsolna,de hát nemlehet mivel az intelnek nincs 8 magosa igy a fejlesztök meghuzzák a határt a 4 magnál

(#12988) miresz válasza frescho (#12986) üzenetére


miresz
veterán

Azért a két gyártó nem egy súlycsoport,azt nem kell elfelejteni. Aki megy Intel 2 magos CPU-t vesz 2012-ben annak úgy kell. :D ;] De természetesen értem mire gondolsz.

(#12989) kovsol válasza miresz (#12984) üzenetére


kovsol
titán

Nekem van konzolom is és így nem a konzolporttal játszok, hanem az eredetivel :B
Amúgy meg eleve a konzolokban is többmagos procik vannak, szóval vicces amikor a PC -s verzió meg kevés magon kínlódik.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12990) Lavidaloka válasza dunc (#12979) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Nyugodttan beteheted a 95W-os lapba is a 8120-at.....Majd később meg veszel hozzá egy erősebb lapot!Nekem is így van.... ;] Nincs vele semmi gond csak addig ne húzgáld... :DDD

ホンダシビッククーペ

(#12991) DeadMeat válasza kovsol (#12947) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezeket már említetted, ha jól rémlik.Leld benne örömöd, válljon is be. 45k nem is olyan sok érte, bár ha azt nézem hogy vga nélkül került 7k-val többe a lap+proc.+mem kombó akkor igen. :D De hát ez van, nem egy kategória. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12992) Aurig@ válasza t256 (#12964) üzenetére


Aurig@
őstag

Érdekes, mert pont az első kettő inaktív!

A BIOS-ban az aktív magok így néznek ki:

3-4 Core
5-6 Core
7-8 Core

(BIOS reset után is így néz ki!)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#12993) oz82 válasza dunc (#12979) üzenetére


oz82
senior tag

Google is your friend :D

Bull

játékokban 4100 és 6100 között alig van különbség, sőt néha 4100 erősebb az órajel miatt. Tuningal 6100 győz de a TDP lehatárol -> alul kell feszelned. De sztem 8100 ből is van/lesz 95W tdp-s vagy csak alul kell feszelni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#12994) Borokafa válasza kovsol (#12980) üzenetére


Borokafa
őstag

Félreértettél, én csak úgy általánosságban beszéltem, te mint példa szerepeltél csak :)
Mondjuk úgy , hogy csak hangosan gondolkodtam. Amúgy te agresszív ember vagy? ;)

[ Szerkesztve ]

(#12995) Borokafa válasza miresz (#12982) üzenetére


Borokafa
őstag

Én is FM2-re szeretnék váltani, figyelem is a témát...

(#12996) Lavidaloka válasza oz82 (#12993) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Jaja..én is alulfeszelve használom a 8120-ast és nincs vele gond a 95w-os lappban sem. ;]

ホンダシビッククーペ

(#12997) t256 válasza Aurig@ (#12992) üzenetére


t256
őstag

A core 1-2 ki van kapcsolva? Bekapcsolni nem tudod? Nálam ki van szürkítve.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#12998) dunc válasza oz82 (#12993) üzenetére


dunc
nagyúr

Szarok a gogléra :) én nektek hiszek ! köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#12999) kovsol válasza Borokafa (#12994) üzenetére


kovsol
titán

csak mikor kezdek éhes lenni :DDD

Guild Wars 2 -vel játszok épp, és a VGA kártya még véletlenül se megy fel 100% ra.

May the Force be with you!

(#13000) Asbee válasza kovsol (#12999) üzenetére


Asbee
veterán

Ha az megnyugtat nekem is csak nagy csatákban megy 99%-on amúgy sokszor ilyen 60% körül. Mondjuk fps az megvan.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.