Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116751) Soybex válasza Viktor0610 (#116750) üzenetére


Soybex
őstag

Note 2 pl nem tudta

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116752) Viktor0610 válasza Soybex (#116751) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne nekem. Ájvé fórumtárs indul ki a prociból. :P

Utánanéztem a Redmi Note 4-nek, az sem LTE-A-képes. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#116753) Repsol600 válasza Ájvé (#116748) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen T mobile jöhet csak szóba.

(#116754) Ájvé válasza Viktor0610 (#116752) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát pedig bizony tudnia kell, LTE modem nem variálható, SoC-ban benne van. Gyors töltést is tudnia kell, ahogy írtad, megfelelő töltő is kell gondolom. S625 X9 LTE-t tudja konkrétan, hivatalos oldal szerint.

(#116751) Soybex:
Milyen Note 2? Van Redmi Note 2 ami MTK SoC-os és van Mi Note 2 ami S821-es. Előbbi nyilván nem tudhatta a Qualcomm féle gyorstöltést. Ha pedig az MTK féle "Pumpexpress-t" nem tudta, az nem a Qualcomm hibája. Én úgy tudom hogy a Qualcomm tudja azt amit specifikációban leír, persze lehet naiv vagyok. De ez a Cat 6 már nagyon nem új keletű dolog, 2013-as fejlesztés egyébként az LTE-A, szóval szerintem sok készüléknek kellene tudnia. Kérdés az is hol van az országban LTE-A vétel lehetőség, ez is pont olyan mint a 3G. Ha csak WCDMA vételi lehetőség van akkor 384kbit/s a maximuma, még HSPA esetén már 7.2Mbit/sec, de HSPA+ ami 3,5G-nek is mondanak tudja a 21.6 Mbit/s-ot. Viszont hiába HSPA+ képes a készüléked ha az adott helyen WCDMA van csak.

(#116753) Repsol600:
Nem tudom a csomagodba mennyibe kerül, de lista alapján hasonló árban van a Huawei Nova.

[ Szerkesztve ]

(#116755) Soybex válasza Ájvé (#116754) üzenetére


Soybex
őstag

Redmi note 2-re céloztam. És igen mtk-s verzió volt de a kérdést arra tette fel a kolléga hogy melyik nem támogatta a gyorstöltést, ezért is hoztam fel élő példának ezt a modellt.

Az Lte-t pedig tudja a készülék, mert én is utána néztem a gyártó honlapján szerepel :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116756) Ájvé válasza Soybex (#116755) üzenetére


Ájvé
veterán

De az MTK-s telefon, mi pedig Qualcomm készülékekről beszélünk, azét érted mi a különbség és hogy miért nem számít hogy az nem tudta annak ellenére hogy papíron tudnia kellett volna.
Nem csak LTE-ről hanem LTE-A-ról vagyis Anvanced ergo fejlesztett LTE-ről van szó, de az is tudja, vagyis 300/100 Mbit/s maximális elméleti sebességgel.
Egyébként itt is szerepel a Redmi 4X és Redmi Note 4 is. Persze wikipedia csak fenntartásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#116757) Soybex válasza Ájvé (#116756) üzenetére


Soybex
őstag

Értem természetesen a különbséget csak nem olvastam végig a "vitátokat" :B

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116758) nyisziati válasza Soybex (#116755) üzenetére


nyisziati
veterán

Redmi Note 2 tudja a gyorstöltést, most is 2A-os kábelen lóg.

(#116759) Viktor0610 válasza Ájvé (#116756) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Továbbra is tartom, hogy ezek a Redmik nem tudják az LTE-A-t.
Elvileg az én Snapdragon 625-öm is tudja, mégsem mértem ehhez fogható sebességet. Ellenben a mellettem iPhone 7 Plust tesztelő kolléga simán mért 200 Mbps felett.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#116760) csp01


csp01
tag

Segítséget kérnék döntést hozni. Jelenleg egy Huawei y6 ii compact telefonom van. Első androidos telefonom, a megvételkor még nem nagyon tudtam, hogy mit akarok, meg még nem is nagyon érdekelt a téma. Egy szempont volt: nagy ne legyen. Ezzel továbbra is így vagyok, max 5", de még jobb, ha kisebb. A mostanit nagyon szeretem, igazából egy bajom van vele: ha visszatérek egy alkalmazáshoz, általában már kidobott belőle, ami elég bosszantó tud lenni. Ezért gondolom a 2 gb ram a felelős, de lehet, hogy tévedek. Szempont a minél jobb ár, de nem feltétlen. Tehát ami érdekelne: 3 gb ram, max 5" képernyő és igazából ennyi. Most két sim-et használok, de el tudom ezt is engedni. A józan eszem azt diktálja, hogy a Xiaomi Redmi 4x tökéletes választás lenne. Sok telefonnal összehasonlítottam és mindig ezt találom a legjobbnak ár/érték arányban. Ha viszont ezt nem nézem, akkor a jelenlegi szívem csücske a Sony Xperia X Compact. Ha nem tévedek, az egyetlen ilyen kis méretű telefon 3 gb rammal és ez igen nagy érv volna nekem. Egy csomó youtube review-t megnéztem és áradoznak róla. De árban pont a duplája a Xiaominak. Végül és utolsó sorban megemlíteném a Huawei Nova-t, mert szeretem a mostanit is, de igazából ez mellett csak ennyi érzelmi érvem volna.

(#116761) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
100-120 ezer forint

- Használt vagy új?
Új, vagy legalább 1 évig még garanciás használt.

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
UPC, Közvetlen gyártó, nagyobb boltok (MediaMarkt, BestByte, Speedshop), sufniGSM-ek csak ha gyártói garanciát adnak.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Nagyon hosszú távra tervezek, örülnék ha 3-5 évet kibírna

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
0 játék, de rengeteg olvasás, email.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mindegy.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Minél nagyobb, annál jobb.

Extra igények:
Ha android, legalább 6.0, de inkább 7.1 és 2 de inkább 3 GB RAM.
Ultra energiatakéros üzemmód léte, ami eldöcög órákig minimális töltöttségen is. (Lásd Samsung, úgy tudom a Sonynak is van már)
Dual-SIM ÉS SD-kártya _egyszerre_.
Világszintű garancia. Munkám miatt sokat utazom, így örülnék, ha a fejlettebb országokban (Kanadától Ausztráliáig) létezne szervízközpontjuk/felvevőhelyük, ahol le tudom adni a készüléket javítani.
IPXY(58/68/etc), fémház nagy előny, de nem feltétlenül kötelező. De ezekért hajlandó vagyok 150 ezerig elmenni.

Amikben én első nekifutásra gondolkodtam:
Huawei P9 Lite, Samsung J5/J7, Samsung A5/A7 (A720F-DS), Nokia 6, BlackBerry PRIV.

Ezekből mintha az A7 lenne a legjobb találat. 110 ezer, fém ház, ip68, 3GB ram, és elvileg a dualsim+sd-t is tudja egyszerre.
A Nokia 6 jól hangzik, de a 3-5 tesztje elbizonytalanító, illetve annak "csak" IP52-je van, de nekem az is elég lenne. A lényeg, hogy esőben ne ázzon be, mint már jópár telefonom...
A J5-A5 mintha nem kezelne egyszerre 2 simet és SD kártyát, hasonlóképp mint az S7/S8. Igen, én szidtam emiatt őket a másik topicban. Azóta beütött pár dolog, ennyi maradt telefonra, viszont kell valami,
haldoklik a jelenlegi

A J7 meg mintha kevesebbet tudna mint az A7 és drágább.
A P9 Lite a kilógó a sorban, igazából ennyi pénzért olcsóbban kapom meg a Nokiát, ami majdnem ugyanannyira kínai, de hosszú távon mégis jobbnak hangzik, hogy gyártóközeli.
A BlackBerryhez a szívem húz, nem az eszem. 100 ezer körül meg tudom kapni, rendes bolti garanciával, fizikai billentyűzet, meg ilyesmi... :-)

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#116762) diegho válasza Marvinyo (#116761) üzenetére


diegho
nagyúr

Huawei P9-et nézzél, ne pedig lite-ot. 3év garancia van rá, tökéletesen megfelel arra, amire kell. Itt a legolcsóbb rendes garanciával: [link]

(#116763) whitemetal33


whitemetal33
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok és mivel az árkategóriámban (50k) azt olvastam a Redmi 4x legjobb választás ezért azt valószínűleg Eustock-n keresztűl fogom beszerezni (feltéve ha marad addig amíg megrendelem).
A kérdésem az lenne hogy a kiírt áron kívűl (42+1k szállítás) számíthatok-e vmi plusz költségre pl.: vám vagy csak ennyit kell majd átadni a futárnak?

(#116764) Soybex válasza whitemetal33 (#116763) üzenetére


Soybex
őstag

Csak ennyit kell. Nincs más plus költség

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116765) whitemetal33 válasza Soybex (#116764) üzenetére


whitemetal33
tag

Rendben köszönöm.
Annyi kérdésem lenne még hogy ez 2 esetleg 3 évet kibírna-e dúrva akadásoktól mentesen? (alap felhasználás illetve Hearthstone csak) A legtöbb nevesebb gyártótól származó telefonom ( Samu G Mini 2, Sony SP) nagyon hamar megadta magát ilyen téren, ezért is döntöttem el hogy mindenképp ki akarom próbálni a kínai telókat.

(#116766) Deck válasza whitemetal33 (#116765) üzenetére


Deck
titán

Elvileg igen. ;)

PS5

(#116767) Soybex válasza whitemetal33 (#116765) üzenetére


Soybex
őstag

Hs tuti menni fog rajta, barátomnak van és látom hogy smooth-ul megy neki :) 2 évet szerintem kibír, 3 már kérdéses, de lehet hogy annyi idő alatt meg megunod ;)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116768) whitemetal33 válasza Soybex (#116767) üzenetére


whitemetal33
tag

Rendben akkor alig várom már hogy a kezeim között tudjam :D
A jelenlegi telóm (sp) sajnos már teljesen használhatatlan, van hogy ha a böngészőből kilépek akkor lefagy 5 percre illetve van egy olyan problémája is aminek a neve elméletileg Ghost touch.
Nem szívesen élném át ezt ismét.

[ Szerkesztve ]

(#116769) Marvinyo válasza diegho (#116762) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Igen-igen a sima P9-et néztem eredetileg is, pardon. Csak belekavarodtam :-)

És miért ez? Engem a két kamera nem érdekel.

(#116770) Ájvé válasza Viktor0610 (#116759) üzenetére


Ájvé
veterán

300/100 az elméleti maximum, laboratóriumi körülmények közt lehet elérni, nagyon sok minden befolyásolja. Az se mindegy hogy az adó milyen (bár ha LTE-A szabványos akkor a fenti érték sokszorosát tudja), egyáltalán annak mennyi a kapacitása. Ezen felül az se mindegy milyen messze vagy ettől a ponttól és még az se mindegy mennyire leterhelt ez a hálózat. Szóval az épp aktuális mérésedből szerintem nem fogsz rájönni hogy mennyi az elméleti maximuma. Kíváncsi lennék azért hogy mégis mennyit mértél.Sima LTE maximuma 173/58 Mbit/s. Ha már ezt megközelítetted akkor tudja az LTE-A-t a készülék, mivel ez a maximum érték és nagyon optimális körülmények közt érhetnéd csak el egyébként (labor körülmények).
Jó hogy iPhone 7 Plushoz hasonlítod, Cat 9-es 450/50-es modem van benne, így is az elméleti maximum felét tudja a gyakorlatban ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#116771) Soybex válasza Marvinyo (#116769) üzenetére


Soybex
őstag

P9 sokkal jobban sikerült sokak szerint. Fényképezési teljesítményben is jobb mint a p10. Plusz designban is szvsz

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116772) Marvinyo válasza Soybex (#116771) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Viszont a P9, és a PRIV kiesett, mert egyik sem tudja a DualSim+SD kombót. A többiről meg ellentétes információkat találok folyamatosan. A P10 meg semmiféleképp nem fér bele a keretembe.

Valaki tud biztosat?

[ Szerkesztve ]

(#116773) Mandok


Mandok
tag

Sziasztok!

Az LG K10 és a P9 Lite mennyiben hasonlít/ különbözik egymástól?
A két telót ugyanolyan áron vihetem haza a vodafone-tól, 24x2000Ft-os részletre, emiatt gondolkodom rajtuk. (esetleg más ajánlat teló terén, aki járatos a Red csomagokban?)
A Samsung J5 mennyiben jön szóba ezekhez viszonyítva?

(#116774) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, milyen telefont lenne érdemes venni ami jó képet készít?
Elvárás: 4,5-5 col, android, lehet régebbi típus és használt is, 30k a keret, általános felhasználás, semmi extra, hölgy használná, de viszonylag jó képet szeretnék vele csinálni. Az xperia T tökéletes volt, de a mikrofonja behalt.

Jelenleg egy Xperia XA van és nagyon fos képeket csinált, itt egy teszt:

[bal oldali Xperia XA, jobb oldali 5s]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#116775) #38314240 válasza Mandok (#116773) üzenetére


#38314240
törölt tag

Az LG K10 egy alsókategóriás ipari hulladék, a Huawei P9 Lite pedig egy kellemes középkategóriás készülék.

(#116776) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Üdv 40000 környékén valami megbízható cucc? Nem szeretnék szervízbe mászkálni. A kínai noname gyártókkal annyira nem szimpatizálok. P8 Lite esetleg? vagy? :B

(#116777) Ájvé válasza J.Hetfield (#116776) üzenetére


Ájvé
veterán

P8 Lite nem nagyon ajánlott már.
Ha egy kicsit 40 fölé tudsz menni akkor Redmi 4X nagyon jó választás lesz.
Ha túl drága akkor Spemallról (ha játszik külföldi rendelés persze, van itthon szerviz egyébként szóval nem kell külföldre küldözgetni ha baj van) Redmi 4A lehetne még, de ez tudásban jóval szerényebb, de P8 Lite-nál szerintem még jobb vétel azért. Ehhez van 13$-os kupon kód is:"TUHUWH", ezzel nagyjából 33 ezer forintra jön ki (260 Ft-os dollár árfolyammal számolva), 2 év EU garival számolva már (ezt kell választani egyébként).

(#116778) J.Hetfield válasza Ájvé (#116777) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Köszi, egész jól néz ki olvasok valami tesztet róla. Nem is drága a 16Gb verzió 35 környékén már van.

(#116779) tvamos válasza tvamos (#116609) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, beszéltem a szervizzel, megcsináltam amit mondtak, és úgy néz ki, hogy a 3. SIM foglalttal van valami gond. Vissza kell küldenem a Sámit.

A kérdés még mindig az, mit vegyek helyette, mert ha visszaküldöm, sokáig nem lesz telefonom. (Egy hónap is lehet.)
Van valami tuti?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116780) Ájvé válasza J.Hetfield (#116778) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha árukeresős találatokra gondolsz akkor azokat inkább hanyagold. Nem Global verziók, B20 sincsen és garancia is csak bolti. Ér ennyit a több RAM/ROM és persze a B20. Másrészt nem azt fogod kapni amit a tesztben olvasol, ott 3/32-est tesztelték és elég lényeges főleg a RAM különbözet.

(#116779) tvamos:
Akkor már megkérdezhetted volna meddig tart a javítás előre láthatólag. Elképzelhető hogy nem javítható akkor vissza is kérheted a pénzedet. Redmi 4X csak 2 SIM-es, milyen 3. SIM foglalattal van gond?

[ Szerkesztve ]

(#116781) Ájvé válasza tvamos (#116779) üzenetére


Ájvé
veterán

Moto G5 esetleg jó lehet.

(#116782) Marvinyo válasza Marvinyo (#116761) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Hihetetlen, hogy ennyire nagy kérés a középkategoriában (de felette is) a DualSim+SD. :-D Nokia is a 3/5-t kiadta külön sd hellyel (amennyire tudom), a 6/8-at viszont ugyanúgy ezzel a hybriddel fogja. Ennyire azért nem kéne egymást másolni :-D

[ Szerkesztve ]

(#116783) Sgr_A válasza Marvinyo (#116782) üzenetére


Sgr_A
addikt

Moto g5
Moto g5+
Samsung j5 2017
Samsung j7 2017
Ezek mind 2 sim + sd kártyások
+ a samsung a5, a7 2017 is az de azok csak bolti garisban beszerrzhetők

[ Szerkesztve ]

(#116784) Sub-ZeRo válasza rasotamas (#116738) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

3 év garit akkor ad ha a samsung üzletben veszel telefont...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116785) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Melyik a legjobb strapatelefon mostanság a 60-70 ezres árkategóriában? Egy xcover 3-at váltana, de az xcover 4 az szerintem harmatos lett. Nekem nem nagyon jut eszembe semmi sajnos...
Köszönöm előre is.

(#116786) Sub-ZeRo válasza istnag (#116785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Caterpilar telefon?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116787) istnag válasza Sub-ZeRo (#116786) üzenetére


istnag
addikt

Azok nagyon dromedár telefonok, nem tetszenek a havernak egyáltalán.

(#116788) Sub-ZeRo válasza istnag (#116787) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116789) Sgr_A válasza rasotamas (#116738) üzenetére


Sgr_A
addikt

samsung 1 év + regisztrációval még 1év
Huawei p9, P10, 2 év + regisztrációval még 1 év

(#116790) rasotamas válasza Sub-ZeRo (#116784) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem júli 31-ig volt ez az akció de már nincs, mondjuk nem vennék 274-ért 3 év garival ha 2 évvel megkapom 215-ért.
Másik kérdés: KNOX. Veszek egy telefont a Telekomnál. Akkor az open SW is kiüti a knowot, vagy tényleg csak a főzött romok?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#116791) Mandok válasza #38314240 (#116775) üzenetére


Mandok
tag

KÖszönöm barátom!

(#116792) SundavarFreo


SundavarFreo
újonc

Melyik lenne jobb választás a p9 lite vagy huawei Mate S?

[ Szerkesztve ]

(#116793) tvamos válasza Ájvé (#116780) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az eliras, a 2. SIM foglalat. Azt mondtak, hogy 2-3 het, de addigra en kulfoldre utazok, szoval 2 honap. Az meg akkor mindegy is. 2 nap is sok.

Erre gondolsz? [link]
Eleg lehet a 3GB RAM, hogy ne lassuljon be ugy, mint a 4X? Szerintem az lehet a masik gond vele...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116794) Raggie válasza Raggie (#116749) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt megismételném, hátha. :)
Röviden: P10 Vs G6 Vs S8 ?
Megéri a P10-en a felárat akár a G6 akár a Galaxy S8?
Pl bírja annyival tovább fotó+kisnet+GPS használat mellett az akksija?

Clint Eastwood FTW

(#116795) Ájvé válasza tvamos (#116793) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4X azért lassul be mert valami baja van, mint írtad is. Szóval ez nem normális.
Én sima G5-öt írtam, ez pedig G5 Plus ami még jobb. Erősebb hardver van benne, stock közeli Android, olvasd el tesztjét, ha nincs semmi baja akkor egy gyors jól használható készülék lesz. Mondjuk nem ismerem ezt a boltot amit linkeltél, de ha neked jó akkor a készülék biztosan jó lesz. Ha üzletben veszed ki tudod próbálni vétel előtt, ezzel esetleg megelőzheted a későbbi problémákat.

(#116796) Marvinyo válasza Sgr_A (#116783) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Bolti garanciának mik lehetnek a főbb hátrányai? Lehetséges (valószínű?), hogy nem kapja meg a Nougatot?

Az a baj, hogy 32 GB-al nem biztos, hogy kijönnék. De a J5/J7 meg nem ér annyit, amennyiert forgalmazzák. A motorolák sem olcsóbbak, ha az ember normálisabb helyről venné.

Utoljára 10 éve vettem egy K750-et bolti garanciával, kb. egy huszasert, de ez azért mégis egy százas lenne...

Vagy a 64 GB-os Honor 8 130-ért? 2 év gyártói garancia.

[ Szerkesztve ]

(#116797) tvamos válasza Ájvé (#116795) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért nagyon gáz a 4X belassulása, mert nem tudom előidézni, csak néha csinálja, nem tudom mitől, és magától megjavul. Most mondjuk jó. Factory reset után...
A sim probléma dettó. Van, hogy 1-2 napig jó, utána meg az újraindítás sem használ neki, csak, ha kikapcsolom 1-2 percre.
Felettébb bosszantó.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116798) Ájvé válasza Marvinyo (#116796) üzenetére


Ájvé
veterán

Bolti garancia hátrány annyi, ha garanciába kell küldened eléggé kétesélyes a dolog. Nemhogy megjavítják de szét is barmolják. Persze hivatalos szerviz se mindig garancia.
Másik probléma az igen beszerzéssel, hogy nem EU régiós készüléket kapsz (mert ha azt kapsz akkor jó néhány márka biztosít legalább 1 év jótállást pl. Samsung, LG), ha nem EU-s modell ez tovább tetézi a bajt, nincs magyar nyelv, frissítéssek másképp történnek, mivel nem ebbe a régióba való.

tvamos:
Nem nagyon kellene belassulnia, esetleg háttérben frissítést végez akkor lehetne ilyen. Én le is tiltottam a google frissítéseit, semmit nem kezdhet háttérben frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#116799) J.Hetfield válasza Ájvé (#116780) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Értem köszi. Ahogy nézem ennyi pénzért ez a legjobb választás, még szemezek vele kicsit, de végül csak rendelés lesz. Úgy látom az oldalon amit linkeltél tokot is lehet kapni. És ez kártyafüggetlen is gondolom...bamba vagyok nem láttam a leírásban.

(#116800) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Az alábbi telefonok közül szeretnék választani, tudnátok tanácsot adni, akár érvekkel is, hogy melyiket lenne a legérdemesebb?
Samsung Galaxy S8
Huawei P10 Plus
Sony Xperia XZ Premium

Igazából az S8-al szemezek, de nem tudom a képernyő beégés mennyire valós probléma (tegnap a Media Markt-ban mind az S7, mind az S7 Edge képernyőjébe égett az egyik google hiba, nem tudom, hogy az S8-nál is vannak-e hasonló problémák).
A P10 Plus-nál valaki írta a fórumában, hogy a melegen a telefon meghajlott és a hajlítási teszteken a Huawei nem szerepel annyira fényesen, mint a Samsung, plusz kamerában is jobb az S8.
A Sony-hoz még nem volt szerencsém, csak a sima XZ verzióhoz, de az szintén kamerában elmaradt az S8-tól.

Szóval nagyjából ezek a dilemmáim, tudnátok tanácsot adni ebben?

Köszönöm előre is mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.