Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131601) cocka válasza lcdtv (#131597) üzenetére


cocka
veterán

A kettő kinézetre teljesen ugyanaz?

(#131602) cocka


cocka
veterán

Kaptunk emailt a TV2 Play Prémium VTV boxos elérhetőségéről, aztán elkezdtem végigolvasni.

Ha jól értem az RTL+-hoz képest az a különbség, hogy ott a legnagyobb csomagért mindenképpen fizetni kell, a TV2-nél meg egy a szolgáltatótól kapott kóddal aktiválható ez a bizonyos legnagyobb prémium csomag.

A TV2 Play Prémium elérhető a TV Prémium, TV HD Plus, TV HD Max + FilmBox Pro, TV HD Családi, TV HD Extra FilmBox Pro vagy TV HD Extra HBO Pak előfizetéssel rendelkezők számára.

Vagyis a TV HD Basic, Alap és Comfort csomaggal rendelkezők le vannak tojva.

Ha még nem aktiváltad a TV2 Play Prémium szolgáltatást, akkor a kuponkódot a jogosulttá válásodkor kapott korábbi e-mailünkben, illetve a My Vodafone fiókodban a Szolgáltatásaim / Streaming szolgáltatások menüpont alatt megtalálod.

Csak nem volt erről korábbi emailjük. :D És a hivatkozott helyen sincs.

(#131603) Toth_Jani válasza cocka (#131602) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Erősen csodálkoznék rajta ha ez neked még újdonság lenne.
Különben meg ott van a kód.
[kép]

(#131604) cocka válasza Toth_Jani (#131603) üzenetére


cocka
veterán

Mondom, hogy nincs:

[kép]

(#131605) blakey válasza Toth_Jani (#131603) üzenetére


blakey
titán

Több, mint 1 éve küldték a kódot, sokat nem ér, de valamivel többet, mint az RTL-es kód, több műsort lehet elérni. Gondolom, hogy van, aki csak most kapott infót erről.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#131606) Toth_Jani válasza cocka (#131604) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem már régóta ott van, sőt a mobil alkalmazásban is benne van.
Az első RTL+ kódot még 2019 decemberében küldték, azóta is azt használom.
A TV2 pedig idén márciusban.
Igaz 2 éve a TV prémium csomagom van, amihez az idén hozzácsapták az HBO-t is.
Lehet hogy mostanában váltottál csomagot, és egy kicsit lassúak??

[ Szerkesztve ]

(#131607) cocka válasza Toth_Jani (#131606) üzenetére


cocka
veterán

Látom elsiklottál a lényeg felett:

Vagyis a TV HD Basic, Alap és Comfort csomaggal rendelkezők le vannak tojva.

(#131608) Toth_Jani válasza cocka (#131607) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ja hogy kicsi a csomagod, és az a problémád??
Mondjuk a TV2 nálam sem élt addig amíg nem váltottam TV HD Extra HBO Pakra.
De ez a Telekomnál is igy van igaz ott csak 2 TV csomag van a kicsi meg a teljes. (Extrák nélkül)

(#131609) ajalberto válasza kabelmania27 (#131577) üzenetére


ajalberto
csendes tag

NA jelentem újraindítás után kb 2 órát volt jó a kapcsolat a modem és az alhálózat között, majd ismét elérhetetlen lett a modem.

Most átváltottam router módba és DMZ-vel kiengedtem a mikrotik-et. eddig jó, stabil sávszélesség, LAN-on változatlan minden és a modem is elérhető.

(#131610) boborján2 válasza cocka (#131602) üzenetére


boborján2
aktív tag

Bár nem követem a tv2 dolgait, de nem a tv2 play zero a "legnagyobb csomag"? Csak mert az fizetős és cserébe reklámmentes.
Mármint tartalomra szerintem egy és ugyanaz csak az egyik szemetel a másiknál meg fizeted hogy ne szemeteljen.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131611) Adams84 válasza boborján2 (#131610) üzenetére


Adams84
tag

Pontosan így van.

(#131612) boborján2


boborján2
aktív tag

Kicsit tesztelgettem a tv2 streaming appot a vtv boxon.

A stream jó minőségben indul szinte azonnal, viszont némi jobbra - balra tekergetés után leromlik és nem áll vissza. kb. 360p vagy 480p szinten beragad a lejátszás.Ugyanakkor a pause gomb is elkezd bugos lenni. Egy idő után ha megállítom ,majd újra lejátszom elugrik a film elejére. Ugyanazzal a vezetékes voda nettel samsung telefonon bármit csinálok max 6mp után átugrik a legjobb minőségre ,nincs semmi bug.
UPDATE: A sima egyhuzamban nagyobb beletekeréssel sincs gond, ezután is marad a jó minőség. Látszólag a dedikált 10mp rövid tekerés gombot nem szereti a boxon az app.

Ezek után én arra szavazok ,hogy a vtv boxon futó app a hibás. Ez pedig egyértelműen a szolgáltató feladata/érdeke, hogy ne legyen bugos. Ha lerázza a usert azzal ,hogy neki ehhez semki köze, az szimpla tróger ügyfélkezelés. (Aminek meg ellent mond az ,hogy kb 3x beszéltem velük telefonon ,ilyen-olyan ügyekben és nem az jött át ,hogy le..arják az embert)

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131613) cocka válasza boborján2 (#131610) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, mert azt írja, hogy bizonyos tartalmak csak a Prémiumon érhetőek el. Ebből gondoltam, hogy az az, amelyiknél a legtöbb tartalom érhető el.

A Zero ugyanaz szerintem mint egy sima regisztráció, csak fizetsz a reklámmentességért.

De nekem az egész TV2-es play honlap egy kaotikus masszának tűnik, egyetlen sorozatnak, kvízműsornak, vetélkedőnek nem lehet megtalálni a teljes epizódlistáját egyben, a kereső szart nem ér. A Google segít, hogy megtalálj részeket, ami valamilyen szinten szánalmas.

Meg ilyenek, hogy bár CoreELEC pluginja is van, de ott sem listáz ki minden műsort a Műsorok menüpontban sem vagy nem abc sorrendben van vagy nem tudom. Szerintem elejétől fogva egy őskáosz az egész bármelyik felületen is nézed. Szegény nézőnek nyomoznia kell, hogy mi merre található.

Az RTLMost és az RTL+ ilyen szempontból sokkal összeszedettebb.

A TV2-es play honlapról az sem derül ki, hogy a csak Prémiummal elérhető tartalmak listáját Prémium előfizetés nélkül is megnézheted-e. Az RTL+ legalább mindent mutat, azt is amit mindig is csak pénzért lehetett lejátszani.

(#131614) Adams84 válasza boborján2 (#131612) üzenetére


Adams84
tag

UPDATE: A sima egyhuzamban nagyobb beletekeréssel sincs gond, ezután is marad a jó minőség.”

Ezt a Samsung telefonnal történő tesztelésre írtad vagy a box-ra?
(A box-on én nem találtam olyan lehetőséget, amivel sokat bele lehetne tekerni a műsorba, kizárólag 10 másodpercenként enged lépkedni.)

(#131615) boborján2 válasza cocka (#131613) üzenetére


boborján2
aktív tag

Csak kíváncsiságból néztem rá,ha már téma volt megnéztem nálam hogy viselkedik az app.

Továbbra sem leszek tv2 fan. Eddig sem voltam. Számomra pont optimális ,hogy a tv2-n, saját műsoraikba szépen csokorba szedték az összes olyan karaktert ,akiket 1 percig sem bírok elviselni , mert vagy egy szimpla ripacs, vagy ........ vagy .......... stb... (nem írom mert bannolnak :) ).

Maradjanak is ott a gyűjtő helyen egy csordában , legalább nem szennyezik azt a pár csatornát ami érdekel.

Egyébként az app valóban egy átláthatatlan káosz.
Teljesen random belenéztem egy sorozatba és ezt láttam. Időrendben ezek hogy követik egymást , az egy érdekes kérdés.

Mindent egybevéve ,ha megszűnik ehhez a hozzáférésem , egy percig sem fogok szomorkodni miatta.

@ Adams84
A vtv boxra írtam. (a telefonossal nincs gond)
Úgy tudsz egyben nagyobbat beletekerni , hogy egymás után egy ütemben nyomkodod a táv. közepén a navi gombot jobbra. Így az app nem akar minden gombnyomás után azonnal lejátszani hanem nyilván vár pár tized másodpercet ,hogy lejátszon onnan vagy jön a következö "impulzus" jobbra. Így elkezd elég haladósan menni a csík. Egyébként időt nem is mutat , csak vakon tekersz. Ebből is látszik ,hogy sz@r ,mint az egész tv2 csatorna :K

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131616) gduck válasza Adams84 (#131614) üzenetére


gduck
addikt

Hát nem tudom, nekem tekerés nélkül is problémás a kép... "Tekerés" (10mp-s ugrások) után viszont 100% rossz lesz. Visszatekerés segít rajta, tehát tuti bufferelési (buffer méret) hiba van az alkalmazásban.

UI: ráadásul a MINDEN INDÍTÁSNÁL megjelenő zero előfizetési ajánlat irtó idegesítő, mert a távkapcsolóval mindig meg kell keresni a mégsem gombot...

(#131617) cocka válasza boborján2 (#131615) üzenetére


cocka
veterán

Engem is csak a kvízműsoros része érdekel, a többit letojom.

Amúgy az app rendezettség szempontjából vélthetően ugyanaz, mint a honlap. Ha a honlapjukon kereséshez is inkább Google kell, akkor sok sikert bárminek a megtalálásához ott, legyen az akár szennyműsor, akár nem. Szóval itt most inkább az a lényeg, hogy technikailag kereshetőség szempontjából egy katasztrófa.

És ez azért is parádés, mert szerintem az RTL-nek bőven kevesebb műsora van és ott megy a rendezettség, emitt meg nem. És láthatóan nem is törekszenek rá.

Ja egyébként a poén: ma egy random videót néztem, ami elég homályosnak tűnt és simán a weben is olyan volt. Szóval lehet ez nemcsak netsebességtől függ, hanem tényleg van valami anomália is a háttérben.

(#131618) Adams84 válasza boborján2 (#131615) üzenetére


Adams84
tag

Mit értesz “navi gomb” alatt? Esetleg valami vizuális segítséget vagy részletesebb leírást tudnál adni? :D Nekem sehogyan sem sikerül egyhuzamban sokat ugrani :U

(#131619) cocka válasza gduck (#131616) üzenetére


cocka
veterán

Ha már ismét szóba került a Zero, nekem az sem egyértelmű, hogy elő lehet-e fizetni a kettőre együtt vagy kizáró vaggyal csak az egyikre vagy csak a másikra?

Amúgy a TV2-t még a piros-fehér-zöld csiga korszakában szerettem, aztán elkezdték nonstop másolni az RTL-es műsorokat. Mindig ez volt a kotta: RTL megvette a jogokat, megcsinálta a magyar verziót, jött a TV2-es copy, lásd Fal vs. Piramis, Álarcos énekes vs. Nicsak ki vagyok stb..

(#131620) Adams84 válasza gduck (#131616) üzenetére


Adams84
tag

Szerintem eléggé ciki, hogy a Vodafone ilyen hibákkal kiengedte a box-ra ezt az appot. Vélhetően nem lett megfelelően és teljeskörűen tesztelve.
Amúgy nálam a visszatekerés sem segít, ugyanolyan rossz marad a videó minősége. :U

(#131621) Adams84 válasza cocka (#131619) üzenetére


Adams84
tag

Nekem a Prémium és Zéró is aktív ugyanazon az account-on, tehát nem kizáró ok, lehet egyszerre mindkét csomagod.

(#131622) boborján2 válasza Adams84 (#131618) üzenetére


boborján2
aktív tag

Navi gomb :

(navigáció : jobbra,balra,fel,le)

[video]

UPDATE
Csak most vettem észre a videón , hogy mutatja az időpontot a tekerésnél, ezt korábban nem láttam/nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131623) Adams84 válasza boborján2 (#131622) üzenetére


Adams84
tag

Az előzményekből én úgy látom, hogy te Telekomos (bérelt) koax-on veszed igénybe a szolgáltatásokat, tehát neked elvileg IPTV (vagy OTT?) alapon megy a mediabox.
Én a Vodafone saját koax hálózatán vagyok és box is koax módban fut, és sajnos nálam nem működik az általad említett navi gombos tekerés.
Ez azt jelentheti, hogy eltérő verziójú/tudású TV2 Play app fut nálad és nálam (?)
gduck neked mi a tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#131624) Adams84 válasza Adams84 (#131623) üzenetére


Adams84
tag

Pontosítok: bár a "jobbra" és "balra" navi gombokkal működik az előre-hátra tekerés az appban, de ugyanúgy 10 másodpercenként ugrik az adás, és hiába nyomom folyamatosan, nem gyorsul fel az előretekerés sebessége. Tehát pl. egy 10 perces ugráshoz 60-szor kell egymás után megnyomni a gombot :U :)
(Ezen kívül a play/pause gomb melletti előre- és hátratekerés gombokkal is működik az ugrás, de szintén csak 10 másodpercenként ...)

[ Szerkesztve ]

(#131625) lcdtv válasza cocka (#131601) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Ugyan az igen. De nem csinál semmit. Csak villog ha nyomom a gombot és telefonnal nézve is látom az ír ledeket pislakolni

(#131626) boborján2 válasza Adams84 (#131624) üzenetére


boborján2
aktív tag

Igaz. Annyiban én is helyesbítek ,hogy valszeg valami rövidebb tartalmat nézhettem, és ezáltal a 10mp ugrások haladósabbak voltak.

De a lényeg az hogy ha 10mp-t ugrok párat akkor ledöglik a minőség , ha egyben sokat akkor marad a jó minőség. Tehát a random sok beletekerést nem tolerálja az app.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131627) MaXX81


MaXX81
tag

Sziasztok!
Olyan ügyben érdeklődnék hogy kb 3 hete Gigabit Net vario csomag lett kötve a régi 500M helyett és ez a látvány fogad folyamatosan:
Múlthéten hívtam az ügyfélszolgálatot hogy valami nem kerek, mert a feltöltés az rendben felment 500-ról 1000-re, de a letöltés az maradt 500 ez hogy lehet? Erre azt válaszolta az ügyintéző hogy még nem ment át a rendszeren módosítás, várjak vasárnapig... Jó, ma felhívtam őket megint mert változatlan a sebesség, erre az volt a válasz most, hogy a garantált minimumot meghaladja a letöltés, szép napot viszlát! Na most akkor mi az igazság? Mert gyakran megnézem és ez az 500M letöltés állandó úgy mint a feltöltés, nem kellene néha felkúszni olyan 800M környékére a letöltésnek? Optikán jön a net egy sagecom modemmel.

(#131628) ates2 válasza MaXX81 (#131627) üzenetére


ates2
senior tag

Pont fordítva kéne lennie :U

(#131629) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Más is tapasztalt olyat, hogy tévézés közben néha egy szűk sávban bekockásodik a kép? Leginkább Rtl-en tapasztalom. Ez a csatorna nyűgje lehet, vagy ez is a médiabox egy új "szolgáltatása"?

(#131630) nicu71 válasza Voice24 (#131629) üzenetére


nicu71
addikt

Kártyával is megtörténik,Rtl2-nél is,Rtl-nél is.Mást nem nézek ,úgyhogy nem tudom mennyire csatornaspecifikus.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#131631) patrikcoc válasza Voice24 (#131629) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

T-s androidos boxxal nem tapasztalom, viszont a Viasat csatornák + AXN az utóbbi pár napban néha akadoznak / zöld lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#131632) woodoo123


woodoo123
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap Vodafone ügyfél lettem kábeles tv és internet előfizetéssel.
Az utcáról koax kábelen jön a szolgáltatás, majd ez jelenleg ketté van osztva és az egyik vég a modembe, a másik pedig az általam kért IPTV eszközbe megy.

Nemrég estünk át egy elég komoly házfelújításon és egy Vodafone-os ügyintéző/technikus kolléga megerősítése alapján nem is húztunk be koax kábelt a helyiségekbe, mivel elmondása szerint az IPTV boxokba elegendő, ha UTP kábel van csatlakoztatva. (A táp és HDMI kábelek mellett persze...)

Tegnap óta azonban nyilvánvalóvá vált, hogy a jelenlegi rendszerben a koax bedugása nélkül nem érhetők el a Vodafoneos csatornák. Pontosabban limitált módon egy pár adó működik, de a nagy részük nem... A kis promófüzetükben minden csatornát digitálisként hirdetnek analóg helyett...

Esetleg tudnátok ajánlani módszert, hogy hogyan maradhatnék csak az UTP kábeleknél, hogy ne kelljen a házban újra vésni és beszenvedni a koax kábeleket?

(#131633) Sanya válasza woodoo123 (#131632) üzenetére


Sanya
nagyúr

az új vodacsodabox már IP alapú is lehet. Én úgy gondolom, hogy a koax bejön, rá a modemre, és abból kaphatja a netet (utp) a vodafone box-ok amely adja neked a tévét.
Azért mérget ne vegyél rá, nálam nem így megy :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#131634) woodoo123 válasza Sanya (#131633) üzenetére


woodoo123
csendes tag

Igen, jelenleg az IPTV box megkapja az utcáról bejövő koaxon a jelet, illetve a modemből egy UTP kábelről a netet.
De ahogy próbálgattam tegnap, a koax nélkül nem érhetőek el a műsorok.

(#131635) pjen válasza woodoo123 (#131632) üzenetére


pjen
félisten

Nem fog menni. Amit kaptál az nem IPTV eszköz, hanem egy VTV box. Kell a koax és az UTP is bele.

(#131636) woodoo123 válasza pjen (#131635) üzenetére


woodoo123
csendes tag

Feltételezem akkor nem is lehet kérni más eszközt...
Esetleg szolgáltatón kívüli megoldásban tudok gondolkodni?

(#131637) pjen válasza woodoo123 (#131636) üzenetére


pjen
félisten

Igen, például yettel.

(#131638) AnonymusX válasza woodoo123 (#131636) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Telekomnál a beltérikbe (legyen szó az új androidosról, vagy a régebbi WinCE alapúról) csak az UTP kábelt kell bedugni. De ez csak akkor játszik, ha van nálad Telekom vagy Flip.

[ Szerkesztve ]

(#131639) gduck válasza woodoo123 (#131634) üzenetére


gduck
addikt

Csak "nem volt UPC" hálózaton működik IP alapon. Megpróbálhatod átállíttatni, de 99%, hogy nem fogják megcsinálni.

Egyszerűbb beruházni egy ilyenre [link] ;)

(#131640) pjen válasza gduck (#131639) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy nagy ötlet, ha nól működik és nem is drága.

(#131641) gduck válasza pjen (#131640) üzenetére


gduck
addikt

Kollégám írta az értékelést, még a Digis szerelők is meglepődtek, hogy működik :)

(#131642) Intruder2k5 válasza pjen (#131640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azt azért nem árt tudni, mert nincs 72-es betűkkel kiírva, hogy a hálózati kapcsolat sebessége ezzel legfeljebb 100Mbps lehet, mivel csak 2 érpárt használ erre a célra.

(#131643) pjen válasza Intruder2k5 (#131642) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok ilyent, kiváncsi lennék a VTV box mit szól hozzá. És főleg a kép minőségére.

[ Szerkesztve ]

(#131644) MaXX81 válasza ates2 (#131628) üzenetére


MaXX81
tag

Melyiknek kéne fordítva lenni? :F

(#131645) AnonymusX válasza MaXX81 (#131644) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ebben a dokumentumban azt írják 775 Mb/s a rendes körülmények között elérhető sebesség [link] . Igaz meg is van csillagozva, hogy Telekommal együttműködve határozzák meg. Mindenesetre én belengetném az ügyfélszolgálatnak 775 Mb/s értéket.

Valamint még megpróbálnék egy Speedtest cli-t, így kizárva a böngészőt a mérésből. Ha ez sem mér jobbat, akkor bizony a letöltésed plafonja a korábbi csomag.

[ Szerkesztve ]

(#131646) cocka válasza gduck (#131639) üzenetére


cocka
veterán

Rokonnal kipróbáltuk a boxot és Digi nettel is bejön az összes csatorna neten. Erről ennyit.

(#131647) gduck válasza cocka (#131646) üzenetére


gduck
addikt

Most dugtam rá Digi netre. Szar se jön rajta! Erről ennyit! :DDD

Round 2: gyári visszállítás után neten sikeresen csatlakozik a Vodone fiókhoz, kéri a koax kábel csatlakoztatását és nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#131648) pjen válasza gduck (#131647) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem elbeszéltek egymás mellett. :)

(#131649) woodoo123 válasza gduck (#131639) üzenetére


woodoo123
csendes tag

Köszi! Ahogy látom ez tűnik a legjobb megoldásnak…
Reagálva Intruder2k5-re, szerintem nem lesz gond, ha a box max 100 megát kap. 30-nál nem is nagyon gondolnék többet adni neki, ha befolyásolhatnám :D

(#131650) gduck válasza pjen (#131648) üzenetére


gduck
addikt

Lehet :)

Amúgy próbálgattam kicsit.

1. Gyári visszaállítás
2. Újraindulás után NE legyen a KOAX kábel bedugva, csak a NET kábel.
3. Vodafone fiókba bejelentkezés után kéri a koax kábelt, NEM kell bedugni, csak elkezdeni a keresést
4. Nagyon lassan kezdi el a keresést, a folyamat közben valamikor vissza kell dugni a KOAX kábelt.

Így a csatornák egy része IP alapú lesz. Kétszer próbáltam, 51 és 68 volt a két próba eredménye. Ha valaki NET alapon akarja üzemeltetni, akkor lehet ezzel a "trükkel" kísérletezgetni ;) Én már nem próbálgatom, annyira nem izgat a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.