Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) jpisti


jpisti
senior tag

Privi ment.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#2902) liksoft válasza DarkFater (#2899) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az optika bizonytalanul működik. Pozicionálási gondra tippelek. Vagyis lehet "szösz" a lencsén, vagy "kilazult" valami, vagy csatlakozó nem érintkezik a szalagkábelnél tökéletesen, stb....

Amíg másik drive-ban nem próbáltad ki a lemezt (és kiderül az a hibás - bár ha a drive a hibás, belerondíthatott a lemezbe is), inkább a drive-ra tippelnék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2903) DarkFater válasza liksoft (#2902) üzenetére


DarkFater
tag

Szia!

Írtam sima DVD-R és +R-es lemezeket is (VERBATIM). Adatellenőrzés szerint jók és olvassa őket más drive is és fürgén. 4X sebességen írtam őket.

Kettőt megnéztem alaposabban is, igaz idő hiányában 8x sebességgel.
A NERO szerint az elsőnél a PIE az 100 ezer körüli, a PIF meg kb 5000 ezer volt. PIE átlag ~20, a PIF átlag 1 felett.
a másodiknál a PIE az 180 ezer körüli, a PIF megint kb 5000 ezer volt. PIE átlag 15 és a PIF átlag 0,7 alatt
A maxok: PIE 40 alatt (ez jó) és PIF 9-10 (lehetett volna jobb)

Lehetne jobb is de ennél rosszabbat is láttam már tesztben. Sajnos a NERO POE tesztelést nem csinál. Csak annyit írt, hogy a POF az zero.

Szerintem a drive jó, bár most formáztam egy másik TDK DVD-RAM-ot és már a formázott üreset sem olvassa be. Harmadjára Verbatimot próbáltam és az meg egyelőre úgy néz ki megy. Lehet, hogy a két TDK az valami hibás darab?

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#2904) liksoft válasza DarkFater (#2903) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem PPeter lesz aki inkább tud erre válaszolni. Van azért egy olyan érzésem, hogy a RAM-hoz tartozó optikai rendszer valamelyik pontja nem tökéletes, vagy a lemezhez tartozó adatok esetleg sérültek a firmware-ben. Lehet, hogy egy frissítés segíthet. De ezt inkább kérdezd meg PPeter-től inkább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2905) jpisti


jpisti
senior tag

Szia liksoft!

Sikerült valamilyen infót megtudnod a számomra?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#2906) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Olyan gondom lenne h bootolás után kapok ilyen üziket:

"DMI Pool Data...........
Lemezolvasási hiba történt
Újraindítás: Ctrl+Alt+Del"

Most volt egy alaplap csere (Asus m2n32 SLil-->Gigabyte MA790FX- DQ6), de már elötte is csinálta ezt (talán ezért halt meg a lap?, pl tulfeszt kapott a vinyó felöl).
A gép nincs húzva és Chieftech 400W-os táp van.
A sata kábel már lett cserélve (gyári piros,gigabyte alaplaphoz kapott,modos 80 cm-es)

Leszedem a samsung tesztprogramját és végig futtatom.
Addig is tudnál valami véleményt mondani az ügyről?

Szerk: Samsung HD160HJ

[ Szerkesztve ]

(#2907) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#2906) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Esetleg az lehet gond hogy ezt a vinyómat nem az XP telepítője formázta,particionálta hanem a Partition Magic, mert most olvastam h pl a Vista-val particionált és formázott vinyó nem biztos h jól megy XP alatt.Valamint erre nem telepítve lett az OS hanem Partition Backup programmal lett áttéve a Boot sectorral együtt a win is.

(#2908) Sh4rk


Sh4rk
aktív tag

Sziasztok,

van nekem egy wd 2500JS típusú winyom, (mybook) rossz tápot kapott és elszált.
Nagyon fontos adatok vannak rajt. Szereztem elektronikát, ami tökéletes felpörög, meg minden, de mikor a fej a helyére menne csak hangosan kattog, és nem indul.
A bios csak a 8 megás wd hawk ramot látja.

Kérlek valahogy segítsetek, mert a skacok videoi vannak rajta.

ÜDv :R

(#2909) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2907) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy valószínűséggel memória vagy driver. Érdemes lenne egy memóriatesztet végezni, és mellette egy orig Wint feltenni. (Minden hókuszpókusz nélkül.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2910) liksoft válasza Sh4rk (#2908) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Hát..... A WD jó addig amíg megy. A mechanikája (pl fejszerelvény) nem csereszabatos, a mentés során az eredeti fej geometriáját "le kell gyártani". Így a mentés nehéz, és költséges. Természetesen akkor, ha a mechanikát meg kell bontani (fejszerelvény hibája miatt). Sajnos a túlfesz sokszor nem csak a külső elektronikát teszi tönkre. A Te esetedben erre jó esély van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2911) Sh4rk válasza liksoft (#2910) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Köszönöm, szépen,

Ötlet esetleg, hogy hova lehetne vinni? (kürtön kívül)
Elég fontos lenne, de nem kéne minden csak pár fontos video.
Ki tudják listázni, a dolgokat, és lehet válogatni, vagy csak egy az egyben mentenek.

ÜDv

Te foglalkozol ilyennel? (bocs ha láma a kérdés)

:R

(#2912) liksoft válasza Sh4rk (#2911) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel ez fizikai hiba, így a felület egészét célszerű átmásolni egy hibátlan másik drive-ra a mentés középső fázisában (első az alkatrészek cseréje, utolsó a software-es utómunka). Vagyis a munka legnehezebb része az első két lépcső. Ez után már mindegy mennyit visz el a megrendelő. Privi megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2913) Sh4rk válasza liksoft (#2912) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

OK,

Köszönöm, és várom a privit.

ÜDv

(#2914) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2909) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Driver már rögtön a bootolás után dolgozik? Vasárnap lekaparom ezt a wint ujra formázom az egész vinyót és ujra particionálom utána win és majd meglátom h mi lesz.

(#2915) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2914) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A partíciós tábla, boot szektor után a boot loader majdnem ezzel kezdi. A grafikus felületek már ez alatt jönnek be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2916) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Mem tesztre milyen progit javasolsz?

(#2917) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2916) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Erre inkább a memóriás területen kérdezz rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2918) jetimokus


jetimokus
tag

hello!
Lenne egy hatalmas problémám ha valaki tud akkor segitsen legyen olyan szíves!
van egy sansung 250gb-os vinyóm...tegnap mobilrack-ben betettem a gépbe,(már volt bent előtte,és semmi baja nem volt)működött egy óráig tökéletesen,és kb 1 óra után a windows kiírta hogy új hardver...lemezmeghajó... csodálkoztam,hogy akkor esik le neki hogy van bent egy + vinyó,holott már előtte is volt bent...mind1...telepitette,,ujraindítottam,és elsőre nem látta a vinyót...áttettem secondary-ra,akkor már látta...csak az baj hogy a 250gb-os vinyóból 0 bájtot lát,és a fájlrendszere RAW,holott NTFS volt...nemrég particionáltam különben....a vinyót sajátgépben azóta nem lehet megnyitni,azt rja ki hogy a könyvtárszerkezet sérült...
szerintetek mit csináljak?azon a vinyón csak olyan dolgok voltak,amik kellettek...2gb üres hely volt rajt...szerintem mindenki sejti hogy milyen érzés elveszíteni egy ekkora,ráadásul fontos adattömeget...légyszi segítsetek!
előre is nagyon köszönök mindent!

[ Szerkesztve ]

(#2919) jetimokus válasza jetimokus (#2918) üzenetére


jetimokus
tag

pontosan ugyanúgy látja az én vinyómat is,mint szatmazs #2860-as hozzászólásában...
előre is kösz mindent!

(#2920) liksoft válasza jetimokus (#2919) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A GDB segíthet Neked is. Viszont ne a fiókba tedd, hanem közvetlenül és egyedül a kábelre. A linkelt témát érdemes egy kicsit átnézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2921) jetimokus válasza liksoft (#2920) üzenetére


jetimokus
tag

már a kábelen van...most úgy megy hogy primary slave,és a GDB már fut rajt...
hogyha ez nem segít,akkor valami mást nem lehet tenni?
különben én direkt nem írtam ki a dolgokat, mert úgy véltem hogy a vinyón boztonságban van...hát...szóval tévedtem...
mind1,köszi szépen a választ,elvileg 46perc múlva végez,akkor majd kiderül mi van...
jah meg még1 kérdés:ha meg lehet menteni az adatokat,akkor csak másolni lehet ugye?

(#2922) jetimokus válasza jetimokus (#2921) üzenetére


jetimokus
tag

meg még annyi hogy ez a RAW fájlrendeszer ez pontosan mi?olyan mintha valami mutálódott NTFS lenne,mert elvileg az,(mármint NTFS),de mégsem az,hanem RAW... :F
ezért bocs...

(#2923) liksoft válasza jetimokus (#2922) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha sérültnek, így beazonosíthatatlannak érzi, akkor minden esetben (függetlenül a hibától) RAW-nak írja. Igen, csak másolható az adat, a drive-ot nem piszkálja. Természetesen másolni csak a legális, regisztrált példánnyal tudsz. A demo mindent megmutat, de tiltja a másolást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2924) jetimokus válasza liksoft (#2923) üzenetére


jetimokus
tag

oké,végzett vele,és mindent lát...csak nincs 250gb szabad helyem hogy átmásoljam...
de ha lenne sem tudnám most átmásolni,mivel csak demo programom van sztem...
vagyis megpróbáltam,másolja,meg image fájlt is csinál belőle probléma nélkül...de akkor sem tudom hova másolni...ugyhogy sztem az lesz hogy félreteszem a vinyót,egyenlőre nem nyúlok hozzá,amíg nem tudok valamit kitlálni...
köszönöm szépen a segítséget!

(#2925) liksoft válasza jetimokus (#2924) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Image file-t felesleges. Az állományokat másold át darabonként (illetve kijelölve csoportosan).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2926) jetimokus válasza liksoft (#2925) üzenetére


jetimokus
tag

oké,kösz a tanácsot,bár ahogy így meggondolom,teljesen hülyeség image fájlt csinálni belőle,mert az adat ami bent van 250gb+250gb az hogy kimásolom belőle a cuccokat...500gb-m meg főleg nincs..
köszi mégegyszer a segítséget!

(#2927) jetimokus válasza liksoft (#2925) üzenetére


jetimokus
tag

meg még annyi ne haragudj,hogy mi lehetett ennek az egésznek az oka?
nics esetleg ötleted?hátha meglehet előzni mégegy ilyen konfliktust...

(#2928) liksoft válasza jetimokus (#2927) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A rack érintkezése nem mindig tökéletes. Vagyis hordozható winyóra CSAK hordozandó anyagot illik tenni. Ami másik helyen is meg van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2929) jetimokus válasza liksoft (#2928) üzenetére


jetimokus
tag

ez szépmagyarul annyit tesz,hogy ne tartsam rekkben a vinyómat?

(#2930) liksoft válasza jetimokus (#2929) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen. Az állandóan használt winyó helye beszerelve, a kábel végén van. A magyarázat nagyon egyszerű. Ugyanis minden csatlakozás (forrasztás nélküli érintkezés) hibaforrás.

Kábelnél: tüskesor + szalagkábel késes érintkezője kétszer = 4.
Rack: az előző + nagy csatlakozó, tüskesor a winyón, kis kábel késes érintkezői kétszer = 8!!!!

Vagyis dupla hibalehetőség, hosszabb kábel, egyéb más elektromos jellemzők (árnyékolás, impedancia, átmeneti ellenállások, stb....). Valamint a rack-ben nem tud rendesen hülni sem!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2931) jetimokus válasza liksoft (#2930) üzenetére


jetimokus
tag

iagazából ez teljesen korrekt,és érthető!köszönöm mégegyszer a tanácsot,és a segítséget!

(#2932) alimoe


alimoe
csendes tag

Pár oldallal ezelőtt írtam a problémámról.

A roszz vinyót sikerült újraéleszteni, de 0 adatot látott rajta a telepítő.
A windows partícióra újra raktam az Xp-t.
A másik partícióra pedig ráengedtem a Getdataback-et.
Mindent látott, ki is másolgattam őket, DE a kimásolt adatok nem jók (a képek nem nyílnak meg, a dokumentumok krikszkrakszokat írnak ki...)
Ez miért van?

És nekem volt 2 vinyóm raid0-ba kötve..a régi gépbe visszaraktam és továbbra is a másik vinyómat nem partícionált területnek látja!!! Így a Getdatabacket nem tudom használni:(

Mitévő legyek? Ezt már csak szakember tudja megoldani?

thx

(#2933) liksoft válasza alimoe (#2932) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az alábbiak miatt a teljes mentésnek lőttek.

Anno arról beszéltünk, hogy ha a két winyó RAID0-ban van, akkor csak a kettőről EGYÜTT lehet lementeni az adatokat. (Akkor azt írtad, tuti, hogy külön voltak, csak RAID controller-en. A kettő nem ugyanaz!) Ugyanis az adatokat úgy helyezi el, hogy egy blokk az elsőn, a következő a másodikon, majd az első, stb.... Vagyis a két drive területét összefésüli. Így lülön-külön nem használhatóak, nem menthetőek. Ha az egyikre telepítettél, akkor felülírtad, vagyis a fésű egyik felének jó részét felülírtad, hazavágtad. Ebbe a területbe van (volt) sok azonosítási pont, adat az egész RAID beállításához.

Vagyis ha valami még leszedhető, akkor az csak gyakorlott adatmentő részére érhető el, és a felülírás miatt kérdéses az eredményesség. Nagy valószínűséggel 70% alatti lehet már csak a mentés eredménye, de ha nagyon töredezett volt a felület, akkor a 10% is jó eredmény lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2934) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2909) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ujra raktam a wint, ugyaz a hiba. Az első elindulásnál nem de utána ha ujraindítom a wint akkor kiírja a hibát. Resetre néha nem, néha igen. Próbálram már csak az egyik memóriával, próbáltam a másikkal, de semmi javulás.
HDD tesztet este lefuttatom.
A biosban van olyan beállítás h Native, Lagency,RAID,AHCI. Nativon van. Ez jó? Egyáltalán mik ezek a Native, Lagency, AHCI?
A jumpert melyikre tegyem?
Alaplaphoz kapott driver van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2935) alimoe válasza liksoft (#2933) üzenetére


alimoe
csendes tag

Naaa megvan, megcsináltam...JEEEEE!!!!!

A régi gépbe bekötöttem a vinyókat és az újonnan telepített Xp-n futtattam a
Zero Assumption Recovery v8.3 progit, amit innen a fórumról néztem ki!!
Ez a progi tudja kezelni a RAID vezérlést is, úgyhogy beállítottam neki, hogy hozza helyre a raid-et RAID0-as módban, és megcsinálta gyönyőrűen, ami azt jelenti, hogy 100%-os lett az adatvisszanyerés. :DD :C

Most baromira örülök, és köszi mindenkinek, hogy segített, főleg Liksoftnak, hogy elindított a megoldás felé, és nem adtam föl, amikor a Getdataback rosszul hozta vissza az adatokat.

Szóval a Raideseknek üzenem van megoldás, ha a vinyó fizikailag nem sérült, de gubanc van vele!

szasztok!

(#2936) pink75


pink75
aktív tag

nem igaz
anno lecseréltem a gépemet, és hirtelen csak egy vinyóm maradt, arra mentettem ki a dolgaimat (külső rack), fél nap múlva új gép, a vinyó nem ment.
ez valamikor tavaly volt
nna, most lecseréltem a gépemet...már nincs meg az usb-rack, nem bíztam benne, de, mivel notikról van szó, szintén külső mentésre került sor. Új gép, vinyó rádug.....ordítás...valszeg a fej...felpörög, mintha ledobnának a kőpadlóra egy fémgolyót, aztán nyekereg a cucc és megint nyekken és megint nyekken
nem hiszem el.

xxx

(#2937) liksoft válasza alimoe (#2935) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha ez visszahozta az adataidat, akkor nem ezt a winyót írtad felül. Ezzel kapcsolatban csak egy dolgot tudok tanácsolni. Legközelebb pontosan, kronológiai sorrendben mondd el mi történt, és mit csináltál. Ugyanis ha most a mentés sikerült, akkor nem azt csináltad ami az eddigi leírásaidból lejött. Így most hatalmas nagy szerencséd volt, amihez és a kitartásodhoz gratulálok! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2938) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2934) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ebben az esetben ha teljesen véletlenszerű a működés, feltételezhető az alaplap hibája is. Ugyanis ha a szűrőkondenzátorok kiszáradnak (több gyártó így tud garanciaidőre méretezni működési időt), bizonytalanná válik a rendszer. A kondik (6,3V-os darabok legtöbbször) púposodnak, vagy feketél szélük lesz a panelnál. A panel újrakondizása legtöbbször megszűnteti ezt a gondot.

A natív a valós, eredeti (vagyis legegyszerűbb) controller típust tartalmazza. Célszerű ezt használni, és csak a gyakorlat a megmondhatója, hogy az OS vagy a lap driver-e működteti jól.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2939) liksoft válasza pink75 (#2936) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Anno eltűntél. Most megint gond van?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2940) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2938) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Lap nem lehet.Az előző Asus lapnál mielött meghalt akkor kezdte ezt az üzenetet. A mostani gigabyte-nál is ez van.
A samsung hdd tesztelője nem ismeri fel a vinyót,valami más tesztelő?

[ Szerkesztve ]

(#2941) pink75 válasza liksoft (#2939) üzenetére


pink75
aktív tag

hálisten, múltkor megúsztam a családi fotókkal, a melókat meg megcsináltam megint
most szőr a szőrben ugyanaz, hihetetlen.

xxx

(#2942) pink75


pink75
aktív tag

ST3250820A a száma
ehhez vajon jó-e a ......823AS vagy ......824A vinyók feje?
:R

xxx

(#2943) liksoft válasza pink75 (#2942) üzenetére


liksoft
Topikgazda

NEM.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2944) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2940) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Samu esetén két programból kell választani, típustól függően. Az is fontos, hogy lehetőleg standard Intel vezérlőn legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2945) pink75 válasza liksoft (#2943) üzenetére


pink75
aktív tag

Köszi:)

xxx

(#2946) Mr-Pamacs válasza liksoft (#2944) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Megvan a prgi, kiírtam boot CD-re elindítom a self diagnostic-ot de kiírja hogy Test loop count number. Amire bármit írok be nem csinál semmit. Mit kell beírni oda? Vagy nem így kell futtatni a tesztet?

[ Szerkesztve ]

(#2947) liksoft válasza pink75 (#2945) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Más szériák. De miért a fejszerelvényt kérdezed. Biztos, hogy az a hibás? Van tiszta tered a cseréhez?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2948) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Az én problémámra nem tudsz valamit mondani?

(#2949) pink75 válasza liksoft (#2947) üzenetére


pink75
aktív tag

nincs, természetesen, nem is gondoltam, hogy én csinálom meg
A múltkor a kfki-ben segítettek ki, de ez most valszeg nem fog menni

xxx

(#2950) liksoft válasza Mr-Pamacs (#2948) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A HUTIL-t próbálod? (Még nem használtam (kollégámmal célhardware-t használunk) így nekem is ki kell próbálnom, hogy tudjak segíteni.) A controller-t ki gyártotta?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.