Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) fury71 válasza JuhG24 (#26950) üzenetére


fury71
aktív tag

Jó kis képek. Talán a kompozíciókon lehetne alakítani.
Az elsőnél a hölgyet kissé jobbra kellene elmozdítani a nap irányába és akkor talán egy jó kis lens flare is kialakulhatott volna.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#26952) negyedes válasza JuhG24 (#26950) üzenetére


negyedes
addikt

annyira nem jon be arc nelkul fotozas.

feltoltod a kepet kicsibe a ph-ra es az zegeszet 1 linkbe foglalod.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26953) sixpak


sixpak
nagyúr

Találtam egy ilyet.
Nagyon fos vagy csak szimplán semmilyen? :B

Egy régi HDR.
Az a fekete-sárga oszlop elég rossz helyen van. :D

És egy telefonos kép.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26954) *Ropi* válasza JuhG24 (#26950) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arc nélkül nem mond semmit. A másodikon ráadásul az orra van képközépen, amitől hangsúlyos lett: lehet élőben nem ekkora, de így csak egy gigantikus orr tűnik fel az egész képből (a napraforgó nagyobb lenne elvileg, de elvész a többi napraforgó között, így az nem tűnik fel). ;)

(#26953) sixpak: Az első ruha nélkül többet mondana. ;) :)) A másodikon a bringa lehetne hangsúlyosabb, még jobb lenne ha nem lenne a fele levágva a képről. A harmadikon csak ugrál a szemem ide-oda az elvileg meglévő téma helyett: nem elég figyelemfelkeltő (számomra, lehet másnak az). ;) Meg a vágása sem az igazi: megnézném szélesebben.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26955) jjeahh válasza JuhG24 (#26950) üzenetére


jjeahh
nagyúr

flickr kép beszúrás
látszik, hogy tudatosan lőtt képek, de a kompót még gyakorolnod kell, és az arc nélküliséghez + 1, ha ez ugyanaz a lány nekem tetszik az arca, viszonylag egyéni, sztem jó kis képeket lehetne lőni róla :) szal: van egy jó géped, egy jó fixed, és egy jó modelled...lesz ez még jobb is sztem, csak kitartás, tanulj, gyakorolj tovább :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26956) JuhG24 válasza *Ropi* (#26954) üzenetére


JuhG24
csendes tag

Mindenki az arcnélküliséget jelezte (teljesen jogosan), úgy néz ki túlzásba vittem.
Itt van egy-kettő arcos, hátha javít a helyzeten.

linkeléshez a tutorialt köszi

[ Szerkesztve ]

(#26957) jjeahh válasza JuhG24 (#26956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az elsőn sokkal előnyösebb az arca, de nekem a kompó valamiért nem oké...illetve sztem a hajat ilyenkor jobb a másik oldalra rakni, engem zavar, hogy nem látom a szépszégesz nyakát, de ez lehet az én bajom csak :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26958) hcl válasza jjeahh (#26957) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsővel az lehet a gond, hogy nagyon a szélén van, és üres a kép bal oldala. Van környezete, de a jobb szélére tett alany eléggé kirekesztő, fura érzést kelt :) Különben jó lenne, esetleg szűkebbre vágva.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26959) hodostamas


hodostamas
addikt

Két naplementés kép:

link
link

Bele fogtok kötni, de nekem tetszenek.

Köszi az adb tippet!

[ Szerkesztve ]

(#26960) LamaCube válasza hodostamas (#26959) üzenetére


LamaCube
addikt

A reklámszűrőt /gondolom ABP/kapcsold ki a ph-n. Sajnos anélkül nem fog működni.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26961) chinaminman


chinaminman
tag

Vasárnap F1-re megy valaki?

(#26962) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Most vettem egy Fuji X10-et. Ha mondanátok pár szót a linkelt képekről.......hálás lennék. :F
Még csak az ismerkedés szakaszában vagyok a "kicsikével". :K

[link]

[link]

[link]

(#26963) fungeld válasza chinaminman (#26961) üzenetére


fungeld
aktív tag

Dolgozni igen.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26964) Mándor válasza sixpak (#26953) üzenetére


Mándor
csendes tag

Szerintem egész jó az első.

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#26965) Fandango válasza Cassidey (#26905) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Kicsereltem a 2 kepet, ugy modositva ahogy javasoltad.

(#26966) Cassidey válasza Fandango (#26803) üzenetére


Cassidey
senior tag

:B Neked jobban tetszenek így?

(#26967) Fandango válasza Fandango (#26965) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A naplementes igen, a masikon ugye a jarmuvek visszahuzasa nem akkora modositas, de az is jobb.

(#26968) #24334592


#24334592
törölt tag

tanulságos első tüzijáték fotózáson vagyok túl.

-Amit leszűrtem sajat kútfőből: a helyválasztással majdnem beletrafáltam volna, ha nagyobb távolságot hagyok a jobb kompozíció érdekében, így lett volna tökéletes. 18-55 ennyit bírt befogni.
-Ugyan a raw nagy segítség volt az utómunkánál, ha lett volna egy szürke filterem, még jobb lett volna...30 másodperces záridőnél majdnem kiégtek a fények (még F22-n is).
-Idesítőek tudnak lennni a vakuzó majmok emberek, nem vittem takarót a keresőnek. Amikor elemlámpával bohóckodtak, szóltam :DDD
-Esetleg egy nagylátó javíthatna a képek szűk mivoltán...
-Pentax K-5, teljesen manuálisan próbálkoztam, saját szakállamra (bár lehet, h van benne fireworks mód).

Mit gondoltok?Mivel egészítenétek ki, hogy máskor jobb képek sikerüljenek?

Néhány elfogodhatóbb kép:
ps. tudja valaki hova tűnt flickr-en a show more size rész? :((( megint változtattak és nem találtam meg...

[ Szerkesztve ]

(#26969) m3ss válasza #24334592 (#26968) üzenetére


m3ss
veterán

"ps. tudja valaki hova tűnt flickr-en a show more size rész? :((( megint változtattak és nem találtam meg..."
nyil a kep jobb also sarkanal, view all sizes

"Mit gondoltok?Mivel egészítenétek ki, hogy máskor jobb képek sikerüljenek?"
nekem a legtobb szuk. nagyobb latoszog, vagy messzebbrol ezzel a gyutavval ha lehetseges. portre allasban is probalkozhattal volna. masodik pl eleg jo lenne alloban, talan bele is fert volna.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26970) Vyndree


Vyndree
őstag

Mai sétán készült képeink közül néhány:

(#26971) Balinov válasza Vyndree (#26970) üzenetére


Balinov
félisten

Szia! Alapvetoen szerintem nem rossza, bar kicsit meg nalam is nagyobb tulzasba estel utomunkanal. No offense.

Szerintem:
1-nel sok alul a viz, lehetne a folyoparti epulet kicsitt jobbra vagy balra.
2-nal sztem keparany jo, sem alul, sem felul nem vagnek, viszont a Metlife-os epuleteket balrebb helyeztem volna el (az a feher homlokzatu kicsit elut a fo epuloet modernsegetol, stilusatol). Halo qrvara zavaro szvsz :U az epuletek korul. Esetleg megvagnam allora, harmadolora helyezve
3-iknal sztem a kompozicio alapvetoen jo, tetszik hogy a kep ket oldala szabad szemmel gyk. tukorkepe a masiknak, jok a felhok. Viszont ferde, kiigazitanam, aljabol a bal also sarokban levo tocsa felett levagnam szelesvasznura.

Utomunka tenyleg sok, nagyban megnezve megjobban kijon. Beleestem en is ebbe nemegyszer, neha tenyleg a kevesebb tobb..

Udv es tovabbi jo kepelest

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26972) lolkapitany


lolkapitany
tag

Egy londoni kép :DD :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26973) LamaCube válasza Vyndree (#26970) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem az utolsó tetszik a szimmetria miatt is, viszont nem vízszintes és az zavaró nagyon. Persze azt gyorsan lehet korrigálni. Mint mindig most is hozzáteszem én nem értek a szakmai oldalához se, mint laikusnak tetszik.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26974) Vyndree válasza Balinov (#26971) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm, Az utolsó kettőnél már 3 volt az eltérés, 2 is elég lett volna. Tényleg erősre sikerült, lehet formálok majd rajta, újra utómunkázom.

(#26975) Balinov válasza Vyndree (#26974) üzenetére


Balinov
félisten

nagyon szivesen, ha ujrafeldolgozodd tedd fel lszi a v2 kepeket, kivancsi vagyok, mi sikerul belole :P

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26976) Vyndree válasza LamaCube (#26973) üzenetére


Vyndree
őstag

Laikusoknak készítem, én is az vagyok. :)
Egyenesítettem rajta, kicsit szűkebb is lett.
Köszönöm az észrevételt.

(#26977) LamaCube válasza Vyndree (#26976) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát igen az azzal jár sajnos, de ennyit megér, hogy ne legyen ferde. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26978) Vyndree válasza Balinov (#26975) üzenetére


Vyndree
őstag

Javítottam rajtuk, itt összevethető a régi képekkel.

(#26979) Balinov válasza Vyndree (#26978) üzenetére


Balinov
félisten

a v2 Metlife-os sztem hatarozottan jobb! a folyoparti epuletest meg mindig megvagnam alulrol, a parkos is jobb lett, de szvsz meg mindig dol jobbra ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26980) jjeahh válasza Vyndree (#26978) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem még mindig sok, a fák meg a Metlife körül csak én látom azokat a hatalmas aurákat?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26981) LamaCube válasza Balinov (#26979) üzenetére


LamaCube
addikt

+1 a jobbra dőlésnek. Mondjuk becsapós, mert a két bokor az előtérben az eléggé vízszintesnek tűnik. Lehet a ellipszis zavar be.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26982) Vyndree válasza LamaCube (#26981) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben jobban balra billentem, akkor jobban kiadja, hogy a bokrok nem egyformák.
(tényleg jobbra dől még egy kicsit de már így marad)

(#26983) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

ciao hoznék egy képet mutogatni [lllinnk_] egy fél mm-t mehetett volna a focus, de azért én viszonylag elégedett vagyok vele
(tegyétek ki nagyba, úgy tűrhetőbb a minőség(kép jobb felső sarka))

[ Szerkesztve ]

(#26984) balintkagan1


balintkagan1
tag

matyi012345 és Larry303! Köszönöm a kritikát, elnézést, hogy csak most reagálok. Tegnap végre valahára egy normális monitor tulajdonosa lettem, melyet kalibráltak is, a piros a képen eddig fel se tűnt, most már igen, meg az is, hogy az élfények nincsenek rendben az üvegen.

(#26985) Fandango


Fandango
Topikgazda

(#26986) Wa2x_ válasza Fandango (#26985) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az utcasarok tetszik, a többi "turistafotó".

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26987) Fandango válasza Wa2x_ (#26986) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nem voltam ma nagyon formaban, ezeket tartottam erdemesnek felrakni (illetve a 2 Ferrari csak ugy, mert Ferrari :D )

(#26988) #24334592 válasza m3ss (#26969) üzenetére


#24334592
törölt tag

:R
nincs olyan a nyílnál, h view size :Y . Át tudom állítani másik méretre, de ott elakadok. Jobb híján lementettem és újra feltöltöttem, de ez így nem kóser. Régenmindenjobbvolt :(((

portrét próbáltam, de nem lettek vmi túl jók. A távolságot elrontottam, vagyis túlbecsültem. Szinte beálltam a tüzijáték alá :DDD

(#26989) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Szeretném megmutatni és véleményeket kérni az első képeimről. A gép(Canon 600D kit obíval EF-S 18-55 IS II) még csak pár napja van meg, korábbi tapasztalatim egyáltalán nincsenek, így olyanok amilyenek. :) Minden kép manuális módban készült, kézi fókusszal.

kép1

kép2

kép3

kép4

kép5

kép6

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26990) jjeahh válasza Zsohi (#26989) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tesztfotónak elmennek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26991) zgospel válasza Fandango (#26985) üzenetére


zgospel
őstag

a ferrarisakat megtartottam volna színesben, nekem a mini baros tetszik, meg talán az utcasarok

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26992) kovisoft válasza Fandango (#26985) üzenetére


kovisoft
őstag

Én is ezt akartam kérdezni, hogy miért lettek a Ferraris képek ff-ek? Annyira összenőtt a Ferrari a vörös színnel, hogy nekem nagyon hiányoznak a színek ezekről a képekről.

(#26993) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

egy képpel megint jönnék
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26994) Colonel993 válasza jjeahh (#26990) üzenetére


Colonel993
senior tag

So-So...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#26995) Fandango


Fandango
Topikgazda

A Ferraris kepeket majd kicserelem szinesre, en is rajottem, hogy ugy jobb lesz.

(#26996) matyi012345 válasza Zsohi (#26989) üzenetére


matyi012345
őstag

Gondold ki, hogy mi az ami érdekel, mit akarsz megörökíteni a géppel. Ha ez megvan, akkor próbáld meg érdekesen bemutatni ezt a témát. Fények, komponálás..ezekben a képekben így nincs koncepció.

(#26997) Fotonhámozó válasza Telomanikus (#26993) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nekem itt a kompozícióval van elsősorban gondom. Túl zsúfolt, nem igazán lehet első ránézésre tudni, mit szerettél volna megörökíteni, mi a kép mondanivalója. A DOF is kissé esetlen, a rózsa és a tok előtérben lévő része túlságosan tolakodó. Nekem tetszetősebb lenne virág nélkül és ha az élesség előtérben lenne, háttér lenne mosva.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26998) Revesz válasza #24334592 (#26968) üzenetére


Revesz
aktív tag

Én úgy fotóztam volna a tűzijátékot, hogy a gépet bulb üzembe kapcsolom és távkioldót használva nyitva hagyom egy fekete lappal eltakarom az optikát és a robbanás előtt elveszem, így elvileg minden robbanás szépen rajta lenne egy képen...de ez csak elmélet, nem volt még alkalmam kipróbálni :(.
Ha butaságot mondtam akkor javítsatok ki nyugodtan.

(#26999) Zsohi válasza matyi012345 (#26996) üzenetére


Zsohi
őstag

A koncepció úgy gondolom meg van és tudom is mi az ami érdekel. Mondhatni nagy természetjárónak tartom magam, rengeteg helyen megfordulunk az év minden pontján, vadkemping, kerékpártúrák, gyalogtúra stb... Ezt a nagy gépet, vagy nevezzük nevén Canon 600D fényképezőt is azért vettem meg, hogy a képeken vissza nézve az egyes túrákat újra át tudjam érezni, mintha újra ott lennék. A gép még csak 3 napja van meg és ez idő alatt összesen egy horgász "kalandon" esett túl, ráadásul nem is egy látványos helyen készültek a képek. A lényeg a lényeg a képeimen nem egy jelentéktelen részletet akarok lefotózni, mint egy apró szikla az erdő közepén rajta egy bogárral amit bárhol bármikor el lehet kapni, hanem valami olyasmit ami szemet szúr minden éppen arra járó bóklászólónak és valamiféle módon számomra szemkápráztató, vagy egy szimpla emocionális jelenet.

Akkor a tegnapi napról összeszedtem pár képet amik a fentebb írt koncepciót próbálják követni.

Kép1

Pár évvel ezelőtt ebbe a fába belecsapott a villám és ahogyan látszik nem sok minden maradt meg belőle és ez az egész egy egészen szürreális képet fest a zöld minden árnyalatában pompázó ősvényről.

Kép2

Az út ami vezet a folyóhoz, éppen mikor kaptattunk felfelé miközben a nap már ment lefele. Az apró kövek peremén megcsillanó napfény egy ismételten elképesztő látványt tárt a szemem elé.

Kép3

Ismételten az ösvény ami a vízhez vezet.

Kép4

Amikor végre meg van a hal.

A félreértéseket elkerülve ezzel az írással nem azt akarom bizonygatni, hogy 3 nap alatt megtanultam fotózni, csak annyi, hogy tudom mit akarok. :) Még ha ez jelenleg nem is látszódik a képeimen. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#27000) jjeahh válasza Zsohi (#26999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kép1: "a zöld minden árnyalatában pompázó ősvényről"
se zöld se ösvény sehol, csak egy ff kiégett karó... a képről nem jön át az, amit leírtál, nem jó a kompó, az utómunka stb.

Kép2: észre sem vettem, a szemetet viszont igen, azt hittem az a téma :DDD

Kép3: jé ilyent is lehet. ezen mindenki átesik...

Kép4: ha a hal a téma akkor a halon legyen a fókusz legalább, vagy rekeszelj, hogy horgász, hal, minden éles legyen.

most nemazé', jó képek ezek, de a családi albumba, facebookra, nem ide, ahol a júzerek nagyja már tudja mi az az aranymetszés, harmadoló, tudatosan, koncepció alapján komponál, lapszűrőzik, derít akár...sztem :)

szerk: ha tudod mit akarsz, az már nagy dolog, mostmár csak tanulni kell, olvass, gyakorolj, elemezd mások képeit..rengeteg módja van ennek ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.