Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) jegenye77 válasza tzimash (#29600) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem is egyszerű :) mégha adott is minden hozzá. Akkor is lehet kísérletezni, hogy miből mennyi lenne a megfelelő főleg igényesebb növényeknél.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29602) Janou válasza Exian (#29599) üzenetére


Janou
őstag

Áttettem a szűrő csöveit és tettem tápgolyót a növények gyökereihez.

(#29603) jegenye77 válasza Janou (#29602) üzenetére


jegenye77
addikt

Szűrő csöve így jó, a táp golyó meg a búvároknak lesz jó akik elmennek a hajóroncshoz :)
Lem látszik a képen így nem tudom, hogy áll de a kimenő csövet fordítsd úgy, hogy a víz felszínt fodrozza kicsit.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29604) oszy válasza Janou (#29602) üzenetére


oszy
veterán

Jó lesz ez! ;) Csak tényleg fodrozza egy picit a vizet. Amúgy én is tettem JBL tápgolyót. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29605) Janou válasza oszy (#29604) üzenetére


Janou
őstag

És ha kiemelném a vízből a csövet és esőztetne? Az nem lenneég jobb? Illetve lenne egy olyan kérdésem hogy ilyen műanyag csöveket tudok hozzá venni valahol? Műanyag könyökre gondoltam hogy lehessen ide-oda kanyarodni vele, mert most nem tudok az üveghez tapasztani mert túl messze van. :(

(#29606) opr


opr
veterán

Sziasztok,

Lanyomnak csinalunk egy pici akvariumot a szobajaba, egyelore csak par guppi, csiga, gaz, ilyesmi, szerintem itt meg is allunk egyelore, megnezzuk mennyire torodik veluk, aztan majd kiderivaljuk mi legyen.
Viszont: A gyarilag kapott kis szuro/pumpa/bubizo valami borzalmas. Egyreszt szerintem tul eros egy ilyen kicsi (12liter) akvariumba, masreszt olyan hangja van, mintha a falat utvefuroznam folyamatosan.

Tudnatok ajanlani valami picike, halk szurot, ami tud bubiztatni is (lehetoleg nem arany aron)?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29607) tzimash


tzimash
őstag

Arra van valami megoldás, hogy az esőztető ne fütyüljön? :)
Tetra EX800 plus, légtelenítettem, forgattam mégis fütyül, ha kicsit fojtom halkabb lesz, de nem szűnik meg, csak akkor, ha elzárom teljesen.

(#29608) oszy válasza opr (#29606) üzenetére


oszy
veterán

12 litertől azért halaknak nem való. Még a 25 liter sem. Bár nekem jelenleg olyanban vannak még. Szerintem rákokat vegyél neki bele először. Arra tökéletes.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29609) opr válasza oszy (#29608) üzenetére


opr
veterán

Mar benne vannak a halak. :(
De komolyan kicsi a 12 liter annak a par guppinak meg vizicsiganak? Igy is kb eltunnek a vizben, olyan kis picikek. Nem szeretnek a projektre tobbet aldozni, amig nem vagyok biztos benne, hogy hosszu tavon ertelmes dolog, mar ennek se orulok, hogy vennem kell bele uj szurot, de ezt muszaj lesz, mert ez a gyari ez valami borzaszto gagyi.
Van egy nagy akvariumom, ~120literes, de abban meg a teknos van, nem hiszem, hogy jo otlet a halakat berakni melle, mert az egy eleg horrorgyanus kornyezet lenne szegenyeknek. :DDD

Szoval a kesobbiekben ha ugy alakul, nem zarkozok el a bovites elol, de most tenyleg csak egy jo kis halk vizszuro/levegozteto tippre lenne szuksegem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29610) Silentfrog válasza tzimash (#29607) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha az esőztető fütyül akkor nagyobb lyukakat kell rá fúrni. ;)

(#29611) turbulencia8 válasza opr (#29609) üzenetére


turbulencia8
őstag

A guppik meg 12 literben is elszaporodnak, foleg ha javai mohat is raksz bele. En abban max. egy bettat tartanek magaban. Az atlagos minosegu szuro akkor hangos, ha inditasnal levegos marad a hidrocsapagy, mukodes kozben forgasd meg viz alatt es razogasd meg. Amugy elmerul rendesen? Amugy szerintem minden szuron van fojtas, azzal lehet szabalyozni a terfogataramot.

[ Szerkesztve ]

(#29612) opr válasza turbulencia8 (#29611) üzenetére


opr
veterán

Koszonom! Ezzel az a baj, hogy ez mar ranezesre is az igazi kinaipiacos gagyi volt, az akvariummal adtak, borzalmas. Megrazogattam meg minden, illetve teljesen elmerul, de:
- a tappancsai olyan fosul vannak rogzitve, hogy lerazza oket magarol
- a szuro alja hozzaer az akvariumhoz, es ott utogeti (gondolom innen jon a zaj minimum fele)
- nem lehet allitani a terfogataramot (amin oszinten meglepodtem)

Vegul rendeltem egy ilyet, remelem be fog valni, ez sokkal jobb minosegunek tunik (mondjuk ennel a mostani borzalomnal nem nehez).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29613) biomassza válasza opr (#29612) üzenetére


biomassza
csendes tag

A kis akváriumokkal (a jogszabályi előíráson túl) pl. az is baj, hogy minél kisebb a térfogat, annál kényesebb az egyensúly - két makulával több kaja, és halhullás a vége. Nagyon labilis a vízkémia olyan méretben. A szűrők ilyen kis méretben nem mind fojthatók, akkor pedig orkán lesz, meg ecsetalga. Szóval sok csalódástól tudnád magatokat megkímélni egy minimum 50 l körülivel. Az akvarisztikában (ha nem többezer literekről beszélünk) nem az üveg a drága...

(#29614) Janou válasza Silentfrog (#29610) üzenetére


Janou
őstag

Ahogy tanácsoltátok a vízfelszín felé fordítottam a szűrőtől jövő csövet. És nekem is sípol. Tényleg megoldja ha nagyobb lyukakat fúrok rá? :)

(#29615) Silentfrog válasza Janou (#29614) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha tuti az esőztető az ami sípol akkor igen, megoldja. Én egy forró szöggel oldottam meg, de tuti van jobb módszer is amivel szebben lehet "tágítani" :D

(#29616) tzimash válasza Silentfrog (#29610) üzenetére


tzimash
őstag

Aha, az fütyül. Erre a Tetra gyárában nem jöttek még rá? :F
Köszi, kipróbálom.

(#29617) Janou válasza Silentfrog (#29615) üzenetére


Janou
őstag

Biztos az mert ha mozgatom a csövet változik a frekvenciája illetve ha befogom a lyukakat akkor csend lesz.

(#29618) Janou válasza tzimash (#29616) üzenetére


Janou
őstag

Atman-nál sem...

(#29619) Exian válasza opr (#29609) üzenetére


Exian
őstag

Kicsi. 30 liter alatt nem is szabad(na) semmilyen halat tartani (törvényileg), max. nano halakat meg garnélákat. Nem utolsó sorban, minél nagyobb az akvárium, annál könnyebb vele bánni. Nekem soksok évig 50L alatti akváim voltak, folyton szenvedtem velük, nem tudtam normálisan fenntartani a biológiai egyensúlyt.. Most 200L felett kvázi alig van tennivalóm, ebben persze a nagy külső szűrő nagyban segít, ami régen nem volt.

(#29620) oszy válasza opr (#29609) üzenetére


oszy
veterán

Én a Hydor szűrőt javasoltam volna. Nekem olyan van. Csendes, aludni lehet "mellette" és minőségi. Sajnos az egyensúlyt tényleg nehezebb fenntartani a kicsiben, ahogy írták is!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29621) biomassza válasza Exian (#29619) üzenetére


biomassza
csendes tag

Törvényileg nano halat se - hacsak azt nem mondod, hogy "azé' pici, mert még nem nagy" (nem kifejlett) :DDD

(#29622) opr válasza Exian (#29619) üzenetére


opr
veterán

Ez amugy ilyen magyar torveny, vagy EU-s? :DDD
Mindegy, nem fogok tokolni, par napja van meg es valamiert feheredik a viz, mint az allat, ami biztos nem egeszseges, ugyhogy sztem be fogok ruhazni valami 80-100l koruli akvariumra es kesz.

Nameg elobb-utobb normalis kulso szurokre (teknosnek is nagyon kene mar egy), csak azok ugye arany arban mennek...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29623) biomassza válasza opr (#29622) üzenetére


biomassza
csendes tag

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról...

(...)
(5) * Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) *

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.

(#29624) bringasisti válasza opr (#29622) üzenetére


bringasisti
őstag

Ínfusoria?

BENEFON DELTA--------N8

(#29625) opr válasza bringasisti (#29624) üzenetére


opr
veterán

Hogy... Mi? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29626) oszy válasza opr (#29625) üzenetére


oszy
veterán

Infuzóriát akart írni a kolléga. :)

[infó]

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29627) opr válasza oszy (#29626) üzenetére


opr
veterán

Ah, igen, az lesz az, ablakhoz kozel van az akvarium, sokat suti a nap...
Akkor ezt is meg kell oldani, atpakolni valahova, koszonom!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29628) bringasisti válasza opr (#29627) üzenetére


bringasisti
őstag

Úgy is rá tudsz keresni ahogy írtam. A probléma nem fény kérdése, ki kell irtani az állományt és tiszta vizet kell biztosítani.

BENEFON DELTA--------N8

(#29630) Blue Eagle válasza opr (#29629) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Infuzóriát akart írni a kolléga.

A fórumtárs kijavította az elírást. Most miért kellett ekkora értelmetlen képlepelt ide mountolni?? :(

[ Szerkesztve ]

(#29631) bringasisti válasza Blue Eagle (#29630) üzenetére


bringasisti
őstag

Megoldás a lényeg.

BENEFON DELTA--------N8

(#29632) oszy válasza opr (#29627) üzenetére


oszy
veterán

A napfény nem tesz jót neki. Csak ügyesen, sikerülni fog. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29633) oszy


oszy
veterán

Rendeltem előtéri növényt. Ez terjeszkedni fog, vagy inkább már az elején vegyek többet?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29634) twi452 válasza oszy (#29633) üzenetére


twi452
senior tag

Ha jól érzi magát akkor fog terjeszkedni. Ilyen kis indákat növeszt és azokból nőnek ki szépen sorban az új kis növények. Ha többet veszel és sűrűbben tudod az apró töveket szétültetni akkor gyorsabban és egységesebben fogja benőni a szabad területet.

(#29635) Alg válasza oszy (#29633) üzenetére


Alg
veterán

Nekem lowtechben elolvadt - a Lilaeopsis valamennyit terjeszkedett de inkább csak az alga nőtte be.

Amit előtérinek ajánlani tudok az a Pogostemon Helferi - nálam gyönyörű élénk zöld, szépen sűrűn nő, és egy gramm alga sincs benne. Néha kicsit meg kell nyírni ha nagyon felnő de ettől csak még bokrosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29636) oszy válasza Alg (#29635) üzenetére


oszy
veterán

Nekem csak egy kis nano akváriumba kell. Ez nekem sajnos annyira nem tetszik. Bár igénytelenebb ahogy olvasom. Na majd meglátjuk. Remélem nem dobtam ki a pénzt érte. :) Garnélák lakják az akvámat egyébként.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29637) oszy


oszy
veterán

Át lett gondolva több minden és változott a helyzet. /)

Szeretnék 5 neonhalnak és két fekete páncélos harcsának egy 55-60 literes akváriumot! A dennerle tetszik, mert az készen van. Milyen megoldásokat tudnátok ajánlani, ami esetleg olcsóbb ettől. 🙂
Talaj van 5 kg JBL Sansibar black. Világítás kellene és szűrő.

A garnéláknak milyen talaj az ajánlott? Egy 25 literesben azok lennének. Abban van szűrő. És világítás.

Tudom, hogy 100 liter kellene a neonoknak, de max. 70 literes lesz és az is fér el. Köszönöm az ötleteket és tippeket.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29638) twi452 válasza oszy (#29637) üzenetére


twi452
senior tag

Ha kezdő garnikban gondolkozol (red cherry és társai) akkor a talaj tulajdonképpen mindegy... ezek eléggé strapabíróak, nálam régebben a külső szűrőben is felnőtt egy két generáció belőlük :)
Ha halakkal lesz együtt akkor érdemes valami mohás, növényes dzsungeles részt összehozni, hogy az utódoknak legyen esélye felnőni. Nálam a dzsungeles 40 literesben rendesen karban tartja az állományt 8 darab galaxy pedig szinte szétnyomja a növényzet az üveget mikor nem ritkítom egy ideig :)

(#29639) oszy válasza twi452 (#29638) üzenetére


oszy
veterán

Red cherry garnéla van benne. Majd később gondoltam veszek bele másmilyet is. De most ők lesznek. Szűrőből a nagyobb akvába milyet? Olyasmit ajánlott valaki, amire egy nagy szivacsot kellene tenni. De már nem emlékszem milyen az. Halaknak melyik jó talaj? Manadot nem akarok :DDD

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29640) oszy válasza oszy (#29639) üzenetére


oszy
veterán

Külső szűrő is szóba jöhet ha az jobb hosszú távon.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29641) sicc_innen


sicc_innen
tag

Üdvözletem!
Egy rém egyszerű kérdésem lenne: Minden esetben célszerű egyesíteni a több kimenetes levegő pumpák kivezetéseit?
A pumpám dobozán van egy ábra, miszerint a 2 kimenetre rá kell tenni a visszacsapó szelepeket, majd egy Y-elemmel egyesíteni kell az ágakat.
Nálam 3 akvárium van. Mindegyikben vannak légporlasztófejek és szűrők. (Ezekhez csövek, elosztók és szelepek.)
Van értelme olyat csinálni, hogy az egyik kimenetről a nagyobb akváriumot látom el levegővel, a másikról a kisebbeket? Vagy célszerűbb az egyesített kimeneteket szétosztogatni minden irányba, hogy egyenletes legyen a levegő pumpa két membránjának a terhelése?

[ Szerkesztve ]

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#29642) bringasisti válasza sicc_innen (#29641) üzenetére


bringasisti
őstag

Az az ideális ha egy légtartály van a pumpa után

BENEFON DELTA--------N8

(#29643) sicc_innen válasza bringasisti (#29642) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszönöm!
Milyen méretű légtartály javasolt? (A kétkimenetes Sera Air légpumpa szabályzója kb. 40%-os álláson van nálam.)
Miből érdemes csinálni tartályt?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#29644) bringasisti válasza sicc_innen (#29643) üzenetére


bringasisti
őstag


Ez egy nagyobb teljesítményű pumpa, lényeg hogy a pulzáló levegő a kis tartályban kisimuljon és a vékony csőben már rezgesmentes folyamatos áramlással könnyen tudjon haladni, így megnöveli a teljesítményt

BENEFON DELTA--------N8

(#29645) sicc_innen válasza bringasisti (#29644) üzenetére


sicc_innen
tag

Értem. Köszönöm!
Tehát a hatás hasonló, mint a régi tűzoltószekerek kézi vízszivattyújánál. Ott is volt egy kiegyenlítő gömbtartály, ahol a szakaszos pumpálás után "kisimult" a nyomás és már úgy ment a tömlőbe a víz.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#29646) oszy válasza Plebi (#29157) üzenetére


oszy
veterán

Hogy áll az akvád? Megtaláltam a hozzászólásodat, amiben olyan szűrőt javasolsz, amire nagy szivacs kell.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29647) bringasisti válasza sicc_innen (#29645) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen

BENEFON DELTA--------N8

(#29648) tzimash


tzimash
őstag

Az akváriumomban van egy csemperagasztó+oxidfestékből készült háttér. Holnap nagygenerál, mivel "essek neki", ha ezt is le akarom takarítani?

(#29649) Plebi válasza oszy (#29646) üzenetére


Plebi
senior tag

Köszöni jól van. November 27.-én lett beállítva, azóta csak a párolgó víz lett cserélve. Hátlapi szűrő nagyon jól működik, szat gyantát januárban tettem bele, most már megnézem, hogy néz ki, de nitrit nulla, nitrát minimális szinten van és tartja magát ehhez február óta. Keménység olyan amilyen, ezzel itt zalában nem tudok mit kezdeni. Tudom ez még mindig eretnekség, de a víz, halak, növények jól megvannak heti sok %-os vízcsere nélkül. (Persze ez különösen igaz ekkora méretre, ekkora szűrőfelülettel és ennyi hallal)

A kevés fény miatti félelmem nem igazolódott be, fodros vízikalászok és anubiasok szépen megéledtek, megint ott vagyok, hogy ritkítanom kell, csak már akkorák a méretek, hogy nehéz gazdát/boltot találni nekik. :D

Aljzatot "porszívoznom" kell, illetve a porlasztó belépő irányán kell módosítanom, hogy az áramlás még jobb legyen. Szűrő első szivacsán némi növényi maradvány és egyéb felhalmozódott, azt egy tömlővel leszívatom és mehet minden tovább, mivel a 3 szivacs után a szivattyúk nem produkálnak víz szint csökkenést, tehát még nem "koszos" eléggé a szűrő

Néhány kép a mai állapotról és a 07.29.-i víztesztről.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#29650) Blue Eagle válasza Plebi (#29649) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia. Nem mutat rosszul az akváriumod. Mennyi literes? Zalában hol laksz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.