Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Degeczi válasza Ibituba (#18700) üzenetére


Degeczi
nagyúr

van, de nem praktikus: a hangerőszabályzó min. állás alá forgatva kapcsolja ki (mint pl. egy zsebrádiót), így azt használva nem mindig ugyanoda állsz vissza, ezért célszerűbb máshogyan áramtalanítani

(#18702) Ibituba válasza Degeczi (#18701) üzenetére


Ibituba
aktív tag

értem. bár nekem van külön kapcsolóm de a hangerőt mindig letekerem kikapcsolás előtt a pc-hangfalamon is hifi erősítőn is hm erősítőn is mindenhol

a subon nem

[ Szerkesztve ]

(#18703) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Egy Microlab Solo C7 + Musiliand Monitor 01 párostól mit várhatok? :U

(#18704) harry válasza zolikaDB (#18703) üzenetére


harry
veterán

Nos hát mihez képest - de amennyire tudom, mindkét fél ajánlott, én talán belevágnék, noha nem teljesen vagyok képben, mekkora kert ez, és abból mik az alternatívák, mindenesetre ezekre még nem hallottam panaszt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18705) zolikaDB válasza harry (#18704) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahhoz kepest, h Logitech Z623-al meg Edifier S530 es ezek alternatival inditottam.
Vagy hat na. Mondjak a nepek, h ez jo, a 80k-ig kategoriaban.

[ Szerkesztve ]

(#18706) Zola007 válasza zolikaDB (#18705) üzenetére


Zola007
veterán

van egy sanda gyanúm, hogy lesz ebből még prodipe meg audiotrak, csak az asszony meg ne tudja :N

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18707) Ibituba válasza zolikaDB (#18705) üzenetére


Ibituba
aktív tag

meg tudod együtt hallgatni őket, vagy berendeled az itteni vélemények alapján?

(#18708) zolikaDB válasza Ibituba (#18707) üzenetére


zolikaDB
veterán

Zola007: csak feltunik majd, a nappaliban lesz a TV mellett... Igyis megkaptam ma, h ilyen basszusokat (nezegettem Microlabot yt-on) nem fogok hallgatni 5 percig sem a tarsashazban...
Ez a baj, h Debrecenben es Hajdu Biharban sem leltem senkit, akinek lenne...

(#18709) Zola007 válasza zolikaDB (#18708) üzenetére


Zola007
veterán

pedig jó lett volna, mert én is kíváncsi lennék egy igényesebb belép monitor szettre.
panelban lakom egyelőre, többek között ezért sem szeretnék nagyobb hangfalat, mert a hangminőségtől eltekintve még akkor sem tekerhetném rá jobban, mikor épp olyan kedvem van vagy akciófilmet nézek.

ennyi előnye volt legalább a szülőfalumnak meg a kőháznak. 2 x 100w 'haddszóljon alapon mehetett a film + zene és már az udvaron nem lehetett igazán hallani

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18710) tipuka válasza zolikaDB (#18703) üzenetére


tipuka
addikt

Hali!
Musiliand Monitor US 01 2012 az rendben van, azt mindenki ajánlja (én is rendeltem már ilyet :D )vegyél mellé M-Audio BX5-t ~19,5k+55,5k, és helyben vagy 75k-val, ha görcsös a 80k-s határ, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#18711) zolikaDB válasza tipuka (#18710) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a kulonbseg M Audio, Microlab, Prodipe kozott? Az en bot fulemmel hol hallom a kulonbsegeket?

(#18712) B1T3 válasza zolikaDB (#18708) üzenetére


B1T3
addikt

Ha a Microlab mellett döntesz, lehet, meghallgatnám, hogyan szól, ha ez nem jelent gondot. :)

(#18713) schawo válasza zolikaDB (#18711) üzenetére


schawo
titán

Különböző márkák. Mi a közönség az Opel, a Volkswagen és Renault között?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18714) zolikaDB válasza schawo (#18713) üzenetére


zolikaDB
veterán

B1T3: ha mellette dontok, akkor csak nyugodtan! ;)
schawo: adott egy Astra, egy Golf es egy Laguna, kb 7-800e HUF-ert. Mindharmat ismerem ebben az arban, nekem az elso van. De legjobban a Golf kellene, mert ezert a penzert kapok TDI motorosat, ami sokkal nyomatekosabb es kevesebbet eszik, mint az 1.4 szivo benzin Opel, de a Laguna nem kellene, holott kenyelmesebb, mint az enyem, de nem szimpatikus a megbizhatatlansaga miatt :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18715) B1T3 válasza zolikaDB (#18714) üzenetére


B1T3
addikt

:)

Arra célzott, hogy konkrét modelleket lehet csak összehasonlítani, ugyanis minden márka kiadhat gyengébben vagy épp erősebben sikerült darabokat.

(#18716) tipuka válasza B1T3 (#18715) üzenetére


tipuka
addikt

Pont olyan embert fogtál, aki a milyen autót vegyek topikban is aktív. :DDD

(#18717) zolikaDB válasza B1T3 (#18715) üzenetére


zolikaDB
veterán

M-audio BX5, Microlab C7, Prodipe Pro 5. Kb ezekrol beszelgettunk mostanaban!

(#18718) B1T3 válasza zolikaDB (#18717) üzenetére


B1T3
addikt

Tudom, csak kiegészítettem a megjegyzését. :)

A három közül bizonyára a Microlab hangfala a leginkább konzumer cucc (cserébe a legolcsóbb), illetve nem tudom, mit hoztak ki a 3 utas konstrukcióból ennyiért, ezért is lennék kíváncsi rá, hogyan szól. Ha többet rá tudsz szánni a hangfalra, akkor szerintem érdemes hozzátenni kicsit, és a másik kettő közül választani; még ha elsőre nem is tűnne fel egy „botfülűnek” a különbség hangzásban egy olcsóbbhoz képest, ha hónapokig egy jobb hangfalat használsz, utána egy gyengébb meghallgatásakor észrevehető lesz a különbség.

(#18719) Rover623 válasza B1T3 (#18718) üzenetére


Rover623
félisten

nem tudom, mit hoztak ki a 3 utas konstrukcióból
Semmit.
Hagyományos értelemben véve nem 3 utas, hanem 2.5!
Két azonos driver dolgozik elkülönített légtérben, csak a "woofer"-ről nagyobb meredekséggel vágják le a magasat.

Akkor lenne 3 utas, ha a két mélyközép hangszórónak átlapolt lenne a frekiátvitele.

primus inter pares

(#18720) schawo válasza B1T3 (#18718) üzenetére


schawo
titán

A Microlab is kétutas. A két mélyközép együtt dolgozik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18721) Zola007


Zola007
veterán

írtam már nekik, mert érdekelt a dolog, tehát akit érdekel, a Genius EU központi szerviz válasza Genius SP-HF1250B vs Genius SP-HF1255B témában:
I had check it and the only difference between these speakers is, that the second one (SP-HF 1255B) has line out for headphones. Besides this fact, they are almost the same (they had the same sound attributes etc).
Best regards,
Jan Hofman
Servisní středisko FIXIT S.A.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18722) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Elolvastam az összefoglalót. :) Viszont én rengeteg 2.1-et találok neten, amik viszonylag neves gyártótól származnak. Tényleg ennyire nem érnek semmit? :(
Én eléggé vájtfülű vagyok, ezért valami normálisabb kellene, szép basszussal és szép magas hangokkal is.
Szóval a kérdésem, hogy tényleg semmit sem érnek ezek?

[link]
[link]
[link]
[link]

Köszi.

Tomikapc

(#18723) schawo válasza Tomikapc (#18722) üzenetére


schawo
titán

Milyen célra szeretnéd, és mennyi van rá?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18724) AMDFan válasza Tomikapc (#18722) üzenetére


AMDFan
addikt

A Genius és a Logitech minden, csak nem neves gyártó a hangtechnikában.

(#18725) Tomikapc válasza schawo (#18723) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Igazából egyszer szeretném megvenni és sokáig használni, tehát nem spórolnék rajta.. De persze minél olcsóbb annál jobb.A legjobb ár/érték arányút keresem :)

Köszi a választ!

Tomikapc

(#18726) Tomikapc válasza AMDFan (#18724) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Ezt nem tudtam, mindenhol őket látom, csak azért gondoltam hogy érhetnek valamit :)

Tomikapc

(#18727) AMDFan válasza Tomikapc (#18725) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez egy jó hozzáállás, mondj egy árkategóriát, hogy mi a maximum amit ráköltenél, és azt szorozd meg kettővel :)

(#18728) Tomikapc válasza AMDFan (#18727) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

:) Itthon használnám zenehallgatásra, filmnézésre. Egy laptopra kötve, ha az számít valamit. Olyan 10-20 között gondolkozok, ha lehet ebben a kategóriában normálisat kapni...

Tomikapc

(#18729) zolikaDB válasza Tomikapc (#18722) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neves gyarto, vajtfulu es ot-hatezres szetteket nezel? Neves... Miben? Eger, billentyuzet, kormany? Nekem van ilyen kaliberu szettem, es szeretem is, mert tudom, h 5e HUF volt, Logitech S220. Ha mindenkeppen ilyen szett kell, potold be egy 10-essel, mert ezek kis cincogosak meg ennyi mely a T20-asomban is van ;)
Masik dolog. Ugyan a hallasom pont olyan sz.r, mint eddig, de tegnap eso leven ures es csendes volt a MM. Mondom, kedvenc zene nalam van, egy probat meger. Logitech Z906, Z623. Ugyanolyan a feeling, mint regen, csak valahogy olyan mosottnak tunik a zene. Lehet a fenti T20 2 evnyi hatasa? :)
Persze a mely nagyon hianyzott egy fadobozos valamilyen Genius probajanal, de azt mondom, h ha van alternativa, akkor erdemes azt is kiprobalni. Diszkos gyerekek betettek valami Avicii-t v ilyesmit, odatekertek neki, nem is vallott szegyent a 906-os, zengett a MM.
De azt mondom, h lehet ranezek az Edifierre. Eleve a szatellitek anyaga, merete es benne a technika is komolyabb, arban meg kedvezobb.
Kerdes tovabbra, h van-e ertelme az 5.1-nek, ha filmezni is szeretnek ezentul? Jobb-e ha terben szol a hang?

(#18730) schawo válasza Tomikapc (#18728) üzenetére


schawo
titán

Alsó községszinthez: Genius 1250b/1255b
Felső árszinthez: Edifier R1600T
Dupla árszinthez: Modecom SHF 80U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18731) Tomikapc válasza zolikaDB (#18729) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Fogalmam sincs a hangfal piacról, azért írtam ide, hátha valaki tud segíteni. Az igaz, hogy kicsit kevesebbet szántam a dologra, de nem fogok olyan gagyit venni, amit megbánok. Ezért mondtam, hogy a pénz "nem számít". Nyilván nem fogok most itthonra pár alkalomra 40-50 ezres 2.1-et venni, de ha normálisat lehetne kapni 20 körül annak örülnék. Egyik ismerősnél láttam egy logitechet, az nagyon nagyon bejött nekem. Nem volt alkalmam normálisan tesztelni, de messze kitűnt első hallásra a többi közül. De eddig jól el voltam tévedve akkor árban és márkákban. 5.1 volt eddig csak a laptop azt nem hajtja meg 1 jackkel.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#18732) Tomikapc válasza schawo (#18730) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi a tippeket.

Tomikapc

(#18733) zolikaDB válasza Tomikapc (#18731) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk a hozzaallas jo. Igen, elmegy durva 20k korulig es vmi ertelmeset annyibol ki lehet hozni. Pl ranezhetsz az Edifierekre, latod mennyien dicserik es teszt is van rola logouton.

(#18734) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy 2.0 szett vásárlásán, lehetőleg "olcsón", 15-20k körül. Volt már sok féle szettem, végül egy Denon erősítő+Tannoy hangfalpár kombónál kötöttem ki. Ezekről megy a számítógép hangja is csak nem akarom mindig benyomni az erősítőt ha youtube-ozok meg minden sz@rért.
Tudom, hogy ez mellett minden rosszabbul fog szólni ennyiért de nem akarok nagy pénzeket erre most költeni.
A Creative T20 Series II-t nézegettem 17k-ért, vagy ami még úgy igényesebbnek tűnt az a MICROLAB B-73 szintén ilyesmi áron. A T20 szimpatikusabb a kis helyigénye miatt. Vállalható valamennyire ez cucc hangzásilag? Nagy mélyek nem kellene, mondom, csak ilyen youtube-os prüntyögésre kell meg ilyesmikre, na meg ne fogyasszon sokat, zenére, filmre ott a másik rendszer.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#18735) szabeska válasza Tomikapc (#18731) üzenetére


szabeska
addikt

Az sem mindegy kell-e plusz basszus, akkor 2.1. Lehet hogy itt mindenki a sztereokat ajánlgatja, de nem mindenki cxsak klasszikus zenét hallgat. Arról nem beszélve, hogy igenis hallható különbség van nálam is, hogy a sztereoból jön e a basszus, vagy a mélyládából. Ugyanaz a frekvencia nem dobozhangú, hanem normális meleg jóérzést keltő mély. Az 1255b basszusa magyarul szörnyű, szerintem. Vagy feltekerjük és mintha egy papírdobozt ütnénk, vagy levesszük és akkor olyan az egész mint egy 2000 Ft-os hama hangszóró.

[ Szerkesztve ]

F1

(#18736) AMDFan válasza szabeska (#18735) üzenetére


AMDFan
addikt

Az 1255 basszusa nem szörnyű hanem alig van neki. Nem csak klasszikus zenén sokkal jobbak a sztereók mint a 2.1 hanem minden zenei stíluson. Persze itt ne az 1255 szintjére gondolj, az egy nagyon nagyon belépő szintű sztereo. Az Edifier R1900 szintje alatt én nem ajánlanék semmit zenehallgatásra. Az alatt csak arra jók a hangszórók hogy szóljon valami.

(#18737) szabeska válasza AMDFan (#18736) üzenetére


szabeska
addikt

Nem tudom, nekem kellemetlen volt hogy nincs basszusa :S Már az első hi-fi-m is pöpec volt ilyen szempontból, még a sok cd-s panasonic fajtából kb '98 körül :DDD , ez az első alkalom hogy "kis" hangfalam van, talán emiatt volt csalódás. Nem is vártam többet, erről nincsen szó, de nekem kell hozzá a mély :) Talán túloztam az előbb valóban, de sok hozzám hasonló ember nézegetheti a fórumot, aki szintén okosodhat, s tudja, belépő szint mellé, ha hallgat hip-hop, minimal techno, pop, s egyéb hasonló stílusokat, akkor szerezzen mellé egy mélynyomót is :) Egy hete próbálgatom, variálom a mélyeket hol így hol úgy, és nagy a különbség. Nem adok több basszust rá, csak a másikból szól, ennyi, tehát nem dübörgést hallgatok, ne tessék félreérteni :) Akinek hasonlóan nincsen pénze drága cuccokra, azoknak mondom.

[ Szerkesztve ]

F1

(#18738) AMDFan válasza szabeska (#18737) üzenetére


AMDFan
addikt

Maradjunk annyiban, hogy egész addig nem hallod dübörgésnek amíg nem hallgatsz meg egy normális rendszert.
Az 1255B hangja közelebb áll a komoly rendszerek hangjához mint mondjuk egy Logitech 2.1 hangja. Persze hozzátéve, hogy az 1255B-nek abszolút nincs szubbasszusa.

[ Szerkesztve ]

(#18739) szabeska válasza AMDFan (#18738) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, igen :)

F1

(#18740) schawo válasza szabeska (#18737) üzenetére


schawo
titán

20ezer forintos 2.1-nek sincs basszusa. Az nem basszus, ami abból nyöszörög.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18741) szabeska válasza schawo (#18740) üzenetére


szabeska
addikt

ennek a mélyét használom 1255b mellé, és semmi bajom vele.

F1

(#18742) alázógyík válasza szabeska (#18741) üzenetére


alázógyík
őstag

Jaajj. :(

(#18743) schawo


schawo
titán

Akkor most aztán van (kábé) +20dB 100 Hz körül. Nagyszerű ötlet :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18744) Zola007 válasza schawo (#18743) üzenetére


Zola007
veterán

elnézést, ha nem egykönnyen megfogható a kérdésem, de hány Hz-től lefelé és meddig érezzük (!) "kellemesnek" a basszust?
úgy értem, hogy mi az az intervallum, ami leginkább megfogja, közben pedig hosszú távon sem zavarja az emberi fület?

vagy ez nagyon egyén-függő hogy kinek melyik tartomány "jön be"?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18745) schawo válasza Zola007 (#18744) üzenetére


schawo
titán

Nincs ilyen. Ez nem értelmezhető. A valóságban is létezik minden frekvencia, bárminek a hiánya az hiány. A többlet pedig semmiből sem jó. Akár filmről, akár zenéről van szó, a stúdióban lineáris frekimenetű eszközöket használnak. Az ottani szakinak(/zenésznek/producernek/kiadónak) a végeredmény tetszett. Tehát szerinte az a jó. Ha sok basszust szeretett volna, mert szerinte az lenne a jó, akkor a végeredménybe is betette volna már azt nekünk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18746) Zola007 válasza schawo (#18745) üzenetére


Zola007
veterán

Szándékosan nem hangfalra írtam a kérdést, nincs köze a kolléga 3 hangszórójához, csak neked címeztem
az természetes hogy mindegyiknek (nem csak típus, hanem egyedi darab) más a leképezése.
Kimondottan a zenére gondolok

Ahogyan pl az A hang vagy felharmonikusaira a legérzékenyebb az emberi fül, gondolom van ilyen tartomány mélyhangoknál is?

átfogalmazom a kérdést: a zeneszerzőnek/szakinak melyik mély frekvenciát érdemes kiemelnie, hogy a legkellemesebb hatást mérje a hallgatóra? (a stúdióból kijövő anyagban, lineáris leképezést feltételezve)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18747) szabeska válasza alázógyík (#18742) üzenetére


szabeska
addikt

Ez van, kevés pénzből élek, de jobban szól, mintha nem lenne :) Ha nagy leszek majd veszek jobbat :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#18748) HUAFBANDITA válasza Zola007 (#18746) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia!

Nálam 80 Hz-nél vágva alig vehető észre, hogy dolgozik a sub, kellemes nem zavaró (így használom többnyire), 120-nál üt, finom zenénél már-már zavaró, de szerintem ez egy adott rendszerre vetíthető ki, általánosságban nem értelmezhető kérdés! Rengeteg apró tényezőtől és olyan alapdolgoktól függ mint a szobaakusztika, elhelyezés, az adott rendszer tulajdonsága, és persze a füledtől :) Egy jó szettet meghallgatva sokat változik a megítélésed is, tudsz mihez viszonyítani, de az alapszabályoktól nem érdemes eltérni, mert akkor átvered magad! Remélem tudtam segíteni picit!

Most olvasom, hogy Te a zene oldalról tetted fel a kérdést! De szerintem hasonló vágásoknál vannak a nagyobb ugrások! Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18749) schawo válasza Zola007 (#18746) üzenetére


schawo
titán

a zeneszerzőnek/szakinak melyik mély frekvenciát érdemes kiemelnie, hogy a legkellemesebb hatást mérje a hallgatóra?
Ilyen nincs. Tényleg nincs. Pedig ezzel foglalkozom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18750) szabeska válasza schawo (#18743) üzenetére


szabeska
addikt

Éppen ez az, nem plusz 20, hanem helyette 20... Nincsen tobb basszusom mint alapesetben, csak mashonnan szol :)

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.