Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) kabelmania27 válasza szekra (#23400) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első kőrben nézd meg kábelen milyen a sebesség.
192.168.100.1 címen nézdmeg az értékeket. Milyen modem van nálad?

(#23402) szekra válasza szekra (#23400) üzenetére


szekra
őstag

Kábelen most megnéztem jó... Akkor router probléma lehet? :(

(#23403) kabelmania27 válasza szekra (#23402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbálj másik csatornát.

(#23404) blakey válasza szekra (#23402) üzenetére


blakey
titán

Ha sok a wifi akkor nincs más mint olyan csatornát keresni ami kevésbé szennyezett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23405) szekra válasza blakey (#23404) üzenetére


szekra
őstag

El se tudom érni a router kezelőfelületét mert nem tölti be az ip-címet, olyan lassú. Mindig megszakad.. :W

(#23406) kabelmania27 válasza szekra (#23405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a routert.

(#23407) szekra válasza kabelmania27 (#23406) üzenetére


szekra
őstag

Kb. már 8x megtörtént fél óra alatt.

(#23408) kabelmania27 válasza szekra (#23407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok. Kábelről próbálj belépni.

[ Szerkesztve ]

(#23409) blakey válasza szekra (#23405) üzenetére


blakey
titán

Kábelről állítsd be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23410) szekra válasza blakey (#23409) üzenetére


szekra
őstag

Ott sem jön be. Tp-link routerem van. A 92.168.1.1-es próbálkozom. :(

(#23411) kabelmania27 válasza szekra (#23410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbálj meg egy resetelést.

(#23412) blakey válasza szekra (#23410) üzenetére


blakey
titán

192.168.100.1-en?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23413) szekra válasza blakey (#23412) üzenetére


szekra
őstag

Az valami upc-s honlapot hoz be, oda nem tudom a felhasználó nevet meg a jelszót. Reseteltem a routert, még mindig fennáll a dolog.

Intruder2k5k: És igen! :R

[ Szerkesztve ]

(#23414) Intruder2k5 válasza szekra (#23410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha újabb fw van rajta, akkor már 192.168.0.1 a címe, egyébként meg tplinklogin.net is jó!

A 192.168.100.1 a CISCO modem admin felülete, a belépési név jelszó üres / üres, avagy semmi / semmi, de túlképpen be sem kell lépj, mert úgysincs mit állítani benne!

[ Szerkesztve ]

(#23415) khorvat


khorvat
senior tag

UPC Phone, aki esetleg még nem hallott róla.
Kár hogy nem túl üzembiztos még a rendszer:(

[ Szerkesztve ]

(#23416) blakey válasza szekra (#23413) üzenetére


blakey
titán

admin/admin ha nem tévedek. Cisconál üres.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23417) Peltár válasza Intruder2k5 (#23414) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hali!

Köszi még 1x a tanácsot!

Asus N18U lett végül. Nem húztam az időt sokat, a pénztárca is eddig futotta + Igyekeztem gondolni a jövőre is!
Most max a letöltés, feltöltés. Elsőre a menüre ránézve megijedtem kicsit, de attól függetlenül hogy nagyon sokat tud javarészt csicsa. Ehhez már valami Biblia kell hogy ide UPC alá mit érdemes beállítani. Mit javasolt kikapcsolni.

Benti linuxos gépem rögtön látta, itthoni asztali gép nem akart felengedni az Istennek sem. Jelszót elfogadta aztán csak homokóra. Elméletileg előzmények, sütik törölve, Router, PC újra indítva azt mégsem. A Linksys ezt nem produkálta sosem. Jó ez mondjuk nem hardware probléma. Majd még rágyúrok. Hátha van -lesz topikja is.

(#23418) Peltár válasza wardemi (#23399) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Ha van rá lehetőséged egy másik vinyóra told újra valamelyik Ubuntut, Kubuntut, Lubuntut, a belakott rendszerért kár volna. Nehogy már pont Linux alatt ne menjen. Mondjuk én mögé raktam egy routert ahogy sokan mások is.
Érdekelnének majd a fejlemények.

(#23419) LÁZ


LÁZ
addikt

upc-s wifi rúteren a csatorna váltás csak annyiban áll, hogy választok egy számot? nincs vmi grafikus felület, ahol látnám, hogy melyik mennyire szennyezett?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23420) Intruder2k5 válasza Peltár (#23417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem csicsa ez, mostanában ilyenek az elvárások! Egy Linksys WRT54GL szoftveres tudásával nehéz lenne már eladni egy komoly vasat is! EZT olvasgasd majd át, a belépéssel kapcsolatban!

Semmi kötelező beállítás nincs UPC esetén se, a szokottakon kívül!

- adminisztrátori jelszó megváltoztatása
- wireless titkosítás wpa2/aes használatával

(#23421) Intruder2k5 válasza LÁZ (#23419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! Egy wifis gépre letöltöd az inSSIDer 3 alkalmazást, és azzal látod!

(#23422) LÁZ válasza Intruder2k5 (#23421) üzenetére


LÁZ
addikt

köszöntem, a sávszélesség problémám még fennáll (összevissza ugrál, a 240/20 közelében sincs, általában 50-60-80akat mér, új vindóznál is, a töltés meg megáll egy 30megás net szintjén...)

kérdés, a rúterben a sávszélesség 20 mhz-re van állitva, javithat a helyzeten, ha 20/40-re rakom? mondjuk szakit igy is úgy is kihivom, mert mióta bekötötték, csak 1 napig ment normálisan :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23423) Intruder2k5 válasza LÁZ (#23422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben nem túlzsúfolt a környék WiFi-vel, és a kliens is támogatja a 40MHz-et, úgy igen! Ha sok a szomszédos hálózat, akkor csak nagyobb lesz az interferencia, és tovább romolhat az egész!

(#23424) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, megint en.
A fantasztikusan fos ubi cucc megint megadta magat, pontosan ejfel ota nincs net, hiaba aramtalanitom, hiaba resetelem.

Kapcsolati allapot not_synchronized
1970es rendszerido
minden freki nullan

Ilyenkor mi a helyzet?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23425) spider80 válasza LÁZ (#23422) üzenetére


spider80
őstag

Wifitől ne is várj sokkal többet. Kábelen meg gondolom megvan nagyjából a 240.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23426) LÁZ válasza spider80 (#23425) üzenetére


LÁZ
addikt

a kábellel van a para, wifi stick csak azért kellett, hogy lássam a channel-eket, jó helyen van e , kb igen, mert a 10esen más nincs is

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23427) LÁZ válasza LÁZ (#23426) üzenetére


LÁZ
addikt

na, az anomália érdekes fordulatot vett, csökkentett módban adja a 240/20at és a töltés is 20-25mega lefele, vajon hol lehet a kutya elásva, ha a windózba érve eltűnik a sávszél :F msi z87-g45 gaming lapom van

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23428) spider80 válasza LÁZ (#23427) üzenetére


spider80
őstag

Pl valami vírus,ha csökkentett módban meg jó.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23429) balage25 válasza Zirowe (#23424) üzenetére


balage25
senior tag

I-II. kerben reggel hatig karbantartás van.

(#23430) Gubek-Einste válasza wardemi (#23399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld ki bridged módban is. Ha ott jó akkor használj saját router a szolgáltatói helyett (amúgy is jobb a saját).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23431) blakey válasza LÁZ (#23419) üzenetére


blakey
titán

A cisco 3925-ös ha nem is grafikus felületen, de megmutatja, hogy mennyire "szennyezet" a környék, ubee-t és TC-t nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23432) mlinus válasza aftercooler (#23385) üzenetére


mlinus
őstag

hát, pedig marhára úgy tűnik hogy még most se tudod hogy milyen interneted van. :D

[ Szerkesztve ]

(#23433) Bélaaaa válasza blakey (#23431) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Hogyan?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#23434) blakey válasza Bélaaaa (#23433) üzenetére


blakey
titán

A scan az. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23435) Zirowe válasza balage25 (#23429) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, reggel kb negyed8ra, többszöri újraindítás után, megint volt net, juhé. :(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23436) Peltár válasza Intruder2k5 (#23420) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Ott a pont! Megin! :K Majd megnézem mert én is ESS-t használom, + a forúm is el lesz olvasva!
Ismét kösz!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#23437) csababarca


csababarca
őstag

Ha bemegyek egy upc pontba, akkor kötelesek kicserélni a médiaboxomat és távirányítómat? Egyszerűen nem veszi az utasításokat a mediabox, csak nagyon nehezen, 10 centiről. de 1-másfél méterre már nehezen lehet lapozni is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#23438) Mate válasza csababarca (#23437) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem hinném.

(#23439) taip válasza csababarca (#23437) üzenetére


taip
senior tag

Box újraindítás megvolt? Elemek újak a távirányítóban?

Nekem pl. csak a kikapcsolás gomb nem működik, a többi igen.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#23440) csababarca válasza taip (#23439) üzenetére


csababarca
őstag

eez mind megvolt...
de a4es 7es gomb konkrétan nem működik,a többi meg nehézkesen.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#23441) Intruder2k5 válasza csababarca (#23440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véleményem szerint cserét csak technikus intézheti, ha ez így menne, akkor mindenki a hóna alá csapná a cuccot ami nem tetszik neki, és menne cseréltetni! A boltban a szőke nőt meg bármivel meg lehet dumálni...

(#23442) csababarca válasza Intruder2k5 (#23441) üzenetére


csababarca
őstag

Értem.
De akkor azt kérhetem,hogy egy szaki csreélje ki a boxot újabbra, mert nem működik megfelelően.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#23443) Intruder2k5 válasza csababarca (#23442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen! Be kell jelentsd a hibát a 1221-re, kijön a technikus, és szükség esetén a helyszínen ki is cseréli, Neked nem kell azt sehova vinned! Az is lehet, hogy csak távirányítót kell majd cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#23444) Mate válasza csababarca (#23442) üzenetére


Mate
nagyúr

Újabbra vagy újra nem feltétlen cserélik. Inkább úgy fogalmaznék, hogy működő darabra cserélik, vagyis a hibát elhárítják.

Ha még szürke távirányítód van, azt valószínűleg feketére kicseréli.

(#23441) Intruder2k5: Gondolj bele mennyi Ubee tulaj állna a boltok előtt :D

[ Szerkesztve ]

(#23445) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Mi a tapasztalat, lefelé csomagmódosítás csak személyesen intézhető, mert a weben csak felfelé tudok... és nincs hűségem.

Gondolom ez azt jelenti csak telefon vagy irodában és jó pénzért tudnék módosítani lefelé, igaz?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23446) Intruder2k5 válasza FollowTheORI (#23445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Többnyire olyan árakat mondanak ilyenkor, hogy meggondolod magad, mert nem éri meg visszalépni! Véletlenül se számolj a honlapon lévő tarifákkal...

(#23447) kabelmania27 válasza FollowTheORI (#23445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás menüpontot próbáld meg nem kötelező elfogadni az ajánlatot.

(#23448) Intruder2k5 válasza FollowTheORI (#23445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha lemondod a TV-t, és ki tudsz húzni mondjuk 3 hónapot MindigTV-vel, akkor azután már tudsz kisebb csomagra előfizetni a honlapon lévő csomag árakkal!

(#23449) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom a UPC által biztosított csodamodemmel (Ubee EVW3226) és a wifi routeremmel (TP-Link TL-WR941ND). Három darab laptopot (minden Win7 Prof) és egy okostelefont (Blackberry Z10) szeretnék ráengedni a világhálóra, eddig vegyes sikerrel.
A modem switch-ként van használva, a router-része kikapcsolva. Eddig úgy működött, hogy a modemre volt rádugva a router (TP-Link), és arra két kábellel 2 laptop (mert előszeretettel dobálja a jelet), a harmadik laptop és az okostelefon pedig wifi-n csatlakozott. És így működött is szépen, rendben minden. De sajnos a 2 kábeles gépet nem tudtam Hamachin is megszerettetni egymással, így újraindítottam a modemet&routert, és az egyik gép kábelét beletettem a modembe, így annak a gépnek megoldódott a Hamachi-s gondja. Ezek után átdugtam a másik gép kábelét is a modembe, de azon nem jött a jel, azonosítatlan hálózat, stb. Majd egy modem-restart után azon is ment szépen a net. DE! Innentől kezdve a routeren keresztül nem jön jel, se wifin, se kábelen, hiába a restart, reset, stb. A 2 modem-kábel összeköttetéses laptopon továbbra is tökéletes, de a routert nem kezeli. Ilyenkor mi a teendő? Segítsetek légyszi, nagyon kellemetlen :(

(#23450) kabelmania27 válasza Yiggdrasil (#23449) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a modem bridge módban van akkor az újraindítást követő első három mac címen lesz net, azaz háromból egy a router, így két gépet köthetsz közvetlen a modembe.
Routereden bevan kapcsolva a dhcp?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.