Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Gico86 válasza Novics (#26450) üzenetére


Gico86
csendes tag

Köszi az észrevételeket. Alacsonyabbról kellett volna lőnöm igaz? Nagyon borús volt az ég, nem igazán érztem a beállításokat, meg utómunkában is állítottam rajta a fényeket...majd csiszolom még :)

(#26452) erzol válasza Schuby (#26437) üzenetére


erzol
őstag

(#26453) Schuby válasza erzol (#26452) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ez az elmélet. A gyakorlatban viszont nem müködik.
Az eredmény

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#26454) Bazsesz válasza Gico86 (#26449) üzenetére


Bazsesz
őstag

Az első nekem tetszik, bár tény, hogy jobb lett volna vagy magasabbról lőni, vagy korábban, mikor alacsonyabb a nád. A második nekem nem igazán jön be, szerintem van job kép ettől a flickr-eden.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#26455) sixpak válasza Bazsesz (#26454) üzenetére


sixpak
nagyúr

A számból vetted ki a szót.
Jó pár, nagyságrendekkel jobb kép van a flikkerén, mint ezek. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26456) Gico86 válasza sixpak (#26455) üzenetére


Gico86
csendes tag

Köszi nektek is a feedbacket. Remélem előbb-utóbb lesz szemem hozzá, hogy melyek a jó képeim :D

(#26457) Kampó


Kampó
senior tag

szereztem olcsón egy Polaroid nemtommi.t:) gondolom ez már nem az a polaroid mint a régi márka:) Löttem egy két képet vele udvaron ülve :) a macs kb 8m,-re volt a fűben a zoom kicsit rontott a képminőségen meg nehéz volt rezzenéstelenül tartani agépet:D:D Tudom nem egy nagy cucc a kis polaroid de 30ért nem volt rosz vétel vacsi újan szerintem:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#26458) erzol válasza Kampó (#26457) üzenetére


erzol
őstag

Macs szemmagasságából próbáld legközelebb, menj közelebb hozzá, minél nagyobb zoom állásban talán még a hátteret is elmossa kicsit a polaroid csodád.

# Schuby:
10-ből kb. 5 virágot sikerült már beazonosítanom így. Valamire biztos jó ez a gugli funkció...

[ Szerkesztve ]

(#26459) asdf_ válasza Kampó (#26457) üzenetére


asdf_
veterán

En azert gyujtottem volna melle meg ugy 25-ot, hogy inkabb ehhez majdnem hasonloan (xz10-re celozgatok, de xz-2-vel keszult a kep) nezzen ki az a macsek. Nulla utanaolvasas nelkuli impulzusvasarlasbol sosem szoktak jo dolgok kijonni.
(just for the record: direkt nyers kep, nincs belenyulva az osszevethetoseg vegett, es igen, tudom, hogy felre van fokuszalva ;) )

(#26460) Kampó válasza asdf_ (#26459) üzenetére


Kampó
senior tag

olvastam volna.. de 0info.. ha plus 25e ft om lett volna rá akkor nyilván 55.60ért már totál más gépet kapok:) nem szántam rá többet:)
+emlitettem hogy kb 8m re voltam nyilván a zoom sem javit a kép minőségén:)
am.
Corellal kicsit belenyúltam lehet azért ennyire digitális. és "erős" a képem...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#26461) Alg


Alg
veterán

Üdv!

Mióta megvan a 20/1.7 azóta rágyógyult a gépre kb :)
Múlt héten VOLT-oztunk 3 napot, ilyen képeket sikerült. (SOOC, lehet hogy csak az emlékek miatt, de nekem nagyon bejön ennek a háromnak a hangulata)

Amit magam észrevettem, hogy mind egy kicsit elcsúszott középre, lehetett volna jobban szélre komponálni (illetve talán az utolsót kicsit magasabbról/szélesebbre).

Értő szemmel ha valaki ránézne :R Sajnos nincs sok időm, és még nagyon tanulom a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26462) Wa2x_ válasza Schuby (#26444) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó lett, de túlhúztad kicsit a színeket.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26463) Vyndree


Vyndree
őstag

Minden fantázia nélkül csak úgy telibe: link

(#26464) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Köszi a sok hasznos tanácsot, ezeket megfogadva ilyen lett a végeredmény:

(korábbi verziót kicseréltem erre Flickr-en, remélem a mérete is megfelel így mindenkinek)

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26465) BigBlackDog válasza Fotonhámozó (#26464) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem sokkal jobb így, ment is a csillag! :K

[ Szerkesztve ]

(#26466) Fotonhámozó válasza BigBlackDog (#26465) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Nekem is jobban tetszik így. :)

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26467) Wa2x_ válasza Fotonhámozó (#26464) üzenetére


Wa2x_
veterán

Pont így képzeltem el! ;) Most tökéletes.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26468) Fotonhámozó válasza Wa2x_ (#26467) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:R :R

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26469) fungeld válasza Fotonhámozó (#26464) üzenetére


fungeld
aktív tag

Jó lett, mint mindig. Ment a csillag.

(#26461) Alg Az elsőnél rossz helyen van a fókusz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26470) jjeahh válasza Alg (#26461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem egy tudatosan komponált, alaposan megfontolt képek, inkább pillanatfotóknak tűnnek, technikailag nem sokat lehet hozzájuk fűzni...
a mini kombód viszont nagyon ütős :D palacsinta panny-t meg használhatnád többet wide-open is, nyitva is karcol az, és portréknál jól jön egy kis dof ;)

Fotonhámozó: király lett :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26471) zgospel válasza Fotonhámozó (#26464) üzenetére


zgospel
őstag

fullos!

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26472) Alg válasza jjeahh (#26470) üzenetére


Alg
veterán

Igen, eléggé pillanatképek. Erre volt most idő/energia.

Igyekszem nyitva is, csak itt rengeteg volt a fény, és nem mindig nyitottam vissza a rekeszt egy-egy verőfényes kép után...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26473) hcl válasza Alg (#26472) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van a túlvilágításban is fantázia, csak pillanatképeknél nagyon tudni kell, hogy hogyan valósítsa meg az ember... Én most a szembefényeseket gyakorlom, de elég sok macera még.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26474) Alg válasza hcl (#26473) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként ez a pillanat/hangulatképes dolog ami nekem kezd egyre jobban tetszeni, a beállított képek annyira nem izgatnak...

Nyilván nem egyszerű dolog, gyorsan kell gondolkodni és dönteni, és mindig kéznél kell lenni a gépnek, de erre pont jó a PM2, az a JPG motor meg... :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26475) hcl válasza Alg (#26474) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet azt rawba is...
Gyakorlatilag rendezvényeken pont ugyanez van, főleg ha valami pörgősebb cuccról van szó...

Mutogatni való hater díszpinty

(#26476) Alg válasza hcl (#26475) üzenetére


Alg
veterán

JPG+RAW megy mindig, csak nagyon ritkán kell a RAW-ból dolgozni (helyesbítek: ritkán éri meg a fáradtságot nekem :U ), annyira tetszik az Oly jpg. Ha rawozok, akkor is általában valami spéci effekt kerül rá, vagy ha valamit vissza kell hozni égésből/bukásból.

Egyelőre pillázok csak ezen a váz+obi kombón, még a kitobihoz képest is kevés fényben (koncertfotók), vagy sok/szembefényben az eddig tapasztalt kompaktokkal szemben nagyon durva(pl. szintén VOLT-on készült értékelhető fotó konkrétan nappal szemben, kiégés/bebukás nélkül).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26477) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

(#26464) Fotonhámozó: Adja :)

Nem tudom ki emlekszik a legutobbi gyongyfuzesrol dokumentalos kepekre. Az asszony meg mindig azt fuzi, en pedig bokeh furdot csinaltam az alapanyagokbol :D


[link]

Engem zavar az eloterben levo eros feher fenyvisszaverodes, de mar mindegy...

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#26478) sixpak válasza Big-Lacos (#26477) üzenetére


sixpak
nagyúr

Fantasztikus!...nagyon tetszik. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26479) Big-Lacos válasza sixpak (#26478) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Az egy kicsit azert tulzas, de orulok ha tetszik :D

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#26480) sixpak válasza Big-Lacos (#26479) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem túlzás, nekem nagyon bejön...olyannyira, hogy most szóltam a lányaimnak, hogy hozzák az összes gyöngyöt amit találnak a szobájukban. :D
Ezért szeretem ezt a topikot, mert ha már fényképezni nem is nagyon tudok, de nagyon jó ötleteket látok néha...mint például most a te esetedben. :K
Persze már az elején technikai problémákba ütköztem, de sebaj...próbálkozom. :K

(#26481) Vyndree: mégha csak ez lenne a baj.... :(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26481) Vyndree válasza sixpak (#26480) üzenetére


Vyndree
őstag

"Persze már az elején technikai problémákba ütköztem"
Lement nálatok is nap? :)

(#26482) Dyrhoadz


Dyrhoadz
csendes tag

Első gépem, első képeim, ha van bárkinek tanácsa nagyon örülök neki, pár héten belül meg kell tanulnom fotozni, mert nyaralason jó képeket akarok csinálni.
Feltöltöttem hat képet: [link]
:R

[ Szerkesztve ]

(#26483) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Hétvégén lőttem egy képet (első képem itt a topikban) ami nekem tetszik és megmutatnám. Bármi építő kritikát/ti hogy csináltátok volna szívesen fogadok :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26484) psycroptic válasza Dyrhoadz (#26482) üzenetére


psycroptic
őstag

Kuka. Minden egyes fotót a magasságodnak megfelelő szögből lőtted ez így unalmas(próbáld ki más szemszögből is). Majdnem mind alexpós.

(#26483) Emu:túl sok a clarity ettől Fattyú hányni fog... :DDD lehet jobb volna a hinta nélkül vagy a teljes hintával, de így megvágva nem az igazi szerintem.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#26485) hcl válasza Emu (#26483) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kettévágott hinta nekem is nagyon zavaró.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26486) fattyu válasza Emu (#26483) üzenetére


fattyu
veterán

felhő túlhúzva.
fák bebukva.
tök fakó.
félbevágott hinta.
mi a téma?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26487) Dyrhoadz válasza psycroptic (#26484) üzenetére


Dyrhoadz
csendes tag

Oke, kösz!

(#26488) gpeeter


gpeeter
csendes tag

Helló!
Szeretnék véleményt kérni:

(#26489) zgospel válasza gpeeter (#26488) üzenetére


zgospel
őstag

:Y komoly hely.
túl sokat vágtál felülről

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26490) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Üdv!
Végre megvan a 45mm 1.8, már csak nekem kell felnőni hozzá.

[link]

(#26491) k!nG válasza gpeeter (#26488) üzenetére


k!nG
aktív tag

Kep teteje lemaradt. Amugy nagyon szep a taj remelem hoztal meg kepeket.

Emu: Hat ez shiftdel szagu. A tema nekem semmilyen a szaturaciot meg lehuztad a semmibe, lassan atvalt ff-be a kep, latom a kontrasztot jol megtoltad, hogy a felhok kijojjenek es ertem en, hogy ez a lenyeg de ez igy nem mukodik.

JuhG24: Ha az te vagy a kepen akkor stila a polod. Hasznald egeszseggel az obit.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#26492) csimpekve


csimpekve
tag

Szerintetek a flickr keresője miért nem adja ki a képeimet? Tag és cím alapján sem. :O

www.csiro.hu

(#26493) berzerker83


berzerker83
csendes tag

Hali!
Egy ideje olvasgatlak már titeket, most bedobom két képemet. A színvilág picit más mint a természetes, nem tudom volt e ilyen másnál is, és csak egy hóbort amit majd "kinövök", vagy akár maradhat...:)
Előre is köszi minden észrevételt témával/kompozícióval/színekkel/bármivel kapcsolatban!
https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/14308419979/in/photostream/lightbox/
https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/14308433608/in/photostream/lightbox/
+a linkek használatához kérnék egy kis helpet :)

[ Szerkesztve ]

(#26494) csimpekve válasza berzerker83 (#26493) üzenetére


csimpekve
tag

Flickr linkez útmutató by ccs2929

A színvilág ok, nincs vele gond, de a kompozíció, a mondanivaló valahogy nem jön át nekem egyik képen sem amelyről véleményt kértél. Szerintem az albumodban levő képek bármelyike jobb ennél a kettőnél.

[ Szerkesztve ]

www.csiro.hu

(#26495) k!nG válasza berzerker83 (#26493) üzenetére


k!nG
aktív tag

Elso tetszik, foleg hogy volt szemed ezt igy meglatni esetleg meg szukebbre lehet vagni. A masodiknal nincs nagyon tema, semmi kulonos..

csimpekve: Beirod a neved - varsz amig alul kijon, hogy Search Everyone's Upload es alatta, hogy More search types - rakattintasz a More search typesra - Flickr Members

Ennyi nem nagy cucc. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#26496) Bazsesz válasza berzerker83 (#26493) üzenetére


Bazsesz
őstag

Véletlenül se bántásból mondom, de ezek nekem, mint kívülállónak nem sokat mondanak (ettől függetlenül másnak, vagy Neked lehet, hogy igen). Vannak ettől sokkal jobb, és értékelhetőbb képeid a flickr-en.

De megpróbálok valamit hozzáfűzni a képekhez:
[link]:
A színek nem lennének rosszak, a híd alatti két foltot eltüntettem volna (nem tudom, hogy madár-e, vagy mi az, de úgy tűnik, mintha koszos lett volna ott valami). Nekem mintha kicsit balra dőlne a kép, a vizen látszódik (egy jó tanács: ha a képen van víz is, az legyen vízszintes). Talán a két kép közül még ez a jobb, de az a híd nagyon lóg a semmiben, és emiatt zavaró nekem.

[link]:
Színek itt is rendben vannak, Itt a vízszinttel nincs probléma, viszont számomra "semmi" nincs a képen.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#26497) ccs2929 válasza berzerker83 (#26493) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Szvsz. az első fekvőben jobb lenne, színvilága nem rossz, kicsit retró hangulatú, viszont ami furcsa, legalábbis nekem, hogy a híd alatt sárga az ég, felette meg kék :F .
Másodikon igen középen a téma, fent sok az üres unalmas ég, azt vágnám, igaz akkor középre kerülne a horizont, de talán kevésbé lenne zavaró, mint a nagy ürességgel,ami nem ad a képhez. :)

Dyrhoadz Egyszerre sok a kép, inkább 1-2-re kérj csak véleményt, a kutyások jópofák amúgy :K , de még látszik, hogy most kezdesz el foglalkozni a fotós témával, szerintem szerezz be néhány fotós könyvet és olvasgass a témában, kompozíció, stb, és lesznek jó képeid. :K

Emu A fényeket valóban sikerült hazavágnod kicsit, olyan lapos lett a kép, gondolom a felhőket akartad morcosítani, de ez nem sikerült a legjobban. Lesz ez még jobb is. :)

gpeeter Kicsiben nézve egész kellemes, a teteje nekem is hiányzik. Nagyban megnézve viszont sajnos egy éles pontot sem látok, kicsit félrefókuszáltad, pedig szépek a színek, szép hely. Ami zavaró, hogy a bal alsó sarokban lévő fák teteje be van bukva rendesen. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#26498) zastarovie


zastarovie
csendes tag

Mit gondoltok? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26499) zastarovie válasza zastarovie (#26498) üzenetére


zastarovie
csendes tag

Mást is megihletett a táj. :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#26500) Emu


Emu
őstag

Köszönöm mindenkinek a kritikát, shiftdel lett a vége. Így végigolvasva amit írtatok tényleg elég gáz volt, majd még próbálkozom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.