Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131351) oppo válasza kabelmania27 (#131346) üzenetére


oppo
csendes tag

Nem találok ilyen állítási lehetőséget, de gondolom azért mert a kezdő lap állapotnál azt írja "Vezeték nélküli (ki)".

(#131352) kabelmania27 válasza oppo (#131351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben kábeles kapcsolattal sincs üzemmód váltás menüpont ipv6-ban van a modem (előfordul fw frissítéskor), ezért hívd fel a 1270-es számot.

[ Szerkesztve ]

(#131353) oppo válasza kabelmania27 (#131352) üzenetére


oppo
csendes tag

A haladó beállításoknál a DHCPv4 szerver (Bekapcsolva) a DHCPv6 szerver (Állapotmentes). A "test-ipv6.com" oldal szerint "Nincsen IPv6 címed".

(#131354) [w] válasza kabelmania27 (#131259) üzenetére


[w]
őstag

kicserélték a modemet, utána kikapcsoltattuk az IPV6-ot, de sajnos a homeassistant szervert nem tudom elérni a dyndns mögött :(((

kifelé most egy 176...-os IP látszik, jó ez nekem?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#131355) [w] válasza [w] (#131354) üzenetére


[w]
őstag

visszaszívom... elfelejtettem bridge üzemmódba tenni, most már majdnem minden rendben van, csak a saját routeremet nem érem el

eredetileg ugye 192.168.1.1 volt az ip-je, ez most nem érhető el

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#131357) kabelmania27 válasza [w] (#131355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban 192.168.100.1 címen érhető el a modem oldala.

(#131358) xido


xido
csendes tag

Srácok..biztos volt már kérdés..még lehet én is kérdeztem már..ritkán visszatérő,de annál idegesitőbb problémám mediacarddal üzemelő tévénél,hogy egyik napról a másikra kódolt jel hibát kapok...hiába hangolom újra,csinálok gyári beállításokat...előző esetnél kijött a szervizes,pöcsölt vele..diktálgatta telefonon befelé a szériaszámot aztán valamit távgyógyitottak és jó lett..de már a hócipőm tele van,hogy valami ennyire nem időtálló és mindig van vele valami...Létezhet,hogy nem ártana új kártyát igényelni,azok elévülhetnek? (2001es upc kártya van benne)..a vezetékes netről nem is beszélve,hogy van mikor napokig gyökkettővel üzemel az utóbbi 2-3 hónapban :)

[ Szerkesztve ]

(#131359) [w] válasza kabelmania27 (#131357) üzenetére


[w]
őstag

köszi, megoldódott! :R a routernél volt gond, modem cseréjekor kilazult a táp és többször újraindult...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#131360) Mozaart válasza xido (#131358) üzenetére


Mozaart
aktív tag

A kódolt jel hiba mindenre vagy csak 1 2 csatornara?

Ha utobbi akkor esetleg. Ki húzni tv esetleg aramtalanit vissza dugni. Hatha segit. Nekunk szokott segiteni.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131361) xido válasza Mozaart (#131360) üzenetére


xido
csendes tag

Mindenre...csak azok jönnek be,amik kártya nélkül is..a közszolgálatik...Áramtalanitás minden éjjel/délelőtt megvan....Lehet rájuk lövök egy új kártya rendelést vagy próbából visszatérek mediaboxra,eskü azzal nem volt ennyi baj :)

(#131362) cocka válasza kabelmania27 (#131352) üzenetére


cocka
veterán

Olyan nehéz egy firmware frissítéskor a beállításokat megjegyeztetni?

Ezt más gyártók routerei már régóta tudják, hogy firmware frissítéssel ne kelljen mindent újra beállítani, a minimum az, hogy fw frissítéskor megjegyzi, hogy mik voltak beállítva vagy minimum lehetőséget ad a beállítások mentésére és fw update után a visszatöltésükre.

(#131363) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Előfizettem az 1000-es csomagra, ma ki is cserélték a régi 3.0-ás modemet egy új, csoda Arris 3.1-es modemre. Az ügyfélszolgálattal átkapcsoltattam bridge módba. Öröm-bódottá, csakhogy nincs meg a 1000Mbit, mégcsak a közelében sem.

Ilyen elosztó van a rendszerben, és ilyenek a modem értékek.


Felfelé hozza az értéket, de lefelé még a fele sincs.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#131364) zzola válasza Bélaaaa (#131363) üzenetére


zzola
félisten

Nekem sincsen meg, de ha eléri a garantált sebességet, akkor ennyi.
Nálam ilyen:

Kábelen keresztül méred?
Hívd fel a 1270-et, még 500-as csomagban vagy, lefele sebességben. Nekem is volt ilyen korábban.

[ Szerkesztve ]

(#131365) Bélaaaa válasza zzola (#131364) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Persze, de még a minimum sincs meg. Az ugye 700Mbit lenne.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#131366) Adams84 válasza Bélaaaa (#131365) üzenetére


Adams84
tag

A minimális letöltési/feltöltési sebesség 1000-es csomag esetén 200/10 Mbps.
Ettől függetlenül hívd fel őket…

(#131367) kabelmania27 válasza Bélaaaa (#131363) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó. Milyenek a feltöltési értékek?

(#131368) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az elmúlt 1, max. 1,5 hónapban 1270-en beszélt valaki ügyfélmegtartóval? Tehát nem arra lennék kíváncsi, hogy a UPC-s, Vodafonos időkből mi a tapasztalat.

(#131369) melodie válasza NoOne1976 (#131368) üzenetére


melodie
tag

Tegnap beszéltem és kaptam is számomra kedvező ajánlatot, igaz jeleztem,hogy ennek hiányában akár kötbér mellett is szerződést bontok! Sikerült megegyezni...

(#131370) SzGee válasza NoOne1976 (#131368) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem nem tudtak jobb ajánlatot adni, igaz én gombokat fizetek még mindig, pedig már nincs hűségem
pedig jó lett volna picivel több HD csati, de nem vagyok hajlandó szignifikánsan többet fizetni, mint jelenleg a tévéért és a netért (4.380 Ft)

If you leave me, can I come, too?

(#131371) xido


xido
csendes tag

Kódolt jel problémám van/volt napok óta..2001es mediacard..samsung tv..gyári visszaállítástól kezdve újrahangoláson át modul ki-be helyezése..áramtalanitás..minden megvolt..egy lépéssel több történt..most valamiért felismerte a modult és végigzongorázta a százalékos azonosítást (ami eddig nem volt látható)..majd most közölt valami samsung ci+ 1,3 szabványt...adok neki egy netkábelt és egy firmware frissitést..de ha utána se lesz jó..akkor elavult a tv és vegyek újat,vagy mediaboxra visszatérhetek hdmi kábellel és azzal megoldódna?

u.i.bár ahogy olvasom..lehet a modul régi és annak új kérése is elég lenne?

[ Szerkesztve ]

(#131372) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok.A fehér gyász Upc-Vodafone router/modemnek alapból mi a felhasználó/jelszó párosa?
Reset után. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131373) kabelmania27 válasza Hawk1979 (#131372) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Elvileg a jelszó az eszköz aljára van írva.

(#131374) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Köszönöm

(#131375) kabelmania27 válasza Hawk1979 (#131374) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

(#131376) fokukac válasza fokukac (#131287) üzenetére


fokukac
nagyúr

érdekességképpen, végül tegnap, azaz pénteken ért ide a pénz, azaz 9 nap volt a Vodafonnak kiutalni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#131377) Hawk1979 válasza kabelmania27 (#131375) üzenetére


Hawk1979
őstag

Hol tudom megnézni?

(#131378) kabelmania27 válasza Hawk1979 (#131377) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haladó beállítások utána hálózat állapota majd letöltés és feltöltés fülek.

(#131379) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok!

Ezek az értékek milyenek ? Én nem látok különösebb változást a jelszintekben, mégis használhatatlan a net. Azt megfigyeltem, ha a torrent kliens nem fut, akkor egy idő után működik minden.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#131380) kabelmania27 válasza maszibmw (#131379) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Vezetékes kapcsolattal is akadást tapasztalsz?

(#131381) maszibmw válasza kabelmania27 (#131380) üzenetére


maszibmw
tag

Szia !

Az ipv6 már évekkel ezelőtt ki lett kapcsoltatva, a fenti mérés vezetékes kapcsolat mellett ilyen. Bármelyik pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#131382) simkoG


simkoG
csendes tag

Sziasztok! Gondolom sokszor előforduló kérdés itt, de ahogy látom, az itteni emberek jobban értenek hozzá, mint a VODA ügyfélszolgálat.

Hónapok óta elég nagy hiba van az itthoni nettel (csak az 500-as csomag). A hiba az, hogy naponta többször percekre csak, de elmegy a net. És ez óránként többször is, de nem szabályos időnként.
Ügyfélszolgálaton telefonon említik, hogy ők is látják, hogy naponta többször a MODEM a rendszerükbe (visszamenőlegesen hónapokra látják ők is, hogy baj van). Még évekkel korábban cserélve voltak az elosztók/erősítők is, mivel az akkori mesterember azt mondta, hogy amit a beköltözéskor az előző mester csinált az gány volt. A jelenlegi elosztásról kép: https://i.imgur.com/9sVEoPK.png; csatlakozókról képek: https://imgur.com/a/deGVnwM

Szerelő kijön, vakarja a fejét, átnéz „mindent” (kábeleket, csatlakozókat, elosztókat, utcai elosztót), „Hát de itt nincs semmi probléma”. Nem tud mit kezdeni vele, hibajegyet ő lezárná, jelezzek, ha újra gond van.

Újra gond, ugyanaz, mint korábban, de a szerelő legalább most már kicsomagolt egy új ROUTER/MODEM-et, felkonfigurálta, „ez majd talán megoldja”.

Hát meglepő, de a probléma ugyan úgy fenn áll. Naponta többször, percekre elmegy a net.

Egy ilyen csodálatos DOCSIS 3.0 router/modem kombó van nekem, BRIDGE módban és IPv4-re kapcsolva (ez a szolgáltató által). Erre van kötve egy TP-LINK Archer C1200-as router, ami mindent is elvégez ugye.

Jelszintek a következőek: https://pastebin.com/e4Z588CP

Mi a fenét tudnék mondani az ügyfélszolgálatnak/szerelőnek, amivel meg tudnák oldani ők is a hibát?

www.simko.me | poco f4 gt

(#131383) woodworm válasza simkoG (#131382) üzenetére


woodworm
veterán

Üdv a csapatban!

(#131384) vg válasza simkoG (#131382) üzenetére


vg
addikt

Eredeti fw van az archer-en?

(#131385) simkoG válasza vg (#131384) üzenetére


simkoG
csendes tag

Legújabb: "2.0.3 Build 20211219 Rel. 67401 (EU)" Kiadás dátuma: 2022-01-11

www.simko.me | poco f4 gt

(#131386) kabelmania27 válasza simkoG (#131382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben van a bekötés, jók az értékek, ellenőrizd hogy az osztóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Modem és router áramtalanítás után sem javul a helyzet?
Nézd meg saját router nélkül is tapasztalsz-e szakadást, esetleg kérj kölcsön egy másik tipusú routert, modem üzemmódban a szinkronizálás után első három csatlakoztatott eszköz kap ipcímet.

[ Szerkesztve ]

(#131387) kabelmania27 válasza maszibmw (#131381) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó, rendben van a bekötés mert a bejövő kábel megy az in-be, ellenőrizd, hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál és a modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#131388) maszibmw válasza kabelmania27 (#131387) üzenetére


maszibmw
tag

Mindegyik meg van húzva.
Az érdekes az, hogy pár hete volt egy szolgáltatói kiesés, szerintem azóta jött elő minden probléma. A jelszintek amúgy hasonlóak voltak mindig, mint most, sőt melegben nyáron inkább 47-48 volt a feltöltés, mégis problémamentes volt minden.
Eddig vártam a szerelőt, 12-16 időablakban. Most jött sms, hogy nem tudják teljesíteni, leghamarabb kedd.
Lekapcsoltam a torrentet, és 20 perc elteltével ez a sebességteszt:
Az elején kicsit lassan fut fel, régen szinte azonnal elkapta az 500-at, de így lehet legalább netezni.
Esetleg modem hiba ? Még upc-s fehér connect box...

(#131389) kabelmania27 válasza maszibmw (#131388) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re, ha nem javul korlátozd a feltöltési sebességet, amennyiben úgy sem jó a letöltést is. Modem fw frissítés óta router üzemmódban előfordul, hogy a CB nehezen viseli a terhelést.
Állítsd át a modemet modem üzemmódra, ha úgy javul a helyzet (modem üzemmódban stabilabb szokott lenni a CB mert kikapcsol a router funkció) és szeretnél vezeték nélküli kapcsolatot használni vegyél gigabites routert mert modem üzemmódban a szinkronizálást követő első három vezetékes eszköz kap ip címet.
Modem és router üzemmódban a 192.168.100.1 címen érhető el a modem oldala.

[ Szerkesztve ]

(#131390) maszibmw válasza kabelmania27 (#131389) üzenetére


maszibmw
tag

Köszönöm a segítséget, megpróbálom átállítani a torrent klienst.
Még két kérdésem lenne:
Milyennek tartod a jelszinteket, valamint létezik e a vodánál a jelenlegi modememnél (CH7465VF-fehér upc) stabilabb, jobb eszköz, ha igen, melyik az és van e esély egy kiszállás esetében a cserére ?
Az elmúlt években nagyon stabil volt részemre ez a modem, pedig router módban használtam mindig...

Köszönettel, Maszi

(#131391) kabelmania27 válasza maszibmw (#131390) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, letöltési értékeknél kevés a post hibás csomag, az értékek között nincs nagy eltérés, feltöltési értékek is rendben vannak.
Ezt a modemet fekete CB modemre tudják cserélni ha ezres csomagra váltanál Arris modemre cserélik a CB-t aminél router üzemmódban szintén előfordulhat hasonló jelenség, de van akinél jól működik. Ha visszaolvasol több hónapot a topikban hasonló jelenségről találsz hsz-okat.

(#131392) simkoG válasza kabelmania27 (#131391) üzenetére


simkoG
csendes tag

Ez szerintem nekem válasz?

www.simko.me | poco f4 gt

(#131393) xido


xido
csendes tag

Jó..kezdjük az alapoknál...Anyám áramtalanítás mániás...amikor nem nézi a tévét,kihúzza a 220ból..kódolt jel problémával ma kijött szervizes..tévé bekapcs..üzem alatt kihúzta a kártyát..modult..fújkálta törölgette..visszadugta..lőn csoda..adás...öröm..
Áramatalanítás anyám módra..most órákkal később bekapcs,mert nézné..hiszitek vagy sem..kódolt jel fogad..már röhögök és szarok bele..de folyamatos áramtalanitástól a modul megbolondulhat?

(#131394) xido


xido
csendes tag

vicc..csak megszorongattam kicsit..megint jó..szerintem berendelek egy mediaboxot..faszom fog ezzel kinlódni ennyit..tényleg..

(#131395) kabelmania27 válasza simkoG (#131392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Számodra ITT írtam hsz-t, nálad is rendben vannak az értékek. Előfordul, hogy a modem valamelyik routerrel nem működik stabilan ezért írtam, hogy nézd meg router nélkül közvetlen a modemre csatlakozva javul-e a helyzet. Saját routeren wan beállításokhoz dns szerverhez írd be a 1.1.1.1 / 1.0.0.1 párost vagy a google dns-t hátha stabilabban töltődnek be az oldalak.
Esetleg próbálj a tp-link routeren fw-t frissíteni hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#131396) Toth_Jani válasza xido (#131394) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én is áramtalanítom este (hétköznap) a TV-t, az Android miatt még jót is tesz neki, ez egy Sony nem csinál ilyet, az előd egy LG volt na ott legalább hetente eljátszotta, amit nálatok, olyankor én is kihúztam majd vissza és ment egy darabig.
A CI kártya és modul azóta is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#131397) kabelmania27 válasza xido (#131393) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nem bolondulhat meg. Akkor sem javul a helyzet ha kihúzod a modulból a kártyát és visszateszed?

(#131398) xido válasza kabelmania27 (#131397) üzenetére


xido
csendes tag

de..épp ez az,hogy jó lett tőle...aztán nézés közben hopp..elment megint..és itt megáll a tudományom :)

most mást kérdeznék..bé terv..vissza a boxhoz,mert az legalább stabilabb..kaon vagy voda box?..a lényeg lenne,hogy ne kelljen bele állandó netkábel..csak coax be és hdmi ki..visszanézés se érdekel..

[ Szerkesztve ]

(#131399) kabelmania27 válasza xido (#131398) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nem lesz szükséged boxra, 1270-es számon jelentsd be a médiacard problémát, ha nem szükségesek az interaktív funkciók jobban jársz a médiacard-al.
Esetleg kérdezzél rá ITT, hátha tud valaki tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#131400) xido válasza kabelmania27 (#131399) üzenetére


xido
csendes tag

ma volt kint a szaki,2 perc ki/bemozgatással megoldotta,4 órával később offos volt megint...kicsit mozgattam..fél óra se telt el,adás közben lett ismét offos..hidd el nekem elég ennyi a kényelmi megoldásokból..legalább 5 éve van meg,de az utóbbi időben sűrűn van tele az idegem vele..és mégcsak nem is nekem lenne fontos :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.