Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) pandor


pandor
tag

sziasztok
egy lehalt vinyó adatainak (levelek, word doksik) lementéséhez keresnák szakembert, egy próba erejéig (nem kürt árkategóriásat)
van valakinek javaslata/tapsztalata kihez forduljak
kösz a segítséget előre is

(#2102) liksoft válasza pandor (#2101) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Keress meg telefonon. Megtalálod az adataimnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2103) Sonny C. válasza Sonny C. (#2100) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia Liksoft!
Átraktam a WD vinyót egy vadi új gépbe. Ebben egy 460 W-os Zalman tápegység van. Lefutattam a full zero fill opciót, utána egyel nőtt az átallokált szektorok száma és 2 gyenge szektor van a vinyón, ami függőben van! Ha küldenék egy riportot akkor tudnál segíteni, hogy ez a vinyó most már tényleg hamar elhalálozik vagy még használhatom valamire? Nagyon sok házi DV videót készítek arra gondoltam, hogy ezek tárolására még használható lenne? Szeptemberben vettem, tehát kidobni nem akarom, 5 év rá a gari, ha elhalálozik legfeljebb csere, csak nem szeretném ha sok minden elveszne vele együtt!
Előre is kösz a segítséget és teljesen érteném azt is, hogy ha már unnád a kérdéseimet!

(#2104) Sonny C. válasza Sonny C. (#2103) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Képzeld a vinyóm ''öngyógyítást'' hajtott végre! Az előző üzenet után kikapcsoltam a gépet, elmentem melózni és mikor hazaértem az eddigi 6%-as kondicíó 21%-osra emelkedett, A HD Sentinel progiban ''.. a lemez az önteszt során talált 305 hibás szektort..'' bejegyzés helyett a ''...a lemez az önteszt során talált 1!! hibás szektort ..'' bejegyzés fogadott! A 2 gyenge szektor megmaradt.
Ez jó jel?! Lehet a zerofill-es formázástól?

(#2105) liksoft válasza Sonny C. (#2104) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen. Hiszen a stabil működése során el tudja dönteni, hogy a zerofill után olvasható-e a tesztelt szektor, vagy nem. Ha ismétlés nélkül tudta olvasni, akkor íráshiba történ annál a szektornál, nem felülethibás. Így a vizsgálatból kiveszi, javul az állapota. Lehet, hogy 1-2 zerofillt és közöttük olvasási tesztet érdemes lenne ráfuttatni. Ugyanis ekkor stabilizálódhatnak a most kérdéses szektorok, és teljes felületében hibátlan drive-ként tudod tovább használni. Persze a rossz táp okozta átallokált szektorok nagy valószínűséggel élete végéig megmaradnak, de a hiba ki lett küszöbölve, további gond már nem várható. Érdemes 1-2 napot ezekre a tesztekre rászánni, hogy mennyire válik stabillá a drive. (Regisztrált Sentinel esetén a stabil állapot után megadható offset minden paraméterhez, így a drive ''nulláról'' indulhat.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2106) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!
Valaki segítsen!!! Egy új vincsire telepítettem a rendszert, és a régi vinyómat most a windows formázatlan lemezként látja, pedig azon van minden adatom!!!
Ez miért lehet????

May The Force Be With You!

(#2107) Sonny C. válasza liksoft (#2105) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Köszönöm mégegyszer! Sokat segítettél! Ha tudom viszonozni csak szólj nyugodtan!

(#2108) LordVader80 válasza LordVader80 (#2106) üzenetére


LordVader80
senior tag

problémát sikerült megoldani :Y

May The Force Be With You!

(#2109) ttower


ttower
aktív tag

nemrég írtam a samsung vinyó ügyében
sikerült megcsinálnom végre
de most valamiért ha másolok róla vagy használom akkor ilye fura sercegő hangot ad
mintha valmi karcolna bent valamit(ezt is jól megfogalmaztam)
működni működik csak félek még egy vesztés közeledik
SMART:
ID Attribútum leírása Küszöb Érték Legrosszabb Adat Állapot
01 Raw Read Error Rate 51 100 100 3 Rendben: Az érték normális
03 Spin Up Time 25 100 100 5632 Rendben: Az érték normális
04 Start/Stop Count 0 100 100 148 Rendben: Mindig rendben
05 Reallocated Sector Count 10 253 253 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 51 253 253 0 Rendben: Az érték normális
08 Seek Time Performance 15 253 253 0 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 100 100 547 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 51 253 253 0 Rendben: Az érték normális
0B Calibration Retry Count 0 253 2 0 Rendben: Mindig rendben
0C Power Cycle Count 0 100 100 113 Rendben: Mindig rendben
BE <gyártó-függő> 0 115 112 41 Rendben: Mindig rendben
C2 Temperature 0 115 112 41 Rendben: Mindig rendben
C3 Hardware ECC Recovered 0 100 100 114089994 Rendben: Mindig rendben
C4 Reallocation Event Count 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 0 253 100 0 Rendben: Mindig rendben
C9 <gyártó-függő> 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
mod:gari még 2.5 év van rá

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2110) zentus


zentus
csendes tag

Hali
következő a gondom... van egy maxtor 250Gb-s sata2 vinyóm ntfs...
Ment a gép egyszer megállt... restartoltam a windows elkezd bootolni egy darabig megy azt kék halál... kíirja rossza a partició újra telepitem a telepitési összetevők másolássánál 10%ig jutt el azt megáll...
Átvíttem a vinyomat egy másik gépre, hogy a másik partición lévő adatokat átmásoljam... és elkezdi másolni hosszan áll és kiírja, hogy a (total commander), hogy ''hozzáférés megtagadva''

Amit probáltam: chkdsk talát hibákat és a második lépésben megszakad...

Sejtésem az, hogy a vinyó az jó csak a pertició valamiért megsérült, mert (ext3 az jó és a swap is ''linux'' itt is probáltam kimenteni de nem ment)...

5leteket várok, mert sok munkám van rajta........

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2111) liksoft válasza zentus (#2110) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Túlmelegedés esetén az íróáramkör a fejszerelvényen nem egyszer tönkremegy. Ilyenkor lehet olvasni (ext3 korrekt olvasásra), viszont minden írás újabb hibát generál. Az ilyenkori CHKDSK futtatása sokszor a meglévő hibátlan adminisztrációt is hazavághatja. Vagyis hibás, anomáliákkal küszködő drive esetén ha fontos adat is van rajta, az első az adatok mentése, nem a javítás és helyreállítás. Ugyanis nagyságrenddel több adatot lehet veszíteni hibás ''matatással''.

Nem tudok jobbat, mint lementeni a menthetőt másik drive-ra erős hűlés mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2112) zentus válasza liksoft (#2111) üzenetére


zentus
csendes tag

Mire gondolsz hűtőbe dobjam be a vinyot (zacsiba) azt úgy mentsem le?

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2113) liksoft válasza zentus (#2112) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, mert akkor kicsapódik a pára rá. Hanem ventivel hűtsd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2114) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Hi Liksoft!

Van egy Quantum Fireball Lct08 13GB-os valoszínűleg agyhalott HDD-m. Nincs sehol semmi elfüstölve a nyákon. Mit lehetne ezzel kezdeni, hogy egy biztonsági másolat erejéig működő képes legyen?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#2115) zentus válasza liksoft (#2113) üzenetére


zentus
csendes tag

hűtőm most kb 24-26 fok van de ígysem tudom kimenten:(

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2116) liksoft válasza zentus (#2115) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor adatmentés. Vagy otthoni módszerrel (programokkal), vagy inkább szakemberre bízva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2117) zentus válasza liksoft (#2116) üzenetére


zentus
csendes tag

Milyen programot javasolsz? ha ide nem írhatokd akkor talán privibe is jöhett :P Szakember az sok pénz:(

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2118) liksoft válasza zentus (#2117) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán a Get Data Back. Ajánláshoz többmindent jó lenne tudni. (Kézbefogva, nem írás által.) Viszont ez is fizetős!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2119) zentus válasza liksoft (#2118) üzenetére


zentus
csendes tag

Valami speciális beállítás esetleg?
vagy alapból az első menüpont jó...


[Szerkesztve]

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2120) liksoft válasza zentus (#2119) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy kis angol tudás megfűszerezve szakmai ismerettel. :D

Már írtam, pontosabb segítséghez a kezemben kéne lennie. A doki sem tud operálni billentyűzeten keresztül. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2121) mr_ricsi válasza liksoft (#2111) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Túlmelegedés esetén az íróáramkör a fejszerelvényen nem egyszer tönkremegy.''
Szerintem túl hamar túl rosszra gondolsz. (Mint a szívsebész, aki tüdőgyulladás tüneteinél is koszorúér-tágítással kezdené...)
A ''hozzáférés megtagadva'' inkább fájlrendszer problémára utal, valószínűleg ''lemez nem olvasható'' lenne, ha nagy baj lenne, és akkor el is tűnne az eszközkezelőből.

Először egy SMART diagnosztikát kérj a vinyóról (a másik gépbe rakva meg tudja csinálni).
Ha fejhiba, úgyis látszani fog.
Amennyiben viszont a partició omlott ''csak'' össze, az más mentési stratégiát igényelne.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2122) zentus válasza liksoft (#2120) üzenetére


zentus
csendes tag

Tudok angolul csak nem akarom hazavágni még a maradék adatot is:)

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2123) zentus válasza mr_ricsi (#2121) üzenetére


zentus
csendes tag

Smart-diagnosztikában mindent rendben talált...... (everest 3.5)

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2124) ttower


ttower
aktív tag

UP 2109 [link]
lécci válaszoljon vki
mod: link

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2125) mr_ricsi válasza zentus (#2123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Smart-diagnosztikában mindent rendben talált...... (everest 3.5)''
Az ember sok mindenben felülmúlja a programokat, ezért lehet, hogy Jani mégis találna hibát benne.
Szerintem linkelj ide neki egy képernyőmentést, lehet, hogy gyorsabban jutsz az adataidhoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2126) megabit válasza Rez_Grof (#2114) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

ha surgos vagy fontos a dolog (esetleg mindketto) , akkor javaslom, hogy vidd szakemberhez, esetleg keress meg engem vagy Liksoftot, ha nem annyira surgos, keresgelhetsz hozza panelt, de persze ez nem mindig juttat kozelebb a megoldashoz.
Elerhetosegem a honlapomon...

udv,
megabit

www.adatmentes.net

(#2127) ttower válasza ttower (#2124) üzenetére


ttower
aktív tag

UPSZI #2109

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2128) liksoft válasza ttower (#2127) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Átallokált és vizsgálat alatt lévő szektora nincs. Ez jó jel. A hangjára meg nem tudok mit mondani, mert a fórumon valahogy nem jött keresztül. (Biztos, hogy a winyó és nem a tápegység adja a hangot?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2129) ttower


ttower
aktív tag

megnézem egy másik táppal is
ennek a csatlakozói nem a legjobbak

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2130) ttower


ttower
aktív tag

nem a táp a hibás
egy másikkal is ugyanaz
és csak akkor van ha használom a vinyót
(másolás, írás)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2131) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Igen nagy a problémám. Van egy WD3200YS SATA II vinyóm. A lapom elvileg csak SATA I-et tud, de mégis ment jumper nélkül, hát így használtam hónapokig. Már írtam egyszer ide is, hogy néha előjött egy olyan gond, hogy lefagyott a gép, és aztán nem látta a rendszer a vinyót. De kihúztam a kábeleket, visszadugtam, és ment újra. Ezt kb. 3-szor csinálta eddig 2 hónap alatt. Na de ma, ugyanez a baj, csak nem javult meg. Szereztem új sata-kábelt, és tápkábel-átalakítót, hogy másik ágról is kipróbálhassam, de nem ment. Az a gáz, hogy a motort sem éreztem felpörögni, tehát valószínűleg nem is indul be a cucc.
Elvittem haverhoz, hogy ott is megnézzem, de nem csak hogy nem ismerte fel itt sem, hanem amikor az én vinyóm is rá volt kötve a rendszerre, akkor nem bootolt be a windows az övéről. A BIOS-ban általában látja a haverom rendszervinyóját, mégsem tud betölteni a win. Amikor az enyémet lehúzom, akkor újra megy. Kb. 250 GB adat van a lemezen, aminek a nagy része olyan ritka zene, film, tanulmányok, amiket már évek óta gyűjtök.
A vinyóra 5 év garancia van, nem amiatt aggódok, de ha a dolgaim róla elvesznek, akkor az totális letargiába taszít engem...Olyan megoldást keresek, ami nem bassza el a garanciát sem.
Kérlek, segítsetek, ha tudtok! Ötletek, javaslatok...?

(#2132) Sonny C. válasza Mauzes (#2131) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem az előző Samsung vinyóm ugyanezekez a tüneteket mutatta mielőtt teljesen meghalt! Azért nem indul el a haverod gépe, mert a te vinyódat nem ismeri fel a BIOS! Szerintem ne csinálj vele semmit,mert csak romolhat a jelenlegi állapota, ami adatvesztéshez vezethet. Ha tényleg nélkülözhetetlenek az adataid keresd Liksoftot, ő biztos tud segíteni!

(#2133) liksoft válasza Mauzes (#2131) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Holnap keress meg telefonon. Sokat megyek autóval (pont nincs kihangosítóm), így nem mindig tudom felvenni. Szerintem 10 körül jó lesz (ha nem veszem fel, 10-20 perc múlva próbáld, ha rögzítőre futsz, kérlek ne hagyj üzenetet - nincs hívástartásom, vagyis mással beszélek). Szóban gyorsabb, valamint az előbb említettek miatt nem leszek gép közelében.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2134) liksoft válasza ttower (#2130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Érdekes, éneklő winyóval még nem találkoztam (bár már itt a fórumon mások is említették). Ami fontos, ne csak ezen legyen meg. Egyébként a SMART sok mindent elárul az állapotáról. A HDSentinel progi (server beállítás mellett) egészen jó adatbiztonságot produkál 50% felett. Nem a gyári SMART logikával dolgozik, hanem egészen újjal, így más mint a neten fellelhető egyéb progik. Tudom ajánlani. Sajnos a hirtelen halált ez sem tudja előre jelezni, de az esetek közel 90-95%-ban jó előre szól, hogy valami nem stimmel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2135) LGLuke


LGLuke
őstag

liksoft!

Írtam neked 1 mailt, mert van 1 kis problémám a winyómmal! Légyszi olvasd el!
Előre is köszi!

Üdv!

(#2136) redhot


redhot
csendes tag

Szia liksoft.....

Egy idevágó problémám lenne..
Ghostoltam egy merevlemezt ,melyen 4 partició volt(2db fat16,2db ntfs)
A ghostolás az alap beálításokkal nem működöt,mert hibás szektorokat tartalmazott az egyik partíció.
Kényszerítettem a szektorról-szektorra történő másolást, bekapcsoltam az autoforce-ot,és az image all.-t)
A mentés közben többször is meg megállt,hibát nem adott de a rossz szektoroknál elidőzött egy időre.
A kapott fájlt felnyomtam egy winyóra,Felment rá csont nélkül.De röviddel a bootolás után megáll és újraindul..ismét...

Kérdés.
A rossz szektorok miatt nem okés a mentés vagy valami más beállítást próbáljak?
ui:
Az eredeti winyót visszarakva a gép megy.

bye biri....

az ördög elképedve állt és bámulta milyen ocsmány a jóság...

(#2137) liksoft válasza redhot (#2136) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

El kell szomorítsalak. Én nem használom a Ghost-ot. Így azt sem tudom, hogyan kell használni. Van saját másolóprogramom, mely saját fejlesztés. Nem úgy működik, viszont a napi munkához sokkal jobban tudom használni.

Érzésem szerint simán okozhatta az olvasási hiba a másolat gondját. Hiszen ha blokkosan olvas (pl 64kB egyben), akkor a hiba pozíciójától a blokk végéig hibás adatok lesznek. Ha ezt írod ki, bármi megtörténhet. Hiszen ha a 64k második szektora (és csak az) hibás, akkor 63k adat hibás lesz, mely eredetileg kellhet a rendszer indulásához.

Csak következtetés a rendszerek ismeretében. Nem biztos, hogy ez a valódi ok, de egy lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2138) redhot


redhot
csendes tag

Szia kösz az infot...

Tudnál többet írni erről a saját fejlesztésű progiról?
A te progid megbirkózik az ilyen állmányokkal?

az ördög elképedve állt és bámulta milyen ocsmány a jóság...

(#2139) liksoft válasza redhot (#2138) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem az állománnyal, hanem a winyóval. Az pedig, hogy az állomány mennyire használható, a későbbiekben dől el. Viszont szektor szintű hibaalgoritmussal rendelkezik. Így a kereskedelmi termékekhez képest általában többet hoz ki a sérült winyókból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2140) LGLuke


LGLuke
őstag

Szia Liksoft!

Küldtem neked 1 mailt, ahogy kedd este megbeszéltük.
Ha van 1 kis időd, akkor légyszi olvasd el.

Köszi

(#2141) LGLuke válasza LGLuke (#2140) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia Liksoft!

Köszönöm a nagyon gyors reagálást és segítséget.

Nem hiszem, hogy a táppal lenne a baj, bár ki tudja.
300 W-os Codegen tápom van, és AMD Athlon XP 2,4+ -os proci, 2*256 MB ram, ASUS A7N8X Deluxe alaplap, valamint ASUS 9280-as Geforce Ti 4200 128 MB ram-os 8x AGP-s videókártya. Ezekhez jön a DVD író, ami 1 LG, és a már említett 3 winyó: 30-as 5400 rpm-es Maxtor, a 160 GB-os 8 MB-os adatpufferes Seagate, és a 80 GB Maxtor.

Ezt még szerintem el kellene bírnia a tápnak.

(#2142) liksoft válasza LGLuke (#2141) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A táp azonnal repülhet. :Y Tessék használni tisztességeset, minimum 5 év garancia, és ha kézbe veszed, szakadjon le a kezed a súlyától !!!!

Szerk: 400-450W !!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2143) LGLuke válasza liksoft (#2142) üzenetére


LGLuke
őstag

Pont most néztem 1 nagyon csendes Zalman 460 W-os tápot, aminek a belseje FSP tápot rejt. Asszem még itt is tesztelték a prohardveren.

Köszi a tanácsot!
Csak az ára ne lenne 25 rugó

(#2144) liksoft válasza LGLuke (#2143) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A feléért már kapható jó táp.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2145) redhot


redhot
csendes tag

Szia..
Esetlegesen lenne tipped valamely (akár a kereskedelemben kapható) programra amely ezt a problémát megoldaná nekem...
Úgy néz ki ,hogy ez a dolog szektorszinten dől el...

az ördög elképedve állt és bámulta milyen ocsmány a jóság...

(#2146) mr_ricsi válasza liksoft (#2142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerk: 400-450W !!''
LGLuke konfigját egy tisztességes 235W-os táp is elvinné, csak a jövőre gondolva érdemes 350-esnél nagyobbat vennie.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2147) distvan1


distvan1
tag

Hi!
lenne 1 olyan problémám,hogy el szállt 137gb a winchesteremről....partícionálva volt!!!!
aki tudna nekem 1 olyan progit,amivel vissza lehetne húzni az elszállt adatot,nagyon megköszönném!!
a Get Data Back nem segített!!!
előre is köszi!!

Szeretem a sört,szeretek vezetni,szeretek sörrel a kezemben vezetni :P 06706112288

(#2148) LGLuke válasza mr_ricsi (#2146) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia mr_ricsi!

Szerintem sem kell hozzá még erősebb táp!
3,5 éves gép. Lassan majd cserélem, ha lesz anyagi keretem.
De mi nem is annyira a teljesítmény, hanem a feszültség ingadozási gondokról beszéltünk.
Szóval érdemesebb 1 komolyabb tápegységet vásárolnia mindenkinek, mert stabilabban adják le a feszültség értékeket nagyobb terhelésnél is, és kevésbé melegednek.

Az egyik barátom most vett 1 400W-os FSP Green Power tápot és nagyon meg van elégedve vele.

(#2149) mr_ricsi válasza LGLuke (#2148) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintem sem kell hozzá még erősebb táp!''
De a Codegen helyett kell egy ''tisztességes'', mert a 300-asod új korában sem érte el a 240W-ot, és azóta pedig folyamatosan megy el belőle a szufla.

''3,5 éves gép.''
Akkor a Codegened már 3,49999 évvel túl van a tervezett élettartamán.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2150) zentus


zentus
csendes tag

Hali liksoft!

Írtam kb 1 hete egy maxtor sata II 250Gbs vinyóról.... Síkerült gdb-vel kimentenem....
Megszeretném kérdezni, hogy milyenre cseréltesem ki, mert a maxtror garanciás.... (250gb sata II es legyen...)

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.