Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30251) oszy válasza natë (#30249) üzenetére


oszy
veterán

Neptun parakill nekem egyszer bevált. Melyik megyében laksz? Az enyémben még sok van. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30252) natë válasza oszy (#30251) üzenetére


natë
nagyúr

Tatán

(#30253) oszy válasza natë (#30252) üzenetére


oszy
veterán

Sajnos az messze van. Szaladj be valamelyik akvarisztikai üzletbe. Biztosan adnak polcról. Nem a világ pénze, csak adtam volna ha a közelben vagy. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30254) pjen


pjen
félisten

Üdv.Van egy kb 2 éves fekete molly himem.Folyamatosan fehéredik.A testén lassan összefüggő fehér pontok vannak,a farok úszó már átlátszó.Olyan mintha őszülne.Mi lehet ez?Nem tűnik betegnek. :R

(#30255) gaben22 válasza pjen (#30254) üzenetére


gaben22
senior tag

Fehér pötty az darakór jele, pont előtted érdeklődött valaki erről, van javaslat is, hogy mivel kezelendő. Neten nézz képeket, hogy ugyanannak tűnik-e a te eseted is.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#30256) pjen válasza gaben22 (#30255) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez az,hogy nem,csak mintha pigment hiányos lenne.

(#30257) bringasisti válasza pjen (#30256) üzenetére


bringasisti
őstag

Idő kérdése és üvegharcsa lehet belőle :)

BENEFON DELTA--------N8

(#30258) oszy válasza pjen (#30254) üzenetére


oszy
veterán

Apósomé ugyanilyen. Lehet az öregedés jele. :) talán nem betegség lesz. Már 2 hónapja biztosan ilyen neki.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30259) stubó válasza bringasisti (#30248) üzenetére


stubó
csendes tag

Értem,akkor ez van.
Remélem hogy jó lesz a fűtőtest és a 2 év garit kibírja.
A guppikat és a xifokat nem kell párban venni,ha jól tudom?!

(#30260) natë válasza stubó (#30259) üzenetére


natë
nagyúr

Attól függ, van-e teknősöd ;]

(#30261) bringasisti válasza stubó (#30259) üzenetére


bringasisti
őstag

Üzembiztos azzal nem szokott gond lenni csak a kalibrálás ilyen. Az elevenszülő esetén ha volt egy löket akkor több szülés is történik hím nélkül.

BENEFON DELTA--------N8

(#30262) pjen válasza oszy (#30258) üzenetére


pjen
félisten

ez lassan egy éve,folyamatosan fakul.

(#30263) bringasisti válasza pjen (#30262) üzenetére


bringasisti
őstag

Az én hajam is fakul folyamatosan mégsem vagyok darakóros

BENEFON DELTA--------N8

(#30264) Exian válasza pjen (#30254) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem öregedik. Nekem is rengeteg feketemollym van, úgy tudom nem élnek valami sokáig, nekem a vége felé szinte mindig "őszülnek". Én már megszoktam :)

(#30265) natë


natë
nagyúr

Beleraktam a parakillt. Hőfok kb. 28.
Só is van a vízben. Szűrőt tényleg ki kell kapcsolni? Más teendő?

(#30266) Exian válasza natë (#30265) üzenetére


Exian
őstag

Mi lesz a szűrőben a bacikkal? Vagy mennyi ideig gondoltad kikapcsolni? Még sosem kellett semmilyen vegyszert használnom, ezért kérdezem. Én már akkor is paráztam, amikor 8 órára leállt a szűrőm, amikor az EON karbantartást végzett. Pontosabban 2x8 óra, 2 nap.

(#30267) natë válasza Exian (#30266) üzenetére


natë
nagyúr

A parakill dobozára van írva

(#30268) bringasisti válasza Exian (#30266) üzenetére


bringasisti
őstag


Áramszünet esetén

BENEFON DELTA--------N8

(#30269) Exian válasza bringasisti (#30268) üzenetére


Exian
őstag

És börgessem a traktort 8 órákon keresztül? :D na meg ki ül az autóban lent a parkolóbam addig? Na meg hogy nézne ki a 3. emeletről lelógatott kábel a parkolóig? :)

[ Szerkesztve ]

(#30270) Silentfrog válasza natë (#30265) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem kell a szűrőt kikapcsolni, hisz tök mindegy hogy megy e vagy nem hisz a bacikat elpusztítja a szűrődben a vegyszer. Viszont a vízmozgatás szükséges hogy oldódjon be oxigén a vízbe. Ami fontos hogy etetni ne nagyon etess, hisz ha nincs biológiai szűrésed. A kezelés 3-4 napig szokott tartani utána vízcsere . Ezután úgy kell el eljárni mind ha új szűrő került volna a az akváriumba, pár naponta pihentetett vízzel célszerű cserélgetni a vizet egy két hétig. Ha nagy a medence akkor vízelőkészítőt célszerű használni a 20%-os vízcseréhez. A hőfokot tarthatod egy hétig is 28 fok közelében majd lassan csökkentheted, ha alacsonyabb normál esetben a hőmérséklet.

(#30271) bringasisti válasza Exian (#30269) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem jól látod a kérdést és kicsit furcsán reagálsz.

BENEFON DELTA--------N8

(#30272) natë válasza Silentfrog (#30270) üzenetére


natë
nagyúr

Köszönöm, akkor a szűrőt utána gyakorlatilag ki is moshatom, mert nem lesz benne élet. Baci kultúra mehet akkor feszt a kezelés után

(#30273) Silentfrog válasza natë (#30272) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bár azt mondják, hogy a vegyszer elpusztítja a bacikat, de én akkor sem takarítanám ki ha nem nagyon piszkos még a szűrő. A baci kultúra hasznos! :K

(#30274) natë válasza Silentfrog (#30273) üzenetére


natë
nagyúr

Rettenet piszkos már, csak eddig nem mertem megpiszkálni.

(#30275) stubó válasza bringasisti (#30261) üzenetére


stubó
csendes tag

Köszönöm.
A hőfok úgy néz ki hogy beállt,csak zavaró volt a tárcsa,hogy 18 fokon van.
De most szépen megy.

(#30276) stubó


stubó
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék újra.
Az első képen még tegnap is olyan volt a víz,a 2.képen ma délután lett ilyen.
Az összes műanyag cső az akváriumban,mind nyálkás.
Erre kérek segítséget,tanácsot.
Köszönöm.
A víz is habos a levegőztetőnél.

(#30277) bringasisti válasza stubó (#30275) üzenetére


bringasisti
őstag

A nagy teljesítményű fűtő nagy felületű ezért nem hevül túl és ha bekapcsolt állapotban leengeded a vizet és a friss víz ismét éri a fűtő felületet nem fog az üveg tönkre menni. Kaja nem olajos?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#30278) Exian válasza bringasisti (#30271) üzenetére


Exian
őstag

Te meg nem érted a "viccet" :) Nyilván valóan arra gondoltál, hogy autóakkuról vagy bármilyen megfelelő teljesítményű 12 V akkuról hajtható. Vagy másra gondoltál?

(#30279) bringasisti válasza Exian (#30278) üzenetére


bringasisti
őstag


Igen kocsi aksit használok, de a végső tartalék bár még nem volt szükség rá csak egyszer

BENEFON DELTA--------N8

(#30280) stubó válasza bringasisti (#30277) üzenetére


stubó
csendes tag

Fagyasztott vízibolha,szárított szúnyog amit három napja kapnak,de csak késő délután láttuk ilyennek a vizet.
Ma hoztam bele 5 db guppit.
Lehet hogy azzal került be valami?

[ Szerkesztve ]

(#30281) natë


natë
nagyúr

Darakór pöttyök 2 napos Parakill után elmúltak. Egy halam viszont ilyen :(
Vége?

(#30282) oszy válasza natë (#30281) üzenetére


oszy
veterán

Elképzelhető! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30283) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Nos, hadba állítottam a második szűrőt is, így most egy Tetra EX 800 Plus és egy Eheim Biopower 200 szűri a kb. 90 liter vizet, és nagggyon kellett ez belső szűrő kiegészítésnek + sokkal jobban tudom vele fodrozni a vízfelszínt mint a másikkal.

Viszont... alulról nézve a víz felszíne olajos hatást kelt és csak azon a két tenyérnyi felületen teljesen tiszta ahol a nyomó ág nagyon erősen hullámoztat. Ezzel mit lehet kezdeni? Amúgy a víz tiszta és gyönyörű áramlási kép állt be ezzel a két szűrővel, növények levelei mocorognak és a halak is élvezik. De ez a filmréteg zavar. Valahogy ez le lehet szűrni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30284) oszy válasza Motion_Blur (#30283) üzenetére


oszy
veterán

Én skimmert javasolnék. Nekem is sokáig volt egy csúnya réteg, de mára elmúlt. :) A növények leveleinek kell mocorogni? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30285) Alg válasza Motion_Blur (#30283) üzenetére


Alg
veterán

Eheim skimmer (az áramláson is lehetett volna csak ezzel segíteni) vagy kínából skimmeres befolyó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30286) Motion_Blur válasza oszy (#30284) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Váó, valóban ez kell nekem :) :R

A növények levelein eddig egyáltalán nem látszott semmiféle áramlás és a felkavart üledék is megült rajtuk. A második szűrővel ez most megszűnt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30287) stubó


stubó
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek ilyen szivattyúja,vagy tud valami infót adni,(megbízhatóság,valós teljesítmény,stb).
CHJ 5000 Eco 5000 l/óra 80W.

(#30288) bringasisti válasza stubó (#30287) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem nem fogsz választ kapni a kérdésre két ok miatt: Ekkor medencét két szűrő segítségével illik tolni mert az ördög nem alszik. Másik hogy kedvezőbb ha a külső tartályba lassan mozog a víz és + van egy olyan ami összeszedi a koszt és forgatja a vizet. Amit néztél pumpat az paraméter szerint l/h és emelőmagasság megfelel, de mivel nincs előtte egy szivacs a szűrő élettartama korlátozott mert a homokot is felszívja ha ha egy hal felkeveri.

BENEFON DELTA--------N8

(#30289) stubó válasza bringasisti (#30288) üzenetére


stubó
csendes tag

Értem és köszönöm.
Csak azt nem értem,hogy másnál akinek ekkora medencéje van,és saját készítésű külső szűrő,annak mekkora teljesítményű a szivattyúja,hogy 25-ös műanyag csövön esőztetve nyomja szépen vissza a vizet.
Az enyém erre nem képes,ezért is gondoltam jóval nagyobb teljesítményre,ráadásul a kosz is előtte szépen elmegy(vagyis gyenge a szívása is.)
Üresen vödörbe tesztelve,nagyon jó volt a nyomás,de nem volt ellenállás.
Úgy látszik hogy kell egy belsőszűrő is.

[ Szerkesztve ]

(#30290) bringasisti válasza stubó (#30289) üzenetére


bringasisti
őstag

2217 a külső, 2252 a belső ami szűr és keringető, 2048 ami egy olyan tartályba nyomja ki a vizet mint neked van csak a mérete ( 200 as lefolyó cső 38 centi magas ) és onnan diffúzor segítségével megy vissza a víz.

BENEFON DELTA--------N8

(#30291) RWD


RWD
tag

Sziasztok!
Valahogy bekeveredett a lakásba egy ~5mm "hosszú", nagyon friss imádkozó sáska. Tudom hogy ez nem terrárium topic, de esetleg tudtok segíteni hogy mi a szöszt csináljak vele?
Vagy van itt esetleg terrarisztika is? Nem találtam :(
Szegényt kirakni nem akarom amíg nincs tavasz, egyből elpusztulna.
Köszi!

(#30292) bringasisti válasza RWD (#30291) üzenetére


bringasisti
őstag

Csöngess be a szomszédba hogy megtaláltad ami neki hiányzik. Azért én a lakásban nagyítóval körbenéznék

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#30293) jegenye77 válasza bringasisti (#30292) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet kiszökött a tarantula is :DD

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#30294) bringasisti válasza jegenye77 (#30293) üzenetére


bringasisti
őstag

Nincs kizárva

BENEFON DELTA--------N8

(#30295) stubó válasza bringasisti (#30290) üzenetére


stubó
csendes tag

Így már tisztán látom.
Köszönöm a türelmed.
De közben baj is van,mert egy xifo,egy vitorlás elpusztult,most meg egy foltos molly is kezd lelassulni,és a fenék alján van,a víz elég zavaros,és (ködös,homályos,fehéres)?.
Valószínű hogy abba hagyom az egészet.

(#30296) RWD válasza bringasisti (#30292) üzenetére


RWD
tag

Köszi... :U

(#30297) bringasisti válasza RWD (#30296) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer olvastam hogy valaki egy nyugati országokban skorpiót vitt haza valami déli gyümölcs vásárlással.

BENEFON DELTA--------N8

(#30298) natë válasza stubó (#30295) üzenetére


natë
nagyúr

Hetente én is majdnem feladom.

(#30299) Alg


Alg
veterán

Nekem végre sikerült leszámolni (többé-kevésbé) az ecsetalgával, a növények is szépen nőnek, erre megjelent a zöld pontalga - gondolom a megemelt világítás meg a nem egyenletes CO2 miatt, de mérek majd vízcsere előtt egy foszfátot hátha az a kevés.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30300) stubó válasza natë (#30298) üzenetére


stubó
csendes tag

Akkor nálad is vannak gondok,vagy idő hiányban szenvedsz.
Nálam az a baj,hogy nem tudom a betegség okát,de most utána járok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.