Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172851) hallerlaller válasza janeszgol (#172844) üzenetére


hallerlaller
addikt

Bocs én ezeket napi szinten használom,nem véletlenül mondtam.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#172852) dethroner válasza m1lan (#172849) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, még rágódom rajta. Először találnom kellene egy olyan mobilt, amit fel tudnék használni a készülékcsere programban :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#172853) Szotyi222


Szotyi222
aktív tag

Voltam az Euronicsba érdeklődtem ez 40.k kedvezmény hogyan megy.
Igaz hogy ellenőrzik e azt hogy milyen Buta telefont használtam xy idő között?

Másrészt azt mondták hogy mindent lebonyolitanak 15 - 20 perc az egész.

F3 [link] vagy a poco x4 [link] éri jobban meg? A fotó rész jevésbé érdekel inkább a teljesítmény, minőség.

[kép] Ez alapján szinte hihetetlen de az x4 nek fele pontszáma van. Ez így valós lehet?

[ Szerkesztve ]

(#172854) Viktor0610 válasza Szotyi222 (#172853) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, ellenőrzésre kerül a leadásra szánt telefon.

Az X4 Pro az X3 Prónál is gyengébb, ami meg az F3-nál lassabb.
Pont ez volt a nép baja az X4 Próval. Nem jó utód az X3 Pro után.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#172855) Szotyi222 válasza Viktor0610 (#172854) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Köszönöm.

Netes vásárlás esetén is működhet a kedvezményes vásárlás ( ha igen hol?) vagy marad a helyi euronics kínálata.
Amibe leszögezhetjük 100 - 159 ársávban a F3 tűnik a legjobb ajánlatnak.

(#172856) Sgr_A válasza Szotyi222 (#172855) üzenetére


Sgr_A
addikt

Csak személyesen intézhető a mobilcsere program

(#172857) Peace válasza janeszgol (#172841) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor elengedjük. Majdcsak bezuhan az áruk a normálisabbaknak. És mire megvenné az ember, eltűnik a kínálatból. :DD

(#172858) Sgr_A válasza Peace (#172857) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s20 fe-ben elég jó kamera van

(#172859) Peace válasza Sgr_A (#172858) üzenetére


Peace
nagyúr

Sajna nincs nekik. :(

(#172860) Csápájev válasza ghiottone (#172781) üzenetére


Csápájev
őstag

Ha a Pixellel bármi problémám lenne,azt javítják itthon? :U

(#172861) jeni válasza Csápájev (#172860) üzenetére


jeni
félisten

maszek alapon talán,hivatalosan akkor ha van itthon márkaképviselete/szervize

(#172862) ghiottone válasza Csápájev (#172860) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ahogy jeni is írta. - Itthon nincs hivatalos forgalmazó, így sajnos hivatalos szerviz sincs.

Általában így zajlik Google esetében a garanciális ügyintézés:
- elromlik a készülék, chaten jelzi a tulaj. Ilyenkor küldenek dhl címkét a visszajuttatáshoz, de csak és kizárólag olyan országban lehet feladni, ahol hivatalosan jelen vannak. Osztrákoknál, németeknél, ha van ismerős, vagy rokon, esetleg postafiók, akkor erre már megoldás.
- Felveszik a készüléket.
- Garanciális probléma esetén pedig egy gyors bevizsgálás után visszaküldenek egy másik felújított modellt arra a címre, ahonnan fel lett adva.
1-2 héten belül lezajlik a folyamat.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#172863) kutkut


kutkut
addikt

A készülékcsere témához kapcsolódóan nekem is lenne egy kérdésem:

Ha van egy (Yettel) feltöltőkártyás, támogatásra jogosult "buta telefon" -om, és szeretném azzal felhasználni a 40k kedvezményt, akkor az probléma, hogy a feltöltőkártya nem az én nevemen van?

Story: Nagyszüleim mindketten becserélnék a régi telefonjaikat egy-egy 4G-s telóra, de mindkét "előfizetés" nagyapám nevén van. Azt tudom, hogy egy szemény csak egyszer veheti igénybe a támogatást, de kérdés, egy másik családtag felhasználhatja-e a másik régi telefont egy másik vásárlásnál?
Persze át lehet írni a tulajdonost egy adategyeztetéssel, de ha nem nézik, akkor nem bajlódnánk vele feleslegesen.

Meizu MX3 32GB

(#172864) jeni válasza kutkut (#172863) üzenetére


jeni
félisten

szia
ezzel nincs gond,van kettő nekem is amik a mostoha szülőké
azt hiszem erre a megoldás a meghatalmazással vagy elmész a nagypapival a boltba és vele vagyis az ö nevén váltod ki a 40ezres kedvezménnyel vett telót.

(#172865) tototos válasza jeni (#172850) üzenetére


tototos
őstag

Ezt néztem most Redmi 10 (2022) 5g [link]

(#172866) szs85 válasza tototos (#172865) üzenetére


szs85
tag

Sajnos erről a típusról nincs tapasztalat, papíron nagyon hasonlít a Redmi Note 10 5G / Poco M3 Pro 5G párosra (ugyanaz a kettő), dehogy a kamera hogy muzsikál, a kijelző milyen, arról nincs tapasztalat. Én inkább olyan telefont vennék (másnak), amiről van teszt, fórumtapasztalat.

Én egy Realme 8 vagy 8i-t, valamint Redmi Note 10 5g / Poco M3 Pro 5g-t is megnéznék.

(#172867) Csápájev válasza ghiottone (#172862) üzenetére


Csápájev
őstag

:R hát ez azért nem olyan egyszerű :)

(#172868) ghiottone válasza Csápájev (#172867) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van kockázat, de ez jelenleg ezzel jár + az sem utolsó szempont, hogy kb. egy új készüléket kap vissza az ember. A hivatalos lengyel szerviz megbízható, nem egy kókler bagázs.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#172869) Jenne válasza kutkut (#172863) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

"... támogatási keret kimerüléséig bárki igénybe veheti az állami támogatást, akinek olyan 2G-s vagy 3G-s telefonja van — vagy kerítesz egyet valahonnan, mert nem kell a sajátodnak lenni —, mely 2021. július 1-je 2022. április 30-a között legalább egyszer aktív volt valamelyik hazai szolgáltató hálózatán. Továbbra is feltétel, hogy a cserére szánt telefonnak működőképesnek kell lennie annak leadásakor..."
A feltöltő kártya vagy ilyen az nem kell, nm is kérik csak magát a telefont.
(mesélte az eladó, hogy volt olyan aki behozott egy műanyag szatyorra való telefont, kábé 20 darabot és abból válogatták ki hogy van-e olyan ami jogosult a cserére...nem örültek ennek, de nincs más megkötés ...
A leadandó telefon jogosultság ellenőrzése [link]
Én tegnap voltam egy ilyen támogatással vásárolt telefon intézésénél. Semmi más nem kellett, mint a régi működő telefon, de gyári alapbeállításra visszaállítva (!), az üzletben leellenőrizték az IMEI szám alapján, hogy jogosultak vagyunk-e rá. Ha igen akkor utána már ment minden a maga útján. Aki vásárolja az újat, annak a személyi igazolványa és a lakcím kártyája kell, mert egy ember csak egy ilyenre jogosult. Papírok kitöltése elküldése a központba ellenőrzésre, majd vissza onnan és a kinyomtatása - ott leellenőrzik a teljes jogosultságot - ez nagyjából 25 perc, mert rengetegen vannak országosan ilyen vevők és leterhelt a rendszer, de simán akadály nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#172870) minilego


minilego
senior tag

Off

Melyik programmal tudom atvinni a whatsapp üzeneteimet androidrol androidra?
Sajnos nem megy a Google drive-os backup!

(#172871) Szotyi222 válasza Sgr_A (#172856) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Köszi .
Ma be is száguldottam az Euronicsba De a telom nem szerepelt a listán az ellenőrzés során.
Talán a flottás előfizetésem véget ?

(#172872) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdv a fórumtársaknak!

Ellenőriztem fater telefonját hogy befér-e ebbe támogatós rendszerbe. Na most az IMEI szám alapján igen.

Na most neki ki mit ajánlana Telekomtól, ha csak telefonálásra és sms-ekre kell jóformán? Hosszú üzemidő nagy előny.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#172873) ghiottone válasza Szotyi222 (#172871) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Valószínűleg. Mi is megnéztünk pár készüléket, de azokat nem magánszemély vette, így kiestek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#172874) sfdrakex válasza Marci112233 (#172872) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tartsa meg a nyomógombost 😁

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172875) jeni válasza Marci112233 (#172872) üzenetére


jeni
félisten

Azt nem tudom,hogy a Telekomnál ha ezt a 40ezres bulit beváltja az nem jár e új előfizetői szerződés kötéssel?
Bár lista áron s lehet venni.
Igazából a pénztárca vastgasága szabb csak határt.
Inkább a kategória szwront keress mibilt.

(#172876) l.istvan92


l.istvan92
lelkes újonc

Sziasztok!

Redmi Note 7-ről váltanék és mivel már nagyon régóta nem követem a mobilokkal kapcsolatos dolgokat ezért a tanácsotokat szeretném kérni.

Főbb szempontok:
- max. 150 ezer
- Android
- Új és kártya független
- Hosszútávra keresnék, ezért fontos a megbízható készülék
- GMS

Mire használnám:
Normál felhasználás mellett, kevésbé hardverigényes játékhoz, de leginkább fotózásra.

Szóval azt a mobilt keresem aminek a legjobb a kamerája ebben az árkategóriában.

Az első kiszemelt az egy Redmi Note 11 Pro, de nem ragaszkodok a Xiaomi márkához.

Előre is köszönöm.

(#172877) Marci112233 válasza sfdrakex (#172874) üzenetére


Marci112233
őstag

Nyilván megtartaná ha nem lenne már annak is kis gondja. Például telefonáláskor halk a hangszórója, így sokszor alig hallja mikor beszél valakivel. Na meg Magenta1 révén minden hónapban ott lenne a 4GB internet, amit ritkán, de lehet használná, de nyomógombossal ez nem lehetséges.

#172875 jeni

Fentebb van róla leírás Jenne fórumtárs által, hogy kártya nem lényeg csak a telefon. Az adott és lehetséges is a dolog legalábbis az IMEI szám alapján a neten ellenőrizve.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#172878) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok, óriási kavalkád van a fejben a napok óta tartó mobilokról való infó beszerzéstől és teljesen döntésképtelenné váltunk. Barátnőmnek nézünk valami jó okostelefont viszont én még mindig a Hüvely P20 pro nál tartok (kielégít mai napig).
Szóval eddig a Xiaomi 11T a befutó esetleg a pro a minimális árkülönbség miatt.
Ebben az árkategóriában van jobb választás 160k- 180k Ft összegben?
Köszi szépen! :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#172879) jeni válasza Marci112233 (#172877) üzenetére


jeni
félisten

Félre ertetted szerintem.
Nem arra gondoltam,hogy a régi teló mellé le kell adni a SIM kártyát,hanem arra ,hogy uj készülék megvétele ebben a programban új előfizetéssel egybe adják oda vagy feltöltő kártya csomagban is megvehető esetleg kista áron?
Értelemszerűen a Telekom biztosan új előfizetéssel adná inkább az új mobilt.

(#172880) Marci112233 válasza jeni (#172879) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudtommal engedniük kéne ha kéred a mobilkészülék-csere támogatási programot.

Legalábbis itt a mobilcsere pályázat kiírás útmutató és mellékletei pályázóknak link alatt nem írja hogy új szerződést kéne hozzá kötni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#172881) IOX válasza jeni (#172879) üzenetére


IOX
tag

MediaMarkt-ban is kapsz telefont ebben a programban.

(#172882) meili


meili
tag

Sziasztok!
60 éves apukámnak keresek új mobiltelefont 50-60 ezer Ft környékén. 6" körül van az előző telefonja, így hasonló méretketegóriát keresek. Semmi komolyra nem használja, de mostanában kezd rákapni néhány alkalmazásra a telefonáláson kívül (Google Photos, Youtube, Hikvision alkalmazás, Waze). Androidhoz szokott, ennél is maradnánk, a telefont addig használja, amíg el nem romlik. Online venném, a garancia érvényesíthetősége miatt olyan boltban, aminek azért múltja is van. Amit ebben a kategóriában találtam, mindegyiket lehúzták a tesztekben. A kijelző lehetne jobb minőségű, hogy napfénynél is rendesen olvasható legyen. Mondjuk ez lehetne alap manapság, de valahol ezt is felhozták negatívumnak.
Szerk.: Meg a hangszóró sem baj, ha jól hallható a korosztályában.

Régen Androidos voltam és jobban benne voltam a téméban, de mióta céges iPhone-om van, totál nem érdekelnek a telefonok.
Mit ajánlatok?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#172883) szs85 válasza meili (#172882) üzenetére


szs85
tag

Ebben az árkategóriában érdemes a hardveraprón a bontatlan, normális garanciás (a lentiek emag-os) készülékek között szétnézni (készülékcsere programból vett készülékek):
Realme 9i
Redmi Note 10 5g
Poco M3 Pro 5g
Az utolsó két telefon ugyanaz, csak a nevük más.

[ Szerkesztve ]

(#172884) jeni válasza IOX (#172881) üzenetére


jeni
félisten

igen meg a Euronics.ban

(#172885) Hegepapa


Hegepapa
csendes tag

Sziasztok!!! A yettel kínálatából választanék telefont amiket néztem Samsung s22... Samsung s22 +.... És a xiaomi 12. Szerintetek melyik a jobb választás?

(#172886) juve600 válasza Jenne (#172869) üzenetére


juve600
nagyúr

szia
ez hétvégén is működhet ?
illetve csak a teló kell ? tartozékok,doboz nélkül ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#172887) Orgi válasza l.istvan92 (#172876) üzenetére


Orgi
őstag

Én kb ugyanerre (bár nem játszom) vettem egy Realme 9 Pro+ -t, de a Samsung s20FE is kb ennyi, csak hogy legyen alternatívád.

(#172888) jeni válasza juve600 (#172886) üzenetére


jeni
félisten

2023.március végéig mind a hétnapján
a teló legyen feltöltve vagyis működjön ,a tartozékokat nem kérik.

[ Szerkesztve ]

(#172889) juve600 válasza jeni (#172888) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#172890) LittleAl válasza jeni (#172850) üzenetére


LittleAl
csendes tag

Én beszéltem az ügyfélszolgálattal, és ott azt mondta a hölgy, hogy az újracsomagolt telók nem vesznek részt a programban... mostakkor hogy is van ez? :U

[ Szerkesztve ]

(#172891) jeni válasza LittleAl (#172890) üzenetére


jeni
félisten

a sráctól ezt nem kérdeztem meg.
csak annyit mondott,hogy az akció 2023.márc végéig él.
egyéb kritériumot nem sorolt fel.

(#172892) LittleAl válasza jeni (#172891) üzenetére


LittleAl
csendes tag

sajnos így van, mert a újracsomagolt teló már nem új - így fogalmazott az ügyfsz.

(#172893) juve600 válasza Jenne (#172869) üzenetére


juve600
nagyúr

imei számot hogy kell beírni ?

354832/04/688494/0 vagy a / jel nélkül ? egyiket sem fogadja el,pedig használtam a jelzett időben a telefont tutira

vagy innen milyen számot írjak be ?

[ Szerkesztve ]

(#172894) juve600 válasza juve600 (#172893) üzenetére


juve600
nagyúr

félreütöttem egy számot :W így már jó,elfogadja a rendszer

a támogatás összege amúgy mitől függ ? a megvásárolt új teló árától ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#172895) juve600


juve600
nagyúr

azt nem tudjátok hogy ha igénybe veszem ezt az állami mobilcsere programot ,akkor arról később küldenek valami papírt postán vagy csak elektronikusan megy minden ?
:R

(#172896) Jenne válasza juve600 (#172894) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

A támogatás összege az egységesen 40.000 Ft minden új készülékre a bolti teljes árából lesz majd levonva. A teljes készülék árhoz képest 40 ezerrel fogsz kevesebbet fizetni majd.
Minden papírt ott adnak majd ahol veszed, a vásárlás végén. Először az üzletben leellenőrzik a jogosultságot, hogy jó-e a régi leadandó telefonod IMEI száma. Ha igen, utána az eladó kitölt egy elektronikus kérdőívet a Te adataiddal, személyi és lakcímkártya kell! ez egyébként egy pályázati kérvény. Ezt elküldi az NFFKÜ-höz, ott leellenőrzik ( 15-30 percet kell ere várni), visszajön az engedély, ennek a neve TÁMOGATÓI OKIRAT . Rajta lesz a hozzárendelt kedvezményezett pályázati kódszáma, és az hogy támogatásra alkalmas. Ezt a végén kinyomtatva meg fogod majd kapni, kétoldalas jegyzőkönyv. Ez után elkezdik a papírmunkát. Kapsz majd egy számlát is a végén a készülék teljes ára lesz rajta és külön egy ablakban, hogy milyen azonosítójú pályázati számon vetted meg 40.000 Ft kedvezménnyel. Garancia és egyebek teljes értékűek továbbra is.
Mi a pécsi Emag/Edigital üzletben vettük meg végül, mert a MM-ban 10 nappal későbbre adtak volna időpontot, Euronicsben nem volt fehér színben, Yettel, Telekom és Voda pedig egyáltalán nem volt akkor egyiknél sem készleten Samu A32 és több napos időpont előjegyzés is lett volna.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#172897) juve600 válasza Jenne (#172896) üzenetére


juve600
nagyúr

értem
akkor később nem küldenek semmi papírt,mert ott adnak mindent

(#172898) Jenne válasza juve600 (#172897) üzenetére


Jenne
senior tag

Igen. Nálunk így volt, de gondolom ez így megy máshol is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#172899) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogyha "kínából" rendelek mobilt (pl. Banggood, Geekbuying, gshopper - ilyesmi oldalakról), akkor mi van akkor, ha valami gond van a telefonokkal? Pl megjön és bármi kijelző hibás, pl pixel, vagy mondjuk 1 éven belül tönkremegy, ilyesmi, akkor mit lehet tenni?
Gariztatott már valaki ilyen rendelést, működik? Illetve melyik oldalakról szabad keresgetni mobilt, mert amik érdekelnek azok itt magyarban nem igazán kaphatók :(
köszi

(#172900) i400 válasza cibus (#172899) üzenetére


i400
senior tag

első körben szerintem azért járj utána h támogatja e az itteni frekvenciasávokat, nehogy meglepetés legyen, h nem működik a mobilnet pl

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.