Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5999) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

meguntam a több évi rendszerezetlenséget, ad hoc adatmentést több vinyóról több vinyóra, adatok soha nem találását stb és hosszú töprendés után végül is elszántam magam egy többé kevésbé automatizált, kényelmes backup&recovery metódus kialakítására, amelynek az elején vagyok /többé kevésbé már működik/ és vélemányezést kérek a jóságáról:

Ami most a gépben van:
HDD1 -Rendszer + rendszerezetlen többé kevésbé értéktelen adatok, letöltések (60+100GB) C:, D:
HDD2 - Minden adat egy partíción /fényképek, videófelvételek, filmek, installált játékok/ (2TB) W:
HDD3 - Backup (160GB) X:

STRUKTÚRA

A HDD2-n az az adatok téma szerint elkülönülnek, a rendszerezést virtual drive-okkal oldottam meg, például a W:\MEDIA mappa tartalmát bemontoultam az M: virtuális meghajtóba:

subst M: W:\MEDIA

ugyanígy a személyes (backup szempontjából lényeges) dolgokat:

subst P: W:\PRIVATE

játékok:

subst G: W:\GAMES

A subst parancs perzisztens (igazából nem a parancsot használom, hanem registry beállításokat)

Az ötlet az lenne, hogy, ha fájlműveleteket csinálok, az egyes tartalmakhoz, nem direkt (a w: meghajtón keresztül), hanem indirekt a virtuális meghajtón keresztül férek hozzá, ez megkönnyíti a nagy tárhely rendszerezését.

ADATMENTÉS
A cél a P: meghajtó rendszeres mentése az X: meghajtóra, illetve szándékozom még az X:-re a rendszerpartíciót (C: ) is folyamatosan menteni.

A megvalósítás úgy néz ki, hogy MS SyncToy 2.1-el rendszeresen szinkronizálom a P: -t az X-el.
(eseti futtatás, illetve indulás után, ha idle a gép, akkor a task scheduler elindítja egyszer)

KÉRDÉSEK

Nah, a kérdés az lenne, hogy mennyire jó ez így?

-(1) Minőségi tápom van, kell-e számolnom azzal, hogy túlfeszültség, vagy valami elektromos gebasz kinyírja mindkét vinyót, amelyeken az értékes adataim vannak (HDD2+HDD3)egyszerre? Ez egy nagy félelmem....

-(2) Mennyire kell félni attól, hogy a SyncToy hülyeséget követ el, és ne adj isten törli az egyik az egyik vinyó adatait, mert teszem azt a másik vinyót nem látja?

-(3) SyncToy szempontjából mennyire biztonságos ez a virtual drive-os (subst) játszadozás? Nem kell attól félnem, hogy teszem azt nem mountolódik fel az egyik könyvtár és a SyncToy emiatt hülyeséget csinál?

-(4) SyncToy-ban a valós útvonallal hivatkozzak a szinkronizálni kívánt könyvtárakra (w:\PRIVATE -> X: ) vagy
virtuális utvonallal (P: -> X: )

-(5) Hogy lehetne ezt az egészet értelmesen jobbá tenni? Felhő kizárva (szar a netem és sok a videó), DVD írás kizárva

Előre is köszi az értelmes hozzászólásokat..

J.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.