Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160101) Norbi. válasza ginola (#160099) üzenetére


Norbi.
őstag

Jótállás a 270/2020. (VI. 12.). számú rendelet alapján
ott van az.. sávos garancia alapján 2 év lesz.

(#160102) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Haver venne telefont kb 60-70k-ért.
Pl ezek közül melyiket inkább?
Xiaomi redmi note 9 pro
Huawei P40 lite
Realme 6.

Köszi
Sfefe

Vagy esetleg más ajánlás?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#160103) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!
Huawei P20 utódját keresem. Olyan androidos telefont keresek, ami használtan (de jó állapotban) megvan 80-110e forintból és fotós képességekben érdemben jobb a P20-nál (ennél főleg a beltéri, kis-közepes fényviszony melletti képekkel van bajom). Nem bánom, ha ennél (kb 150*70 mm) nem sokkal nagyobb vagy akár kisebb. Miket ajánlotok?

(#160104) elfelejtette válasza KMT (#160103) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Több kritériumot is leírtál:
1. Olyan androidos telefont keresek, ami használtan (de jó állapotban) megvan 80-110e forintból
2. fotós képességekben érdemben jobb a P20-nál (ennél főleg a beltéri, kis-közepes fényviszony melletti képekkel van bajom).
3. Nem bánom, ha ennél (kb 150*70 mm) nem sokkal nagyobb vagy akár kisebb.
Ezek közül manapság egyszerre egyet választhatsz...
Esetleg egy használt Samsung S10 jó lehet.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#160105) Sgr_A válasza elfelejtette (#160104) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy a p30 pro

(#160106) Móci


Móci
addikt

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok, szolgáltatótól hoznám, mivel nem rossz áron adnák. Iphone 11, Samsung S20FE került a képbe, utóbbi kicsit jobban tetszik. Érdemes lenne abból várni az 5G-s verzióra, mivel abban Snapi 865 van, vagy nem akkora plusz erőben?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#160107) Norbi. válasza Móci (#160106) üzenetére


Norbi.
őstag

Arra az 5G-s verzióra hiába vársz, nem lesz itthon.

(#160108) KMT válasza elfelejtette (#160104) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! A 3-nál épp azért fogalmaztam úgy, mert éreztem, hogy túl sok a feltétel... :B Sajna a Samsunggal sok a múltbeli negatív tapasztalatom.
A P30pro jó tipp, köszi. Néztem is már, csak gondoltam megkérdezem, van-e más lehetőség.

(#160109) trebrona válasza Norbi. (#160107) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link] ?

Szerk: Látom szolgáltató volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160110) Móci válasza trebrona (#160109) üzenetére


Móci
addikt

Néztem ezt én is, megérné a felárat, ha elvonatkoztatunk a szolgáltatótól?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#160111) trebrona válasza Móci (#160110) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azt neked kell tudni. Nekem nem érné meg.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160112) Norbi. válasza trebrona (#160109) üzenetére


Norbi.
őstag

Itthon nincs sajnos S20FE 5G hivatalosan, környező országokban van, valszeg onnan való a telefon.
Most nincs időm kikeresni, de Csehország, Ausztria ahol forgalmazták hivatalosan emlékeim szerint.
Kár érte, mert 8GB rammal meg SD procival szerintem vitték volna, mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#160113) trebrona válasza Norbi. (#160112) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most linkeltem, emag hivatalos Samsung partner. 3 év garanciát is adja. Akkor nála hogy van?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160114) Norbi. válasza trebrona (#160113) üzenetére


Norbi.
őstag

Persze, hogy adja a 3 év garit, mert jogszabály szerint kötelező.
Az, hogy partner, nem kötelező őket, hogy csak azt forgalmazzák ami a Samsung Magyarországtól van. Ezzel nem azt mondom, hogy az Emag bolti garija rossz lenne. (Valszeg kiküldik az adott ország Samsung szervízébe a javítás miatt) de nincs hivatalosan itthon. A Samsung oldalán sem írja, sehol nincs, ha nem hiszel nekem nézz be a topikjába.

(#160115) trebrona válasza Norbi. (#160114) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem arról van szó, hogy nem hiszek neked.

Ha Samsung szervizbe küldi, nem mindegy, Samsung Magyarország, vagy sem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160116) Norbi. válasza trebrona (#160115) üzenetére


Norbi.
őstag

De, maximum időtartamban kicsit tovább tarthat. Más nem hiszem.

(#160117) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Régebben érdeklődtem erre de most nekem kellene telefon. 40k körül gondoltam, függetlent. Android lenne a lényeg és kicsit nagyobb akku. Kinéztem az LG K41S ami jó lehet. Van jobb alternatíva?

(#160118) Norbi. válasza F_Zolee (#160117) üzenetére


Norbi.
őstag

Redmi9? 44-től van.

(#160119) F_Zolee válasza Norbi. (#160118) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó lehet gondolom az is. Hol van annyiért?

(#160120) sfefe válasza sfefe (#160102) üzenetére


sfefe
őstag

Sziasztok!

3 közül?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#160121) aprokaroka87 válasza sfefe (#160120) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én most rendeltem meg egy Realme 6-ot.
De amúgy a Redmi Note 9 pro " ismertebb "

Persze kérdés hogy a Miui mennyire jön be.

Szerintem jelenleg több szavazatot kapna a Redmi note 9 pro :)

(#160122) sfefe válasza aprokaroka87 (#160121) üzenetére


sfefe
őstag

Nem tudom most P9 lite van neki azt cserelne le...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#160123) Norbi. válasza F_Zolee (#160119) üzenetére


Norbi.
őstag

(#160124) Norbi. válasza sfefe (#160120) üzenetére


Norbi.
őstag

P40 Lite kapufa, ha kell a Google szolgaltatasok.
a ketto kozul szerintem Note 9 Pro, esetleg lesd meg a Poco X3-at. de ezek mar inkabb a 75-80 as kategoria.

(#160125) sfefe válasza Norbi. (#160124) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszi, 50nel tobbet nem akar telora kiadni 60-70 ugy johet szoba, hogy mit tud kialkudni szolgaltatonal esetleg...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#160126) F_Zolee válasza Norbi. (#160123) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah megvan a "hiba". A 4gbosra kattintottam árukeresőnél. Ezen mennek a google cuccok?

(#160127) Norbi. válasza F_Zolee (#160126) üzenetére


Norbi.
őstag

Persze

(#160128) sfefe válasza sfefe (#160125) üzenetére


sfefe
őstag

Bar ahogy nezem inkabb a sima note 9 van 50 korul nem a pro.... mondjuk attol fugg milyen csomagban akarja majd venni de azt hiszem vmi flotta csomagban...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#160129) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

150k körül általános felhasználásra mit ajánlanátok? Jó lenne dual sim és nagy aksi, sok garancia, itthonról újonnan. A méret nem probléma.

Let the Zone take me if I am.

(#160130) Norbi. válasza kutga (#160129) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi10T

(#160131) Ádám16


Ádám16
addikt

Srácok, bátyám kb. 3 évre keres új telefont.

Én eléggé képben vagyok a kínálattal, mégis kérném a véleményeteket.
Van kifutó A71 a Telekomnál Mi10T lite mellett kb azonos árban (100e a csomagjában). Az A71 élőben jobban bejött neki, de lényegében több szempontból jobb lenne a Xiaomi. De nagyjából forma-forma tényleg a két készülék, szóval nem beszéltem le az A71-ről.

Viszont szerintem 3 év múlva már gatya lesz mindkét készülék a felhasználási igényeihez mérten (nem lesz fluid, nem lesz friss).
Ezért kicsit eltereltem drágább irányba. Ott az S20 FE tetszik neki nagyon, 200-ért van függetlenül (vagy 180-ért csomagban a Vodánál, ha szolgáltatót vált, bár szerintem ennyi készülékkedvezményért felesleges).

A kérdésem az lenne, hogy kb duplaárat megér szerintetek az S20 FE, ha az a cél, hogy egy korrekt, problémamentes készüléket használhasson a user ~3 évig?

És egy joker kérdés: ha már 200-at (plafon) kiad készülékért, Android fronton van most jobb teló az S20 FE 4G-től?

(#160132) kutga válasza Ádám16 (#160131) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Nekem A71 van, pont előttem az Mi10T-t ajánlották, nekünk kell a családba még egy telefon. Én szeretem az A71-et, amire egyébként a Samsung legutolsó információim szerint legalább 3 év főverzió frissítést ígér, Xiaomi nem tudom hogy van ezzel, olyanom még nem volt.

Én is nézegetem az FE-t, de amivel többet tud (kamera, teljesítmény, qi töltés), annyit el is vesz (3,5mm csatalkozó hiánya, a 4G verzió rosszabb üzemideje, hibrid tálca), és nekem nem igazán érné meg, szóval valóban nem egyszerű a helyzet.

Mindhárom remek telefon mindenesetre, azt, hogy három év múlva mi lesz, meg ki tudja, ha ilyen hosszú távban gondolkoztok, ott az Iphone.

Let the Zone take me if I am.

(#160133) trebrona válasza Ádám16 (#160131) üzenetére


trebrona
nagyúr

3 évre inkább Samsung, mint Xiaomi.
S20FE pedig teljesen más kategória, mint az A71, kettő közül én biztosan azt venném.
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160134) DrDobos válasza trebrona (#160133) üzenetére


DrDobos
őstag

"3 évre inkább Samsung, mint Xiaomi."

Miért? :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#160135) Ádám16 válasza kutga (#160132) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem tetszik neki az iOS UI-ja, meg az ökoszisztéma/hozzáállás, az Androiddal nincs baja.

Lehet, ellököm az A71 felé akkor. A két "szakadék között" van esetleg alternatíva, ami megérhet egy felárat az A71-hez képest (mondjuk 150-ig)?

(#160136) Viktor0610 válasza DrDobos (#160134) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert trebrona már mem Xiaomi fan. :O

;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#160137) kutga válasza DrDobos (#160134) üzenetére


kutga
nagyúr

A support miatt.

MOD
Ádám16
Érdemes beleolvasni a topikjukba.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#160138) trebrona válasza Viktor0610 (#160136) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nyilván megvan az oka. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160139) trebrona válasza DrDobos (#160134) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ahogy kutga írta, a support a fő ok.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160140) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#160136) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én valahogy megértem, az utóbbi kb 1 évben szerintem a Xiaomi nem igazán jó irányba tart.
Miui 12 is olyan " csináljuk meg oszt jó van " kategória bizonyos készülékek esetén.

Ennyi készülék tipus esetén mondjuk nem is csoda.

(#160141) Móci válasza aprokaroka87 (#160140) üzenetére


Móci
addikt

Én is ezért megyek a Samsung felé, Note 7-en van sok sz*r a MIUI-val, romolni meg nincs kedvem, igaz tegnap óta be sem indul fastboot módban. :D
Ma megnézem az S20FE-t, igaz az A71 árban jobb, de én sem szeretném két év után azonnal kukázni a telefont.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#160142) kutga válasza Móci (#160141) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért kellene két év után azonnal kukázni?

Let the Zone take me if I am.

(#160143) Móci válasza kutga (#160142) üzenetére


Móci
addikt

Igazábol a Note 7-nél ezt érzem, rohadtul problémás, lassú lett a kezdeti verzió óta, pedig nincs tele semmi szeméttel.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#160144) Norbi. válasza trebrona (#160133) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerintem nem annyival erősebb a proci(ugye mindkettő 6/128as) az FE-ben, mint az A71-ben, amennyivel drágább. Valamennyivel nyilván jobb az Exynos 990, de majdnem kétszeres az ár is. Azt a pénzt inkább elraknám a következő telefonra, vagy vennék egy órát, akármit.
2-3 évre átlag felhasználónak elég lesz az A71 is.

#16043: Azért a Note 7 ettől gyengébb ezektől alsóbb kategóriás készülék.

[ Szerkesztve ]

(#160145) trebrona válasza Norbi. (#160144) üzenetére


trebrona
nagyúr

2-3 évre átlag felhasználónak elég lesz az A71 is.

Nem állítottam az ellenkezőjét. Szó szerint ezt írtam: kettő közül én biztosan azt venném ;)

Mindenki az igényeinek és pénztárcájának megfelelően dönt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#160146) yuing válasza Móci (#160141) üzenetére


yuing
őstag

Sajnos a nálunk hivatalosan forgalmazott FE sem egy betonstabil készülék. Ha nyúzod, melegszik és visszaveszi a teljesítményt. Üzemidőben is többet várnál tőle. Céges telefonként számos Samsungot megismertem, szerintem a mindennapos használat során semmivel sem rosszabbak a Xiaomik. Vannak hibái mindkettőnek.

A Huawei / Honor vonallal jobbak a tapasztalataim, igaz a minta kevesebb, de mind a rendszer mind a készülékek megbízhatóbbak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#160147) aprokaroka87 válasza Móci (#160143) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miui 12 amúgy is lomhább lett Note 7-en, + nekem a 32/3-as verzió van, itt már minden karcsú.

Tárhely még nyilván nem olyan vészes...

De meg van rendelve a Realme 6.
Szóval egyenlőre váltok, Miui-ról is.

Nyilván a Realme UI ( Color Os ) sem hibátlan, semmi nem az. :)

(#160148) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok, edesanyamnak szeretnenk uj telefont venni:

- Árkategória - 50k korul
- Használt vagy új? - Uj vagy alig hasznalt aprorol
- Hol vennéd meg? - Boltbol, vagy aprorol ujat, ujszerut. Garancia jo lenne ha lenne.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Minden opcio erdekel.
- Mire használnád? - Telefonalas, kis bongeszes, neha fotozas.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Androidos lenne a cel.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - Egy Redmi 5A-t cserelne (140x70mm), ennel nem akar nagyobbat, de mivel ez elegge megszuri a jelolteket ezert egy kis kompromisszumra talan ra tudom venni ha van jo ajanlat.

Tudnatok javasolni egy par keszuleket ezek alapjan?
Koszonom!

(#160149) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Tudtok segíteni benne, hogy ha Samsung telefon szervizeléssel kapcsolatban szeretnék kérdezni, kihez kell fordulni? Konkrétan egy repedt burkolati elem cseréje kapcsán akarok kérdezni, hogy mennyi idő és miennyibe kerülne.

:R

(#160150) kutga válasza erahurka (#160149) üzenetére


kutga
nagyúr

Samsung szerviz? :F

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.