Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106901) BenHans válasza Acheron (#106900) üzenetére


BenHans
addikt

Szia,

Honor 8
LG G5
OnePlus3

Olcsóbban Redmi Note 3SE, vagy Nexus 5X.

Ahogy nézem a HTC 10 topikot, azután is érdeklődsz, szóval akkor azt ajánlom. :D mobilcorner vagy mobilkereskedes 150k, eu régiósra él a 2 év gari ami a HTC felől lekérdezhető.

Ödike: 1 év garanciával, Redmi Note 3SE vagy 3SPrime (eustock).

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106902) Kiscsőke válasza BenHans (#106898) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

5" alá nem tudunk lemenni? A samu nem játszik, amúgy is kicsi az akksija!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#106903) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok! Lassan esedekes lenne egy masik telefonra valtanom, ezert kerem a segitsegetek.

Ezek lennenek a szempontjaim:
-Snapi 808/810 ala nem szeretnem adni
-legalabb 3GB RAM
-legalabb Android 6.0
-4,7" - 5,7" kijelzo
-B20 4G

Mindezt hasznaltan, mindenkeppen 100 ezer alatt kellene, ti mit ajanlotok?

(#106904) Acheron válasza BenHans (#106901) üzenetére


Acheron
őstag

Szia!
Köszönöm a tippeket.
Igen, érdeklődöm, mert alapvetően HTC beállítottságú vagyok, de a 10 -es volt már a kezemben fehérben, és egyáltalán nem tetszett - ezen erősen meg is lepődtem, nem ezt vártam. Fekete előlappal pofásabb, de ez sajnos csak szürke hátlappal van nálunk, ugye, ami meg megkophat. Semmi sem tökéletes :)
Pont emiatt gondolkodom, hogy a B terv szerint legyen -e valami olcsóbb egy évre, és megvárom a 11 -et.
Ezen a vonalon talán a Nexus 5X lenne a befutó (nézegettem még a HTC A9 -et, de nagyon harmatos már az a hardver, még ha egy évre kellene is. Az A9s meg ehhez képest is visszalépésnek tűnik, nem is értem...)
A Honor 8 szép, de üveg a hátlapos telót nem veszek :N
Az O+3 -al szemben miért ajánlanád a HTC 10 et?
Esetleg P9?

[ Szerkesztve ]

(#106905) BenHans válasza Kiscsőke (#106902) üzenetére


BenHans
addikt

Redmi 2 Pro 4.7", de nincs b20.

Amúgy az A3 (2016) is 4.7" és teljesen rendben van az üzemideje...

Kb ennyi a használható készülékek felhozatala alacsonyabb keretből.
Sony Compactot érdemes nézni használtan, vagy aki megteheti és kicsit akar az vesz iPhone SE-t.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106906) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

45-55k között mit tudok ajánlani? Egy Honor 4C-t váltanék.
Jöhet új és használt is.
5-5,5" kijelző, 720p-fHD, jó lenne a 2 sim+ sd, ha nincs SD, akkor 32 GB, erősen legyen, mint a mostani.

Egyelőre a Redmi 3s-t néztem, de a használtakban nem nagyon vagyok otthon, sok a típus.

Köszi:
sgergi

(#106907) Gibo válasza szkorhetz (#106865) üzenetére


Gibo
senior tag

Hardveresen igen, szoftveresen viszont a 3S jobb szerintem. Gondtalanabbnak tűnik egy gyári, hivatalos OTA felület, mint egy, a bolt által telepített.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#106908) danza89


danza89
csendes tag

Sziasztok! Új vagy használt készüléket keresek. Elvárások: min 2500 mAh, 4.5-5 col (inkább 5 coll alatt), valami android ami még nem ősrégi, gördülékeny rendszer. Keret max 30k.GPS kell, 4G- hez nem ragaszkodom.

(#106909) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Van egy Huawei P8 lite-om, aminek pár hónapja betört a képernyője. Jobb alulról bal felülre vezető repedés van csak az érintő panelen. Működésben nem befolyásolja. Így tehetek rá üvegfóliát? Nem lesz baja?

Köszi.

(#106910) Dr. 444Hertz válasza Acheron (#106900) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Csak egy ötlet:
Xperia Z5/Z5C. Az Android 7 frissítést még megkapják.
(Mondjuk nem fém)
Ha hamar kijön az Android O, akkor azt is valószínű.
Tavalyi telefonok között is találsz jót szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106911) Ödike


Ödike
tag

Helló Mesterek!

Telefont keresek, ami:
- Új
- Keret max 50eFt
- b20 támogatás van
- Kb 5"
- 2 év garancia
- memóriakártyával bővíthető

És minnél nagyobb aksi
Telefonálás fényképezés mobilnetelés zenehalgatás a felhasználás módja
(Xiaomi Redmi 3S Prime sajna 60-65eFt, így kiesett)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#106912) knoxhu válasza Ödike (#106911) üzenetére


knoxhu
senior tag

(#106913) peter889 válasza lezuvius (#106884) üzenetére


peter889
őstag

Érintőceruzával nem zsírosodik a kijelző, és kis helyekre ujjbeggyel pontosan pozicionálni nem lehet. Az tényleg nem lenne jó, ha nagyobb lenne a készülék.

Érintőceruzát tudnátok ajánlani? Külföldről (pl. eBay-ről) érdemes rendelni?
Ja, és az érintőceruzának van hely kiképezve a tokokban (úgy általában)?

[ Szerkesztve ]

(#106914) tvamos válasza peter889 (#106913) üzenetére


tvamos
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#106915) peter889 válasza tvamos (#106914) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, elolvastam. De én kevesebbet szánnék rá mint 4-5 ezer forint, ui. elég keveset használnám.
Pár száz forintra gondoltam. :) 1000 Ft alatt nem lenne, ami nem túl silány? :)
Egyelőre Motorola Defyhez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#106916) tvamos válasza peter889 (#106915) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem lenne. Legalábbis én nem láttam még. Elektronika van benne, azért ilyen drága. Persze, a note stylus, vagy a vacom ennél sokkal drágább, és nem is megy mezei touch szenzorral.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#106917) Acheron válasza BenHans (#106901) üzenetére


Acheron
őstag

Rákérdeztem a Mobilcornernél, hogy EU készülékük van e szürkében és mennyi időre tudják szállítani - lehet feltolom a 150 -ig a plafont, végül is a 10 -esről sok jót írnak. Hardveresen biztosan ki tudna szolgálni 2 - 3 évig.

(#106918) BenHans válasza Acheron (#106917) üzenetére


BenHans
addikt

Jól jársz vele.
De, hogy a korábbi hozzászólásodra is reagáljak, hogy miért ajánlom a HTC 10-et a OnePlus3-mal szemben...
Mert többet ad a HTC, kijelzőben, audio és kamerás képességekben, optimalizáltságban, minőségérzetben, kidolgozottságban, egyszóval hosszabb távú és mindennapi felhasználói élményben. (Talán egy kicsit üzemidőben is, bár itt elenyésző a különbség.)

Ajánlom ezt az összehasonlító írást: [androidcentral]

És mivel mára az árkülönbözet mindössze 25ezer forintra csökkent, és engem nem hat meg ilyen szinten már az a plusz RAM, meg a nagy számok, viszont annál inkább a felhasználói élmény, így számomra egyértelmű lenne a választás.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106919) peter889 válasza tvamos (#106916) üzenetére


peter889
őstag

Értem, sajnálom, azért köszönöm. :R

(#106920) MOZTAAP


MOZTAAP
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértők(!!) véleményét, segítségét szereném kérni. Szeretnék MAX 100 ezer forintért venni egy (lehetőleg Androidos) mobiltelefont. Talán furcsának hangzik, de elsősorban a videózás hangrögzítésének minőségére mennék rá, nagyon fontos, hogy érzékeny mikorfonjai térhatású hangot legyenek képesek rögzíteni. Nagy erősségű hangnál pedig ne recsegjen, de ne is tompítsa le, tehát legyen kontrasztos a hangzás. (Különben pl egy dalt lehetetlen felvenni elfogadható minőségben.) Ha a 100 ezerbe nem fér bele, de tudtok kiemelkedően megfelelő készüléket, kérlek ne tartsátok Magatokban, elgondolkozom azon is. Tudom furcsa a kérés. :) Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,

(#106921) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok! Nem tudok donteni:
Honor 8
Honor7
Huawei p9
Zenfon3 (5,2)
Huawei nova
Sony m5
Huawei p9 lite
A p9 kicsit sokallom, a sony meg a vízállósága miatt került a képbe.
Jo hátlapi kamera fontos lenne, nfc otg is jo ha van és nagy pluszpont ha valamelyest por és cseppálló.
A p9 lite azért került föl mert nem vagyok benne biztos hogy megéri a többi a felárat, de más alternatívát is meghallgatok

(#106922) batai15 válasza csmat (#106921) üzenetére


batai15
félisten

p9 liteba kevés a 2 giga ram. innen honor 8 a be futó

(#106923) BenHans válasza MOZTAAP (#106920) üzenetére


BenHans
addikt

MOZTAAP:

Szia,

Különleges elvárás ez, amit egy átlagos 100k körüli készülék sajnos nem fog tökéletesen teljesíteni.
A megoldás egy HTC 10 lenne, 150k 2év gyártói garanciával. Itt egy mic teszt és összehasonlítás.
Visszahallgatni is jó...

csmat: +1 a H8-ra.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106924) Ödike válasza knoxhu (#106912) üzenetére


Ödike
tag

Az lehet, de nincs, és nem is nagyon várható, hogy lesz!

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#106925) dokee78 válasza csmat (#106921) üzenetére


dokee78
félisten

Szvsz.

Zenefone 3 gondolom az lenne amit a Mobilarena is tesztelt nemrég.
Elvileg Honor 8 árában van,sőt a Honor 8-at most pár helyen akciós kuponnal lehet megvenni.
Zenefone hardverileg gyengébb.
Huawei Nova hardver ugyanaz,mint a fent említett Zenefone 3.
Honor mellet szól a 4 GB RAM,hosszabb távon jobb választás.
Viszont üveg a hátlap is,tehát,ha nem tudsz vigyázni elég ha rosszul ejted le.

Ha víz állóság kell mindenképp M5 Sony.

Én a Honor 7-et és P9 Liteot kihúznám.
Nem rossz egyik sem,sőt eredetileg én is P9 Lite-ot vettem volna,de végül Honor 8 lett.
Nézz be a készülékek topikjaiba a meg lévő hibák után érdeklődve.

(#106926) MOZTAAP válasza BenHans (#106923) üzenetére


MOZTAAP
csendes tag

Köszi, kicsit utána jártam. Nexus 6P 120ezerért megfelelő kompromisszum lehet. Te hogy látod?

(#106927) kamekazen


kamekazen
csendes tag

Sziasztok!
Mi a vélemény az Asus zen2 z3580 procival? Még Lg g4 illetve Nexus 5 re gondoltam .
Köszönet

(#106928) Dr. 444Hertz válasza MOZTAAP (#106926) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jó kamerája van, EIS van benne, és gyors teló, jó választás lehet.
Tudtommal tud sztereó rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106929) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

hellobelloo

Van egy Huawei P8 lite-om, de kevésnek bizonyult.

valószínűleg maradnék androidnál, amire szükségem volna:

3 GB ram
wp phone és alma kiesik
gyors legyen
80e ft környékén (max 85ig)
nem kell tepsi
használatra: internet, video, hivás, sms, játék, multitask.. kamera nem igazán érdekel
nem feltétlen ragaszkodom új készülékhez, de lehetőleg ne legyen öregebb 2 évnél a típus :)

Any suggestion, pls?!

(#106930) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!

Ez év végéig tervezem új telefon vételét, és nagyjából már ki is találtam, hogy mi lenne nekem az optimális (Redmi 3S Prime, 55k). Viszont nagyon nem szeretem, ha nincs választási lehetőségem, ezért felmerült bennem, hogy Black Friday/karácsonyi akciók során hátha hasonló áron meg lehetne csípni egy "nagyobb" márka (lg, samu, sony stb.) hasonló tudású 4.5-5" mobilját akciósan. Melyik telefonokat érdemes nézegetnem, amik hasonló teljesítménnyel rendelkeznek mint a 3S Prime?
köszönöm előre a segítséget!

(#106931) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

80 ezer körül melyik a legjobb kamerával és nagy képernyővel (5 vagy nagyobb) rendelkező teló? Szerintetek érdemes most megvenni vagy várjak karácsonyig, hátha olcsóbb lesz?

(#106932) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Nos nem egyszerű a kérdés, de felteszem :D
"milyen telefont ajánlotok (újként) ami másodlagos telefonként megállja a helyét, ha elsődleges telefon szervizbe van" pl. (Feltételek: újként venném, legyen olcsó (30k alatti , legjobb ár/érték aránnyal bíró) , 3 vagy 4G-t azért tudja, netezni, telefonálni lehessen vele és legyen gyárilag független)

LG V10 -em van jelenleg és ha ez szervízbe kötne ki 1x (nem lehet tudni) , akkor ennek az alap funkcióit (telefon, net, face messenger fusson rajt) kellene, hogy átvegye egy másik telefon, míg szervízelés alatt van a V10 pl.

Remélem nem túl bonyolult kérdés ez és lesznek akik tudnak jókat ajánlani. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#106933) kissj83


kissj83
tag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék, karácsonyra új telefont venni.
Nem sokat, csak 30-40e Ft között szeretnék rá költeni, lehetőleg android rendszerrel, de nem feltétlenül.
Csak új, garanciás készülék jöhet szóba.
Különösebb igény nincs, szinte csak telefonálásra lenne használva és legyen rajta egy elfogadható, hátlapi kamera. Nem kell bővíthető memória, dual SIM, nagy kijelző, ilyesmi, inkább kényelmesen elférjen kézben.
Ami inkább fontosabb lenne, hogy legyen több színben, hogy nőiesnek legyen mondható. :)
Mindegy milyen gyártó, csak megbízható legyen.
Tudtok tippeket mondani ebben az árfekvésben?

(#106934) MikulasB válasza Integreat (#106931) üzenetére


MikulasB
tag

Nexus 5X-nek van egyértelműen a legjobb kamerája 80 körül. De ártól függetlenül is ebbe van az egyik legjobb kamera.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#106935) Acheron válasza BenHans (#106918) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, hasonló gondolataim vannak, de kíváncsi voltam, más hogy látja. Cirka 8 éve használok HTC -ket, eddig mindig tökéletesen elégedett voltam vele. Ezt is 2 -3 évre tervezem, azután majd meglátjuk, mit hoz az élet.

Nem vekengek tovább rajta, megrendeltem egy szürkét a cornertől. Nem tudom, mennyi a kiszállítás (1 - 4 napot írtak, a honlap 2 - 5 napot mond, arról, hogy mi a gyakorlat, fogalmam sincs).
A topikjába beírom majd, mennyire jött be.
Köszi az infókat és a segítséget!

(#106936) trololol


trololol
újonc

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! Telefonálásra, csetelésre, netezésre, zenehallgatásra és egy kis fényképezgetésre melyik telefont választanátok ezek közül?
használt Iphone 5S
használt Samsung Galaxy S6
Huawei P8
Huawei P9 Lite
Nexus 5X

Válaszaitokat előre is Köszönöm és kellemes hétvégét! :) :B

(#106937) Dr. 444Hertz válasza trololol (#106936) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyértelműen az 5X :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106938) z123456z válasza z123456z (#106896) üzenetére


z123456z
őstag

A kérdés még aktuális, de kiegészült néhány készülékkel az érdeklődési kör. A lényeg, hogy a lányomnak hozná a Jézuska, 20-as 4G nem érdekel, mert leginkább wifi-n lóg. Ami érdekel, hogy ne kelljen foglalkoznom vele, mert nem értek hozzá, ( nyilván a frissítés kivétel, feltéve, ha egyszerű és letölti magának wifi-n ) . Ahogy a dobozból kijön, működjön rendesen, csatlakozzon a wifihez, lehessen telefonálni vele, persze működjön a mobilnet is, de az elég a hagyományos 4G előtti. Ja, és beszéljen magyarul. Az igény viszonylag ismert kínai, tajvani, koreai márka, 2-3 gb ram és 16-32 gb rom, 5-5.5" kijelző, lehetőleg kemény üveggel, de ezt utólag is lehet rá tenni. Amiket nézegettem Lenovo Vibe P1, ASUS Pegasus 2 Plus X550, Xiaomi R3, R3s, R3s Pro, RN3 Pro. Azért ahogy nézegettem, ugyan eu raktárból jönnek, de nem kimondottan ide szánt modellek. Használhatók e?
És semmiképpen nem szeretnék ezek fölé menni árban.

Köszi.

Hoppácska, most látom, talán nem is ez a megfelelő topik, hanem a dual simes android? Akor bocsánat, oda is felteszem. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#106939) Ödike


Ödike
tag

Helló Mesterek!

Telefont keresek, ami:
- Új
- Keret max 50eFt
- b20 támogatás kell
- Kb 5"
- 2 év garancia
- memóriakártyával bővíthető
És minél nagyobb aksi
Telefonálás fényképezés mobilnetelés zenehalgatás a felhasználás módja

Xiaomi Redmi 3S Prime sajna 60-65eFt, így kiesett.
Tudom lehet kapni 54eFt-ért, de ot nincs és már nem is várható.
Ahol van ott meg 60-65eFt, de a keret csak 50eFt!!

Előre is köszönöm!

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#106940) Ájvé válasza Ödike (#106939) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 3S nem lesz már EUstockon?
Ez esetben várnék két hetet hátha lesz valami jó akció fekete pénteken.

[ Szerkesztve ]

(#106941) Fall-N válasza BenHans (#106898) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem sok reményt fűzök a Telekom black friday-éhez. Eleve vagy drágább 10-15%-kal mintegy független telefon máshol, vagy ugyanannyiba kerül. Akkor meg minek szivassa magát az ember egy hálózati záras telefonnal? Frissítések is később jönnek rájuk, mire méltóztatják kiadni nagy kegyesen. A választék is finoman szólva kevés. A legjobb alternatívákat kínáló 50-100 ezer Forintos ársávban sincs nagyon nagy választék. Másrészt a webshopokban is fekete péntek, így még nagyobb lesz az előnyük független telefonoknak.

Pl. Az Euronicsban elég jó akció volt a héten, meg volt a Joy kupon akció. Honor 8 pl. ~125 ezresért volt a T 140 körüli (kártyás) árához képest. De ez csak egy példa. Előfizu más téma, és ott a rabság is.

[ Szerkesztve ]

(#106942) aradebil2 válasza Ájvé (#106940) üzenetére


aradebil2
senior tag

Fb-on tegnap írták hogy max 1,5 hét múlva jön a következő adag

(#106943) Ájvé válasza aradebil2 (#106942) üzenetére


Ájvé
veterán

Na akkor lesz még, nem tudtam Ödike (#106939) írta, hogy nem lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#106944) #72487936


#72487936
törölt tag

Tisztelt fórumtársak,

Dillemázok a következő két készülék között:

-Huawei Y6 II
-Lumia 640 XL LTE DUAL
--------------------------
Ami fontos:

-Stabil GPS
-Stabil telefonálás és Wi-Fi vétel
-Kevés fagyás

Tisztelettel: firecrest

(#106945) knoxhu válasza Ájvé (#106943) üzenetére


knoxhu
senior tag

Neki biztos belső információi vannak...

(#106946) Hurkafej válasza aradebil2 (#106942) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Melyik áruház is ez? :)

(#106947) aradebil2 válasza Hurkafej (#106946) üzenetére


aradebil2
senior tag

eustock

(#106948) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Sony Ericsson Xperia mini-ről szeretnék váltani egy másik telefonra. Ebből látszik is, hogy nem igazán tartottam a telefonomat fontosnak EDDIG! Most belevágnék, és egy az igényeimnek megfelelő telefont szeretnék vásárolni. A megfelelő eszköz kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni.

Árkategória: 30.000 Ft (Feltéve, ha az igényeimnek megfelelően lehet ebben az árkategóriában találni telefont. Ha ez nem megoldható ennyiért, akkor növelhető a keret, amennyiben ez szükséges.)

Használtat szeretnék!

Mindenképp hosszútávra terveznék vele. (3-5 év)

Amire használnám:
• Telefonálás/SMS
• Kiváló hangminőségben zenehallgatás (kocsiban a hifire kötve AUX-on)
• Csevegő programok használata főleg mobilneten (Skype, Messenger, Viber…)
• Autós navigáció, gps
• E-mailezés, ha szükséges.

Nem ragaszkodok kifejezetten egy fajta op.rendszerhez. Ami fontos, hogy stabil, felhasználóbarát és gyors legyen.

A telefonméretében egy aranyközéputat keresek. Ami fontos, hogy elférjen a farmer zsebben, de az sem elhanyagolható tényező, hogy megfelelően lehessen látni a navigációt vezetés közben ha egy pillanatra kijelzőre kell néznem. Csevegőprogramoknál semmiképp se okozzon gondot a gépelés egy hosszabb szöveg esetében és a bejövő üzenetek betűmérete is legyen elég nagy az olvasáshoz.

Egyéb:
• Hosszú akkumulátor üzemidő. Nem szeretném naponta tölteni.
• Stabil, gyors hardver maradjon még jó ideig, azaz még 3-5 éven belül használható legyen az igényeimhez mérten.
• Otthon van egy megfelelő asztali pc-m fontosabb internetes tevékenységekhez. A telefonomnak tehát inkább házon kívül kellene kiszolgálnia mobilnet használata mellett.

Amennyibe plusz információra lenne szükségetek az igényeimnek megfelelő telefon megtalálásához, nyugodtan szóljatok és pótlom.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#106949) Gibo válasza MOZTAAP (#106920) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia! Én erre inkább külön, a telefonra csatlakoztatható céleszközt (mikrofont) vásárolnék, plusz mondjuk egy nexus 5x-et, mert egy dedikált hw-el nem fog tudni versenyezni egy telefon mikrofonja sem.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#106950) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok! Redmi note 3 pro 3/32 és egy Leeco Le 2 Max 4/32 között vacilálok. Egy Haier W910-t váltanék, hosszú távra tervezek, film, játék, net(wifi, mobilnetet nem haszálok)! Leeco az alin már 219 dodoért(x822-es 4/32, gray verziót) lehet kapni a Redmi meg kb 200 dodo körül mozog! Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.