Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) *Ropi* válasza hcl (#26695) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tegyük helyre a dolgot: vannak különböző fotózási stílusok, amikben különbözőek az elvárások. Sajtófotóban maximális valósághűséget követelnek meg, a divat-, és az esküvőfotózásban pedig elvárt a PS. Minden fotósnak megvan a maga területe: eszerint kell kezelni őket. :)

Egyébként a 2013-as WPP nyertesről is kiderült, hogy csuklóropogásig tekerte PS-ben a képet... :N

(#26700) bepken: Zöldebb, mint az avatarod. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26702) copass válasza bepken (#26692) üzenetére


copass
veterán

ne ne ne ne. :Y
van ps mágus topik. ;]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26703) MrChris válasza hcl (#26695) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok a Natgeohoz!

(#26704) negyedes válasza bepken (#26692) üzenetére


negyedes
addikt

ez most olyan wtf kategoria, nem ertem mit akartal elerni vele.

masodikhoz: tulhuztad kicsit a szineket. a madarka milyen szinu?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26705) bepken válasza copass (#26702) üzenetére


bepken
veterán

nem igazán értek az efféle máguskodásokhoz, csupán egy tutorial-t próbáltam ki....majd az éjszaka közepén - ezek szerint - rosszul mértem fel az eredmény minőségét, így hát postoltam... :D

(#26701) *Ropi*! az avatarom inkább "foszöld", de értettem a célzást :))

(#26704) negyedes! a madárka háta sötétebb barna, a hasa pedig világos "sárgásbézses" színű - [link]

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26706) *Ropi* válasza hcl (#26695) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tényleg: gratu a NatGeo-hoz! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26707) jjeahh válasza hcl (#26695) üzenetére


jjeahh
nagyúr

grat! van link vagy valami? honnan válogatták be? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26708) hcl válasza *Ropi* (#26701) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt mondtam eddig is...
Az elvárt PS mértéke sem mindegy, bár a divatfotóban egyetértek, de ott is sokszor hülyeségnek tartom... Viszont az egész divatszakma erre épül, így ott nem meglepő.

@MrChris, jjeah : Itt
Közepe táján, a kép szerepelt itt is, nem volt nagy sikere :D ... Amúgy nekem sem a kedvencem, nem tartom túl jól sikerültnek, néztem is, hogy ezek mit láttak benne...
(Meg ha tudnák, hogy a kínai 0.45x "borzalom konverterrel" készült... :D )
Amúgy köszi (@Ropi is).

Mutogatni való hater díszpinty

(#26709) belovary válasza hcl (#26708) üzenetére


belovary
senior tag

Tényleg érdekes, hiszen van ennél sokkal jobb képed is. Biztos értenek hozzá, én meg ugye nem. :D Viszont honnan válogatták be? Pályázatra beadtad, vagy csak simán Flickr-ről lehúzták, vagy hogy megy ez?
Ja, és grat, ez azért jó érzés lehet. :C

[ Szerkesztve ]

(#26710) negyedes válasza hcl (#26708) üzenetére


negyedes
addikt

Erre en is kivancsi lennek hogy valogattak be a kepedet. :) van valami oldal ahova fel lehet tolteni?

amugy nekem bejon. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26711) Csicsikov válasza jjeahh (#26679) üzenetére


Csicsikov
csendes tag

Kicsit foltoztam megint, ahogy mondtad ez lett belőle.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/mdavidphotos/

(#26712) hcl válasza belovary (#26709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @negyedes : Volt egy kiírás, hogy lesz egy After midnight témájú "assignment" (nem találtunk rá igazán jó magyar szót).
Regisztrációm volt egy ideje, pár kép is fent, de a kutya se nézte... Bedobáltam párat, és jelöltem őket, aztán jött egy levél, hogy előválogatott, ha nem találnak jobbat, akkor ez... Akkor már kerekedett a szemem, aztán bekerült. Igazán meglepődtem, főleg hogy ez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26713) jjeahh válasza Csicsikov (#26711) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy kicsit túlzás már, látszik sztem, hogy utólagoson van elhúzva sziluettbe, de alakul, ment favba :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26714) Novics válasza hcl (#26712) üzenetére


Novics
senior tag

Grat! Bár tény, hogy nem ez a legjobb képed. :K Bár legalább éjszakai. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26715) xXxian válasza hcl (#26708) üzenetére


xXxian
senior tag

Második képen az a hatás hogy lett leérve? Hogy a középső részen nem "fordul" az égbol, nem húznak csíkot a csillagok?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26716) belovary


belovary
senior tag

Végignézegettem jópár képet az elmúlt 1 órában. Úgy vettem észre, hogy ahol a nap, illetve hold jelen van a képen, abszolút nem "foglalkoznak" vele, hogy ki van égve. Mármint este, éjjel amikor fotózom, és a Hold előbújik, nem tudok olyan képet készíteni, amin ugye nem ég ki, ha olyat készítek, akkor meg körülötte semmi nem látszik. Naplemente, vagy ilyesmi ugyanez. Feldolgozásnál valamennyire lehet javítani, de mint halottnak a csók. Vagy ezzel én eddig teljesen feleslegesen bajlódtam? Attól még élvezhető ha mondjuk a hold, vagy nap közepénél kiég? Próbáltam maszkolni, meg minden, de nekem nem megy, mivel akkora az expó különbség, hogy oltári nehéz. Erről írnátok véleményt, esetleg saját kép link...
Köszi! :R

(#26717) Vyndree válasza belovary (#26716) üzenetére


Vyndree
őstag

Valami ilyesmit szeretnél?

(#26718) belovary válasza Vyndree (#26717) üzenetére


belovary
senior tag

Félreérthetően zagyválok :D ... Nem egyszerre akarom a kettőt, csak az olyan jellegű képekre gondolok, amin vagy hold van a csillagokkal, alatta hegyek például, vagy mondjuk egy naplemente, alatta tó.... Szóval ugye a nap eleve halál fényes, vagyis elég nehéz olyan tájképet készíteni, amin nincs kiégve. De akkor ez nem baj? Amit linkeltél képet, azon a nap is ki van égve... Nem tudom normálisabban megfogalmazni, remélem valamit érteni abból, amit éreztetni akarok. :D

(#26719) hcl válasza Novics (#26714) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@xXxian : Csak a vörös égboltos az enyém :)
Amire gondolsz, az maszkolással, amúgy is sok képből van a cucc, ott szépen kimaszkolta.
(Mondjuk nekem nem tetszik, vagy tejút, vagy kör...)

@belovary : Hát azt leginkább a Hold esetében, több expóval lehet megoldani, vagy durván jó szenzorral... Az ilyen "fényes objektum a nagy feketében" dolgot a legtöbb cucc nem szereti.
A Nap kiégése is ilyen, átmenetes szűrő sokat segít, meg ott még meg lehet trükközni helyes expóval is, esetleg szembefénylnél ha tudsz deríteni. A Hold szerintem nehezebb.

Amúgy a Hold hajlamos elnyomni a csillagokat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26720) xXxian válasza hcl (#26719) üzenetére


xXxian
senior tag

Vágom hogy csak 1 a tiéd. :)

A kérdés mindenkinek szólt, de valahogy erre az üzire passzolt.

Én is arra gondoltam több képből van összerakva...nekem sem jön be igazán. Első viszont tetszik.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#26721) belovary válasza hcl (#26719) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, nehéz téma, ezért is gyakorlom. Bár mindent ami a fotózással kapcsolatos. :D Timelapse-be is belemelegedtem, de az első próba naplemente volt, és enyhén szólva is katasztrofálisan sikerült. A nap brutális szinten kiégett, és a környezetét is eléggé elrontotta, csak mikor elbújt, akkor lett élvezhető valamennyire. Pedig a fényt is "az előírtaknak" megfelelően mértem, de az ajánlott mérések alapján meg a táj lett bebukva durva szinten. Szóval nehéz volt megtalálni az egyensúlyt, és még így is rossz lett. Feldolgoztam, így meg olyan mint Pompeii... :D

Szóval nem tudom, hogy a nap, vagy hold kiégése "meddig" tűrhető még? Itt van egy képem, tudom, nem üti meg a szintet, de mint írtam, tanulok mint gép. :) Csak pl ennél, kezem-lábam összetörtem, hogy visszavegyek a kiégésből, a ragyogásából. Maszkoltam, de az ronda volt nagyon. Így hagytam, de ebből is sok vissza van véve.

Sőt, most látom, hogy frankón "csesztetve" lett ott a kép rendesen. :((

Mert itt egy NatGeo-s kép, nekem nagyon bejön, de akkor itt ezek szerint jó a nap. :)
[link]

Az utolsó kép... Akkor ezek szerint ez így még belefér? Azt hittem, ez is sok...

Na, remélem kezdek érthető lenni, jó lenne végre értelmesen kommunikálnom, mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#26722) Novics válasza belovary (#26721) üzenetére


Novics
senior tag

Mivel a Nap felszínén úgysincsenek részletek, így simán elfogadható.
Egy csillagos égbolt képen szerintem a Hold is kiéghet, nem az a fő téma. Esetleg több képből, maszkolással meg lehet oldani, de adott esetben nagyon mű lehet a végeredmény. A linkelt képen engem pl nem zavar, hogy kiégett. :N

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26723) jjeahh válasza belovary (#26721) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Itt van egy képem, tudom, nem üti meg a szintet"

basszus sztem ez egy jó kép, annak ellenére, hogy lehet túl sokat mutattál az égből, túl keveset a városból... a kiégett naphoz meg annyit, hogy hogy a fenébe ne égne ki? nézz a valóságban bele a napba, kíváncsi vagyok látsz-e benne részletet :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26724) Fotonhámozó válasza jjeahh (#26723) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ezt magyarázd meg a fotozz.hu-n is :DDD Feltöltöttem oda a hajnali párás-tavas-reflexiós képemet. Na mibe kötöttek bele páran? Kiégett a szembefotózott nap :U. Amikor viszontválaszban kérdeztem, mégis hogy kellett volna, akkor meg csak a mellébeszélés ment :W Néha agyf.szt lehet kapni az ottani kritikáktól.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26725) Adamis


Adamis
őstag

Rózsabogár

(#26726) belovary válasza jjeahh (#26723) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Már lehet túlságosan is kritikus vagyok magammal. :DD Amúgy itt azért is nincs a városból több, mert azt gyakoroltam, hogy városi fények, csillagok, hold... :) Szóval itt nem is igazán volt kompó, csak próbálgattam, hogy lenne jó a fény, ilyesmi. De ez a feldolgozás is egy nehéz feladat. Pont ezért érdeklődtem a nap miatt, vagy az ilyen fényforrások miatt. Pl tegnap este feldolgoztam 3 képet, most meg nézem, és látom hogy ki nyúlt bele? :D Nem ilyen volt ez tegnap este még... :DD
Pl ezzel a képpel is szenvedtem, hogy a hold ne legyen annyira kiégve, de ezek szerint akkor nem is kell ezzel annyira bajlódni. Tudom, ez a kép már tényleg... :DDD A kompó sem jó, legalábbis nekem annyira nem jön be, de odaállt, és én meg gyorsan, ne mozdulj, puff. Ez lett belőle. Kimentem erre a frankó helyre, de aztán ahogy besötétedett, csodálkozva vettem észre (megint) hogy a városi fényszennyezettség... BRUTÁLIS! :))
Csak itt is mondom, hát ez kuka, mert totál ki van égve. Bár ezen a képen a bebukás sem kevés. :D

(#26727) copass válasza belovary (#26726) üzenetére


copass
veterán

lehet a fesztivál hangulat teszi, de olyan mintha belehgyozna a vízbe. :DDD

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26728) Adamis válasza Adamis (#26725) üzenetére


Adamis
őstag

Ejj, most nézem, hogy a nagy felbontású képet meg nem rakta be...
Szóval itt a nagyobb kép.

(#26729) hcl válasza belovary (#26721) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Változó fényviszonyok között tájmlepszelni az a saját magad szívatásának magas foka :) Nem lehetetlen, de sokat kell rá gyúrni, nekem se megy még. A Nap általában kiég. A NG-s képen azért nem (annyira) égett ki, mert olyankor már sokkal kevésbé fényes. Illetve elég jó a csávó gépe gondolom, jó a dinamika.

Illetve, átmenetes szűrőzni is lehet a holdat (csak ugye akkor mínusz csillagok). Nemrég volt nekem is olyan agymenés, hogy holdsarló a horizonton, a város felett (volt hozzá jó pont is a Tettyéről) , és amíg magasan volt a Hold, kiégett, de amikor megy le, akkor már hozzá lehetett exponálni a városhoz, szép narancsszínű volt.

@Fotonhámozó : Jaj, az ilyeneket úgy bírom...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26730) jjeahh válasza Fotonhámozó (#26724) üzenetére


jjeahh
nagyúr

valamit kell írjanak na, kell a kredit... :DDD ezért jövök inkább ide. csak kár, hogy m3ss teljesen átköltözött a haladóba, hiányoznak a nyers, lényegretörő kritikái :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26731) hcl válasza jjeahh (#26730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26732) belovary válasza copass (#26727) üzenetére


belovary
senior tag

:DD Tényleg olyan... de amúgy nem. Pont indultunk haza, mert a város fényei hazavágtak mindent, próbálkoztam még egy darabig. Odaállt, mondja nézd a holdat de durva... Mondom maradj csak ott, egy pillanat. Azt katt-katt... Szegény, mindig az jut róla eszembe, amikor a Maszkban mondta a rendőr Jim-nek, hogy marad, akár a jégcsap... :DD Mondtam neki is, maradj, erre még levegőt sem vett. :) Ez jól látszik.

@hcl: Igen, nem egyszerű téma ez, de akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok menthetetlenül béna. :D

Itt van még 1 próbálkozás, itt a megvilágítással bajlódtam. Na az is szép téma... :D

Itt kihagytam a holdat, így lehet jobb is...

Ígérem, ma már többet nem rondítom a topikot... :D

[ Szerkesztve ]

(#26733) hcl válasza belovary (#26732) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsőből lehetne kicsit több alul, de éppen csak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26734) belovary válasza hcl (#26733) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, sajnos ezt elrontottam (nem csak ezt :) ). Annyira igazgattam vak sötétben a cuccot zseblámpákkal, hogy nem vettem észre. Sőt van kép, amin még a bokát is kettévágom. :DD Lehet nem jók a képek, de hogy eszeveszetten élvezem a fotózást, az biztos. Igaz, ez tanulási folyamat, és max a nagymotorjogsi gyakorlatát élveztem még így, de remélem jó felé haladok... :DD

(#26735) hcl válasza belovary (#26734) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez ilyen, az orrodig se látsz, és komponálj :D A fókusz ugyanilyen frankó dolog :D (Jól jön egy manuál obi, amin ott van a végtelen, ahol jelölve van :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#26736) belovary válasza hcl (#26735) üzenetére


belovary
senior tag

Jaja, az én kis 18-135mm -es STM-es obimon tudod mi van... Szép Canon felirat. :D Sajnos itt keményen próbálgatni kell, aztán vagy sikerül belőni 100%-ra, vagy nem. :D

(#26737) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Gondoltam lövök egy facebook profilképet magamról, így elkészítettem életem első selfijét.
Külső vaku asztalon, a fényképező pedig állványon volt. Mivel csak a beépített vakuval tudtam elvillantani a külsőt, igy az is villant. Külön nehézséget jelentett, hogy egy Helios 44-2-vel készítettem, így se fénymérés, se autofokusz.
Mit csináltatok volna másképp?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26738) hcl válasza belovary (#26736) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresel egy messzi fénypontot, fókusz, és átkapcsol manuálra. Akkor a végtelenben lesz. Ha van Magic Lantern-ed, és olyan a cuccod, az ki tudja írni, hogy milyen távolságra tekerted a fókuszt, onnan már nem nehéz kitalálni, hogy végtelen-e. (1100D meg kitobival nem írja ki, illetve nem valósat ír...)
(Ja, meg 18-135STM, az jobb mintha csak a kit lenne :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26739) belovary válasza hcl (#26738) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, sajnos még csak kidolgozás alatt van az ML. :) Általában MF-ben keresek egy csillagot, egy jó fényest, aztán nagyítom a képet, úgy nagyjából be tudom lőni. De nem mindig jó. Sajnos nem annyira pontos így. :)

(#26740) jjeahh válasza madmike (#26737) üzenetére


jjeahh
nagyúr

se fénymérés? nekem is ilyen obim van, nálam tökéletesen műkszik a fénymérés, az a váz dolga nem? amúgy kicsit olyan a képi világ, mintha az obi elé belógattál volna egy nejlon zacsit :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26741) hcl válasza jjeahh (#26740) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mmmm, nem árt tudnia a váznak, milyen rekeszhez mérjen :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26742) madmike válasza jjeahh (#26740) üzenetére


madmike
őstag

Nem volt zacsi :D Lightroomban lehúztam a clarityt, hogy lágyabb legyen.
Sony A200-am van, sima, chip nélküli adapterrel, igy nem is látja a gép, hogy van rajta objektív. Azt nem tudom, hogy ha vennék rá egy chipes objektívet, akkor mi változna.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26743) jjeahh válasza madmike (#26742) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én sem chipes adaptert használok, és műkszik a fénymérés mind az 5 manuális obimmal, legalábbis rekeszprioritás módban biztosan :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26744) hcl válasza madmike (#26742) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk lenne fókuszvisszajelzés, persze a fénymérést akkor is átveri a chip, mert fix rekeszt jelez vissza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26745) madmike válasza jjeahh (#26743) üzenetére


madmike
őstag

Nekem rekeszprioritásnál azt irja, hogy nincs objektív. csak manualban müködik.

A fókuszvisszajelzés jo lenne, mert az eléggé hiányzik, de szerintem ezzel az se működne. AF-es obival sincs fokuszvisszajelzés manual fokusz esetén.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26746) matyi012345 válasza hcl (#26741) üzenetére


matyi012345
őstag

Chipes adapterrel akkor is megy a fénymérés, legalábbis nekem ment 30D meg 1000D 1DII-n is. 40 nem próbáltam de szerintem azon is ment volna. Nikonon amúgy nem megy, ha azzal lőtte de még Sony-n is csak manual módba megy az M42-es obi. Pentaxon működik még azthiszem

(#26747) hcl válasza matyi012345 (#26746) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megy, nekem is van chipes adapter 1100-on, de mivel az azt mondja, 1.4 a rekesz, az obin meg 3,5-től amíg tekerem, nem jól mér, mindig fölé. 1-2 kép alatt belövöm... A fókuszvisszajelzés hasznosabb!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26748) matyi012345 válasza matyi012345 (#26746) üzenetére


matyi012345
őstag

Hogy ne csak off legyek, megvan a kétszázadik képem flikkeren :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26749) matyi012345 válasza hcl (#26747) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem az nincs beprogramozva, vagy hibás. Ha M módba ugyanazt a rekeszt állítod be a gépen mint amit az obin akkor jól kell mérnie. Van róla leírás hogyan kell beprogramozni a chipes adaptert de én most fejből már nem tudom mert régóta nem használok manual üvegeket. :)

(#26750) madmike válasza matyi012345 (#26748) üzenetére


madmike
őstag

Hú, de jó. Hogy készült?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.