Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) zsoltyy válasza Mate (#23040) üzenetére


zsoltyy
tag

A box 16cm mély. Én egy kicsit "törtem" a kábelen, de olyan 8cm-t érdemes rászámolni.

(#23052) Vasinger! válasza Mate (#23050) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amúgy gondolom úgy vannak vele, hogy ha 8-tól este 8-ig nem ér rá valaki, akkor annyira nem lehet fontos neki a dolog.

Valóban, az meg sem fordul a fejükben, hogy én valami dolga van az illetőnek: pl. dolgozik...

Mi a gond vele?

Inkább nem írnám le, mert csak felhúzna. Inkább mi a jó benne: néha működik.

(#23053) Mate válasza zsoltyy (#23051) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

(#23054) Mate válasza Vasinger! (#23052) üzenetére


Mate
nagyúr

Hétfőtől-vasárnapig megy a szerelő. Reggel 8-tól este 20-ig. Ennél többet azért nem lehet elvárni tőlük. Ráadásul több szerelőről is tudok, aki 9 körül vagy reggel 7-kor már kint volt, mert akkor ért rá az ügyfél.

Ettől függetlenül még parasztság, hogy nem mentek ki a megbeszélt időben. Viszont ez nem feltétlen a szerelő hibája.

(#23055) blakey válasza Mate (#23054) üzenetére


blakey
titán

Tavaly tavasszal este 10kor jött, igaz előtte beszéltünk és mondtam neki, hogy mindenképp jöjjön. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23056) Vasinger! válasza Mate (#23054) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Így van, ezek az intervallumok tökéletesek, ezt nem is kifogásoltam. Azzal sincs baj, ha valamiért nem tud jönni. Azzal van baj, ha erről nem is tájékoztatnak és nekem kell utánakutatnom a saját telefonszámlám rovására.
De ha már nem jönnek ki, akkor másnapra ha mondok egy időpontot akkor vegyenek már előre....
Tetszik érteni?

(#23057) Mate válasza Vasinger! (#23056) üzenetére


Mate
nagyúr

Megértelek. Valóban dühítő tud lenni. Én csak annyit akartam mondani, hogy nem feltétlen a szerelő tehet róla. Már nem úgy van, mint régen, hogy felvesz reggel 10 munkalapot és végignyomja. Ha pedig kifut az időből vagy 8 után vagy másnap reggel gyorsan lezavarja.

Most már tableten kapják a címeket, általában azt se tudja mi a lesz a következő utáni cím.

(#23058) Mate válasza zsoltyy (#23051) üzenetére


Mate
nagyúr

Annyit még le tudnál mérni, hogy ha kicsit lelóg a polcról kb. mennyi helyet lehet vele spórolni? Képek alapján és a furcsa lábalak miatt nem tudtam megsaccolni se, hogy mennyire lehet kihúzni, hogy még stabilan álljon.

(#23059) bb71


bb71
őstag

Lemaradtam valamiről? Mi ez a 240/20 mizéria, mindenki átment ebbe?

(#23060) Mate válasza bb71 (#23059) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet lemaradtam én is valamiről. Van 240/20 mizéria?

(#23061) poli27 válasza Mate (#23060) üzenetére


poli27
veterán

Milyen sapka? :D

(#23062) mikung


mikung
aktív tag

Nem tudja valaki, UPC -nél van éves fizetés ? Illetve ha van, mennyi kedvezményt szoktak adni mondjuk egy 1 éves Trio L -re ?

(#23063) Jim74 válasza Vasinger! (#23044) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem , ha az első egyeztetett időponttól kezdve 72 órán belül nem javítják, akkor jár a kötbér.

Esetleg ezt megpendítheted nekik, egy e-mailben az NFH és a NMHH felemlegetésével (ez a két rövidítés csodákra szokott képes lenni ;] )

Erre egyébként én is ugrom, hogyha az előre egyeztetett időpontban b*sznak jönni és még fel sem hívják az embert, hogy sorry, nem tudunk jönni. Viszont az is igaz, hogy ez nem a UPC sajátossága, más szolgáltatónál is előfordult/előfordulhat...

(#23064) Gubek-Einste válasza mikung (#23062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal nincsen ilyen lehetőség, csak havonta lehet fizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23065) gduck válasza mikung (#23062) üzenetére


gduck
addikt

Meg kell kérdezni őket - szerintem - levélben.

Az ÁSZF-ben benne van:
"A számlázás történhet havonta, félévente és évente az Előfizető választása szerint. (A Szolgáltató a negyedéves fizetési gyakoriságot 2009. július 26. napjától nem alkalmazza oly módon, hogy ezen fizetési gyakoriság ettől a naptól nem választható.) "

[ Szerkesztve ]

(#23066) Mate válasza mikung (#23062) üzenetére


Mate
nagyúr

Van rá lehetőség.

Illetve 1 éves trio L 10.999-be kerül. Vagyis évente 132.000. Azért, mert előre befizeted nem hiszem, hogy adnak külön kedvezményt.

(#23067) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Most lesz nálunk váltás 120-as internetre. Ezt a sebességet el is lehet érni? Mert most egy elég régi routerünk van, 10/100-as LAN és 54-es WIFI sebességgel, és ha 100-nál úgysem lesz több, akkor emiatt nem vennék 10+ ezerért gigabites routert.

4 8 15 16 23 42

(#23068) mlinus válasza tonyrulez (#23067) üzenetére


mlinus
őstag

a 120as net az esetek 99%ában stabilan 120mbit.

(#23069) tonyrulez válasza mlinus (#23068) üzenetére


tonyrulez
őstag

Na ez jó hír! Akkor egy gigabites switch-et is be kell szereznem (wifi-t csak a telefonok használják).

4 8 15 16 23 42

(#23070) Mate válasza tonyrulez (#23067) üzenetére


Mate
nagyúr

Wifin nem lesz meg az biztos.

(#23071) blakey válasza Mate (#23070) üzenetére


blakey
titán

5GHz-en megvan, ez biztos. :) 2,4 GHz-en olyan 109/10-et tudtam kicsíkarni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23072) tonyrulez válasza Mate (#23070) üzenetére


tonyrulez
őstag

Biztos nem lesz meg, mert a TP-LINK TL-WR340GD csak 54-et tud. De telefonoknak az bőven elég, Xbox-ot meg kábelesítem (bár az is csak 100-at tud :F)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#23073) Mate válasza blakey (#23071) üzenetére


Mate
nagyúr

Kizárt dolog. Ráadásul nem is tud a routere 5GHz-et.

(#23074) Mate válasza tonyrulez (#23072) üzenetére


Mate
nagyúr

Ubee modem/routert fogsz kapni. Az tud wifit. Próbáld majd ki, hátha beválik neked. Ha nem akkor bridge mód és saját router.

(#23075) blakey válasza Mate (#23073) üzenetére


blakey
titán

A konkrét mondatodra válaszoltam, nem arra, hogy mit tud a routere vagy mit nem.
Csak a te írásodra válaszoltam. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23076) kabelmania27 válasza tonyrulez (#23069) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5portos Tplink gigabites switch teljesen jó lesz, első port modem második gép 3/4 xbox, xboxot csak akkor kösd router mögé ha vezetékesen átviszi a 100-at, három mac címen lesz net.

[ Szerkesztve ]

(#23077) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!megy valakinek most a upc phone alkalmazás? mert nekem 2 napja offline-ban van.
"Alkalmazás engedélyezve van de nem elérhető"

Valaki? :U

(#23078) kabelmania27 válasza blakey (#23071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél 54-nél nem megy gyorsabban ubee modem, legutóbb amikor nézte csak 30-al ment, igaz kábeles kapcsolaton 88volt a max. Úgy tűnik mintha G-s sebességen kapcsolódna, 4 éves Dellnél ezt furcsának tartom, másik ismerősnek szintén nem új Toshibánál megvolt a 60/6 Technikolornál.

[ Szerkesztve ]

(#23079) mikung válasza Mate (#23066) üzenetére


mikung
aktív tag

Anno az Externetes ADSL -nél elég szép kis kedvezményeket adtak ha egy összegbe kicsengettem az éves díjat.

Ha pl. a 132k helyett megelégednének mondjuk 102k -val (10999 helyett 8500 -al), ők örülhetnek hogy "nyeheheheheeeee nálunk van a pííííz'" én meg hogy olcsóbban kaptam és nem izélgetnek a havi számlával, meg hogy de visszautasította a bank, késedelmi díj, ... 1 év alatt ritkán változik drasztikusan az ár-érték arány és a bank se ad több kamatot. :)

(#23080) mikung válasza gduck (#23065) üzenetére


mikung
aktív tag

Levélben még nem próbáltam, de az ügyfélszolgálaton úgy néztek rám mint akik nem láttak még fehér embert. :D

Amit mondott a "kávéfőző icuka" hogy utaljam át nekik egy összegben az akciós díjat egy évre és akkor abból megy a számla kiegyenlítése amíg tart az előrefizetés.

Végülis ez is "1 évre előre", de kedvezmény nélkül az ügyfélnek rohadtul nem biznisz. :N

(#23081) kabelmania27 válasza mikung (#23079) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, volt prepaid csomag.

(#23082) blakey válasza kabelmania27 (#23078) üzenetére


blakey
titán

Az adatokat Mac minivel és iMac-el mértem, cisco HGW-vel, most 240/20-as van, de még nem mértem wifin, átköltőztettem az asztalt és azóta kábeles kapcsolatom van.

(#23083) kabelmania27
Amióta a "jobbikra" cserélték 1,5 éve, semmi gondom, bírja a strapát. :) Kopp…kopp…

A kábeles kapcsolat mindig stabilabb, legyen az bármi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23083) kabelmania27 válasza blakey (#23082) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, kábeles kapcsolat stabilabb. Nálad jól megy ez a hgw?
Okés.

[ Szerkesztve ]

(#23084) tonyrulez válasza Mate (#23074) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha többet tud 54-nél akkor nekem már elég is. Remélem a jelerősség is jó lesz, úgy látom nem lehet küső antennát csatlakoztatni, eddig egy 30+ centis antenna volt használatban.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#23085) Mate válasza tonyrulez (#23084) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs külső antennája, bár meglepően erős antennák vannak benne.

(#23086) Arolotifar válasza Breeze (#23077) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam ugyanez a hiba :W

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#23087) club1 válasza Breeze (#23077) üzenetére


club1
veterán

Mivel nálam is ugyanez a helyzet, központi lesz a hiba.

(#23088) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Most hozott a postás 2 mediaboxot. Két Thomson SD felvevős boxot cserélünk le egy Cisco HD felvevősre illetve egy mezei Pace SD boxra.
A HD felvevős jó darabnak tűnik, míg az SD box elég gyatrának. Látszik rajta, hogy már minimum 5x volt javítva, mivel ennyi garanciás matrica van egymáson.
Mi a véleményetek a két boxról? Van ezeknél jobb? Én azt hittem, hogy egy kicsi fekete SD boxot fogunk kapni, nem egy ilyen ősrégi szürke f*st.

Előre is köszönöm. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#23089) Intruder2k5 válasza Willie (#23088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én szintén CISCO-t használok, teljesen hibátlan! Persze ezt is van aki szidja, azt mondják pörgeti random a HDD-t éjszaka, stb..., de nekem nincs ilyen jelenség, 100%-ig elégedett vagyok vele! Pace SD-t nem ismerem, Pace HD volt a CISCO előtt, az is jó volt!

(#23090) canniball válasza Willie (#23088) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk is volt olyan Pace SD, az ellenségemnek sem kívánom, a mediacard megváltás volt utána.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23091) Willie válasza Intruder2k5 (#23089) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a gyors választ. :) A CISCO-ban a HDD elég hangosnak tűnik bár a Thomson boxok még ennél is hangosabbak. Ami még így elsőre szembetűnő, hogy sokkal jobban szellőzik a CISCO. Ez tutira nem fog úgy felforrósodni mint a Thomson boxok.

(#23090) canniball: Ez rosszul hangzik. :D Esetleg van még a UPC-nél más SD box?

(#23092) Intruder2k5 válasza Willie (#23091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nem hangos! Pedig megjegyzem nem vagyok süket, mert a routerre kötött 2,5"-os HDD hangját hallom, ami torrentezik! :)

Próbálj meg betenni a lábai alá egy kis filcet, vagy hullámpapír karikát, szivacs korongot, stb...

Egyébként ez is tud jó meleg lenni, de nem gondolnám, hogy kicsivel is melegebb lenne attól, mint azt anno a tervezői kitalálták!

(#23093) blakey válasza Willie (#23088) üzenetére


blakey
titán

Kérj másikat az SD helyett ha ennyit volt javítva. Nálam van egy ilyen Pace SD, olyan 7-8 éves lehet, egyszer nem volt javítva, 26"-os tv-hez tökéletes, hangtalan, nem lassú, de biztos ebből is többféle rev. van.
A cisco rögzítős meg szintén tökéletesen teszi a dolgát, nem pörög fel feleslegesen, stb, de ebből is többféle lehet. :)
Cserélj sima HD boxra, hivatkozz arra, hogy az ingyenes HD adókat is szeretnéd nézni. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23094) canniball válasza Willie (#23091) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom van-e másik, nekem szerencsére az volt az első és egyben utolsó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23095) Willie válasza Intruder2k5 (#23092) üzenetére


Willie
őstag

Elképzelhető, hogy ebben más HDD van. Mondjuk javítva volt, mivel tönkrement és más típust tettek bele. De annyira nem vészes a hangja mint a Thomsonoknak, azokat pedig már megszoktuk. :D A tippet köszönjük, kipróbáljuk. :)

(#23093) blakey: Nem rossz ötlet, de ha jól tudom, akkor csak az egyik box "ingyenes". Nekünk a CISCO 0 Forintos, az SD boxért pedig plusz pénzt számolnak fel. A HD havidíja pedig több lenne, nem?

(#23094) canniball: :D

[ Szerkesztve ]

(#23096) Mate válasza Willie (#23095) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, többe kerül második Tv-n a HD.

Rendeld meg a HD-t, ekkor kapsz Pace HD boxot. Majd ha kint van, akkor lemondod. Kétlem, hogy kicseréltetnék újra a boxot, valószínűleg csak letiltják a HD csatornákat.

(#23097) blakey válasza Willie (#23095) üzenetére


blakey
titán

A 4 közszolgálati adó ingyenes HD-ban, tehát arra hivatkozhatsz, ha már ingyenes akkor nézni is szeretnéd. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23098) Mate válasza blakey (#23097) üzenetére


Mate
nagyúr

Ingyenes, arra alkalmas eszközzel. Viszont neki nem arra alkalmas eszköze van.

(#23099) Intruder2k5 válasza Mate (#23098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a szolgáltatónak igény biztosítania kell, ha már a csomag meghirdetett részét képezik a HD adások is! Az persze másik kérdés, hogy a CISCO-val biztosított a dolog, második eszköz kérdésében nem tudom mi a helyzet!

(#23100) blakey válasza Mate (#23098) üzenetére


blakey
titán

A "fő box" HD-s, tehát indokolhatja, hogy második boxnak is olyat szeretne. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.