Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172051) sfdrakex válasza coolpet (#172050) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A52s 5G alatt nem vennék. Ha keretbe belefér akkor S20/21 FE.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172052) coolpet válasza sfdrakex (#172051) üzenetére


coolpet
senior tag

Hát közben elfelejtettem, hogy a 20-as szám nála nem játszik, babona :)

Az A52S 5G mivel jobb facebookozásra, mint az A32 LTE? 2x annyiba kerül, gyorsabban tölt, meg erősebb a proci.

Ráadásul hybrid dual sim-es. Nincs benne rádió seem, azt mondjuk szereti.

(#172053) sfdrakex válasza coolpet (#172052) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kamerára azt írtad fontos. Ezért írtam, hogy A52s 5G alatt nem vennék.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172054) korcsev válasza m1lan (#172041) üzenetére


korcsev
újonc

hi, ez nekem is tetszik.

Bocs, többféle 52es is van?
Kell valamire ügyelni?

[ Szerkesztve ]

(#172055) coolpet válasza sfdrakex (#172053) üzenetére


coolpet
senior tag

Hát igen, és köszi!

Azon tűnődöm, hogy hogy létezik az, hogy több év elteltével sem javulnak a képminőségek, habár a kamerák pixelszáma meg 5-6x-ozódik.

Néztem tesztképeket, és hát...
Galaxy S7:

A52 tesztképek

Olyan elmosódott, blurry, nem túl szépek.
És ezen van vagy 3 kamera, az S7-en meg 1...

(#172056) sfdrakex válasza coolpet (#172055) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

S7 csúcs kategória, A52 közép.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172057) coolpet válasza sfdrakex (#172056) üzenetére


coolpet
senior tag

Igen de 6 évvel ezelőttről :)

Redmi Note 10 pro?

(#172058) sfdrakex válasza coolpet (#172057) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

6 évvel ezelőtti, de a csúcs kategória kamerában mindig sok évvel a közép előtt jár. Ha tényleg előrelépést akarsz akkor csúcs kategóriát kell nézni, minimum az S20/21 FE.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172059) szabolcs5757 válasza szabolcs5757 (#171980) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Erre tud valaki ajánlani valamit vagy ennyire elrugaszkodott elképzelésem van? :D

(#172060) korcsev


korcsev
újonc

Ez lesz 99% a nyerő: Samsung Galaxy A52 LTE 6/128 GB DualSIM 99.999 a médiánál.
Ha jól értem kicsit gyengébb a processzorra az 5Gnél (na az 5G minek?) meg hát LTE.
Hát, ez szuper kösziI
Van jobb ötletetek kicsit többért? Nekem az A5 is jó volt...

Gondolom az A52 tavalyi, és 139.00 lehetett az ára?
Akkor, igazán jól érezném magam :)

A fóliázás már kiment a divatból, ugye? <Ez itt a meme helye>
Gorilla hatos, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#172061) KRi2


KRi2
aktív tag

Halik. Ha tudnátok ajánlani, megköszönném:

- Árkategória 40-50k
- Használt vagy új? új (támogatásos)
- Hol vennéd meg? Boltból, nem előfizetéssel, telekomos lesz
- Hosszú vagy rövid távra tervezel - hosszú
- Mire használnád? telefon, net, video, zene
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6'col alattinak örülnék

újlenyomatolvasó inkább ne legyen
értesítő led jólenne
fotó minőség mindegy
jackdugó legyen, szóljon valahogy

S3 i9300-at váltana, ne legyen visszalépés.

||| | || ||||| | ||| ||

(#172062) perempe válasza KRi2 (#172061) üzenetére


perempe
addikt

Én is S3-ról váltottam két hónapja; bármit választasz, fényévekkel gyorsabb lesz.
Csak tepsit lehet kapni, pláne a belépők között. Az én C11-em se jó ilyen szempontból.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#172063) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

A párom szeretne egy új telefont venni. 100 ezres limitet határozott meg, így ebben a kategóriában érdekelne a legjobb fényképezési "képességgel" rendelkező eszköz! Domino feltöltőkártyás, ha esetleg valahol ez is számítana, ez nem is fog változni.
Előre is köszönöm! :R

- Árkategória: 100 ezer forint
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Telekom vagy bármelyik nagyobb áruház (Media Markt és hasonlók)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Lehetőleg minél hosszabb időre.
- Mire használnád? Telefonálás, internet, stb. A leglényegesebb, hogy jó legyen a fénképezője.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy!
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most Huawei P smart van, valami akörüli méret jó lenne, de nem annyira fontos.

(#172064) xhege válasza Kristof_94 (#172063) üzenetére


xhege
addikt

Tudom írtad, hogy új kellene, de ennyiért én vennék egy szép állapotú használt iPhone Xs-t. Még van benne 2-3 év támogatás, a jelenlegi 100 ezres kategóriából, bármelyiket megeszi reggelire fotózásban, és a mérete sem batár.

(#172065) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok,

Idős hozzátartozónak keresek lehetőleg minél nagyobb, könnyen kezelhető Android telefont 70 ezer forintig

- Árkategória: 70 ezer forint
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Media Markt, Emag
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? hosszú
- Mire használnád? Telefonálás, Skype, Facebook, internet, egyszerűbb játékok
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? minél nagyobb, könnyebben olvasható, annál jobb. Lehetőleg a szabadban is jól látható képe legyen.

Eddig ezeket néztem ki:

realme 8i 128GB 4GB
Honor 50 Lite 128GB 6GB

Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#172066) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy A72-őt miért nem lehet kapni sehol?

(#172067) szs85 válasza Meridius11 (#172065) üzenetére


szs85
tag

Én a Realme 8i venném: erősebb hardver miatt.
Honornál előny a 6gb ram, de koros a proci és a kijelzőben lévő fekete szenzor csík nekem furcsa.

(#172068) sfdrakex válasza Meridius11 (#172065) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Realme 8i.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172069) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, feleségemnek keresek telót. Egy 3+ éves Samsung A40et nyugdíjaznánk. Az oka hogy már kicsit lassú, gyorsan merül, és jó lenne egy komolyabb kamera képstabilizálással.

Árkategória.150k-ig
Használt vagy új? Használt és új is.
Hol vennéd meg? Mindegy, megbízható bolt és hardverapró egyaránt játszik.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Egy 3 évet bírjon ez is kb.
Mire használnád? Telefonálás, messenger, telkó (jack csati legyen), netezés és fotózás (videózás nem kell hogy jó legyen).
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Android
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körüli, túl nagy ne legyen (6,5 és felette szerintem nagy)

Köszi :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#172070) totron válasza coolpet (#172055) üzenetére


totron
addikt

Azon morfondírozom, hogy finoman burkolt néptájékoztatási célú-e a kommented vagy személyesen tényleg hiszel a minőség és pixelszámok/kamerák mennyiségeinek összefüggésében. Épp csak annyi fejlődés van, amennyit megéri lenyomni a népek torkán, vagyis ez nem egy lineáris történet; 1-1 modellben odateszik a képességet a nemgagyira, illetve a flagshipek esetén van lehetőség nem befordulni. Minden más az elérhető technikai szint alatt kullog jóval. A néhai I9000 hihetetlen színdinamikáját a mai napig visszasírom.

(#172071) Ricardo válasza coolpet (#172057) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. Az S7 ben van OIS, az A52-ben nincs, ugyanez igaz a 240FPS sebességű lassított videókra is. Meg a vezeték nélküli töltésre....stb.

Más kategória.

(#172072) #96241664 válasza Ricardo (#172071) üzenetére


#96241664
törölt tag

Nem mintha olyan sokat számítana ma már a komputációs fotózás korában, amikor sok rövid expóból készül a kép egy hosszú helyett, de van az A52-ben is OIS. És 240fps-t is tud 720p-ben.

Ne beszéljétek már le egy tök korrekt telóról, semmivel nem csinál rosszabb képeket gyári appal sem az S7-nél, azért nem volt olyan nagy szám annak se a képalkotása soha.
Az meg hogy van normális GCam A52-re, bőven fölé emeli.

[ Szerkesztve ]

(#172073) sfdrakex válasza Ricardo (#172071) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az A52 szériában van OIS.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172074) Ricardo válasza sfdrakex (#172073) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen ezt benéztem. Csak videóban nincs.OIS az A52-ben.
hint
"És 240fps-t is tud 720p-ben."
Én innen vettem az infót.

A52:
Vid 4K@30fps, 1080p@30/60fps; giro-EIS

S7:

4K@30fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 1080p@60fps, 720p@240fps, HDR, sztereó hangfelvétel, OIS

(#172075) Kristof_94 válasza xhege (#172064) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Nem mernénk használtat venni. :(

(#172076) #96241664 válasza Ricardo (#172074) üzenetére


#96241664
törölt tag

Ezek a specifikációs lapok nem mindig teljesek/helyesek. Google-ba beírod, hogy A52 240fps és mindjárt kiderül, hogy tudja.

Videóban meg jó eséllyel semelyik telefonban nincs OIS bekapcsolt EIS mellett gyári appal (S7-ben sem, attól függetlenül, hogy gsmarena odaírta).
Camera2 API dokumentációban is azt javasolják a fejlesztőknek, hogy ne menjen egyszerre a kétfajta stabilizálás, önmagában az OIS meg szinte semmit nem ér videóban.

(#172077) Ricardo válasza #96241664 (#172076) üzenetére


Ricardo
félisten

"önmagában az OIS meg szinte semmit nem ér videóban"

Ismét tanultam valamit. Nekem ez új info. :R

(#172078) felic555


felic555
tag

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni és pár ajánlást. A jelenlegi készülékem egy Huawei P20 Pro, használtan vettem 2 éve, szóval már 3-4 éves. Jelenleg az akksija kezd szerintem tönkremenni, a "szuper töltés" már nem működik rajta, mintha kicsit gyorsabban is merülne. Plusz egy ideje már nem kap semmilyen frissítést és ezért gondolkodom a lecserélésén. Sajnos nem igazán vagyok képben a mostani piaccal. Merre nézelődjek?
Ár: max 120 ezer körül (ezt két éve 70ért vettem használtan, úgy látom már semmit nem kapok ennyi pénzért használtan se kb)
Akár lehet használt is, de ha van újak között olyan, ami megéri kérlek ajánljatok azt is.
Ami fontos lenne:

A jack csatlakozó mindegy, mert BT fülest használok, játszani nem szoktam egyáltalán telefonon.
Erre kérnék szépen tippeket, hogy ti mit ajánlanátok megnézésre.
Előre is köszi,
Felic

(#172079) Peace


Peace
nagyúr

Van olyan androidos teló, ami eléri egy iphone fotó minőségét és nem horror az ára? Az se baj, ha picike és női kézbe való.

(#172080) Viktor0610 válasza Peace (#172079) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát persze!

Hogy nincs. ;]

Max használtan.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#172081) DrBubo77 válasza perempe (#172042) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Ha vársz egy kicsit, akkor a cserével lejön 40 ezer.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#172082) sfdrakex válasza Peace (#172079) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Melyik iPhone szintjét? 3G vagy 13 Pro Max? Egyébként androidos vonalon is csúcs telefonok vannak egy szinten fotóban az iPhoneokkal és árban azok se olcsóbbak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172083) sfdrakex válasza felic555 (#172078) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy A52s 5G, Xiaomi 11 Lite 5G NE, újak közül. Ha a GMS nem fontos vagy szeretsz babrálni akkor P40 Pro használtan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172084) xhege válasza Peace (#172079) üzenetére


xhege
addikt

Pixel 4a

(#172085) Peace válasza sfdrakex (#172082) üzenetére


Peace
nagyúr

13 Mini képe tetszett Neki nagyon. Nyilván ha csak drága kategória van, akkor nem erőltetem.

(#172086) perempe válasza DrBubo77 (#172081) üzenetére


perempe
addikt

:R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#172087) kekedi válasza Peace (#172085) üzenetére


kekedi
senior tag

Ismerős szitu. Az asszonynak is csak a kamera fontos, na meg jó nagy legyen (a kijelzője :) )

Utóbbiból elég lenne egy pl. A72, de kamerában alul marad az elvártakhoz. Így maradnak a felső kategóriák.

De egyszerűen fáj, hogy ő használ olyan telefont amit én maximálisan ki tudnék használni, ő meg "csak" fényképez vele meg nyomkodja a közösségi oldalakat.
Vezeték nélküli töltés, fordított töltés, DEX teljesen hidegen hagyja. Én meg szívesen használnám :W

(#172088) Peace válasza kekedi (#172087) üzenetére


Peace
nagyúr

Ugyanez. Egy P30 Lite-ot kapott tőlem 2-3 éve Karácsonyra. És folyamatosan mondogatja, hogy neki aztán nem kell új, mert teljesen jól működik és luxus lenne cserélgetni. De akárhányszor a kezébe veszi valamelyik barátnője csilli-villi Iphone-ját, akkor odáig van meg vissza a fényképek és videók minőségétől. Az én P30 Pro-mat is le**arozta és valahol igaza van, mert félhomályban vagy sötétben már tényleg szinte értékelhetetlen képeket csinál a 230k-s telefon, ami vicc. :((( De Iphone-t nem akar semmiképp, mert mindig androidos volt és őszintén szólva nem is szívesen bíznék rá 150-200k-s telót, mert dobálja. :U Üvegfóliája is folyamat megreped.......

(#172089) Scarletiel válasza Peace (#172088) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Pedig annó pont a p30 pro volt amit úgy említettek, hogy az éjszakai képek bajnoka. :Y

[ Szerkesztve ]

(#172090) Peace válasza Scarletiel (#172089) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem az. Besötétített (minimális fény beszűrődéssel) szobában készített képeken már látszik, hogy van baj. Engem nem zavart volna, mert nem vagyok fotóbu*i, de ahogy párom felhívta rá a figyelmet, már engem is bántott. Nem fényképezés miatt vettem mondjuk, hanem szerettem volna végre egy gyors és használható telefont, de akkor is kicsit lehangoló.

(#172091) xhege válasza Peace (#172090) üzenetére


xhege
addikt

Minimális fénybeszűrődés mellett mit akar az ember fényképezni? :F Szerintem a fotózás lényege, hogy azt kapd vissza, amit látsz. Na minimális fénybeszűrődés mellett te sem látsz semmit. Az, meg hogy kvázi éjjellátóként akarjuk használni a telefont fura. Sok esetben akkor tudsz csak egy hangulatos esti fotót készíteni, ha kikapcsolod ezeket a beállításokat, mert nappali képet csinál belőle a szoftver.

(#172092) Ricardo válasza Peace (#172088) üzenetére


Ricardo
félisten

Tennél fel valahova egy két képet? Kíváncsi vagyok a jelenségre.

(#172093) Peace válasza xhege (#172091) üzenetére


Peace
nagyúr

A számítógép asztal alatt gubbasztó nyuszit. :DDD A lényeg, hogy félhomályban már bőven elvesznek részletek vele, aminek nem feltétlenül kéne. Mutatott direkt Iphone-os félhomályban és sötétben készült képeket és valóban látványos a különbség. Mondom, ez számomra nem akkora tragédia, csak meglepődtem. Én is valami csodát vártam a P30 Pro-tól ilyen téren, mert mobilaréna tesztben is áradoztak róla. Ettől függetlenül imádom és remélem még sok évig hű társam lesz. Csak páromnak kell valami megoldást találni a P30 Lite lecserélésére.

(#172094) xhege válasza Peace (#172093) üzenetére


xhege
addikt

A Pixel 4a-t továbbra is javaslom. :K

(#172095) kekedi válasza Peace (#172093) üzenetére


kekedi
senior tag

Ami jó képeket csinál és relatív pici: Samsung S21, S22
Ami nem horror ár és jó képeket csinál, de nagyobb: S20FE, (S21 FE is ilyen volt, de már sajnos nincs kupon akció a Samsung oldalán)

Más gyártóban nincs tapasztalatom.

(#172096) Peace válasza Ricardo (#172092) üzenetére


Peace
nagyúr

Most sötétben gubbasztó nyusziról pont nem találtam, csak videót. De pár esti meglett. Homályos, elvesznek a részletek. Ennél szerintem lehetne sokkal jobb is. Vagy csak én vagyok béna fotós. Félhomályban is a szélek kicsit zavarosak:

(#172097) Peace válasza kekedi (#172095) üzenetére


Peace
nagyúr

MEgnézegetjük meg ezt a Pixel 4a-t is és majd osztunk-szorzunk, hogy mi legyen. ;)

(#172098) xhege válasza Peace (#172097) üzenetére


xhege
addikt

Ebbe a topikba [link] érdemes nézelődni, ha a fotózás a fontos. Készüléktípusra keresve sok fotót találsz, amit a felhasználók készítenek.

(#172099) ghiottone válasza xhege (#172098) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tudom újonnan van-e még 4a valahol :( Lassan a 6a lesz aktuális, ami meg 459 eurón fog nyitni a hónap végén.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#172100) Peace válasza xhege (#172098) üzenetére


Peace
nagyúr

:R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.