Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) bagaba1 válasza hcl (#19650) üzenetére


bagaba1
tag

Vizsgára készült a kutyus és muszáj volt igazi vadat használni gyakorláshoz, de nem akkor lett lőve.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#19652) hcl válasza bagaba1 (#19651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:) Na akkor tuti átment, és igazi vadászkutya lett belőle :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19653) Schanyee


Schanyee
senior tag

Remélem nem csak nekem tetszik ez a kép. Egy kis balatoni naplemente a hétvégéről. Kritikákat szívesen fogadok.

(#19654) bagaba1 válasza Schanyee (#19653) üzenetére


bagaba1
tag

hiányolom a lemenő nap pirosas-sárgás színeit. Ha már naplemente, mindenki arra asszociál szerintem.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#19655) Schanyee válasza bagaba1 (#19654) üzenetére


Schanyee
senior tag

Miután elküldtem akkor gondoltam bele, hogy totál elrontottam a címadást, mert ez még naplemente előtt volt azért bőven. De megnézem, hátha javít egy kis színezés rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19656) ccs2929 válasza bagaba1 (#19654) üzenetére


ccs2929
senior tag

+1
Ha már naplementés sziluett akart lenni, akkor a szép, lemenő, vörösen izzó napot hiányolom én is... :K

zgospel aranyos kutya, a kép is rendben, ami kifogásolható, azokat meg elmondták már,nekem sem hiányzik a nagyobb dof, a második amit linkeltél, az valóban /fotó(zá)s szempontjából/ semmi extra....:)

Deadpapa, én is esküdni mertem volna, hogy telibe vakuztad, amúgy nekem bejön a szűk kivágás, viszont a többieknek igazukvan, a nyak,stb. kérdéseiben..
Deadpapa, elég kemények voltak a fények, kicsit lágyítani kellett volna, vagy más napszakban :F

Pandabarat szvsz. kevesebb élesítés kellett volna, mert minden toll baromi éles, ennél konkrétan úgy néz ki a madár, mintha egy tűlevelű fenyő lenne átszínezve rózsaszínre, szemmel, és csőrrel :P Ha jól látom, elég nagy croppok :F Amúgy a WB az rendben van, mert kicsit túl rózsaszínűek a madarak, elnézést, ha a valóságban is így van, nem vagyok nagy madárszakértő :B

hcl a vágást + a környezetet leszámítva ez elég jó lett :K

kayaman a kép minőségileg rendben, a háttérben zavaró kicsit az a kerítéselem vagy mi, meg nekem lefele szűk, milyen szomorkásan néz a kutyus, gondolom nem volt az :DDD

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19657) lyunior válasza Schanyee (#19653) üzenetére


lyunior
tag

Hát Sanyikám, ezt elb@sztad.

A téma maga semmitmondó, de ez a kisebbik baj, mert nem is éles. Vagy ha majdnem az is, rettenetesen zajos.
A háttér elmosása sem sikerült igazán. Homályos ugyan, de a képelemek zavaróan ott maradtak a háttérben.
A téma eléggé részlettelen és az ellenfény miatt bebukott, a nap és környéke viszont kiégett.

Célszerű lett volna megkerülni a témaként felmerült gyomot, és a hátteret fényképezni, mert az így a homályból előtűnve is ígéretesebbnek tűnik. Esetleg várni egy fertály órát és valódi naplementét fotózni.

Próbáld meg a környéket, hátteret elkapni, figyelembe véve a komponálás szabályait, meglátod jobban fog tetszeni neked is.

Szép fényeket!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19658) lyunior válasza #74459392 (#19642) üzenetére


lyunior
tag

Szia!

Nem rossz kép ez!

Ízlés kérdése a vágás. Én nem szeretem a darabolt állatokat - még ha a portrézás szabályai szerint rendben van is ez így -, csak ha utána megeszem őket.

A másik ami, nekem is bántja a szemem, a túl kicsi DoF. Klassz, ha sikerül szép homogén hátteret készíteni, és az előtér homályával is meg lehet barátkozni, de szerintem nem szerencsés, ha maga a téma is maszatolódik (legalábbis az élesség síkjától a gép irányába).
Így a kutyus orra is homályos és ez szerintem zavaró. Szerintem.

Szép fényeket!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19659) hcl válasza ccs2929 (#19656) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tehát csak a lényeges dolgok nem jók :D Környezet, mondjuk egy ilyen dög teljesen rendben van mindenhol, mert száll asztalrakajáraablakra :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19660) ccs2929 válasza hcl (#19659) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nyilván nem úgy gondoltam, csak valami "gazon" jobban mutatna, valami természetes/ebb/ környezetben ;]

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19661) hcl válasza ccs2929 (#19660) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez igaz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19662) Neszójábe válasza Schanyee (#19653) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Naplemente

Peace

(#19663) Deadpapa válasza ccs2929 (#19656) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

A kemény fények szándékosak.Ugy tudom a fotózás akkor ér valamit ha nem a többi után mész és mutatsz vmi mást.És a sablon feküdj le figylj erre és arra ne ugy mert a könyv azt irja.Na ebből teljesen kiakarok lépni.20 éve sablon minden portré.Alexpo tulexpo.Mindig van vmi.Ugy hiszem ez a sok fény még belefért.Végül is.De ezért tettem be mert kíváncsi vagyok másokra is.A legfontosabb az alany persze neki kell tetszeni általában őket nem érdekli mit ir a könyv :)De köszönöm a hozzászólást.Próbálkozunk :R :R :R

(#19664) lyunior válasza Neszójábe (#19662) üzenetére


lyunior
tag

Nemszólokbe.

Ez látod jó! Tetszik!

Kár hogy a bal oldali bokor homály. Karcosabb sziluett jobb lenne. Persze ezt csak irigységből írom. ;] :P

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19665) Neszójábe válasza lyunior (#19664) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Majd egyszer lesz egy olyan obim, ami f22-nél is karcol... :DDD

Peace

(#19666) lyunior válasza Neszójábe (#19665) üzenetére


lyunior
tag

Inkább úgy néz ki, mintha a szél fújta volna. A jobb oldal viszont éles... :))
Ki érti ezt.. :F

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19667) Studi válasza Neszójábe (#19665) üzenetére


Studi
addikt

Nem lesz, mert az már a diffrakciós határ alatt van a digit érzékelőkön. Nagyobb formátumon meg kisebb a mélységélesség, szóval ugyanott vagy. :DDD

(#19668) m3ss válasza Deadpapa (#19663) üzenetére


m3ss
veterán

az a baj, hogy az ablakbol bejovo fenyek kettevagjak a hatteret meg a modell nyaka is tul vilagos lett emiatt. kicsit arrebb kellett volna ultetni/fektetni. vagas sem a legjobb, nekem alul szuk kicsit.
amugy a poz/beallitas nem rossz. mondjuk szubjektiv, de en par tized expot visszahuznek, kontraszt is mehetne ra, valamint a sotet tonusokra lehetne tolni.

nem biztos hogy abbol indulnek ki, hogyha a modell elegedett a keppel akkor semmi gond nem lehet vele :)

(#19610) zgospel jo, csak kicsit zajos a hatter.
tobbi kutyas, macskas is tetszik.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19669) hcl válasza Studi (#19667) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes, én szinte csak makróban tapasztalom a diffrakció háztányait :S Mondjuk nem hiányzik normál képekre :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19670) Neszójábe válasza lyunior (#19666) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nagyon egyszerű, a bal oldali fa jó 10 méterrel közelebb van, ezért írtam, hogy talán 22-es rekesszel éles lenne az is, de mivel ez egy kit obi 5,6-nál nem tolom feljebb...

Peace

(#19671) Schanyee válasza lyunior (#19657) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért az elbasztadnál finomabb megfogalmazás is elegendő lett volna. Viszont a téma nem éles és zajos részt nem értem. A téma pont ott éles, ahol a leginkább szem előtt van. A zajhoz nem tudok mit mondani, mert én nem látok sehol se zajt rajta, meg iso 160-on készült.
Az hogy a téma semmitmondó/háttér zavaró az nyilván olyan, hogy nekem pont az adja a kép lényegét, más aki nem ismeri nyilván annak az. A növényt is pont azért hagytam bebukva, mert nem az lenne a fő téma viszont önmagában a homályos kép meg kicsit kevés lett volna. A növényt megkerülve a hátteret fotózni: csináltam már nem is egyszer olyant erről a tájról, nem sikerült izgalmasra, sima "túrista fotó" szint. A naplementét meg írtam, hogy nem igazán az volt a cél. De ezen nem akarok magyarázkodni, mert nagyon szubjektív dolgok, amik ha nem jönnek le a képről az azt jelenti tényleg elbasztam.

(#19672) crey válasza Schanyee (#19671) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"Az hogy a téma semmitmondó/háttér zavaró az nyilván olyan, hogy nekem pont az adja a kép lényegét, más aki nem ismeri nyilván annak az"

Sajnos ez a kép nem jó. Lehet belemagyarázni, de tényleg nem. Shift+del kategória.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19673) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Jönnék egy kissé túlfotózott témával,de azért remélem annyira nem vészes. Ami feltűnt és legjobban zavart a végén,hogy kimaradt az oroszlán feje. :W
Még bő két hete csináltam csak mindig elfelejtettem felrakni, kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

(#19674) hcl válasza Akos1994 (#19673) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha kicsit jobban levágod az oroszlánt, akkor talán nem lesz olyan zavaró. Meg engem nem is zavar, hogy lemaradt.
Szerintem jó lett. Ha túlfotózott is, azokat más csinálta, nem te :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19675) Schanyee válasza crey (#19672) üzenetére


Schanyee
senior tag

Vicces, nagyon sok képet törlök kapásból, meg nem is nagyon küldök ide képet, csak olvasgatok, ezt azért küldtem be, mert előtte kitettem magamnak háttérnek. Ettől függetlenül elfogadom a véleményt, nem vagyunk egyformák meg saját képeihez az ember nyilván jobban kötődik. Ezért nem is abba a részébe kérdeztem bele lyuniornak hogy leírta a kompozícióról a véleményt, hanem miért tartja zajosnak és életlennek, mert ezek olyan dolgok, amik elvileg kézzel foghatóak.

(#19676) hcl válasza Schanyee (#19675) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zajt én sem látok benne, de ezen a képen tényleg nem sok minden van, amire azt mondhatnánk, hogy jó. Ugyan szép, mosott a háttér, de az előtérben nem hogy szép dolog sincs, de semmi, aminek mondanivalója lenne :( Nem mintha én jobbakat lőnék, de ez tényleg kevés. (Magamtól is kevés lenne.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19677) Larry303 válasza Schanyee (#19675) üzenetére


Larry303
addikt

az ilyen jellegű képekkel sztem az a baj, hogy amikor te ránézel, eszedbe jut amit ott akkor ez a látvány okozott neked -biztos megfogott, mert lefényképezted- de nekünk semmi extrát nem nyújt, hogy azt mondjuk rá, milyen jó kép
viszont telejsen normálisan álltál a kritikához, ami első körben nagyon jó -és itt ritka :DDD, nem mellesleg voltak itt már 1000x rosszabb képek, szal sztem csak postolgass tovább :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19678) Schanyee válasza Larry303 (#19677) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért is postolok ritkán, mert a képeim 98% eléggé személyes már ami az élvezeti értéküket tekinti. :)

(#19679) Larry303 válasza Schanyee (#19678) üzenetére


Larry303
addikt

soakt lehet itt tanulni, amivel a személyes jellegű képek értékét is tudod növeli :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19680) crey válasza Akos1994 (#19673) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nekem tetszik - szép kékórás kép. Attól hogy X ember már meglőtte, az nem jelenti azt, hogy te ne lőhesd meg. Sőt. Mindenkinek kell egy parlament kép, egy lánchíd fotó, ahogy az orchideák/virágok kora is eljön mindenkinél.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19681) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nem életem fő műve, viszont a hangulata, színvilága vmiért nagyon bejön. No meg jó volt kipróbálni a freelensing-et.

Még biztos jövök ilyenekkel ide. A haladót inkább nem terhelem. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19682) bagaba1 válasza fi:zi'k (#19681) üzenetére


bagaba1
tag

Színvilága tényleg tetszetős, viszont olyan minta ha az EN betűpárral akarnál valamit kifejezni. Kissebb rekesz elfért volna szerintem, hogy ne legyen olyan hangsúlyos az a rész.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#19683) Neszójábe válasza bagaba1 (#19682) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nem ez a freelensing lényege, hogy még azt a részét is elmossa a képnek, ami amúgy éles lenne?

Peace

(#19684) lyunior válasza Schanyee (#19678) üzenetére


lyunior
tag

Szia Sanyi!

Ne haragudj a durva fogalmazásért, nem bántó szándékú volt.
A lényegen persze nem változtat.
Egyetértek Larry-vel. Neked emócionális okokból sokat jelenthet olyan kép is, ami fotós szempontból értéktelen.
Azért is érdemes feltölteni ide a képeket, mert itt olyan szemek látják, akik tisztán, érzelmi töltés nélkül képesek ránézni, és véleményezni. Ezáltal kaphat az ember egy szemléletmódot. Itt a topiklakók többsége, köztük én is igyekszik meg is magyarázni, hogy mi nem frankó a képen, és mit kellene másként csinálni, hogy jobb legyen. Fogadd a kritikát jó szívvel!
Nekem is volt olyan képem amitől el voltam ájulva, aztán itt megmutatták a srácok, hogy hol lehetne javítani rajta, és egy sokkal jobb végtermék lett a vége.

Ákos1994:Nekem is tetszik a hidad. Egy agyonfotózott téma csak akkor gáz, ha rossz képet lősz róla.
Egyetértek HCL-lel. Vágd le az egész macskát és egyből nem lesz zavaró, hogy nincs feje.

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19685) hcl válasza Neszójábe (#19683) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen... Amúgy akkor buli, ha olyan obival csinálod, ami nem az adott gépre való. Volt korábban egy ilyenem a pécsi állomásról, ami amúgy randa, de mutatja, milyen szürreális dolgokat lehet vele művelni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19686) lyunior válasza hcl (#19685) üzenetére


lyunior
tag

Hány szürrealista kell egy villanykörte cseréjéhez???

Kettő. Az egyik tartja a létrát, a másik pedig teletölti rózsaszín folyadékkal a kádat... :DDD

Klassz dolog ez a "szabad-lencse" -főzelék. A fotózás örök kísérletezés. :R
Bár én nem gányolnám össze a szenzort, csak hogy elmossam a kép egyes részeit.
Lehet, hogy csak számomra, de ez a tilt-shift technika végeredményében nagyon hajaz a kis DoF-os képekre.
Persze nem mindegyik...

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19687) Neszójábe válasza lyunior (#19686) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Az nem rossz, amikor külső fény éri az érzékelőt, de ilyen effekteket már simán egy kattintással rátolsz a képre, így csak az alkotás öröme, ami valami pluszt adhat vele...

Peace

(#19688) hcl válasza lyunior (#19686) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A freelens nem igazi tilt-shift, nem olyan az effekt sem, és nem tudod azt a hatást sem elérni. A TS igazi makettes, a freelens meg szürreálon kívül nem sok mindenre jó. (A TS optikának állandó a képsíkja, a freelensnek nem, ez adja a legnagyobb különbséget.)
Amúgy a szenzor pucolható, paff.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19689) lyunior válasza hcl (#19688) üzenetére


lyunior
tag

"de ez a tilt-shift technika végeredményében nagyon hajaz a kis DoF-os képekre."

De király! Magamtól idézek... :DDD

Olvasd csak el még egyszer az aláhúzott szót! A kép kinézete hasonló, nem a kivitelezés.
Amúgy mindenki úgy élvez, ahogy tud, én csak a saját véleményem írom, hogy nem koszolnám a gépem belsejét, hogy egy érdekes technikát próbálgassak. De ez én vagyok. :F

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19690) hcl válasza lyunior (#19689) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, hasonlít, de csak messziről :) Én is ezért kezdtem bele, hogy majd jó T/S effekt lesz, nem lett :D Lett helyette tök más ;)

Amúgy igaz, mindenki arra, amire akar :)

A gép belsejébe mindenképp kerül némi por, szóval kell pucolni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19691) lyunior válasza hcl (#19690) üzenetére


lyunior
tag

Amúgy persze, minden tiszteletem a kísérletező, újabb és újabb technikákkal próbálkozó fotósoknak.
Én is hasonló indíttatásból próbálkoztam a csepegtetős képekkel. :R

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#19692) skater86


skater86
tag

Sziasztok!

Múlt héten csináltam egy panoráma képet a helyi csónakázó tóról. Érdekelne a véleményetek, hogy min lehetne még javítani rajta!

Kisújszállás - Csónakázó tó

Köszönöm!

(#19693) hcl válasza skater86 (#19692) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kár a bal oldalon a teniszpályáért, de amúgy nekem bejön, jók a felhők. Panoráma már csak ilyen, mindig van valami a környéken, ami nem illik oda :D Ha meg levágod a szélét, akkor meg féloldalas lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19694) Adamis válasza skater86 (#19692) üzenetére


Adamis
őstag

Nekem nagyon tetszik! És most nézem, hogy szomszéd vagy... :DDD (Mezőtúr)

(#19695) Larry303 válasza skater86 (#19692) üzenetére


Larry303
addikt

szép, de mintha kicsit túlélesítetted volna
illetve a leveleken/ágakon az a ca elég fura, azt tüntesd el, mert nagyon zavaró

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19696) skater86 válasza Adamis (#19694) üzenetére


skater86
tag

Na egy szomszéd kolléga :DDD

Köszi a kommentet a többieknek. Az élesítéssel amúgy mindig bajban vagyok. Sose tudom, hol az a határ, ahol még úgy természetes is, meg nincs túlélesítve a kép. LR-ban van amikor feltolom 70-re is a sharpness-t, de ez is téma függő meg obi is. Na de majd belejövök remélem :)

(#19697) Larry303 válasza skater86 (#19696) üzenetére


Larry303
addikt

az úgy sok lesz, illetve a többi élesítéhez való csúszkát is, témához függően kell belőni
én 50fölé nem megyek lightroomban, nagyon szét tud esni a kép tőle
inkább ps ha már annyira rá kell tolni

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19698) skater86 válasza Larry303 (#19697) üzenetére


skater86
tag

Köszi! Rendben, majd tesztelgetem. Még tényleg nem áll rá a szemem :) A PS-nek komolyabb az élesítési eljárása, mint a LR-nek?

(#19699) Darkness1 válasza Deadpapa (#19663) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ugyan pár napos már ez a kép, de azért érdemes reagálni még erre a képre.

Ne az legyen a szempontod, hogy minden áron újszerű legyen a képed, hanem ilyen témánál legyen inkább szép. Amire jó ránézni. Ez a kép nem az, egyszerűen nem szép.

Nekem a legnagyobb bajom az, hogy teljesen lapos a világítás rajta, sehol egy árnyék az arcon (az orr melletti kis folt csak ront az összképen), amitől plasztikus és szép lenne. Jobb lenne, ha úgy ültetnéd, hogy a fő fény valahonnan oldalról jöjjön rá és ne vakuzz! Esetleg valami fehér lapot teszel mellé vagy elé és kész a derítés. De legyen árnyék rajta!

A képkivágás sem jó. Se nem közeli, se nem távoli, és nagyon rossz helyen van a modell karja elvágva. Legyen tágabb vagy szúkebb, az arcra koncentrálva, de ez így nagyon nem jó.

Az előző képedhez még hozzátennék annyit, hogy portréfotón embert soha nem vágunk meg a nyakán. Olyan, mintha egy levágott fej lenne az egész. Nem szép, sőt, sok emberben groteszk érzést kelthet.

Itt egy kép, mire gondolok (nem tökéletes ez sem + a jpeg tömörítés is sokat ront rajta):

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#19700) copass válasza Deadpapa (#19663) üzenetére


copass
veterán

mondok egy példát:
utcai autóval is lehet versenyezni, ha tudod hogy mi kell a jó köridőhöz: pályaismeret,gyakorlás,stb. ha eléred a korlátaidat akkor kezded a technikát fejleszteni: felfüggesztés,váltó,stb.
neked van egy versenyautód csak éppen nem tudom hogy hogyan kell versenyezni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.