Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173651) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Feleségemnek és magamnak keresnék a jelenlegi készülékek helyére (neki Pixel 6, nekem i13 Mini) újakat.

- Árkategória. - Használt vagy új? - Hol vennéd meg?
Árban 200-250e Ft körül gondolkozom (de adott esetben ez tud nagyobb lenni, de igyekeznék ezen a kereten belül maradni), nem zárkózok el a használt (megkímélt és gyártói garanciás) készülékektől sem. Nincsen hűségünk (Yettel), flottásak vagyunk mind a ketten. Beszerzési hely szempontjából igazából annyi a lényeg, hogy megbízható legyen, nem szűkíteném ezzel is a kört, lehet HA, lehet szolgáltató, lehet netes rendelés.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel
Nem lenne rossz, ha 2-3 évet tudna menni, úgy, hogy közben van "normális" támogatása is sw oldalról (Android főverziók kevésbé lényegesek, mint inkább a biztonsági frissítések).

- Mire használnád?

- telefonálás, social media, fotózás/videózás, navigáció, zenehallgatás, YT, Plex, e-mail, böngészés

Mind a ketten "normál felhasználás" (összefoglaló alapján) kategóriába esünk, de fontos a normális szenzor és szerkezet, és jó kamera sw megléte (ha van rá működő GCam port, akkor azzal elleszünk). Pixel 6 előtt egy Pixel 3a volt feleségemnél és érzetre sokkal felhasználóbarátabb volt a kamera (hw/fizikai oldalról), mint a mostaniban, itt bármelyik látószögnél nagyon puhák a széleken (zavaróan), az ilyet kerülnénk. Nekem i13 Mini előtt egy OnePlus 7T volt, annak a kamerájával is elégedett voltam (igazából csalódtam is az i13/i13 Mini képességeiben, összehasonlítva a kettő készüléket). Feleségemnek kicsit kényelmetlen már a Pixel 6 mérete, illetve anno a 7T-ről is elsősorban a nagy mérete miatt váltottam (de igazából elvoltam vele, csak sokkal kényelmesebb hordozni egy könyebb/kisebb telefont). Szóval nem gond, ha az új méretben/sújban kisebb, mint a Pixel 6, nagyobb ne legyen. A kamerán túl fontos lenne a normális akkuidő is (neki is, nekem is kb 1 teljes napot bírja, ha használjuk a telót a fenti, "normál felhasználás" mellett), hasonlítás képpen nálam az elején a 7T 2 napot nevetve elment (90Hz, GPS, 4G telefonálás, mobilnet, WiFi, BT mellett, ~7h SoT). Tudom, hogy ott van a gyorstöltés, meg vezetéknélküli bölcső, de jobban szeretem inkább ritkábban tölteni, simán kábelről, éjjel. Kijelzőben sík (oldalt lekerekítés nélküli) OLED-et keresünk, legalább FHD/FHD+ felbontás mellett, legalább 90Hz, adaptív képfrissítéssel. Fontos az NFC (PayPass miatt) és valamilyen biometrikus azonosítás támogatása (Pixel 6-ban ami van FPR nem a legjobb, 7T-ben ami volt, azt szerettem). Nem szükséges a legújabb, legerősebb SoC bele, de azért nem baj, ha a mezőny felső felében van (főleg a hw támogatottság/szabványok támogatottsága/tudás miatt), nagyon nem szeretem, ha melegszik (indokolatlanul) egy telefon a fenti "normál használat" mellett (emiatt pl egy Asus ZenPhone 8 ment is vissza a boltba, mert egyszerűen nevetséges volt az, hogy utcán Maps navigáció mellett, mobilneten zene, BT fülhallgatóval annyira melegedett, hogy ki kellett venni a nadrágzsebemből, mert már kényelmetlen volt - hiába teteszett a készülék mérete/rendszere). Adatkomunikáció terén jó volna legalább WiFi6 (esetleg 6E, ha már van ilyen) és 5G (bár csak amiatt, hogy haladjunk a korral, igaz Yettelnél elég nagy elmaradások vannak). BT fülhallgatóról menne a zene, így jack nem szükséges, jó, ha minél újabb BT szabványt támogat. Jó, ha van értesítési LED (bár azért amennyire láttam, elég ritka állatfaj manapság), de ez nem kikötés. A GPS legyen normális (mint mondjuk az i13 Miniben) - Pixel 6-ban "érdekesen" működik a legnagyobb jóindulattal is. Örülnék, ha lenne rá valamilyen módon különösebb hákolás nélküli megoldás, hogy a hívásokat rögzíteni tudjam (7T-nél jOnePlus Tools jól bevállt, ZenUI (Asus) alatt meg alapból elérhető volt ez), bár sajnos nem igazán találtam erre semmilyen listát, hogy most melyiknél kivitelezhető könnyen (hozzátenném, hogy amiatt használtam/nám ezt a funkciót, hogy ne kelljen mindig mindent jegyzetelni - általában sikerül mindent leírni/fejben tartani, de azért jó érzés, hogy ha esetleg valami nem ugrik be, akkor vissza tudom hallgatni a beszélgetést és így nem kell újra telefonálni/rákérdezni akivel már egyszer át/megbeszéltem a dolgot). Nincsen márkafétis, viszont mindenképpen olyan márkát/modellt választanék, amihez van elérhető jó minőségű tok (esetleg fólia) és üvegfólia is.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Ragaszkodni nem ragaszkodom nyílt oprendszerhez, de inkább Android felé hajlanék.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Ahogyan már nagyjából említettem is, méretben lehetőségekhez mérten minél könyebb és kisebb, de ne legyen nagyobb/nehezebb, mint a Pixel 6.

Van-e ilyen? :B

[ Szerkesztve ]

(#173652) Viktor0610 válasza Rusher4587 (#173649) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljesítményben, támogatásban az A33 jobb, akkuban, kamerában a Redmi Note 10 Pro.
Bár Xiaomi fan vagyok, de a hozzászólásod alapján én is az A33-at mondanám.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#173653) Rusher4587 válasza Viktor0610 (#173652) üzenetére


Rusher4587
tag

Akksiban biztos vagy? Ellentmondó teszteket látok, Redmi csupán 20 mAh-hal több, de procinál nagyobb a csíkszélesség (kevésbé takarékos?), nagyobb a kijelző... 🙄

Si vis pacem, para bellum!

(#173654) Viktor0610 válasza Rusher4587 (#173653) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GSMArena összevetése alapján írom ezt:

De persze, simán lehet a másik is jobb, pláne, hogy akár egy szoftverfrissítés is beleszólhat ebbe. (Tapasztaltam több telón is.)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#173655) Ádám16


Ádám16
addikt

Srácok, elkél egy kis segítség. :)

Adott egy Mate 20 Pro, amit 3 éve használok. A gond az vele, hogy nincs vele nagy gond, egyelőre igazán annyi, hogy meguntam.
A telefonárak is kilőttek az egekbe, mint tudjuk.
Egy iPhone 13 mini lett kinézve helyette -igazából erre "vágyok" igazán. Gondoltam, az új iPhoneok bemutatása után csökkenni fog az ára, és jövő tavasszal benevezek egyre. Hát, drágább lett 50.000-rel (330 körül megy). Valószínűleg jövő év végén tudnám megvenni annyiért, mint amennyiért tudtam volna 1-2 hete.

Attól tartok, hogy jövőre sem fog csökkenni a jelenleg kapható csúcskészülékek ára máshol sem -sőt, emelkedni fognak az árak- illetve attól, hogy 1 év múlva már nem csak unni fogom a jelenlegi készülékemet, hanem már lassú lesz, ... ->elavul, és kényszerből kell majd cserélnem.

Sikerült viszont a SES-ból rendelni egy 256-os S22-t 238-ért (+60-ért beszámítják elvileg a Huaweit), amivel csupán 2 gondom van: nem az általam igazán vágyott készülék, illetve rohadt drága még így is.

Szerintetek mennyire reális az a gondolatmenet, hogy vegyek most telefont ennyiért, ami 2 évig még telefon lesz minimum, és "örüljek"? Vagy érdemes lenne még egy évet várni, és lesz, ami lesz a csúcskészülékek piacán?

Akkor már legyen szakmai kérdésem is:
S22 vs i13 mini tekintetében, ha eltekintünk az Android vs iOS dologtól, szerintetek mennyire van pariban a két készülék? Samsungoktól frissítés (szándékos avultatás) tekintetében mire lehet számítani? Proci, melegedés, fotozás, üzemidő elfogadható?
Utoljára Note4-em volt, az egész sokáig fürge maradt. :)

(#173656) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Xiaomi Mi 9 SE helyett mit ajanlotok?

Poco X3 Pro 6GB/128GB

Xiaomi Mi 11 Lite 6GB/128GB 5G

altalanos felhasznalas, jatek nem, ami fontos h ne legyen visszalepes semmi teren (kijelzo, etc...)

(#173657) i400 válasza Ádám16 (#173655) üzenetére


i400
senior tag

Nálam van mindkettő. Samunak jobb a kijelzője, üzemidőben kb ugyanaz ha használod őket. Exynos olyan amilyen. Durva viszont h tavasszal kb 100 ezerrel volt drágább az S22. (az S9 plust is kb a bejelentés után vettem fél évvel 900 helyett 600 euroért) Ebből szerintem tudsz következtetni az értéktartására. A mini szerintem később jobb áron eladható, hosszabb támogatás stb.
Az a baj, hogy nem te vagy az első aki Mate 20 pro-ról váltana és ez a feladat az ismeretségi körben is feladta a leckét. Annyira h szerintem az illetőknél lesz 4. szülinapi ünnepség is a telefonnak :DDD

(#173658) Richee11 válasza Ádám16 (#173655) üzenetére


Richee11
senior tag

Ugyan ebben a helyzetben vagyok. Nagyon szeretem a mate20prot, de már vágynék az újdonságra.

A probléma, hogy nincs sok alternatíva.
Leginkább a Xiaomi 12x-et, galaxy s21 fe (8/256 gb) és az Iphone13at néztem.

Az a baj, hogy istenigazából egyik sem lenne előrelépés.

(#173659) Szotyi222 válasza Richee11 (#173658) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

🤔 Valóban neked nehezebb váltani a Mate20 pro telefonról mint nekem a Honor play telefonról.
Én ezzel szemezgetek mikor lesz akciós [link] .

(#173660) Csápájev válasza Ádám16 (#173655) üzenetére


Csápájev
őstag

Sajnos sokan vagyunk ebben a helyzetben, én egy Meizu 16-ot nem tudok leváltani, a méret miatt mindenki s21-22 körül köt ki, nekem tetszik az s22,de olvass bele a topikjába mielőtt megveszed,én az ott olvasottak miatt mondtam le róla. (elsősorban aksi és térerő problémákról írnak)

[ Szerkesztve ]

(#173661) Muerte68 válasza Csápájev (#173660) üzenetére


Muerte68
addikt

Mármint pár probléma mániás??
Az aksi kicsi mint a telefon ha nagyobb kell vegyél tepsit azokban van szép nagy :U
A térerő meg ott probléma ahol amúgy sincs
Ja meg persze ha a nem létező 5g hálózatot szeretnék használni
Minden topicban a probléma keresők írkálnak nekik mindegy csak legyen valami
Csomóan használjuk gond nélkül teljesen jó a telefon naponta egyszer feltöltöm és használom, normális méretű jól néz ki nem bugol mint a xiaomi nem önállóskodik mint a kínai csodák
Mióta nincs Huawei guglival vagy ezt veszed vagy az aranyárú szifont vagy egy bugkupac kínait

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173662) Csápájev válasza Muerte68 (#173661) üzenetére


Csápájev
őstag

Szerintem azért ez elég szélsőséges vélemény...
Nálad az aksi mindenféle takarékos üzemmód nélkül bírja egy napot? Mert tulajdonképpen az az,amire a legtöbben panaszkodnak és azt gondolom a minimum.

(#173663) Muerte68 válasza Csápájev (#173662) üzenetére


Muerte68
addikt

nem szélsőségesebb mint hogy az S22 sz@r-mert rossz az aksi meg a térerő mert egy topicban valaki ezt mondta
nincs sötét mód ,megy a gps,bt óra -hangszórón zene ,facebook,fórum ,messenger,csak az 5G-van kilőve mert fölösleges
ha megnézted volna jobban a fórumot elég sokan használják elégedetten csak általában a nyavalygók vannak előtérben és ők tolják folyamatosan,ha megnézed mindig ugyanazok
Ez egy kicsi telefon ami manapság ritka,kisebb az aksi,szokott melegedni,néha vannak hülyeségei,de ekkora méretben mutass jobbat
Ahogy írtam tepsibe könnyű nagy aksit rakni meg nem is melegszik mivel nagyobb jobban eloszlik
Nem tökéletes de nagyobb méretben mint általában a többi teló ott a + abban nagyobb az aksi és nem melegszik.
Érdekes nem?
Sok ismerősöm használ xiaomit és általában földhöz szeretnék vágni mert egy szoftveres bugkupac
Szifon stabil mocsok drága,zárt a rendszere nem mindent csinálhatsz csak ami a szifon akar.
A minik melegszenek az aksi sokszor döglődik mert az is kicsi,szarakszik a töltés,tűzforróra melegszik,nem tölt,lemerül, nem egy mini vagy SE csinálja.
A huawei jó,nekem is p20pro-volt ezelőtt,nagyon jó telók de mióta nincs gugli érdektelen és egyre drágább.
Szóval szerintem ne alkoss véleményt egy telefonról amit nem ismersz,nem használsz,csak mert valaki azt mondta ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173664) Csápájev válasza Muerte68 (#173663) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem hinném,hogy meg kéne vennem minden telefont,ami szembejön,ezért van pl a fórum,hogy elolvassam a telefont használók véleményét.
"mert egy topicban valaki ezt mondta" Valaki?
Tömegével írják róla. Nem csak itt, árukeresőn is.
Ádámnak mindössze erre hívtam fel a figyelmét.
Nem mondtam,hogy bárki vegyen xiaomit,nem tudom mit jössz ezzel, én sem szeretem a xiaomikat. Mondjuk azok harmad ennyibe kerülő telefonok többségében.

(#173665) Muerte68 válasza Csápájev (#173664) üzenetére


Muerte68
addikt

A xiaomit ő említette mint alternatívát azért említettem annak a lehetséges elég gyakori problémáját, de elmondtam azt is amit az iPhoneról hallottam közvetlen ismerősöktől telefon kereskedőtől
Mindkettő tipust közvetlen környezetemben használják S22 pedig nekem van
Az a tömeges az a fórumban pár ember legalább annyian meg vagyunk elégedve vele a többi meg érdeklődik amit hall mindenhonnan
Legalább annyian osztják meg hogy lehet takarékosan használni, de pld én normál módon használom
Ez egy viszonylag kicsi telefon nem kellene meglepődni rajta ha kisebb az aksi meg melegszik
Én ennyit akartam ebből kihozni mivel állandóan ezzel találkozom hogy hallomás után tényként terjed hogy mennyire rossz az akku
Nem támadásnak szántam csak hogy jobban utána kellene járni mert van akinek nincs problémája vele

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173666) sfdrakex válasza Csápájev (#173664) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért azt nem árt tudni, hogy általában azok írnak akiknek gondjuk van egy készülékkel. Én sem írom le naponta a telefonom topicjába, hogy milyen jó. Akinek baja van vele, az ír, de lehet, hogy ez csak a tulajok 0,1%-a.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#173667) Csápájev válasza sfdrakex (#173666) üzenetére


Csápájev
őstag

Persze,ez egyértelmű,de vannak pörgő topikok sok hibával,meg nyugisabbak :)

(#173668) AtHoS válasza Muerte68 (#173663) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"ekkora méretben mutass jobbat"

Zenfone 9 [link]

+20% üzemidő (tepsis S22-vel van akkuban egy szinten) és valószínű kevésbé is melegszik és az Exynos nyűgjei sincsenek jelen

read-only mode on the forum

(#173669) Muerte68 válasza AtHoS (#173668) üzenetére


Muerte68
addikt

Bocs de az ilyen névtelen (tudom Asus, de attól az)telefont nem veszem számításba mikor valaki egy flagship telefont cserélne.
Biztos jó meg minden de egyrészt nem is ismerem milyen, meg nekem ez még nem olyan márka amit megvennék
Tudom hogy a processzor miatt többet fogyaszt a kelleténél és melegebb is viszont szerintem ettől még nem olyan katasztrófa az aksi mint ahogy sokan beállítják
Nekem napi használatban semmi problémát nem jelentett idáig
Az egészből annyit szerettem volna kihozni hogy nem kellene pár ember negatív kommentje miatt úgy kezelni egy egyébként jó telefont mintha használhatatlan lenne miközben normál használat mellett is kibírja a napot azt a gyenge térerőt meg nem tudom honnan szedték

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173670) Csápájev válasza Muerte68 (#173669) üzenetére


Csápájev
őstag

Zenfone az nagyon nem "névtelen" :)

(#173671) Muerte68 válasza Csápájev (#173670) üzenetére


Muerte68
addikt

Tudom, nekem az-amíg nem bizonyít addig nálam nem játszik
A Huawei-t is kivártam utána nálam ott volt a top 3-ba
A xiaomi azóta sem győzött meg, igaz telefonon kívül nagyon jó cuccokat gyártanak
A Sony meg a Motorola meg kijátszotta magát persze szigorúan mobil szinten
A Samsung sem tökéletes de most hogy a Huawei így gugli nélküli lett nem nagyon maradt más, a szifont nem szeretem stabil meg megbízható de a kezelése nekem nem jön be meg iszonyat drága, persze tartja is az árát
Ha volna gugli a Huaweinek mai napig azt használnám

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173672) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!
A lassan 3,5 éves Huawei Mate 20 Lite telefonom kezd egyre érezhetőbben " degradálódni", meg eléggé viharvert is..
Szeretnék tovabblepni lassan.

Semmilyen elvárasom nincs csak ezek :
android
Jack csati
Legyen benne legalább 3 év használat
Esetleg 5g..

Yettel Flottás vagyok, így erre a kettőre esett a választásom :
Samu A53 128gb
Redmi note 11 Pro ds 128 gb
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#173673) sfdrakex válasza sting2 (#173672) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A53

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#173674) Sgr_A válasza sting2 (#173672) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az a53- ban ninncs jack

(#173675) sting2 válasza Sgr_A (#173674) üzenetére


sting2
addikt

... És tényleg.. :((
Helyette Poco M4 pro versenyez akkor, de ahogy nézegetem az osszehasonlitast, szinte ugyanaz a kettő.
Akkor ez most olyan penzfeldobos helyzet..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#173676) Essejó válasza sting2 (#173675) üzenetére


Essejó
veterán

De miért kikötés a jack?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173677) Zivos


Zivos
tag

Szeretnék egy új mobilt: A legfontosabb a megbízható és pontos GPS nagy akkumulátorral. NFC is kell, 50-100k között, inkább az alsó határhoz közelebb. Jelenleg egy Redmi 6 van, ennél csak jobb lehet bármi, de tulajdonképp ezzel is megvagyok.

(#173678) Orgi válasza sting2 (#173672) üzenetére


Orgi
őstag

(#173679) sting2 válasza Essejó (#173676) üzenetére


sting2
addikt

Füles + bicó az egyik kikapcsolódási forma nálam.

Orgi
Nem rossz, de pluszba ez is ott legyen a zsebembe...
:U

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#173680) i400 válasza sting2 (#173679) üzenetére


i400
senior tag

rajta kell hagyni a fülesen :U

(#173681) Essejó válasza sting2 (#173679) üzenetére


Essejó
veterán

Erre egy Bt füles miért nem jó?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173682) Essejó válasza i400 (#173680) üzenetére


Essejó
veterán

Ződsárgával hozzáfogatni.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173683) industry


industry
csendes tag

Itt jókat írnak a 6a-ról:

[link]

(#173684) scream válasza scream (#173651) üzenetére


scream
veterán

Hm, ennyire nincsen ilyen készülék vagy csak hosszúra sikerült és inkább senki se olvassa végig? :DDD

(#173685) Sgr_A válasza scream (#173684) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az üzemidő kivételével a samsung s21 fe

(#173686) Kiss_R


Kiss_R
tag

Üdv!
Megerősítés vagy tanács kellene telefonvásárlással kapcsolatban.
Adott egy 12 éves gyerek, aki más településre jár iskolába, mint ahol lakik, és szükség lenne egy készülékre, amivel el tudja érni valamelyik szülőt, ha végez. Szóba került a SIM kártyás okosóra, de ha már több tízezret költ az ember, akkor talán értelmesebb megoldásnak tűnik egy rendes telefont venni.
A Redmi Note 10 5G-t néztem ki (4/64-es változat), árkategóriában nagyjából 75-80k lenne a max, de van azért rugalmasság. Használatot tekintve általános dolgokra kellene, semmi komoly (telefon, sms, később internet). Van esetleg jobb alternatíva? Még egy modernebb butatelefon is felmerült ötletként. Olcsóbb okostelefonok kukának tűnnek, ilyen 2GB rammal nem tudom, mit képzelnek a gyártók.

(#173687) kutga válasza industry (#173683) üzenetére


kutga
nagyúr

Jól sikerült, de nálunk továbbra sem támogatott hivatalosan, így sem volte, se vowifi, se 5g mókolás nélkül.

Let the Zone take me if I am.

(#173688) ghiottone válasza kutga (#173687) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Telekom volte van.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#173689) agyhalottak


agyhalottak
tag

Maminak keresnék telefon Huawei P9 Lite helyett (gyenge már az akksi sajnos)

- Árkategória. 100e alatt bőven
- Új
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú távra tervezek
- Mire használnád? telefonálásra, 1 hónapban 2-3x megy fel csak Facera.
- Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? végülis mindegy, de a nagy kijelzőt jobban preferálná talán

Előre is köszi.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#173690) Essejó válasza agyhalottak (#173689) üzenetére


Essejó
veterán

Redmi 9 ?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173691) AtHoS válasza Muerte68 (#173669) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Zenfone 9 látszik, hogy első próbálkozása ezen a területen :DDD
Tudjuk: "megint nincs rajta sapka" esete. Szóval akkor csak Te írhatod meg a tutit, mert neked úgy tetszik. Értve, nincs gond :K

Gyenge térerőt onnan vették - mert ugye volt aki szépen leírta -, hogy Samu mellett ott volt egy xy telefon és ahol a Samu már térerőt sem mutatott az XY-nal még simán telefonált. De ugye ehhez olyan helyen is kell járni, ahol valóban gyenge a hálózat.

Egyébként ez eléggé kérdéses terület, mert ki tudja melyik teló milyen hálózati térerősségi értéknél mennyi pálcikát jelenít meg. Simán lehet, hogy csak kijelzés alapján ez megtévesztő. Viszont, ha tényleg váltogat a telefon csatornák avagy hálózattípusok között a térerősség gyengesége miatt, az akkuidőben is jelentkezni fog.

Én pl. olyat is olvastam S22-vel kapcsolatban (bár talán Ultra volt), hogy random elérhetetlen volt a telefon amíg teló újraindítás/repülő mód be-ki nem lett végezve rajta.
Egy tulaj azt írta, hosszabb ideje figyelve mikor/hogyan jelentkezik a gond - kapcsolódott wifi-n kívüli területre tudta behatárolni a probléma jelentkezését és a wifi kézi kikapcsolásával úgy tapasztalta, hogy nem jött elő ez a probléma.
Hogy ezt bizonyos szoftver verzió okozta avagy alap működésből adódó probléma azt nem tudom, sőt sem alátámasztani, sem cáfolni nem tudom, mert nincs Samu telefonom (és Exynos-os, ha rajtam múlik nem is lesz :) ), de az biztos, hogy ilyet szerintem "csak úgy" nem írogat le senki, ráadásul hosszabb tapasztalati idő után megoldással együtt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#173692) Muerte68 válasza AtHoS (#173691) üzenetére


Muerte68
addikt

Ki írta ezt?Enyhén átértelmezted azt hogy engem még nem győzött meg
Én azt mondtam hogy nem egy két negatív komment után kellene megitélni mert ugyanannyi pozitív is van és ahogy írtuk általában az kommentel akinek gondja van nem az akinek nem
Én folyamatosan követem a topicot nem csak bele nézegetek hogy egy mit írt aki lehet pont kifogott egy rosszat amit bármelyik márkából lehet
Egyébként éppen te tolod a tutit amit ugyebár nem használsz nem ismersz
Értve nincs gond
Én elmondtam a véleményem amit használok te elmondtam amit nem használsz mindenki eldönti melyik az amit használ belőle
Szóval szöveg értelmezés esetleg újra olvasás és utána is fölösleges kötözködni mert innentől nem érdekel a téma
Én elmondtam a véleményem amit elvileg szabad te is elmondtad mindenki boldog

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#173693) industry válasza kutga (#173687) üzenetére


industry
csendes tag

Hanghívásra Vodafone-t, netre Telenort használok(fizikai mind2ő). Ráadásul vidéken ahol nem a legjobb a rendszer kiépítettsége. Egyszerűen nem találok semmit ami megfelelne ebben a méretben. Mókolás mit jelent pontosan és milyen eredményt hoz? :)

(#173694) kutga válasza industry (#173693) üzenetére


kutga
nagyúr

Root+magisk, úgy tudom, de a Pixel topikokban hamarabb kaphatsz választ.

MOD
ghiottone
Van esetleg hír a többiről? Én vodás vagyok.

Let the Zone take me if I am.

(#173695) st6969 válasza Essejó (#173681) üzenetére


st6969
őstag

Az emberek szeretik, ha tekeredik a vezeték, és van mibe beleakadni, igény van rá, különben nem gyártanának már telefont jack aljzattal. ;]

#173684 scream
is-is, de főleg az utóbbi ;] :DD

(#173696) scream válasza st6969 (#173695) üzenetére


scream
veterán

Sajnos a BT nem a legjobb szabvány (se zenére, se kommunikációra), el tudom kjépzelni, hogy van olyan, aki kihallja/zavarja a különbség egy sima analog eszközhöz képest - még akkor is, ha a forrás egy mobil.

---

Igen, sejtettem, de gondoltam, ha teljes képet adok/kaptok, akkor tudok tényleg jó tanácsot kapni / tudtok jó tanácsot adni. :B

---

#173685 Sgr_A

Köszi, elnézek a topic-ba, elolvasgatni az itteni véleményeket. Sajnos más oldalakon, netes vélemények alapján az akku tényleg nem valami fényes benne. :(

[ Szerkesztve ]

(#173697) hhgygy válasza Muerte68 (#173692) üzenetére


hhgygy
senior tag

Más szemében a szálkát...
Te ugyanígy nyilatkoztál a Xiaomiról.
Nálunk 3 különböző Xiaomi van a családban, de mi mezei boomer felhasználók vagyunk. Semmiféle bug nincs, naponta egyszer feltöltjük és használjuk.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#173698) st6969 válasza scream (#173696) üzenetére


st6969
őstag

Jogos, hogy a BT-n átvitt minőség nem egyenlő a vezetékessel. De a mai eszközök már kiváló minőségben, észrevehetetlen késéssel tudnak működni BT-n is. És akinek ez a minőség nem felel meg, az nagy eséllyel nem a mobilt fogja forrásként használni.
Személyes véleményem - és simán lehet, hogy tévedek - a mobilon jackhez ragaszkodók túlnyomó része egyszerűen csak így szokta meg, és nem érdekli, nem akar tudomást venni arról, hogy létezik vezetékmentes technológia. "Kell, mert a mostanin is van" ;]
Aztán bedugja ezt: :DDD

Azon kívül, hogy nem merül le, semmi más előnyt nem tudok felvonultatni a vezetékes fül/fejhallgatók mellett.

(#173699) cibus válasza Szotyi222 (#173659) üzenetére


cibus
aktív tag

Szerinted várható lesz valahol gt2 akció? Akkor venném én is

(#173700) cibus válasza scream (#173696) üzenetére


cibus
aktív tag

egy jó dac és meg van oldva az analog dilemma ;) :P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.