Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) liksoft válasza rlazol (#2649) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Bocsi, nemrég jöttem vissza szabiról, átfutottam ''feletted''.

Szerintem nagy munka, és nem biztos, hogy helyrehozható. A felülírás miatt meg kéne keresni minden sérült file-t, valamint még ezelőtt az adminisztrációt (NTFS) kell rendezni. Erre automata programot nem ismerek.

Felülírás: Fdisk a partíció elején minden fej első szektorát (X cylinderen keresztül) felülírja F6 értékkel. A format kiüríti a FAT, root területet, valamint /s opció esetén bemásolja a rendszerfileokat (IO.SYS, MSDOS.SYS, COMMAND.COM, DBLSPACE.BIN).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2652) liksoft válasza Grisa (#2650) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A merge a teljes második partíció (D:) adatát cluster folytonosra (C:-hez) átmozgatja a felületen. Ha nem fejeződik be a művelet, akkor az adatterület és a hozzá tartozó adminisztráció nem konzisztens. Vagyis a file kezdeti pozíciója máshol van a felületen mint ahogyan azt az adminisztráció mutatja.

Az adatok nagy része a tapasztalat alapján menthető. Két módszer van rá.

1. Otthoni - adattartalom alapján a felületet végignéző programok használhatóak. Ezek képre, dokumentumra keresnek. Így ha a file nem töredezett, visszamenthető, csak a neve és könyvtárszerkezeti helye vész el.

2. Szakembernél - az adminisztráció felhasználásával három kópia szokott készülni (a várható variációk miatt), mely tartalmából a megrendelő válogatja ki a hibátlan, esetek többségében név és pozíció helyes állományokat. Ennél a mentésnél sok töredezett file is visszaállítható.

Gyakorlati tapasztalat alapján az első mentés 25-60% közötti sikerességű csak használat mellett, töredezésmentesítés utáni merge esetén 90% feletti is lehet. Vagyis nem rossz arány. A szakember 80-99% közötti arányt képes elérni, mely a töredezettségtől és a merge megszakadásának állapotaitól függ.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2653) Grisa válasza liksoft (#2652) üzenetére


Grisa
csendes tag

Szia,

Köszönöm válaszod. Ezek jó hírek.
Leginkább képekről lenne szó, amiknek a neve és az eredeti helye nem igazán számít inkább csak a tartalom.
Átolvasva a korábbi forum hozzászólásokat két programot ajánlottál másnak a 2631 hsz-ban [link].
Gondolom ezek itt is megprobálhatóak az otthoni verzióhoz. Ezek használata nem változtat a partició állapotán hasanlóan a GDBhez?

Ha ez nem hoz eredményt keresni foglak szakemberként, hivatalos úton.

Köszönöm

[Szerkesztve]

(#2654) Grisa válasza Grisa (#2653) üzenetére


Grisa
csendes tag

Szia liksoft,

Használva a PhotoRec programot az elveszett képek kb 80% sikerült visszanyernem, a többi adat meg pótolható, vagy nem lényeges. Sok kép meg szétszórva más gépeken is felelhető lett egy kis utánajárással.

Köszönöm segítségedet.


(#2655) montressor válasza liksoft (#2648) üzenetére


montressor
aktív tag

En szentul megvoltam gyozodve rola, h azert van az a bizbasz, h ha leszakad a fej, kiterelje a sarokba, igy vedve meg a lemez feluletet...

(#2656) feketekavics


feketekavics
csendes tag

Sziasztok.
ST340014A
Behalt rajta az elektronika. Keresek olyan példányt, amin az jó, és csak addig kell, amig lementem az adatokat. Tudnátok segíteni? Előre is kösz.

_FK

(#2657) liksoft válasza feketekavics (#2656) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Több változat van belőle. Egyik nem jó a másikhoz. Figyelj oda a cserénél. Főleg azért, mert ha a mechanikán belül zárlatos, akkor az új elektronika is tönkre tud menni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2658) megabit válasza Jam. (#2643) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

En sosem foglalkoztam ezen a teruleten masok altal irt progikkal, inkabb irtam egyet, errol viszonylag pontosan tudom, mit csinal, mire szamithatok, illetve szukseg eseten azonnal ki tudom egesziteni uj algoritmusokkal.
Szoval ezen a teren tovabbi tanacsot nem nagyon tudok adni, esetleg tevoleges segitseget tudok nyujtani az adatok helyreallitasaban.
Ha aktualis a dolog, keress meg, elerhetosegem a profilomban.

megabit

www.adatmentes.net

(#2659) RX Shadowcat


RX Shadowcat
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Nem találom a helyem, azért írok több topicba is; ezt most nézzétek el nekem...

Segítséget szeretnék kérni, mert egy apró probléma keletkezett, ami a következő:
Eredetileg egy kb. 10 gigás mappából indult az egész, amit a rendszer (WinXP) egy fagyás után nem volt hajlandó kezelni, illetve formázatlan lemezterületként érzékelte, és az átnevezésen kívül semmire nem volt képes vele kapcsolatban. Egy ScanDisk lefutása után viszont (ami látszólag ''javítgatott'' valamit) már az egész partíció formázatlanként (nem) kezelődik.
Szerencsére mindent lementettem mellőle előre, így ''csak'' azt a 10 gigányi adatot kellene megmenteni, de fogalmam sincs, hogyan fogjak hozzá.
Létezik ilyen esetre megoldás, esetleg valamilyen program? Nem életbevágó, de szeretném visszaszerezni a fájlokat, úgyhogy kérlek, segítsetek!
Előre is köszönöm!

RX

[Ez itt egy frappáns mondat helye]

(#2660) RX Shadowcat válasza RX Shadowcat (#2659) üzenetére


RX Shadowcat
csendes tag

Üdv; megint én! (Válaszolok magamnak :DDD )

Sikerült megtalálnom a megfelelő programot: GetDataBack for NTFS.
Az adatokat sikeresen kinyertem, tehát a kér(d)ésem tárgytalanná vált.

Azért köszönöm...

[Ez itt egy frappáns mondat helye]

(#2661) föccer


föccer
nagyúr

Szia Liksoft.

Van egy beteg az asztalomon:

Eleje: [link]
Vége: [link]

Erre kérnék egy bevizsgálási árajánlatot, valamint egy tisztateres mentésre szóló árajánlatot. A hibajelenségek:

Biosban látom, de a bootalásnál nem ismeri fel a vinyót az alaplap. Amikor tápot kap a meghajtó, a lemezek szépen felpörögnek, viszont néhány másodperc után egy fura, ''sikáló'' hangot hallat. :F

Igazándiból nem tudok rájönni, hogy minek lehet baja. :(

Köszönöom a segítséget.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2662) liksoft válasza föccer (#2661) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A BIOS ATHENA típusúként ismeri fel. Nagy valószínűséggel a fejszerelvény hibás, a sikáló hang servo jel keresése lehet. Ha nem ez a hina, akkor nincs mit menteni, mert a sikálás az alumínium hangja is lehet.

Privi megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2663) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, apu letörölt néhány adatot a gépemről, köztük 5 db Access adatbázist, a GDB-t próbáltam, de az hibásan és régebbi verziót hoz csak vissza.
Mit javasoltok, mivel próbáljam még meg?

Köszi!

(#2664) liksoft válasza biega (#2663) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg: [link]. Ha nem nyert, akkor nagy valószínűséggel ugrott a visszahozás lehetősége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2665) biega válasza liksoft (#2664) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi, de sajnos nem jött be, pedig csak az a pár adatbázis kellene.
Mit lehet még tenni?

(#2666) liksoft válasza biega (#2665) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Akkor talán ezek közül valamelyik. Célszerű időnként 100-150 hozzászólást végignézni visszafelé, mert sok ötletet adhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2667) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

WD vagy Samsung vinyót ajánlanál az 500-as szériából. Főleg a megbízhatóság érdekel.

(#2668) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2667) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Két év mulva térjünk vissza rá. Addigra elég fog beérkezni mentésre. Ismeretlenül nem merek ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2669) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2668) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Jóóó vicc :)
Nekem eddig Samsungjaim voltak (160-asok), ebből 1 megpusztult.
A WD talán azért lehet jobb mert több garit (5 év) vállal rá a cég mint a Samsung (3 év).

(#2670) megabit válasza Mr-Pamacs (#2669) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

Mindegy, mit veszel, biztonsagi menteni igy is, ugy is kell, merthogy a garanciaval kitorolheted, ha fontos adataid voltak rajta :) Valoban jobban jarhatsz egy WDvel ha 4 ev utan megy tonkre, azt legalabb kicserelik...

megabit

www.adatmentes.net

(#2671) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Surface scanneltem egy PATA-s Samsung wincsit, és volt rajta egyetlen egy hiba. A Samsungnak van a saját progijában valami ''javító'' lehetőség? (Hiren's boot 9.2-n van rajta). Vagy HDD Regenerator jobb erre a célra?
Köszönettel: Csusza :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2672) liksoft válasza csusza` (#2671) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adattal teli, vagy nem. Ha nem, akkor a gyári teszt a jobb. Viszont kérdéses, hogy a SMART mit mond (pl: HDSentinel). A hibás szektorod vizsgálat alatt van, vagy már elfogytak a tartalék szektorok és kezd meghalni a drive? Ez nem derült ki az írásodból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2673) csusza` válasza liksoft (#2672) üzenetére


csusza`
senior tag

Ejha, ez a kérdésed igen jó! Ez a HDSentinel egy progi? MErt akkor átkerestetem ezzel a progival.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2674) liksoft válasza csusza` (#2673) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Sentinel CSAK a SMART-ot nézi. Viszont a visszaadott információk alapján célszerű a további stratégiát kiválasztani. [link]

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2675) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok!

Az történt h pm-el egyesíteni akartam 2 partíciót, csak valami hibaüzenet miatt ez nem sikerült... Így most eltűnt egy partícióm. Nem írtam felül, nem csináltam még vele semmit, csak getdataback-el probáltam leszedni az adatokat, de 100 gigából csak 21-et tudott, azt is kifogásolhatóan. Van olyan program amivel minden adat leszedhető?

(#2676) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!
A GDB topicba intéztem először kérdésemet, de liksoft azt mondta, hogy ide írjam be. Szóval, ezek az előzmények:

1.
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy egy nagyon régi, 5-éves, 10Gb-os azt hiszem FAT vinyóra rá lett telepítve egy teljesen új NTFS xp. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom a legegyszerűbben visszanyerni róla az adatokat, illetve a mostani adatok fognak-e sérülni? És hogy muszály-e egy másik géphez csatlakoztatni-e? Előre is köszönöm!
:R

2.
Elnézést, hogy floodolok, de lenne még egy kérdésem: hogyha FAT vinyó volt, azt formáztam, most NTFS akkor melyik verziót szedjem le? Köszönöm!

liksoft válasza:
Szia!

10GB esetén ha egy teljes XP felkerült, szinte esélytelen bármilyen régi adat visszahozása. Felülírás történt ugyanis a drive-on, helyenként többszörösen is. A folyamatos használat méginkább ront a helyzeten. Persze kérdéses az is, mit kéne visszamenteni.

Ha szeretnél további kérdést is feltenni, kérlek itt: [link] tedd meg.


És a reagációm:
Legfőképpen dokumentumokat, régi képeket, ehhez hasonló. Nekem bármilyen kicsi eredmény is jó lenne, mind régi, szép emlék, szóval pár dolog is már jó lenne.
Tehát akkor a kérdésem: ha FAT-ot formáztam le, utána NTFS-t raktam rá, akkor milyen GDB-t vagy más programot futtassak le rajta? FAT-ra, vagy NTFS-re valót? Köszönöm!
Az adatmentés topicba is beleírom!


Köszönöm! :R


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Original's never fit - Socket 370

(#2677) liksoft válasza <MZ/X> (#2676) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Ezeket próbáld ki. De hangsúlyozom, a winyót használni, arra írni szigorúan tilos. Hiába szedsz le bármit, a felülírással NEM tudsz mit csinálni.

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2678) liksoft válasza Fboy (#2675) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Minden adat nem szedhető le. A legtöbbet is csak szakember segítségével van esélyed. Ugyanis a PM által végzett műveletekhez manuálisan kell preparálni a forráseszközt. Direkt nem a mentendőt írtam, hiszen ahhoz nyúlni tilos, így minden munkát másolaton kell csinálni. Ez időigényes, így nem olcsó, bár software-es mentés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2679) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Szia!

Nagyon kellene a segítség, mert a hétvégén letöröltem az Outlook expressben tárolt leveleket a documents and settings mappából, megnéztem file scavengerrel és azokat a dbx fileokat amelyeknek kellene a leveleket tartalmaznia 0kb-osnak mutatta és nem is tudott belőlük visszahozni semmit. :O Valószínűleg az lehet a baj, hogy a törlés után még elindítottam az Outlook-ot, mert azt hittem, hogy nem tűntek el a levelek és ekkor ráírhatta az új dbx-eket a régiekre. Van valami ötletetek erre az esetre? Ultra fontos lenne visszamenteni, mert sok személyes pótolhatatlan dolog volt köztük.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#2680) megabit


megabit
csendes tag

Sziasztok,

Keresek alkatresznek Maxtor 4K040H2 (ez az egyik, amelyiknek fekete muanyag boritas van a paneljen) lletve Quantum AS sorozatbol barmely meretet, elsosorban 20 gigast.
Nem baj, ha bad sectoros, az sem, ha a panelja nem jo, de ne kattogjon!
Nagyobb mennyiseg is erdekelne.

szep napot mindenkinek,
Koszonettel,
megaBit

www.adatmentes.net

(#2681) hightower


hightower
tag

Sziasztok!

Most szeretnék 500GB-os vinyót venni, ára miatt Samsung-ra gondoltam, van valami infó arról esetleg milyet érdemes megbízhatóság szempontjából megvenni?

Köszi HT!

(#2682) liksoft válasza hightower (#2681) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Garanciásat. :D Úgy vedd, hogy a gari végén is tudd azt érvényesíteni. Jobb ötletem nincs, mivel ezek hibái majd 1-2 év múlva jelentkeznek. Akkor lehet majd megmondani jó, vagy rossz vásár volt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2683) hightower


hightower
tag

Köszi, :))

(#2684) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!

Nekem egy 250GB/7200rpm/8mb/PATA Samsung adta be a kulcsot, típusszáma SP2514N. (tudok írni gyári számot vagy le tudom fotózni természetesen).

Egy külső rack-ben volt, azzal együtt pottyant le egy dohányzóasztalról (alig fél méter magasról).
Hazaérve volt a néhány tucatból két file (kép, jpg), amit nem tudtam beolvasni róla.
Valószínűleg ekkor kellett volna lemásolni róla mindent, amit lehet (?)
Ráengedtem a GetDataBack for NTFS nevű progit.
Sokáig simán ment, a vinyó se adott furcsa hangot.
Amikor (vélhetőleg) elért a hibás részig, olyan hangot adott mintha "nagyon dolgozna", de még mindig nem volt "beteg" - és kiírta hogy error 23, de továbbment.
Egyre növekedett viszont szép lassan a vizsgálatból hátralevő idő (órákon át volt két óra és néhány perc, aztán 3 éd fél óra, aztán 5 óra...). Egyszer kiírta hogy I/O error, rányomtam hogy folytassa. Hagytam dolgozni, elmentem aludni.
Reggel amikor felébredtem, már csúnya kalapáló hang hallatszott a vinyóból és a gép le is volt fagyva, csak a hardveres kikapcsolás segített.
Kikapcsoltam, hadd pihenjen, majd amikor pár óra után újra bekapcsoltam, a bios felismerte a vinyót, de a bootolás már nagyon lassú lett, és a windows már nem is látja a köteteket.
Az eszközkezelőben ott figyel a Samsung SP2514N lemezmeghajtó, de ennyi. A getdataback is látja, de elindítva a vizsgálatot már rögtön I/O error illetve error 23.

Azonkívül hogy sirassam meg, az adatokkal kapcsolatban (sok fotóm... levelezés...) mit lehet tenni?
Kösz előre is!

Whatever.

(#2685) liksoft válasza j.bravo (#2684) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos a forszírozott használat miatt igencsak kérdéses. Ha csak a fej halt meg a felületi sérülés miatt, akkor remélhetőleg minimális veszteséggel lementhető. Ha viszont a felületet elkezdte legyalulni, akkor sok remény nincs. Ez csak bontás után deríthető ki. Az viszont a gari elvesztésével jár. A mentéshez tiszta tér kell, tehát nem olcsó.

Bármennyire is nagynak tűnik a gyártók által meghatározott "G" érték, 5-10 cm-nél nagyobb esést nem szívesen próbálnék ki éles adatokkal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2686) j.bravo válasza liksoft (#2685) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszönöm, értem :( Nem gondoltam volna hogy ez árthat neki, legalábbis amíg nem kezdett "kalapálni".

Akkor nincs más hátra, megnézem, mennyi van meg a munkahelyi gépen (nem illik sok magán-adatot tartani ott, de azért mindenkinek van ugye ott ez-az, legalább némi kép vagy zene) illetve dvd-re írva (sajnos elég rég írtam ki utoljára), és elgondolkodom, hogy lehetne(-e) forintosítani az adatok értékét...

A honlapod alapján van elképzelésem róla, de azért priviben meg tudod esetleg írni hogy körülbelül (mivel pontosabban csak bontás után derül ki), mekkora X és Y közötti összegbe kerülne a mentés?

Whatever.

(#2687) v.tom


v.tom
őstag

Hali! Lenneegyelég égető gondom.Éppen hdd vásárlás előtt egy nappal történt egy érdekes dolog a merevlemezemmel. Eddig semmi baja nem volt, se lassulás, furcsa hangok, olvashatatlanság nem fordult elő, de egyik indításnál egy szokatlan hosszú boot-olás után kivágott a windows kékhalállal, méghozzá hibás bootszektorra hivatkozva. Ezt csinálta kb 3 próbálkozással. Ezután kivettem a hdd-t, hogy megnézzem van-e valami látható baja. Semmi nme volt, és mikor visszatettem, kb 5 perces boot után el tudtam indítani csökkentett módban a windows-t, ami rá volt telepítve. Minden adat használható volt, semmilyen olvashatatlansággal nem találkoztam. Itt fel is függesztettem a használatát, megvettem a másik merevlemezt, gondoltam arra telepített windowsből még amíg lehet lemásolom a tartalmát. De mostmár egyáltalán nem tudom olvasni. Azt a partíciót akaratomon kívül leformázta a windows telepítő, (de üresen maradt) amin ez op rendszer volt, a másik partíció viszont, ami fontos lenne, teljesen olvashatatlan. GetDataBack-et régóta használok,de most tanácstalan szegény. A visszaállítási próbálkozásom legelején egy hibaüzenetben ezt írja ki:

I/O Error "Unknown Error (1117)' Reading Sector 20965529 on HD128

Én igencsak hardveres hibára gyanakszom.
A kérdésem tehát az, hogy van-e mód valahogy visszaálítani az adataimat?

Előre is köszi a választ!

v.tom

(#2688) mi73x


mi73x
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Rossz Samsung HDD-t keresek alkatrésznek. Mielött kidobnád keress meg engem.
mi73x@citromail.hu

köszi

(#2689) liksoft válasza v.tom (#2687) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Leírásod alapján elképzelhetőnek tartom a drive bizonytalan működését. Okozhatja elektronikai hiba, de a felület öregedése, sérülése is.

Pontos típus ismerete nélkül még találgatni sem tudok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2690) liksoft válasza mi73x (#2688) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Teljesen mindegy milyen? Alkatrész bázist szeretnél összehozni javításhoz - adatmentéshez, vagy a saját winchestered szeretnéd működőképes állapotba hozni?

Ha a második, akkor pontos típus nem ártana.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2691) hogye001


hogye001
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is lenne egy kérdésem. Van egy laptopom (vagyis volt), tegnap este dolgoztam rajta, mert éppen diplomát írok. Nos a lényeg, hogy a ráömlött kávét nem szerette és feladta a harcot. Nem müködik. Nem is lenne nagy baj, ha elmentettem volna az adataimat, persze nem tettem. Hogyan lehetne megmenteni??? Meg lehet egyáltalán?
Barátaim azt mondták, hogy mivel ez "fizikailag sérült", nincs mit, tenni.

Thanks four you help and advise, in advance..

(Tiszteletben tartva az östagok jelenlétét, ami nehezíti egy bátortalan újonc hozzászólását...)

(#2692) liksoft válasza hogye001 (#2691) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem lehetetlen a mentése. Persze függ attól is, hogy a drive mennyire volt "szomjas". Vagyis a mechanikába jutott-e kávé, és ha igen, mennyi?

A hibától függ a mentés ára, látatlanban eléggé tág határok között lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2693) mi73x válasza liksoft (#2690) üzenetére


mi73x
csendes tag

Saját winyomnak besült a motorja. Azt szeretném kicserélni. Egy 160GB Sata, de a 120as Ata és valszeg más tipus is használ ilyen motort.

[ Szerkesztve ]

(#2694) hogye001 válasza liksoft (#2692) üzenetére


hogye001
csendes tag

Szia.

Értem. De mit csináljak most vele?
Nem szeretném szétszedni, bár sosem láttam még hard drive-ot belülröl. :B

(Sorry, because of my grammar, but since I have English keyboard and my computer is struggling with Hungarian Symbols; thus I cannot use the ö and ü with long stripes :)) )

(#2695) liksoft válasza hogye001 (#2694) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentéses szakemberhez célszerű vinni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2696) liksoft válasza mi73x (#2693) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Honnan tudod, hogy besült és nem egyéb gondja van?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2697) hogye001 válasza liksoft (#2696) üzenetére


hogye001
csendes tag

Csak sejtem. Kávé elött semmi baj, Kávé után csak baj, de nem müködik...Be sem tudom kapcsolni, nem reagál.

(#2698) j.bravo válasza j.bravo (#2686) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem szeretném elkiabálni, csak majd ha már mindent kiírtam valamilyen optikai hordozóra is, de úgy tűnik, az anyagok "nem pótolható" része megvan (a munkahelyi gépen idén januártól megvannak a fotóim, dvd-re írva otthon pedig januárig bezárólag), úgyhogy túlnyomórészt csak pótolható dolgok vesztek oda... azaz valószínűleg leteszek az adatmentésről.

Mindenesetre a lecke megvolt (hogy rendszeresebben kell archiválni, és persze winchesterre hímes tojásként vigyázni ha mozgatva van, akár mobil rackben is).

Köszönöm a segítséged, a gyors és valóban informatív válaszokat! :R

Whatever.

(#2699) hogye001 válasza j.bravo (#2698) üzenetére


hogye001
csendes tag

Ne add fel.Mentsd meg az adataidat, ha fontosak. :W

(#2700) hogye001 válasza hogye001 (#2699) üzenetére


hogye001
csendes tag

Sorry, akkor neked végül is sikerült megmenteni az adataid. Nos én teljesen ki vagyok készülve, mert nem tudom, mi legyen most...és mindehol csak ''adatvesztést-adatmentést latok. Nem figyletem oda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.