Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A mai nap reggelre eltűnt egy csomó csatorna. Ez mitől lehet. Upc médiacardom van,tegnap még minden rendben volt.

(#23502) Yiggdrasil válasza kabelmania27 (#23493) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Bridge-ben van, most néztem meg a biztonság kedvéért. Ilyen IP-t kaptak a gépek:
176.63.2xx.xx
213.222.xxx.xx
Állítottam a link szerinti beállításokra, de még mindig nem akar működni.

[ Módosította: CoolMan ]

(#23503) kabelmania27 válasza Yiggdrasil (#23502) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, most szerkesztés menüpontban töröld ki a hozzászólásodból az ipcím utolsó számait, elég az első pár tartományt kiírni, az a lényeg hogy nem 192vel kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#23504) Zitronensaft válasza daniel2121 (#23501) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Csinálj egy új csatornakeresést,lehet hogy átrendezték az adókat.
A hiányzó adók helyén mit ír ki?

(#23505) Peltár válasza kabelmania27 (#23500) üzenetére


Peltár
aktív tag

Azon kivül hogy 1221 kit vagy mit milyen mellék ilyenkor? És távolból is meg tudják csinálni a frissítést?

(#23506) Zitronensaft válasza Peltár (#23505) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Meg tudják. Ha nem rossz a modem.

(#23507) daniel2121 válasza Zitronensaft (#23504) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azt írja ki hogy nincs jel nem jön semmi a helyén.

(#23508) Peltár válasza Zitronensaft (#23506) üzenetére


Peltár
aktív tag

Akkor jó, mert csak este tudok itthon lenni meg hétvégén.
Bezzeg az asus U18 -on már friss FW figyel.

[ Szerkesztve ]

(#23509) canniball válasza Intruder2k5 (#23475) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem pont az a bánatom hogy a telefont nem használjuk így tök feleslegesen fizetjük. Nem nagy költség de akkor is böki a csőröm. Ha a többi marad a jelenlegi áron azzal már kiegyezek.

Szóval ha valakinek ilyen jellegű tapasztalata van az legyen szíves megosztani!

mate3553!
Akkor most már ezt is tudom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23510) Zitronensaft válasza daniel2121 (#23507) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Akkor csatornakeresés. Ha úgy se jó,akkor 1221.

(#23511) daniel2121 válasza Zitronensaft (#23510) üzenetére


daniel2121
senior tag

Elindítottam majd kiderül hamarosan.

(#23512) daniel2121 válasza Zitronensaft (#23510) üzenetére


daniel2121
senior tag

Úgy néz ki megtalálta a csatornákat csak most rakosgathatom sorba ahogy volt, de mitől tűntek el.

(#23513) Intruder2k5 válasza canniball (#23509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, csak ha nálad is hasonló lesz a hozzáállásuk, akkor szívás van! Példaként vegyük mondjuk a 240-es netet, ami csomagban 4410Ft! Ha lemondod a telefont, akkor megspórolsz havi 590Ft-ot, viszont, mivel megbontod a csomagot, a 240-es netet 4410Ft helyett 8290-ért kapod majd, és a digital gold tv is csomagban 3590Ft, még egyedi összeállításban 5190Ft! Tehát...

240Mbps + Digital Gold + telefon = TrioL, azaz 9999Ft/hó
240Mbps + Digital Gold = 13480Ft/hó

És akkor még az akciós árakkal számoltam, amit nem is biztos, hogy megkapsz!

(#23514) Mate válasza Intruder2k5 (#23513) üzenetére


Mate
nagyúr

Nagyon okosan ki van találva a dolog. Csomagból nagyon nehéz szabadulni. 1-1 szolgáltatással ugyan ezeket az árakat ki lehet hozni 1 év hűséggel és arra fizetsz elő amire akarsz. Sajnos engem is hagytak rábeszélni a csomagra és 1 előfizetői névre.

A számításhoz annyit hozzátennék, hogy TrioL-nél 2 év hűséggel számoltál. 1 év hűséggel 10.999 Ft, viszont még úgy is 1 év alatt közel 30K-t spórol az ember.

Pár hónapja próbáltam velük alkudozni, de hajthatatlanok voltak. Régi trio L-em van egyedi ajánlattal. Ehelyett kérhettem volna mostani TrioL-t, ami többe kerülne és kevesebbet kapnék, illetve TrioXL-t.

A gond ott van, hogy tv-t akartam lemondani és ezt a két ajánlatot adták...

[ Szerkesztve ]

(#23515) Peltár válasza Zitronensaft (#23497) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nagyon off

Előrelátásból (sok negatív tapasztalat technikus mesterek miatt , mondjuk eddig csak Telekom )

Én eddig önsegélyező voltam ADSL ügyben. A 10 év alatt volt pár hiba, egyszer sem nálam volt gond. Mégis mindig nálam akartak barkácsolni. Kézen fogva vittem Öket a DSLAM szekrényhez, megmutattam hol a hiba kinél van a kulcs, hova kell menni, miért nem kell nálam kábelt cserélni minden héten stb.
Hibák javarészt a késes illesztések miatt voltak, vagy volt elkötés, vagy karbantartás miatt kikötöttek és nem kötöttek vissza rendesen. Eszköz csere volt de nem szóltak hogy modemet kéne cserélni, Új DLSAM csere és nem jelölték össze a kábeleket, modemet hoztak hogy a másik már nem jó ( saját fw után a mai napig megy) 1 hónapig nem volt net azt. Próbáltam segíteni hogy ha új szerelő jött ne szívjon egész nap a környéken. Egy idő után volt egy srác aki a környéken lakott, lelkiismeretes volt, megtanulta a helyi rendszert. Sajnos létszámleépítés volt... Máig visszasíróm.
Na vele nagyon jól együtt tudtunk működni. Én csak felhívtam mondtam mi a gond, lejelentettem a problémát hibára a látszat kedvéért Ő meg pik-pak megoldotta. Természetesen meg volt becsülve a srác :K

A mostani két külsős srác is rendes volt aki jött UPC-t kötni, mindent előkészítettem nekik: oszlop körül favágás,
létra, kábelcsatorna a bevitelhez stb. 1óra alatt megvoltak. cserébe mindent kaptam amit kértem és tudtak adni.
Ők is meg voltak becsülve. Mondták viszont hogy Ők az itteni rendszert nem ismerik. Mondtam hogy néha BF3, kérdeztem mennyi a ping, jó fej volt a srác, mondta hogy beszélgessünk inkább a gulyáslevesről, Ők csak kötnek.
ilyeneket ne kérdezzek :P ( Én alapból segítek mindig,ha tudok, mert dolgoztam hasonlót és tudom milyen szívás tud lenni ez a meló. + Néha még igaz a jó tett helyébe jót várj.

(#23516) canniball válasza Intruder2k5 (#23513) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, én is ettől tartok, de hátha valaki rá tud cáfolni... :)

mate3553!
Helyben vagyunk, csak így nem a cáfolat oldaláról. :((

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23517) CallaoW válasza Intruder2k5 (#23513) üzenetére


CallaoW
tag

Nem beszélve arról,hogy 1221 ingyenes mobillal inkább nem számolnám ki.Infó: holnaptól 2.-3. eszköznek is HD boxot kapnak efik.(a hd tartalom úgyanúgy előfizetés függő).

(#23518) Intruder2k5 válasza CallaoW (#23517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze ingyenes, ha működik! Ugyanis ha hiba van, akkor az esetek döntő többségében nem megy a telefon se, ha meg nincs hiba, akkor ki akar 1221-et hívni...?!

(#23519) Mate válasza canniball (#23516) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekünk 2 ügyfélszámmal ment a TV és a net. Minden évben egyre jobb egyéni ajánlatokat adtak. Olyan szinten, hogy 1 év hűséggel kicsit olcsóbb volt a tv+net, mint a tavalyi TrioL. Telefont mi se használjuk.

Rábeszéltek, hogy vonjam össze és menjek csomagba. Mondtam oké, 2 év hűség, legalább nem kell minden évben fenyegetőznöm. Mára nagyon megbántam, mert jelenleg úgy néz ki se hűség alatt, se hűség után nem tudok szabadulni a csomagtól.

Ismerősöm szintén csomagban volt és csak netet akart. Nem tudott csak netet kérni. Azt mondták nem mondhat le 1 szolgáltatást, csak a csomagot. Ha viszont lemondja, hónapokig nem igényelhet szolgáltatást....

Úgyhogy barátnője nevére előfizetett 1 év hűséggel 120-as netre, majd lemondta a csomagot. Úgyhogy megoldotta a problémát, de ügyeskednie kellet.

(#23517) CallaoW: Sose hívtam még UPC-t telefonon, pedig elég sokszor beszéltem velük. Facebookon írok nekik ha akarok valamit, vagy csak üzenek, hogy holnap hívjanak. Ugyan ez működik honlapjukon is. 0 Ft és nem kell hozzá vezetékes telefon.

[ Szerkesztve ]

(#23520) CallaoW válasza Intruder2k5 (#23518) üzenetére


CallaoW
tag

Amióta van upc phone alkalmazás már ez se okozhat gondot,amúgy jogos.mate3553: kamuztak,ha nincs hűség meg lehet bontani a csomagot,csak akkor felugrik az egyéni árra.De speciális ár is jobb csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#23521) Peltár válasza Mate (#23519) üzenetére


Peltár
aktív tag

Engedtek neki ugyan arra a címre kötni + netet és meghagyták a csomag lemondása után? Akkor szerencsés.

(#23522) Intruder2k5 válasza CallaoW (#23520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok Androidot!

(#23523) Mate válasza Peltár (#23521) üzenetére


Mate
nagyúr

Engedtek gond nélkül. Azzal a részével nem volt gond.

Miért, általában még ebbe is belekötnek? Előfizetek 1 év hűséggel, majd egyoldalúan lemondja, mert lemondtam egy másik előfizetői néven a csomagot?

(#23524) CallaoW válasza Intruder2k5 (#23522) üzenetére


CallaoW
tag

IOS-re is van.. itt azon volt a hangsúly,hogy bizonyos esetekben jól jöhet a vezetékes tel,nemcsak azért mert csomagban olcsó.(mégha 80% ka az efiknek azért "kéri"). Peltár:nem szerencse,ha arra hivatkozik,hogy versenytárshoz ment,de nem elégedett,akkor nem kell 3 hónapot várnia,de a sztoriban másik névre kötöttek be.

[ Szerkesztve ]

(#23525) Peltár válasza Mate (#23523) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nem tudom, de ha egy címen van és mind a ketten oda vannak bejelentve .. talán

(#23526) Intruder2k5 válasza CallaoW (#23524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IOS-em sincs, de ha úgy világosabb, sima ezer éves Nokia 6300-t használok, mert egyelőre nem vágyom okos telefonra!

Peltár, megvagyok nélküle, ilyen egyszerű! Majd ha úgy érzem, hogy nem tudom tovább nélkülözni, akkor veszek!

[ Szerkesztve ]

(#23527) Peltár válasza Intruder2k5 (#23522) üzenetére


Peltár
aktív tag

Még! :P Pedig félig az is Linux. Meg egy PRO ember hogy-hogy nem? ... :B

Ne vegyél! Várd meg amíg megkeresnek és ingyen kapsz mint én! Talán majd akkor.

[ Szerkesztve ]

(#23528) CallaoW válasza Intruder2k5 (#23526) üzenetére


CallaoW
tag

Értem.Volt pár éve,hogy pl a T-nek leállt egy napra a mobil hálózata.Lehet akkor éppen kapóra jön egy nem használt vezetékes vonal :)

(#23529) donmackó válasza Zitronensaft (#23494) üzenetére


donmackó
őstag

Evvel vitatkoznék. Nekem 1.5 éve ezt írja a TC7200.

Release the cable hounds!

(#23530) Intruder2k5 válasza CallaoW (#23528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, de ezért fizesse valaki évekig, akinek egyébként nincs rá szüksége, hogy hátha majd egyszer leáll a mobilszolgáltatás egy napra? Mert lássuk be, azért ilyen nem túl gyakran történik... :)

(#23531) Peltár válasza donmackó (#23529) üzenetére


Peltár
aktív tag

Donmackó! Én már nem jól látok. De érdekelne a kép. Nagyítót? Esetleg? Vagy nagyobb képet szabadna?

(#23532) CallaoW válasza Intruder2k5 (#23530) üzenetére


CallaoW
tag

Persze,igazad van,nálam szakmai ártalom,hogy a pozitívumot hozzam ki .Otthon nekem is két évig készülékem se volt (más szolgáltató) :) Más:olvastam itt régebben,hogy 500 Mbit/s csomagot várnak.Nos ha lesz olyan biztos csak köv kampányban,kb nov közepe-vége.

(#23533) Peltár válasza Intruder2k5 (#23530) üzenetére


Peltár
aktív tag

Naked ADSL ugyan ezért drágább, vagy volt legalább is eddig :((

(#23534) Mate válasza Peltár (#23531) üzenetére


Mate
nagyúr

Simán megnyitható új ablakban. Méretével semmi gond.

(#23535) Intruder2k5 válasza Peltár (#23533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem értem, hogy mire írtad!

(#23536) Peltár válasza Mate (#23534) üzenetére


Peltár
aktív tag

Igazad van! Tényleg! Bocsánat!!!!!

(#23537) donmackó válasza Peltár (#23531) üzenetére


donmackó
őstag

Jobb klikk -> kép megjelenítése

Release the cable hounds!

(#23538) Peltár válasza Intruder2k5 (#23535) üzenetére


Peltár
aktív tag

A szolgáltatók rád erőltetnek felesleges dolgokat amiket nem használsz, de az erőforrásokat valamennyire azért emésztik. PL ADSL + Telefon. Olcsóbb volt akkor is ha nem telefonáltál. A csupasz ADSL meg 1000-1500ft drágább. Nálam így volt mert nem kellet már a telefon, mert meghalt a rokon akivel megérte a vonalason beszélni.

Donmackó IGaz! Bocsi!!!! :R

És volt valami? 1221? Vagy nem próbáltad? Mennyi így a boot a modemnek mert nekem 7 perc.

[ Szerkesztve ]

(#23539) Zitronensaft válasza Peltár (#23515) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát...a bekötő embereket valószínűleg utoljára láttad,innentől max hibajavítóval fogsz találkozni. Ha szerencséd van,velük se..
Ismerve az ott dolgozó kollégákat,adott esetben ne nagyon próbáld őket kioktatni,hogy hol keressék a hibát(ha lesz)...
Egyébként ez a fajta hozzáállás,amit leírtál a bekötéssel kapcsolatban,abszolút követendő lenne efi részről. Sokan úgy gondolják,hogy a favágás,szekrény húzogatás,nagyértékű berendezési tárgyak biztonságba helyezése a szerelő feladata.
Pedig hozzá se nyúlhatna,még az ügyfél gépéhez sem...
Természetesen tudom,hogy néha tecbhnikusi részről sem azt kapja az ügyfél,amit joggal elvárhatna,tehát nem flame keltésnek szántam a megjegyzésem.

(#23540) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Nem szoktam beleszólni ilyen dolgokba,de akiknek fáj a havi 500ft-ért rájuk erőltetett telefon,azok belegondoltak már,hogy a sok kaja amit megvesznek,miért annyi ,amennyi?
Hogy a másfél deci joghurt mennyibe kerülne ha nem óriási nyomdai költségű 16 millió színben készült csecsebecse csomagolásban kapnák..Amit a megevés után azonnal kidobunk..
Mondjuk a felébe.És nekem egy tök fehér dobozban is megfelelne pl.
Ezért is háborogtok? Ugyanolyan termék a kábeltévé is,mint bármi más...

(#23541) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#23540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajjj, ne kezdjünk már ilyen hasonlatokat felsorolni, mert azért ez így nem igaz! Most akkor visszakérdezhetek, hogy mit szólnál ahhoz, ha a benzinkúton csak úgy tankolhatnál üzemanyagot a kocsidba, ha megveszel mellé a shopban két kávét is, 250Ft/db áron...?! Lényegtelen, hogy nem kávézol, lényegtelen, hogy egyedül utazol, 2 kávé, és tankolhatsz 410Ft/l áron, vagy kávé nélkül 600Ft/l áron! Ja, és hogy a monopólium is benne legyen, nem mehetsz másik benzinkútra, csak arra az egyre! Természetesen a szolgáltató jogilag (sajnos) megteheti, nem is ez a téma, de ez akkor is pofátlanság, mint ahogy a fenti példa is az lenne! De, hogy visszatérjünk a fehér csomagolású joghurthoz, igen, nekem is megfelelne egy olyan kábeltv előfizetés, amiben nincs videótár, meg UPC ajánló, sem pedig apps, és mondjuk a felébe kerülne! Vagy akár még a sportcsatornákat is kivehetnék belőle, egye fene, nem hatna meg!

Másrészről miért jó ez? Statisztikát javít vele, hogy ővé legyen a második legtöbb telefon előfizetés? Vagy mi a francnak kell ez? Mert ugye az ügyfél, aki rá sem dugja a készüléket a modemre, nem fog forgalmat generálni az előfizetésén, amiért fizetnie kellene! Bár nekem van rajta készülék, de azzal a havi 1, maximum 200Ft forgalommal nem lesz boldogabb a UPC, ettől több beszélgetési díjam meg szerintem sosem volt a vezetékesen, legtöbbször 100Ft alatt van a vége, mert szinte kizárólagosan csak az ingyenes hívásokra használjuk!

[ Szerkesztve ]

(#23542) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#23541) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Statisztikát javít. Plusz egy eladott termék. Mellékesen ,ha egyszer mégis fog telefonálni,akkor a meglévő upc-s vonalon generál majd forgalmat. A monopólium miatt pedig nem az adott szolgáltatót kell szidni,hanem a többit,aki arra a területre nem fejleszt hálózatot. Vagy az államot,aki nem kényszeríti ki a versenyt....

(#23543) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#23542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A monopólium miatt pedig nem az adott szolgáltatót kell szidni,hanem a többit,aki arra a területre nem fejleszt hálózatot."

Ezt inkább hagyjuk szerintem, innen a topikból is ismerjük pl. a közös képviselőket, vagy éppen a települési önkormányzatokat, akik valami rejtélyes oknál fogva sosem örülnek egy új szolgáltató megjelenésének, és minden eszközzel próbálják megakadályozni annak betörését a területre! Nyilván emögött erős lobbi áll, de végül az előfizető az, aki megszívja!

Egyébként azzal nem a szolgáltatót akartam szidni, csupán a helyzetet vázoltam fel, nehogy az legyen a válaszod, hogy tankolok máshol, mert ilyen lehetőség itt sincs, hogy fizetek máshol ktv-t!

[ Szerkesztve ]

(#23544) kungzi


kungzi
veterán

mégse :((

[ Szerkesztve ]

(#23545) Yiggdrasil válasza kabelmania27 (#23503) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Oks, viszont akkor így, hogy nem 192 az eleje, mit és hol kellene átállítanom?

(#23546) canniball válasza Mate (#23519) üzenetére


canniball
nagyúr

Az elég fura hogy ismerősödnek engedtek ugyanarra a címre másik szolgáltatást kötni.
Az eredeti témában akkor ezek szerint sz*póroller van, akkor egyelőre hagyom a francba.

Zitronensaft!
Nekem is tökéletesen megfelelne a fehér joghurtos doboz, de a különbség annyi hogy a joghurt gyártókkal nem állok szerződéses viszonyban, és ha nem tetszik a csicsás doboz akkor nem veszem meg a terméket és ennyi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23547) Mate válasza canniball (#23546) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt még nekem is engedték régen. Volt TV+30-as netünk, majd tesóm akart saját netet és kért 60-as netet magának.

Majd jött a harmadik net, ami céges volt ,így saját 30-as netünket lemondtuk.

(#23548) canniball válasza Mate (#23547) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy emlékeztem ugyanarra a címre él a 3 hónapos kivárási idő, ezek szerint csalt az emlékezetem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23549) Peltár válasza Zitronensaft (#23539) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát a bekötő emberek azt mondták hozzám szívesen jönnek máskor is! :P

Hibajavító kollégáknak meg semmit sem tudnék mondani még, mert még nem jártam be a rendszert.
Elméletileg "Bélabá" nevű mester ismeri a környéket mint tenyerét, majd Őt próbálom becserkészni, majd jó árasítani cserébe a feltett kérdésekért. Az én gépeimhez nem is kell hozzányúlni. Legalább is a 19 év alatt mióta gépem van nem kellett.

(#23550) kabelmania27 válasza Yiggdrasil (#23545) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemen szerintem semmit, router resetelés után alapértelmesében elvileg dinamikus az alap wan beállítás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.