Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) liksoft válasza Hack3er (#2200) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs a felületről kiolvasott jel. Ha ez csúnya sivító (sípoló) hanggal párosul, akkor valószínűleg mechaniaki hibás. Ritkábban motorhiba, hiszen folyadékcsapágyas, annak meg nincs csapágygolyó hangja. Inkább a fej dolgozik esztergakésként a felületen. A leírtak alapján sok jót nem tudok mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2202) lazydog válasza #32577792 (#2197) üzenetére


lazydog
addikt

Te bátrabb, vagy inkább vakmerőbb vagy a hályogkovácsoknál! ;]
A jelek ezekután nem ígérnek számodra semmi jót.
Máskor tessék jobban vigyázni!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2203) Hack3er válasza liksoft (#2201) üzenetére


Hack3er
őstag

Igen, csak ugy suvít benne a lemez.
Valahogy meglehet oldani hogy uzem képes legyen a winyó?

[Szerkesztve]

(#2204) liksoft válasza Hack3er (#2203) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy valószínűséggel nem. [link] Az utolsó képeknél is csúnyább állapotot várok a hang alapján.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2205) Airborn


Airborn
csendes tag

Hello!
Az en problemam a kovetkezo:
Haverokkal csinaltunk egy servert, volt benne egy winyo, aztan mikor a server megszunt, haverom kivette a winyot, hazavitte, aztan par hettel kesobb odaadta nekem, hogy le tudjam menteni rola, ami kell nekem. O allitolag csak hazavitte a winyot, be se rakta a gepebe. En mikor beraktam, a bios nem ismerte fol, de felporgette es innentol kezdve erdekes hang jott a winyobol...valami kattogas szeru hang meg mellette mintha rovid sipolasok lennenek.
A hang alapjan talan azt tudom elkepzelni, h a tanyer lotyog (kattogas) es emiatt a fej hozzaer (sipolas szeru hagng), de talan ez egyaltalan nem igy van.
Mi lehet a baja es mit lehet tenni, hogy le tudjam menteni az adatokat? :F
Megprobalok szerezni hozza elektronikat, hatha az segit rajta, de ebben csak remenykedni tudok (aprohirdetest is tettem fol [[link]], de szerintem eleg keves az eselye, hogy lesz valakinek ilyen).
Esetleg mas elektronika is jo lehet ra? Mondjuk egy masik DiamondMax Plus 9?

Bocsi, hogy kicsit hosszura sikeredett, a segitseget koszonom, bye, Airborn!

(#2206) Airborn válasza Airborn (#2205) üzenetére


Airborn
csendes tag

Amikkor legutobb probaltam betenni, az eleg reg volt, ugyhgy valoszinuleg rosszul emlekeztem.
Szoval az van, hogy most betettem a winyot...kattogas, stb, ugyan ugy van, de amikor keresi az IDE eszkozoket, ott sokat var, vegul kiirja, hogy ''Maxtor CALYPSO YAR43KJZ'' aztan kiirja, hogy ''Primary Master Disk failed'' vagy valami hasonlot

(#2207) Doktor válasza Airborn (#2206) üzenetére


Doktor
csendes tag

Firmware hiba. Keress valakit akinek van PC3000 kártyája, az tud segíteni. Az elektronikacserének ebben az esetben semmi értelme!

Doktor

(#2208) Airborn válasza Doktor (#2207) üzenetére


Airborn
csendes tag

Mi ez a PC3000? :F
De masik elektronikan masik firmware van, nem?

(#2209) Airborn válasza Airborn (#2208) üzenetére


Airborn
csendes tag

Megneztem, mi ez a PC3000, erdekesen hangzik, de gondolom, akinek van ilyen, az elkeri is keri az arat :)
De miert nem segit, ha elektronikat cserelek?

(#2210) Airborn válasza Airborn (#2209) üzenetére


Airborn
csendes tag

Most latom, hogy elirtam :D
Szoval *akinek van ilyen az gondolom el is keri az arat*

(#2211) Henker2


Henker2
addikt

Segitsetek please! Van egy 250gigás Maxtor winyóm. '' ventis rack-ben használtam. Volt egy párszor, hogy kattogott. Sőt. Volt olyan, hogy bootoláskor látta a gép, de a WIN nem. Ha kivettem a rack-ből és az adat ill. tápkábelt is lehúztam a rack-ről és csak simán a kábelekre kötöttem, bejött a WIN-ban. Most megint kb ez a probléma csak rosszabb. Felismeri boot-nál is, felismeri a WIN is, de ha rá akarok menni azt irja, hogy formázatlan vinya. SEGITSETEK, mert rengeteg adatom van rajta. Valami úton-módon lementhető még az adat?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2212) Airborn válasza Henker2 (#2211) üzenetére


Airborn
csendes tag

Probald meg rack nelkul radugni, ha ugy is ez a gondja, akkor ellenorizd le a winyot...a maxtornak van erre vmi sajat progija, meg nezd meg a SMART-ot, ha tamogatja.
Vagy probald meg visszaallitani a particiot (pl Active Partition Recovery).
Azert elotte meg hallgass meg vki okosabbat, meg csinalj egy backupot rola valamilyen kep keszitovel

(#2213) MarcL


MarcL
tag

Sziasztok!

Vettem egy sima p5b alaplapot.
Eddig am2 m2n-e volt.
Hát ez a jmicronos cucc eléggé szívás az amd-s lapok után
De nem ez a fő gondom.
Van 3 db sata vinyom.
Feltelepítettem a windows , majd azt vettem észre , hogy az egyik sata vinyomról eltüntek az adatok (samsung 120gb sata).
EasyRecovery-vel vissza tudtam állítani az adatokat, de ahogy elinítottam a strongdc++ megint eltünt minden egy hibaüzivel , hogy rosszak a könyvtárak.
chkdsk után pedig eltünt minden adat , de kiírja , hogy használatban van már 100gb , de aq total commanderben tök üres a vinyo.
Találkoztatok ilyennel már?
Eddig ez a vincsi hibátlanúl ment a másik alaplapomban.

üdv

MarcL

(#2214) liksoft


liksoft
Topikgazda

Békés Karácsonyt és egészségben gazdag Boldog Új Évet Kívánok minden kedves Fórumtársnak!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2215) gabor_b


gabor_b
tag

sziasztok

a napokban hozzám került egy maxtor N40P vinyó.

a gond a következő:

indításkor a vinyó felpörög, bios az ide keresésnél sokat vár majd közli hogy hdd error.
bios látja a hdd-t de win nem.

maxtoréktól leszedtem a teszt progit. olvasni lehet, viszont az írás teszt a failed.

mi lehet a hiba? elektronika vagy mechanika?

(#2216) Hequila válasza gabor_b (#2215) üzenetére


Hequila
őstag

Egy kicsit feljebb másnak is ez a problémája, olvass kicsit vissza.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2217) Hequila válasza Hequila (#2216) üzenetére


Hequila
őstag

Ismét volna egy kérdésem:

Hozzámkerült egy winchester (Maxtor 541DX, 20GB), ami ha áramot kap, felpörög, a fejet mozgatja, de egybből le is áll. Menteni kellene róla (családi fényképek, hasonlók). Tehát ez a hiba elektronikára, vagy mechanikára utal inkább? Elektronikán nincs látható sérülés.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2218) xcbiker válasza gabor_b (#2215) üzenetére


xcbiker
addikt

Mechanikai hiba valószínűleg.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2219) megabit válasza Doktor (#2207) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

En ezzel vitatkoznek, illetve latatlanban inkabb azt mondanam, hogy nagy valoszinuseggel fej/preamp hiba esetleg feluleti serulessel cifrazva, kb 10%ot adnek FW hibanak illetve elektronika hibanak (-5V). De eleg feleslegesnek tunik latatlanban barmi latolgatas, hiszen a tunetek alapjan az is lehetne, hogy valaki ratett a vinyora egy jokora hangszoromagnest es lemagnesezett a lemezrol szervot-adatot. En azt mondom, ha fontos, valaki nezze meg, en is szivesen :)
Ja es igy utolag is boldog karacsonyt illetve uj evet mindenkinek.

megabit

www.adatmentes.net

(#2220) megabit válasza gabor_b (#2215) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,
megfelelo felszereltseg es szaktudas/gyakorlat nelkul ennek a mentesi eselye csupan matematikai.
Megbizhato szakvelemeny csak 'rendes' bevizsgalas utan adhato.

udv,
megabit

www.adatmentes.net

(#2221) Doktor válasza megabit (#2219) üzenetére


Doktor
csendes tag

Hello! Én viszont nem vitatkozni akarok Veled, de volt egy időszak kb. 2 - 3 évvel ezelőtt, amikor menetrendszerűen heti 4-5 winyó került hozzám ugyanezzel a hibával (20 - 30 - 40 Gigás Maxtor, mind ugyanaz a lapos széria). A PC-3000 - es kártyával a G és a P-list nullázása után (ha szakember vagy akkor érted mit mondok!) az adatok minden esetben menthetőek voltak. Hozzáteszem - ettől a winyó nem javult meg, ez nem javítás - csak egy esély volt az adatok visszanyerésére! Mindenesetre elég sok embernek, cégnek tudtam segíteni.
Minden kedves Fórumtársamnak B.U.É.K.!

Doktor

(#2222) liksoft válasza Doktor (#2221) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gyári hibatábla nullázása nem jó adatmentésre, hanem a felület visszaolvasására, majd mindenki azt csinál vele amit tud. Ugyanis így a gyárilag kitiltott hibás területek is megjelennek adatterületen! Ez a legutolsó lehetőség, és nem ismerek rosszabbat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2223) Doktor válasza liksoft (#2222) üzenetére


Doktor
csendes tag

100 %-ban igazad van! Csak olvastad volna el egy kicsit figyelmesebben amit írtam - „Hozzáteszem - ettől a winyó nem javult meg, ez nem javítás!” -
Viszont egy ilyen 40G-s winyó mentése a KÜRT-nél annakidején közelítette a 300.000 Ft.-ot! Tudom hogy Ők is megvették annakidején ezt a kártyát, és azt is tudom hogy ugyanúgy használták ahogy én. Menthetőek voltak vele az adatok és ez volt a lényeg.
Te milyen - ennél kevésbé rosszabb módszert használtál erre? - bár tulajdonképpen mindegy, az eredmény a fontos.
Más valami - úgy látom hogy néhány (idézőjelbe tett) fórumtársamnak nem tetszik amiket néha itt leírok „ha minden gyökér tudná hogy egy ilyen adatmentés csak pár perc munka, akkor hogyan tudnánk vele jó pénzt keresni” - megkérném őket hogy ne levélben mondják el a véleményüket, hanem ha nem szégyellik, írják le ide a fórumba!
Nem tudom elképzelni hogy létezik ilyen mérhetetlen sovinizmus - vagy ez a „szakmának” a sötét oldala?

Doktor

(#2224) Vagyok válasza liksoft (#1) üzenetére


Vagyok
senior tag

Szia.
Először is bocs, hogy nem olvasom végig a topikot!

Archíválásra próbáltam a ghost-ot, de túl bonyolult, a Nero-t, de a DVD-t kicsinek találta (nem is értettem).

Te milyen progit ajánlanál? Feltétel: egyszerű kezelés.

(#2225) liksoft válasza Doktor (#2223) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudom, más rajtam kívül írt-e Neked privát üzenetet is.

1. Elolvastam pontosan, és tartom a leírtakat.

2. Ez fórum, nem adatmentéses iskola. Vagyis: Itt nincs szelekció, így bárki nekiugorhat a leírtak alapján egy-egy mentésnek, és következmények nélkül haza is b@szh...ja. A beavatkozás súlyát és veszélyességét figyelembe KELL venni, ha tanácsot adsz! Ide is leírom! Nem a munkám és a kenyerem féltem (másból is meg tudok élni), csak mások munkáját teszed tönkre. Esetleg 2-3 éves fejlesztést nem lehet befejezni pénz hiányában, mert a tanácsaid alapján (ha így folytatod) felhígul a szakma. Nem a verseny zavar, hanem, hogy a kezdő kóklerek akiknek nincs gyakorlatuk, anyaguk és szerszámuk, úgy elrontják a mentéseket, hogy más sem tudja megoldani. Abból meg nem lesz pénz, fejlesztés. Ezzel más nyugati adatmentő cégeknek segítesz, hiszen a ''kishalakat'' le fogják nyelni! Ez a célod? :F

3. Nekem kint van az elérhetőségem. Én vállalom a munkámért a felelősséget. Nálad ezek az adatok miért nincsenek feltüntetve?

4. A KÜRT 300.000.- Ft-os mentési díja tartalmazta a munkadíjat (legkisebb része), állami adókat, üzemeltetést, fejlesztést. Az utolsó kettő a legköltségesebb! És nem ebből gazdagodtak meg, hanem az egyéb tevékenységekből. Nézz utána!

U.i.: Ha családos embereket kényszerítesz (szerintem felelőtlen) tanácsaid következményeként pályát módosítani, akkor több ember köztük gyerek (aki nem tehet az egészről) életét nehezíted meg.

Szerk: Lehet, hogy kíváló szakember vagy, de a stratégiád szerintem nem a legjobb. Vagy más malmára hajtod a vizet, vagy nem gondolod végig a fentieket.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2226) liksoft válasza Vagyok (#2224) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos egyszerűt nem tudok mondani ''csípőből''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2227) Vagyok válasza liksoft (#2226) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ez az én bajom is. :O

(#2228) Airborn válasza liksoft (#2225) üzenetére


Airborn
csendes tag

Azt hittem ezt a forumot azert hoztad letre, hogy mas embereknek segits, de az alapjan, amit elobb irtal, szerintem az aprohirdeteseknel lenne a helye, ''adatmentes'' vagy valami hasonlo cimmel.
Ha valakinek nagyon fontos adatait kell visszaszerezni, akkor az ugyis szakemberhez viszi, ha annyira nem fontosak azok az adatok, akkor ugyse fogja szakemberhez vinni, mert nem er meg annyit, inkabb otthon megprobalkozik vele, mert ugysincs akkora veszteni valoja.
Ehhez lehetne pl segitseget nyujtani ebben a forumban.
Ebbol neked nem lesz veszteseged, mert aki itt segitseget ker, valoszinuleg ugyse vinne el szakemberhez.
Masreszt, ha valaki megtudja, hogy PC3000-es kartyaval 1Xuen vissza tudja nyerni az adatait, az ugyse fog venni ilyen kartyat, mert a PC-3000 + Data Extractor + postakoltseg meg egyeb dijak, tobb, mint 1 millio forintba kerulnek.
Data Extractor nelkul is kozel 3/4 millio forint.
Szerintem aki nem ad ki rakas penzt egy szakembernek, hogy visszaszerezze az adatait, az nem fog ennyi penzt kiadni ezekert az eszkozokert.

Az viszont, hogy ez egy par perces, max nehany oras munka (amit nem a gep vegez), szerintem ezek a ''gyokerek'' is nagyon jol tudjak, de itt nem is a munka hosszat vagy nehezseget kell megfizetni hanem a tudast meg az eszkozoket, amikbe belefektetett a szakember.

De meg mindig nem ertem, hogy ha ez a ''strategiad'', akkor minek csinaltad ezt a topicot, azert, hogy itt leoltsd az embereket (akik otthon szeretnenek adatot menteni), hogy vigyek inkabb szakemberhez a winyot, pl hozzad? ez is a strategiad resze? ez biztos hatasosabb, mint egy sima aprohirdetes vagy reklam

(#2229) Airborn válasza Vagyok (#2227) üzenetére


Airborn
csendes tag

''csipobol'' nem tud egyszerut mondani, de ha elviszed hozza, (jopenzert) megcsinalja neked ;)

(#2230) mr_ricsi válasza Vagyok (#2224) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Archíválásra próbáltam a ghost-ot, de túl bonyolult''
R-Drive Image
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2231) mr_ricsi válasza Airborn (#2228) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha annyira nem fontosak azok az adatok, akkor ugyse fogja szakemberhez vinni, mert nem er meg annyit, inkabb otthon megprobalkozik vele, mert ugysincs akkora veszteni valoja.''

A családi fotók nem ebbe a kategóriába tartoznak, hanem a ''pótolhatatlan adat, de nincs pénz a mentésére''.
Minden lelkiismeretes adatmentőnél alapszabály, hogy ha már egy feladatot nem tud megoldani, legalább ne rontson a helyzeten.
A neten keresztül nagyon nehéz ennek megfelelni, amikor egy ismeretlen állapotú eszközről egy ismeretlen hozzáértésű személynek kell tanácsot adni.
A vinyón lévő adatokat az is örökre eltüntetheti, ha csak egy teszt idejére bekapcsolják.

Akkor mi számít igazán jó tanácsnak, ha a szekrény tetején nem bolygatva akár 10 évig is elállnak a hibás vinyóban az adatok, és ezalatt akár meg is gazdagodhat az illető, és lesz pénze a Kürtös mentés kifizetni, vagy adjunk itt tanácsot, aminek következtben úgy elszállhatnak a gyerek születési fotói, hogy ha Bill Gates lesz az illetőből, akkor sem fogja tudni neki senki visszahozni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2232) Airborn válasza mr_ricsi (#2231) üzenetére


Airborn
csendes tag

Szerintem meg kell kerdezni, hogy milyen informaciokat akar visszaszerezni es ha ilyen jelleguek, akkor azt a tanacsot kell adni, amit te is mondtal...tegye a polcra, amig gazdag nem lesz.
Ha viszont max par ezer forintot erne az adat, ami rajta van, mint pl az en esetemben, mert mondjuk potolhato az adat, csak esetleg nagyon sok ido kell hozza, akkor lehetne valami hasznalhato informaciot adni, de tudom, erre nem szamithatok, mert ilyen anyagias vilagban elunk, ez van...

De azert megprobalom, hatha valaki megis tudna valaszolni :)
A Victoria nevu progi mit tud?
Elvileg lehet vele firmwaret irni/olvasni
(idezet mashonnan: ''Лично я пользуюсь Victoria FULL для чтения и записи ''фирмвари'' HDD'', ha valaki nem ertene: ez azt ejelnti, h aki ezt irta, az a Victoria FULL nevu progit hasznalja HDD firmware olvasasra es irasra)

(#2233) mr_ricsi válasza Airborn (#2232) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha viszont max par ezer forintot erne az adat, ami rajta van, mint pl az en esetemben''
Te egy különleges eset lehetsz, mert visszaemlékezve a ''segélykérésekre'' nekem olyanok jutnak eszembe, hogy ''pótolhatatlan családi fotók'', ''életem munkája'', ''95%-ban kész szakdolgozat'', stb.
Olyan tán' 1 ember volt, aki azt írta, hogy minden fontos megvan mentésben, de ő szívesen elbíbelődne a rossz vinyóval, hátha tanul belőle valamit.

''Victoria FULL''
Valószínűleg erről lehet szó:
[link]
De ez freeware, így a ''full'' verziót nem nagyon tudom értelmezni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2234) Airborn válasza mr_ricsi (#2233) üzenetére


Airborn
csendes tag

Szerintem ugy lenne esszeru, ha ez a forum azoknak szolna, akiknek olyan adat veszett el, ami potolhato, de egy probat meger, h otthon megprobalja visszanyerni oket, mert ezzel esetleg idot sporolna meg, de nem akar tobb 10-100ezreket kiadni egy professzionalis adatmentesre es lehet, hogy a tanulas se utolso szempont. Az elejen mondjuk le lehetne szogezni, hogy akinek nagyon fontos/potolhatatlan adatok vesztek el, azok forduljanak szakemberhez, de legalabbis semmifelekeppen ne probalkozzanak otthon.

Masreszt, amikor valakinek surgosen kell az elveszett adat (elete munkaja vagy mas egyeb munka, szakdolgozat, stb) es nincs penze a professzionalis adatmentesre, akkor azzal nem megy semmire, hogy felrerakja a winyot, hatha kesobb meggazdagodik.
Ilnyenkor mit tud csinalni?
...elkezdi minnel hamarabb elolrol a munkat, kolcsonker az adatmentesre vagy ha van ra eleg ideje, megprobalja otthon visszanyerni az adatokat es ha netan megse sikerulne, akkor meg mindig el tudja kezdeni az elejerol
Esetleg lehetne ez a forum arra, hogy akik ertenek hozza, azok segitsenek azoknak, akik a 3. lehetoseget valasztjak

Viszont ha attol felunk, hogy valaki ­­­­­– a felszolitas ellenere ­­­­­­­­­­­­­­­– megis otthon belevag, vagy hogy esetleg a tanultakkal konkurensunk lehet es ezert nem segitunk, akkor mire van ez a topic?

Koszi a linket, en is csak ezt talaltam, es en se talaltam fizetos verziot.

Egyebkent en ertem, hogy liksoft mirol beszel es mitol fel, csak akkor nem ertem, hogy minek csinalta ezt a topicot...reklam? mondjuk annak nem rossz...

(#2235) mr_ricsi válasza Airborn (#2234) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''csak akkor nem ertem, hogy minek csinalta ezt a topicot...''

Ott van az első hozzászólásban:
''Néhányszor adatmentéshez keresünk alkatrészt, ... Segítségeteket is itt kérném ilyen esetekben.''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2236) PpenoO


PpenoO
őstag

Kemény időket élünk, részvétem Liksoft ;) Türelmed határtalan, csak így tovább!!! 10ed ennyivel rendelkeznék mint te...grat topikhoz, és Buék!

(#2237) Gyantusz


Gyantusz
tag

Üdvözlet Mindenkinek!

Problémám tanulságos lehet:
Sajnos a hét elején lepusztult a vincseszterem egy kis túlfesz miatt (fekete föld madzag és +12 V rövidre zárt saját balfékségem miatt §'''+!%/= :-S :O ). Talán egy másodperc sem volt és áramtalanítottam a masinát, de már késő volt (füst)... :((

''Nagy okosan'' csak kevés cuccom volt lementve róla, de pl. a szakdolgozatom nem. Pedig éppen a téli szabi idején akartam rendbe vágni a ringyózt is...
Mind1, most egy régi vinyóról butulok (ST34313A), eddig jól bírja a gyűrődést...

Tehát a sérült típus:
Maxtor DiamondMax Plus 9 (6Y080L0)
80 GB, PATA/133, 2 MB Cache (mint az a típusjelből is kiedrül).
(Firmware)
Code: YAR41BWO
N, M, B, D
Gyártási dátum: 2003. január 08.
Én vagyok az első felhasználója (tudtommal).

http://www.digit-life.com/articles2/maxtor-6y080l0/index.html
[link]

Külső sérülése a hátoldali NYÁK-on a ''SMOOTH'' chip (L7250E 1.0 ; a gyári képen a 3 db-ból a bal oldali négyzet alakú), valamint egy kisebb úgy 1 cm-rel mellette (ST Z219 ; a NYÁK bal felső sarkánál) hólyagosak lettek.

Kérdéseim:
- Tudtok-e szerválni ehhez a típushoz egészséges NYÁK-ot (legalább egy adatmentés erejéig)?
- Vagy valami céget ajánlani, amelyik ilyesmivel foglalkozik, Debrecen, vagy Budapest elérhetőséggel (alapvetően mindegy: előbbi város az állandó lakcímem, kéthetente hétvégéken ott vagyok, utóbbiban hétközben dolgozom), vagy más városé is jöhet.
- Vagy infót, melyik chip beszerezhető kiskereskedésekben (hobby-elektronika), persze a bemérés sem lenne egy hátrány.
- Esetleg korábbi hsz-okat, vagy más topic-ot, ahol előrukkolhatok a problémámmal?

Itthon (Debrecenben) pénteken kérdeztem egy ''komrad'' PC-boltost, kapcsolatban vannak egy szerelővel, aki 4000 HUF-ért beméri és tud rá NYÁK-ot, de...
Mivel én kedden elutazom Bp.-re, így effektíve kiesik eme lehetőség (a legutolsó ez lesz).

Szóval a kérdéseim fentebb állnak.

A válaszokat előre is kösz'!

És nem utolsó sorban:
Boldog Újévet Kívánok Mindenkinek!

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#2238) liksoft válasza Gyantusz (#2237) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó lenne egy kép a hibáról. Sajna a motorvezérlő környékén keletkezett zárlatok esetén olyan impulzusok futhatnak át a nyákon, melyeknél a belső erősítő is elszállhat. A Maxtor fejszerelvénye meg nem csereszabatos, így mentése (ha nagyon kell) macerás. A nagyobb gond, hogy az új nyákot is viheti magával. Vagyis éles adattal rendelkező winyó nyákját ne próbáld rá, vagy készíts mentést előbb róla.

Nálunk az említett összegnél jóval többe kerülne a mentés, így Náluk próbáld előbb mint nálunk.

Ha a 12V-ot engedted rá a panelra, akkor sok jót így látatlanba nem jósolok neki, de van esélyed, hogy a belseje azért megúszta.

BUÉK

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2239) liksoft válasza Airborn (#2234) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mindenkinek nem tudsz a kedvére tenni. Itt a PH-n egy témához egy topik kapcsolódik (általában), így ennek a tartalma is vegyes.

Azért hoztam létre a topikot, mert sok elbaltázott winyóval találkozom, melyeken valóban pótolhatatlan adatok vannak. Mivel a software-es mentések otthon kellő elővigyázatossággal elvégezhetőek és program is van hozzá a neten (igaz sokszor fizetős, de olcsóbb mint egy mentés), így ezeket kiszűrve nem hozatom hozzám a beteget. Viszont ami jobban sérült, azt lehetőleg szerszám, alkatrész és szakértelem hiányában senki se babrálja otthon. Én csak egy alternatíva vagyok, vannak más mentő cégek is a piacon. Nem kötelező hozzám hozni, de szakember kezébe kerüljön.

Messziről nehéz meghatározni hol van a határ. Ha pótolhatatlan az adat, akkor inkább óvatosabb vagyok, az nem okoz adatvesztést, de ha mindenkinek otthoni próbálkozást javasolnék C64 és konyhakés segítségével a pinyóban, akkor már felesleges lenne később szakemberhez vinni a winyót.

A másik ok amiért itt vagyok, hogy több mint 10000-re tehető az eddig megjelent winyók változata. Világos, hogy mindegyik nincs fent a polcon. Több ezres raktárkészlet mellett is van, hogy alkatrészt keresünk. Ha a szokásos beszerzési források kimerülnek, itt is megpróbálok az Ügyfélnek segítséget kérni. Gondolj bele. Nekem csak egy munka, de Neki az élete munkája. Kinek fontosabb? Kin segít az, aki tud alkatrészt biztosítani?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2240) mordeaux


mordeaux
tag

Hello nekem az a problémám hogy van egy 120 as vinyóm, amin volt egy 30-as rendszerpartíció, meg egy 80-as adatpartíció, mondanom sem kell nagyon fontos... Gondoltam játszom egyet linuxxal, leválasztottam partition magic-kel egy 10 gigás partíciót a rendszerből, arra felkerült egy linux... Mikor eleget szenvedtem vele, mint linuxot nem ismerő laikus, vissza akartam rakni a wint, egy másik gépben töröltük a 10-es és a már 20-as windows partíciót, hogy újra 30-ra lehessen telepíteni a Wint. És itt vettem észre a problémát, mert nem is tudom hogy történhet ilyen, de a 80-as partíció (az adatok) ottvoltak ahogy kell healthy, meg active, meg NTFS, minden jó, csak az is alákerült hogy unknown partition, és semmit nem lehet vele csinálni, maximum törölni. Annak ellenére hogy felette két sorral NTFS nek detektálja. A win persze nem látja, mint meghajtót... Ha jól okoskodom az előzményekből akkor MBR problémája van, de azt meg azért nem tudom felfogni, mert mi köze van egy adatpartíciónak a bootoláshoz. Azt a partíciót linuxban nem is tudtam csatolni, annyira nem értek hozzá. Elméletileg az csak pihent... Azt hiszem ennyi. Mit lehet ezzel tenni? Az adatokra meg természetesen szükségem lenne.... Előre is köszönöm.

Kirby a parancsnok

(#2241) mordeaux


mordeaux
tag

Megoldódott a probléma :))) csak hideolva volt... tudom, tudom előbb is eszembe juthatott volna... de én akkor sem igazán értek ezekhez :)

Kirby a parancsnok

(#2242) Kicker


Kicker
senior tag

üdv!

sajnos egy ismerősömnek elcsesződött az alaplapja, ami a vinyoról is magával rántott egy-két dolgot, pont olyat ami nagyon fontos!!!!!! egy régi 2gb-s quantum fireball se az áldozat, ami egy k6-2 es alaplaphoz volt kötve... az adatokat mindenképp vissza kéne nyerni! nehezítő körülményként egy ''szerelő'' leformázta és rárakta ujra a win98at...

van valakinek ötlete? én a Kürt RT-ről hallottam...

előre is köszi!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2243) liksoft válasza Kicker (#2242) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Több adatmentő cég is létezik. Google a Te barátod!

Sajnos 2GB eléggé kicsi ahoz, hogy sok terület került felülírásra az install során. Így igazából csak adattartalom alapján lehet összevadászni valamit még a felületről. Levelezésnek, könyvelésnek lőttek, fényképek dokumentumok visszanyerhetőek. A felület töredezettsége és a felülírás arányában.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2244) Hack3er válasza liksoft (#2243) üzenetére


Hack3er
őstag

Meg tudnád e nekem mondani hogy számite valamit, a hd sentinel szerint hogy a winyóm pár hét alatt a kondíciója lement 100%-ról 64%.

(#2245) Kicker válasza liksoft (#2243) üzenetére


Kicker
senior tag

a Kürt-öt ajánlották, láttam többet is... könyvelésről van szó, ami nagyon kéne most, de a könyvelőprogram egy-egy dbf-fileba tárol, szóval ha az meglenne, már nagy segítség... a Kürt-tel felvettük a kapcsolatot, nagyon kíváncsian várom az eredményt!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2246) liksoft válasza Hack3er (#2244) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen.

Viszont, hogy mi is a kiváltó ok, ahhoz látni kellene egy riportot, vagy az 1.71 béta változatában a program is ad tanácsot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2247) liksoft válasza Kicker (#2245) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A FAT esetén a format után a file felületen való elhelyezkedése ismeretlenné válik. Ugyanis a FAT tartalmazza a lemez foglaltsági és láncolási táblázatát. Egy könyvelés nem egyszerre készül, így sok darabban, a lemez különböző helyein tárolódnak akár egy file adatai is. A töredezés mentesítés segít ezen az állapoton, viszont a lemez elejére teszi az adatokat.

A fentiek alapján: Ha volt defrag, akkor nagy valószínűleg az install felülírta (a format még nem!), ha viszont nem volt, akkor annyi darabban össze-vissza van a felületen, hogy újból lekönyvelni tized annyi idő, mint összeszedni. Természetesen ha sok program volt felinstallálva (tehát nem csak könyvelésre használták a gépet), akkor a DBF file-ok defrag esetén egyre hátrébb kerültek a felületen. Így lehet valami kis esély még az összeszedésükre, de csak ebben az egy esetben (sok program feltelepítése (legalább kétszer akkora helyen mint az OS), és sűrű defrag használata).

Ezeket csak azért merem ennyire egyértelműen kijelenteni, mert '90 óta adatmentéssel foglalkozom. Többet viszont csak a drive vizsgálata után lehet mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2248) Kicker válasza liksoft (#2247) üzenetére


Kicker
senior tag

értem, és ha jól értem akkor nem sok esély van erre a mentőakcióra... a probláma az, hogy apám tegnap egyből bejelntkezett a Kürthöz, és ma megyünk a vinyoval... :W :W türelmetlen az öreg. :W :W na de mindegy...

ezen a gépen csak a könyvelés futott/dos-os őskövület, ami 1-1 dbf fileba tárolja a legfontosabb cumokat, de ugye ügyfelenként egy-egy ilyen dbf az már elég sok.../, illetve az abev program, épp egy winrar volt még és más semmi, office se. ami használja a winyot az még a virtuális memória, már amennyit használ belőle egy win98 amin nem fut szinte semmi...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2249) liksoft válasza Kicker (#2248) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ráadásul ha több céget is könyvelt, akkor a cégek adatai még keveredhetnek is, ha nem volt defrag. Ráadásul ''szűz'' 98 esetén rengeteget felülírt az install. Mivel a DOS-os könyvelések és adatbázisaik kicsik, így az aktuális év anyagára akkor lenne esély, ha defrag mellett 8-10 év könyvelése lenne legalább 40-50 cégtől. Akkor tenne ki akkora területet (feltételezhetően), hogy azok felülírásával települt az új 98, és nem bántotta a legfrissebb adatokat. De defrag nélkül eleve reménytelen több cég könyvelése esetén.

Nem sok jót jósolok a mentésnek. :o

Szerk: A 98 alatt meg majdnem minden alkalmazás megy! Vagy ami nem, annak van 98-as alternatívája.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2250) Kicker válasza liksoft (#2249) üzenetére


Kicker
senior tag

ez csodás... :W köszönöm az infokat, most már csak az a kérdés, mennyire szélhámos ez a Kürt RT, tudnak-e csodát tenni, avagy semmi extra csak szedik a lóvét a naiv userektől...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.