Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130301) cocka válasza pjen (#130299) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem találgatás, hogy szerintem így van vagy szerintem úgy, hanem tény. Nálam a VTV boxba KOAX TERÜLETEN ETHERNETEN érkezik az élő adás.

koax területen az élő adás mindenhol koaxon jön.

Más kérdés, hogy a csak koaxot fogadó boxokba valóban koaxon keresztül érkezik az adás. De ezt nem is vitattam.

A Pace-ben meg a Ciscoban van modem, mégis ki van nyírva bennük az összes netes funkció. Az EPG-t átírták egy fosra, még keresni sem lehet benne, pedig ezt még egy ótvar hulladék CI+ foglalat nélküli DVB-C box is tudná.

(#130302) pjen válasza cocka (#130301) üzenetére


pjen
félisten

130280 Hsz.
"De csak az élő adások és a teletext jön koaxon, minden más az UTP kábelen." Minden mást picit késleltetve nézel. Elindítod, megállítod és rögtön indítod, már net.

(#130303) Bib


Bib
őstag

Kedves szakértő kollégák! Családi ház, sok tv, osztó minden van, a régi upc-s szakik tettek fel erősítőt a padlásra 10 éve, internet 2002-óta megy ezen a rendszeren. Néha borzasztóan belassul a net, volt hogy a modem újraindulgatott, amire a technikus kikötötte az erősítőt, egy ideig jó volt.De azóta is gyakran belassul. Most csináltam több mérést, de nem tudom melyik a legjobb.
Erősítővel :



Próbáltam erősítővel, modem előtt fam-6 attenuatorral


Most újra erősítő nélkül van :

Rendeltem most egy Asus rt-ax55 routert, hogy modem módba menjen. 2 gép Lan, 10-12 wifi eszköz szokott kb lógni a neten. Bocsánat a sok kép miatt, köszi előre is a szakvéleményt :)

(#130304) gduck válasza cocka (#130301) üzenetére


gduck
addikt

Pontosan, ez tény! :) Az, hogy te kitrükközted, hogy működjön koax nélkül, az nem mérvadó!

(#130305) kabelmania27 válasza Bib (#130303) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
2002-ben még csak docsis2-es modem volt ami kevésbé volt érzékeny a jelre.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség. Csak az erősítős értékeknél láthatóak a hibás csomagok, amiből két csatornán sok van.
Modem üzemmódban stabilabb lesz az internetkapcsolat.
Azért kötötte ki a technikus az erősítőt mert ha gond van a nálad lévő erősítővel akkor nem csak nálad fog akadni az internet hanem a környéken lévő többi előfizetőnél is illetve a régi erősítők 65Mhz-ig tudnak visszirányt erősíteni de azóta van olyan terület ahol 65Mhz felett is van feltöltési csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#130306) Bib válasza kabelmania27 (#130305) üzenetére


Bib
őstag

Köszi! Sajnos az osztókat nem tudom, mert van olyan ami a falban van. Bízom benne hogy jobb lesz modem üzemmódban. Ha router lesz rákötve, akkor maradhatnak a pck -lanon a modemen vagy jobb a routerre kötni? Egyébként most kb 3 óra után erősítő nélkül jó a net, de hibák vannak :

(#130307) kabelmania27 válasza Bib (#130306) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kevesebb hibás csomag van mint erősítővel.
Modem üzemmódban a modem áram alá helyezése után első három vezetékes eszközön lesz internet, tehát a routeren kívül még két gépet direktbe tudsz kötni a modemre, ha lan hálózaton keresztül szeretnél másolni jobb ha minden gép a routerhez csatlakozik.
Ha megírod, hogy milyen osztók vannak falon kívül látható helyen meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#130308) Bib válasza kabelmania27 (#130307) üzenetére


Bib
őstag

Igen, sajnos nálunk nem így van mert nem lehet a modemig 3 szinten át lefűzni a kábelt, csak házon kívül amit lehet megfontolok. Anno azt mondták a szerelők hogy nem lehet megcsinálni.Jó pénzért okosban mégis volt ez az erősítős megoldás, amikor minden tv-nél, eszköznél beállították a jelszinteket. Nem vagy soproni? :) Amúgy nagyon köszi a segítséget, most már tudom merre kell keresni a megoldást.

(#130309) kabelmania27 válasza Bib (#130308) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Azért kérdezem a látható helyen lévő osztók tipusát, mert ha a bejövő kábelre teszel egy kettes splittert egyik kimenetére rákötöd a modem felé vezető kábelt, másik kimenetre egy hpf szűrőt és utána az erősítőt akkor javulni fognak a modemértékek.

(#130310) cocka válasza gduck (#130304) üzenetére


cocka
veterán

Azt túlzás, hogy "kitrükköztem". Abban mi a trükk, hogy vmelyik frissítéssel átállt netes módra és úgy maradt? Mintha én írnám a frissítéseket vagy bele tudnék nyúlni a frissítésekbe.

Ha "trükknek" lehet nevezni azt, hogy utána koaxot se kapott, akkor ez volt a "trükk". De nekem ez így őszintén szólva sokkal kényelmesebb.

Utána jött még 1-2 frissítés és azok se "váltottak" módot. Aztán vmelyik frissítéssel megint visszaállt a koax módra, viszont amikor koaxot kapott a csatornák nagyját újralekerestetéssel sem találta meg. Mondom jó, akkor áramtalanítás vagy gyári vissza és jéé megint minden jó és neten jön az adás.

[ Szerkesztve ]

(#130311) kekedi


kekedi
senior tag

Másnál se működik a kártyás fizetés?
Se mobil applikacion, se mobil weben, se laptopon nem tudom kifizetni a számlám. Valami hibára hivatkozik. De ezt minden hónapban eljátsza.

(#130312) atala


atala
addikt

A modeml a wifi-nél a 2,4GHz-es, és az 5G-snél ugyan azt a nevet adjam, vagy jobb megkülömbözetni?

(#130313) kabelmania27 válasza atala (#130312) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobb ha külön néven van a két hálózat.

(#130314) gduck válasza kekedi (#130311) üzenetére


gduck
addikt

Nekem reggel működött Android appból.

(#130315) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

PortForwardot szeretnék beállítani, régi fehér ConnectBoxom van. Ha átállítatom IPv4re akkor lesz ilyen lehetőség vagy ez már nem működik?

(Konkrétan torrent nem akar rendes kapcsolatot látni, működik, de nem a legjobban. Van erre más megoldás?)

UPnP be van állítva, az miért nem működik? Legalábbis nekem nem úgy tűnik, nem tudom hogy lehet ezt leellenőrizni.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#130316) kabelmania27 válasza Jamesch (#130315) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kikapcsolt ipv6-al betudod állítani a porforward-ot, ha úgy sem sikerül érdemes a CB-t modem üzemmódban használni saját gigabites routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#130317) pjen


pjen
félisten

Előbb men el a vodás szerelő, VTV boxot cserélt. Azt mondta sorozatban kontakt hibásak az antenna aljzatok. Azt is mondta, hogy fokozatosan állítják át UTP kábelre a boxokat, nem fog kelleni a koax.

(#130318) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello. Mi a legegyszerűbb módja manapság az otthoni szolgáltatás felmondásának?

azt írják a faq-ban, hogy online is le lehet mondani, de én nem látok ilyet, csak olyat, hogy szüneteltetés / csomág módosítása, stb.

Vagy egyszerűen csak sétáljak be egy üzletbe?

igazából annyi kimaradásom volt idén, hogy már nagyon rég elegem van.
Ezért kb. 2-3 hónapja újítottam egy mobilnetet, és azóta főként arról megy minden.
Néha visszakapcsolom a vodát, és a következő kimaradáskor rakom vissza a mobilnetet, de most már ide se jutok el.
Most pl. szombaton volt a nagy vihar, és tegnap este kíváncsiságból megnéztem, még mindig nem volt szolgáltatás....

thx

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#130319) kabelmania27 válasza fokukac (#130318) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ügyfélszolgálati irodába vidd el az eszközöket tartozékokkal együtt.

(#130320) kezo0 válasza kezo0 (#130297) üzenetére


kezo0
addikt

E-mail a Vodától:

1. Sem mobilon, sem vezetékesen nem kerestek, nem volt nem fogadott hívásom sem. Ez tehát nettó hazugság.
2. Egyébként sem értem, miért kellettem volna én a hiba elhárításához, amiről világosan elmondtam a bejelentéskor, hogy nem csak nálam tapasztalható, mivel fórumokon és fb-on is többen beszámoltak róla.
3. Természetesen azoknál a korábban rögzített műsoroknál, ahol eltűnt a lejátszás gomb, továbbra sincs ott, ezt tehát egész biztosan nem orvosolták, de mondjuk ezt nem is vártam el tőlük.
4. Mondjuk az előzőt lesz.om, ha a továbbiakban jól fog működni, tehát mostantól kezdve újra 90 napig lesznek lejátszhatók a felvételek. Most megint van egy hétfőn rögzített műsorom, tehát szombat-vasárnap kiderül, hogy tényleg megszűnt-e már az 5 nap után eltűnő lejátszás gomb hibája. (Az előzőek alapján arra tippelek, hogy nem csináltak ezek semmit, de meglátjuk…)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130321) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdésem:

Adott egy jópár éves AC57U router. Az elmúlt fél évben a net random (5-60 percenként, össze vissza) belassul, a torrent sebessége beesik, weblap nem töltődik be csak fél perc után, mintha minimálisra csökkenne a sebesség mindenhol, aztán visszajönne, stb.

Amit próbáltam többször vagy volt azóta:

- win 11 reinstall
- lan driver variálás
- modem reset
- router reset
- kábelek cseréje
- másik vírusirtó
- másik böngésző
- különféle böngésző beállítások
- fix / nem fix ip

Voda 500-as net van régebbi fehér modemmel. Most próbálom, hogy a router nincs a láncban, közvetlenül a modem adja a netet a gépnek, és meglepve tapasztalom, hogy most minden rendben egy ideje...

Okozhat router ilyen problémát, cseréljem esetleg pl egy AX1800U-ra, megoldhatja? :U

A jelszintek rendben vannak már évek óta, változatlanok, korábban linkeltem őket itt.

F1

(#130322) pjen válasza kezo0 (#130320) üzenetére


pjen
félisten

Ez új. Nekem délelőtt cseréltek boxot és jött mail, bogy elhárították a hibát és lezárták a hiba jegyet. Eddig ilyen nem volt.

(#130323) tomp válasza kezo0 (#130320) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a kedvencem az volt mikor távdiagnosztikával megállapították, hogy semmi hiba nincs a koax hálózattal a házban amelyben gyakorlatilag túlfesz volt...
Nagy nehezen sikerült elérnem, hogy kijöjjön egy ember de közölték ha nem lesz hiba akkor ki kell fizetnem. Emberke jött, koax végét fogta, megcsapta, k*/+- anyázott majd bejelentette hálózat javításra. Utána megírták, hogy igen valóban f*startály a hálózat de nem áll módjukban javítani. Én meg elküldtem az ELMŰ álláspontját. Utána olyan szépen ugrottak és jöttek kábelezni a házat mint a kisangyal...

szabeska
Nekem RT-AX53U van. Olykor a böngésző gyakorlatilag megállt. Azaz "várakozás az xy-ra" de semmi sem történt. Ha újra rányomtam a linkre vagy Ctrl+R kombinációval frissítettem a betöltést akkor már azonnal bejött. Nekem a routerben a Google DNS volt beállítva. Átállítottam Cloudflare DNS-re és megjavult. Amúgy mikor megállt a böngésző a letöltés/feltöltés nem állt meg.

(#130324) viktorhu válasza boborján2 (#130287) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem hiszem, hogy a 4iG hosszú távon a Vodafone-on keresztül akarná megoldani a tévézést, amikor van saját DVB-C és IPTV rendszerük is. Szóval vodás fejlesztést szerintem már annyira nem érdemes várni. Hogy csak lecserélik az eszközökön a szoftvert, vagy más megoldás lesz, azt talán még kár találgatni, de pl. ahol van digis optika, ott előbb-utóbb igencsak át fognak kötni arra mindenkit.

(#130326) cocka válasza kezo0 (#130320) üzenetére


cocka
veterán

3.-hoz: Még szerencse, hogy ez lett volna a lényeg! :C Mert ugye a felvétel lejátszása gomb se azonnal tűnik el, tehát ha mondjuk adsz magadnak 2-3 napot, akkor a felvételt akár magadnak is meg tudod menteni vagy legalább megnézni.

(#130328) cocka válasza viktorhu (#130324) üzenetére


cocka
veterán

Remélem nem azzal az ostoba koncepcióval, ami egyes helyeken dívik, hogy UPC-t ha megszüntetted, és előfizettél Digire, jöttek az emberei és kérdés nélkül koaxot nyissz. Ők milyen jogon vagdossák a másik szolgáltató kábelét? :W

(#130329) pjen válasza cocka (#130328) üzenetére


pjen
félisten

Biztos hogy a DIGI emberei vágták el a kábelt? Nálunk volt olyan, hogy lemondta aUPC t. Ki kötötték az oszlopon, másnap vissza kötötte. Akkor elvágták.

(#130330) Ledi válasza kezo0 (#130320) üzenetére


Ledi
aktív tag

.. és a hétfői (augusztus7.) felvétel mellett eltűnt a lejátszás gomb. Szóval még 5 nap sincs mivel A híd c. sorozat 21 órakor kezdődött és a hsz. írasakor már nem lehet lejátszani.

Tegnap este még meg tudtam nézni a 3. részt felvételről ma a 4-et már max. visszanézővel lehet. :W

(#130331) kezo0 válasza Ledi (#130330) üzenetére


kezo0
addikt

És tényleg. Már az appban sem játszható le. De nyilván csak hallucinálunk, hiszen a távdiagnosztika szerint minden rendben!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130332) trec12 válasza viktorhu (#130324) üzenetére


trec12
addikt

....de pl. ahol van digis optika, ott előbb-utóbb igencsak át fognak kötni arra mindenkit.

Sajnos majd nézhetik ott is rommá tömörített HD, SD adókat.

(#130333) cocka válasza kezo0 (#130331) üzenetére


cocka
veterán

Ez azért is vicc, mert a mélyen tisztelt megvetett szolgáltató egyszerűen megszüntette facebook oldalán a Visitors' posts részt, így gyakorlatilag talán e fórumon kívül semmilyen panasz nem kaphat nyilvánosságot. És feltételezem a vodás panaszkodó csoport is zárt.

[ Szerkesztve ]

(#130334) cocka válasza kezo0 (#130331) üzenetére


cocka
veterán

Kárpótlásul felvegyem neked? Vagy már felvetted máshogy? :B

(#130335) kezo0 válasza cocka (#130334) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, én még aznap láttam. Csak azért nem töröltem, hogy megnézzem, meddig marad lejátszható.
De egyébként nálam egyelőre csak az app nem engedi lejátszani. Most nézem, hogy a boxon még ott a lejátszás gomb – de még nem telt el az öt nap…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130336) Bib válasza kabelmania27 (#130307) üzenetére


Bib
őstag

Kibontogattam az osztókat, hát szerintem csoda ha működik egyáltalán. Itt ilyen leágazásos rendszer van, kész káosz.
Első osztó. első tévéhez és megy tovább:

2.osztó tap a 2.tv-hez és megy tovább:

3.osztó legalsó szinten 2 tv-hez és a 3,5db-s megy a boxba

[ Szerkesztve ]

(#130337) kabelmania27 válasza Bib (#130336) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket. Az első osztó kivételével rendben vannak az osztók, PCT jó márka.
Az első osztó műholdvételre való, cseréld ki CE 5-1000Mhz feliratú kettes osztóra, hogy javuljanak a modemértékek. [link] [link] [link] [link] [link] Bármilyen fajta jó csak CE 5-1000Mhz feliratú legyen. Ha az új osztóval is tapasztalsz akadást akkor próbáld meg ezt, in a bejövő kábel, tap az első tévé, out, a második osztó kábele. Hármas osztónál a csavaros F csatlakozónál ellenőrizd, hogy a kábelen szoros legyen a csatlakozó, illetve az F csatlakozók nem lazultak-e ki az osztóknál és a modemnél.
Ha megnézed, hogy a második osztó mögött háttérben lévő használaton kívüli osztóra milyen felirat van írva meg tudjuk írni, hogy bekötheted-e az első osztó helyére amíg nem rendelsz új osztót.
Nincs gond a második osztóval ha az alacsonyabb csillapítású kimenetre (out) van kötve a továbbosztott ág azaz a hármas osztó. Hármas osztó jól van bekötve mert az alacsony csillapítású (-3,5dB) kimeneten van a modem.

[ Szerkesztve ]

(#130338) Bib válasza kabelmania27 (#130337) üzenetére


Bib
őstag

Én köszönöm! A linkelt tap elosztó van a készletemben, már elraktam párat, meg most kidobtam 2 sárgát amit tilos használni :) .A használaton kívüli az ugyanolyan mint az 1 osztó. Holnap veszek egy kettes osztót. Elsősorban akkor azzal kellene jónak lennie vagy a Tap-os megoldás ugyanolyan eséllyel lehet jó? Minden csatlakozás szoros amúgy. :R

(#130339) kabelmania27 válasza Bib (#130338) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kettes splitternél mindkét kimenet egyforma csillapítású, tap osztónál az out kimenet kevesebbet csillapít a tap többet, tap megoldás is jó viszont előfordulhat, hogy az első tévénél akadni fognak nyáron a csatornák.
Azért jobb a kettes osztó mert jelenleg is olyan van és egyszerűbb a csere mert nem kell mozgatni a kábeleket, és könnyen visszatudod tenni dobozt, tapnál át kell fordítani a kábeleket.

(#130340) kezo0 válasza kezo0 (#130331) üzenetére


kezo0
addikt

... és most már nálam is eltűnt a boxon is a lejátszás gomb. 4, azaz négy nap után. Megérte reklamálni! :W

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130341) kezo0 válasza kezo0 (#130340) üzenetére


kezo0
addikt

1270-en újranyittattam a hibajegyet. Ismét elmondtam, hogy ez nem csak az én problémám, mivel több ügyfél jelezte itt, a PH-en és Vodás fb-csoportban is ugyanezt. Az ügyintéző szerint nem tudnak ilyen központi problémáról! (Ezért kéne, hogy más is bejelentse, ne csak itt pampogjon róla…)

Miért zárták le a múltkori hibajegyet egy nap (!) után? Mert nem tudtak telefonon elérni (HAZUGSÁG, nem is kerestek!), és mert (most figyelj!) A TÁRSOSZTÁLY SÉRELMEZTE (sic!), HOGY ÚGY LÁTJÁK, A MODEMEM 109 NAPJA NEM VOLT ÚJRAINDÍTVA!
Na, itt dobtam le a láncot. Először is, nem tudtam, hogy ez valamiféle hanyagságnak számít az előfizető részéről (???). Másodszor, komolyan azt hiszik, a modem újraindításával megoldódik a bejelentett hiba? – kérdeztem most már kissé paprikás hangulatban szerencsétlen ügyintézőtől. Ő nem hiszi ezt, de a beszélgetésünk után távolról újraindítja majd a modemet, hogy ez ne legyen probléma a társosztálynak… Így is tett, nyilván semmi sem változott. De előtte még megkért, hogy soroljak fel legalább három olyan konkrét műsort, amit felvettem, és a szóban forgó probléma miatt nem tudom most már lejátszani. Megtettem.
Most újra várom levelüket, mely szerint nem tudtak elérni, és a távdiagnosztika szerint nincs is itt semmilyen gond…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130342) koadam777


koadam777
csendes tag

Sziasztok,
Tudtok kérlek segíteni, jelenleg melyik szolgáltatót érdemes beköttetni, leginkább tv adás minőségre / internet stabilitásra gondolok? (Telekom vs Vodafone, Borsodban nem nagyon van más, Digit nem szeretnék)

(#130343) kezo0 válasza koadam777 (#130342) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
van egy szolgáltatókat összehasonlító topik, ez inkább oda való kérdés: [link]
(Bár tény, hogy nem nagyon pörög...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130344) Toth_Jani válasza koadam777 (#130342) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez a helyi kábel minőségtől is függ, nálunk például szerintem kifogástalan a TV adás és az Internet is, természetesen az SD adások gyalázatos minőségűek, de ha elég messziről nézi az ember..
Mi az, hogy Digit nem szeretnél, ez már ugyanaz a cég, csak még engedik a választást, és nem ők döntik el melyiket kapod.

(#130345) kabelmania27 válasza koadam777 (#130342) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben saját hálózattal rendelkezik a Vodafone nem kötelező a box, ha a tévében van mpeg4 dvb-c tuner kérhetsz médiacardot.
Ha társszolgáltatói (Telekom) területen rendelsz Vodafone szolgáltatást kötelező a box.

(#130346) weiss


weiss
addikt

Helló, olyat már láttatok, hogy egy ubee evw3226-n az egyik ethernet port gondolt egyet, és meghalt?

Extra kérdés: Kaon médiaboxnak kell internet? Eddig be volt szúrva az ethernet, de most sajna bukta.

Manualban azt írják: Internetkábel (Ethernet LAN 4 RJ-45) csatlakozó Ez a csatlakozó inaktív, nem
szükséges használnia.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#130347) kabelmania27 válasza weiss (#130346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem vagy router üzemmódban van az ubee?

(#130348) weiss válasza kabelmania27 (#130347) üzenetére


weiss
addikt

Router.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#130349) kabelmania27 válasza weiss (#130348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Esetleg nézd meg modem üzemmódban hány port működik.
Modem üzemmódban a modem elindulása után első három vezetékes eszközön lesz internet.

(#130350) weiss válasza kabelmania27 (#130349) üzenetére


weiss
addikt

Köszi, de ez nekem miért lesz jó? Kell a router üzemmód, igazából elégedett vagyok az eszközzel. Csak érdekelt, hogy ez mennyire gyakori.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.