Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131751) cocka válasza boborján2 (#131750) üzenetére


cocka
veterán

És szerinted nem problémás, hogy x itt lakik, y meg amott és ennek alapján ugyanazt a szolgáltatást teljes áron kb. 36%-kal olcsóbban adják egyik helyen, mint a másikon?

Ahhoz képest, hogy állítólag a régi csomagoknál egységesíteni akarták az árakat, ezeknél az új csomagoknál se látok semmiféle törekvést az irányba, hogy egységesek legyenek az árak.

(#131752) Thibi válasza Fox Mulder (#131739) üzenetére


Thibi
csendes tag

Tegnap én is így jártam, utána a Szolgáltatás hozzáférést visszavontam és megadtam a Teljes hozzáférést, így már működött az elfogadás, öt percre rá telefonon sikerült megkötnöm anyuék új szerződését.

(#131753) kabelmania27 válasza rita7107 (#131337) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem oldalán van-e üzemmód választási lehetőség, ha nincs hívd a 1270-es számon és kapcsoltasd ki az ipv6-ot, mert úgy stabilabb az oldalak betöltése.
Ha nem javul a helyzet próbáld meg átállítani a modemet modem üzemmódba, ilyenkor a modem szinkronizálása után első három vezetékes eszköz kap ipcímet, ha negyediket szeretnél csatlakoztatni akkor újra kell indítani a modemet.
Amennyiben javul a helyzet és szükség van vezeték nélküli kapcsolatra illetve több mint három eszköz van használatban érdemes venni gigabites routert.

(#131754) Fox Mulder válasza Thibi (#131752) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Köszi akkor nekimegyek újra!
Szerintem annyit próbálkoztam a link-el, hogy most már azt írja, hogy nem található fiók ezzel az email címmel. :))
szerintem kaptam egy 24 órás tiltást mert szar a rendszerük. :D
Holnap újra próbálkozom!

(#131755) boborján2 válasza cocka (#131751) üzenetére


boborján2
aktív tag

Problémás , engem is zavar hogy más a giga optikát fele annyiért kapja ,mint én az 500 koaxot.

Az is problémás , hogy ahol lakom a szomszédos településeket fullba optikázták, nákunk meg maradt a koax.

Viszont ha 3x földhöz verem magam ez akkor is így marad.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131756) makoss válasza gduck (#131447) üzenetére


makoss
addikt

TUTI100+ aktiválását nekem SMS-ben kérte a 1270-re a TVTUTI100+ küldésével, vagy nem egyről beszélünk?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#131757) kabelmania27 válasza meszesgergo (#131748) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.
Érdemes a modemet modem üzemmódba használni mert úgy stabilabb ezért hívd fel a 1270-es számot, kapcsoltasd ki az ipv6-ot és kérd meg a heldesk ügyintézőt, hogy állítsa át a modemet modem üzemmódra.

(#131758) Vibalazs


Vibalazs
tag

Hali!

Kellett itthon modemet cserélni. Sajnos a régit vissza kellett vinni. Ebben viszont nem találom a bridge módót. Kellenne DNS, port átirányítást használnom. Arról nem is beszélve , dupla olyan lassú lett az internet mint volt. Pedig 120-as ból lett 250-es. Próbáltam úgy is, hogy csak egy eszközt kötöttem rá.

Remélem nem kell ezt a hulladék eszközt sokáig használni. Még a felület is egy óra alatt nem tudott rendesen betölteni. Valamiért 2 IP címről is elérhető.

[kép]

Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#131759) kabelmania27 válasza Vibalazs (#131758) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot, utána elérhető lesz a modem üzemmód.

(#131760) gduck


gduck
addikt

Másik fórumban linkelték, mit csinál a 4iG Albániában:
[link]
és
[link]

(#131761) meszesgergo válasza kabelmania27 (#131757) üzenetére


meszesgergo
csendes tag

Fel:
[kép]
Le:
[kép]
[kép]

Egy splitter van betéve, sajnos szekrény mögött, így jó képet nem tudtam csinálni róla.
kék színű, Technetix ESX-02 4,5 - 4,5 dB kimenettel.
A szétosztás iránya és a csatlakozók jók, kb. év elején voltak másik hiba miatt cserélve.

(#131762) MasterDeeJay

Voda engem már szivat. Megint lehalt a upc-s net de másik cegnél. Mondom pinkódot és nem tudnak beazonosítani. (Pár hete sikerült) ügyfélszám nem kell nekik.
Oké adom az egyik ügyvezetőnőt mert a nevén van a szerződés, őt sem tudják. Jó akkor a nagyfőnököt kirángatom targyalasról... őt sem tudják. Se hely, se számlán lévő adatokból... Jó 10 éve van szerződés, nem én akarok utánanézni a hibás adminisztrációjuknak. Bement a főnökség a helyi vodába, azonosítgatni meg felvenni adatokat
Múlkor egy üzletkötővel sikerült szót érteni és a komplett flottát akarták vodasnak..már nem fogják. Pápá ~30+ előfizetés.
Na akkor újra üzleti hibabejelentő...
Beazonosítás, tudok adni 2 nevet, cégnevet, több pin kódot, ügyfélazonosítót, anyja neveket, születési dátumokat mindent, full house kötsög..
Sokadjára sikerült bár kínomban az ügyvezetőasszonykét bemutatkozás nem tetszett neki, mai világba mi van akkor ha pöcsöslány vagyok...kapcsolt egy technikai kollégát ahol újra azonosítani kellett... oké fejből megy minden adat.
Központi hiba van.... nekem elég lett volna ennyi infó az első 2 percben, nem elcseszni rá 4 ember munkaidejét...
Most nekiálltam más szolgáltatót keresni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#131763) ab13


ab13
lelkes újonc

https://media1.hu/2023/10/18/egyszerre-4-uj-tevecsatornat-indit-az-rtl-magyarorszag/
A kerdes az lesz, h a decemberben indulo 4 uj RTLes csatornat felveszi majd e a Voda a kinalatba.

(#131764) pjen válasza ab13 (#131763) üzenetére


pjen
félisten

Persze, hogy felveszi, másként minek indítaná. Ha nem nézi senki az ismétléseket, nem lehet eladni reklám időt.

(#131765) Metka1105


Metka1105
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek tudott ténylegesen segíteni bármit is a vodafone, hogy ne legyen egy hulladék a szolgálrarása? :(((
Kábelen sem mindig hozza az elvártat, a wifi gyakorlatilag vicc, hol van és alig tölt be, hol pedig egyáltalán nincs is, és ledobja a telefont pl. Ezen kívül néha jó. Hiába a gigabites sebesség, lassan úgy vagyok vele, hogy lemondom aztán átmegyek az öreg 30/5-ös rezes telekomra...
Mennyit segít ezen a sokszor írt ipv4-re átállás?

(#131766) ab13 válasza pjen (#131764) üzenetére


ab13
lelkes újonc

Jogos.

(#131767) vg válasza Metka1105 (#131765) üzenetére


vg
addikt

torrent megy a háttérben?

(#131768) Metka1105 válasza vg (#131767) üzenetére


Metka1105
csendes tag

Ha megy, ha nem a dolgon semmit nem változtat.
Még nem kértem, hogy állítsák át ipv4-re, de kételkedem bennük.
Kritikán aluli az egész, random dobálja le a különböző eszközöket legyenek azok a ház másik végében vagy a router mellett.

(#131769) cocka válasza gduck (#131760) üzenetére


cocka
veterán

Isten őrizzen minket az Android TV-től. Az a duma, hogy majd állítólag működni fognak a régi VTV boxokon is az új rendszerek. Na erre leszek én kíváncsi, amikor a saját OS-e is érezhető lagokat produkál, ha netet kap. Akkor majd pont egy Android TV fog rajta zökkenőmentesen futni. Hiszi a piszi!

(#131770) gduck válasza cocka (#131769) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem ami lényegesebb, hogy IPTV irányába fognak elmenni. Engem az Android nem zavar, azt legalább lehet mókolni :)

[ Szerkesztve ]

(#131771) pjen válasza cocka (#131769) üzenetére


pjen
félisten

Bármi lehet, a yettel szépen fut droidos tv n. Tehát megoldható...

(#131772) cocka válasza gduck (#131770) üzenetére


cocka
veterán

LehetNE, ha nem Android TV lenne. Android OS és Android TV két különböző oprendszer. Az S922X-es boxomon elég gyorsan fut az Android OS, mert a gép teljesítménye, ha nem is atomerőmű, de kategóriájában eléggé kiemelkedő, nem véletlenül kell neki 12 volt.

De nem tudom a híres

(Sagemcom_Broadband_SAS, DCI362_UHD_VF_HU, Wired)

eszközük mennyire képes más OS-ek futtatására.

(#131773) wwenigma válasza Metka1105 (#131768) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

IPv6 nélkül megváltás, modem módban ez után pedig normális routerrel meg egyenesen jó.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#131774) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Ezt mi a jó isten (allah) okozhatja?

Mobilon pl lezárt képernyővel nem megy a Youtube Premium, ha WiFi-n vagyok.

(#131775) boborján2


boborján2
aktív tag

Csak hogy ne maradjak ki a sorból , jól elk..ták a havi számlám.

Volt bent 12 ezer forint többcélú utalványom , ami bőven fedez 1 havi számlát.

Ők megfogták és az utalványból kifizették maguknak az e havi számlámat ,a novemberre esedékes számlát ami meg csökkentett lenne a fennmaradó többcélú utalványból ,azt kiküldték most sms-ben ,hogy azzal tartozok. :C

Jó , el...ták , telefonálok. 17perc alatt eljutottunk oda ,hogy valami nem oké, továbbítja valami mittomén milyen osztálynak, DE lehet hogy majd be kell fizetnem és így jövőhónapban nem fizetek semmit.

A hölgyet megnyugtattam ,hogy a lónak a szerszámát fogok befizetni, mert
1. Majd akkor fizetem be amikor aktuális lesz , nem hamarabb 3 héttel.
2. 12ezer forintomon rajta ültek hónapokig , de nem is ez a baj ,hanem hogy már a bekötés előtt 30 nappal ezt is befizettem.Csak nem kapkodtak a szereléssel.
3. Mindíg bőven időben fizetek ,így én tartom magam a szerződéshez , tegye így a cég is.

Amúgy befizethetném ,nem arról van szó , de nem teszem ,mert nem szeretem ha hülyének néznek.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131776) boborján2 válasza szente (#131774) üzenetére


boborján2
aktív tag

Google mit ír a lap alján ,hol vagy?

Mondjuk ha a yt is rendetlenkedik , akkor tolnék a cuccnak egy factory resetet

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131777) szente válasza boborján2 (#131776) üzenetére


szente
addikt

Ha felmegyek az Emag honlapjára, akkor feldobja, hogy szokatlanul nagy forgalmat érzékelt, biztos nem vagyok robot?
Magyarországot ír, de egyébként nem csak mobilon ilyen, hanem a screenshot az asztali gépen készült.

(#131778) cocka


cocka
veterán

2020-as cseh cikkben érdekes infók vannak a VTV boxról:

1. Az antennabemenetnek nincs funkciója.

2. Az on-demand cuccok a drágább csomagok részei. (videóklub vagy mi ez magyarul) Olcsóbbakban kb. 1500 Ft-nak megfelelő összeg havonta.

3. A csatornák sorrendje nem változtatható. (gondolom ez azóta náluk is változott)

4. Állítólag műfajokra is lehet szűrni az EPG-ben, nem tudom, hogy ez nálunk működik-e. Elvileg azt írja, hogy a legelső csatornára kell váltani, aztán fel gomb.

5. 90 óra helyett 100-at kapnak és 90 nap helyett csak 30 nap a tárolási idő.

6. Érdekes hogy beállítható, hogy mely csatornákon legyenek a hétnapos műsorvisszanéző anyagai elérhetőek.

7. Az igen, egy TV előfizetéshez 10 VTV boxot is vehetsz (akkor ezek szerint ott megveheted és nem kell bérelni), de csak 4 eszközön nézheted egyszerre.

8. Bármilyen internettel igénybe vehető, de ebben az esetben jóval drágább.

9. Mobilappnál, ha nem csatlakozik wifire a telefon, az app mobilneten értesít az adáskezdésekről.

(#131779) boborján2 válasza szente (#131777) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nem vagy esetleg natolva?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131780) szente válasza boborján2 (#131779) üzenetére


szente
addikt

Uh de nagyon köszi, bent volt a pipa a routerben. Most elvileg jónak tűnik. :R

(#131781) szente válasza szente (#131780) üzenetére


szente
addikt

Meglátszik este van már, szolgáltatói oldalon kell kiderítenem a natolást, az kicsit más amit én írtam. :W :DDD

Itt a topikban írtak szerint, úgy tudom kideríteni, hogy ha a whatismyipadress.com-on nem ugyan az az IP van, mint a routerem szerinti IP, akkor natolva vagyok.
Már pedig nem ugyan az.
Akkor fel kell hívnom a vodát és kérnem kell, hogy kapcsolják ki a nat-ot, vagy hogyan kell ezt nekik mondani? :)
Mondjuk azt is olvasom, hogy a vodánál IPv4-nél nincs nat és nálam az van, kikapcsoltattam a v6-ot....

[ Szerkesztve ]

(#131782) cocka válasza szente (#131781) üzenetére


cocka
veterán

De tudtommal az a recept, hogy először ki kell kapcsoltatni az IPv6-ot, aztán újraindítás várás, aztán megint hívni kell őket és át kell állíttatni router módról modem módra. Mögé teszed a saját routered és problem solved. De minden "távolról beletrollkodunk a modembe, mert szerintünk ez neked így lesz jobb!" típusú probléma újragenerálja ezt a kikapcsoltatós mókát.

Ezért is van Cisco modemem, ezt nem tudják így széttrollkodni távolról. Vagy akár tudhatnák is, csak az nem érdekel, mert már úgy sincs hozzá új firmware 2013 óta.

(#131783) boborján2 válasza szente (#131781) üzenetére


boborján2
aktív tag

Igen,az más amit te látsz, ezt otthonról a menübel nem lehet kikapcsolni.Kérni kell a szolgáltatót.
Hogy ebbe az ipv6 mennyire szól bele ,aut nem tudom,mert nekem telekom területen alapból nincs ipv6 és nat sem.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#131784) kabelmania27 válasza meszesgergo (#131761) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek és a bejövő jelerősség is rendben van.
Ipv6 kikapcsolása és a modem üzemmóddal stabilabb lesz a kapcsolat.

(#131786) Vibalazs válasza kabelmania27 (#131759) üzenetére


Vibalazs
tag

Sikerült, elérni őket, azt mondták a kért beállításokat módosították. Viszont azóta megint rosszabb lett. Az előző modemmel nem voltak ilyen hibák tapasztalhatók (fekete technicolor). Ping az kb 40-60%-al lassabb. Weboldalak alig akarnak betölteni. A net sebesség több méréssel végezve. 500/24. Ennek ellenére még a kereső is csak karikázik. Küldök be képeket a jelszintekről hátha abból látszik valami.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Eddig is Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#131787) kabelmania27 válasza Vibalazs (#131786) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Modem és router áramtalanítás után sem javul a helyzet? Ezek az értékek rendben vannak.
Ez a modem router üzemmódban 192.168.0.1 és 192.168.100.1 címről is elérhető, modem üzemmódban csak 192.168.100.1 címen érhető el a modem oldala.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#131788) Vibalazs válasza kabelmania27 (#131787) üzenetére


Vibalazs
tag

Csak a 192.168.100.1 -ről érhető el. Vodafone azt mondta, hogy úgy látják nem jó a modembe beérkező jelminőség, ezért holnap kijön egy technikus aki leellenőrzi. Az elosztót nem találtam, szerintem a tetőtérben lehet.

(#131789) MaXX81 válasza MaXX81 (#131691) üzenetére


MaXX81
tag

Az lett a vége, hogy a modemet áramtalanítani kellett utána jó lett, no comment...:U

(#131790) kabelmania27 válasza Vibalazs (#131788) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Technikus műszerrel megnézni a jelet, amennyiben indokoltnak látja külső hálózati javítást kér. Lehet a 11-12 letöltési érték miatt küldött az ügyintéző technikust mert a 10 feletti érték a szolgáltató előírása szerint magas, de a gyakorlatban ettől még lehetne stabil az internetkapcsolat.

(#131791) szente válasza cocka (#131782) üzenetére


szente
addikt

Futottam egy kört az ügyfélszolgálaton. Ha visszatesszük bridge módból a a Vodafonos HGW-t, akkor minden remekül működik. Amint bejön a képbe a TP-Link routerem, egyből megint ugyan ez van. Pedig már toltam rajta egy factory resetet is. :(
Most kipróbáltam egy másik routerral, működik rendesen. Mi baja lehet a TP-Link routernek?

[ Szerkesztve ]

(#131792) Intruder2k5 válasza szente (#131791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy a TP-LINK router olyan WAN IP-t kap, aminél valamiért téves a geolokáció. Próbáld meg módosítani a WAN MAC címét, akár klónozva a kapcsolódó eszköz MAC címére, aztán áramtalanítsd a CB-t is és a routert is egy perce, majd próba újra.

(#131793) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy valahogy rögzithető a spíler 2 műsora? itthon nincsen semmi extra/profi készülék hozzá..mezei userként kérdezem :)
köszönöm előre is! :R

(#131794) cocka válasza bazsimano (#131793) üzenetére


cocka
veterán

Másolható módon?

(#131795) bazsimano válasza cocka (#131794) üzenetére


bazsimano
őstag

simán be lehet állítani a boxon ? vagy hogy érted? :R

(#131796) cocka válasza bazsimano (#131795) üzenetére


cocka
veterán

A 90%-ban másolhatatlan* felvételek kategóriájában az alábbi versenyzőket mondanám:

1. Okos TV CI+-os kártyával

2. Saját CI+-os modulfogadóval rendelkező set-top boxszal

3. Kaon médiaboxszal, amit a Vodafone-tól kérhetsz.

Ezeknél értelemszerűen vagy a TV vagy a box USB portjára kötött HDD/SSD-vel.

Az 1.-nél és 3.-nál elvileg egy hétre előre be tudod állítani, hogy mit mikor vegyen fel. Két egy időben futó műsort nem képesek egyszerre felvenni.
A 2. esetén típustól függ, hogy lát-e egy hetet előre az EPG-ben, de gyanítom, hogy csak 24 órát lehet látni, így ezzel "hosszabb távon" műsorok felvételét tervezni nem tudod. 2.-nál talán FBC-s tunerrel rendelkező boxszal lehetne egy időben két műsort felvenni, de csak azokat, amelyek csatornái azonos frekin vannak.

1. és 3. esetben gyakorlatilag csak azt veheted fel, amit nézel. Nyilván a későbbre ütemezett felvételek esetén automatikusan "odakapcsol" a készülék.

Másolható felvételek kategriája már szürke zóna:

*Ha van akkora mákod, hogy a 3rd-party box nem kódolja be, amit felvettél, akkor simán lemásolhatod.

A többi opcióról nem tudnék itt "polkorrekten" fogalmazni.

(#131797) bazsimano válasza cocka (#131796) üzenetére


bazsimano
őstag

jahh okok semmi gond! koszi az infot :)
Csak azért kérdem mert ugye gyerkocok vannak a csaladban, ilyenkor pl a delutani meccseket nem szoktam megnezni , es nem akarok 23 oraig várni, hogy újra leadják...csak azért kérdeztem :) :R

(#131798) cocka válasza bazsimano (#131797) üzenetére


cocka
veterán

Én meg azért kérdeztem vissza, mert nem mindegy, hogy csak meg akarod nézni, aztán törlöd vagy meg is akarod tartani.

(#131799) bazsimano válasza cocka (#131798) üzenetére


bazsimano
őstag

jah csak annyi, megnézni és ennyi :) :R

(#131800) pjen válasza cocka (#131798) üzenetére


pjen
félisten

Ha Pvr képes Tv d van, akkor kéne egy kártya és egy box. A kártyával fel tusod vennk a meccset, közben a gyerekek a boxon nézhetnek amit akarnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.