Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) dugynok válasza KillHates (#29199) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, holnap megyek vàsàrolni amúgyis és tervbe volt màr egy fűtő.

Bringàsisti:
Te mit mondasz akkor mi legyen?

(#29202) bringasisti válasza dugynok (#29201) üzenetére


bringasisti
őstag

28 fok+ parakill ha valóban darakor

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#29203) dugynok válasza bringasisti (#29202) üzenetére


dugynok
senior tag

Ok, köszi. Holnap veszek fűtőt, remélem lesz parakill is a boltban. Ma sóztam, ha lesz parakill holnap vízcsere és kezelés. Ha nem, akkor csak hétfőn.
Szerintem az, 2 hete jöttek GA-ból halak, màra 8 neon + 1 razbóra kihalt. Egy razbóràn fehér pöttyöket làttam. A neonok egy ideig összegyűlve egy sarokba voltak húzódva, tegnap felfordulva a vízfelszinen :(

(#29204) pjen válasza dugynok (#29203) üzenetére


pjen
félisten

Az nagyon hideg víz volt.Először fűtő kellett volna utána halak.

(#29205) dugynok válasza pjen (#29204) üzenetére


dugynok
senior tag

4. éve vannak így télen szobàba 23 fok, soha semmi baj nem volt. Most GA-ból hoztam halakat és tessék...

(#29206) pjen válasza dugynok (#29205) üzenetére


pjen
félisten

Akkor most már ezt is tudom.Én mindíg 24-26 fok között tartottam a víz hőmérsékletet.Előzőleg 21 fokot írtál. :((

[ Szerkesztve ]

(#29207) bringasisti válasza dugynok (#29203) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy fontos dolgot szeretnék mondani. Aki halat tart és változtat az állományon akár hal akár növény téren bizonyos gyógyszert tartson a kispárna alatt . Főleg azokra gondolok amik nem kerülnek pénzbe.

BENEFON DELTA--------N8

(#29208) dugynok válasza bringasisti (#29207) üzenetére


dugynok
senior tag

Hàt, most megtanultam :(
Egyébként ezt a parakill-t adhatom akkor is, mikor új halakat teszek az akvàba, de még nincs fertőzés, ilyen megelőzés céllal?

(#29209) bringasisti válasza pjen (#29206) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden komolyabb fűtés 32° kapcsol ki automatikusan. Ez azért van mert a külső paraziták " nagyon szeretik a " 30° körüli hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#29210) dugynok válasza pjen (#29206) üzenetére


dugynok
senior tag

A víz 21 fokos, a szoba 22.5 - 24 fokos.

(#29211) pjen válasza bringasisti (#29209) üzenetére


pjen
félisten

Ez a 32 fok most mi is?Halászlé főzés?

(#29212) Silentfrog válasza dugynok (#29208) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Semmikép nem szabad megelőzés céljából parakillt alkalmazni. Ez egy erős vegyszer ami elpusztítja a szűrőben lévő hasznos bacikat is.
Ahogy írták a karantén a legjobb módszer, ha mégis baj van a
akkor gyógyszer.

(#29213) pjen válasza dugynok (#29210) üzenetére


pjen
félisten

A szoba tök mindegy,a halak a vízben vannak.

(#29214) xxxjjjkkk válasza pjen (#29213) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

hacsak nincs bettája

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29215) pjen válasza xxxjjjkkk (#29214) üzenetére


pjen
félisten

A betta nincs vízben?Az uszony növesztő üvegben is van víz,és az sem lehet hideg.

[ Szerkesztve ]

(#29216) xxxjjjkkk válasza pjen (#29215) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a szoba levegője nem mindegy neki, mert megfázik, mivel labirintkopoltyús

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#29217) bringasisti válasza pjen (#29211) üzenetére


bringasisti
őstag

Bár nekem nincs olyan sok tapasztalatom mint Neked a haltartás terén csak egy tényt rögzítettem hogy a márkás készülékek biztonsági kapcsolója ott korlátoz le valószínűleg a séfek kérésére .

BENEFON DELTA--------N8

(#29218) pjen válasza bringasisti (#29217) üzenetére


pjen
félisten

Nem értem mire Irtad.én elhiszem,hogy lekorlátoz,nagyon helyesen.Én azt írtam 24-26 fok között járatom a medencét,és szerintem a 21 fok hideg.Hogy jött ide a 32 fok???

(#29219) bringasisti válasza pjen (#29211) üzenetére


bringasisti
őstag

Megyek szemüveget csináltatni. Halászlé főzésnek olvastam véletlenül.

BENEFON DELTA--------N8

(#29220) bringasisti válasza pjen (#29218) üzenetére


bringasisti
őstag


Hogy az alapszintü fogalmak meglegyenek

BENEFON DELTA--------N8

(#29221) pjen válasza bringasisti (#29220) üzenetére


pjen
félisten

Most sem értem,de mindegy.A fűtés elektromos részével sok újat nem Tudsz mondani

(#29222) Alg


Alg
veterán

Na meglett végül a FB-os szett - 60l kocka (Dennerle nanocube), hozzá való scaper's light 24W (kettő van, de szerintem egy elég lesz belőle), eheim 2036 szűrő.

Lehet gondolkodni a berendezésen, jelenleg ötletem sincs :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29223) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A Helena csigaevo csigak megeszik a kicsi csigakat is?

(#29224) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg? [link]

(#29225) Silentfrog válasza Jamby18 (#29224) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha ismeresz asztalost kérj tőle árajánlatot. Szerintem olcsóbban ki fogsz jönni.

(#29226) bringasisti válasza Jamby18 (#29224) üzenetére


bringasisti
őstag

Lapszabászat amit keresel

BENEFON DELTA--------N8

(#29227) oszy


oszy
veterán

Egy esetleges költözésnél elég ha leengedek a vízből, a leengedett vízbe belerakom addig a halakat, az új helyen pedig majd vissza? Vagy mi lenne a helyes eljárás?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29228) bringasisti válasza oszy (#29227) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt idő mikor évente költöztem. Vettem egy műanyag 120 literes hordót és abba raktam a halakat. Ilyen hidegben lényeg a víztömeg nagysága hogy míg utazik a halak ne hüljenek le. Levegő nem kell nekik mert ahogy a kocsi zötykölődik a víz kavarog. Átviszed a medencét amibe a talaj és 2 centi víz van és beteszed a halakat. A 600 literes medencénél a rövid oldalra csináltam egy " szánkót " hogy mikor viszik a culágerek menet közben le tudják tenni mikor a tizedikre hozták fel.

BENEFON DELTA--------N8

(#29229) oszy válasza bringasisti (#29228) üzenetére


oszy
veterán

Mire oda kerülök, addigra meleg lesz az idő. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29230) turbulencia8 válasza oszy (#29227) üzenetére


turbulencia8
őstag

En anno tobb nagy vodorbe raktam tiszta szemetes zsakot, amit bekotottem, igy abbol nem lotyogott ki a kocsiban a viz (es a halak sem). A kavics kulon vodorben volt.
Amugy a hordo nagyon jo tipp!

(#29231) turbulencia8 válasza Jamby18 (#29224) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amugy en ezt neztem ki arra az estre, ha hazavinnem az irodabol az akvariumot:
https://jysk.hu/tarolas/cipotarolas/ciposszekreny-gentofte-3-2-rekesz
(Bocs, telorol linkeltem!) Ar/ertekben ez nagyon jonak tunik, es nalunk minden egerfa szinu amugy is. Pesten ertelmes aron kozvetlenul webshopbol hazhoz is hozzak a jyskes cuccokat). Texhnikailag a lenyeg, hogy a kozepso merevites kozel van az un. Airy-pontokhoz. Korabban volt fekete akvariumos allvanyom, de azon nagyon meglatszott a por. A felso butorlap elfoliazasat annal is sziloplaszttal kellett kulon vedenem.

(#29232) bringasisti válasza turbulencia8 (#29231) üzenetére


bringasisti
őstag

Megosztás > vagolapra illesztés > Link > beillesztés tudsz telefonról közvetlenül betenni utalást

BENEFON DELTA--------N8

(#29233) oszy válasza bringasisti (#29232) üzenetére


oszy
veterán

Én minid asztali nézetre váltok! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29234) bringasisti válasza oszy (#29233) üzenetére


bringasisti
őstag


Igen ott lehet intézni

BENEFON DELTA--------N8

(#29235) oszy válasza bringasisti (#29234) üzenetére


oszy
veterán

Én tudom! ;) Javaslatként írtam, csak nem helyesen! :B (minid -> mindig)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29236) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Rendben, legkozelebb asztali nezetbol linkelek. Amugy a csigaevo csigak eltakaritanak a kicsi, 2-3 mm-es csigakat is? Egyszer a nagyobbak ellen allati hatekony volt 5 db. Helena is.

[ Szerkesztve ]

(#29237) dugynok válasza turbulencia8 (#29236) üzenetére


dugynok
senior tag

Mindent, petéket is.

[ Szerkesztve ]

(#29238) turbulencia8 válasza dugynok (#29237) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszi! Remek, akkor veszek megint beloluk. Nem tudom, hogy mikor haltak ki.

(#29239) dugynok válasza turbulencia8 (#29238) üzenetére


dugynok
senior tag

Kihaltak? Nàlam még szaporodnak is :) Csomót el is ajàndékoztam.

[ Szerkesztve ]

(#29240) turbulencia8 válasza dugynok (#29239) üzenetére


turbulencia8
őstag

Egy darabig nalam is szaporodtak, aztan valamiert eltuntek. Pedig nem melegszik tul nyaron se a viz, egy 8 centis PC-s ventilator max. 26 fokon tartja a medence vizet 35 fokos kulteri hosegben is.

(#29241) Alg


Alg
veterán

Manado lent tudja tartani a Monte Carlo-t, vagy maradjak kicsit robosztusabb előtéri növényeknél (Sag. Subulata, Crypt Parvula, Helferi)?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29242) jegenye77 válasza Alg (#29241) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem a manado vagy más talaj fogja lent tartani az mc-t!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29243) jegenye77 válasza Alg (#29241) üzenetére


jegenye77
addikt

Jól működő akvánál rendesen tolja a bubikat ami sokszor a vastag gyep alá szorul.Közben az alsó rész nem lesz olyan egészséges mint a teteje mivel a vastagságától fogva alulra nagyon kevés fény jut. Így az alja gyengébb lesz + a sok oxigén ami felfelé húzza szépen fel is szakítja .
Gyakran kell nyírni és nem szabad túl vastagra hagyni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29244) Alg válasza jegenye77 (#29243) üzenetére


Alg
veterán

Low-techben próbálkoznék vele CO2 nélkül, 0,5W/l környékén szóval nem számítók rá hogy olyan borzasztó dús lesz, de ha mégis megindul majd jól megnyírom :K Beteszek úgyis többfélét aztán kiderül melyik marad és melyik nem bírja.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29245) jegenye77 válasza Alg (#29244) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem sajnos felszakad egyszer :(
Kibírtam röhögés nélkül.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29246) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Sziasztok,

Tudtok mondani néhány igénytelen növényt? 180l-es az akvárium. Válaszfalba van beépítve és sajna természetes fényt csak egy oldalról kap még így is és onnan sem túl sokat.
Csak guppik vannak és szaporodnak is, mint az állat... Jelenleg egy deka növény sincs benne.
Ahogy észrevettem ezek a halak nem túl igényesek, így a későbbiekben a jelenlegi kavics ágyat kicserélném szürke homokra. Köszönöm a segítséget.

(#29247) Silentfrog válasza h.adam.92 (#29246) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A drágább fajta kis fényigényű növény az anubias. Olcsó nagyranövő , hosszú szárú növény meg talán a hólyagos vízikehely. Ennek is alacsony a fényigénye. Sügéresbe is ezeket vesszük.

(#29248) jegenye77 válasza h.adam.92 (#29246) üzenetére


jegenye77
addikt

Az nem is baj ha nem kap természetes fényt. Lenne is baj bőven!
Valami egyszerű lámpát nem tudsz fölé barkácsolni?
Ha lesz növény azoknak se ártana " sőt" és látványnak se rossz ha megvan világítva.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29249) h.adam.92 válasza Silentfrog (#29247) üzenetére


h.adam.92
őstag

Az a hólyagos vízikehely volt benne. Legutóbbi nagytakarításnál kikerültek.
Olyat keresek, ami inkább bokrosodik.
Az 'anubias'-nak lenne baja, ha későbbiekben homokba kerülne?
Mellesleg ha van valami + növényi táp vagy egyebek, amiket be kellene szerezni, szívesen fogadom azokat is.
Nem vagyok túl művelt ebben a témában.

(#29248) jegenye77 : Félreérthető voltam sry. Van felette neon természetesen, csak tájékoztató jelleggel írtam a természetes fényt.

[ Szerkesztve ]

(#29250) Plebi válasza h.adam.92 (#29249) üzenetére


Plebi
senior tag

A homok mit jelent? Kis méretű kavics. Max 1 mm de por nincs benne, ha igen az bírja, nálam volt "homokban" és nagyobb méretű kavicsban is tartva, szépen nőttek mind a kettőben.

Nálam ilyenek az anubiasok.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.