Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Barcageri válasza Wa2x_ (#8450) üzenetére


Barcageri
tag

De kinézetre nincs szebb a nexusnál, htc igaz h jobb. nem tudom :F

(#8452) Wa2x_ válasza Barcageri (#8451) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sztem a One S az egyik legszebb teló most a piacon, de a véleményem ettől független, újabb is és hardveresen is jobb, mint a Galaxy Nexus.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8453) adam320 válasza Barcageri (#8451) üzenetére


adam320
senior tag

90 ért sok az a nexus, 65-70ért talán már jó.

[ Szerkesztve ]

(#8454) adam320 válasza roberto211 (#8448) üzenetére


adam320
senior tag

Az android szerinted nem stabil? Ez nem windows vagy old symbian hogy kékhalálozik :) egyébként az a 4.xx azon az S3-on eléggé meggyőző :)

(#8455) HuMarc válasza roberto211 (#8448) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez a "stabilabb" dolog úgy 2.1 óta nem igaz. Az android igen stabil, főleg a felső kategóriában. Én a helyedben váltanék (bár nem feltétlen S3-ra) de csak akkor, ha kell a nagy képernyő és a testreszabhatóság, ill. iPhone-on nem adtál ki túl sok pénzt appokra.

(#8456) kali válasza roberto211 (#8448) üzenetére


kali
legenda

nekem i4s van - már egy éve használom megelégedéssel -, de simán cserélném a 2 gigabyte ram verziós s3 készülékre, ha nem zavarna a nagy méret!
az i4s előtt sgs2 volt, méretileg már az is határeset volt.

(#8457) roberto211 válasza adam320 (#8454) üzenetére


roberto211
őstag

Stabil de nem annyira mint iOS,meg nem annyira gyors(de ez nem lényeg most :) ). De viszont s3 azon tényleg meggyőző az android. Láttam azon már tényleg gördülékeny. ;)

HuMarc: Nem azt mondom,hogy nem stabil az android de még mindig nem iOS (nem fikázás céljából mondom mert akkor nem írtam volna be ide ilyen kérdést), de viszont s3-an már tényleg jól megcsinálták.

kali: Én is, az a baj túlságosan megszerettem 4s-t de viszont sgs3 is megtetszett, . 2gb ram verziós-t lehet kapni magyarországon? Ha igen ua a típusszáma vagy más?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#8458) istnag válasza roberto211 (#8457) üzenetére


istnag
addikt

Maradj az iOS nál.

(#8459) kali válasza roberto211 (#8457) üzenetére


kali
legenda

i9300 kontra i9305 - illetve az i747 is 2 gb ram, de az us edition!

[ Szerkesztve ]

(#8460) adam320 válasza roberto211 (#8457) üzenetére


adam320
senior tag

Mondd meg miért stabilabb egy ios mint egy android?!

Az más kérdés hogy általában elkél nekik egy i7 - es intel, 16gb rammal, de mégis, miért stabilabb egy ios?

Lehet hogy összekevered a gördülékenységet a stabilitással.

[ Szerkesztve ]

(#8461) akos727


akos727
senior tag

Nem tud valaki formanyomtatványt letiltás elleni garanciáról? (bocs, hogy ide írok, de nem találok megfelelő topicot)

(#8463) HuMarc válasza akos727 (#8461) üzenetére


HuMarc
addikt

(#8464) kali válasza akos727 (#8461) üzenetére


kali
legenda

amennyiben magánszemélyről van szó, úgy csak óvatosan, mert a semmitől több ugyan, de csak hosszas "pereskedésre" jó...

(#8465) akos727 válasza HuMarc (#8463) üzenetére


akos727
senior tag

Köszönöm:)
Kali: Magánszemélytől lenne, tudom, hogy ez a papír nem azt jelenti, hogy direktbe visszakapom pénzt ahogy letiltják(persze ez függ az eladótól is), de szerintem van egy "visszatartó ereje" annak, hogy megvan a lehetőségem perelésre, stb... Eddig még csak jó tapasztalatom volt ilyennel, vagyis inkább úgy mondom, hogy nem volt rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#8466) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! 2013-ban érdemes egy Xperia Ray-t venni? A hardvere nekem megfelelő lenne. A kamerája jó? 8MP-es ha jól tudom, de szép képeket készít?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#8467) adam320 válasza bododani (#8466) üzenetére


adam320
senior tag

Ha neked hardveresen megfelelő akkor érdemes, egyébként átlagosnál kicsivel jobb képeket készít.

(#8468) bododani válasza adam320 (#8467) üzenetére


bododani
senior tag

Rendben, köszi. Szerintem elég jó áron be lehet szerezni alig használtan.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#8469) adam320 válasza bododani (#8468) üzenetére


adam320
senior tag

Sok sikert hozzá!

(#8470) roberto211 válasza adam320 (#8460) üzenetére


roberto211
őstag

Figyelj. Volt sgs1-em sgs2-m,ugye ezek a samsung androidos sikerszériái voltak. Kb a szolgáltatások naponta 1x leálltak ,sgs1 még elviselhető volt szerettem nagyon, de sgs2 kb 2hétig volt nálam. Naponta 1-2x lefagyott úgy,hogy akksit ki kellett venni, alkalmazásokból kilépett,lefagyott írtam tegyük fel chaten,sms-ben stb és pl megfagyott egy betűnél és kb fél perc után tért magához. Na iOS-el ilyen gondom nem volt ezért is szeretem nagyon, meg ezért fogott meg. Gördülékenyebb is iOS meg stabilabb is ilyen téren de mondom most nem ez a lényeg. :D S3 azért ragadott meg mert azon már látom,hogy tényleg stabil,gyors,nem fagy általában legalábbis amit hallottam ismerősömtől, De holnap kipróbálom részletesebben és meglátom.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#8471) kali válasza roberto211 (#8470) üzenetére


kali
legenda

volt sgs1 és sgs2 telefonom is, és ilyen fagyásokat nem tudtam volna elviselni, de nem is voltak!

americanidiot; felhasználója (is) válogatja, minden oprendszer elfektethető!

[ Szerkesztve ]

(#8472) South Velen válasza roberto211 (#8470) üzenetére


South Velen
addikt

Egyszer sem fagyott le nálam olyan a 3 hónap alatt az S3. Ellenben nem egyszer láttam iOS-t lefagyni 4S-en, ismerősöknél, illetve olyan hibát produkálni, amin csak az segített. Persze ez nem reprezentatív, csak kicsit túl van lihegve az iOS tökéletessége. Elismerem, tényleg jobban optimalizált (mivel jóval könnyebb is optimalizálni.)

[ Szerkesztve ]

(#8473) adam320 válasza roberto211 (#8470) üzenetére


adam320
senior tag

Hát érdekes, nekem ilyen soha nem volt, meg soha nem is lesz, ezt valamiért nem akarom elhinni, egyrészt azért mert senki nem panaszkodott ilyenre, másrészt azért mert SGA2-m, és fél év alatt egyszer se volt ilyen, vagy én vagyok a szerencsés, vagy te vagy a szerencsétlen. De egy olyan operációs rendszert mint az ios, el okádnám magam, nem az iPhoneval van gond, ami egyébként nagyszerű, hanem hogy tudd használni normálisan, neki kell esned jailbreak stb., és ez nem csak hc júzereknél, akinek az van és szereti, legyen vele boldog, de akinek csak tehetem, ezt az általad leírt állandóan lefagyó androidot ajánlom minden árszegmensben :) Köszi!

Szerk. : Ebben a pillanatban 3-1, úgylátszik te vagy a szerencsétlen ezzel az androiddal.

[ Szerkesztve ]

(#8474) roberto211 válasza South Velen (#8472) üzenetére


roberto211
őstag

Nem s3-ról beszéltem hanem s1-s2. :) s3-ról már azt miondják tényleg nem szokott lefagyni.

kali: Pont ezaz hogy nem tettem tele programmal, karbantartottam ,stb de s2-vel sajna ilyen szerencsétlen voltam.

KajakFéreg: Sokan mondták viszont az is igaz, hogy én voltam vele így, azt mondták rossz szoftver volt rajta (4.0.3) akkor jött ki (gyári) tehát lehet azzal volt a gond.. Még egyszer mondom nem fikázom androidot, de ezt le is írtam párszor. :) s1-en hibátlan volt.

:R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#8475) South Velen válasza roberto211 (#8474) üzenetére


South Velen
addikt

SGS-em volt 2 hétig, az se fagyott, SGSL-em mondjunk fagyott olyan hetente, de azt rootoltam, meg custom romokat tettem rá, az is csak a miatt. És most az Advance-szel sincs semmi baj. Pedig ezek jóval gyengébbek, mint az SGS2. User error, van ez így mindenkivel.

[ Szerkesztve ]

(#8476) adam320 válasza South Velen (#8475) üzenetére


adam320
senior tag

roberto211: Még egy galaxy mini se csinál gyári rommal olyat, pedig az már nagyon a legalja, lehet occó öccá forintos kínai sgs-ek voltak azok.

szerk. : az a jóval gyengébb nem helytálló, egy s advance nem sokkal gyengébb egy sgs2 - nél.

[ Szerkesztve ]

(#8477) South Velen válasza adam320 (#8476) üzenetére


South Velen
addikt

Jogos, elsősorban az SGS1-ekre gondoltam,a mikor ezt írtam.

(#8478) adam320 válasza roberto211 (#8474) üzenetére


adam320
senior tag

Na hát azt meg végképp jogerősen megcáfolom hogy egy ICS-vel akadjon meg meghaljon egy SGS2, ezt akkor se hiszem el ha marlborok repülnek az égből.
Helyesbítek, elhiszem, de ez akkor nagyon nagyon egyedi eset lehetett, mert olyan ritka kb. mint egy természetes szőke kínai.

(#8479) roberto211 válasza adam320 (#8478) üzenetére


roberto211
őstag

Valószínűleg tényleg egyedi volt..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#8480) Dhampir válasza roberto211 (#8474) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam nem fagyott se az SGS1 sem az SGS2. Az Ace viszont igen.

(#8481) adam320 válasza roberto211 (#8479) üzenetére


adam320
senior tag

Egyébként visszaolvasva azt hogy az iOs stabilabb meg gyorsabb mint az android, ha így van még egyenlőre, egy nagyon egyszerű példával lehet érzékeltetni hogy miért ; Gondolj el egy asszonyt (aki mesterszakács) aki minden évben egyszer csinál a fiának ebédet, valószínűleg egyszerűbb észbetartania hogy mi a kedvence, és azt is hogy szereti, így a fiúnak tökéletes lesz, de gondolj el 12 asszonyt (akikből csak 5 mesterszakács) akiknek szinte egy évben minden nap, évente akár 200 gyermekének is kell ebédet csinálni, valószínűleg 160-170 gyereknek nem annyira fog ízleni, remélem ez egy nagyon egyszerű példa, hogy miért nem lesz minden androidos telefonon ( csak 5-6 kivételesen, akiknek tökéletes a kaja) gyorsabb az android, mint egy iOs.

A történet tanúlsága : Minek iszik aki nem bírja :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8482) xtevo válasza xtevo (#8368) üzenetére


xtevo
őstag

Mivel akkor választ nem kaptam, ezért jópár oldalt visszaolvastam, hogy a szakik mit ajánlanak ebben a kategóriában, ezzel kellett volna kezdenem, jobban jártam volna. ;)
Megvizsgáltam a Samsung Galaxy Ace 2 és Alcatel OT-992D mellett még egy rakat telót, de a szemem a Motorola Atrix 2 telón megakadt, és nekem mind kinézetre, mind hardverileg eléggé meggyőzött, ez igaz, hogy már 55k körül van, de szerintem a dual core proci és 1gb ram megéri a többlet ezreseket.
Miért nem ajánljátok ezt mostanság? Annyira rossz lenne? Vagy csak nincs jó marketingje?

(#8483) adam320 válasza xtevo (#8482) üzenetére


adam320
senior tag

Na látod ez egy jó kérdés, pedig elég jó telefon.

Igazából annyi fajta telefon van már, hogy pont ez elkerülhette sokak, köztük az én figyelmemet is, de mostmár tudom mit kell ajánlani 55ezertől,tényleg eléggé jó.
Az egy bibi ott van hogy az Ace2 még mindig jobb választás, ha persze a kedves vásárlót érdekli az OS, és nem akar gányolni, ugyanis ez a srác az életbe nemkap gyári jelly beant.

Egyébként..
Ezzel csak jól járhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#8484) Wa2x_ válasza xtevo (#8482) üzenetére


Wa2x_
veterán

Fotózásban brutál jó cucc az Atrix2..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8485) roberto211 válasza adam320 (#8481) üzenetére


roberto211
őstag

Ez így igaz.... De ha ilyen példát veszünk az is igaz hogy a mennyiség a minőség rovására megy. ;) Az a lényeg megnézem sgs3 at ha tetszik elgondolkozok rajta elég alaposan ha nem akkor nincs miről beszélni.. És akkor ezzel szerintem minden le van zárva.

Ámen! :D

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#8486) adam320 válasza xtevo (#8482) üzenetére


adam320
senior tag

Kicsit utána néztem, vedd meg, a felelősséget vállalom ha esetleg lassú vagy bármi :C ( nekem csak a kezelőfelület nem tetszik szerintem az ocsmány, egyébként perfekt, de tényleg)

[ Szerkesztve ]

(#8487) xtevo válasza adam320 (#8483) üzenetére


xtevo
őstag

Összehasonlítottam az Ace2-vel, illetve 992D-vel nálam győzött, bár lehet nem volt annyira hiteles a "teszt". :DDD Még nem jártam utána, de elvileg motorola oldaláról leszedhető, vagy létezik ICS vagy JB frissítés a gyári 2.3 helyett, és úgy még combosabb lenne a cucc.

@Wa2x_
Néztem én is, hogy a vaku über, szinte vakít. A 1080p videó is elég pöpec. Ebből a szempontból azért odavágtak rendesen a konkurenciának. ;)

(#8488) adam320 válasza xtevo (#8487) üzenetére


adam320
senior tag

ICS az van, JB az nincs, az SGX540 szerintem még mindig egy remek gpu ( kicsit olyan mint anno a pc-s 8800gts 512)
fájó pont lehet ez hogy JB nincs, meg talán ez hogy 2.1 - es bluetoothot kapott, bár ez lényegében elenyésző, én nyugodt szívvel merem azt mondani hogy jól tetted hogy utána néztél, mert korrekt telefont kapsz, kispénzért. ( de még nézelődj szerintem egy kicsit, lehet találsz még ennél jobb vételt is)

[ Szerkesztve ]

(#8489) xtevo válasza adam320 (#8488) üzenetére


xtevo
őstag

Ez lesz az első androidos telefonom... :U Szerintem nem esek kétségbe, hogy nem a legújabb JB lesz rajta, bár ha elkap a gépszíj... :P Néztem én is, hogy bluetooth terén nem a legfejlettebb, de ennyiért tökéletes telefont ne várjunk, amúgy ritkán használnám, tehát szinte közömbös.
Mindenképp körülnézek még, kb. 1 hónapot várnom kell míg összejön a zseton rá. (Megbízható, olcsó gsm boltot tudnátok ajánlani, ahol pl. ez is kapható? Privátba is jöhet nyugodtan.)

(#8486) KajakFéreg
Köszi a segítséget! :R Ha esetleg Neked, vagy másnak eszébe jut más készülék ebben az árban ne tartsátok magatokban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8490) akos727 válasza adam320 (#8488) üzenetére


akos727
senior tag

Van rá gyári JB, ázsiában kiadták rá, de itthon is fel lehet tenni.

(#8491) adam320 válasza akos727 (#8490) üzenetére


adam320
senior tag

Persze nem magyarul!?

(#8492) akos727 válasza adam320 (#8491) üzenetére


akos727
senior tag

Ezt nem tudom, de topicjában meg tudják mondani (én nem is értem a telefonomat, ha magyarra van állitva:) ).

[ Szerkesztve ]

(#8493) adam320 válasza akos727 (#8492) üzenetére


adam320
senior tag

Értem, pedig a magyar nyelv ebben az országban kicsit fontos lehet a felhasználók 95%-ának :)

[ Szerkesztve ]

(#8494) Cyrin válasza roberto211 (#8479) üzenetére


Cyrin
addikt

így már más, a gond az általánosításokkal van. a defy-m cm7-tel ugyanolyan stabil mint a nexus7-em.

(#8495) Ricardo válasza xtevo (#8482) üzenetére


Ricardo
félisten

"Miért nem ajánljátok ezt mostanság? Annyira rossz lenne? Vagy csak nincs jó marketingje?"
Szerintem inkább az igazi oka annyi, hogy amit a Motorola nálunk (meg úgy europában) támogatás szintjén művel, az kritikán aluli.

roberto211: Én gondolkodás nélkül váltanék S3-ra

(#8496) premete válasza Ricardo (#8495) üzenetére


premete
veterán

Sajnos , a Motorolánál a támogatás és a gyári garancia hiánya Magyarországon két nyomós érv a megvásárlása ellen. Persze a marketing sem emeli a presztízsüket, nem tudnak kiosztani telefonokat a különböző portáloknak tesztelésre, nem tudnak pár bannert vagy akár fél oldalt megvenni, mint a samsung, stb.
Pedig minőségre, anyaghasználatra, meghibásodási kockázatra a versenytársak előtt van (iphone-t leszámítva).
A magyar nyelv gyakori hiányára a Motorola romokban nem térek ki, ezt nem érzem igazán használatban gondnak, van 60 év feletti ismerősöm, aki nem tud angolul, mégis gond nélkül használja a Razr-t.
Nem hiszem, hogy a "yes", "no" "cancel", "call", "end" stb. kifejezések gondot okoznának bárkinek, aki egy számítógépet tud használni, és ugye ezek az okostelefonok is azok.
Nekem a Motorola felület is tetszik, a mostani nem Moto-eszközömön is az fut, launcher, circle widget, weather, stb:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8497) Ricardo válasza premete (#8496) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek.
Egy két dolgot leszámítva.

"Nem tudnak kiosztani telefonokat a különböző portáloknak tesztelésre, nem tudnak pár bannert vagy akár fél oldalt megvenni, mint a samsung, stb."

Inkább nem akarnak.

A magyar nyelv nem feltétlenül azért fontos, mert angolul nem tudná használni az ember. Sokaknak, (köztük nekem is) jobb érzés a saját anyanyelvemen használni, mégpedig azért, mer jó érzés "érezni" hogy nem vagyok letojva. Személyesebb, közvetlenebb.
Egyszerűen szívesebben használok valamit a saját nyelvemen.

(#8498) freddyadu válasza Wa2x_ (#8420) üzenetére


freddyadu
senior tag

Csak, hogy visszataláljak... ;-)

(#8499) premete válasza Ricardo (#8497) üzenetére


premete
veterán

Vannak előnyei a magyar nyelvnek, nem vitatható, még akkor is, ha csak részleges, utólag belerakni sokkal bonyolultabb már, illetve a zárt bootloader még a Motorola ellen szól. Szóval a mérleg mindkét serpenyőjében van cucc gazdagon. Azért remélem, a nyáron a Nexus 5 a Motorolától lesz, és ott a magyar nyelv is alap, a legfrissebb szoftver a (talán) legjobb anyaghasználattal párosulva ütős cucc lehet.
Nem tudom a Motorola milyen marketing büdzsével rendelkezik Magyarországon, ezt inkább passzolom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8500) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Melyiket válasszam? Sony Xperia U 1 év boltos garival 50k vagy samsung galaxy ace 2 fél év bolti garival 45k-ért? Mindkettő független és a ramon meg memóriabővíthetőségen kívül ugyanazok számomra.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.