Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) nggabi válasza #35104512 (#2450) üzenetére


nggabi
nagyúr

az U-t csak bele kell törődnie h nem bővíthető a memória.

"szenyor dzsíííí"

(#2452) varesz11 válasza #35104512 (#2450) üzenetére


varesz11
tag

Hardverben szerintem az Xperia U viszi a többit. Ezek közül kiemelkedik és szerintem szolgáltatáskínálatban sem rossz a sony.

(#2453) #35104512 válasza nggabi (#2451) üzenetére


#35104512
törölt tag

Nem fogja szerintem zavarni, eddig egy alap valami samsung érintőképernyős telefonja volt, abban sem volt bővíthető.

varesz11 köszönöm neked is.

(#2454) jaPe válasza #35104512 (#2450) üzenetére


jaPe
tag

egyértelműen az xperia U a legjobb, az y egy hulladék, mini2 nem is rossz, ace plus elmegy, de egyértelműen az xperia a legjobb :)

(#2455) nggabi válasza jaPe (#2454) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha az ace plusra lesz jb ahogy ígérik akkor még változhat a helyzet :U bár sztem sose lesz rá ;]

"szenyor dzsíííí"

(#2456) jaPe válasza nggabi (#2455) üzenetére


jaPe
tag

a kijelzője sokkal szebb a sonynak. jb ide vagy oda. esetleg egy cm10 ha kijön a U-ra... :))

am. kb csak a bővíthetősége amiben gyengébb, egyébként hardware kijelző sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2457) batai15 válasza #35104512 (#2450) üzenetére


batai15
félisten

Xperia u a nyerő ez esetben.

(#2458) Cyberpunk válasza jaPe (#2456) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos, ahogy mondani szokás semmi sem tökéletes, mindig vannak hiányosságok/hibák. Ez az üzlet.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2459) blt.62


blt.62
őstag

A Sony xperia T-ről mi a véleményetek?

MegtorloXp

(#2460) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok! A kérdés a szokásos, milyen telefont ajánlotok?

Egy új érintõképernyõs telefon kellene, voda flottás előfizetésre, 10-30 ezer forintos árban. Hosszú távra kell, nem cserélgetem gyakran a telefonokat. Vigyázok rá, évekig használom.
Leginkább az alapfunkciókat használom, nincs játék, film, net (arra ott a PC).
Legyen jó a hangminőség, térerõ, sokáig bírja az akksi. Hangos (a csörgés is), mert zajos helyen is használom.
Mi kell bele? Szép, jól olvasható kijelző, naptár, jegyzetek, számológép. Több időpontos ébresztés, kikapcsolva is. Hangerőszabályozó gombok.
Legyen jó a fényképezője, nem lenne rossz a vaku sem (zseblámpának is jó).
Ritkán gpst is használok. Legyen benne microSD (tehát WP7 kilőve).
Nem kell csicsás kezelőfelület, legyen átlátható, gyorsan kezelhető. Nem szoktam frissítgetni a telefont (a gyári soft van rajta most is), de lehessen rakni rá olyan programot is, ami gyárilag nincs rajta (office, pdf olvasó, stopper, hangfelvevő).
Méretre kicsi legyen, ne olyan tepsi (mint pl Galaxy S3) ami zsebben nem fér el.

Most Nokia 5230-asom van, meg vagyok vele elégedve. Kb. ilyesmit keresek.
Amiben lehetne jobb: gyorsabb menü, jobb kamera (főleg kevés fénynél), töltsön USB-n, napon is jól látható legyen a kijelző.
A Nokia 500-ast néztem, mit szóltok hozzá? A 700-as mivel jobb?

(#2461) Cyberpunk válasza blt.62 (#2459) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Simán vállalható, elég jó készülék az. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2462) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült dönteni, persze első sorban nem erre a telefonra gondoltam, de helyben megkaptam a telenortól. Ráadásul 3hónap ingyen net jár hozzá :D Na meg 2év garancia.
A választott gépezet egy Sony Xperia Tipo.
Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#2463) batai15 válasza zzolika (#2460) üzenetére


batai15
félisten

symbianosat semm képpen sem. galaxy ace vagy hasonló telókat nézegesd.
kukac-használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#2464) #35104512


#35104512
törölt tag

Köszönöm mindenkinek, úgy látom az xperia u lesz a nyerő :)

(#2465) jaPe válasza blt.62 (#2459) üzenetére


jaPe
tag

sokan dícsérik, sokan nem, nekem annyira nem tetszik, hogy a kijelzőre tették a "gombokat", de ettől függetlenül nincs kisebb holttér a kijelző alatt. engem zavarna :)

(#2466) Balage21


Balage21
tag

Sziasztok! Egy olyan problémám volna hogy a mostanában kapható telefonok nagyon halkak. Nem a csörgésre gondolok hanem a beszédre. Ezen kívül ráadásul elég gyenge minőséget produkálnak, holott egy telefonnak az elsődleges funkciója ez lenne. Jelen pillanatban egy HTC One V telefonom van, ami szép és jó csak egyszerűen kicsit zajosabb környezetben használhatatlan. A kérdésem az lenne hogy ki milyen telefont ajánlana aminek a hangereje és minősége is eléri mondjuk a Nokia 6120C szintjét (számomra etalon). Nokia 700, vagy esetleg SE Xperia Ray amiket néztem de kicsit félek hogy ezek is halkak.

(#2467) Zigi válasza zzolika (#2460) üzenetére


Zigi
senior tag

Kikapcsolva egyik droid sem ébreszt! És az akksi sokáig bírja sem állja meg a helyét....1-2nap max.

(#2468) Cyberpunk válasza Balage21 (#2466) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ez így van. De a megoldás nem túl bonyolult egy bt-s rezgős karperec kell. Igen én a rezgést se nagyon veszem észre sokszor.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2469) reelc


reelc
veterán

Nincs Androidos készülékem, és ez ezt most olvastam, nekem új infó... szóval ha ki van kapcsolva a telefon, akkor nem is ébreszt? Készenléti állapotba kell tenni, úgy ébreszt. Ez így mennyire megbízható dolog?

Akkor az Xperia Mini Pro ajánlott első okostelefonnak? Az Euronicsban 37e-ért van a honlapjuk szerint. A Mini Pro-t javasoljátok, mint az Activet vagy a Walkman with-t, vagy a Tipot?
Tudom már kérdeztem, de utoljára körbejárom a témát. Sajnos sehol nincs a közelemben mini Pro, hogy lássam mennyire kicsi, hogy megfoghassam.

Most látom, hogy éppen téma az ébresztés.

[ Szerkesztve ]

(#2472) reelc válasza #40993792 (#2471) üzenetére


reelc
veterán

Rádió rész alatt a wi-fit érted, gondolom.
Köszi a választ. Számomra fontos az ébresztő, de az ébresztő órákat nem szeretem, és ezért nem tartanám ébresztésre üzemben a mostani telefont.

(#2474) reelc válasza #40993792 (#2473) üzenetére


reelc
veterán

Ok, köszönöm.
Az általam felsoroltakból melyiket érdemes megvennem?
Nem nagyon találtam infót a tesztekben, hogy normál SIM van-e bennük?

(#2475) batai15 válasza reelc (#2469) üzenetére


batai15
félisten

Ezek közül mindeképpen mini pro. a tipo sem nagyobb. nem nagy a telefon, de hozzá kell tenni hogy van teljes qwerty. vannak rajta kurzor gombok amivel tudsz navigálni is.

(#2477) Ati 666 válasza Balage21 (#2466) üzenetére


Ati 666
tag

Üdv.

-Nekem Xperia S-em van ,nekem semmi bajom a beszédhangerővel elég hangos és tiszta(kivéve a vodkafonos hívásoknál mert ott pocsék),de az is lehet,hogy túl jó a hallásom.. :U :D

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#2478) reelc válasza #40993792 (#2476) üzenetére


reelc
veterán

A SIM kártyára kérdeztem, hogy normál, vagy mikro.

Szeretnék jól dönteni. A Sonyk szimpatikusak, ráadásul SE-m van most is, de hagyományos.
Árban eléggé le vagyok korlátozva (max.35-40e). Tartós megbízható készüléket akarok nem 2 évre.

(#2480) reelc válasza #40993792 (#2479) üzenetére


reelc
veterán

Igaz, elnézést.
Már fáradt vagyok.

Majd hozzászokom. Tisztában vagyok vele, hogy a korlátok (anyagi, csak kártyás, márka, stb.) eléggé határok közé szorítanak.
Bármit is veszek, hozzá kell szoknom. A billentyűzet miatt nagyon szimpatikus a Mini Pro.

[ Szerkesztve ]

(#2482) nggabi válasza #40993792 (#2470) üzenetére


nggabi
nagyúr

a samsungok se rosszak hívás hangerőben... bár ezt te nem tudhatod :U

#2481: a 2m-es embernél a 4,3"os teló is egérmozinak hat. ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#2483) reelc válasza #40993792 (#2481) üzenetére


reelc
veterán

Épp azért nem akartam okostelefont, hogy ne egy kis képernyőt bambuljak. Korlátok... a QWERTY bill. sokat nyomna a latba.

(#2485) Balage21 válasza Ati 666 (#2477) üzenetére


Balage21
tag

Igen megnéztem, valóban az Xperia S-nek 72dB a hangereje míg a One V-nek 66,9.
Az a szomorú tény, ahogy a listát nézegettem, hogy a komolyabb/drágább telefonok mind gyenge eredményt értek el telefonálás tekintetében. Az Iphone 4S, Lumia 800 stb. mind gyengébbek (<66dB) még a One V-től is. A legszebb az egészben hogy a legjobb hang teljesítményt egy tucatmobil LG Optimus One P500 érte el 77,1 dB-es értékkel.Vicc...

[ Szerkesztve ]

(#2486) jaPe válasza Balage21 (#2485) üzenetére


jaPe
tag

Bizony, nekem volt P500-am, és piszok hangos tud az lenni, de a minősége is jó :) zajos utcán, sőt még metróban is hallottam a beszélgetőpartnert. Az OT már nem produkál ilyen hangerőt, de azért használható, meg nem sűrűn járok nagyon zajos helyen. :)

(#2487) DS39 válasza reelc (#2469) üzenetére


DS39
nagyúr

vegyél Huawei telefont, az kikapcsolva is ébreszt. :)

de a repülős mód is jó.

(#2488) RetepNyaraB válasza DS39 (#2487) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

+1

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2489) reelc válasza DS39 (#2487) üzenetére


reelc
veterán

Ok, majd repülni fog. :-)

(#2490) Dyrtyho válasza jaPe (#2449) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A Live With Walkman topicba, mivel nekem ugyebár Live With Walkmanem van, és egy kisebb baleset miatt váltanék Walkmanről Rayre, szóval ezt írták az LWW topicba a Rayről :

(#13679) anaqer válasza Dyrtyho (#13678)
Rayt szerintem először mindenképpen próbálj ki személyesen. A kijelző ugye fél centivel keskenyebb, mint a az lww-é, amiből lehet tippelni, hogy álló qwerty-t használni mekkora egy élmény lehet...

Mellesleg mindig is érdekelt a Ray, bár valahol azt mondják, hogy női teló, de valahol meg azt hogy unisex, de ettől függetlenül még Ray-re szeretnék váltani :)) :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#2491) tybsen válasza Cyberpunk (#2443) üzenetére


tybsen
addikt

Ugyanezt gondoltam a Nexus hasznalata kozben, amit Te, most pedig utolag LG4X utan nagyon jo otletnek gondolom, hogy a gombokat oda es ugy helyeztek, ahogy: nem a keszulek legaljara egymastol viszonylag nagyobb tavolsagra (mint az LG-nel), hanem kicsit feljebb, kozelebb egymashoz (Nexus). Persze ez kezmeret fuggo biztosan, de nekem az LG4X-nel nem alltak kezre annyira a gombok, raadasul mivel annyira a keszulek aljan voltak, igy szamomra nem volt tul kenyelmes, plusz sokszor a home gombra nyomtam az app drawer helyett, mert annyira kozel volt a gomb a kijelzohoz. Cserebe a Nexusnal elvettek egy sort a kijelzobol, ez valahol tovabbra is zavar, mert bar jol kezelheto, de megiscsak ott vannak a gombok.. Jo lenne egy opcio, hogy meddig legyenek ott, ott legyenek-e egyaltalan, vagy alternativ modon lehessen (pl. gesztusok vagy mittomen) elerni ezeket a gombokat.

(#2487) DS39 Komolyan ebreszt kikapcsolva a Huawei? Az ember mindig tanul valamit, komoly.

[ Szerkesztve ]

(#2492) Geri985


Geri985
tag

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy lecseréljem az eléggé használt ZTE Blade -emet.
Az volna a kérdésem, hogy milyen mobilt tudnátok ajánlani az alábbi paraméterek szerint?

- nagy, min. 3,5 kijelző és hozzá szép felbontás is!
- viszonylag gyors
- tűrhető kamera
- android vagy wp7
- Piros vagy a Pink színű szolgáltatóknál vagy függetlenül, mindenféleképpen gyári garancia
- főleg zenehallgatásra, naptárra és netezésre használnám
- na és az ár...na az max 60-65.000 ft

Remélem ennyiből már tudtok majd ajánlani! És van még egy kérdésem: barátom nemrég vettem iPhone 3GS -t és az volna a kérdésem, hogy megérné szerintetek a ~60.000 ft -ot? Mármint hogy pl. nem lassú e a mai 60ezres mobilokhoz képest, ilyesmi...

Előre köszi a válaszokat!

:F

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#2493) DS39 válasza Geri985 (#2492) üzenetére


DS39
nagyúr

várd meg a ZTE GRAND X-t. hamarosan kapható a T-nél.

tybsen: Igen, komolyan. a jelenleg szolg. kapható Y200 és G300 gyári rom-mal ébreszt. remélhetőleg a későbbi modelleknél sem hagyják ki ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#2494) atillaahun válasza DS39 (#2493) üzenetére


atillaahun
veterán

Én is azt várom már vagy 2 hónapja. :O

(#2496) batai15 válasza Geri985 (#2492) üzenetére


batai15
félisten

A 3gst semi képpen ne vedd meg , már nagyon öreg szegényke.
Lumia 710 et vegyél , ezért az árért ebben tutira nem fogsz csalódni :DDD

(#2498) batai15 válasza #40993792 (#2497) üzenetére


batai15
félisten

De azért nem kell temetni a rendszert. Jó wp8 asok magyar ára még nem ismert, és könnyen lehet hogy a beharangozott 80 ezres telefon nálunk lesz 100k is.
Nem úgy tűnik a kérdező kommentjéből hogy neki annyira számítana a techsége a cuccnak, hanem meg bízható stabil hosszú távon használni akarja a telefonját. a wp7 et meg nem kell temetni mert bár nincs annyi app a piactéren, de azért ami kell alklamazás általában meg lehet találni.
Ezen az áron ez a legjobb hardveres telefon(a wp híresen smooth gyors) kamera is tudja a 720at elég jó képeket lő stb.
Én azt mondom hogy ha nem akar játszani és nem zavarja a kevesebb alkalmazás, és egy stabil rendszerű telefont akar akkor ezt válassza.

(#2499) Cyberpunk válasza DS39 (#2493) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát pótakkut nem árt az mellé bekészíteni, vagy töltőt, elég harmatos annak az üzemideje a tesztek alapján.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.