Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hol lehet tényleges internetsebességet mérni?
Nem a speedtest oldalakon, mert az nem a tényleges.
Emlékszem, volt valami fájl aminek a letöltésekor a tényleges sebességgel dolgozott a net, de már nem tudom mi és hol volt ez a dolog.
Csak azért kérdem mert nekem 120-as UPC netem van, aminek a tényleges sebessége ő szerintük 30/4, de nekem a valóságos (hisz látom fel/letöltéseknél) Max: 12/1,2 és prezentálnom kéne a ma kiérkező szerelőnek, hogy ennyi és nem 30/4.
De nem tudom milyen letöltéssel, vagy hogy mutassam. (torrentet mégsem mutathatok).

Köszi!!

(#23352) kabelmania27 válasza aftercooler (#23351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

speedtest.upc.hu vagy itt tudod megnézni.

(#23353) aftercooler válasza kabelmania27 (#23352) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Az UPC speedtest 100/10-et mutat, de ez nem tényleges.
A garantált az UPC nél a 120-ra 30/4 de nekem a tényleges csak 12/1,2, ami az UPC 30-as netének felel meg.

Ezért hívtam ki a szerelőt, hogy állítsa be normálisan.

Mert eddig végül is a 120-as árát fizettem és csak a 30-as tényleges sebességét kaptam meg.

A tényleges feltöltési sebességet nem tudom hogy mutassam meg neki, hogy nincs meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23354) spider80 válasza aftercooler (#23351) üzenetére


spider80
őstag

a 30/4 nem a tényleges,hanem a garantált sebesség,és megabitben van megadva. amit te írsz 12/1,2 az pedig megabyte ban van mérve. Szóval a speedtest bizony a valós sebességedet méri,csak megabitben. A váltószám a 8. 8bit =1 byte. szóval 120mbit = 15mbyte. Szvsz a szerelő jól kiröhög,ha emiatt kihívtad,hisz jó a sebességed.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23355) mlinus válasza aftercooler (#23353) üzenetére


mlinus
őstag

"tényleges.." :W

a speedtest oldalak alapból kilobitben mérnek, a letöltések viszont kilobyte-ban mutatják a sebességet, ezért más.

(#23356) aftercooler válasza mlinus (#23355) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Akkor a speedtestnek 30/4-et kéne mérnie?

Ennyi pénzért ilyen sebesség nevetséges lenne azért.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23357) Treck válasza spider80 (#23354) üzenetére


Treck
aktív tag

spider80 jol irja, en meg annyit tennek hozza, hogyha nalad ennyire stabilan ~100/10 a sebesseg, akkor meg kellene nezni, hogyha hasznalsz kulon routert, az nem csak 100Mbit-es portokkal rendelkezik-e, esetleg a gepedben nem csak 100Mbit-es halozati kartya van.

A http://speedtest.upc.hu/ Mbps-ben mer, azaz Megabit / secundum. Itt nezd meg, es amit itt kiir, azt viszonyitsd a csomagod sebessegehez, figyelembe veve a fentieket.

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#23358) blakey válasza aftercooler (#23356) üzenetére


blakey
titán

A speedtest.net oldalon a settings alatt a megabits-re állítsd ha olyan "nagy" számokat szeretnél látni. :)

(#23357) Treck
A upc-s igen, de a speedtest.net abban mér amire állítod.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23359) aftercooler válasza Treck (#23357) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nincs router a hálókártya Realtek® 8111E , 1 x Gigabit LAN Controller(s).

(#23360) kaszaf válasza kabelmania27 (#23348) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Megjavult azóta! Köszi, hogy ránéztél a modem jelszint értékeimre.

(#23361) aftercooler válasza blakey (#23358) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nem szertnék nagy számokat látni, csak az a gondom, hogy nincs meg a garantált fel és letöltési sebesség, amire megkötöttem a szerződést.

De tényleg! :)

Nézték a jelek is el vannak csúszva, talán etől lehet?

Na mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#23362) blakey válasza aftercooler (#23361) üzenetére


blakey
titán

Nem érted a lényeget, Megabit vagy Megabyte? Nem mindegy. Tehát miben mérted a sebességet? :)

Ha a 12/1,2 MB/s akkor valóban körbe fog röhögni a szerelő, mert megvan a garantált sebességed ami 96/9,6 Mbps. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23363) aftercooler válasza blakey (#23362) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Netnél Megabitben beszélek.

Ok, köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#23364) spider80 válasza aftercooler (#23361) üzenetére


spider80
őstag

Amit írtam,azt elolvastad? és a honlapon is ott van,amit benyilazgattál,hogy 120 megabit. egyértelműen. Ha neked ez a sebesség nevetséges,akkor jó,hogy nem 10 évvel korábban születtél. Vagy azt gondoltad,hogy pl egy 700 megás divx-et 6 mp alatt töltesz le. Sokan meg fizetnek a 240-es netért,hogy 3mp alatt jöjjön le ugyanaz?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23365) Mate válasza aftercooler (#23363) üzenetére


Mate
nagyúr

Linkelj be egy speedtest mérést.

(#23366) aftercooler válasza spider80 (#23364) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nem a letöltéssel nincs gondom.
Az adatokat (mert egy cégnél dolgozom) Különböző oldalakon Google drive, dropbox stb tárolom.
Nagyon sok idő egy pl. 10 GB-os állományt feltölteni 1,2 -vel a 4 helyett.
A torrentnél, egyébként kb 10 megabyte-al jön le fel pedig kb 1 megabyte-al. De nem a torrent és a divx vagy akármilyen illegális letöltés miatt kérdeztem.

Csak szerintem nem azt kapom amiért fizettem.

Tudom, hogy a dropbox és a Gdrive sem használja mindig a teljes sávszélességem, de máshol ugyanolyan nettel mások az értékek, tehát nálam nem stimmel valami.

Csak annyi lett volna a kérdésem, hogy ezt hogy bizonyítsam, mit és hová töltsek fel a szerelő előtt, hogy lássa a problémát (ha van).
Olyan oldal kéne,ahová stabilan a teljes feltöltési sebességemet kihasználva tudnék feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#23367) spider80 válasza aftercooler (#23366) üzenetére


spider80
őstag

Akkor tényleg nem érted. Senki nem ígérte,hogy 4 megával fogsz feltölteni. Főleg nem 10-el. Amire előfizettél,ott 10 mbit a feltöltésed. Amit ha átszámolsz megabyteba kb 1,25 jön ki. Tehát az előfizetett feltöltési sebességed 100%-át kihasználod. Nem hogy a garantáltat,hanem a maximumot éred el,amire szerződtél.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23368) kabelmania27 válasza aftercooler (#23366) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy szolgáltató sem garantálja, hogy idegenhálózati végpont között max sávszélességgel tudsz fel és letölteni.

(#23369) aftercooler válasza spider80 (#23367) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Hát akkor ez csúnya kevés ennyiért. Szerintetek?
Diginél szinte duplája a fele pénzért.

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#23370) kabelmania27 válasza aftercooler (#23369) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Teljesen jó a kapcsolatod, annyi van hogy UPC-től független tárhely szolgáltatók ennyit bírnak.
Olvass bele a Digis topicba és nézd meg hánynál van meg a garantált a nagyobb csomagoknál...

[ Szerkesztve ]

(#23371) spider80 válasza aftercooler (#23369) üzenetére


spider80
őstag

Hát ha úgy vesszük,akkor igen,kevés. Bár kinek nem elég ez? Viszont a Digin kívül főleg a UPC ad csak ilyen nagy csomagokat. Digi pedig jóval kevesebb helyen elérhető,mint a UPC.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23372) mlinus válasza aftercooler (#23369) üzenetére


mlinus
őstag

akkor menj digihez. :)

(#23373) aftercooler válasza spider80 (#23371) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Sajna mifelénk nincs digi. :)

(#23374) kabelmania27 válasza aftercooler (#23373) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak olyan települések vagy településrészek (még fővárosban is) ahol még kábelnet lehetőség nincs csak 1Megabit ADSL van.

[ Szerkesztve ]

(#23375) aftercooler válasza kabelmania27 (#23374) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, megoldódott.
Volt a szerelő igazam volt nem volt rendben itt a dolog.
Azt mondta, hogy a 4 cstornából csak 2 működött. Ez nem tudom mit jelent, de beállította, most jobb.
Most ilyen lett a speedtest kép:
[link]

Ilyen volt:

[link]

(#23376) kabelmania27 válasza aftercooler (#23375) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.
192.168.100.1 címen nézd meg az értékeket.

(#23377) mlinus válasza aftercooler (#23375) üzenetére


mlinus
őstag

hát igen, úgy tényleg neked van igazad, hogy hülyeségeket írtál.
egyrészt azt írtad 120as neted volt, most pedig 240esről raksz be speedtestet. :R

(#23378) LÁZ


LÁZ
addikt

asszem nálam is szerelő lesz végül, volt egy re-win, első speedtest 240/20-hoz közelitett megint, volt egy windows update frissités, meg a melos programok, semmi sávszélesség szippantó, aztán most már megint összevissza mér, 50/20-70/20-30/15, lehet nálam is a csatornákkal van a baj.

torrent lefele 1.5-2 mega, azért az messze van még az alap 120/10 csomagomtól is...

úgyhogy holnap kihivatom a szakit, hogy nézze meg, mert tanácstalan vagyok.... :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23379) spider80 válasza mlinus (#23377) üzenetére


spider80
őstag

Bizony,ez a 240-es net sebessége :)))

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23380) Mate válasza mlinus (#23377) üzenetére


Mate
nagyúr

Csöppet nagy a kavar nála :D

(#23381) aftercooler válasza mlinus (#23377) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Egyrészt te azt írtad, hogy minden rendben, mert az értékek így megfelelőek, pedig ez közel sem volt igaz másrészt, nem tudom miért olyan magas az érték annál a speed testnél.

Itt van az UPC:
[link]

Ez most a másik:

[link]

Nem tudom miért így mér.

Nem vitatkozni szeretnék azért jöttem a fórumra, hogy segítséget kérjek, mert tudtam, hogy valami nem ok.
De te azt írtad, hogy az rendben van úgy, tehát nem értesz hozzá és a félrevezető válaszod nem jó a fórumozóknak. Ha gagyi választ szerettem volna kapni, akkor a gyaakori kérdéseken teszem fel a kérdésemet.

[ Szerkesztve ]

(#23382) spider80 válasza aftercooler (#23381) üzenetére


spider80
őstag

Gondolom azért van 240mbited 120 helyett,mert új előfizető vagy,és 2 hónapig dupla sebesség jár ajándékba.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#23383) HofiZoli válasza Mate (#23380) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Cseppet? Visszaolvasva, így utólag.. rohadt nagy a baj, főleg hogy még ábrákkal is bizonyította hogy nincs tisztában azzal mire is fizetett elő.. :O

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#23384) Mate válasza aftercooler (#23381) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem ő vezetett félre téged, hanem te mindenkit. Először is azzal jöttél és még csini képeken is mutattad, hogy 120-as neted van 120-as sebességgel. Még jó, hogy azt mondja annyinak kell lennie, hisz a 120-nak 120-nak kell lennie.

A másik, hogy mértékességekkel nem vagy kibékülve.

(#23385) aftercooler válasza spider80 (#23382) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nem ,már régóta évek óta egy csomagban vagyok, amiben a TV Digital Gold, internet 120-as és Telefon 180 perc ingyenes beszélgetés van.
Most már ez a csomag nincs meg az UPC-nél de a régi előfizetők megtarthatták. Havonta 12000,ha nem lépjük át a telefonnal a 180 percet.

Akkor most mi van?

A szerelő feljebbrakta? Tud itt ilyet tenni? Azt monda a jeleket igazította meg és 4 csatornára rakta, mert csak 2 ment (jelentsen is ez bármit)
Azért akkora állat nem vagyok, hogy ne tudjam miért fizetek, mire fizetek elő. :)

[ Szerkesztve ]

(#23386) blakey válasza aftercooler (#23381) üzenetére


blakey
titán

Nagyon nem figyeltél arra amit válaszoltak, ha nem értessz hozzá akkor úgy is viszonyulj a feltett kérdésekhez, mert nem vagy tisztában a fogalmakkal. Jelszintek hiányában senki nem mondta, hogy jó a neted, nem tudta mondani. Ha betettél volna egy képet, akkor mi is elmondtuk volna, hogy hol a bibi. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23387) kabelmania27 válasza aftercooler (#23385) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a gond hogy nem írtad meg pontosan hogy milyen netcsomagba vagy, ha leírod hogy 240-ben vagy rákérdeztem volna a jelszint értékekre így kiderült volna hogy nincs meg a négy us freki, de ha visszapörgetsz pár oldalt láthatod hogy milyen kérdésekre kell válaszolni probléma esetén.

(#23388) aftercooler válasza blakey (#23386) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok,de én eredetileg azt kérdeztem, hogy mivel mutassam meg (program,akármi, hogy mennyi a feltöltési sebességem)És ne AZ UPC speedtesztjére hivatkozzon.

De lényeg, hogy jobb lett.

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#23389) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv!

Új modemet szereltek be EVW3226 és az Ubuntu [14.04] alatt az eth egyáltalán nem működik. Az előző modemmel nem volt semmi gondja, egyből ment minden. Itt még a kábelt sem érzékeli most már (be lenne e dugva vagy bármi).
Vártam türelmesen hátha csak valami frissítés kell (több mint egy hét eltelt), a rendszeren nem volt változás. A kábel jó mert windows alul működik.

Ha valakinek van valami ötlet a problémára szívesen fogadom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23390) Uthenger válasza wardemi (#23389) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha a modemen sem jelzi a led, hogy lát a kábel végén eszközt, akkor próbáld meg másik ethernet portba átdugni a kábelt a modembe.
Egyébként ha win alatt működik, csak ubuntu alatt nem, akkor tűzfal v. driver irányba indulnék el.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#23391) blakey válasza wardemi (#23389) üzenetére


blakey
titán

Az az új modem netán ebee hgw? Be lett regisztrálva, stb?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23392) wardemi válasza blakey (#23391) üzenetére


wardemi
senior tag

A nagyszerű új, Ubee .... Igen be van regisztrálva.

Bármelyik portba dugom nem világít hátul, windows alatt megy természetesen.
De a régi modemnek nem volt baja az ubuntuval, illetve még sehol máshol sem.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23393) Gubek-Einste válasza wardemi (#23392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha Win alatt rendben van akkor az nem a UPC sara, az Ubuntu-ban kellene körülnézni, hogy mi miatt nem megy.
T-nél hallani, hogy olyat, hogy van amit a HGW letiltott.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23394) wardemi válasza Gubek-Einste (#23393) üzenetére


wardemi
senior tag

Igen, én is gondoltam rá, hogy a rendszer. De nem változott rajta semmi, illetve az előző modemmel simán futott, gond nélkül.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23395) Intruder2k5 válasza wardemi (#23394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábel? Be van kötve mind a 4 érpár? Ha van másik, azért próbáld meg cserélni...

(#23396) wardemi válasza Intruder2k5 (#23395) üzenetére


wardemi
senior tag

Próbáltam, először a kábelre gyanakodtam, de másikkal sem megy (amin a másik gép igen windows alatt), illetve ez is megy windowsnál.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23397) Intruder2k5 válasza wardemi (#23396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint a leírtakból az egyértelműen látszik, és Gubek-Einste is mondta, szerintem is szoftveres eredetű lesz a probléma! Értem én, hogy eddig működött, de Windows alatt most is működik, és erős a gyanúm, ha ezt be is jelentenéd hibára, a technikus Windows-os lapossal jönne ki, és neki is jó lenne, így le is zárná a hibajegyet!

Alternatív megoldás lehet - de ez persze némi pénzbe kerül -, hogy a HGW és a gép közé beteszel egy switch-et, vagy egy saját routert!

[ Szerkesztve ]

(#23398) Gubek-Einste válasza wardemi (#23396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridged mód vagy router módban áll fent a probléma?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23399) wardemi válasza Gubek-Einste (#23398) üzenetére


wardemi
senior tag

Router módban van, per pill.
Elvileg szakember kijött, a régi modem meghalt, beállította. De mikor ez történt nem voltam itt így nem tudtam akkor jelezni, hogy nincs kábel az ubuntun.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23400) szekra


szekra
őstag

Hali! UPC 60/6-os netem van már elég régóta, semmi gondom nem volt vele eddig. De már 3 napja csak 2-3 megával tudok tölteni (upc speedtesten néztem), és ez eléggé megérezhető, mind hétköznapi netezéskor, mind pl. online játékoknál. Egyébként wifin vagyok kapcsolódva a hálózatra, laptopon.

Üdv

Szerk.: hú hát ezen az oldalon amit linkeltél én elveszek. :B Egy cisco EPC3212,

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.