Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) Blackmirror válasza atosan (#69450) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Témobilos ;]
Gondolom nem erre gondolsz, de vhogy ez (a csengőhang) rémlik csak a filmből

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#69452) atosan válasza Blackmirror (#69451) üzenetére


atosan
addikt

Valóban az, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#69453) buresz88


buresz88
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi telefonok közül melyik szerintetek a best buy?

ZTE Red Bull 2/8
LG L90
LG G2 Mini
Jiayu G2F
Xiaomi Redmi 1S

Választ köszönöm!

(#69454) batai15 válasza buresz88 (#69453) üzenetére


batai15
félisten

ZTE redbull.

(#69455) hfrankee válasza Viktor0610 (#69065) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a válaszokat!
Hogy érted hogy visszalépés?

(#69456) Andrewtaylor válasza hfrankee (#69455) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Szia hidd el a lumai 800 után semmi sem visszalépés...
Nekem is az volt karácsonyig...
Szerintem Lumia 630 válaszd,ha még nem vettél telót.

Lg g3

(#69457) REXIS válasza buresz88 (#69453) üzenetére


REXIS
tag

Én a Redmit ajánlanám, ha itthon veszed, akkor is megéri.

(#69458) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hali :)
Először is szeretném leszügezni hogy nem vitát szeretnék szítani a köv. kérdésemmel..
Windows Phone vagy Android? Érvek és ellenérvek kellenének.. Egyik ismerősömet szeretném ráébreszteni a dolgokra de nekem nem igazán hisz..
A következőeket kerüljük: Több/kevesebb az alkalmazás a rendszerhez
Nagyobb/kissebb a választék
Csempe/Nem csempe..
Ezek teljesen olyan dolgok amit mindenki magának dönt el.. Az alkalmazások pedig csak fingásra használhatók droidon.. legalábbis olyan 90% :D
Csak annyit pedig nem kérek elvetemült fanoktól hogy
,,Sz*r csempe, Sz*r droid, Sz*r ez, Sz*r az...
:R

(#69459) REXIS válasza Zolly444 (#69458) üzenetére


REXIS
tag

Véleményem szerint az android nyitottsága miatt jobb.
Ha valami nem megy, mókolsz.
Felhasználási szokások szerint kell dönteni. Aki gyakran megunja az általa használt UI-t, az androidon kedvére cserélgetheti a launchereket/ikonpakkokat. Hozhatnék fel még ezer ilyen példát, a lényeget elmondtam. :)

(#69460) ZolkoW válasza Zolly444 (#69458) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem használok wp-t, csak kettőt (610,530) állogattam a családban. nekem nagyon hiányzik, hogy legyen háttér, hogy lehessen gyorsgombokat kirakni, vagy egyáltalán létezzenek azok a beállítások, amik droidon léteznek :-/
úgy éreztem magam, mintha visszamentem volna egy régi nokiára, amin fut pár új program. ja és sajnos ma sincs még minden app winphone-ra, amit használnék. kb. 1 állandó widgetem van, egy jegyzet,ami kint van a főoldalon...ez is annyira alap..

/bocs, most olvastam újból,amit írtál. nehéz jól összefoglalni, szerintem nagyon alkati dolog. a wp megőrjítene, de van akinek az áll kézre/

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#69461) zeon.hu válasza Zolly444 (#69458) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Az alkalmazások pedig csak fingásra használhatók droidon.. legalábbis olyan 90%"

Nettó hülyeség, már bocs!
Sokan-köztük én is-nagyjából teljesen kiváltják a pc-t/notit a telefonnal.
Ehhez pedig nagy előny, hogy az android rendszere nem zárt.

#?*@&!

(#69462) batai15 válasza Zolly444 (#69458) üzenetére


batai15
félisten

Nos mivel mind2 rendszert használtam elég sokat, illetve mind2 eszköz tulajdonomban van leírom a véleményem.
Kezdem az androiddal.
Már elmúlt az az idő amikor az lehetett mondani hogy ez egy laggos rendszer. Mivel eléggé elterjedtek már az olcsóbb szegmensben is a jobb mtk meg snapdragon procik ill giga ram is sok telefonba van annyira már nem igaz a a legtöbb rendszerre.
Persze továbbra is igaz némely gyártó eltudja szúrni az optimalizálást a telefonba , illetve mindegyik droid néha be be tud laggolni.
De ha valaki azt hiszi lagg és mikro lagg wpn és ios en nincs az téved.
A droid igen nagyon energia forrás igényű jobban mint a wp és ios. De ez a piac miatt van. Könnyebb jobb cpuval meg sok rammal el érni hogy gyors legyen mint sokáig optimalizálni. Így tudnak fel évente lassan flagshippel jönni.
De a droid egybe a totális szabadságot jelenti és már ki tud kisebb feladatokat kivaltani egy pc helyett. Pl torrent, ftp szerver, játék konzol, rengeteg mindenre. Igen sok a fölös app de cserébe egy egy adott típusú appbol sok félét adnak ki így mindenki meg találja a neki még felelőt.
Az se igaz hogy muszaly mókolni a droidon. Igen van olyan telefon amin kell mert a gyári szoft rossz.
De sok van amihez hozzá se kell nyúlni.
Most jön a wp.
Sokáig én is meg rögzött wp user voltam köpködtem a droidot nem alaptalanul.
De levettem a szem ellenzőt.
A wp egy fasza kis rendszer és drukkolok én is hogy még jobb legyen.
Egy gyors, nagyon egyszerűen kezelhető kézre álló rendszer amibe sok a lehetőség.
A csempe egy nagyon jó dolog.
Androiddal ellentétbe itt egységes nagyjából a rendszer és az appok dizájnja is.
A wpnel hosszú termék támogatás van és ez jó dolog. 2 éves telefon is meg kapja a csomagokat.
Jöjjön a negatívum.
Noha elvileg már 300 k körül vannak appok száma, de ez nem elég. Miért?
Mert sok jó droidos app nincs jelen, vagy ios, csak alternatíva de az nem ugyan az. Ha vannak azokkal se foglalkozik a fejlesztő mint droidon v ios en. Butabb az app és régebbi mint droidon.
Példa. Mai napig nem lehet Facebook appal telefonról profilkepet cserélni vagy butabb spotyfi stb. Ez a legnagyobb baj. Illetve. Itt is lenne lehetőség másik böngésző vagy music Player cserére. De nincs mire. Mai napig nincs értelmes video és zene Player 3rd party app ként.
Összegezve :jó rendszer a wp és van benne potenciál. De amíg nem fognak jóval többet eladni belőle addig a fejlesztők érdektelenséget fognak mutatni. Ez pedig silanyabb appokat eredményez. Én drukkolok wpnek.

[ Szerkesztve ]

(#69463) Flind válasza Zolly444 (#69458) üzenetére


Flind
senior tag

Szia!

WP mellett szól, hogy garantáltan gyors lesz még alsókategóriában is, legalábbis nem fog akadozni és lefagyni, évek után sem. Pedig akkor is a legfrissebb szoftver lesz rajta, hiszen a másik nagy előnye a WP-nek, hogy nagyon hosszú támogatást kínál, szintén minden szegmensben. Valamint eleg egyszerű felépítésű és egységes operációsrendszer, a hülye is tudja kezelni.
A WP ellen szól, hogy bizonyos dolgokban teljesen meg van kötve a user keze, mondjuk ha nem tetszik neki valamelyik stock megoldás (pl. a billentyűzet), itt fix hogy nem fogja lecserélni. Mondjuk szerintem a WP beépített dolgai nagyon is szerethetőek, ezért is mondják hogy out-of-the-box megy és kész a rendszer, de vásárlás előtt mindenképpen ajánlatos elbattyogni egy boltba, és megtapizni a kiszemelt Lumiát.
Az Android legnagyobb ütőérve pedig a már említett testreszabhatóság, hogy teljesen magad köré szabhatod a telefonod - lecserélheted szinte az egész GUI-t, automatizálhatsz, multitaskolhatsz, backupokat készíthetsz amiről akarsz, reklámokat blokkolhatsz, VPN-ezhetsz, ROM-olhatsz, amit akarsz.
De itt is van sajnos a kártyának másik oldala, márpedig annak az ellentétje, ami a WP-nél előny volt. Ugyanis itt kicsit zsákbamacska van a készülékekkel, abból hogy milyen hw milyen friss droidot hajt, nem lehet megmondani, csak saccolni márka alapján, hogy mennyire is gyors az adott termék. Valamint azt is csak saccolni lehet, hogy meddig méltóztatik a kiszemelt gyártó támogatni a számunkra szimpatikus készülékét, mert előfordul, hogy hivatalosan csak egy-két frissítést élnek meg - ez pedig hatványozottan igaz az alsó-, illetve középkategóriára. Na ilyenkor használhatjuk ki az Android előnyét, nyithatunk bootloadert, telepíthetünk recovery menut, flashelhetünk saját ROM-ot magunknak, ami megint kérdés hogy fog szuperálni, de legalább friss szoftverrel teszi majd azt (én pl. ezt tettem).

A saját véleményem, hogy nekem szükségem van az Android szabadságára, mert mindent magamhoz akarok szabni, és vannak bejáratott, megvett appjaim is rendesen. (Bár valószínűleg ha hozzám vágnának egy WP-t, örömmel elfogadnám, megszoknám a kiszolgálást, és nem siránkoznék a buherálásért, de magamtól inkább maradok a bejáratott droidnál.) Emellett viszont a legtöbb embernek örömmel ajánlok valamilyen Lumiát, mert tudom hogy bőven elég nekik, és azt nem tudják elrontani, megbízhatóan szolgálja őket - be is jön, senki nem akar már közülük Androidot.
Szóval ha valaki nem power-user, és nem irtózik a MS szolgáltatásoktól, jobb neki szvsz a WP. A többieknek meg marad a droid (és az iOS nyilván, de az más téma).

(#69464) diegho válasza Flind (#69463) üzenetére


diegho
nagyúr

Csak én vagyok az, akinek minden WP telefonja fossá fagyta magát és újraindulgatott állandóan? 2/2 volt ilyen, a WP telefon topikokban is sokan panaszkodnak az újraindulásra... hagyjátok már ezt a stabil rendszer hülyeséget!

(#69465) batai15 válasza diegho (#69464) üzenetére


batai15
félisten

Hát pedig 10 emberből 9 nek nincs ilyen gondja.

(#69466) Flind válasza diegho (#69464) üzenetére


Flind
senior tag

Most vagy L620-ad volt, vagy még a WP7-es szériából valami, vagy hibás telefonod, mert csak azokkal lehettek ilyen bajok.

Nem hülyeség, van az ismerősi körömben 15-20 Lumia, köztük több évesek, mindegyik tökéletesen megy.

Melyik WP topicról beszélsz konkrétan? Mert én követek párat, de ilyet még sehol nem láttam.

(#69467) hroberto válasza diegho (#69464) üzenetére


hroberto
veterán

Hatodik Lumiámat nyúzom (610,800,720,920,925,930). A 800-asnál előfordult kb. hetente újraindulás. A 720-nál az első rendszerfrissítésig voltak néha fagyások, utána soha semmi gond. A 920,925,930-nál soha nem volt fagyás, újraindulás, semmi ilyesmi. De biztos én vagyok mázlista... :U
Valószínűleg mindkét WP telefonodon használtál egy rosszul megírt alkalmazást, és emiatt voltak kisebb-nagyobb hibái.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#69468) diegho válasza Flind (#69466) üzenetére


diegho
nagyúr

520-am volt/van kettő is. Menj be pár új WP topikba és keress rá az újraindulás-ra, de segítek:

735
[930]

Én ezt a kettőt követtem a kezdetek óta, 735-nél elég gyakori hiba, nem egy ember jelezte, hogy random újraindult neki... mikor kijött én is 735-öt akartam, 48-ért kapnám meg flottában, de nekem nem kell olyan telefon, ami random újraindul, mert már volt és tudom milyen szuper dolog, amikor reggel cseszik ébreszteni.

(#69469) galingong válasza galingong (#69449) üzenetére


galingong
csendes tag

Na senki semmit?

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#69470) Flind válasza diegho (#69468) üzenetére


Flind
senior tag

Akkor az mint már batai15 írta, rosszul megírt app miatt lehetett.

Szinte az összes újraindításos találat direkt, manuálisan végrehajtottra utal a topicokban. Tesómnak is L735-e van, egyszer nem indult újra, tökéletesen megy.

(#69471) diegho válasza galingong (#69469) üzenetére


diegho
nagyúr

Bolti garanciával továbbra sem fogsz ajánlatokat kapni, ráadásul az elvárásaid elég magasak a megjelölt összeghez képest. Normális garanciával ilyen telefonokat 100k alatt nem nagyon kapsz.

(#69472) galingong válasza diegho (#69471) üzenetére


galingong
csendes tag

Az árukeresőt lapozgatva nem így érzem. Válogathatnék, ha nem lenne elvárás a stock os, így viszont nem találok alternatívát.

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#69473) diegho válasza Flind (#69470) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt azért remélem érzed, hogy az a rendszer nagyon távol áll a stabilitástól, amit egy rosszul megírt app újraindít. Droidot miért nem indítja újra egy app? Van amikor 10-20 appot szedek le és próbálok ki és soha nem indult újra pedig volt pár telefonom. Arról nem is beszélve, amit itt írtak. Normális facebook nincs, párom mindig panaszkodott, de nem igazán foglalkoztam vele, most karácsonyra vettem neki egy Ace4-et, azóta semmi panasza nincs, sem a böngészésre - mert az is borzalmas WP-n.
Azért elég érdekes olyan okastelefont ajánlani, ami rendszerszinten nem tud jó appokat felmutatni egy olyan világban, ahol a facebook és a böngészés talán a két legfontosabb, amit az emberek egy okostelefonban keresnek. Persze van akinek megfelel, de van akinek nagyobbak az igényei egy fapados appnál.

galingong na hajrá mutass olyan telefont, ami új, nem lopott és/vagy nem tiltják le 2 hónapon belül (árukereső 75%-a ilyen, hiszen nagyon kevés üzlet árul gyári garanciás független telefont) és benne van a keretedben 2GB memóriás legalább Snapdragon 800-as (ezt jelölted meg), bővíthető memóriás és kivehető akksis.

[ Szerkesztve ]

(#69474) quailstorm válasza diegho (#69473) üzenetére


quailstorm
nagyúr

óóó, tudok én neked droidra is mutatni elég appot ami megoldja
elég egy jó kis memory overflowot csinálni, amivel megöli a rendszerfolyamatokat is
egy MinecraftPE vagy GTA Vice City bőven elég ehhez, csak "jól" kell csinálni

inkább te mondj olyan rendszert amit nem lehet megborítani...

(#69475) galingong válasza diegho (#69473) üzenetére


galingong
csendes tag

Cserélhető akksit, bővíthető memóriát csak szeretnék, de együtt tudok élni a hiányával. Mobil CPU-kat sajnos egyáltalán nem ismerem, ezért kérdeztem tőletek, mert feltételezem, aki itt van, jobban tudja, mint én.
Igazad van, ahogy látom a 4x2GHz-el kicsit fölélőttem, legyen 4x1,5 vagy hasonló. A hangsúly részemről még mindig a szoftveren van.

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#69476) diegho válasza quailstorm (#69474) üzenetére


diegho
nagyúr

Nincs olyan rendszer, amit nem lehet megborítani, de a WP-t már egy olyan app is megfekteti, ami nem játék, nem poweruser dolog, csak a mindennapokhoz kell... ez itt a gáz. Felmész az amúgy is szegényes store-ba, van 3-4 appod egy feladatra (jó esetben van 3-4, rossz esetben 1, vagy egy sem) és ebből nem tudod előre, hogy mennyi fogja megfektetni a telefont, próba szerencse.

Nekem mondjuk tök8, hogy ki mit használ, de nekem senki nem magyarázza be azt, hogy a WP milyen stabil...

galingong ha stock közeli és 2GB kell, akkor Nexus 5 van, de ennyiért csak szemetet kapsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#69477) voyager4.4 válasza galingong (#69475) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Azt azért tudd, hogy a magszám és a GHz nem minden... :K

Stock Droid esetleg még az új Android One sorozatban lesz elfogadható áron link a készülék általános minősége azonban kérdéses. (De ha ilyet veszel várjuk a tesztet :DD )

Esetleg még valamelyik jól optimalizált gui-val is jól ráhatsz, pl MIUI

no fate but what we make

(#69478) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap írtam ide segítségért a választásban. Az LG G2-re esett a választás. Utólagosan is köszönet a segítségért. Most eljutottam arra a pontra, hogy van 2 választásom. Van egyszer ez a hirdetés, és van ez.
Természetesen a két telefon között ég és föld a különbség, de garanciában azért már nem mindegy a dolog. Nagyon rákattantam a G2-re, ezért sokat olvastam utána. Sajnos a sok pozitív kritika mellett azért kapott negatívat is jócskán. Kicsit félek belemenni egy ilyen komoly hardverű telefonba, kevés garanciával. Ha jól meggondoljátok, ti melyiket választanátok? Meg lehet bízni a G2-ben? Nagy többségben nincs hiba? Most tekintsünk el a véletlenektől! :) Milyen híre van a telefonnak meghibásodás terén? Mert én azért olvastam jó párat sajna :( Köszönöm a segítséget!!! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#69479) batai15 válasza Highground (#69478) üzenetére


batai15
félisten

Mint mondtam a kijelző tud sargulni más dologról nem nagyon halottam. De ha ennyire félsz a garancia miatt, miért nem gyűjtész meg hozzá és keresel egy garanciális darabot? Tuti nem bánod meg!
Ha viszont 60 a keret akkor talán abból kellene venned valamit. Pl xiaomi redmi vagy ZTE v5 redbull. Utóbbi igaz szürke importos de egy nagyon jó készülék sokan veszik itt is mrg hibasodasrol nem olvastam. 50 körül snapi 400 2gb ram van. Sd bővítés 5 coll kijelző 720 p jó kamera és jó rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#69480) kutga válasza Highground (#69478) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha ennyi pénzt kiadok egy új telefonra, akkor arra legyen gyári garancia, nem valami akármilyen sufni gsm. De ez én vagyok, lehet neked ez mondjuk nem szempont, de mégis nagyobb biztonságban érzem magam, igaz, nekem még nem kellett gariztatnom telefont, de ismerősnek volt már gondja G2 mikrofonnal.

Let the Zone take me if I am.

(#69481) Kleroo válasza Andrewtaylor (#69344) üzenetére


Kleroo
veterán

Sry, akkor fail. Bár igazán furának találom,hogy az ujmobilokon ezen logika alapján gyakorlatilag nem létezik gyári garis portéka. :O

Valószínűleg Note3 neo lesz a befutó, az áll a legközelebb a szokásaimhoz, és még talán belefér. (Note3 nem tud semmi érdemlegesen jobb dolgot, illetve nincs is rá pénzem)

batai15: No offense de néha olyan nagy mellénnyel beszélsz olyan szinten szemet szúróan pocsék helyesírással, hogy muszáJ szóvá tennem, pedig távolról sem vagyok helyesírás-náci, és én is vétek hibákat.

MÁS:

Páromnak is kéne valami dual simes cucc. Most Navon Mizu M500-aq van. Árához mérte szerintem remek. Korrekt qHD 5col IPS kijlező, korrekt soc,ram,tempó. De azért jó lenne picit feljebb lépni róla. 50k sávban.
Ascend G620-at le tudja valami verni? Kamera minősége lenne a legfontosabb aspektus

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#69482) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Van olyan külföldi oldal ahonnan kiszálítassal együtt 40 ezerből kijön a lumia 535? Utánvétellel..

(#69483) Flind válasza diegho (#69476) üzenetére


Flind
senior tag

Dehogy fekteti meg egy mindennapi app.. Vicces hogy pont a Facebookot hozod fel, ami droidon nem csúcsmodelleken kb. használhatatlan. Na, pedig az mindennapi (már akinek, én utálom), szóval droidot tényleg megfekteti egy ilyen. WP-n meg teljesen hibátlanul megy, és ma már tudásban sincs elmaradva.
Olyan app okozhat újraindulást WP-n, amivel mondjuk a lockscreent tudod konfigurálni (mert van ilyen), dehát ezen nem kell meglepődni, mint írtuk, ez nem a mókolók rendszere.
Ilyenek meg droidon is vannak (sokkal inkább), találkoztam már nem kevéssel, ami egy indítástól fagyaszt / újraindít / FC-zik, Android 4.4.4-en. Na, akkor most mi van?
Böngészővel sem tudom mi bajod, sokkal használhatóbb az IE, mint droidon az alapértelmezettnek számító vicc Chrome. De ha nem tetszik, van UC Browser, ami droidon is magasan a legjobb.

Azt én sem állítom hogy a WP gyorsabb, mert egy stock droid is van ilyen pattogós (sőt, a WP-s hosszú animációk miatt lehet hogy még pattogósabb is), de hogy stabilabb, és megbízhatóbb, az biztos. Felőlem használhatsz Androidot, mint írtam, én is azt teszem, és fogom is tenni, de ezt el kell fogadnod.

(#69484) batai15 válasza Kleroo (#69481) üzenetére


batai15
félisten

És akkor mivan? Ne foglalkozz vele hogyan írok mert nem fogok változtatni rajta.
Fogadjon el mindenki igy én is azt teszem másokkal.

[ Szerkesztve ]

(#69485) monti0222w válasza Kleroo (#69481) üzenetére


monti0222w
addikt

Huawei G7, ha árban feljebb tudsz lépni, ám megnézném még a G620s-t.

(#69486) Highground


Highground
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat! Gondolkodom... :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#69487) diegho válasza Flind (#69483) üzenetére


diegho
nagyúr

Én elfogadom, hogy szerinted stabilabb, de nem hiszem el, mert teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam két teljesen különböző telefonon is. (az megint más tészta, hogy mindkét telefonon lehetetlen volt több alkalommal is hívást felvenni, mert nem reagált a kijelző semmire, az egyik október elején került be a nokia csodálatos szervizbe, december elején visszakerült ugyanazzal a hibával - nem működik a bekapcsoló gomb - most azóta megint ott van...) Nekem elég sok ismerősöm van, eddig 2-3 próbálta a WP-t, egyiknek sem tetszik, az egyiknek ugyanúgy fagy a hívásfogadás, a másik meg azt mondta, hogy olyan telefont még nem látott, amiben nincs normális hívásnaplózás, azt hitte, hogy egy telefon legalább ezt tudja, de úgy látszik a WP nem.

(#69488) Pelagiusz


Pelagiusz
újonc

Üdv minden fórumozónak!

Kicsit elbizonytalanodtam a felső kategóriás telefonok tengerében,eddig az álomteló az LG G3 16gb volt,de kicsit elgondolkodtatott a szoftveres lag miatti panaszok olvasása. Jelen pillanatban megelégedéssel használok egy LG F6 okostelefont ami még az eredeti gyári szoftverével jött ki,akadásmentesen és gördülékenyen teszi a dolgát,csak az előfizum mellé szeretnék szintet lépni kijelzőméretben és tudásban. Ti milyen telefonokat javasoltok? Kiszemeltek: LG G3,Samsung Galaxy S5.Ha tudtok jobbat szívesen veszem a javaslatokat! Köszönöm! :R

(#69489) Kleroo válasza monti0222w (#69485) üzenetére


Kleroo
veterán

Sajna nem Dual Sim ahogy nézem :(
G620s! Köszi, fontos pontokon nyújt többet. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#69490) REXIS válasza Pelagiusz (#69488) üzenetére


REXIS
tag

Ha mindenképp szolgáltatónál, akkor a G3 jó választás. Úgy tudom, szoftverfrissítés után már nincs sebességbeli probléma. A Samsung nálam az anyaghasználatnál, összeszerelési minőségnél bukik. Nézz be a topikjába, olvashatsz ott elcsúszott előlapi kamerákról, recsegő hátlapokról, stb.

(#69491) kali válasza REXIS (#69490) üzenetére


kali
legenda

a g3 témában is olvasni bőven elváló/púposodó kijelzőkről, repedő házról...stb.

(#69492) REXIS válasza kali (#69491) üzenetére


REXIS
tag

Én úgy látom, kisebb arányban. Nyilván nem fog az ember telefont találni hiba nélkül. Ha valaki hibát keres, az talál is. Van tapasztalatom S5-tel is, nem azt mondom, hogy rossz telefon, de legalább a hype-olt funkciói lennének olyanok, mint ahogy azokat beharangozták.
Innentől már szubjektív.

(#69493) Flind válasza Pelagiusz (#69488) üzenetére


Flind
senior tag

Én inkább a Sony Xperia Z3-mat ajánlom. Vagy a Motorola Moto X (2014)-et is megnézheted!

(#69494) GEPESZ66 válasza Flind (#69483) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem tetszik a Chrome fordító funkciója. Gondolom WP- n nincs ilyen?
Illetve az Office Mobile nem tudja a PC-n titkosított, jelszóval védett Word dokumentumokat megnyitni.
Javits ki légy szíves, ha nem jól tudom!
Egyébként tetszik a WP.

[ Szerkesztve ]

(#69495) DS39 válasza Zolly444 (#69482) üzenetére


DS39
nagyúr

45k-ért ingyen házhoz is szállítja az edigital. nem akkora árkülönbség, hogy érdemes lenne külföldről rendelni.

(#69496) monti0222w válasza Kleroo (#69489) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia Kínából rendelve dual sim!

(#69497) voyager4.4 válasza Pelagiusz (#69488) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Én a felsőházból a Galaxy Alphát venném. Minőségi ház és kijelző, decens hardver. :C

no fate but what we make

(#69498) Flind válasza voyager4.4 (#69497) üzenetére


Flind
senior tag

Főleg hogy nagykijelzőset szeretne.

Alpha meg amúgy sem rúghat labdába a Z3 Compact mellett.

(#69494) GEPESZ66: Nincs (bár engem csak idegesít Chromenál, mindent összekutyul, könnyebben értelmezem idegennyelven).
Ezt nem tudom, de ha igaz, akkor Androidon is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#69499) voyager4.4 válasza Flind (#69498) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"Ti milyen telefonokat javasoltok?"

Leragadtam ennél a résznél bocsi. Egyébként nem győztél meg...
Csomó dolog amit felsoroltál Z3c mellett az nagyon szubjektív, pl: üveg hátlap: nekem nem kell, karcolódjon másnak, én a fém keretet többre értékelem, bővíthetőség: 32 giga mellé szintén nem téma. Az aksi sem feltétlenül tényező elvileg a big.LITTLE architektúrának nem szabad gondot jelentsen, mint ahogy a teszből is kiderül nem is jelent:

"Exynos rendszerchipnek hála a sebesség hibátlan a felületkezeléstől a böngészésen át a legdurvább játékokig, semmi bizonytalanság vagy komolyabb melegedés, és az üzemidő is decens"

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#69500) Flind válasza voyager4.4 (#69499) üzenetére


Flind
senior tag

Oda is írtam a szubjektív dolgokhoz.

Az Alpha műanyag hátlapja jobban karcolódik mint a Z3c üvege amúgy. A Z1c plasztikja volt nagyon karcolódós. Fém keretet tényleg kár volt kihagyni, remélem Z4c-ben visszahozzák, bár így is jobb az anyaghasználat az Alphánál.

Attól hogy neked nem téma, lehet hogy másnak az, ha nem is tárhely céljából, másolgatáshoz. Főleg hogy a legtöbb okostelefonosnak alapból van SD kártyája, akkor most dobja ki? Nekem is van egy 32GB-os, nem arra vettem hogy otthon heverjen a szekrényben.

Egy napot nyilván kibír visszafogott használattal az Alpha is, de az akksi tesztek végén helyezkedik el nem véletlenül, mikor a Z3c (és Z3) sorra magasan veri az egész mezőnyt. Persze ha neked mindegy hogy jó esetben egy 1 vagy lazán 4-5 napot bír a telefonod átlagos használattal (2-3 illetve 8-9 óra kijelzőidővel), akkor erre is rá lehet fogni hogy szubjektív.

Én ezek mellett valahogy azt tudom csak elhinni, hogy egyszerűen a fém keret miatt döntötted el hogy jobb az Alpha (miközben a hátlapja még mindig műanyag, a design meg nem valami férfias a lekeretített formájával).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.