Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) quailstorm válasza w333 (#39100) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A galaxy express nem Pentile. Az AMOLED mögött a plus jelölés az RGB mátrixot takarta mindig is. De ettől még az SP-hez képest elég rossz választás.

(#39102) snecizero


snecizero
senior tag

Nagyon sok filmet nézek a telefonon. Az asszonyt zavarja a tévé fénye mert korábban szokott lefeküdni. Amióta meg csípet a super amoled plus kijelző azóta nem tudok más kijelzőt elfogadni. Főleg filmnézés közben. Most oké hogy ilyen felbontás meg IPS meg bravia engine 2. Azért ez mégsem super amoled plus.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#39103) krups8 válasza krups8 (#39095) üzenetére


krups8
tag

Elso hozzaszolast kihagytam, tehat pontositok. 2 ev huseggel, 5-6 ezer koruli havidijjal, mobilnettel, Af, vaku, 5Mpx, 720p video, legalabb 800Mhz, 512ram-rom, inkabb Android, ha jo az uj, mert 2.3.-rol valtanek. Ne legyen kurva nagy tepsi, ne roszogjon, kijelzo felbontas is hozza amit a Mini tud. Barmrlyik szolgaltatonal max. 10-et fizetnek erte, de inkabb nem. :D Na jo ha tud es tetszik lehet 15 is :00

(#39104) Narakh


Narakh
senior tag

Azonos áron egy Desire 500 mennyire verné az S3 Minit?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#39105) quailstorm válasza Narakh (#39104) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semennyire, mert gyengébb. Max a sense preferencia dönthet mellette.

(#39106) Bkrisz9 válasza snecizero (#39102) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Akkor vegyél egy rosszabb telefont. Nekünk m1 mi csak segíteni próbálunk. Te pénzed, te döntésed. En is az SP-t mondanám.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#39107) Narakh válasza quailstorm (#39105) üzenetére


Narakh
senior tag

Mennyire számottevő a különbség erőben? A teszt alapján a Desire 1080p dolgokkal is vigyorogva megbirkózik, míg az S3 mini nem - persze ezzel nem állítok semmit.

Utóbbinak szebb a kijelzője, de az a feminin Samu dizájn sok mindent kivált belőlem, épp csak gyönyörűségérzetet nem. :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#39108) btrhmj válasza MurdR (#39043) üzenetére


btrhmj
újonc

Csak új telefon érdekel, sony ericsson k770i imádom ezt a telefon csak nem kapok hozzá billentyűzetet! Tehát ha veszek egy új telefon nekem kihívás lesz az érintőképernyő meg az a sok minden ami benne van! :) :N

(#39109) Narakh válasza Narakh (#39107) üzenetére


Narakh
senior tag

Elnézést, időközben kisült, hogy mellélőttem. 720p-re vonatkozik az állítás.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#39110) Foncky


Foncky
csendes tag

Sziasztok!
Telefon választásban szeretném kérni segítségeteket.
Jelenleg egy Samsung Galaxy Ace 2-t használok, de úgy döntöttem, hogy egy jobb készülékre váltok.
A kiszemeltek:
Motorola Moto G (Angliában élő ismerősön keresztül)
LG Optimus F6
Samsung Galaxy Ace 3
Sony Xperia L

A Motorola lenne a legjobb választás, de kérdéses a garancia.
Mi a véleményetek érdemes beleugrani a Motorolába vagy inkább válasszam a rosszabb, de itthon is megkapható (biztos szervízháttér) készülékek közül valamelyiket?
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#39111) MurdR válasza btrhmj (#39042) üzenetére


MurdR
veterán

Először is meg kéne fontolnod, hogy használt telefont vegyél. 30-40 között garis, karcmentes Samsung Galaxy S Advance-ek, és ACE2-k vannak. Ha kizártnak tartod akkor Nokia Lumia 520 újonnan. Viszont azon nincs LED. Droidos alternatívája a Huawei Y300.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39112) quailstorm válasza Narakh (#39107) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nezzel desire 500 tesztvideokat, de keszits be melle vodrot. Az a 720p megszegyenitese amit muvel. A kezemben levo N900 jobbat csinal, ace2 meg plane (arrol van testkozeli tapasztalatom). Jatekra meg megintcsak jobb egy picivel, meg GTA vice city is csipheto.
De dolj be a kamu4magnak.

(#39113) Tyer válasza MurdR (#39111) üzenetére


Tyer
őstag

Y300 nem alternativája a L520-nak. Max árban. De ilyen árban nem javasolnék nagyon Droidot ujonnan.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39114) MurdR válasza Tyer (#39113) üzenetére


MurdR
veterán

Mint írta, fontos neki a fényképezés. Az Y300 nem csinál rossz képeket, és alap felhasználásra az is teljesen tökéletes. Nem sokkal marad el az 520tól használhatóságban sem, nem kell leírni a telefont. És mivel ebben az árban nincs WP-s alternatíva, így marad az Y300 :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39115) belajkl


belajkl
tag

Telefont szeretnék venni karácsonyra de nem tudom melyiket vegyem. :(
Telenornál venném a saját előfizetésemmel(ez sajnos nincs a weblapon)
Nokia lumia 625 és 720 között nem tudok dönteni.
625 nagyobb és gyorsabb(mennyit számít a +0.2ghz?) de 720nak sokkal szebb a kijelzője.
Ajánlhattok jobbat is ha tudtok nekem a fentiek 42k körül vannak.
Szempontok: jó akkuidő, wifije legyen megbízható jó, játszanék is rajta de nem a legkomolyabb játékokkal arra ott a tabletem., és ha lehet wp-os legyen.

[ Szerkesztve ]

A szavak nem számítanak !

(#39116) MurdR válasza belajkl (#39115) üzenetére


MurdR
veterán

Ha kell a nagy kijelző, akkor egyértelmű. Sokat nem számít az a 200 Mhz, WPnek elég :)
Viszont a 720 kamerás-videós képességei jobbak. Döntsd el, melyik kompromisszumot tudod vállalni. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39117) Illusion88


Illusion88
újonc

Lumia 620-nál nincs olcsóbb mobil amin SIM-kártya nélkül is lehet GPS-ezni, és wp vagy androidos?

(#39118) MurdR válasza Illusion88 (#39117) üzenetére


MurdR
veterán

De. Akár egy ZTE blade is jó arra a célra.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39119) Illusion88


Illusion88
újonc

De akkor most sok, újabb készülék képes rá, esetleg kell rá valami program és máris mind tudja?

[ Szerkesztve ]

(#39120) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! Melyik a jobb készülék netezésre (face, fórumok, stb):
Samsung galaxy trend vagy galaxy ace2 ?
Köszönöm a válaszokat.

-

(#39121) Narakh válasza quailstorm (#39112) üzenetére


Narakh
senior tag

A lejátszás inkább, ami szempont. Nemigen videózok. :)

Azt mondod, ezzel együtt az s3 minivel jobban járnék?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#39122) Faby válasza Illusion88 (#39119) üzenetére


Faby
senior tag

Amit te keresel, azt úgy hívják, off-line navigáció. Elvben mindegyik alkalmas rá, újabbak, régebbiek egyaránt, amiben van GPS. Kell hozzá valamilyen progi a megfelelő térképpekkel feltöltve, pl az IGO, mivel ez hivatalosan nincs androidra, innentől ez warez. Vannak egyéb progik is, keress rá.
WP kínálatát nem ismerem, de sztem ott is van megfelelő progi.
A lényeg, hogy minden gps képes telefon tud net nélkül is navigálni, ilyenkor a hidegindítás jóval több időt vehet igénybe, hiszen nem tudja segítségül hívni a netes adatokat a műholdak pozíciójának meghatározásához. Ez az ún. A-GPS, de enélkül is működik a pozícionálás, csak lasabb lesz a helymeghatározás.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#39123) gebol18


gebol18
csendes tag

Üdv Mindenkinek! December elején telefont szeretnék vásárolni,már ki is néztem,hogy melyik lenne jó nekem...
Van egy Sony Xperia M és Egy Samsung Galaxy duos telefon,amik közül nem tudok dönteni,mert az egyiknek nagyobb a kijelzője (tehát több erőforrást igényel valamennyire) a másiknak meg a Maximális video felbontása nagyobb... Én a telefont telefonálásra és böngészsére használnám (esetleg fb messengert is használnék)
Aki ismeri ezeket a telefonokat vagy ért hozzá,az tudna rá valamit írni,hogy melyiket érdemes megváárolni? Válszokat köszönöm előre is :)

"gabeszito"

(#39124) dokee78 válasza Foncky (#39110) üzenetére


dokee78
félisten

Ugye tudod,hogy a Moto G-t nem lehet bővíteni?
8GB és 16GB verzió van.

Samsung Galaxy Ace 3 CSAK AZ LTE verziót.

------------------------------------------------------------------------

gebol18 Jól jelzi a Galaxy Duost a teszt címe is:Samsung Galaxy S DuoS - két kártya, fél sebesség
Ha nincs más alternatíva akkor inkább Xperia M :K

[ Szerkesztve ]

(#39125) gezu1025


gezu1025
tag

Sziasztok!

30k körül nézelődök, egyenlőre csak kiváncsiságból. Lehet T vagy független. Akár Dual Sim is, de nem lényeg. A legjobb ár/érték érdekel. Hardver, kijelző, kiemelten fontos, mert miért is ne lenne az? Azt nézem és azt "nyúzom", az az alap.

Ahogy nézelődtem nem nagyon van olyan Android ami felveszi ezen az áron hardverben/kijelzőben a lumina 520-al a versenyt. De javítsatok ki ha tévedek (kérlek javítsatok ki, legyen valami android :O :DDD )

Szerk:
Viszont nézelődés közben találtam egy ilyet: A márka számomra noname, de az ára és a hardver alakul. Nem tudom, hogyan ítéljem ezt meg.

BEEX M1G
4" IPS Kapacitív multitouch 800x480
Mediatech MTK6572 2x max.1000Mhz
Mali 400MP
dual sim
Rendszermemória: 512MB
Belső tárhely: 4GB
Android 4.2
30k alatt.
weboldal

Nem tudom, mit kéne erről a telórol gondolnom.

[ Szerkesztve ]

(#39126) Mgeri.


Mgeri.
csendes tag

Sziasztok!

50-60 ezer forint környékén szeretnék valamilyen új telefont főleg zenehallgatásra, internetezésre és pici játékra, szóval fontos lenne a multimédia. Szeretek szabad lenni, ezért inkább az android felé húz a szívem, wp-t még soha nem használtam. Ezelőtt egy Xperia U-m volt ami nagyon nem tetszett, mégegyszer Sony-t semmiképpen sem szeretnék.

A HTC-k tetszenek nagyon, ebay-en láttam egész jó árban Sensation XE-t, One S-t, és valamivel drágábban One X-et. Picit azért ezektől a telóktól is félek a gyenge üzemidő miatt, ami kizáró pont lehet. Jó lenne ha nem merülne le késő délutánra, hanem netezős, zenélős használattal kihúzná addig amíg beállítom az ébresztőt este.

Említettem ugye, hogy ebay-en nézelődtem, esetleg van valakinek tapasztalata? Érdemes onnan rendelni, vagy inkább hagyjam a francba és nézelődjek belfölfön? Független telefont szeretnék, viszont mégolcsóbb lenne ha valamilyen külföldi szolgáltatófüggő telefont rendelnék. Arra esetleg van lehetőség, hogy valamilyen módon (legális) függetlenítsek egy ilyen telefont?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#39127) dokee78 válasza gezu1025 (#39125) üzenetére


dokee78
félisten

BEEX M1G Ezen felnevettem:
SZUPER GYORS DUAL CORE CPU (Még,ha egy Snapdragon lenne benne,el is hinném.)
Készíts lenyűgöző képeket
KRISTÁLY TISZTA 4"-OS KIJELZŐ

Persze ettől még nem feltétlen rossz telefon.

Egy próbát megér,nem olyan rossz az az MTK6572,főleg ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#39128) gezu1025 válasza dokee78 (#39127) üzenetére


gezu1025
tag

Igen persze, a marketing az megy. De ez jelenleg a tecccóba 27k függetlenül. Szal nem tudom.

(#39129) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Tabletes topik van? Szerintetek Nexus 7 2013 vagy LG G Pad 8.3?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#39130) dokee78 válasza hallerlaller (#39129) üzenetére


dokee78
félisten

Biztos van ilyen topik is.

Nexus 7,ha fontos a támogatottság.
Bár az LG Gpad is elég jó választás,erősebb is.

[ Szerkesztve ]

(#39131) Pedy1225


Pedy1225
tag

Sziasztok! Jó fényképezős telefont szeretnék, és ami jól viszi a netet. A huawei P6-ot néztem ki. Ebben az árban tudtok jobb alternatívát? Köszi

(#39132) dokee78 válasza Pedy1225 (#39131) üzenetére


dokee78
félisten

A tesztek alapján elég jó fotós képességei vannak.
Jó választás,ha a játékokat annyira nem preferálod.

(#39133) Pedy1225 válasza dokee78 (#39132) üzenetére


Pedy1225
tag

Köszi! A játék nem érdekel. Én is a tesztből indultam ki. Nem találtam másik ilyen telót, amire ilyen jó képeket írtak.

(#39134) maggi1886076 válasza Pedy1225 (#39131) üzenetére


maggi1886076
addikt

Jó kis minőségi teló, nem fogsz csalódni, képeket is jókat csinál, persze egy normális digitális fényképezővel nem veszi fel a versenyt, de a mindennapokban vállalható!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#39135) 313313 válasza gezu1025 (#39128) üzenetére


313313
addikt

Azért az a 512 mega ram nem valami sok...
Másrészről teszkóba vannak érdekes telefonok (Akai, Atab ... nem a megbízhatóságukról híresek) illetve árulnak olyan androidos készüléket, amiben papíron 4.0.4-es droid van, gyakorlatban valami 2.3-as, gps nélkül...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#39136) motoflug válasza hallerlaller (#39129) üzenetére


motoflug
őstag

(#39137) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Egyelőre csak nézelődés szintjén vagyok. Ami kéne:

- lehetőleg Androidos készülék (JB esetleg IC)
- 2 SIM-es
- 25-40k

Mik jöhetnek szóba?

Köszi.

(#39138) dokee78 válasza sgergi (#39137) üzenetére


dokee78
félisten

(#39139) hallerlaller válasza motoflug (#39136) üzenetére


hallerlaller
addikt

kösz

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#39140) sgergi válasza dokee78 (#39138) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi.

(#39141) -KP- válasza quailstorm (#39084) üzenetére


-KP-
addikt

megnyomkodtam t-ben mindkét gépet. kíváncsiságból megnyitottam egy youtube videót (hunger games catching fire trailer hd). Furcsa mód az Y300-on ocsmány pixeles kép fogadott, a Lumia 520-on viszont szép éles kép volt. Pedig elvileg ugyanaz a kijelző méret a ppi a felbontás meg minden. Szóval ezt most nem vágom. Az Y300 menüje is pl. szép éles, ehhez képest a yt videó nem értem miért volt olyan fos. Persze nyilván nem ez lenne a fő felhasználás, csak egyszerűen furcsállom.

[ Szerkesztve ]

(#39142) dokee78 válasza -KP- (#39141) üzenetére


dokee78
félisten

1. HQ-ra volt állítva az Y300-on?
2. Alkalmazás hiba lehetett inkább.

(#39143) -KP- válasza dokee78 (#39142) üzenetére


-KP-
addikt

őszintén szólva nem néztem. na de akkor visszamegyek a boltba, itt van a T-Pont egy emelettel lejjebb :DDD , aztán körülnézek, találok-e erre vonatkozó beállítást. remélem megtalálom :)

[ Szerkesztve ]

(#39144) AeSDé Team válasza dokee78 (#39142) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha már a HQ szóbajött: ez mekkora felbontású? Mert nekem Alcatelen 800x480-as kijelzőn iszonyat pixeles és nincs HD csak HQ... a régi youtube appnál nem volt ilyen, ott éles volt.

[ Szerkesztve ]

(#39145) pittbaba


pittbaba
aktív tag

sziasztok!

Végre emberi árban megkapható, ezért upgrade-re szántam el magam, lecserélem a Galaxy S2-t S4-re.
Mindenképpen újonnan szeretném venni, mert fontos róla a számla.
A garancia nem fontos, mert azonnal rootolni szoktam a telefonjaimat, sajnos tudtommal ezzel még mindig ugrik a garancia. :(((

Kérdésem: Hol érdemes vásárolni?
Mire figyeljek? (pl tegnap esett le, hogy majdnem elszúrtam a saját karácsonyomat, mert egy hely kivételével sehol nem hívták fel a figyelmemet arra, hogy itt micro SIM-ben kell gondolkozni...)
Most akkor i9500 vagy i9505? :)
Ha mégsem rootolom a telefonomat most akkor a garancia hogy van? Mert a webshopok ezt sem tudták egyértelművé tenni számomra, akárhogy próbáltam olvasni a FAQ-kat..

Ez megbízható bolt? Tapasztalat?
[link]
Bármilyen egyéb tanács, vagy tapasztalat is érdekel.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#39146) -KP- válasza dokee78 (#39142) üzenetére


-KP-
addikt

hol lehet beállítani a minőséget? keresgéltem mindenfelé de nem találtam. :D

(#39147) AeSDé Team válasza pittbaba (#39145) üzenetére


AeSDé Team
őstag

i9500: 4+4 magos Exynos 5 processzor: [link]
i9505: Snapdragon 600 processzor: [link]
(Ha kéred hogy ezt bővebben fejtsem ki megteszem)

Emellett minimálisan különböznek a SAR értékek és az akku idő is, a processzorváltásból eredőe

[ Szerkesztve ]

(#39148) pittbaba válasza AeSDé Team (#39147) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Okay, ennyit kigugliztam én is, megerősítésként kérdeztem, nem fárasztalak ezzel tovább, köszönöm! :))
Szerviz/garancia részről nincs különbség a kettő között? Tudtommal csak egyik van hivatalosan itthon. (Ameddig kibírom azért nem rootolok (egy pár napig) ha van valami gyári hibája akkor az kijöjjön időben.)

Esetleg még annyi, te mit választanál? Gondolom proci szinten észrevehetetlen a gyorsasági különbség, akku szinten meg a gyengébb proci kevesebbet fogyaszt de ez normális használatban percek kérdése üzemidőben.(?)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#39149) puli122


puli122
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék ajándékba venni egy okostelefont. A csavar a dologban, hogy egy kicsi, régi, kompakt fényképező kiváltására kell elsősorban, és nem is az "okos" funkciók miatt. Mit ajánlotok a "jó" fotózási képességgel kb. 30-40e Ft-ig.
( Igen tudom hogy nem erre való, de egy galaxy mini képeivel is meg van elégedve az illető, csak nincs vaku és autofókusz, ami jól jönne. Nincsenek nagy igényei, csak hogy tudjon kattintgatni. )

Amúgy a Desire X-em szarabb képet csinál, mint a 3 éves tizede annyiba kerülő galaxy mini, pont ezt szeretném elkerülni a tanácsaitokkal.

Köszi előre is
üdv

(#39150) w333 válasza pittbaba (#39148) üzenetére


w333
félisten

S4 -nél gyorsan felejtsd el a Root -t, mért garanciavesztéssel jár ... :U

(#39149) puli122

Ebben az árkategóriában szerintem Galaxy S Advance ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.