Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Milka 78 válasza Whysperer (#11198) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nagyon rástresszelsz erre a dologra :) .Volt egy 955bem,hozzá egy 880g Extreme3-asom 8+2-es fázissal és egy 870 Extrem3-asom 4+1 fázissal.Mind a két lap ugyan olyan mértékben droppolt és ugyan ott fogyott el a proci(a 880g nagyobb "fsb"-t bírt el).A 870-est tartottam meg,mert nem éreztem semmi hátrányát,ráadásul olcsóbban tudta a feladatát ellátni.A kis gépembe egy 3+1-es Asus lappal tuningolok gond nélkül,pedig elvileg ez egy irodai pc-kbe szánt mATX lap.Nem a fázisok száma a döntő,hanem hogy mennyi anyag van a lapba és itt egyből minőség és árbeli különbség van.A Z68-GD80 Gen3-as lapom igazi über tuning(raklapnyi rekord és tesztgyőzelem),sok fázissal és pofátlanul magas árral.Egy dekát nem droppol,baromi stabil még sincs meg az 5ghz+ stabilan,mert kifogtam egy lusta i5-öst ami 4550mhzt hajlandó stabilan menni értelmes fesszel.Persze megvolt az 5ghz,de kapott olyan feszt,hogy rotyogott a nafta a H80-asban.Nagyrészt a procin múlik a tuning.Jó dolog a sok fázis,de nem létszükséglet és kell hozzá egy válogatott proci is,hogy igazán érezd a hatását.Ha kifogsz egy lusta procit hiába bírja a lap a túlfeszt,mert akkor meg hűteni nem fogod tudni(max egy komoly épített vizes rendszerrel)

Amúgy teljesen jó az általad összeállított lista,no para :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.