Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29851) pjen válasza kene84 (#29849) üzenetére


pjen
félisten

A klór szinte rögtön távozik, azért van klór szag. Én simán bele öntöttem mindíg a csap vizet. Mire a csaptól a medencéhez érsz már nemigen van benne klór.

(#29852) pjen válasza bringasisti (#29850) üzenetére


pjen
félisten

Úgy mindig félek, hogy nem találom el a megfelelő hőt.

(#29853) bringasisti válasza pjen (#29852) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor folyik a medencébe a szűrő folyamatosan keveri, és figyelni kell és korrigálni. Ha valaki beúszik a Balaton mélyebb részéhez a lába jég hideg vízbe ér. A természetben is van hőingadozás. Nem kell túlgondolni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#29854) oszy válasza kene84 (#29849) üzenetére


oszy
veterán

Ez egy jó szer. Bár én jelenleg a Startert használom még csak. Ez még csak most jön. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29855) bringasisti válasza oszy (#29854) üzenetére


bringasisti
őstag

Házilag ezt elkészítem 5 forintból. Gusztustalan hogy árulnak ilyent

BENEFON DELTA--------N8

(#29856) gaben22 válasza pjen (#29851) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem vagyok főnöke a témának, vegyész/kémikus meg főleg nem, de 2 cuccot lehet/szokás a vízbe tenni, egyik chloride, másik chlorine (klorid és klór). Chloride az egy ionja a chlorine-nak internet szerint. Nem tudom itthon mit adagolnak a vízhez, egyik elillan a vízből gyorsan, másik nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#29857) bringasisti


bringasisti
őstag

Hogy egy kis pénzt spóroljatok. Nátrium-tioszulfát 5-hidrát 100 gramm 150 Forint. 100 milliliter víz és 0.1 gramm vegyszer. Ebből a törzsoldatból 1 milliliter 50 liter akvárium vízhez elég!!!:)

BENEFON DELTA--------N8

(#29858) oszy válasza bringasisti (#29857) üzenetére


oszy
veterán

Ez kiváltja a megvásárolható anyagokat? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29859) bringasisti válasza oszy (#29858) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen. Élelmiszer iparban is ezt használják

BENEFON DELTA--------N8

(#29860) bringasisti válasza oszy (#29858) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért nem publikus mert mutatja mekkora lehúzás van akvarista boltokban.

BENEFON DELTA--------N8

(#29861) gaben22 válasza bringasisti (#29860) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez nagyon jó tipp és bocs, hogy beleokoskodok, internettel a hátam mögött könnyű, de azt írják, hogy ha a vizet Chloramine-el fertőtlenítik (klór és ammónia vegyület), akkor ez még kevés lehet (ammónia visszamarad a vízben, ha minden igaz). Egyébként viszont príma és olcsó megoldás. Megnéztem itthon (valamelyik vízművek oldalon írják) vízben hol mi van, ammónia úgy néz ki mindenhol van a vízben, az viszont már meghaladja a tudásom, hogy ez automatikusan azt jelenti-e, hogy chloramine is van a vízben (azaz, hogy klór és ammónia jelenléte automatikusan azt jelenti, hogy reakcióba is lépnek egymással). Ammónia eltávolításáról elsőre itt egy link.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#29862) bringasisti válasza gaben22 (#29861) üzenetére


bringasisti
őstag


Nem kell komolyan venni amit írnak.

BENEFON DELTA--------N8

(#29863) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni a növények elhelyezésére. Hogy kicsit mutatósabb legyen. A képen látjátok a jelenlegi elrendezést. Azóta ami történt hogy a bal hátsó sarokban található növények nöttek, illetve a cryptcokról az emers leveleket eltávolítottam, valamint a jobb hátsó sarokban lévő valiznériákat megcseréltem mert a hátsó a metszés után nem akart fejlődni. A flow bal oldalról jön, a szívó ág pedig a valiznériák mögött található.

CO2 nincs - még. Viszont a HM sem szeretne nagyon fejlődni, a víz tetején pedig olajos hártya van, valószínűleg vasbaktériumok lehetnek. Szűrőt ma takarítottam ki, hátha segít egy kicsit.
Sajnos a HM-et megtalálták a vitorlások, néhány szálat kihúzkodtak így méginkább fogyónak látom.

200L
Napi 4 pumpa = 4-5ml GA micro+macro + ~6ml Easy Carbo amit kapnak.
Világítás : 2x Odyssea 2x39W Normál+Növényes cső.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29864) gaben22 válasza haxiboy (#29863) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem zéró szépérzékem van (rajzolni se tudok...), úgyhogy az én véleményem nem mérvadó, ráadásul "kottából" designolni amúgy se túl jó, de van pár "szabály", pl. a 2/3 és 1/3 szabály, ami mutatósabbá teszi/teheti a layoutot. Esetleg ezen gondolkozz el vagy a még jobb, ha kipróbálod :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#29865) oszy válasza haxiboy (#29863) üzenetére


oszy
veterán

Nekem sem szeretne fejlődni a HM és a víz tetején olajos hártya is megvan. Ez utóbbi valószínűleg valamelyik növény megnyirbálása okozza. Még pár szál fonal algát is látok, ami pedig a talajban marad gyökerektől lehet. Átrendeztem és nem porszívóztam ki azt a területet, ahonnan kiszedtem.

Nekem egy külső szűrőm van, azt még nem akarom bolygatni, majd ha veszek bele szűrőanyagokat. Én TF tápokat használok (micro és planter).

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29866) jegenye77


jegenye77
addikt

Papírtörlővel végighúzod a felszínt és leszedni azt a vékony hártyát + a befolyót úgy állítani, hogy fodrozza kicsit a víz felszínét.
De ha megunod, hogy minden nap csináld akkor felszínszívós kifolyó vagy külön felszínszívó időkapcsolóra kötve.
Nálam kezd beindulni az aksi végre :

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29867) gaben22 válasza jegenye77 (#29866) üzenetére


gaben22
senior tag

királyul néz ki, remélem egyszer én is tudok valami hasonlót "szképelni"

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#29868) oszy válasza jegenye77 (#29866) üzenetére


oszy
veterán

A Chihiros Doctorral mik a tapasztalatok? Érdemes beruházni low tech vonalon is? Mit értél el vele? Eltűntek az algák?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29869) jegenye77 válasza gaben22 (#29867) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszi!
oszy
Nem tüntet ez el semmit. Max segít az egyensúly fenntartásában.
Ha egy aksi valami miatt algásodni kezd akkor az algásodni fog ez mellett is.
Nekem zöld is volt és van is. Barna minimális volt. Ecsetet meg most sikerült kitakarítanom.
Mondjuk mindig kicsit feszegetem a határokat. Világítással is és a tápozással is.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29870) oszy válasza jegenye77 (#29869) üzenetére


oszy
veterán

Érdekes. Pedig azt híresztelték, hogy az alga ellen hatásos. :) De akkor érdemes használni? Neked melyik fajta van?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29871) jegenye77 válasza oszy (#29870) üzenetére


jegenye77
addikt

Chihiros Doctor kettes széria ha jól emlékszem.
Igazából nagyon apró oxigénbubikat csinálni. Rosszat nem csinál vele az ember de az nem igaz, hogy ettől megszűnik bármilyen alga.
Az biztos, hogy kis segítségnek nem rossz.
Növényes akvarisztikában a Co2 t és a fényt + tápozást sokkal fontosabbnak tartom mint ezt. Ez csak egy kis +

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29872) oszy válasza jegenye77 (#29871) üzenetére


oszy
veterán

Akkor lehet arra kell "rágyúrnom". LED fénycsövet milyet ajánlanál? Van 2 fénycső egyenként 18 wattosak, de ezek t8-asak. A t5-ösnek jobb a fényspektruma, de ahhoz még kellene pluszba előtét. Így a LED fénycső a legjobb megoldás. Gondolom abból is létezik 6500 Kelvines.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29873) jegenye77 válasza oszy (#29872) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem T5 ös cső van. Sajnos a led-ből nem tudom milyen és mennyi kell.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29874) oszy


oszy
veterán

Mi a neve annak a szalagnak, amit fénycső "alá" szoktak rakni, hogy jobban visszaverje a fényt? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29875) Alg válasza oszy (#29874) üzenetére


Alg
veterán

Alufólia? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29876) bringasisti válasza oszy (#29874) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#29877) Lami66 válasza oszy (#29874) üzenetére


Lami66
őstag

Öntapadó tükörfólia.

(#29878) oszy


oszy
veterán

Ezek jó ötletek! Köszi! :) A tükörfóliát nem is ismertem még. :B

__________________________________________________

A csapvíz mellé milyen arányban lehet keverni ioncserélt vizet?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29879) pjen válasza oszy (#29878) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell deszt vizet keverni,jó a csapvíz önmagában.

(#29880) oszy válasza pjen (#29879) üzenetére


oszy
veterán

Javítottam. Ioncserélt. Már nincs állot vizem és ara gondoltam, hogy azzal pótolom. Sajnos többet sszívtam le, mint amennyit a héten lengedtem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29881) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Közel 10 éve tag vagyok és nem tudtam,hogy van akvarista topic is. :)
Üdv mindenkinek!

Nekem egy 480 l-es sügeres akváriumom volt, de sajnos költözés és ideiglenes helyhiány miatt most a szüleim garázsában pihen szétszedve. :(
Jövő nyáron tervezek felújítást a lakásunkban és utána talán be fog férni.

Érdekelne egyébként, hogy jelenleg milyen értéket képvisel egy ilyen akvárium?

-160X50X60 méretű, 1 cm-es üvegből készült.(480 l)
-Zártszelvény szerkezeten ül és az egész bútorozva van.
-Az alsó szekrény részében egy TETRAtec 2400 EX külső szűrő van és a felső részben pedig 2 fénycső.
-Vìzmelegìtő, levegőztető rendszer, 1-2 vasfa van még hozzá...!

Köszi

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29882) pjen válasza oszy (#29880) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell állott víz sem,simán mehet a csapvíz.Mire a csaptól a medencéig érsz a klór már távozott.

(#29883) Silentfrog válasza blaca83 (#29881) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az akvárium magában,szekrény nélkül állapottól függően 20-35 ezer körül megy ebben a méretben.A szűrő passz, ritka mint a fehér holló. Alkatrész sincs sok hozzá, nagyon kevés darabot gyártottak. valamiért nem is szerették, pedig jó nagy dög, sügéresbe jó választás. A Tetra 1200 18-25 ezer körül lehet látni a tied ugye az említett szűrő nagy testvére, tuti többet ér. 30 ezer :F ?
A vasfa mérettől függően pár ezer.

Ha meghirdetnéd akkor elsőnek a szűrőt akarná megvenni mindenki majd az akváriumot, a többi meg a nyakadon maradna. : :DDD

Tessék összerakni , és akkor legalább nem csak én lennék sügéres a topikban! :)

[ Szerkesztve ]

(#29884) bringasisti válasza Silentfrog (#29883) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ezt nem kellett volna :P

BENEFON DELTA--------N8

(#29885) blaca83 válasza Silentfrog (#29883) üzenetére


blaca83
őstag

Csak azért gondolkodtam el az eladásán, mert az új lakásba is szeretnék mindenképpen egyet, de a jelenlegi fix mérete miatt azért kell kompromisszumot kötnünk.

Nagyon szerettem és a gyerkőcök is csodálták nap mint nap. :)
Nekem Zebra, Yellow és Ramirezi sügerek voltak benne.

Ha esetleg elvinné valaki akkor természetesen csak egyben adnám oda és 100E alatt biztosan nem. :N
Néztem a szűrőből azért még van alkatrész, de ezt a nagyot már tényleg nem lehet beszerezni maximum külföldről...!

Ebben a méretben milyen márkák és típusok ajánlottak mostanság szűrőből? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#29886) Silentfrog válasza blaca83 (#29885) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha rákeresel az árakra és 70 ezer forint fölött van az kb az a szint ami neked van. 500+ litert tuti nem szűrnék külső szűrővel, ha a szűrőt új áron kellene megvenni. :DDD

bringasisti.: Melyik részét nem kellett volna? :D

[ Szerkesztve ]

(#29887) oszy válasza pjen (#29882) üzenetére


oszy
veterán

De a klór mellett van még valami, ami nem jó... Ami nem távozik. Vagy nem? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29888) pjen válasza oszy (#29887) üzenetére


pjen
félisten

Én mindíg friss vizet öntök.

(#29889) oszy válasza pjen (#29888) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Akkor nem izgulom túl. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29890) bringasisti válasza Silentfrog (#29886) üzenetére


bringasisti
őstag

Tessék összerakni , és akkor legalább nem csak én lennék sügéres a topikban! :)

BENEFON DELTA--------N8

(#29891) Silentfrog válasza bringasisti (#29890) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:B Én tényleg nem tudtam hogy másnál is van itt sügi. :)

[ Szerkesztve ]

(#29892) bringasisti válasza Silentfrog (#29891) üzenetére


bringasisti
őstag

Vald be őszintén rég jártam erre és már nem emlékeztek rám. :)

BENEFON DELTA--------N8

(#29893) Silentfrog válasza bringasisti (#29892) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ugyan te a kezdetek óta itt vagy! :)

(#29894) bringasisti válasza Silentfrog (#29893) üzenetére


bringasisti
őstag

:R

BENEFON DELTA--------N8

(#29895) jegenye77 válasza bringasisti (#29894) üzenetére


jegenye77
addikt

Túl rég óta! :P
Kezdesz már kicsit kiégni ;]

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29896) gaben22 válasza Silentfrog (#29883) üzenetére


gaben22
senior tag

Iszonyatosan irigylem azokat, akik tudnak nagy akváriumot építeni, nincs saját lakásom (és nem is igazán akarok), albéretbe meg nem akarok nagyot, költözés meg egyebek miatt. Lehet hibás elgondolás, de most egyelőre így vagyok ezzel.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#29897) bringasisti válasza jegenye77 (#29895) üzenetére


bringasisti
őstag

SSJmeszes forumtarssal beszélgettem nem rég a bringás topikban hogy kicsit mindketten hátraléptünk a halazás terén. Ő Erdélyben bringázik én meg nem dolgozok már ezért nem mindig lakom a lakásban, így csak a 600 liter megy. De azért rendszeresen itt vagyok ha nem is pofázok bele a beszélgetésekbe.

BENEFON DELTA--------N8

(#29898) oszy


oszy
veterán

Nekem a saját lakásomba csak 128 literes van. :) Max. 250 literesig mennék el. Attól nagyobb már nem. Bár nagyon szépek, meg kell hagyni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29899) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Relevánsabb topicot nem találtam úgy, hogy felteszem ide a kérdésem:

Kerti tóba szeretnék venni levegőztetőt. Régiben állandóan tönkre ment egy kis gumi lebeny, nem bírta a hosszú, huzamos működést. Tudtok ajánlani pár megbízható márkát? Meg esetleg valami jó minőségű algaölőt.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#29900) bringasisti válasza Nova91 (#29899) üzenetére


bringasisti
őstag


A legjobb algaölő ha szűrőd a vizet és nincs benne szerves terhelés.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.