Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185668) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!

Belekérdeztem pár topikba, arra jutottam, hogy általánosabb jellegű topikba viszem a telefon kérdést.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
-> A legolcsóbb lehetőséget szeretném, de igazából ha leírom az igényeim nagyjából körvonalazódik, hogy 300-500 ezres árkategóriában fogom megtalálni a megfelelő készüléket.
- Használt vagy új?
-> Új.

Hol vennéd meg?
-> Elsősorban szolgáltatónál

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
-> Minimum 4 év.

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
-> Koncert fotózásra sötétben, nem vennék erre külön céleszközt. Ultraszéles látószögű kamerát használnám a leggyakrabban, illetve a főkamerát leginkább rossz fényviszonyok mellett. Telekamerát elenyésző esetekben.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
-> IOS user vagyok jelenleg, nyitott vagyok visszatérni androidra. De ha nincs más lehetőség maradok IOS-en.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
-> Nem szeretnék nagyobbat jelentősen, mint a jelenlegi iPhone 11.

Plusz dolog:
- Jó üzemidőnek örülnék, ha kibírna egy teljes napot 5-6 óra kijelző idővel.

Amiket néztem:
- Xiaomi 14: kamera párásódás(de itt nem minden esetben van jelen ha jól értem).
- iPhone 15 Pro: Itt talán kicsit elmarad az ultraszéles a Xiaomi kamerájától, de ez is egész jól teljesít. Az ára, amit sokallok.

Van esetleg más opció, amit érdemes lenne megfontolni a felhasználást és a méretet tekintve?

Még a következő napokban elmegyek élőben is megnézni a kínálatot.
A Galaxy S szériáról igazából lemondtam, valóban kicsit gyengének tűnnek kamera szintjén, abban amire nekem kell.

Előre is köszönöm a segítséget!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.