Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) A Zéé


A Zéé
addikt

Először hívtam negatívot itthon, és bár kapkodva digitalizáltam csak, de mutatok egy képet belőle :)

Just a simple Lineman...

(#19202) T1m3l3ss válasza negyedes (#19200) üzenetére


T1m3l3ss
csendes tag

Nem rossz kép Jó kép, azonban egy picit vágnék rajta (engedelmeddel), valahogy így:
1:1 méretaránnyal dolgozva

((Én még a színvilágot is picit izgalmasabbá tenném, de ez már egyéni ízlés kérdése...))

[ Szerkesztve ]

(#19203) negyedes válasza T1m3l3ss (#19202) üzenetére


negyedes
addikt

Igen, en is erre gondoltam, kicsit nagyon szeles let, szinvilag mere? A macsek alapbol szurke, szinesiteni nem lehet utolag. :DDD

Amugy sajnos nem tudok sokmindent javitnai rajta, mert cask 1 13" kijelzo van itt nalam, a nagyom az alberletben van.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19204) T1m3l3ss válasza negyedes (#19203) üzenetére


T1m3l3ss
csendes tag

Erre tessék. Bár hangsúlyoznám továbbra is, hogy az egyéni ízlés a mérvadó; valakinek a gyomra fordul fel az ilyen természetellenes színvilágtól. És mielőtt tévútra viszlek, hallgasd meg mások véleményét is, jól jöhet.

(#19205) jjeahh


jjeahh
nagyúr

no, nekem a feldolgozott túl meleg, az eredeti túl hideg... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19206) ccs2929 válasza jjeahh (#19205) üzenetére


ccs2929
senior tag

+1
A háttérnek jót tett a +wb, a macseknek nem, a kettőt Ps-be egymásra kéne maszkolni.., meg ennél is az a baj, mint hcl-énél, hogy az egyik szeme nem teljesen éles... :U

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19207) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, ezt a képet még régebb készítettem és azóta nem tudom eldönteni hogy mi olyan furcsa nekem rajta.... Szerintetek?

[link]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#19208) negyedes válasza kemkriszt98 (#19207) üzenetére


negyedes
addikt

Lehet szar a monitorom, de szerintem ez nagyon eletlen meg kisebb felbontasban is, wb nem artana neki, Es mintha beegett volna kicsit az eg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19209) *Ropi* válasza kemkriszt98 (#19207) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha Te nem tudod eldönteni, hogy mi furcsa számodra a képen, akkor mi hogyan tudjuk eldönteni helyetted? ;)

Nekem pl. az, hogy nincsen meg az épület alja, meg, hogy össze vissza dől: a bal torony jobbra, a jobb torony balra a telefonod optikájának a torzítása miatt. Ja és az egész hátrafelé, mert olyan szögből lőtted. ;)

(#19208) negyedes: Kalibrált monitoron rendben van az ég (tény, hogy a jobb fele kicsit világosabb), a WB jogos, mert kicsit zöldbe húz...Na de egy telefonnal készült, utómunka nélküli képtől ne várjunk élethű színeket! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19210) negyedes válasza *Ropi* (#19209) üzenetére


negyedes
addikt

tudtam en hogy szar a laposom kijelzoje. :DDD na majd otthon a Dell-en

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19211) *Ropi* válasza negyedes (#19210) üzenetére


*Ropi*
félisten

A laposok költséghatékony kijelzőinek elég kicsi (300-500 Cd/m2 körüli) a kontrasztátfogása: nagyon könnyen kiégnek rajtuk a dolgok. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19212) GergőBp


GergőBp
tag

Kicsit offolok. Ha esetleg valaki szeretne gyakorolni RAW fájlokon, akkor ezt tessék letölteni. Már egyből a letöltő linket raktam be nektek. Egyébként erről van itt szó. Ha gondoljátok a végén csinálhatunk egy összehasonlítást. Naponta 1 kép esetleg? Csinálni egy külön totyikot és ott megmutatni egymásnak a munkánkat. Van érdeklődő?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19213) *Ropi* válasza GergőBp (#19212) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt inkább a haladó fotósok topicjában kellene megkérdezned: aki ide jár, az még nem foglalkozik raw fájlokkal meg Fotós(t)oppolással. ;) Nagyjából olyan, mint az általános iskola 8. osztálya után rögtön az elméleti fizika doktorává válni, húrelméletről és Hicks-Bozonról értekezni. ;) Bár, a haladó fotósok is inkább fotóznak mint képeket reszelgetnek, talán a Photoshop topic lenne jobb... ;)

Egyébként volt / van már (majdnem) ilyen topic, csak érdeklődés hiányában befulladt...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19214) GergőBp válasza *Ropi* (#19213) üzenetére


GergőBp
tag

PS topikot régen sokat olvastam, szóltam hozzá. Aztán volt 2 hónap kimaradásom. Mire újra elkezdtem olvasni azt vettem észre, hogy mindenki bunkó, paraszt, flegma módra írogat oda. Belinkeltem pár napja egy fantázia képet. Hát 1 pozitív szava nem volt annak az 1 embernek, aki reagált a dologra. Csak okoskodást kaptam. Régen mindenki oda rakta be a képeit.. Nem is értettem a hozzáállását. Szerintem sokkal több bátorítószót kaptam volna tőletek, ha ide rakom be.

KÉP

Válasz: "egyreszt a kepbol nem lehet latni semmit, masreszt a topic 'nagy oregei' nem gyozik hangsulyozni, hogy van erre kulon topic: ITT"

Bocs srácok, de bennem volt ez a kis tüske :) Akár ezt is pontozhatjátok. Első fotós manipulációm, szóval sokat nem szabad tőle várni. Off vége! :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19215) Andrew31 válasza *Ropi* (#19213) üzenetére


Andrew31
senior tag

Pedig nem olyan rossz ez a dolog... :)

Nekem kimondottan tetszik a Nikon 24/7, mert kicsit agyaltat. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19216) zgospel válasza *Ropi* (#19213) üzenetére


zgospel
őstag

"aki ide jár, az még nem foglalkozik raw fájlokkal meg Fotós(t)oppolással"

kikérem magamnak, jópár társam nevében is! :P

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19217) erzol válasza zgospel (#19216) üzenetére


erzol
őstag

+1
Én is raw+photoshoppot használok.
Még nem érzem elég gyakorlottnak magam, hogy toljam fel ide a képeimet...:)

[ Szerkesztve ]

(#19218) JohnyBlue válasza *Ropi* (#19213) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ezek szerint akkor kell egy új topic Kezdő fotósok digitális fényképei Rawból ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19219) negyedes


negyedes
addikt

Fater vett az ocskapiacon kb 100 ft egy ilyet:

tokeletes allapotban van, mukodik rendesen. :C meg bor tok is van hozza.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19221) phaseOne válasza GergőBp (#19214) üzenetére


phaseOne
tag

nekem igen bejön az utómunka, erős, de jó :) a maszkolással van néhol vmi cudarság :U
(meg fotós szemszögből még lehetne egy kis alja, és a bal felső sarok kicsit sok)
jól gondolom ez min 3 képes kompozit?

(#19222) Andrew31 válasza negyedes (#19219) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, ezt rajtad kívül kevesen látják, legalábbis én biztosan nem. :D

Ja, jó, kimásolva a kép címét megy: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19223) GergőBp válasza phaseOne (#19221) üzenetére


GergőBp
tag

Igen, jól látod. Volt több variáció is, de sajnos kitöröltem a PSD fájlt. Köszönöm a véleményt :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19224) hcl válasza *Ropi* (#19213) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nana!
Mondjuk én sem PS, hanem Gimp ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19225) crey válasza negyedes (#19200) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát... szerintem ennek a képnek se az 1:1, se semmi nem áll jól. Nagylátóval meglőve elég amorf fejecskéje lett a cicusnak, a háttér meg rumlis (nem idevaló) nem jó - ha jól látom egy csipkefüggöny, meg egy ablak. Az egészet újralőném (kompó, időpont, háttér cseréjével. A macska maradhat).

negyedes: - jajj cica, de cuki vagy! Gyere, lefotózlak!
cica: - adj kaját!
negyedes: háhááá, ez cukker lett, milyen nagy a fejed rajta
cica: - adj kaját!
negyedes: fel is töltöm, majd jól lefikázza az az ergya dzsinni!
cica: adj kaját!

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19226) negyedes


negyedes
addikt

:DDD

orultem hogy ezt is sikerult valahogy lonom, kajat meg elviszi magaval ,nincs mas esely csak ha valahogy hirtelen lekapom.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19227) crey válasza negyedes (#19226) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezt nem azért töltöm fel ide, mert olyan marha jó kép lett (nem véletlenül nem mutogatom), de értsd és lásd mi a gondom a nagylátóval:

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19228) *Ropi* válasza JohnyBlue (#19218) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudtam, hogy erre ugrani fogtok. ;) :DDD

Megcsináljam? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19229) JohnyBlue válasza *Ropi* (#19228) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Háhh még jó hogy ugrunk ;] te nem ugranál ? :P

Csak akkor ha a haladósokkal is megcsinálod :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19230) negyedes válasza crey (#19227) üzenetére


negyedes
addikt

Ertem mire celzol, csak sajnos nem tudom sehogy ujra loni, nincs megfelelo hatter es a macsek is izgaga, ritka mikor megul a seggen. na majd meg probalkozom. :K

az obi 10-30as mas sajnos nincs hozza, kolcsonbe van a gep.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19231) *Ropi* válasza JohnyBlue (#19229) üzenetére


*Ropi*
félisten

Két külön topic értelmetlen lenne, max. egy közös. De mivel a haladóban kb. mindenki rawból exportál, így azt kiemelni külön topicba a haladó topic létjogosultságát kérdőjelezné meg. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19232) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Jönnék egy amatőr tárgyfotóval. (Itthon egy rendszervakuval és egy éjjeli lámpával lett fotózva).

(#19233) GergőBp válasza Telomanikus (#19232) üzenetére


GergőBp
tag

Dől a fa doboz.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19234) negyedes válasza Telomanikus (#19232) üzenetére


negyedes
addikt

alvannyal csinaltad vagy kezben?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19235) JohnyBlue válasza Telomanikus (#19232) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én a több vízcseppet raktam volna rá a dobozra. A szemem nagyon hiányolja a felső részből a sok sok izzadságot (vízcseppet). Illetve a kép alján balról van valami szöszme azt kiszedtem volna.

Amúgy rendben van szerintem ez a kép.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19236) Telomanikus válasza GergőBp (#19233) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Már nem(hiszem). De amúgy én is úgy láttam, de nem tudtam már eldönteni annyi ideig szuggeráltam.

negyedes - állvány

JohnyBlue - Igen a cseppekkel én is így vagyok, de ahogy meglátom, hogy nincs fent csepp egyből visszanézek a HELL feliratra ahol van és az annyira tetszik, hogy nem is érdekel, hogy nincs fent. De amúgy zavaró valóban, hogy ott túl száraz, makulátlan. A szöszt nem látom :(( valószínűleg a monitorom ( vagy a tied ;] ) hibája.

(#19237) JohnyBlue válasza Telomanikus (#19236) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Pedig ott van az :P ("jó" a monitorom)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19238) Andrew31 válasza JohnyBlue (#19237) üzenetére


Andrew31
senior tag

Épp a képet csinálom róla... :D

Szóval ott van, de sztem valami gyűrődés vagy karc az asztalon(?).

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19239) JohnyBlue válasza Andrew31 (#19238) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Gihi :) be vagy lassulva :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19240) Andrew31 válasza JohnyBlue (#19239) üzenetére


Andrew31
senior tag

:D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19241) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

jaaa megvan :D szerintem az valami kosz az üvegen, ki lehet szedni, de ez a kép igazából csak unaloműzésként készül...már nem unatkozom annyira, hogy kiszedjem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19242) copass válasza Telomanikus (#19232) üzenetére


copass
veterán

középre kellett volna rakni, meg szűk is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19243) JohnyBlue válasza copass (#19242) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tárgyfotónál középre dolgozunk ?

Illetve az ilyen vörös testű konci képekkel mit lehet kezdeni ? (jpegben lett durrantva...

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19244) Andrew31


Andrew31
senior tag

Ez amúgy nem probléma, csak látszott. Tudod, ha pl. egy modellről készül egy kép (és jó minőségben - vagy extra nagy felbontásban), akkor valaki intézze el - vagy a fotós vagy a retusáló emberke, vagy a modell másszon úgy oda -, hogy ne lássunk olyanokat, amiket nem szeretnénk. :) Sztem te is láttál már ilyet, pl. XXX képeken. :s

De a vizet én is hiányoltam, elvégre ez frissítő és mi lehetne frissítőbb ilyen hidegben, mint egy kis hideg víz a nyakunkba? :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19245) hcl válasza JohnyBlue (#19243) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha vörössel világították a srácot, akkor semmit szerintem. Koncerten elég macerás, hogy olyankor kapd el, amikor pont a megfelelő helyen a megfelelő színű fény van :S

Néha sikerül :) (Ha akkor tudom, mire való az Avoid Color Clipping jelölő...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19246) JohnyBlue válasza hcl (#19245) üzenetére


JohnyBlue
őstag

De hogy ebben a vörösre világítunk meg mindenkit had gúúvadjon a szemük az embereknek nem tudom mi értelme van. fasza kis pöpec zöldes kékes valami meg alig van.

Amúgy én is így gondoltam, meg huzigáltam jó csomót de nem hogy javult volna hanem még szarabb lett :(

A mintaképeden meg az a "lila" hányinger :(

Mondjuk itt még elmegy a piros meg itt nem kapta pofán szerencsétlent. Amúgy így 2 liter sör után kezdek rájönni, hogy nem a fénytechnikus a genya, a művészek rossz helyre álltak :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19247) hcl válasza JohnyBlue (#19246) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ez ilyen volt... :D Pedig amúgy rohadt jól nézett ki a színpad, lila ide vagy oda.

Másik bajom, hogy mindig a zenészek mögül jön a fény, ritkán vannak bevilágítva szemből is :S Aztán csinálj valamit... (Pl. nekem nincs rendes vakum...)

Ez a szembeordítós lehet jobb lett volna egy derítő villanással, de különben így sem rossz.
Különben a legnagyobb baja ezeknek az, hogy egyes színkomponensek égnek csak ki, és csak a kép egyes részein, legtöbbször még szelektíven sem tudsz vele mit csinálni :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19248) Andrew31 válasza hcl (#19245) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nehéz olykor, de én ki szoktam várni. :) (persze azért addig is nyomok párat, mert egy gyors fénynél sose tudni)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19249) JohnyBlue válasza hcl (#19247) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Há' lehet egy derítés nem ártott volna :) Csak Gőbl Gabit elkapni, hogy minden egyszerre klappoljon áhh az egy lehetetlen küldetés ;] na majd jövőre ;]

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19250) copass válasza JohnyBlue (#19243) üzenetére


copass
veterán

szimmetria, adja magát
de gugliz rá, szinte mindíg középen, felülről vagy totál oldalról lövik és sok-sok hellyel.
fehéregyensúly jpgnél esélytelen. raw-ban talán.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.