Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) mohotol válasza w.miki (#1848) üzenetére


mohotol
aktív tag

Lumia 710.

(#1852) terrel


terrel
csendes tag

Sziasztok!

Telót szeretnék vásárolni és a Samsung S II és a Sony Xperia P között gondolkodok.
T-mobilnál venném az SII-höz: 90k-ért tudnék hozzájutni
SonyP-hez: 81k-ért
Amik fontosak lennének:
-sok net
-zene, film
-kamera
-akksi minél tovább bírja
-minél több alkalmazás támogatottsága (nem volt még droidos telóm szóval nem tudom)
-játszani nem nagyon terveztem vele, szóval ez fontos.

Ha kérhetem, egy részletesebb indoklást elfogadnék. (Nagyon kezdő vagyok az okos telefon témában.)
Előre is köszönöm segítségeteket.

(#1853) terrel válasza terrel (#1852) üzenetére


terrel
csendes tag

"-játszani nem nagyon terveztem vele, szóval ez fontos." NEM FONTOS
Ezt akartam írni :)

(#1854) Cyberpunk válasza terrel (#1852) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az S2 erősebb, bővíthető a tárhely, és nagyobb a kijelző is Viszont csak 480x800.

A P az anyagminőségben viszont köröket ver rá, de nem túl acélos kamera, gyenge GPS (a fém ház miatt), nagyobb ppi.

Zenében egyik sem túl kiemelkedő. Én S2-öt venném, annak nagyon jó a támogatottsága még mindig XDA-n. Meg sanszos, hogy lesz rá JB is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1855) s4tch válasza terrel (#1852) üzenetére


s4tch
veterán

S2 erősebb hardver, bővíthető a memóriája, erősebb az akksija, neked ez kell.

Nekem fontosabb volt a jó minőségű ház, és méretben is közelebb áll az ideálishoz, ezért a P-t vettem.

(#1856) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Telefont szeretnék venni a testvéremnek, nem feltétlen ''okosat''...
Fontos lenne a kamera (elég a 3 vagy 5mpx is), illetve a hangszorok. Eleg sokat hallgat zenét!
Ennyi lenne, az ára pedig 50, max 60€.
Mit ajánlanátok?
Köszönöm!!

(#1857) terrel válasza Cyberpunk (#1854) üzenetére


terrel
csendes tag

"Meg sanszos, hogy lesz rá JB is."

Elmondod légyszi mi az a JB?

(#1858) kutga válasza terrel (#1857) üzenetére


kutga
nagyúr

Jelly Bean

Let the Zone take me if I am.

(#1859) _ak_


_ak_
addikt

60ért szeretnék egy telefont. 2 opció adódott.
Atrix 2 bolti garis újonnan, fehér, ami nem annyira bejövős plusz kínába szánt változat.
A másik 8 hónapos, karc mentes EVO 3D, tokkal vonóval, 4 hónap bolti garival, fekete színben.

Melyikkel járnék jobban? Atrixhoz kéne fólia, tok, sdkártya, EVOhoz mind megvan, csak kevesebb rá a gari. Ja meg nem tudni még, h lesz-e JB.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1860) Cyberpunk válasza _ak_ (#1859) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Bolti garisat ne! :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1861) _ak_ válasza Cyberpunk (#1860) üzenetére


_ak_
addikt

Nincs nagyon opcióm. Ha csak erősen le nem adok az igényekből, de baromi nehéz, ha látom, h ilyen készüléket is kaphatok ~60ért.
Ráadásul ha szolgáltatós, akkor meg Telenor, amiből messze nincs akkora dömping, mint T-mobilosból. Nem mellesleg a gyári függetlenség erős előny.

Vagy tudsz netán használható alternatívát mondani?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1862) premete válasza Cyberpunk (#1860) üzenetére


premete
veterán

Én nem tudok elképzelni olyan bolti garit, ami a samsung gyárinál xarabb lenne, arról nem is beszélve, hogy a Motorolák nem olyan szervizigényesek, mint a samsungok.
Persze, a samsung notebook szervize se különb, ahogy itt egyik topikban olvastam. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1863) Cyberpunk válasza premete (#1862) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Már megint a régi történet?:D Azt értsd meg végre, hogy ha te szarul járták valamiért akkor még nem feltétlen rossz valami. Neked esetleg, de másnak lehet még jó.;) Nem értem a logikádat nagyon nem...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1864) premete válasza Cyberpunk (#1863) üzenetére


premete
veterán

Te vállalsz arra garanciát, hogy a samsung szerviz nem találja ki, hogy túláramot adtál neki, vagy eláztattad, és ezért megvonja a garanciát? Mert ezek nem egyedi esetek.
De mondom, a notebook szervizük ugyanilyen g**ci, 3 csavar kitekeréséért elkérnek 11000 forintot, ha te csinálod, ugrik a gari.
Remélem, az Apple lehúz még pár bőrt róluk. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1865) nggabi válasza Cyberpunk (#1863) üzenetére


nggabi
nagyúr

hagydmár, nekifutottunk ennek már jópárszor... :U

"szenyor dzsíííí"

(#1866) _ak_


_ak_
addikt

Nem mintha bele akarnék menni, de mp3 lejátszóval és monitorral sz*pattak engem is a samu szervizesek.

Más. TESCOban szabad venni mobilt? Xperia Mini Pro lenne az áldozat. Én úgy tudom, h ott is gyári garisat adnak vagy legalábbis, nem szarakodnak, ha vmi hibával vissza megy az ember. 37k most ott.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1867) kutga


kutga
nagyúr

Új telefont vagy szolgáltatónál vagy gyári garisat szvsz.

Let the Zone take me if I am.

(#1868) Cyberpunk válasza premete (#1864) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szar ügy, de ettől még nem lesz szar ha te rosszul jártál. Ezért ne vegyen senki Samsungot mert te egyszer megszívtad a szervizzel? Mindegy akkor le írom ne vegyen senki szarsungot mert volt ki megszívta a szervizzel!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1869) _ak_


_ak_
addikt

Szóóóval, a tesco saját maga szervizel vagy gyártói garanciát ad és hivatalos szerizbe küldi a telókat?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1870) Rotate


Rotate
veterán

nem tudjátok véletlenül, hogy a Nextel által árult gyári garis Galaxy Nexus vajon yakju vagy yakjuxw? vett már tőlük valaki? köszi a válaszokat

(#1871) tzsolesz válasza Rotate (#1870) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

yakju vagy yakjuxw

Ez végül is mit is jelöl?

(#1872) Rotate válasza tzsolesz (#1871) üzenetére


Rotate
veterán

ha yakju akkor a google frissíti, ha yakjuxw akkor a samsung... ami pár hónap difit jelent...

de végülis már nem téma, kaptam választ GNexus topicban, meg lehet oldani a dolgot...

(#1873) tzsolesz válasza Rotate (#1872) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Végül is nem gyári megoldással mennie kell. Mint pl. LG-nél a KDZ, vagy a smartFlash Tool.

[ Szerkesztve ]

(#1874) Rotate válasza tzsolesz (#1873) üzenetére


Rotate
veterán

jaja, meg állítólag egyszerűen yakju-t lehet csinálni yakjuxw-ből, szóval lejön az ota frissítés majdnem teljesen hivatalosan :)

(#1875) tzsolesz válasza Rotate (#1874) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor helyben vagy. :)

(#1876) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

A feleségemnek szeretnék telefont vásárolni 60és 80 ezer forint között valahol.
Játékra,internetre,meg az egyéb alap dolgokra kell neki.

Ő a Xperia Neo L-t nézte ki magának,én viszont az Xperia P-t neki.(meg magamnak kicsit :C )

A kettő nem egy árkategória,tudom.

Mennyire hátrány az egymagos proci a NEO-ban?
Mennyivel jobb a NEO L,mint az én Motorola DEFY-m?

Estleg a NEO L-en és Xperia P-n kívül a 60-80 ezres kategóriában van jobb vétel?

Köszönöm a segítséget!

üdv.

"Nincs megállás"

(#1877) lsebestyen válasza #40993792 (#1846) üzenetére


lsebestyen
addikt

A tipoba és a y200-ba sincs autofókusz, így azok hanyagolhatóak.

(#1848) w.miki: hol vennéd? használt/új, független/függő?

(#1852) terrel: Egyik sem rossz választás, a P mellett az anyagminőség szól (bár hallanai kotyogó alsókupakról...), a jobb felbontás. Az S2 mellett a kamera, és a jobb hardver, illetve a bővíthető memória. Zenében egyik sem kiemelkedő, de természetesen egyik sem rossz hangzású, csak van jobb is....JellyBean mindkettőre lesz. Én az S2-t venném!

(#1856) matyi19: én azt ajánlom menj át a milyen telefont vegyek topikba, szerintem nem szükséges neki okostelefon. Amúgy használtan/újonnan vennétek, és független/szolgáltatós?

(#1859) _ak_: más lehetőség nincs? Egyik sem valami túl jó ajánlat, a motorola, a gari miatt, a htc meg amiért EVO... :DDD

(#1862) premete: Most akkor kezdjem el ecsetelni megint, h rajtad kívül innnen senkinek nem volt problémája a samu gariztatással???? :W

(#1876) Mr.Rain: Új/használt, független/függő?? A proci is hátrány lehet, de a RAM cinkesebb, bőven jobb az Xperia P, de jó lehet még a Samsung S2 is, vagy Xperia S (ha használt is játszik!!)

[ Szerkesztve ]

(#1878) _ak_ válasza lsebestyen (#1877) üzenetére


_ak_
addikt

Ha van, akkor gondoltam szóltok. :D De amúgy 60 ért ilyen hardverrel, mást nem találtam. Van itt a közelembe egy EVO A tulaj meg van elégedve vele.
ROMolni nem akarok. Azt találtam, h jönni fog rá a JB is. Gyári rendszer meg amúgy stabil. MI kellhet több vagy más?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1879) Švejk válasza Mr.Rain (#1876) üzenetére


Švejk
őstag

Nos, a Neo L, bár új modell, már amikor kijött eljárt felette az idő: processzorra ugyanaz mint pl egy Ray, vagy egy Xperia Mini. A Defynél azért jobb, de erősen túlárazott modell. Én azt mondom, ennyiért már kétmagosat érdemes venni. A P elég jó telefon, de ha egy kicsit olcsóbban gondolkodsz, akkor az Xperia Sola vagy a Galaxy Ace II jöhet számításba, előbbi a minősége, és a processzor, utóbbi a több RAM miatt ajánlható. A procijuk ugyanaz csak a Samsungé csak 800 MHz, a Sonynál 1 GHz-re van húzva.

(#1880) lsebestyen válasza _ak_ (#1878) üzenetére


lsebestyen
addikt

60ért tényleg kevés minden van, de azért 70körül már mennek samu garis s2-k...Én bolti garival nem vennék. Amúgy hova szól a gari?

(#1881) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, telefont szeretnék venni, direkt megvártam az Iphone5-öt, de 250.000 Ft-ot nem ér....

Szóval maradok a HTC ONE X-nél:

2 év gyári garival 150.000 ért találtam legolcsóbban.
1 év bolti garival pedig 105.000-ért.

Megér 45.000 Ft-ot a plusz 1 év gari? A bolt nem fog megszűnni, szóval attól nem félek, nem kicsi zuggsm.

Illetve szolgáltatótól tudnám elhozni 130.000-ért flottában, de akkor már inkább nem vállalok hűséget, és csak a flottát veszem a vodától, a telefont nem...

(#1882) premete válasza lsebestyen (#1877) üzenetére


premete
veterán

Pár hozzászólással korábban, akinek válaszoltál, jelezte, hogy neki is volt, illetve itt van ez is, nem kellett sokáig keresni.
Nekem úgy tűnik, hogy a samsung nemcsak az apple hardverét másolja, hanem a fanok attitűdjeit is, az nem kerül pénzbe, mint a minőségi alkatrész és a példaértékű garancia :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1883) s4tch válasza Dreadloord (#1881) üzenetére


s4tch
veterán

Nem az a kérdés, megszűnik-e a bolt, hanem az, hogy tudod-e érvényesíteni a garanciát. A szolgáltató mindenképp gyári garanciával adja a telefont, szóval ha nekem kellene választani, a függő telefont választanám, gyári garival. Ha meg van díjcsomag-hűségre indokod, akkor úgy még kedvezőbb lehet az ár. Utóbbi persze csak akkor indokolt, ha 2 évig meg akarod tartani a telefont és a díjcsomagot is.

(#1884) andrás47 válasza Dreadloord (#1881) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Talán itt is gyári garis az One X,és jóval kedvezőbb az ár :[link]

(#1885) Dreadloord válasza s4tch (#1883) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Na ez az, hogy jelenleg köt még 6 hónapig a hűség a Tré mobilhoz, de amint lehet átmék Vodafonhoz céges flottába, mert a mostani 14K körüli számláim helyett azokkal a díjakkal 9000 körül fogok tudni kijönni. Csak ugye flottánál a telefonra nem igazán jár még pluszban kedvezmény, és most is a 2 év hűség miatt cumizok, ezért nem akarom, ha nem muszáj bevállalni.

A Linket pedig köszönöm, pont mai akció, 125.000 ért elég korrekt 2 év gyári garival mindennemű függés nélkül.

UI: A mostani telefonom eladhatom azért, mert még fél év hűség szól rá, vagy ha nem fizetnék, a telefont is tiltaná a T? Mert ha igen, nem fogom tudni eladni, mert hiába fizettem mindig rendesen, és fogok is, így senki nem mer telefont venni:(

(#1886) lsebestyen válasza Dreadloord (#1885) üzenetére


lsebestyen
addikt

Eladhatod, és fizeted tovább, írtok egy adásvételit, hogy nem fogják letiltani a telefonod.

(#1887) csapoadambp válasza pockhome (#49) üzenetére


csapoadambp
tag

Szerintem normális használat mellett nagyon jó "kis" telefon. Főleg az ár/érték aránya nagyon megnyerő. Fogtam már a kezemben ilyen masinát és fogásra is nagyon kellemes.
A többmagos hisztinek meg amúgy is fölösleges bedőlni, szóval az egy mag 1,4GHz totál rendben van.
Kezd visszatérni az Alcatel :R

LG Optimus 3D V21a

(#1888) _ak_ válasza lsebestyen (#1880) üzenetére


_ak_
addikt

Nem került szóba, pont azért, mert én sem tartom túl relevánsnak.

Ebbe az árba meg max egy ACE 2 jön ki, gyári garival újonnan. De nem hiszem, h vetélytárs lehet egy EVO-val szemben. S2 nem fér bele, a 60 is feltornázott ár már.
Amúgy leginkább a rendszer sebessége, ill a böngészés ami érdekel. Játszani egyáltalán nem játszok.

Ill talán az S Plus használtan, de kétlem, h bármiért is jobban megérné.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1889) Cyberpunk válasza premete (#1882) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ennyi hülyeséget is rég láttam itt leírva.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1890) lsebestyen válasza _ak_ (#1888) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem hát, S plus nem éri meg, akkor inkább az evo...

(#1891) Švejk válasza csapoadambp (#1887) üzenetére


Švejk
őstag

Ez elég vicces, hogy egy 2.000-el ezelőtti hozzászólásra válaszoltál :D
De ahhoz még várnod kell, hogy az eddigi rekordot megdöntsd, a 40.000-ről a 60-ra, valami ilyenre emlékszem

A több magnak meg van értelme, már bőven akadnak alkalmazások, amelyek simán kihasználják. A 995 meg eléggé felemás, olcsó, erős, rosszul optimalizált és megbízhatósági problémáktól is szenved, valahogy így tudnám jellemezni.

(#1892) jooker82 válasza Švejk (#1891) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az egy 6 éves hsz-ra volt a válasz,kb a 46000.hozzászólásnál,azt elég lesz megdőnteni.. :C

Itt is van Ez hatalmas,még mindig.. :D És utána,vissza is irt rá a kérdező..[link] ;)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1893) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

milyen okostelefont érdemes venni 50-70e Ft, között.

A fő szempontok:
1. Szép fotókat és jó minőségű HD videókat tud készíteni.
2. Net kapcsolat nélkül GPS.

köszönöm. :)

(#1894) lsebestyen válasza Fauno (#1893) üzenetére


lsebestyen
addikt

új/használt, független/szolgáltatós?

(#1895) Fauno válasza lsebestyen (#1894) üzenetére


Fauno
tag

új telcsi kéne, független vagy kártyás az mindegy.
Egy szempont még kimaradt, hogy lehetőleg minimum 3,5" kijelző. :)

[ Szerkesztve ]

(#1896) Cyberpunk válasza Fauno (#1893) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sony Xpria P, Sola.

Nokia Lumia 710.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1897) Murloc


Murloc
tag

Alap használatra van, ami az Optimus L3-nál jobb/gyorsabb, egy árban és újonnan a Trétől (28790) vagy függetlenül? :)

(#1898) Norbi14


Norbi14
senior tag

Mikor lesz már végre 4" méretben qwerty gombos telefon? :(
Amúgy max 70.000 ből mi az ajánlott? használt is játszik
-min 4" kijelző
-jó fotós képességek
-stabil és gyors

Most LG Optimus Black -em van

[ Szerkesztve ]

(#1899) Bdanyy válasza Fauno (#1893) üzenetére


Bdanyy
addikt

Lumia 800 gyári garival hasznaltan még beleférhet :)Bár közben látom hogy új kell

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1900) s4tch válasza Cyberpunk (#1896) üzenetére


s4tch
veterán

70-ért van új P?

Amúgy ezt egy Wave3 is tudja.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.