Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) twi452 válasza Alg (#30600) üzenetére


twi452
senior tag

Én egy 10-12 fős cory pygmaeus csapatot raknék bele. Elég ha meglátja őket az ember és beleszeret olyan kis aranyosak és 2-3 centis hosszal ideálisak a többi kisebb csapathal mellé😄
De ebből kell ez a létszám különben elbújnak depizve.

(#30602) gaben22


gaben22
senior tag

Hogy ez most akvarisztika szempontjából mennyire szakszerű, azt nem tudom. De az ilyeneket mindig nagyon-nagyon irigykedve nézem, hogy a semmiből milyen fasza dolgokat tudnak csinálni... Valószínűleg van valami funkcionális analfabetizmusom, mert sokszor a legalapvetőbb dolgokat se tudom hol vegyem meg itt Pesten, nem hogy képes legyen ilyeneket építeni, anyagokat szerezni hozzá...

Akvárium GoPro dobozból :)

The World's Smallest Plant Aquarium lehet nem igaz de biztos közel van hozzá :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#30603) N.Ferry válasza Alg (#30600) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszönöm szépen!

Lehet kicsit benéztem a sok információt. :U :R

Még annyit hogy a kiválasztott fajok (tehát szívóharcsa, razbóra, neon és törpe gurámi) mellé garnéla mehet vagy felesleges? Ha mehet abból mennyi az egészséges kb.?
:R :R

Walking Dead

(#30604) pjen válasza N.Ferry (#30603) üzenetére


pjen
félisten

5 liter viznél kevesebb ne jusson semmiképp egy állatra.

(#30605) N.Ferry válasza pjen (#30604) üzenetére


N.Ferry
senior tag

:Y
Akkor még mindig csiszolnom kell a dolgokat ezek szerint.
Nálam az elképzeléseim szerint akkor 36 db hal lenne, ahhoz meg akkor 180 liter kellene.
Ha leviszem a létszámot hogy beleférjen 120 literbe akkor okés?
Garnélák beleszámítanak ebbe is? :DDD
:R

Walking Dead

(#30606) pjen válasza N.Ferry (#30605) üzenetére


pjen
félisten

Garnéláim sosem voltak,de az öt liter kis testű halakía vonatkozik.Egy vitorlásnál inkább 10 literrel számolnék.Ahogy tudom a netről letölthető az akvarisztika című könyv,érdemes lapozgatni.

(#30607) Directors válasza pjen (#30604) üzenetére


Directors
senior tag

Én gyorsan beleolvastam egy "pasaréti akvarisztika " nevezetű könyvbe, és ott az szerepel hogy " Általánosságban: Kisebb méretű halak esetében 5 liter űrtartalmat számítunk egy állatra, szellőzés, szűrés nélkül."

Kérdem én hogy ez pontosan mit jelent ? Mert ugye az ember gondolom szűrés nélkül nem üzemeltet akváriumot.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#30608) pjen válasza Directors (#30607) üzenetére


pjen
félisten

Igencsak mi számít kisebb halnak? Egy 5 cm es zebra dánió harmad olyan súlyú mint egy 5 centis kék gurámi,vagy egy nagy betta.Ésőek 3x annyit sz@rnak is.Biztos lehet több hal is hatékony szűréssel,levegőztetéssel.Talaj és növények nélkül,hisz némelyik halasnál is rengeteg van egy medencébenl.Szerintem az egy haltartó,nem egy élet közösség.Éjjel elromlik a levegőztető,reggel egy bűzös pocsolyára ébredsz.

(#30609) Directors válasza pjen (#30608) üzenetére


Directors
senior tag

Értem! Köszi! :) :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#30610) pjen válasza Directors (#30609) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként lehet szűrés nélkül üzemeltetni akváriumot.Tényleg betartva a hal víz arányt,keveset etetve,az is inkább élő eleség,rendszeresen takarítva.Mikor én kezdem egy bóra volt a médencében éjelre lekapcsolva mert zúgott mint állat.Egy fűtőtest.Legtöbször wc tartályban mosott tubival etettünk.Ilyen szép napos időben már mentünk vizibolhát halászni a pocsolyákhoz.

(#30611) stubó


stubó
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy miért rozsdásodik,barnul a homokom?

(#30612) pjen válasza stubó (#30611) üzenetére


pjen
félisten

Koszos,algás?

(#30613) Salex1


Salex1
senior tag

Van az akváriumban: Razbóra, Kulikuli, páncélis harcsa, sziámi algaevő és anci. Melyik nem fér meg szerintetek a garnéla rákokkal?
Vettem 6-ot, de a berakásnál láttam őket utoljára. (pedig nagyon dús a növényzet most)

[ Szerkesztve ]

(#30614) stubó válasza pjen (#30612) üzenetére


stubó
csendes tag

Nem találom koszosnak,alga az lehetséges,de még ilyet nem láttam.

(#30615) haxiboy válasza stubó (#30614) üzenetére


haxiboy
veterán

Cianobaktérium is lehet. Általában ammónia spike miatt jelentkezik,de a legtöbb akváriumnál a frontüvegnél előjön. Ha ez, akkor sötét kúrával kezelhető.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30616) bringasisti válasza haxiboy (#30615) üzenetére


bringasisti
őstag

Amire Te gondolsz az kék zöld alga és a Balaton nádas környékén mint a sör habja volt megfigyelhető

BENEFON DELTA--------N8

(#30617) oszy válasza stubó (#30611) üzenetére


oszy
veterán

Nem az üvegen van véletlenül? Ez alga!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30618) Silentfrog válasza oszy (#30617) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Persze hogy az. :K Legegyszerűbben úgy lehet eltávolítani hogy az aljzatot elkaparjuk majd pengés kaparóval vagy bankkártyával lekaparjuk az üvegről. Majd visszakotorjuk az aljzatot.

(#30619) stubó válasza oszy (#30617) üzenetére


stubó
csendes tag

Nem tudtam eldönteni,mert egy fakanállal megpiszkáltam és onnan eltűnt,de az egész homok ajzatom is kezd olyan lenni ?
És ahol az üvegnél foltos,barna,ott látni a képen a sötét foltokat,hogy ott nincs homok,csak az üveget látni.
Lehetséges hogy a vasfa?
Három hete van benne,ez a jelenség,meg 3-4 napja van(feltűnően).

[ Szerkesztve ]

(#30620) Alg válasza stubó (#30619) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem barna alga (diatomes) lesz az.
[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30621) stubó válasza Alg (#30620) üzenetére


stubó
csendes tag

Köszönöm a linket,amit olvastam is.
Holnap jobban meg nézem a talajt,mert nem tudom hogy nyálkás e,ahogy a leírásban olvastam.
Az algázok nem eszik.
Meg próbálkozok részleges vízcserével is az aljáról kezdve.

(#30622) Alg


Alg
veterán

Berendeltem egy Chihiros A401+-t a két Dennerle CFL kiváltására... kíváncsi leszek, lehet azzal fogom kezdeni hogy kipakolom a szalagokat és megy be a 95CRI V-TAC a helyére :B

Ugyanitt hamarosan eladó lesz 2db 24w-os Dennerle Scapers light :U

A Microsorium Narrow-al meg lassan nem tudok mit kezdeni, legalább 5-6 növénykét számoltam össze a levelek végén - és ezek csak azok amiknek már 4-5 levele van, simán leválaszthatók lennének, csak nincs hova tenni. Ha esetleg Bécsben kell valakinek, szívesen adok ajcsiba.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30623) haxiboy válasza stubó (#30621) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak azért gondoltam a cianobaktériumokra mert nálam hasonlóan kezdődött a manado-ban, az akváriumüveg mellett, majd egyszercsak egy véletlen túletetés után előjött a felszínre és elindult a hm felé. Talajporszívóval szépen le tudtam szedni, illetve blackouttal effektíven tudtam kezelni.
Szerencsére nálam megoldódott, a hétvégén volt restart és új scape, a manado-t jó 2 órán keresztül mostam így esélyes hogy minden káros dolgot kimostam belőle, a manado fölé pedig ADA Amazonia került, a Víz is jobban be lett állítva, talán most már megszűnnek az alga problémáim.

(#30622) Alg : Apropo Chihiros termékek, a Doctor vonallal van esetleg tapasztalatod vagy valakinek tapasztalata, szemezek a Twinstar fertilizer termékeivel de láttam hogy a Chihiros harmad áron kínálja közel ugyanazt. Minőségben elfogadhatóak a Chihiros termékek? Ismert esetleg itthoni forgalmazó ahol vannak raktáron, nem szívesen szivatnám meg magam megint hogy kínából rendelek nagy értékű cuccot és amellett hogy 2 hónapot várok rá még meg is vámolnak.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30624) stubó válasza haxiboy (#30623) üzenetére


stubó
csendes tag

Ma ha lesz időm akkor szedek le a homokból,jól átmosom aztán meglátom,hogy kell e valami más beavatkozás.

(#30625) pjen válasza stubó (#30624) üzenetére


pjen
félisten

Én kifőzném,ha van benne valami,az megdöglik.

[ Szerkesztve ]

(#30626) Alg válasza haxiboy (#30623) üzenetére


Alg
veterán

Nem használtam, nem tudom mennyit számít, én nem igazán hiszek benne. Szerintem magyar forgalmazó nincs, német Amazonon lehet esetleg venni de kb. egy áfányival drágább is.

@pjen: Talajt sütőben szokták "kezelni", egyszerűbb mint a főzögetés. De én először egy alapos talajporszívózást csinálnék.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30627) pjen válasza Alg (#30626) üzenetére


pjen
félisten

Én eddig mindíg főztem,öblögettem.Lehet egysöer kipróbálom a sütést.

(#30628) Alg válasza pjen (#30627) üzenetére


Alg
veterán

Megvan az az előnye hogy közben ki is szárad a talaj -> egyszerűbb elrakni későbbre ha már nem kell, meg szerintem kezelni is könnyebb szárazon mint nedvesen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30629) pjen válasza Alg (#30628) üzenetére


pjen
félisten

Én sima apró kavicsot teszek,Ha szét szedem nem szoktam a régit vissza rakni.Az újat szoktam kifőzni,a nagyobb dolgokkal,komplett az egészet.Most van egy zsák zúzott műkövem,csak poros.Kicsit jobb idő lesz,az udvaron átszitálom átmosom.Legközelebb az kerül bele.

[ Szerkesztve ]

(#30630) jegenye77 válasza haxiboy (#30623) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem az van ( chihiros doki )
Amíg csapvízes volt az aksi addig félévente cserélni kellett a porlasztót.
RO nál ez egy év.
Twinstar nem tudom meddig bírná.
Amúgy nem egy bonyolult szerkezet. Korábban házilag megcsináltam az egészet.
Rosszat nem csinál de csodákat se kell tőle várni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#30631) haxiboy válasza jegenye77 (#30630) üzenetére


haxiboy
veterán

Már annak is örülnék ha a kezdődő algát meggátolná, restart előtt nagyon sok agancsalgám volt, most bekerült egy nagynyomású co2, kaptak carbos kezelést, abban reménykedek hogy ez megoldja a problémát. Ha a chihiros/twinstar minimálisan is segít az algásodás ellen már jobb a helyzet.

GreenAqua-nál voltam ott gyönyörűek az akváriumok, pedig van amelyiket több mint 1 éve üzemeltetik, mindegyikben láttam Twinstart :U

Én is RO-val csinálom a vízcseréket, illetve most RO+Csapvízzel lett beállítva mert nem volt GA+ porom, következő akvarisztikai üzlet látogatásakor veszek ha eszemben lesz Már csak egy RO készülék kéne valami nagyon olcsón, az elmúlt 3 hónapban ~250k-t költöttem az akvára :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30632) Alg válasza haxiboy (#30631) üzenetére


Alg
veterán

GA-s akváriumok tényleg gyönyörűek, de tarts észben pár dolgot:

- Az egész boltot úgy építették fel ~egy éve, hogy kiszolgálja azokat az akváriumokat;
- Nézz be alá milyen technika van ott és próbáld meg összeszámolni az árát ;]
- Pl. heti 50% vízcsere van az összes akváriumban RO vízzel, ezt otthoni körülmények között már egy 200-as akváriumnál is problémás lehet megoldani.
- Dedikált ember foglalkozik velük napi szinten, nyilván már minden apróságot tud minden akváriumról.
- Ők is árulnak Twinstart :P

Amúgy szerintem ez kb olyan lehet mint mondjuk a csúcs felszerelés bármilyen sportban, átlag amatőr nem nagyon kerül arra a szintre hogy számítson, profiknál viszont nem mindegy mit használnak.

Algánál is szerintem egyéb dolgok helyrerakása (szűrés, tápozás, CO2, vízcserék) sokkal fontosabb mint egy Twinstar berakása. Nyilván kényelmesebb venni egy kütyüt és várni a csodát mint kísérletezgetni, agyalni, próbálgatni hónapokig, de amíg a fenti dolgok nincsenek rendben nem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30633) haxiboy válasza Alg (#30632) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagyjából már megy az ökoszisztéma és látom az összefüggéseket, napi szinten valóban lehetetlen foglalkozni egy akváriummal.
Nálam is 200L-van, vannak napok amikor a tápozásra/etetésre is alig jut idő. Bár most restart után próbálok napi szinten csak rá-rá nézni ha csak 10 percet is hogy minden okés-e.
Jelenleg nagyon nagy félelmem hogy a CO2 túl sok lesz és megfulladnak a halak, bár a drop checker Lime Zöldet mutat :DDD

Szűrésem jóféle, most bekerült egy Skimmer is mert co2 előtt néha volt hártya a víz tetején, így biztosabb az oxigén beoldás.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30634) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

abc-zoo-val van valakinek tapasztalta garanciáztatás kapcsán?

Leírtam részletesen a bajaimat és kaptam egy linket válaszban amiben az általános leírása volt a gari ügyintézésnek, oszt jóidő :)

Ezek alapján tokkal-vonóval, töltettel stb együtt kell visszaküldenem a külső szűrőt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30635) haxiboy válasza Motion_Blur (#30634) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem érdemes a gyártó garanciás feltételeit is megnézni, egyszer gariztattam szűrőt, ott nem kellett visszaszolgáltatni a már használt töltetet, na meg mi van ha össze van keverve a saját töltettel, szemenként válogassa az ember? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30636) bringasisti válasza Motion_Blur (#30634) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor megjelentek nálunk akkor volt egy telefonszám 06 amin egy tört magyarsággal beszélő hölgy várta a hívásokat. Nézd meg hogy még elérhető opció?

BENEFON DELTA--------N8

(#30637) oszy


oszy
veterán

1-ről csökkent le a foszfát 0,6-0,7-re. Nitrát 0 ahogy a vas is! GH: 14-15 KH: 8-9
Bruttó 128 liter, mondhatni sok növénnyel. Ambulia is van benne.
Valami tipp vagy jó tanács?
____________

Szlovák cég! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30638) haxiboy válasza oszy (#30637) üzenetére


haxiboy
veterán

Nitrátra és vasra is szüksége van a növényeknek, a víz pedig számomra elég keménynek tűnik.

Mivel tápozol?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30639) oszy válasza haxiboy (#30638) üzenetére


oszy
veterán

TF macro és TF planter és liqui carbo-t használok.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30640) haxiboy válasza oszy (#30639) üzenetére


haxiboy
veterán

Kevésnek tűnik a Macro.

Milyen a világításod, szűrésed, co2-van-e?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30641) natë


natë
nagyúr

Zöld pontalgát mi fogyasztja?

(#30642) haxiboy válasza natë (#30641) üzenetére


haxiboy
veterán

Első sorban foszfát hiányra lehet következtetni, illetve co2 hiányra.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30643) stubó válasza Motion_Blur (#30634) üzenetére


stubó
csendes tag

Én ismét balhéztam velük.
Most a levegőztető ment tönkre.
Felhívtam a megadott számot:70-252-4209 és a tört magyar beszéddel a hölgy elmondja részletesen a tenni valókat.
De jól hegyezd a füled,mert nem fogod megérteni.
Ha szerencséd van akkor a magyar hölgy veszi fel.
Két hónapos a levegőztető. 3000 ft volt,most 1500-2000 ft a futár.
Én kidobtam és vettem egy újat,boltban,amit meg tudok fogdosni,és látom hogy mit kapok,mert ezeknél három terméket rendeltem és nem azt kaptam amit az oldalukon láttam.
Futárral a saját költségemen küldjem vissza,a szerelő majd megnézi,hogy javítható e,ha nem akkor küldenek helyette másikat,ha szerencséd van.
Sajnos én nem ajánlom senkinek az ABC ZOO-T,.

(#30644) natë válasza haxiboy (#30642) üzenetére


natë
nagyúr

Az ok, de mi eszi meg? ;]

(#30645) pjen válasza natë (#30644) üzenetére


pjen
félisten

:) ok okA műanyag dörzsi.

[ Szerkesztve ]

(#30646) Motion_Blur válasza stubó (#30643) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi! Mivel ez egy közel 30.000 Ft-os tétel, így nem fogom hagyni magam.
Nyilván abban az esetben nem tudok mit tenni ha visszaküldik azzal a "szakvéleménnyel" hogy hibátlan a termék... és az ilyeneket aztán lehet fenyegetni bármivel, lekaka. Én nem tudtam róla hogy szlovák cég, nyilván nem tőlük vettem volna. De bízok benne hogy cserélik legaláb a fej egységet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30647) natë válasza pjen (#30645) üzenetére


natë
nagyúr

csiga?

(#30648) pjen válasza natë (#30647) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a csiga mindig először a növényeket ette meg.

(#30649) jegenye77 válasza natë (#30644) üzenetére


jegenye77
addikt

Penge vagy a plasztik kártya :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#30650) haxiboy válasza natë (#30644) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem a kiváltó okot keresd meg és ne a tüneteket kezeld.
Egyébként helyi carbos kezelés használhat de csak óvatosan.
Talán az ancik fogyasztanak belőle de ne várd hogy látványos legyen. Nálam is vannak nagyobbat kummantanak naponta mint amennyi algát megesznek 1 hónap alatt...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.