Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz inf3rno #31370 üzenetére

    azért kanyarodjunk már vissza a kezdetekhez: biztonsági másolatot akar verziózva úgy, hogy a kliens oldalhoz nem tud hozzányúlni.
    Erre egy lehetséges megoldás, hogy a szerveren létrehoz napi mappákat például Sun Mon stb. neveken, majd cronból minden nap lefuttat egy:

    rm -f backup
    ln -s $(LANG=C date '+%a') backup

    utasításpárt. Ezen a bonyolultsági szinten nem írunk unit tesztet, pláne nem otthoni felhasználáskor, nem tervezünk projektet a megvalósítására, nem tűzünk ki a projekben mérföldköveket, nem csinálunk drp-t, bcp-t, nem készül projekt alapító dokumentum, nem írjuk le hetven oldalban a projekt termék elfogadási kritériumait, stb. hanem odaülünk a konzolhoz és bevésünk egy sort a crontabba. hasonló módon nem írunk maven szkriptet ötven gigabájtnyi függőség és könyvtár letöltéséhez, nem használunk hatféle keretrendszert, nem használunk mvc framewörköt, perzisztencia réteggel és különösen nagyon határozottan nem rakunk fel dockert egy tetves link létrehozására. kubernetest se. érthető okból nem illesztjük a rendszert távmenedzsment cuccokhoz, még Muninhoz se.

    A személyes tapasztalatomban minden túltervezett projekt becsődölt.
    A segítségem nélkül is... :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés