Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) w333 válasza SoundBox (#66100) üzenetére


w333
félisten

Most nézem már Btel -nél sem kapható, szolgáltatónál a legolcsóbb !
(De legalább 1 év helyett 2 év garanciát adnak) :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66102) tomi_x válasza w333 (#66089) üzenetére


tomi_x
tag

Hát , most még képbe került a HTC One mini 2 , és a Z1-ből is a compact jöhetne számításba.
További vélemény ?

(#66103) SoundBox válasza w333 (#66101) üzenetére


SoundBox
tag

http://ujgsm.hu/termek/lg/lg-g2-d802-16gb-black-white

Ezzel az a baj hogy nem gyári garanciás igaz? A gyári garanciás terméket bevihetem probléma esetén a márkaszervízbe?

(#66104) w333 válasza tomi_x (#66102) üzenetére


w333
félisten

Inkább a Z1 compact ! :K

(#66103) SoundBox

Persze természetesen beviheted ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66105) Kar07 válasza quailstorm (#66095) üzenetére


Kar07
tag

Igen, az S5300-ra gondoltam, és az nem tetszett.
Akkor összegezve: ha birka türelmünk van, akkor megvehetem az olcsót és ha nem törik szét a falhoz vágás után, még papírnehezéknek is jó lehet.

Akkor meggyőztetek és megnézünk egy Lumia 530-at.

A használt teló nem lenne gond ha magamnak vennék, de most ajándékba lenne ezért marad az új.

Köszi!

(#66106) w333 válasza Kar07 (#66105) üzenetére


w333
félisten

Sokkal jobb választás ... :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66107) Ájvé válasza CanibelZ (#66096) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha mérete nem zavar akkor nagyon jó, akku időben is erős és van már LTE-s Snapdragon 400-as (bár az MTK-s hardveresen erősebb).

(#66108) Smokey85


Smokey85
újonc

Sziasztok!
Új telefont szeretnék venni, de nem tudok dönteni. Lumina 1520 Lumina 930, Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5, Lg G3, Olvastam már teszteket mindegyikről de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre , tapasztalataitokra.. Hossztávra tervezek..
Válaszokat elöre is köszönöm.

(#66109) w333 válasza Smokey85 (#66108) üzenetére


w333
félisten

Hosszútávra szerintem Lumia 930 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66110) Remekelek28 válasza Smokey85 (#66108) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lumiák közül válassz hosszabb távra..

(#66111) Smokey85


Smokey85
újonc

Én is szemezgetek vele. Elég nagy váltás lenne számomra. Mivel egy Sony Ericsson K550öm van! :D

(#66112) tomi_x válasza w333 (#66104) üzenetére


tomi_x
tag

Az Xperia Z1 -en futo android mennyiben különbözik egy samsung s5-ön futotól ?
Igazábol az érdekelne, hogy mennyivel másabb egy ilyen telot kezelni, mennyivel másabb a kezelőfelület, menük és stb..

(#66113) bepe79 válasza quailstorm (#66095) üzenetére


bepe79
addikt

Azért a Pocket vackokat nem említeném együtt az S Advance-al. Ég és föld kb. És érdekes módon nekem sosem fagyott még az S Advance.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#66114) Maya Laya válasza Maya Laya (#65974) üzenetére


Maya Laya
csendes tag

Segítség?

(#66115) quailstorm válasza bepe79 (#66113) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Éppen ezért meglepő hogy az is lerohad.
Sógoromnak az van, haveromnak az van, másik havernak meg Ace2. Asszed nem láttam eleget? Ace2-re én raktam a ROMokat is anno.

de mondok mást, első és negyedik hsz a lényeg

Pedig direkt Ace3 LTE-t vetettem arab haverommal, mert játékra is jó, meg úgy egyáltalán repül. Mondjuk az övé az még okés.

Ja és S3 LTE-nek is annyi lett 1 év alatt, az is fagy meg akad...

(#65974) Maya Laya: ebből a lenovot venném. A többi gyengébb, vagy a WP-vel nem biztos hogy elégedett lenne, de az se rossz teló ám.

[ Szerkesztve ]

(#66116) Maya Laya válasza quailstorm (#66115) üzenetére


Maya Laya
csendes tag

Nem tudod, van valahol teszt róla? Ezek között számomra ez a fekete ló.

(#66117) quailstorm válasza Maya Laya (#66116) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajna nem, angolul se nagyon...
De a Huawei (ebből kifolyólag az E1 is) és a ZTE annyival gyengébb hogy azokat tuti nem nézegetném.
Muszáj a giga RAM. Blade-ben meg hiába van, az a chip egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#66118) w333 válasza tomi_x (#66112) üzenetére


w333
félisten

A Z1C fizikailag erősebb telefon, és sokkal gördülékenyebb ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66119) Maya Laya válasza quailstorm (#66117) üzenetére


Maya Laya
csendes tag

Köszi

(#66120) CanibelZ válasza Ájvé (#66107) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ha jól láttam az MTK-s csak annyiban jobb, hogy abból van 1,7GHz-es processzorral rendelkező is, a snapdragon-os meg 1,6-os. Vagy van más is? Nem nagyon értek a telefonokhoz, szóval hogy melyik chip jobb vagy rosszabb nem tudom. :))

(#66121) w333 válasza CanibelZ (#66120) üzenetére


w333
félisten

Az MTK -s az 8 magos, a Snapdragon pedig 4 közepes ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66122) Toxee03


Toxee03
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy melyik telefont vegyem meg?

Hosszabb távra tervezek, és ezeket használnám rajta: Facebook, facebook messenger, viber, 1-2 játék, zenehallgatás, és fényképezés (!!!). Valamint örülnék, ha a telefon kibír legalább egy napot közepes szintű nyüstöléssel :D

Nagyjából ez a 65-70 ezres árkategória az amit erre tudnék szánni.
Nos, a telefonok amiket kinéztem:

Samsung Galaxy SIII
Proci 1,4 GhZ 4 magos
RAM 2048 MB
Többi spec. itt

HTC Desire 616 Dual
1,4 GhZ 8 magos
RAM 1024 MB
Többi spec. itt

LG Optimus 4X HD P880
1,5 GhZ 4 magos
RAM 1024 MB
Többi spec. itt

Vagy ha esetleg tudtok ezeknél jobbat kb ebben az árkategóriában, ne habozzatok közölni :)
Előre is köszi,

Toxi

[ Szerkesztve ]

(#66123) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Ma rendeltem egy Xiaomi Redmi 1S mobilt az emagról ...csakhogy nem tüntették fel hogy nincs benne magyar menü. Valami nem klappolt -10eFt os árával a magyar oldalakkal szemben, így hát kutakodtam egy kicsit.A hozzászólásokból derült ki. Gondoltam semmi baj, mert kap egy új ROM-ot azt cső...de az garancia elvesztésével jár(telefonon az ügyintéző ezt mondta). Márpedig ha ez így van, akkor akár rendelhetném az ebay-ről is ennyiért és ha elromlik akkor posta vissza amit nem fogok vagy kuka.
Mivel feleségemnek ajándékba megy, szóba sem jöhet a buherálás, dobozból kivesz és tökéletesen működő , új, magyar példány kell.
Segítsetek!!?
-Továbbra is Xiaomi Redmi 1S magyar forgalmazótól magyar menüvel 55000Ft
-Samsung Galaxy S3 Neo 63500Ft 2év pesti bolti gari(békéscsabai vagyok)
-Huawei Ascend G620S 51000Ft a T-nél(de lehet -20% hétvégén bemegyek)helyben van
-Huawei G630 media marktban 50000Ft helyben
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

[ Szerkesztve ]

(#66124) w333 válasza Toxee03 (#66122) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül egyiket sem ... 1000 éves régi elavult telefonok ! :K

Moto G / Redmi 1S / Redmi Note / Lumia 730 / Xperia Z !

(#66123) zsoika

Redmi 1S -t választanám ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66125) 112FarEast válasza zsoika (#66123) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Akkor amit rendelték emagrol, az legyen a tiéd.

Az edigitalban vagy Media Marktban meg vegyél egy itthoni Redmi-t.
Szerintem még az 55k is jó ár érte.

Xiaomi Redmi 1S

(#66126) zsoika válasza 112FarEast (#66125) üzenetére


zsoika
addikt

Sziasztok! Lebeszéltem velük hogy nem tudják törölni a rendelésemet, de mivel utánvétes így nem kell átvennem és kész. Holnap megyek szétnézek a MM be keresek egy magyar Redmit.Köszönöm a segítséget.

(#66127) CanibelZ válasza w333 (#66121) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Azt nem láttam, hogy az csak 4 magos. :DDD De nekem az is bőven elég lesz. Köszi a választ!

(#66128) Metyuk


Metyuk
csendes tag

Kedves Fórumtársak! Nagy bajban vagyok(mindenkinek ekkora bajt!) Nem tudom, hogy Lumia 925-öt vegyek, vagy Lumia 930-at. A Lumia 930-ról olvastam már egy csomó mindent itt a fórumban, sok vitát a "szokásos" hibák gyakoriságáról, (lilásodás; nem tökéletes ragasztás), meg egyéb felhasználói problémákat. Olvastam a Lumia 925 fórumot is, ott meg visszatérő problémákról nem olvastam, ott inkább egyedi hibákat, nehézségeket látok.

Jelenleg egy Lumia 620-at gyötrök, a 4 fizikai gombjából kettő már kitört, nem működik. Most keresem az utódját. Mit gondoltok, a kettő közül melyiket vegyem? A tudása mindkettőnek megfelel az én igényeimnek, a 930-at tovább tudnám használni, mint a 925-öt, de többe is kerül. Jobb is, viszont nekem két kis gyerekem van akik időnként megkaparintják az asztalról a telefont (=nagy veszély).

Még van egy jellemhibám is: Én hajlandó vagyok fizetni a tökéletesért. Viszont amikor sokat fizetek (mindkettő drága) és valami elromlik, akkor nagyon szomorú tudok lenni. Mit gondoltok, melyikben fogok - meghibásodás okán - kisebbet csalódni? (A SW meghibásodás nem számít, csak a HW, ugyanis most is ezt a SW-t hazsnálom, és alig akad vele gondom.)

Van valakinek ötlete, jó érve? Bocsánat az offtopic miatt.

(#66129) motoflug válasza Toxee03 (#66122) üzenetére


motoflug
őstag

Max az SIII Neo, az jó áron van 62körül 2év gyári garral.

(#66130) w333 válasza Metyuk (#66128) üzenetére


w333
félisten

Lumia 930 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66131) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy kinéztem ezt a huawei g620s telót és , hogy van e esetleg tapasztalatotok róla? Ismerem a márkát, tudom, hogy nem gagyit gyártanak, csak, van e esetleg konkrét tapasztalat, mert a paraméterek alapján megfelelne.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Laci

(#66132) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!

20k-ért kellene egy jó kis használt teló.
Droidos.
Márkahűség nincs, tökmindegy miaz. Csak legyen egy jó kis csomag. A fő szempont, hogy megbízható, és stabil rendszer legyen rajta, totál hozzá nem értő usernek működjön üzembiztosan, ne keljen romolgatni, semmi efféle.

Én S2-ben gondolkodtam, az jónak tűnne, de jöhetne valami igazán farnkó kínai teló is valami frankó kis hardverrel. 20k-ért csak van már így 2014végén valami jó használt vétel.

Jól pörgő, stabil rendszer, hosszú akkuidő, jó hangminőség (hangos hívás)

ZTE, huawei, xiaomi?

Esetleg nagyon max 25k ha irgalmatlanul sokkal jobb ezen aspektusokban.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66133) imcsoo válasza Pandimakaay (#66131) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Én is ezt a telót néztem ki, de magyar tapasztalatokat vagy véleményeket nem olvastam még róla, csak néhány külföldit... :) De engem is érdekelni hogy ebben az 50k-s kategóriában ez a legjobb ajánlat-e? És amit adnak hozzá buetooth-os hanszórót a T-nél az is ~15k körül mozog a külföldi oldalakon. :)

(#66134) maczera válasza zsoika (#66123) üzenetére


maczera
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de az itthon vásároltakon is célszerű lecserélni/frissíteni a ROM-ot.

Nem tudom, hogy mennyire jogszerű, hogy a(z egyébként nem hivatalos) forgalmazó önkényesen szűkítse a gyártó garanciát. A ROM csere ugyanis ennél a készüléknél a gyártó szerint nem jár garanciavesztéssel. De ha ilyen a(z egyébként nem hivatalos) forgalmazó hozzáállása, akkor tényleg jobb nagy ívben elkerülni!

(#66135) megadeath


megadeath
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, telefon vásárláshoz 50e vagy maximum 60e környékén szeretnék a barátnőmnek egy jó telefont venni. Sok készülék szóba került már de a kritériumok kötnek és még nem találtam egy igazán megfelelőt. Ami fontos, hogy szép képeket készítsen a kamera, androidos legyen lehetőleg frissebb ha nem is a legfrissebb os-el, ne legyen maga a készülék nagy (hölgy kis kézzel), lehetőleg fehér verzió is létezzen belőle a kijelzője legyen szép samoled nagyon tetszene de azzal megegyező is nagyon jó lenne. A hardver meg legyen legalább olyan, hogy meg tudjon hajtani azért mindent és még a hab a tortán, hogy microsim. T-mobile és független érdekelene. Amúgy általános felhasználásra minimális játék több internet.

Szerintetek ezen függvények tudatában mi lenne az ideális választás ?

A feltételeknek nagyából megegyezők közül én a következőket találtam:
- Ace 4
- LG F6 (ha lesz még)

Előre is köszi ha tudtok segíteni.

(#66136) Devas válasza megadeath (#66135) üzenetére


Devas
őstag

T-mobilos F6-on bugos gyárilag a KitKat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#66137) ziiu


ziiu
csendes tag

Sziasztok. Jelenleg egy Alcatel ot-995-ös telefonom van és szeretném lecserélni. Sokat nézelődtem és olvastam, de még mindig nem tudom milyen telefont válasszak magamnak. Közép kategóriában gondolkozok árban szintén, fontos, hogy ne legyen a szoftvere része elhanyagolva, mint az Alcatelnél, ne fagyjon és akadozzon sokat, a melegedés nem probléma. Leszűkítettem néhány készülékre a listát
Xiaomi Redmi 1S, Xiaomi Hongmi, Huawei 3C vagy 3X, Samsung Galaxy s4 mini, Samsung Galaxy Ace 4 és HTC Desire 610. Nekem nagyjából ez a preferenciám tehát a Redmi-t venném elsőkörben, de szeretném, ha elmondanátok, hogy érdemes-e a rangsoron változtatni és röviden, hogy szerintetek melyik telefon miért lenne jó vagy rossz választás.
Bocs a hosszú posztért. Válaszokat előre is köszönöm.

(#66138) megadeath válasza Devas (#66136) üzenetére


megadeath
csendes tag

Értem köszi. Akkor sajnos ez is kiesett :(

Akkor mit gondoltok az Ace 4-nél ilyen feltételek mellett már nincs jobb választás igaz?

[ Szerkesztve ]

(#66139) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Használtan milyen telót tudnátok ajánlani 60-70 ezer körül ? S Advance-t váltana le.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#66140) Devas válasza megadeath (#66138) üzenetére


Devas
őstag

Az meg a kamera miatt esik ki. Sajna nem látok alternatívát.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#66141) xmaas válasza killer1203 (#66139) üzenetére


xmaas
őstag

Ha van 65-70 ezer forintod miert kene hasznaltat venni ennyiert?
Annyibol kijon siman uj keszulek peldaul egy Moto G vagy ha nem idegenkedsz WP tol kijonne egy korrekt lumia

(#66142) w333 válasza killer1203 (#66139) üzenetére


w333
félisten

+1 Moto G (2013) ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66143) killer1203


killer1203
senior tag

Szeretnék valami nagy kijelzőset azért gondolkoztam a használtba, meg inkább maradnék az androidnál. ennyire jó a moto g?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#66144) hroberto válasza Metyuk (#66128) üzenetére


hroberto
veterán

Egyértelműen 930, ha nem lényeges a felár. A lilásodát már javították szoftveresen, gyakorlatilag alig észrevehető.
A kijelző ragasztási hibákat garanciában javítják kijelző cserével. Tehát ha tartasz ettől, gyári garisat vegyél!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#66145) Ájvé válasza CanibelZ (#66120) üzenetére


Ájvé
veterán

8 magos az MTK és a GPU így jobb benne (Mali450 van benne, még Snapdragonba Adreno 305). De ha nem játszol komolyabb játékokkal akkor mindegy igazából. Snapdragonba viszont jobb a GPS, pontosabb.

(#66146) Jag válasza Jag (#66060) üzenetére


Jag
senior tag

Egy ötlet, egy tipp? :F

(#66147) csmat


csmat
senior tag

Ezt tovább gondolva első okostelefonja lenne, viszont fontos lenne, hogy outlookakal könnyen szinkronizálni lehessen. Van a lumiank ebből a szempontból előnye?
Igaz még , hogy a lumi stabilabb rendszer mint az Android? Nekem Android van és nagyon szeretem, de korábbi forum hozzászólásokból kiindulva neki inkább lumiára hajlanék.
Amit mások ajánlottak, sony M2 (erről nem sok jót olvastam a forumon)

1)először is azt kéne tisztázni, hogy lumia vagy android

2) ha lumia akkor 520 v 530 v 620 v 630v 635?
ha android akkor mi a szösz?

keret továbbra is max 50, tűrhető fényképező sem árt.

(#66148) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Uj telefont keresek a jelenlegi galaxy s2 helyere.
Internet, fenykep/video keszites (foleg video), meg gps navigacio a felhasznalas, ezert fontos a wifi, mobil internet, kamera es gps megbizhato, jo mukodese.
Most negy kiszemelt jott szoba:
galaxy s5
lg g3
lg g2
nexus 5
Ezek kozul melyiket ajanlanatok?

(#66149) Wollie válasza anonym1s (#66148) üzenetére


Wollie
tag

Szia.
Nexus 5 vagy G2
Ha nagyon! fontos az aksi és a hangyapöcsnyit nagyobb kijelző akkor G2.

Zújonc

(#66150) Superhun válasza Wollie (#66149) üzenetére


Superhun
addikt

G2 kamerában is jobb. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.