Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2750) üzenetére


liksoft
Topikgazda

ALPS, KALOK, MicroScience, Miniscribe, RODIME.

Lehet, hogy azért mert kb. '92-ig kihaltak? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2752) xcbiker válasza liksoft (#2751) üzenetére


xcbiker
addikt

:)) :)) :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2753) Soockit válasza liksoft (#2745) üzenetére


Soockit
aktív tag

Köszönöm!

(#2754) cappa86


cappa86
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes dolog történt velem: van egy 2.5 éves hitachi T7k250 160GB ( HDT722516DLA380 ) vinyóm amin 3 lépésben 8 pending sector lett. 2 hónapot pihent, amig végre sikerült vennem egy másik vinyót amire lementettem az adatokat, majd csináltam part magic-el egy secure eraset, hogy előkészítsem a gari érvényesítésére ;) ezek után ugye töröltem a partíciót, csináltam pár írástesztet aida-val meg minden, szal lenullámztam a vinyót. utánna rajta hagytam a gépen és a hd sentinel ezúttal 100%-osra irta az állapotot, semmi pending sector, semmi gond, csak a naplóban voltak ott a sector hiba események.
van itt 1-2 screenshot amikor még hibásnak jelezte:

1.jpg - 2.jpg - 3.jpg - 4.jpg - 5.jpg

most leadtam garira, bár sztem elküldenek a picsába, de majd kiderül.

addig is tudna vki vmi tippet adni "what the fuck is wtf" címen?
nekem a sok ATA CRC error tünt fel elsőre. lehet nem is volt sectorhiba, csak xar volt a kábel? de akkor mért sectorhiba? (bár erről pont nincs screen, de azért látszik picit):S

köszi

(#2755) megabit válasza cappa86 (#2754) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

Nagyvonalakban:
Valoszinuleg eleg melegen hasznaltad a vinyot (nem volt kozvetlenul hutve). Ennek kovetkezteben nehany hibas irast eszkozolt az eszkoz, ezert, amikor vissza probalta olvasni es nem birta, berakta a listajaba mint 'pending' (fuggoben levo). Ez azt jelenti, hogy amikor legkozelebb irod, megprobalja beirni az eredeti helyere, ha sikerul ezutan visszaolvasni, leveszi a listarol, ha nem, akkor veglegesiti, hozzarendel egy szektort a tartalek teruleten.
Nalad az elobbi tortent, levette a listarol.

megabit

www.adatmentes.net

(#2756) cappa86 válasza megabit (#2755) üzenetére


cappa86
csendes tag

olyan 30-35 fokon szokott menni, nyáron volt 35 környékén, most 30-32, és a bad sectorok nyáron keletkeztek.

köszi!

(#2757) M6454


M6454
tag

Hello!

A problémám a következő: a tápomban elszálltak a feszültségszabályozók, magukkal vitték a lapomat is. Valószínűleg a vinyómat is (200Gb Seagate), mert égett szaga van! :(((
Ebben az esetben van e esély az adatmentésre, esetleg vezérlő panel cserével, vagy már az sem segít?

Köszi

(#2758) liksoft válasza M6454 (#2757) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esélyed van rá. De ekkora túlfesz esetén ritkán áll meg a sérülés a mechanikán kívül. Ha meg a belső erősítő is tönkre ment, akkor csak profi adatmentéses cég lesz a nyerő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2759) M6454 válasza liksoft (#2758) üzenetére


M6454
tag

Köszönöm szépen!

Szerencsére azon a vinyón csak a rendszer volt, meg a netről letöltött dolgok (remélem :F ), így nem olyan vészes a helyzet.
A feszültségszabályozók mitől mehetnek tönkre? Csak a túlfesztől, vagy mástól is? A táp egy AeroCool volt. Nincs vmi szerkezet amit a táp és a vinyó közé kell tenni túlfesz védelem céljából?

(#2760) liksoft válasza M6454 (#2759) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2761) M6454 válasza liksoft (#2760) üzenetére


M6454
tag

Köszönöm!

Mennyire megbízható a szerkezet? Érdemes beszerezni? Vagy a túlfesz ezt is meg a vinyót is hazavágja?

(#2762) föccer válasza M6454 (#2761) üzenetére


föccer
nagyúr

Ő is ilyet használ :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2763) atosz


atosz
őstag

Nem tudom jó helyen járok...

A problémám:
Nyáron nyaraláskor egy digitgéppel formáztam egy 512-es SD kártyát, majd később rájöttem, hogy jónéhány kép nem lett lementve róla. Formázás után nem volt betéve semmilyen eszközbe. Gyanítom simán vissza lehet hozni az adatokat, mert szerintem a digitgép nem ír át minden egyes bitet, gondolom csak gyorsformázást végez.

Tudnátok segíteni, hogy egyáltalán merre induljak el? Vagy ajánlani vkit, aki megcsinálja nekem nem horror áron? :R

(#2764) liksoft válasza atosz (#2763) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kicsit vissza kéne olvasni. :((( [link] Menj végig a hivatkozásokon, és a programok környékén. Ha valóban csak az adminisztrációját törölte akkor van remény. Sajnos egy-két fényképezőgép a teljes felületet törli. Ez viszont csak próbával derül ki. Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2765) atosz válasza liksoft (#2764) üzenetére


atosz
őstag

Tudom, sőt még olvastam is ezt a postot mielőtt beírtam. Egyet is értek, de amíg nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen járok, nem kezdek el olvasni 2700 beírást az elejéről. Igazából vmi támpont kellene nekem, hogy honnan induljak el, alapvetően nem a konkrét választ kértem rá - persze annak örülök a legjobban. Azt is írtam, hogy akár fizetnék is érte, mert nekem nincs időm, kedvem, stb. sok órát beleölni ebbe a dologba.

Eddig nem mertem betenni semmibe az SD kártyámat. Igazából olvasóm sincs, csak annyit tudok csinálni, hogy be a fényképezőbe, majd összekötöm kábellel. Csak azt nem tudom, hogy ha beteszem a kártyát a fényképezőbe és bekapcsolom, nem e ír rá vmit a kártyára?

[ Szerkesztve ]

(#2766) liksoft válasza atosz (#2765) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK.

Ha otthon megoldható, akkor az ajánlott progiknak tudniuk kell. Ha nem sikerül, keress meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2767) alfa007


alfa007
tag

Sziasztok.
Volna nekem is egy kis vinyó problémám.Elkeztem visszaolvasni a topikot,de nekem egy kicsit kinai.
Szóval volna eggy Maxtor DiamondMax Plus 9-esem ami egyszer csak leált :Y
Mikor felcsapom a gépet látja a masztert(80 gigás Maxtor DiamondMax Plus 9) és a szlévet(80 gigás Maxtor DiamondMax Plus 9) de nemtud bebótolni a gép.Kivetem a szlévet és most minden okés.Szóval a szlév vinyó a hunyó.Fogalmam sincs hogy-hogy lehetne vissza kaparni az adatokat róla, nekem fontos lenne.Családi videók képek stb.
Ha valakinek kedve és ideje engedi légyszives help :R
Előre is köszönök minden jóindulatot :R

by AGP....

(#2768) liksoft válasza alfa007 (#2767) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A drive nem mai, így feltételezhetően (főleg a gép megfogása miatt) nem software-es a hiba. Ha valóban fontosak az adatok, keress meg profi adatmentő céget. Nem két forint, de nagyságrenddel nagyobb az esélyed az adatok visszakapásához mint otthoni tuninggal. Otthon maximum a panelcsere járható út.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2769) alfa007 válasza liksoft (#2768) üzenetére


alfa007
tag

Értem és köszönöm.
Sajnos pézem most nemnagyon van,akkor vesztek az adatok...
Gondoltam hogy feltudnám piszkálni valahogy szoftveresen.De még csak most ismerkedem,esetleg valami más ötlet? :(

by AGP....

(#2770) liksoft válasza alfa007 (#2769) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tedd fel a polcra, és kezd el összegyűjteni az elveszett anyagot a kártyákról, ismerősöktől, kazettákról. A végére kiderül mi a veszteség. Azért érdemes-e esetleg később pénzt áldozni. Ha kicsi a veszteség akkor "kuka", de ha nem, akkor azért legalább annyit megér, hogy szakemberrel beszélj.

Kis esély van software-es hibára is. Mivel van ennek is esélye, számolni kell vele. De a gyűjtögetés az első, utána lehet próbálkozni bármivel. Ha vissza írsz rá vagy kibontod a mechanikáját, az esélye sem marad a későbbi mentésnek.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2771) alfa007 válasza liksoft (#2770) üzenetére


alfa007
tag

Ha jól értem ha betudom szerezni máshonan az adatokat,még le is tudom formázni?

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#2772) alfa007 válasza alfa007 (#2771) üzenetére


alfa007
tag

ok.értem,nyugogyak bele hogy tiszteségben kihunyt.
Köszönöm szépen a gyors válaszokat és a jó tanácsokat :R

by AGP....

(#2773) liksoft válasza alfa007 (#2771) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Honnan tudnám? Láttam? Megvizsgáltam? Végeztem teszteket rajta?

Nem! Csak arról van szó, hogy több hibalehetőség létezik. Nagyobb az esélye a fizikai (elektronikai vagy/és mechanikai) hibának mint a software-esnek. Ha csak programhiba, akkor adatmentő programmal tudsz menteni, erről rengeteg adatvan ha visszaolvasol. Ha viszont fizikailag hibás, akkor inkább szakemberhez vidd.

Bármelyik az igaz, ha az adatok jó része összeszedhető innen-onnan, a mentési kisérletnek annál kisebb a rizikója. Az életben egy műtétnek is van rizikója. Nem is kicsi.

A fontos, hogy logikusan fel tudd építeni az egymás utáni teendőket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2774) alfa007 válasza liksoft (#2773) üzenetére


alfa007
tag

Jó-jó,rendben.Nemakartalak feleslegesen idegesíteni csak eygszerűen járatlan vagyok a témában.Nemtuttam hogy mire gondolsz, hiszen egyértelműen nemvagyunk egy súlycsoportban.Azért kértem tanácsot egy ilyen oszlopos tagtól mind te,amiért hálás vagyok,de ha nemvagyok gondolat olvasó....
Maradok tisztelettel:Alfa007 :R

by AGP....

(#2775) liksoft válasza alfa007 (#2774) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem idegesítettél. Csak érdemes logikusan végiggondolni a dolgokat. Értelmezni a másikat. Sokszor tömören, de sok információt át lehet adni. Felületes gyors olvasással (írásod is kapkodó), kapkodással nem lehet megoldani. A pánik meg a legrosszabb tanácsadó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2776) alfa007 válasza liksoft (#2775) üzenetére


alfa007
tag

Megfogadom a tanácsod, igazad van.Kellett egy kis idő még lehigadok.
:W

by AGP....

(#2777) Big Jimmy


Big Jimmy
csendes tag

Üdv)

Abszolúte LÁMA vagyok a témában. Van egy régi Maxtor Athena II vinyóm, ami anno minden rendszerindításkor valami S.M.A.R.T. hibára hivatkozó hibaüzenetet generált, viszont három évig így ment adatvesztés nélkül. A hibát ott követtem el, hogy a minap át akartam tenni egy másik házba. Ha nem akartam volna, nem lépek rá a kutyára, nem esem hanyatt, s nem repül el a kezemből a vinyó... (állítólag burleszkfilbe illő jelenet volt...)
Így azonban gondban vagyok. Rajta volt (van) mindenem, amint nap-mint nap használtam. Ha áramok kap, csak kattog, hallani, ahogy oda-vissza mozog benne a fej, viszont működni nem akar. Tanácsot kérek: a kukán kívül hová tegyem (vigyem), a Kürt ugyanis picit drága nekem...

A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik.

(#2778) Muton


Muton
addikt

Szia!
meg szeretném tudni, h lenne e lehetőség egy vinyón kicserélni a tetőt?
van 2 db 160-as barracuda9-esem, az egyik normál méretű, rendes fedéllel, a másik alacsony verzió és gagyi alu fedele van, ami miatt hangos. Megoldható lenne laborban a normális fedlap átrakása az alacsony vinyóra?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2779) liksoft válasza Muton (#2778) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a két fedél azonos, akkor van rá lehetőség, de az garvesztéssel jár. Valamint a gyári mechanikai beállítások megváltozhatnak (mikron méretben), így nem biztos, hogy megéri. Ezen felül ilyent a két szép szeméért nem szoktak a másiknak csinálni. A tiszta teres munka ára megközelítőleg egy drive-é, így szintén nem biztos, hogy rentábilis. Megspékelem annyival, hogy minden műtétnek van kockázata, így ennek is.

Én nem tenném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2780) Muton válasza liksoft (#2779) üzenetére


Muton
addikt

akkor lehet, h leteszek róla :O
priviben azért tudnál egy hozzávetőleges árat mondani egy esetléeges cserére

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2781) Vittorio77


Vittorio77
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos velem is most történt meg, amit mindig is el szerettem volna kerülni! A gépemben levő Seagate Barracuda 7200.10 320GB-os winyó megadta magát.
Az elejétől: mikor végeztem a munkámmal, kikapcsoltam a gépet. Pár órával később szerettem volna folytatni, tehát gép bekapcs, Win betöltődik, majd meglepve tapasztalom, hogy sehol sincs a nevezett winyó. Gép leállít, fesz. levesz, gép szétszerel, majd vizsgálódás indul.
Kis idő után (meg egy másik gépbe való behelyezést követően) az észrevételek:
- a winyót nem ismeri fel a BIOS
- és nem "érzem", hogy egyáltalán felpörögnének a tárcsák.
Szóval olyan, mintha nem kapna fesz.-t de a kábelek jók, ergo az elektronikájával lehet a gond, szvsz. A kérdésem, hogy mit lehetne tenni, hogy az adatokat azért lementhessem róla (típus: ST3320620AS).
A válaszokat előre is kösz

(#2782) liksoft válasza Vittorio77 (#2781) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Biztonságosan szakember tud segíteni Neked. Több hibája is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2783) #96302336 válasza Muton (#2778) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egy olcsó, és bevállt megoldás, ha veszel rezgéselnyelő fóliát. Dynamat-ot, vagy hasonló minőségűt. mivel csak kis darab, érdemes autó-hifi boltok környékén érdeklődni, ahol be is építenek hifi-t, biztos, hogy lesz akkora kisméretű hulladék darab, ami a vinyóra jó.

(#2784) neo_01


neo_01
csendes tag

Sziasztok!

Van 2 Maxtor winyó, amik tükrözve voltak.
Az egyik megkattant, a másikról kellene lebányászni az adatokat.

[A tükrözés kicsit "elmászott", nem ugyanaz szerepelt a két vinyón, az éles "jó" vinyón levő win2003 is lefagyot egyszer, ezért akartunk csinálni egy másolatot az adatokról külső merevlemezre (,majd beszinkronizálni a tükröt/újrahúzni a gépet), de murphy törvénye szerint pont a másolás felénél adta meg magát a "jó" vinyó.
A másik, "régi" winchester elvileg tartalmazza az adatokat, de már nem bootol (2003as bootscreen még ok, de a logon-ig nem jutunk el mert újraindul.)

A tükrözés miatt dinamikus, ezért más gépben (- bár az XP felismeri -) nem látszanak rajta az adatok. ]

1.Először azért szeretnék csinálni egy mentést szektorról szektorra (egy másik nagyobb merevlemezre), de nem tudom milyen progival lehetne.

2.Hogyan lehetne visszanyerni az adatokat a vinyóról?
Kell-e RAID Reconstructor a tükör miatt?
Get Data Back ráengedhető-e?
Megoldható-e mindez úgy hogy nagyobb merevlemezt teszek a gépbe (amire majdan a megmentett adat kerül)?

(#2785) liksoft válasza neo_01 (#2784) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó az ötlet [link]. Tükör esetén nem kell Reconstructor. Előbb tegyél be egy nagyobb winyót, inicializáld (esetleg OS is fel), program install, és a legvégén tedd csak a gépre a mentendő winyót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2786) TakkerX válasza liksoft (#2785) üzenetére


TakkerX
aktív tag

szia!

van egy notebookom, és nem figyeltem, hogy lemerülőben van az akkumulátor, win indulás közben lekapcsolt... most meg nem akar elindulni:(

betettem win telepítőt, gondoltam emgdöglött a vinyó, de a telepítő nem ismeri fel a fájlrendszert, aztmondja mindeképpen formázni kell. na ez az amit el szeretnék kerülni mindeképpen, mert sok olyan van rajta ami kellen, ami fontos , neme főleg dokumentumok, sulis dolgok,de rengetek. lehet ezzel valamit kezdeni?

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2787) liksoft válasza TakkerX (#2786) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Asztali gépbe, GDB-t neki.

Szerk: Második winyónak tedd, és az elsőn legyen elég szabad hely a mentendő anyagnak.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2788) TakkerX válasza liksoft (#2787) üzenetére


TakkerX
aktív tag

okés, köszi szépen:)

most már csak az a kérdés maradt, hogy hogyan imádjam bele az asztali gépbe?:D

(#2789) liksoft válasza TakkerX (#2788) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg ilyennel próbálkozhatsz. Ha SATA, nincs szükség még átalakítóra sem. Ott ugyanis azonosak a csatik.

Szerk: Vagy USB-re varázsolod rá. De USB2 legyen, mert 1.1 alatt elunod az életed is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2790) TakkerX válasza liksoft (#2789) üzenetére


TakkerX
aktív tag

köszönöm, sokat segítettél:R

(#2791) sirdond


sirdond
őstag

Hello

Történt egy kisebb baleset a winchesteremmel délután. Egy új particíót akartam csinálni paragon partition managerrel, amikor a folyamat közepe felé valami hiba miatt újraindult a gép,de windows már nem töltődött be. Újratelepíttettem de a régi partícióm eltünt megközelítőleg 150Gb adattal. Mivel itt mindig a GDB-t ajánlják, amihez külső wincheter kell, és az nekem most nem áll rendelkezésemre, az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan program amivel vissza tudom állítani az adatokat külső merevelemez igénybevétele nélkül?

Előre is köszönöm

(#2792) TakkerX válasza liksoft (#2789) üzenetére


TakkerX
aktív tag

az átalakítót elvileg beszereztem:C

még hadd kérdezzem meg, hogy a GDB-t mire állítsam? mármint milyen módon keressen?

(#2793) liksoft válasza TakkerX (#2792) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Na erre ilyen távolságból már nem tudok válaszolni. Ehhez látni kéne az eszközt. (De ha a "küszöbön átjön", onnantól fizetős a mentés nálam.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2794) liksoft válasza sirdond (#2791) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, de csak nagyon kis eséllyel. Ehhez sok éves tapasztalattal rendelkező adatmentéses szakembert tudok ajánlani. Ugyanis a felülírás veszélye nagy. Ha ugyanarra a winyóra installáltad fel a win-t, már felül írtál dolgokat. Ebben az esetben SEMMIKÉPP nem ajánlott a helyreállítás. Nem véletlen, hogy a GDB NEM ajánlja fel a javítást, csak a másolást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2795) sirdond válasza liksoft (#2794) üzenetére


sirdond
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor megpróbálok keríteni gyorsan egy winchestert és maradt a GDB!
Az előző kérdésre visszatérve, TestDiskről és O&O FormatRecoveryről milyen véleményeid vannak?

(#2796) liksoft válasza sirdond (#2795) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A másodikat nem ismerem, az első jó. De előbb legyél túl a hagyományos eljáráson. Ugyanis ha helyreállítod és elindul egy automatikus chkdsk esetleg ami "helyrerakja" az adminisztrációd, utána már valóban sokszor a temetés az utolsó művelet. Vagyis előbb biztonsági másolat, majd megpróbálhatod helyre állítani. Így a biztonságos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2797) sirdond válasza liksoft (#2796) üzenetére


sirdond
őstag

Valószínű, hogy ha meglesznek az adatok másik winchesteren akkor már nem próbálkozok a helyreállítással. Érdemes ilyenker egy zero fillt megcsinálni a régebbi adattárolón?

(#2798) liksoft válasza sirdond (#2797) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem árt. Ha van felületi szektorhiba amin a SMART gondolkodik, azt is ellenőrizni tudja, valamint az esetleg felmerülő adminisztrációs anomáliákat (pl: két partíció átfedésbe került a winyón - hiba, nem történhet meg, csak adminisztrációs sérüléssel, de találkoztam már ilyennel) is megszünteti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2799) sirdond válasza liksoft (#2798) üzenetére


sirdond
őstag

Akkor lehet hogy az is meg lesz, esetleg erre egy programot tudnál nekem ajánlani?

(#2800) liksoft válasza sirdond (#2799) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A winyó gyártójának honlapján nézz utána. Szerintem a gyári programnak kéne leginkább megcsinálnia.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.