Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) mi73x válasza liksoft (#2696) üzenetére


mi73x
csendes tag

A laborban szétkaptam és kiszereltem a motort. Meg se mozdul. És mivel más baja nem volt, még bízom benne hogy működni fog, vagy legalább az adatokat le tudom menteni.

(#2702) liksoft válasza mi73x (#2701) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:Y

Milyen laborban? A lemezek (gondolom 2 lemezes változat) eredeti pozícióját mikron pontossággal rögzítetted (a mechaniki és mágneses középpont NEM ugyanaz, valamint a lemezek egymáshoz képesti szögpozíciója sem mindegy)? A fejeket a felülettől elemelve szedted ki a mechanikából (nem húzva a lemezen). A lemezek felületéhez ugye semmi nem ért hozzá? A labor valódi tiszta tér?

Ha a fentiek nem így történtek, akkor felejtsd el. Esélyed ezrelékes vagy kisebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2703) liksoft válasza hogye001 (#2697) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, hogy a notebook megdöglött, de a winyó is? Kiszerelve átalakítóval asztali gépben nézted?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2704) xcbiker válasza liksoft (#2702) üzenetére


xcbiker
addikt

:O

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2705) v.tom válasza liksoft (#2689) üzenetére


v.tom
őstag

Bocs! Igazad van, erről megfeledkeztem. A HDD egy Maxtor 6Y080L0, ATA csatolós, és bizony nem mai darab. A lemezeimet folyamatosan figyelem HDD Sentinel-el. De az nem jelzett ki semmilyen problémát. A helyzet jelenleg ott tart, hogy mint említettem, azt a partícióját a lemeznek, amin az oprendszer volt(amit véletlenül sikerült leformáznom), látom windowsból, a méretét is megállapítja, a másik partícónál viszont még ezt sem tudja megállapítani az XP. Amint valami lemezműveletet akarok csinálni rajta(egyszerűen csak meg akarom nyitni), egy I/O hibaüzenettel kidob. Nem tom mitévő legyek. Érdemes lenne keresnem egy hozzávaló elektronikát és megnézni hogy az romlott-e el, vagy más lehet a megoldás? Elég fontos adatok vannak rajta.
Köszi a segítséget előre is!

v.tom

[ Szerkesztve ]

(#2706) liksoft válasza v.tom (#2705) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem elektronikai hiba! Ne nyúzd, holnap hívj fel telefonon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2707) mi73x válasza liksoft (#2702) üzenetére


mi73x
csendes tag

Úgy látom igazi szaki vagy a témában. Én sajnos nem jártam el ennyire körültekintően. A két lemez pozicióját azért megjelöltem. Én úgy gondolom, hogy a lemezek külön külön tárolnak egy kezdöpontot, ami egy bázispont az adatelhelyezkedés szempontjából.
Én sem vagyok biztos abban, hogy sikerül megmentenem az adataimat, de megpróbálnám. Kicsit elkalandoztunk :) , motor ügyben tudsz segiteni? Ha csak kölcsön , az is érdekelne.

A tiszta tér, amúgy valódi tiszta tér.

[ Szerkesztve ]

(#2708) -zolee-


-zolee-
tag

Hy. Nekem a szobatárs laptopvinyója mondta be az unalmast. Az "áldozat" egy 2,5" -os Fujitsu 60GB-os laptopvinyó. Tömörítés közben kékhalál a winben, majd restart és semmi. A BIOS nem ismeri fel csak kattog a vinyó. Egy másik vinyóval tesztelve a gép tökéletes volt szóval HDD lesz a ludas. Azóta kivettük a gépből, nem volt rajta írási/olvasási tevékenység sem. Szóval érdeklődnék, hogy hogyan lehetne megmenteni a rajta lévő adatokat mert létfontosságúak. A szoftveres mentés szerintem esélytelen szóval kellene egy hozzáértő aki megcsinálná. Van valakinek valami javaslata?

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2709) hogye001 válasza liksoft (#2703) üzenetére


hogye001
csendes tag

Nem próbáltam meg szétszedni végül :W , de ma elviszem szak.-hoz aztán meglátjuk. Köszönöm a tanácsokat...

(#2710) liksoft válasza -zolee- (#2708) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Legtöbbször a fejszerelvény megy tönkre. Sajnos a gyártó azonos típus alatt is több változatot hozott ki, így sokszor csak bontás után derül ki, melyik szériából lehet alkatrészt kinyerni hozzá. A mentés tiszta teres, nem olcsó, de ha a felületek épek (mechanikailag és mágnesesen is), akkor megoldható. Vigyázat, tiszta tér nélkül szétszedni tilos, másodpercek alatt annyi port szed össze, ami az első indításnál alumíniumig gyalulja a felületet. Ha az adatok valóban annyira fontosak, szakemberhez (csak adatmentéseshez) vigyétek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2711) -zolee- válasza liksoft (#2710) üzenetére


-zolee-
tag

Hy. Köszönöm a választ. Azt gondoltam, hogy nem szabad szétszedni, nem hiszem, hogy nagyon tolerálná, ha nekiállnánk szétflexelni. :DDD Viccet félretéve esetleg tudnál ajánlani valakit aki meg tudná csinálni (azt tudom, hogy nem lesz olcsó de ez van :( ).

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2712) liksoft válasza mi73x (#2707) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azért egy pontos típus nem ártana.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2713) liksoft válasza -zolee- (#2711) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt tudsz keresni, vagy a Google-be beírod "adatmentés" (első három oldalon találsz több céget is aki tud tiszta teres mentést csinálni. Esetleg megnézed az adatlapom. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2714) xcbiker válasza -zolee- (#2711) üzenetére


xcbiker
addikt

Szerintem ha kicsit figyelmesebben olvasol rájössz, hogy ő is ezzel foglalkozik.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2715) -zolee- válasza liksoft (#2713) üzenetére


-zolee-
tag

Köszönöm de konkrétan rád gondoltam mint olyan szakemberre aki megbízható. Viszont van az oldalon egy olyan hogy: tisztán software-es mentések.
Ez mit takar? Arra gondolok, hogy ez az az eset amikor nem kell szétszednetek a HDD -t?
Mindenesetre megadom szobatársnak az elérhetőségeidet és majd ő pontosít. Előre is köszönöm. :R

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2716) mi73x válasza liksoft (#2712) üzenetére


mi73x
csendes tag

Ja, igen. A pontos titus: Samsung SP1614C
A motornak ilyen a csatlakozó felülete

[ Szerkesztve ]

(#2717) liksoft válasza -zolee- (#2715) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen. (Nem kell alkatrész hozzá.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2718) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy nagyjából mekkora munka egy adatmentés?
Csak mert már kb 2 éve bent van mentésben egy 80gb-os leégett elektronikás winyóm.
Azt mondták, hogy "még nem találtak ilyen tipust"....stb...
Nah ezt megelégeltem, és elkezdtem keresni. Google 3. találatra kijött egy hirdetés, felvettem a kapcsolatot, és megvettem. Bevittem az adatmentőkhöz.
Erre azt mondták így hogy ÉN VITTEM NEKIK WINCHESTER-T!!!! hogy kb 80.000 Ft-ra lehet számítani.....

Ez lehúzás, vagy tényleg ennyi munka van vele? :((( :(((

(#2719) liksoft válasza Gordiann (#2718) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az a hibától, és a drive típusától, szériájától függ. Van olyan amikor másik kontinensre szállított drive itt kerül mentésre, akkor időnként valóban gond az alkatrész beszerzése.

Ha pontosabb típust tudnék, lehet, hogy többet tudnék mondani.

Nálunk is van alkatrészre váró menteni való winyó. Ritka a két év, de nem lehetetlen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2720) Gordiann válasza liksoft (#2719) üzenetére


Gordiann
őstag

Drive parameters: LBA 156301488
S/N WCAMD1622975
MDL WD800BB-55JKAO
DATE 23 NOV 2004
DCM ESBHYTJAH

Ez a winyó, amit szereztem, és odaadtam, hogy tessék.

Ami be volt adva (amin az elveszett adatok vannak az u. ez majdnem. csak 1 sor különbözik 1 betüben:

DCM HSBHYTJAH

[ Szerkesztve ]

(#2721) Gordiann válasza Gordiann (#2720) üzenetére


Gordiann
őstag

ööö...lehet férreértettél?
Tehát én elvileg - ha működni fog - akkor beszereztem úgymond az alkatrészt. nekik csak a munka van, ha jol sejtem.
És erre mondtak kb 80k Ft-ot.....

(#2722) liksoft válasza Gordiann (#2721) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A WD mindig nehéz eset. A fejszerelvénye nem csereszabatos. Gondolom a túlfesz tönkre tehette a mechanikán belüli elektronikát is. Ha a mechanikát meg kell bontani, akkor eléggé kérdéses a mentés kimenetele még ha van hozzá alkatrész is. Sajnos a WD ezen szériája még a MAXTOR és Quantum drive-oknál is nehezebben menthető. Ez pont az a típusú drive ami ha megy nagyon stabil tud lenni, csak adatot ne kelljen mechanika bontásával végezni nála.

Mikor érdeklődtél utoljára? A két év hosszú idő, és magamról tudom, hogy az ilyen nehéz "elfekvő" mentéseket ha épp nincs munka (2-3 havonta mindig van egy ilyen nap azért), vagy az Ügyfél kérdésére veszi elő újra az ember. A technika, a lehetőségek azért folyamatosan bővülnek, így legalább az esélye megvan, hogy idővel a menthetetlen menthetővé válik.

A 80k elektronikai mentés esetén a plafon, mechanikai meg nem igazán jön ki belőle. Bár két éve még mindennek más volt az ára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2723) Salfi


Salfi
csendes tag

Sziasztok,
nagy kérdésem van GDB-kel kapcsolatban.
regisztrált verzióm van, minden stimmel.
copy-zás közben rendszerint: a get data back hibát észlelt emiatt leállt...
Valakinek valami hasonló probléma? vagy esetleg orvosálsi javaslat?
előre is nagyon köszönöm a gyors válaszokat.
Szép napot

(#2724) Gaben01


Gaben01
őstag

Hali!

Adott két IBM Deskstar 41GB-os hdd,az egyiknek valószínűleg az elektronikája szállt el,mivel a bios-ban látszik a hdd,a mechanika dolgozik,de a windows már nem látja.Ha a másik működő vinyó elektronikáját átteszem a problémásra,akkor le tudom majd menteni az adatokat róla,vagy kell vele csinálni vmi mást is?
Capacity, P/N, LBA,MLC,CHS számok megegyeznek.Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Gábor

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2725) xcbiker válasza Gaben01 (#2724) üzenetére


xcbiker
addikt

Ennél nem az elekronika szállt el nagy valószínűséggel, mert többségében az elektronikahibás már bios alól sem látszik.
A másik, hogy IBM-nél nem az a jellemző, hogy az elektronika döglik.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2726) Gaben01 válasza xcbiker (#2725) üzenetére


Gaben01
őstag

Hát ez nem valami jó hír :( Akkor mi lehet a gond?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2727) Gaben01


Gaben01
őstag

Helyesbítenék,windows alatt is látszik a meghajtó,de ha rákattintok akkor a "nem érhető el" hibaüzenet jön.Olvasófej?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2728) liksoft válasza Gaben01 (#2727) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet. Pontos típus esetleg? :F Anélkül bajos segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2729) Gaben01 válasza liksoft (#2728) üzenetére


Gaben01
őstag

Ja sorry,az lemaradt. :B

IBM Deskstar ATA/IDE
Model: IC35L040AVER07-0
Capacity: 41GB
P/N: 07N6654

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2730) liksoft válasza Gaben01 (#2729) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem mai típus már, elsősorban mechanikán belüli hibára tippelek. Ha a felület ép, menthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2731) Gaben01 válasza liksoft (#2730) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm a választ. :R
Ezek szerint fölösleges a két elektronika cseréjével bajlódnom,a menthető alatt gondolom szakembert értesz.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2732) liksoft válasza Gaben01 (#2731) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, mivel alkatrész és tiszta tér is kell hozzá (meg szerszám, gyakorlat,....).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2733) Gaben01 válasza liksoft (#2732) üzenetére


Gaben01
őstag

Mégegyszer köszönöm a választ. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2734) CollisDam


CollisDam
csendes tag

Adatmentést vállalunk más cégek árainak töredékéért! Sérült HDD, Pendrive, CD, DVD, esetleg Floppy sem okoz gondot! Ha valakinek szüksége van a segítségre, vagy az árakról érdeklődne, akkor írjon az adatmento@freemail.hu címre!
Gyors, precíz munka, a lehető legolcsóbb áron! A bevizsgálás INGYENES! Csak akkor kell fizetni, ha van lementhető/lementett adat!
Remélem ezzel segíthetek!

[ Szerkesztve ]

(#2735) megabit válasza CollisDam (#2734) üzenetére


megabit
csendes tag

koszonjuk.
megabit

www.adatmentes.net

(#2736) liksoft válasza CollisDam (#2734) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagyon örülünk, hogy újabb név, cím és árlista nélküli freemail -es profi munkát végző filléres adatmentő cég jelent meg a hazai palettán.

Üdvözlettel:
liksoft cég
megabit cég
xcbiker

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2737) Soockit


Soockit
aktív tag

Adott egy HDD, két particióval.
A c:\ formattázva (gyors) majd új Windows XP rányomva.
Majd időközben észrevettük, hogy hiányzik egy-két mappa
GetDataBack-kel sikerült visszaállítani, de a képek és a fonosabb word dokumentumok nagy része nem nyitható meg.
Mi a megoldás!?
:W

(#2738) megabit válasza Soockit (#2737) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia, en pl. kicsit analizalnam a fajlrendszert, hatha ne'mi kozmetikazasra szorul, ha nem hoz eredmenyt, megprobalnam raw-recoveryvel...

megabit

www.adatmentes.net

(#2739) liksoft válasza Soockit (#2737) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy valószínűséggel az install során felül lettek írva. Én a raw-recoveryt javasolom inkább (megabithez hasonlóan), hiszen így törölt és átmeneti állományok is visszajöhetnek a felületről. Ezért a szerkesztett word állományoknál nem elképzelhetetlen, hogy nem a legutolsó "kész" állapot, de azért nagyobb használható része megmenthető. Sajnos ilyenkor név és könyvtári pozíció nélkül ömlesztve kapod meg, de sok esetben még így is kisebb munka kikeresni mi mit tartalmaz, mint újra létrehozni mindent. Képeket ritkábban másolunk (nem move!) és szerkesztünk, így azokból várhatóan nagyobb a veszteség. Viszont ha az adminisztráció (file neve) lett felülírva, a kép meg sértetlen, akkor az is visszajöhet még.

A fentiek alapján a raw-recovery hozza vissza a legtöbbet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2740) Soockit válasza liksoft (#2739) üzenetére


Soockit
aktív tag

Köszönöm!

Mi akkor pontosan a program neve amivel dolgoznom kellene?
Raw-recovery? Ki gyártja?

Ha küldenétek egy linket akkor megköszönném, hogy mi a program honlapja!

[ Szerkesztve ]

(#2741) megabit válasza Soockit (#2740) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

ki gyartja: az enyemet en :)
volt rola szo nehany honapja itt a forumban is, keress kicsit vissza, igy most nem emlexem...

megabit

www.adatmentes.net

(#2742) Soockit válasza megabit (#2741) üzenetére


Soockit
aktív tag

És a másikat?

(#2743) liksoft válasza Soockit (#2742) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem hiszem el, hogy ne lennél képes visszaolvasni. Lehet még itt is keresni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2744) Soockit válasza liksoft (#2743) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nem találtam semmi használható információt, a RAW-RECOVERY-re rákeresve!

(#2745) liksoft válasza Soockit (#2744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem kereső, OLVASÁS! Ha mi akiknek ez a szakmánk (adatmentés) időt áldozunk arra, hogy ingyen adjunk tanácsot (a saját zsebünk ellen dolgozunk - durván fogalmazva a gyerektől elvesszük a kenyeret), Te is áldozhatsz egy órát esetleg arra, hogy az utolsó közel 100 hozzászólást elolvasod a linkelt témákban. :(((

De megkerestem Neked. [link] Igaz, én tudtam mit kerestem, így közel egy perc volt. Neked kb. tíz-tizenöt maximum. De ennek a hozzászólásnak a megírása a kereséssel együtt nekem megközelítőleg nyolc. Ugyanis nem vagyok titkárnő, és nem tudok olyan tempóval gépelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2746) Michael-t


Michael-t
csendes tag

Kedves Liksoft!

Úgy tünik engem is utolért a mostanság oly divatos proléma.
Adott egy maxtor 250gbos ide hdd. 2 felé particionálva.
Megprobáltam a 2 particiot összevonni paragonnal de sztem közben nyomhattam egy resetet és teljesen elérhetetlenné vált minden adatom.
Probáltam GDB-vel rákereseni ami fél sikerrel járt.
Az egyik partició adatai szinte 100%meglettek (nem tudtam leellenőrizni teljesen de elsőre úgy látszik megvan minden) a második partició részben.
A 2 particion sikerült pár mappát fájlt találnia a programnak viszont jópár mappa ás fájl neve eltünt. Ugy néz ki mintha egyiknek se lenne neve. a mappák 50-60%ban látom a fájlokat, mértere is paszolnak az eredithez de se kiterjesztésük, se nevük nincsen. Amiket kiprobáltam azok éppek és egészségesek.
Milyen progival lehetne a problémámat megoldani? Vagy erre egyáltalán létezik valamilyen program, vagy csak az általad említett "macerás" manuális modszer a megoldás?
Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv.:

Michael-t

(#2747) liksoft válasza Michael-t (#2746) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos jobbat innen messziről nem tudok mondani. Ugyanis sok adat csak a memóriában volt amikor a reset történt. Valamint átmozgatás alatt lehetett a második partíció, így annak adminisztrációja és adatterülete nincs összhangban. Ami még szóba jöhet az a típus alapján történő felületi keresés. Előző hozzászólásomban megtalálod a linket.

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2748) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Te melyiket ajánlanád:
- WD 500/SATA2/16M RAID (WD5000AAYS)
- WD 500/SATA2/16M (WD5000AAKS)
- Samsung 500/SATA2/16M (HD501LJ T166)

(#2749) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2748) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezek még nem 3 éves típusok, így megbízhatóságukról de főként menthetőségükről nem tudok semmit. Inkább szervízes emberkéket kéne megkérdezni, milyen környezetben milyen felhasználáshoz melyiket ajánlják.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2750) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2749) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

S melyik gyártótól kerül hozzád kevesebb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.